Født:
Klub: Ballerup Atletik Klub
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:49.74 i | SB | 1 | 17 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |
Elise Martens Sloth, Frederikke Weinreich Lundberg Dagmar Mathilde L Karlsen, Sarah Jansteen Eskesen |
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
50.29 | SB | 4 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | |
Elise Martens Sloth, Signe Kensø Dagmar Mathilde L Karlsen, Sarah Jansteen Eskesen | ||||||||
49.26 | PB | 1 | 19 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | |
Sarah Engsig-Karup, Filippa Maja Roug Nanna Bak Grubert, Ashley Gnanogoh | ||||||||
4 x 200 m stafet [2] | ||||||||
1:50.08 i | SB | 3 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |
Frederikke Weinreich Lundberg, Signe Kensø Dagmar Mathilde L Karlsen, Sarah Jansteen Eskesen | ||||||||
1:49.77 i | SB | 1 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |
Filippa Maja Roug, Nanna Bak Grubert Sarah Engsig-Karup, Ashley Gnanogoh |
4 x 100 m stafet [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
52.31 | SB | 1 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | ||
51.41 | 2 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | ||
Louise Bisgaard, Frederikke Lundberg Dagmar Mathilde L Karlsen, Sarah Jansteen Eskesen | ||||||||
50.64 | SB | 1 | 19 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | |
Nanna Grubert, Filippa Roug Stine Baandrup Tindbæk, Ashley Gnanogoh | ||||||||
4 x 200 m stafet [2] | ||||||||
1:49.96 i | PB | 1 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |
Frederikke Lundberg, Louise Bisgaard Dagmar Mathilde L Karlsen, Sarah Jansteen Eskesen | ||||||||
1:46.81 i | PB | 1 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |
Filippa Roug, Stine Baandrup Tindbæk Nanna Grubert, Ashley Gnanogoh |
4 x 100 m stafet [7] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
59.29 | PB | 2 | 15 B | Herlev | Herlev | 26.5.21 | ||
Mathilde Bursøe, Caroline Kobberød Selina Taslicukur Mørch, Mille Holck Larsen | ||||||||
54.31 | PB | 1 | 15 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | ||
Dagmar Mathilde L Karlsen, Frederikke Lundberg Louise Bisgaard, Sarah Jansteen Eskesen | ||||||||
58.25 | 4 | 15 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | |||
Caroline Kobberød, Mathilde Bursøe Selina Taslicukur Mørch, Mille Holck Larsen | ||||||||
53.66 | PB | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | ||
Louise Bisgaard, Frederikke Lundberg Dagmar Mathilde L Karlsen, Sarah Jansteen Eskesen | ||||||||
51.18 | PB | 1 | 19 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | ||
Nanna Grubert, Filippa Roug Stine Baandrup Tindbæk, Caroline Vammen | ||||||||
DQ | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | |||
Louise Bisgaard, Frederikke Lundberg Mille Holck Larsen, Sarah Jansteen Eskesen | ||||||||
50.23 | PB | 2 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | |
Nanna Grubert, Filippa Roug Stine Baandrup Tindbæk, Ashley Gnanogoh | ||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||
2:37.15 | SB | 6 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | |
Dagmar Mathilde L Karlsen, Louise Bisgaard Frederikke Lundberg, Anna Toft Boesen |
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:57.17 i | PB | 5 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |
Filippa Roug, Lærke Elgaard Larsen Kirsa Wirth, Luna Haugaard Christensen | ||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||
2:30.47 | PB | 3 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 20.9.20 | |
Kirsa Wirth, Filippa Roug Stine Baandrup Tindbæk, Luna Haugaard Christensen |
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
49.08 | PB | Ballerup | Ballerup | 31.8.19 | ||||
4 x 400 m stafet [2] | ||||||||
4:24.25 | PB | Odense | Odense | 1.6.19 | ||||
4:21.79 | PB | Holte | Holte | 8.9.19 | ||||
Placering på danske alletiders liste på dato
4 x 100 m stafet | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 49.26 | Hvidovre | 2.9.23 | 9 | |
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:46.81 | Skive | 6.3.22 | 8 | |
4 x 400 m stafet | |||||
Ude | 4:21.79 | Holte | 8.9.19 | 18 | |
4 x 80 m stafet | |||||
Ude | 49.08 | Ballerup | 31.8.19 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:30.47 | Hvidovre | 20.9.20 |
4 x 100 m stafet: | 12 |
4 x 80 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 6 |
4 x 400 m stafet: | 2 |
1000 m stafet: | 2 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
4 x 100 m stafet | |||||||
DMU | 2021 | 17 | 50.23 | 15 | |||
DMU | 2022 | 2 | 15 | 51.41 | 1 | 19 | 50.64 |
DMU | 2023 | 4 | 17 | 50.29 | 1 | 19 | 49.26 |
1000 m stafet | |||||||
DMU | 2020 | 3 | 15 | 2:30.47 | |||
DMU | 2021 | 6 | 15 | 2:37.15 | |||
Inde | |||||||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2020 | 5 | 15 | 1:57.17 | |||
iDMU | 2022 | 1 | 19 | 1:46.81 | 1 | 15 | 1:49.96 |
iDMU | 2023 | 3 | 17 | 1:50.08 | 1 | 19 | 1:49.77 |
iDMU | 2024 | 1 | 17 B | 1:49.74 |