Født: 25 september 2007
Klub: Aarhus 1900 Atletik og Løb
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
Trespring [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.45 i | PB | 8 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||||
| ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
2:01.52 i | 3 | 17 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | ||||||
Aarhus 1900 Atletik og Løb | ||||||||||||
Silje Nyeland Sandholdt, Frida Haase Louise Munk Jakobsen, Karoline Kalsmose Jakobsen |
60 m [1] | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.66 i | PB | 5 | 15 | Aarhus | Aarhus | 24.2.22 | |||||||
100 m [1] | |||||||||||||
15.25 | PB | 7 | 15 h2 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | -1.1 | |||||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | |||||||||||||
DNF i | 15 h1 | Aarhus | Aarhus | 23.1.22 | |||||||||
Længdespring [4] | |||||||||||||
3.72 i | PB | 14 | 15 | Aarhus | Aarhus | 22.1.22 | |||||||
| |||||||||||||
3.75 i | PB | 6 | 15 | Aarhus | Aarhus | 24.2.22 | |||||||
| |||||||||||||
3.85 | SB | 23 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | 0.0 | |||||
| |||||||||||||
3.89 | SB | 8 | 15 | Herning | Herning | 24.9.22 | 0.0 | ||||||
| |||||||||||||
Trespring [1] | |||||||||||||
8.15 | =PB | 11 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | 0.0 | |||||
| |||||||||||||
8.15 | PB | 11 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | 0.0 | |||||
| |||||||||||||
Diskoskast 0.75 kg [2] | |||||||||||||
16.36 | PB | 15 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | ||||||
| |||||||||||||
17.66 | PB | 7 | 15 | Herning | Herning | 24.9.22 | |||||||
| |||||||||||||
1000 m stafet [1] | |||||||||||||
2:41.67 | 5 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | |||||||
Aarhus 1900 Atletik og Løb | |||||||||||||
Frida Haase, Silje Nyeland Sandholt Sara Fredslund, Lærke Jønson |
100 m [1] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
15.31 | PB | 4 | 15 h3 | Randers | Randers | 19.6.21 | +1.3 | |||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
1.20 | PB | 5 | 15 | Aarhus | Aarhus | 19.8.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [1] | ||||||||||||||
3.92 | PB | 20 | 15 | Randers | Randers | 19.6.21 | -0.1 | |||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 500 gram [2] | ||||||||||||||
14.25 | PB | 11 | 15 | Randers | Randers | 19.6.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
15.10 | PB | 2 | 15 | Aarhus | Aarhus | 19.8.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||||
57.53 | 5 | 15 | Randers | Randers | 19.6.21 | |||||||||
Aarhus 1900 Atletik og Løb | ||||||||||||||
Asta Hübertz Christensen, Ida Søndergaard Frida Haase, Matilde Skou Frostholm |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 9.66 | Aarhus | 24.2.22 | ||
100 m | |||||
Ude | 15.25 | Hvidovre | 10.9.22 | -1.1 | |
Højdespring | |||||
Ude | 1.20 | Aarhus | 19.8.21 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 3.92 | Randers | 19.6.21 | -0.1 | |
Inde | 3.75 | Aarhus | 24.2.22 | ||
Trespring | |||||
Ude | 8.15 | Hvidovre | 10.9.22 | 0.0 | |
Inde | 8.45 | Skive | 5.3.23 | ||
Diskoskast 0.75 kg | |||||
Ude | 17.66 | Herning | 24.9.22 | ||
Spydkast 500 gram | |||||
Ude | 15.10 | Aarhus | 19.8.21 |
60 m: | 1 |
100 m: | 2 |
: | 1 |
Højdespring: | 1 |
Længdespring: | 5 |
Trespring : | 2 |
Diskoskast 0.75 kg: | 2 |
Spydkast 500 gram: | 2 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
1000 m stafet: | 1 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2022 | 7 | 15 h2 | 15.25 | |||
Længdespring | |||||||
DMU | 2022 | 23 | 15 | 3.85 | |||
Trespring | |||||||
DMU | 2022 | 11 | 15 | 8.15 | |||
Diskoskast 0.75 kg | |||||||
DMU | 2022 | 15 | 15 | 16.36 | |||
1000 m stafet | |||||||
DMU | 2022 | 5 | 17 | 2:41.67 | |||
Inde | |||||||
Trespring | |||||||
iDMU | 2023 | 8 | 17 | 8.45 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2023 | 3 | 17 B | 2:01.52 |