Født: 2008
Klub: Herlufsholm Gymnastikforening
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14.48 | SB | 1 | 15 | Næstved | Næstved | 11.9.23 | -0.6 | |
1000 m stafet [1] | ||||||||
2:52.65 | PB | 7 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |
HG Atletik TM | ||||||||
Andrea Friis-Vestergaard, Ella Rolvang Eline Schwenger Johansen, Ida Aagaard Larsen |
100 m [3] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14.41 | PB | 2 | Slagelse | Slagelse | 23.4.22 | -1.2 | ||||||||
13.92 | PB | 5 | 15 | Glostrup | Glostrup | 30.4.22 | +1.9 | |||||||
14.30 | 1 | 15 | Næstved | Næstved | 22.8.22 | -1.4 | ||||||||
200 m [5] | ||||||||||||||
28.76 w | 3 | 15 C | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +3.0 | ||||||||
28.8h mix | 2 | 15 B | Næstved | Næstved | 7.7.22 | +0.7 | ||||||||
29.08 | PB | 6 | 15 | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | -0.7 | |||||||
28.81 | PB | 3 | 15 C | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | -1.0 | ||||||
29.09 | 9 | 15 B | Greve | Greve | 24.9.22 | -1.5 | ||||||||
800 m [1] | ||||||||||||||
2:59.4h mix | PB | 5 | 15 | Næstved | Næstved | 7.7.22 | ||||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.50 | PB | 1 | 15 | Næstved | Næstved | 22.8.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [6] | ||||||||||||||
4.32 | PB | 3 | Slagelse | Slagelse | 23.4.22 | +2.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.23 | 2 | 15 | Glostrup | Glostrup | 30.4.22 | 0.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.14 | 1 | 15 | Næstved | Næstved | 7.7.22 | -0.3 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.36 | PB | 8 | 15 | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | +1.2 | |||||||
| ||||||||||||||
4.59 | PB | 1 | 15 | Næstved | Næstved | 22.8.22 | +0.5 | |||||||
| ||||||||||||||
4.21 | 11 | 15 | Greve | Greve | 24.9.22 | -0.2 | ||||||||
| ||||||||||||||
Diskoskast 0.75 kg [1] | ||||||||||||||
15.12 | =PB | 1 | 15 | Næstved | Næstved | 7.7.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
15.12 | PB | 1 | 15 | Næstved | Næstved | 7.7.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 500 gram [1] | ||||||||||||||
17.83 | =PB | 1 | 15 | Næstved | Næstved | 7.7.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
17.83 | PB | 1 | 15 | Næstved | Næstved | 7.7.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||||
2:02.01 | PB | 3 | 15 | Greve | Greve | 23.9.22 | ||||||||
HG Atletik TM | ||||||||||||||
Jessica Boysen, Lærke Jannerup Miruna Oranceano, Eline Schwenger Johansen |
80 m [4] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.58 | PB | 3 | 13 rB | Ballerup | Ballerup | 9.5.21 | 0.0 | |||||
11.92 w | 4 | 13 h3 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +2.8 | ||||||
12.68 | 7 | 13 h2 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | -1.4 | ||||||
12.08 w | 5 | 13 h2 | København | København | 14.8.21 | +2.4 | ||||||
100 m [2] | ||||||||||||
15.19 | PB | 3 | 13 h3 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +0.8 | |||||
14.73 | PB | 1 | 13 rB | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +0.3 | |||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [2] | ||||||||||||
12.84 | PB | 4 | 13 h1 | København | København | 15.8.21 | -0.8 | |||||
12.09 w | 5 | 13 | København | København | 15.8.21 | +4.0 | ||||||
Længdespring 1 m zone [7] | ||||||||||||
3.77 | PB | 1 | 13 | Næstved | Næstved | 19.4.21 | -0.2 | |||||
3.63 | 2 | 13 | Næstved | Næstved | 6.5.21 | -0.4 | ||||||
| ||||||||||||
3.76 w | 4 | 13 | Ballerup | Ballerup | 9.5.21 | |||||||
| ||||||||||||
3.95 | PB | 1 | 13 | Næstved | Næstved | 27.5.21 | +0.2 | |||||
| ||||||||||||
3.78 w | 17 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +2.7 | ||||||
3.75 | 12 | 13 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | -1.9 | ||||||
| ||||||||||||
3.52 | 15 | 13 | København | København | 15.8.21 | -0.3 | ||||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
100 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 13.92 | Glostrup | 30.4.22 | +1.9 | |
200 m | |||||
Ude | 28.81 | Hvidovre | 11.9.22 | -1.0 | |
800 m | |||||
Ude | 2:59.4h mix | Næstved | 7.7.22 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.50 | Næstved | 22.8.22 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.59 | Næstved | 22.8.22 | +0.5 | |
80 m | |||||
Ude | 12.58 | Ballerup | 9.5.21 | 0.0 | |
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m | |||||
Ude | 12.84 | København | 15.8.21 | -0.8 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 3.95 | Næstved | 27.5.21 | +0.2 | |
Diskoskast 0.75 kg | |||||
Ude | 15.12 | Næstved | 7.7.22 | ||
Spydkast 500 gram | |||||
Ude | 17.83 | Næstved | 7.7.22 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Ude | 2:02.01 | Greve | 23.9.22 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:52.65 | Hvidovre | 3.9.23 |
80 m: | 4 |
100 m: | 6 |
200 m: | 5 |
800 m: | 1 |
: | 2 |
Højdespring: | 1 |
Længdespring: | 6 |
Længdespring 1 m zone: | 7 |
Diskoskast 0.75 kg: | 1 |
Spydkast 500 gram: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
1000 m stafet: | 1 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
200 m | ||||
DMU | 2022 | 3 | 15 C | 28.81 |
1000 m stafet | ||||
DMU | 2023 | 7 | 17 | 2:52.65 |