Født: 18 august 2002
Klub: Hvidovre Atletik & Motion
Tidligere klubber:
Aalborg Atletik og Motion ‐23.8.2019
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.01 i | SB | 2 | h10 | Baton Rouge, LA | Baton Rouge, LA | 12.1.24 | ||
7.06 i | 2 | Birmingham, AL | Birmingham, AL | 19.1.24 | ||||
DQ i | h9 | Cambridge, MA | Cambridge, MA | 2.2.24 | ||||
6.97 i | SB | 4 | h10 | Lubbock, TX | Lubbock, TX | 9.2.24 | ||
100 m [3] | ||||||||
10.55 | SB | 2 | D | San Marcos, TX | San Marcos, TX | 30.3.24 | +2.0 | |
10.66 | 1 | Natchitoches, LA | Natchitoches, LA | 13.4.24 | +0.5 | |||
10.54 w | 4 | C | Baton Rouge, LA | Baton Rouge, LA | 20.4.24 | +3.3 | ||
200 m [8] | ||||||||
21.72 i | PB | 1 | B | Birmingham, AL | Birmingham, AL | 19.1.24 | ||
21.39 i | PB | 2 | C | Boston, MA | Boston, MA | 3.2.24 | ||
21.22 i | PB | 1 | B | Lubbock, TX | Lubbock, TX | 10.2.24 | ||
21.31 i | 1 | h1 | Southland | Birmingham, AL | Southland, Birmingham, AL | 25.2.24 | ||
21.29 i | 1 | B | Southland | Birmingham, AL | Southland, Birmingham, AL | 26.2.24 | ||
21.33 | SB | 5 | B | Lafayette, LA | Lafayette, LA | 16.3.24 | +1.0 | |
21.05 w | 2 | E | San Marcos, TX | San Marcos, TX | 29.3.24 | +2.6 | ||
21.06 | =PB | 4 | Natchitoches, LA | Natchitoches, LA | 13.4.24 | +0.8 | ||
400 m [4] | ||||||||
48.60 i | PB | 1 | B | Cambridge, MA | Cambridge, MA | 2.2.24 | ||
48.84 i | 1 | h6 | Southland | Birmingham, AL | Southland, Birmingham, AL | 25.2.24 | ||
48.29 i | PB | 2 | B | Southland | Birmingham, AL | Southland, Birmingham, AL | 26.2.24 | |
48.90 | SB | 3 | B | Baton Rouge, LA | Baton Rouge, LA | 23.3.24 | ||
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||
39.89 | SB | 2 | Baton Rouge, LA | Baton Rouge, LA | 23.3.24 | |||
Northwestern St. | ||||||||
Zachaeus Beard, Keonte Gaines Cyrus Jacobs Jr., Mikkel Johansson | ||||||||
39.83 | SB | 1 | Natchitoches, LA | Natchitoches, LA | 13.4.24 | |||
Northwestern St. | ||||||||
Zachaeus Beard, Mikkel Johansson Cyrus Jacobs Jr., Jaysaun Smith | ||||||||
4 x 400 m stafet [4] | ||||||||
3:13.42 i | PB | 4 | B | Lubbock, TX | Lubbock, TX | 10.2.24 | ||
Northwestern St. | ||||||||
Jaysaun Smith, Mikkel Johansson Cyrus Jacobs Jr., Robert Norton | ||||||||
3:11.40 | SB | 2 | Lafayette, LA | Lafayette, LA | 16.3.24 | |||
Northwestern St. | ||||||||
Desmond Duncan, Mikkel Johansson Keonte Gaines, Cyrus Jacobs Jr. | ||||||||
3:14.59 | 28 | h | TexasR | Austin, TX | TexasR, Austin, TX | 29.3.24 | ||
Northwestern St. | ||||||||
Jaysaun Smith, Cyrus Jacobs Jr. Mikkel Johansson, Desmond Duncan | ||||||||
3:12.73 | 2 | Baton Rouge, LA | Baton Rouge, LA | 20.4.24 | ||||
Northwestern St. | ||||||||
Desmond Duncan, Mikkel Johansson Jaysaun Smith, Cyrus Jacobs Jr. |
60 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.04 i | SB | 5 | p8 | Lubbock, TX | Lubbock, TX | 14.1.23 | ||
7.05 i | 5 | Pittsburg, KS | Pittsburg, KS | 28.1.23 | ||||
7.09 i | 8 | h4 | Fayetteville, AR | Fayetteville, AR | 10.2.23 | |||
7.07 i | 6 | h2 | Southland | Birmingham, AL | Southland, Birmingham, AL | 26.2.23 | ||
100 m [7] | ||||||||
10.96 | SB | 5 | San Marcos, TX | San Marcos, TX | 1.4.23 | +0.6 | ||
