Født:
Klub: Hvidovre Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
52.22 | SB | 1 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | |
Misja Brynjolf Jepsen, Emma Rokkjer Langball Alberte Riber Jakobsen, Beatrice Kristensen | ||||||||
4 x 200 m stafet [2] | ||||||||
1:42.79 i | PB | 3 | DMi | Randers | DMi, Randers | 19.2.23 | ||
Louise Østergård, Zarah Buchwald Misja B. Jepsen, Alberte Riber Jakobsen | ||||||||
1:52.16 i | 2 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | ||
Misja Brynjolf Jepsen, Beatrice Kristensen Emma Rokkjer Langball, Alberte Riber Jakobsen |
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
49.34 | PB | 4 | Odense | Odense | 3.9.22 | |||
Zarah Buchwald, Misja B. Jepsen Signe Boelsmand, Alberte Riber Jakobsen | ||||||||
53.42 | 1 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | ||
Beatrice Kristensen, Aimee Rønning Vilhelmsen Annesofie Hartmann Nielsen, Misja B. Jepsen | ||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:51.32 i | SB | 3 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |
Misja B. Jepsen, Beatrice Kristensen Bjørk Nørremark, Emma Flor | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
4:13.73 | PB | 7 | Odense | Odense | 3.9.22 | |||
Zarah Buchwald, Misja B. Jepsen Signe Boelsmand, Alberte Riber Jakobsen |
4 x 100 m stafet [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
55.28 | SB | 1 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 24.8.21 | ||
Selina Rasmussen Meilstrup, Katarina Jørgensen Caroline Ringhofer, Beatrice Kristensen | ||||||||
53.44 | SB | 4 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | |
Freja Alvina Thostrup, Caroline Ringhofer Katarina Jørgensen, Beatrice Kristensen | ||||||||
54.34 | 1 | Greve | Greve | 24.9.21 | ||||
Freja Alvina Thostrup, Haddy Cham Emma Surlykke Mogensen, Andrea Skov Larsen | ||||||||
54.64 | 2 | 15 | Greve | Greve | 24.9.21 | |||
Selina Rasmussen Meilstrup, Katarina Jørgensen Caroline Ringhofer, Beatrice Kristensen | ||||||||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||
48.88 | PB | 4 | 13 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||
Karoline Gatzwiller, Bai-Yo Jaworski Astrid Østergaard, Emma Raben | ||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:56.21 | PB | 1 | 17 | Greve | Greve | 24.9.21 | ||
Haddy Cham, Katarina Jørgensen Caroline Ringhofer, Beatrice Kristensen | ||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||
2:40.87 | SB | 1 | Hvidovre | Hvidovre | 30.6.21 | |||
Marie-Louise Levy Paez, Ida Regitze Krag Kirstine Rædkjær, Christina Goltermann |
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
DQ | B | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | ||||
Bjørk Nørremark, Zarah Buchwald Alberte Riber Jakobsen, Misja B. Jepsen | ||||||||
4 x 200 m stafet [2] | ||||||||
1:47.64 i | PB | 2 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |
Stine Engberg Mikkelsen, Alberte Riber Jakobsen Misja B. Jepsen, Elisabeth Holm Simonsen | ||||||||
1:52.96 i | 5 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | ||
Julie Kretzschmer, Margit Weihe Fríðmundsdóttir Teresa Fríðriksdóttir Bláhamar, Bára Jógvansdóttir Glerfoss | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
4:19.85 | SB | 6 | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | |||
Misja B. Jepsen, Zarah Buchwald Bjørk Nørremark, Alberte Riber Jakobsen | ||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||
2:44.61 | PB | 7 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 20.9.20 | |
Selina Rasmussen Meilstrup, Caroline Ringhofer Alma Agger Gammelgaard, Viola Draabe Bruunsgaard |
4 x 400 m stafet [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4:20.26 | PB | Odense | Odense | 1.6.19 | ||||
4:42.53 | DMU | Greve | DMU, Greve | 25.8.19 | ||||
4:18.69 | PB | Holte | Holte | 8.9.19 | ||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
49.71 | PB | 4 | DM | Odense | DM, Odense | 25.8.18 | ||
Mette B. Jepsen, Zarah Buchwald Alberte Riber Jakobsen, Carla Nørremark |
1000 m stafet [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:45.58 | DR40 SB | , ??? | , ??? | 8.6.10 | ||||
2:34.23 | DR35 SB | , ??? | , ??? | 15.8.10 | ||||
1000 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:09.6h | DR PB | Hvidovre | Hvidovre | 21.8.72 | ||||
Marianne Søderberg, Tone Kyhn Gitte Mathiasen, Annelise Damm Olesen |
Placering på danske alletiders liste på dato
4 x 100 m stafet | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 49.34 | Odense | 3.9.22 | 10 | |
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:42.79 | Randers | 19.2.23 | 4 | |
4 x 400 m stafet | |||||
Ude | 4:13.73 | Odense | 3.9.22 | 14 | |
4 x 80 m stafet | |||||
Ude | 48.88 | Lyngby | 4.9.21 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Ude | 1:56.21 | Greve | 24.9.21 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:44.61 | Hvidovre | 20.9.20 | ||
Ude | 2:09.6h DR | Hvidovre | 21.8.72 |
4 x 100 m stafet: | 9 |
4 x 80 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 6 |
4 x 400 m stafet: | 5 |
1000 m stafet: | 5 |
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
4 x 100 m stafet | |||||||
DM | 2018 | 4 | 49.71 | ||||
DM | 2020 | B | |||||
4 x 400 m stafet | |||||||
DMU | 2019 | 4:42.53 | |||||
DM | 2020 | 6 | 4:19.85 | ||||
Inde | |||||||
4 x 200 m stafet | |||||||
DMi | 2023 | 3 | 1:42.79 | ||||
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
4 x 100 m stafet | |||||||
DMU | 2021 | 19 | 53.44 | ||||
DMU | 2022 | 1 | 22 | 53.42 | |||
DMU | 2023 | 1 | 22 | 52.22 | |||
1000 m stafet | |||||||
DMU | 2020 | 7 | 15 | 2:44.61 | |||
Inde | |||||||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2020 | 5 | 22 | 1:52.96 | 2 | 19 | 1:47.64 |
iDMU | 2022 | 3 | 22 | 1:51.32 | |||
iDMU | 2023 | 2 | 22 | 1:52.16 |