Født: 1992
Klub: NBRO
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2020. |
10 km [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
43:49 | SB | 42 | København | København | 2.2.20 |
15 km [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:06:20 | SB | København | København | 27.10.18 |
10 km [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
43:02 | PB | København | København | 29.1.17 | ||||
15 km [1] | ||||||||
1:04:53 | PB | København | København | 26.2.17 | ||||
Marathon [1] | ||||||||
3:17:13 | PB | København | København | 21.5.17 |
5 km [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
20:39 | PB | København | København | 10.5.16 |
1500 m [6] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5:05.46 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 22.1.11 | ||||
5:06.22 i | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 29.1.11 | |||||
5:08.58 | SB | København | København | 14.5.11 | ||||
5:10.6h | Næstved | Næstved | 21.5.11 | |||||
5:12.34 | Odense | Odense | 11.6.11 | |||||
5:12.61 | Helsingør | Helsingør | 13.8.11 | |||||
3000 m [1] | ||||||||
10:54.84 | SB | Tårnby | Tårnby | 7.5.11 |
400 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:08.84 i | PB | Skive | Skive | 7.3.10 | ||||
800 m [6] | ||||||||
2:40.99 i | PB | Malmö, SWE | Malmö, SWE | 24.1.10 | ||||
2:34.36 i | PB | Malmö, SWE | Malmö, SWE | 31.1.10 | ||||
2:40.78 i | Skive | Skive | 7.3.10 | |||||
2:34.87 | SB | København | København | 11.5.10 | ||||
2:31.43 | SB | Frederiksberg | Frederiksberg | 24.6.10 | ||||
2:30.67 | SB | Glostrup | Glostrup | 4.9.10 | ||||
1500 m [5] | ||||||||
5:20.72 | SB | København | København | 9.5.10 | ||||
5:15.47 | SB | Glostrup | Glostrup | 10.6.10 | ||||
5:09.00 | SB | Odense | Odense | 7.8.10 | ||||
5:01.47 | SB | Skive | Skive | 14.8.10 | ||||
5:08.83 | Glostrup | Glostrup | 4.9.10 |
800 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:36.03 | SB | Frederiksberg | Frederiksberg | 2.7.09 | ||||
Cross 4 km [1] | ||||||||
17:29 | 32 | 19 | ECCC | Istanbul, TUR | ECCC, Istanbul, TUR | 1.2.09 |
100 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14.49 | PB | Greve | Greve | 27.9.08 | +0.4 | ||||
200 m [1] | |||||||||
28.55 | PB | Tårnby | Tårnby | 3.5.08 | |||||
400 m [1] | |||||||||
1:02.63 | PB | , ??? | , ??? | 31.5.08 | |||||
800 m [9] | |||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
2:35.94 i | Ballerup | Ballerup | 19.1.08 | ||||||
2:20.24 | PB | Tårnby | Tårnby | 3.5.08 | |||||
2:22.32 | , ??? | , ??? | 31.5.08 | ||||||
2:23.77 | Bagsværd | Bagsværd | 7.6.08 | ||||||
2:20.62 | Hässleholm, SWE | Hässleholm, SWE | 22.6.08 | ||||||
2:16.90 | PB | Göteborg, SWE | Göteborg, SWE | 27.6.08 | |||||
2:21.06 | København | København | 2.8.08 | ||||||
2:22.03 | 1 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 14.9.08 | |||
2:21.31 | 3 | 19 | ECCC-B | Rennes, FRA | ECCC-B, Rennes, FRA | 20.9.08 | |||
1500 m [9] | |||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
5:24.54 i | Ballerup | Ballerup | 19.1.08 | ||||||
4:51.71 | PB | Aarhus | Aarhus | 10.5.08 | |||||
5:08.46 | Næstved | Næstved | 18.5.08 | ||||||
4:54.78 | Bagsværd | Bagsværd | 7.6.08 | ||||||
4:53.99 | Odense | Odense | 15.6.08 | ||||||
4:52.28 | Göteborg, SWE | Göteborg, SWE | 27.6.08 | ||||||
4:52.44 | Holte | Holte | 10.8.08 | ||||||
5:08.01 | Skive | Skive | 23.8.08 | ||||||
5:04.89 | 3 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 14.9.08 | |||
3000 m [4] | |||||||||
10:39.45 | PB | Næstved | Næstved | 18.5.08 | |||||
10:52.48 | Hässleholm, SWE | Hässleholm, SWE | 22.6.08 | ||||||
10:35.73 | PB | Skive | Skive | 23.8.08 | |||||
10:49.70 | 1 | 19 | ECCC-B | Rennes, FRA | ECCC-B, Rennes, FRA | 20.9.08 | |||
Længdespring [1] | |||||||||
4.34 | PB | Greve | Greve | 27.9.08 | +0.9 | ||||
4 x 400 m stafet [1] | |||||||||
4:08.88 | SB | 3 | 19 | ECCC-B | Rennes, FRA | ECCC-B, Rennes, FRA | 20.9.08 | ||
Sparta Atletik og Løb | |||||||||
Leah Riis Donde, Karina Klok Cæcilie Sams, Sinika Rohd |
Cross 4.63 km [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
19:32 | 20 | 19 | NordicC | Södertälje, SWE | NordicC, Södertälje, SWE | 4.11.07 |
Placering på danske alletiders liste på dato
100 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 14.49 | Greve | 27.9.08 | +0.4 | |
200 m | |||||
Ude | 28.55 | Tårnby | 3.5.08 | ||
400 m | |||||
Ude | 1:02.63 | , ??? | 31.5.08 | ||
Inde | 1:08.84 | Skive | 7.3.10 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:16.90 | Göteborg, SWE | 27.6.08 | ||
Inde | 2:34.36 | Malmö, SWE | 31.1.10 | ||
1500 m | |||||
Ude | 4:51.71 | Aarhus | 10.5.08 | ||
Inde | 5:05.46 | Malmö/A, SWE | 22.1.11 | ||
3000 m | |||||
Ude | 10:35.73 | Skive | 23.8.08 | ||
5 km | |||||
Ude | 20:39 | København | 10.5.16 | ||
10 km | |||||
Ude | 43:02 | København | 29.1.17 | ||
Marathon | |||||
Ude | 3:17:13 | København | 21.5.17 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.34 | Greve | 27.9.08 | +0.9 | |
15 km | |||||
Ude | 1:04:53 | København | 26.2.17 |
100 m: | 1 |
200 m: | 1 |
400 m: | 2 |
800 m: | 16 |
1500 m: | 20 |
3000 m: | 5 |
5 km: | 1 |
10 km: | 2 |
15 km: | 2 |
Marathon: | 1 |
Længdespring: | 1 |
4 x 400 m stafet: | 1 |
Cross: | 2 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
800 m | ||||
DMU | 2008 | 1 | 17 | 2:22.03 |
1500 m | ||||
DMU | 2008 | 3 | 17 | 5:04.89 |