10.57 w | 1 | C | Natchitoches, LA | Natchitoches, LA | 15.4.23 | +2.4 | ||
10.90 | SB | 3 | H | Johnson | Waco, TX | Johnson, Waco, TX | 22.4.23 | -0.7 |
10.70 | SB | 5 | h1 | Southland | Commerce, TX | Southland , Commerce, TX | 5.5.23 | +1.3 |
10.50 w | 1 | h4 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +4.5 | ||
10.52 | PB | 3 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +1.3 | ||
10.82 | 3 | h1 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 24.6.23 | +0.6 | |
200 m [12] | ||||||||
22.25 i | SB | 2 | rN | Lubbock, TX | Lubbock, TX | 13.1.23 | ||
21.87 i | PB | 1 | rM | Fayetteville, AR | Fayetteville, AR | 11.2.23 | ||
21.90 i | 2 | h6 | Southland | Birmingham, AL | Southland, Birmingham, AL | 26.2.23 | ||
21.39 | SB | 2 | C | San Marcos, TX | San Marcos, TX | 31.3.23 | +1.7 | |
21.36 | SB | 2 | B | Natchitoches, LA | Natchitoches, LA | 15.4.23 | +1.2 | |
21.52 | 4 | G | Johnson | Waco, TX | Johnson, Waco, TX | 21.4.23 | +1.0 | |
21.58 | 3 | h2 | Southland | Commerce, TX | Southland , Commerce, TX | 4.5.23 | +1.6 | |
21.72 | 2 | C | Canyon, TX | Canyon, TX | 12.5.23 | 0.0 | ||
21.57 | 2 | B | NordicC | København | NordicC, København | 28.5.23 | +1.2 | |
21.17 w | 1 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | +3.2 | |||
21.67 | 1 | h1 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 25.6.23 | 0.0 | |
21.68 | 7 | 22 h3 | EM U23 | Espoo, FIN | EM U23, Espoo, FIN | 15.7.23 | +0.1 | |
400 m [1] | ||||||||
48.80 | SB | 3 | B | Baton Rouge, LA | Baton Rouge, LA | 25.3.23 | ||
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||
DQ | NordicC | København | NordicC, København | 28.5.23 | ||||
Denmark | ||||||||
Valentin Jensen, Mikkel Johansson Jacob Hvorup, Frederik Schou-Nielsen | ||||||||
40.38 | 4 | 22 h3 | EM U23 | Espoo, FIN | EM U23, Espoo, FIN | 15.7.23 | ||
Denmark | ||||||||
Sofus Peter Lassen, Mikkel Johansson Victor Kiplagat Kondrup, Tazana Kamanga-Dyrbak | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:15.84 i | PB | 3 | F | Fayetteville, AR | Fayetteville, AR | 11.2.23 | ||
Northwestern St. | ||||||||
Destine Scott, Galen Loyd Dylan Swain, Mikkel Johansson |
60 m [11] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6.92 i | PB | 3 | h1 | Växjö, SWE | Växjö, SWE | 22.1.22 | ||
6.96 i | 8 | Växjö, SWE | Växjö, SWE | 22.1.22 | ||||
NT i | = | h1 | Randers | Randers | 30.1.22 | |||
6.86 i | PB | 3= | Randers | Randers | 30.1.22 | |||
DQ i | h3 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.22 | ||||
6.90 i | 3 | h1 | DMi | Skive | DMi, Skive | 26.2.22 | ||
6.92 i | 6 | DMi | Skive | DMi, Skive | 26.2.22 | |||
6.99 i | 3 | h2 | Aarhus | Aarhus | 2.3.22 | |||
6.94 i | 2 | B | Aarhus | Aarhus | 2.3.22 | |||
6.94 i | 1 | 22 h1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | ||
6.90 i | 1 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | ||
100 m [9] | ||||||||
10.73 w | 1 | h2 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +3.1 | ||
10.66 w | 1 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +2.7 | |||
10.76 | SB | 2 | h2 | København | København | 21.5.22 | +0.8 | |
