Født:
Klub: Amager Atletik Club
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
47.01 | SB | 3 | 13 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | ||
Martha Nexmand Olsen, Karoline Munksgaard Karoline Kjeldgaard Grufstedt, Amelie Zemanova |
4 x 60 m stafet [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
41.64 | 6 | 11 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | |||
Isabella Rav, Amelie Zemanova Sara Tamiri, Lotus Bokvist Zwicki | ||||||||
36.74 | PB | 2 | 11 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||
Milla Willson, Maria Rose Jørgensen Franciska Trzecieski, Frida Dalsby Kønigsberg | ||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
2:11.77 | PB | 2 | 11 | Greve | Greve | 24.9.21 | ||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
46.32 | PB | Helsingør | Helsingør | 16.6.19 | ||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
56.45 | 8 | 19 | ECCC | Brno, CZE | ECCC, Brno, CZE | 21.9.13 | ||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
4:07.30 | 6 | 19 | ECCC | Brno, CZE | ECCC, Brno, CZE | 21.9.13 | ||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
52.31 | PB | 2 | 19 | ECCC-C | Leiria, POR | ECCC-C, Leiria, POR | 17.9.11 | |
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
4:13.25 | PB | 2 | 19 | ECCC-C | Leiria, POR | ECCC-C, Leiria, POR | 17.9.11 | |
Placering på danske alletiders liste på dato
4 x 100 m stafet | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 52.31 | Leiria, POR | 17.9.11 | 15 | |
4 x 400 m stafet | |||||
Ude | 4:13.25 | Leiria, POR | 17.9.11 | ||
4 x 60 m stafet | |||||
Ude | 36.74 | Lyngby | 4.9.21 | ||
4 x 80 m stafet | |||||
Ude | 46.32 | Helsingør | 16.6.19 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Ude | 2:11.77 | Greve | 24.9.21 |
4 x 100 m stafet: | 2 |
4 x 60 m stafet: | 2 |
4 x 80 m stafet: | 2 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
4 x 400 m stafet: | 2 |