Født: 26 juni 1996
Klub: Viking Atletik
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
10 km [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
37:56 | SB | 39 | København | København | 3.3.24 |
1000 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3:14.3h | PB | 4 | Rønne | Rønne | 13.12.23 | ||||
1500 m [2] | |||||||||
4:44.42 | SB | 10 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | ||||
4:56.3h | 1 | Rønne | Rønne | 28.8.23 | |||||
3000 m [3] | |||||||||
10:09.14 | SB | 13 | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | ||||
10:17.0h | 5 | Rønne | Rønne | 16.8.23 | |||||
11:01.6h | 2 | Rønne | Rønne | 28.8.23 | |||||
5000 m [2] | |||||||||
17:52.3h | SB | 5 | Rønne | Rønne | 22.3.23 | ||||
17:43.03 | SB | 7 | Rønne | Rønne | 19.6.23 | ||||
5 km [1] | |||||||||
18:34 | PB | 40 | København | København | 5.3.23 | ||||
10 km [1] | |||||||||
38:12 | SB | 40 | Rønne | Rønne | 28.7.23 | ||||
Længdespring [1] | |||||||||
3.35 w | 1 | Rønne | Rønne | 28.8.23 | |||||
| |||||||||
Kuglestød 7.26 kg [1] | |||||||||
5.80 | PB | 1 | Rønne | Rønne | 28.8.23 | ||||
|
800 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:27.8h | SB | 1 | Rønne | Rønne | 23.5.22 | |||
1500 m [1] | ||||||||
4:50.0h | SB | 1 | Rønne | Rønne | 23.5.22 | |||
3000 m [1] | ||||||||
9:58.06 | SB | 10 | Tårnby | Tårnby | 8.5.22 | |||
5000 m [3] | ||||||||
18:17.3h | SB | 6 | Rønne | Rønne | 23.3.22 | |||
17:41.09 | SB | 6 | Rønne | Rønne | 18.5.22 | |||
17:53.93 | 19 | B | København | København | 23.8.22 | |||
10000 m [1] | ||||||||
DNF | Rønne | Rønne | 17.8.22 |
800 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:26.2h | SB | 2 | Rønne | Rønne | 14.4.21 | |||
1000 m [1] | ||||||||
3:19.08 | PB | 5 | Rønne | Rønne | 22.12.21 | |||
1500 m [1] | ||||||||
4:42.9h | SB | 4 | Rønne | Rønne | 27.3.21 | |||
2000 m [1] | ||||||||
6:32.17 | PB | 5 | Rønne | Rønne | 11.8.21 | |||
3000 m [3] | ||||||||
10:04.2h | SB | 4 | Rønne | Rønne | 27.2.21 | |||
9:42.1h | SB | 4 | Rønne | Rønne | 19.5.21 | |||
10:27.3h | 5 | Rønne | Rønne | 8.12.21 | ||||
5000 m [3] | ||||||||
17:17.8h | SB | 3 | Rønne | Rønne | 13.3.21 | |||
16:53.3h | SB | 2 | Rønne | Rønne | 2.6.21 | |||
18:45.10 | 5 | Rønne | Rønne | 25.8.21 | ||||
10 km [1] | ||||||||
37:38 | SB | 154 | Værløse | Værløse | 24.4.21 |
1500 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4:33.8h | SB | 1 | Rønne | Rønne | 11.9.20 | |||
10000 m [1] | ||||||||
35:55.3h | PB | 3 | Rønne | Rønne | 29.7.20 |
800 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:16.21 | PB | Tårnby | Tårnby | 4.5.19 | ||||
2:18.86 | Greve | Greve | 28.9.19 | |||||
1500 m [3] | ||||||||
4:32.08 | PB | Bagsværd | Bagsværd | 16.5.19 | ||||
4:32.08 | =PB | 4 | C | Bagsværd | Bagsværd | 18.5.19 | ||
4:34.83 | Greve | Greve | 29.9.19 | |||||
3000 m [2] | ||||||||
9:33.67 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.19 | ||||
9:45.85 | Rønne | Rønne | 15.5.19 | |||||
5000 m [2] | ||||||||
16:24.47 | PB | Rønne | Rønne | 22.5.19 | ||||
16:59.3h | Rønne | Rønne | 16.9.19 | |||||
10 km [3] | ||||||||
35:41 | PB | 1 | Rønne | Rønne | 10.6.19 | |||
33:56 | PB | 10 | Hasle | Hasle | 22.7.19 | |||
34:32 | 11 | Rønne | Rønne | 26.7.19 | ||||
Halvmaraton [1] | ||||||||
1:16:30 | PB | København | København | 15.9.19 | ||||
13.3 km [1] | ||||||||
45:44 | 38 | Lyngby | Lyngby | 6.10.19 | ||||
Kuglestød 7.26 kg [1] | ||||||||
5.68 | PB | Rønne | Rønne | 16.9.19 |
800 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:19.46 | SB | Tårnby | Tårnby | 5.5.18 | ||||
1500 m [1] | ||||||||
4:36.03 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.18 | ||||
3000 m [2] | ||||||||
10:18.15 | SB | Tårnby | Tårnby | 6.5.18 | ||||
10:07.74 | SB | Rønne | Rønne | 16.5.18 |
800 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:19.04 | PB | Tårnby | Tårnby | 6.5.17 | ||||
2:19.61 | Greve | Greve | 30.9.17 | |||||
1500 m [1] | ||||||||
4:37.72 | PB | Greve | Greve | 1.10.17 | ||||
3000 m [2] | ||||||||
9:46.03 | PB | Tårnby | Tårnby | 7.5.17 | ||||
9:40.86 | PB | Rønne | Rønne | 17.5.17 |
3000 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10:32.47 | PB | Rønne | Rønne | 8.6.16 | ||||
5000 m [1] | ||||||||
17:39.09 | PB | Rønne | Rønne | 15.6.16 |
Placering på danske alletiders liste på dato
800 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 2:16.21 | Tårnby | 4.5.19 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:14.3h | Rønne | 13.12.23 | ||
1500 m | |||||
Ude | 4:32.08 | Bagsværd | 16.5.19 | ||
Inde | 4:36.03 | Malmö/A, SWE | 27.1.18 | ||
3000 m | |||||
Ude | 9:33.67 | Tårnby | 5.5.19 | ||
5000 m | |||||
Ude | 16:24.47 | Rønne | 22.5.19 | ||
10000 m | |||||
Ude | 35:55.3h | Rønne | 29.7.20 | ||
5 km | |||||
Ude | 18:34 | København | 5.3.23 | ||
10 km | |||||
Ude | 33:56 | Hasle | 22.7.19 | ||
Halvmaraton | |||||
Ude | 1:16:30 | København | 15.9.19 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 3.35 | Rønne | 28.8.23 | ||
Kuglestød 7.26 kg | |||||
Ude | 5.80 | Rønne | 28.8.23 | ||
2000 m | |||||
Ude | 6:32.17 | Rønne | 11.8.21 |
800 m: | 7 |
1000 m: | 2 |
1500 m: | 10 |
2000 m: | 1 |
3000 m: | 14 |
5000 m: | 11 |
10000 m: | 2 |
5 km: | 1 |
10 km: | 6 |
Halvmaraton: | 1 |
Väg: | 1 |
Længdespring: | 1 |
Kuglestød 7.26 kg: | 2 |
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
10 km | ||||
DM | 2021 | 154 | 37:38 |