10.78 | 6 | København | København | 21.5.22 | -1.4 | |||
10.78 | 2 | h3 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | 0.0 | ||
10.54 | PB | 4= | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | +1.6 | ||
10.61 | 2 | h3 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 25.6.22 | -0.1 | |
10.70 | 5 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 25.6.22 | -0.1 | ||
10.31 w | 2 | 22 | NordicC | Malmö/S, SWE | NordicC, Malmö/S, SWE | 16.7.22 | +4.4 | |
150 m [2] | ||||||||
15.99 | PB | 1 | h1 | København | København | 22.5.22 | -0.3 | |
15.84 | PB (18) | 1 | København | København | 22.5.22 | +1.4 | ||
200 m [11] | ||||||||
DQ i | B | Växjö, SWE | Växjö, SWE | 21.1.22 | ||||
22.11 i | SB | 1 | Randers | Randers | 30.1.22 | |||
22.15 i | 1 | A | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 13.2.22 | |||
22.18 i | 1 | h3 | DMi | Skive | DMi, Skive | 27.2.22 | ||
21.95 i | SB | 2 | DMi | Skive | DMi, Skive | 27.2.22 | ||
21.90 i | SB | 1 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |
21.56 | SB | 1 | B | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.22 | -0.2 | |
21.32 | PB | 2 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +2.0 | ||
21.47 | 2 | h1 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 26.6.22 | +1.2 | |
21.39 | 3 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 26.6.22 | +0.1 | ||
21.06 | PB | 4 | 22 | NordicC | Malmö/S, SWE | NordicC, Malmö/S, SWE | 17.7.22 | +1.7 |
300 m [1] | ||||||||
34.32 | PB | 1 | Tårnby | Tårnby | 8.5.22 | |||
400 m [1] | ||||||||
48.29 | PB | 1 | B | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.22 | ||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
40.25 | 1 | 22 | NordicC | Malmö/S, SWE | NordicC, Malmö/S, SWE | 16.7.22 | ||
Denmark | ||||||||
Rasmus Søsted Andersen, Rasmus Thornbjerg Klausen Mikkel Johansson, Tobias Andersson | ||||||||
4 x 200 m stafet [2] | ||||||||
1:28.60 i | PB | 1 | DMi | Skive | DMi, Skive | 27.2.22 | ||
Hvidovre Atletik & Motion | ||||||||
Andreas Trajkovski, Nick Ekelund-Arenander Jacob Chua Ziska, Mikkel Johansson | ||||||||
1:34.25 i | 2 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | ||
Hvidovre Atletik & Motion | ||||||||
Dlovan Baker, Jonas Strunge Tobias Riber Jakobsen, Mikkel Johansson |
60 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.01 i | PB | 3 | h2 | DMi | Randers | DMi, Randers | 20.2.21 | |
6.94 i | PB | 5 | DMi | Randers | DMi, Randers | 20.2.21 | ||
100 m [13] | ||||||||
10.90 | SB | 1 | Aalborg | Aalborg | 8.5.21 | +0.7 | ||
11.04 | 1 | Aalborg | Aalborg | 22.5.21 | -0.9 | |||
10.97 | 1 | h1 | Aalborg | Aalborg | 22.5.21 | +2.0 | ||
10.98 | 2 | Aalborg | Aalborg | 5.6.21 | +1.3 | |||
10.95 | 2 | Aalborg | Aalborg | 5.6.21 | -0.9 | |||
10.75 w | 4 | h6 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +2.3 | ||
10.65 | PB | 4 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +1.1 | ||
10.81 | 4 | h2 | DM | Odense | DM, Odense | 26.6.21 | +0.9 | |
10.79 | 3 | 19 h2 | Bauhaus | Mannheim, GER | Bauhaus, Mannheim, GER | 3.7.21 | -0.9 | |
10.76 | 5 | 19 B | Bauhaus | Mannheim, GER | Bauhaus, Mannheim, GER | 3.7.21 | +0.3 | |
