Født:
Klub: Herlev Løbe- og Atletikklub
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
57.29 | SB | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 21.6.23 | ||
Lea Birkegård Lillelund, Josefine Meilstrup Fredberg Olivia Daub, Ida Rafaela Øhrgaard Laursen |
4 x 100 m stafet [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
57.50 | PB | 1 | 15 B | Herlev | Herlev | 26.5.21 | ||
Jamilla Jensen, Vanja Stojanovic Charmaine De Taza, Signe Kensø | ||||||||
59.4h | 1 | 15 | Herlev | Herlev | 31.5.21 | |||
Signe Kensø, Jamilla Jensen Vanja Stojanovic, Charmaine De Taza | ||||||||
59.25 | 5 | 15 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | |||
Jamilla Jensen, Martine Gylden Ebbesen Signe Kensø, Vanja Stojanovic | ||||||||
4 x 60 m stafet [1] | ||||||||
43.88 | PB | 2 | 11 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | ||
Mia Seiger Behrens, Sille Topp Ida Rafaela Øhrgaard Laursen, Silja Hickman | ||||||||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||
50.2h | SB | 1 | 13 | Herlev | Herlev | 31.5.21 | ||
[1] | ||||||||
4:10.40 | PB | 1 | 45 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | ||
1000 m stafet [3] | ||||||||
2:56.02 | PB | 3 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | ||
Jamilla Jensen, Martine Gylden Ebbesen Signe Kensø, Vanja Stojanovic | ||||||||
4:03.60 | 2 | Hvidovre | Hvidovre | 30.6.21 | ||||
Marianne Eskildsen, Eva Bak-Jensen Marianne Flindt, Birgit Rødgaard-Jessen Lund | ||||||||
4:15.60 | PB | 1 | 65 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 28.8.21 | |
Marianne Flindt, Marianne Eskildsen Birgit Rødgaard-Jessen Lund, Ulla Kofoed |
4 x 80 m stafet [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
54.10 | PB | Herlev | Herlev | 15.5.19 | ||||
50.24 | PB | Greve | Greve | 12.6.19 | ||||
4 x 1500 m stafet [1] | ||||||||
31:58.03 | DR55 PB | , ??? | , ??? | 15.5.19 | ||||
Placering på danske alletiders liste på dato
4 x 100 m stafet | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 57.50 | Herlev | 26.5.21 | 29 | |
4 x 60 m stafet | |||||
Ude | 43.88 | Herlev | 26.5.21 | ||
4 x 80 m stafet | |||||
Ude | 50.24 | Greve | 12.6.19 | ||
4 x 1500 m stafet | |||||
Ude | 31:58.03 DR55 | , ??? | 15.5.19 | ||
Ude | 4:10.40 | Herlev | 26.5.21 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:56.02 | Ballerup | 20.6.21 |
4 x 100 m stafet: | 3 |
4 x 60 m stafet: | 1 |
4 x 80 m stafet: | 4 |
4 x 1500 m stafet: | 1 |
: | 1 |
1000 m stafet: | 3 |
Masters | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
1000 m stafet | ||||
DMM | 2021 | 1 | 65 | 4:15.60 |