10.90 | 8 | 19 h3 | EM U20 | Tallinn, EST | EM U20, Tallinn, EST | 15.7.21 | -0.9 | |
10.97 | 1 | 19 h2 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | +1.1 | |
10.77 | 1 | 19 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | +1.3 | |
200 m [6] | ||||||||
21.88 i | PB (76) | 1 | DMi | Randers | DMi, Randers | 20.2.21 | ||
22.51 | SB | 1 | A | Aalborg | Aalborg | 10.4.21 | -1.4 | |
22.05 | SB | 1 | Aalborg | Aalborg | 8.5.21 | -0.4 | ||
21.55 | PB | 1 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +1.7 | ||
21.70 | 2 | 19 B | Bauhaus | Mannheim, GER | Bauhaus, Mannheim, GER | 4.7.21 | +1.2 | |
21.61 w | 1 | 19 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | +2.6 | |
300 m [1] | ||||||||
37.08 | SB | 1 | 19 | Aalborg | Aalborg | 10.4.21 | ||
400 m [1] | ||||||||
50.62 | PB | 1 | Aalborg | Aalborg | 5.6.21 |
60 m [8] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.27 i | PB | 2 | 19 h1 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 25.1.20 | ||||||
7.23 i | PB | 4 | 19 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 25.1.20 | ||||||
7.24 i | 3 | h3 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 8.2.20 | |||||||
7.22 i | PB | 2 | B | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 8.2.20 | ||||||
7.18 i | PB | 3 | h5 | DMi | Odense | DMi, Odense | 22.2.20 | |||||
7.21 i | 5 | B | DMi | Odense | DMi, Odense | 22.2.20 | ||||||
7.13 i | PB | 1 | 19 h2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | |||||
7.13 i | =PB | 1 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | |||||
100 m [6] | ||||||||||||
11.13 w | 1 | sprint | Hvidovre | sprint, Hvidovre | 23.5.20 | +2.4 | ||||||
11.23 | SB | 1 | Hvidovre | Hvidovre | 7.6.20 | -0.1 | ||||||
11.00 | PB | 1 | 19 h3 | Berlin, GER | Berlin, GER | 3.7.20 | +0.9 | |||||
10.86 | PB | 2 | 19 B | Berlin, GER | Berlin, GER | 3.7.20 | 0.0 | |||||
10.86 | =PB | 1 | 19 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +1.0 | |||||
DNF | 19 | DMU | Aalborg | DMU, Aalborg | 12.9.20 | +0.3 | ||||||
200 m [8] | ||||||||||||
22.93 i | PB | 1 | J | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 26.1.20 | ||||||
22.78 i | PB | 3 | B | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 9.2.20 | ||||||
22.77 i | PB | 1 | h6 | DMi | Odense | DMi, Odense | 23.2.20 | |||||
23.08 i | 4 | B | DMi | Odense | DMi, Odense | 23.2.20 | ||||||
22.68 i | PB | 1 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |||||
22.77 | =PB | 1 | Hvidovre | Hvidovre | 7.6.20 | 0.0 | ||||||
21.97 | PB | 1 | D | Berlin, GER | Berlin, GER | 3.7.20 | 0.0 | |||||
DNF | Hvidovre | Hvidovre | 2.8.20 | +0.8 | ||||||||
300 m [2] | ||||||||||||
36.09 | PB | 2 | sprint | Hvidovre | sprint, Hvidovre | 23.5.20 | ||||||
35.28 | PB | 2 | Hvidovre | Hvidovre | 23.7.20 | |||||||
400 m [2] | ||||||||||||
53.10 i | PB | 4 | D | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 25.1.20 | ||||||
50.74 | PB | 1 | B | Hvidovre | Hvidovre | 1.8.20 | ||||||
Længdespring [2] | ||||||||||||
6.50 | PB | 2 | Hvidovre | Hvidovre | 7.6.20 | +1.4 | ||||||
| ||||||||||||
6.28 | 1 | 19 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +0.9 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 200 m stafet [2] | ||||||||||||
1:30.08 i | PB | 1 | B | DMi | Odense | DMi, Odense | 23.2.20 | |||||
Hvidovre Atletik & Motion | ||||||||||||
Jacob Chua Ziska, Kasper Olsen Iasonas Koniaris, Mikkel Linnemand | ||||||||||||
1:32.06 i | 1 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | ||||||
Hvidovre Atletik & Motion | ||||||||||||
Andreas Bjarnastein Antoft, Elia Noél Latta Sebastian Larvad, Mikkel Linnemand |
60 m [13] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.56 i | PB | Aalborg | Aalborg | 27.12.18 | ||||||||
7.57 i | Aalborg | Aalborg | 9.1.19 | |||||||||
7.64 i | Aalborg | Aalborg | 9.1.19 | |||||||||
7.59 i | Skive | Skive | 12.1.19 | |||||||||
7.51 i | PB | Skive | Skive | 12.1.19 | ||||||||
7.55 i | Aalborg | Aalborg | 19.1.19 | |||||||||
7.45 i | PB | Aalborg | Aalborg | 19.1.19 | ||||||||
7.51 i | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 26.1.19 | |||||||||
7.40 i | PB | Aalborg | Aalborg | 13.2.19 | ||||||||
7.38 i | PB | 4 | h3 | DMi | Skive | DMi, Skive | 17.2.19 | |||||
7.38 i | =PB | 4 | B | DMi | Skive | DMi, Skive | 17.2.19 | |||||
7.37 i | PB | 1 | 17 h3 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 23.2.19 | |||||
7.34 i | PB | 3 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 23.2.19 | |||||
100 m [4] | ||||||||||||
11.71 | PB | 2 | Aalborg | Aalborg | 1.5.19 | 0.0 | ||||||
11.67 w | 1 | 17 | Herning | Herning | 4.5.19 | +2.1 | ||||||
11.18 | PB | Odense | Odense | 7.9.19 | -0.1 | |||||||
11.07 | PB | Aalborg | Aalborg | 14.9.19 | +0.5 | |||||||
200 m [6] | ||||||||||||
24.73 i | PB | Skive | Skive | 22.1.19 | ||||||||
23.72 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.19 | ||||||||
23.88 i | 2 | h6 | DMi | Skive | DMi, Skive | 16.2.19 | ||||||
23.76 i | 2 | 17 r3 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 24.2.19 | ||||||
23.50 w | 3 | F | Clermont, FL | Clermont, FL | 20.4.19 | +4.4 | ||||||
22.77 | PB | DMU | Greve | DMU, Greve | 25.8.19 | -2.0 | ||||||
300 m [1] | ||||||||||||
38.34 | PB | 1 | 17 | Herning | Herning | 4.5.19 | ||||||
400 m [2] | ||||||||||||
54.92 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 26.1.19 | ||||||||
52.57 | PB | DMU | Greve | DMU, Greve | 24.8.19 | |||||||
Længdespring [10] | ||||||||||||
5.88 i | PB | Aalborg | Aalborg | 19.1.19 | ||||||||
5.71 i | Aalborg | Aalborg | 13.2.19 | |||||||||
6.06 i | PB | 5 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 24.2.19 | |||||
| ||||||||||||
5.94 w | 8 | Clermont, FL | Clermont, FL | 20.4.19 | +5.5 | |||||||
| ||||||||||||
5.76 | PB | 2 | Aalborg | Aalborg | 1.5.19 | +0.3 | ||||||
5.80 w | 2 | 17 | Herning | Herning | 4.5.19 | +2.9 | ||||||
6.47 | PB | DMU | Greve | DMU, Greve | 25.8.19 | +1.7 | ||||||
6.60 w | DMU | Greve | DMU, Greve | 25.8.19 | +2.8 | |||||||
6.47 | =PB | Odense | Odense | 7.9.19 | +1.2 | |||||||
6.37 | Aalborg | Aalborg | 14.9.19 | 0.0 |
100 m [6] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.13 | PB | Viborg | Viborg | 14.8.18 | +1.6 | |||||||
12.01 | PB | Aalborg | Aalborg | 22.8.18 | ||||||||
11.74 | PB | Aalborg | Aalborg | 1.9.18 | 0.0 | |||||||
11.90 | Aalborg | Aalborg | 1.9.18 | +0.6 | ||||||||
11.88 w | København | København | 8.9.18 | +2.2 | ||||||||
12.00 | 2 | 19 | Ballerup | Ballerup | 22.9.18 | -1.1 | ||||||
200 m [2] | ||||||||||||
24.45 | PB | Viborg | Viborg | 14.8.18 | +0.8 | |||||||
23.94 | PB | Aalborg | Aalborg | 2.9.18 | -0.2 | |||||||
Længdespring [2] | ||||||||||||
5.29 | PB | København | København | 8.9.18 | 0.0 | |||||||
5.48 | PB | 5 | 19 | Ballerup | Ballerup | 22.9.18 | +0.3 | |||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 6.86 | Randers | 30.1.22 | 25 | |
100 m | |||||
Ude | 10.52 | Hvidovre | 10.6.23 | +1.3 | 22 |
200 m | |||||
Ude | 21.06 | Malmö/S, SWE | 17.7.22 | +1.7 | 12 |
Inde | 21.22 | Lubbock, TX | 10.2.24 | 3 | |
400 m | |||||
Ude | 48.29 | Frederiksberg | 4.6.22 | 39 | |
Inde | 48.29 | Birmingham, AL | 26.2.24 | 10 | |
Længdespring | |||||
Ude | 6.50 | Hvidovre | 7.6.20 | +1.4 | |
Inde | 6.06 | Skive | 24.2.19 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:28.60 | Skive | 27.2.22 | ||
150 m | |||||
Ude | 15.84 | København | 22.5.22 | +1.4 | |
300 m | |||||
Ude | 34.32 | Tårnby | 8.5.22 | ||
4 x 400 m stafet | |||||
Inde | 3:13.42 | Lubbock, TX | 10.2.24 |
60 m: | 42 |
100 m: | 48 |
150 m: | 2 |
200 m: | 53 |
300 m: | 5 |
400 m: | 11 |
Længdespring: | 14 |
4 x 100 m stafet: | 5 |
4 x 200 m stafet: | 4 |
4 x 400 m stafet: | 5 |
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DM | 2021 | 4 | h2 | 10.81 | |||
DM | 2022 | 5 | 10.70 | 2 | h3 | 10.61 | |
DM | 2023 | 3 | h1 | 10.82 | |||
200 m | |||||||
DMU | 2019 | 22.77 | |||||
DM | 2022 | 3 | 21.39 | 2 | h1 | 21.47 | |
DM | 2023 | 1 | h1 | 21.67 | |||
400 m | |||||||
DMU | 2019 | 52.57 | |||||
Længdespring | |||||||
DMU | 2019 | 6.47 | 6.60 | ||||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
DMi | 2019 | 4 | B | 7.38 | 4 | h3 | 7.38 |
DMi | 2020 | 5 | B | 7.21 | 3 | h5 | 7.18 |
DMi | 2021 | 5 | 6.94 | 3 | h2 | 7.01 | |
DMi | 2022 | 6 | 6.92 | 3 | h1 | 6.90 | |
200 m | |||||||
DMi | 2019 | 2 | h6 | 23.88 | |||
DMi | 2020 | 4 | B | 23.08 | 1 | h6 | 22.77 |
DMi | 2021 | 1 | 21.88 | ||||
DMi | 2022 | 2 | 21.95 | 1 | h3 | 22.18 | |
4 x 200 m stafet | |||||||
DMi | 2020 | 1 | B | 1:30.08 | |||
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
100 m | |||||||
DMU | 2020 | 19 | |||||
DMU | 2021 | 1 | 19 | 10.77 | 1 | 19 h2 | 10.97 |
200 m | |||||||
DMU | 2021 | 1 | 19 B | 21.61 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2019 | 3 | 17 | 7.34 | 1 | 17 h3 | 7.37 |
iDMU | 2020 | 1 | 19 | 7.13 | 1 | 19 h2 | 7.13 |
iDMU | 2022 | 1 | 22 | 6.90 | 1 | 22 h1 | 6.94 |
200 m | |||||||
iDMU | 2019 | 2 | 17 r3 | 23.76 | |||
iDMU | 2020 | 1 | 19 | 22.68 | |||
iDMU | 2022 | 1 | 22 | 21.90 | |||
Længdespring | |||||||
iDMU | 2019 | 5 | 17 | 6.06 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2020 | 1 | 19 | 1:32.06 | |||
iDMU | 2022 | 2 | 22 | 1:34.25 |
Ude | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||||
EM U20 | 2021 | 8 | 19 h3 | 10.90 | |||||
200 m | |||||||||
EM U23 | 2023 | 7 | 22 h3 | 21.68 | |||||
4 x 100 m stafet | |||||||||
EM U23 | 2023 | 4 | 22 h3 | 40.38 |