Født: 2005
Klub: Silkeborg Atletik Klub 77
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2021. |
100 m [1] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.18 | PB | 3 | Silkeborg | Silkeborg | 26.4.21 | 0.0 | ||||||||
200 m [1] | ||||||||||||||
25.94 | SB | 2 | 22 | Silkeborg | Silkeborg | 26.4.21 | +1.3 | |||||||
Højdespring [2] | ||||||||||||||
1.60 i | SB | 1 | 15 | Silkeborg | Silkeborg | 7.12.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.60 | PB | 1 | 17 | Silkeborg | Silkeborg | 5.5.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [4] | ||||||||||||||
5.46 i | PB | 1 | 15 | Silkeborg | Silkeborg | 25.11.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
5.27 | SB | 1 | 16 | Silkeborg | Silkeborg | 24.4.21 | +1.4 | |||||||
| ||||||||||||||
5.00 | 1 | 17 | Silkeborg | Silkeborg | 12.5.21 | -0.3 | ||||||||
| ||||||||||||||
5.41 | SB | 3 | 17 | Randers | Randers | 19.6.21 | +0.7 | |||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 5.0 kg [1] | ||||||||||||||
9.19 | PB | 1 | 16 | Silkeborg | Silkeborg | 3.5.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
Diskoskast 1.5 kg [1] | ||||||||||||||
24.38 | PB | 1 | 17 | Silkeborg | Silkeborg | 31.5.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 700 gram [2] | ||||||||||||||
37.91 | PB | 1 | 17 | Silkeborg | Silkeborg | 10.5.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
40.97 | PB | 3 | 17 | Randers | Randers | 19.6.21 | ||||||||
|
200 m [2] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
26.11 | PB | 3 | E | Aarhus | Aarhus | 8.8.20 | +1.0 | |||||||
25.67 | PB | 1 | B | Silkeborg | Silkeborg | 30.9.20 | +0.7 | |||||||
800 m [1] | ||||||||||||||
2:12.55 | PB | 3 | Silkeborg | Silkeborg | 2.9.20 | |||||||||
Højdespring [5] | ||||||||||||||
1.60 i | PB | 4 | 15 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 1.12.19 | ||||||||
1.65 i | PB | 3 | Aarhus | Aarhus | 28.12.19 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.61 i | 4 | 15 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.65 i | =PB | 4 | 13 | Skive | Skive | 1.2.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.64 i | 5 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | ||||||||
Længdespring [5] | ||||||||||||||
4.91 i | PB | 16 | 15 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 30.11.19 | ||||||||
5.04 i | PB | 5 | Aarhus | Aarhus | 28.12.19 | |||||||||
| ||||||||||||||
5.09 i | PB | 11 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |||||||
5.61 | PB | 11 | Aarhus | Aarhus | 8.8.20 | 0.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
5.31 | 5 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 19.9.20 | -1.8 | |||||||
| ||||||||||||||
Trespring [5] | ||||||||||||||
10.64 i | SB | 10 | 15 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 1.12.19 | ||||||||
11.33 i | PB | 1 | 15 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
10.78 i | 3 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | ||||||||
11.47 | PB | 2 | Silkeborg | Silkeborg | 7.9.20 | +0.8 | ||||||||
| ||||||||||||||
11.11 | 2 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 20.9.20 | +0.3 | |||||||
| ||||||||||||||
Hammerkast 4.0 kg [1] | ||||||||||||||
24.89 | PB | 1 | 15 | Silkeborg | Silkeborg | 30.9.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 600 gram [4] | ||||||||||||||
47.32 | PB | 1 | 15 | Silkeborg | Silkeborg | 27.5.20 | ||||||||
46.05 | 1 | 15 | Silkeborg | Silkeborg | 7.9.20 | |||||||||
46.65 | 2 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 20.9.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
48.80 | PB | 1 | 15 | Silkeborg | Silkeborg | 30.9.20 | ||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||||
1:43.56 i | 1 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | ||||||||
Silkeborg Atletik Klub 77 | ||||||||||||||
Christian Bruhn, Kristian Tinglef Svenstrup Gustav Frydenlund Thomsen, Linus Cochran |
800 m [5] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:22.04 i | PB | Skive | Skive | 12.1.19 | ||||||||
2:16.09 i | PB | 5 | 15 r1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 23.2.19 | |||||
2:29.41 | SB | Silkeborg | Silkeborg | 25.4.19 | ||||||||
2:12.88 | PB | Randers | Randers | 16.6.19 | ||||||||
2:17.31 | DMU | Greve | DMU, Greve | 25.8.19 | ||||||||
1000 m [1] | ||||||||||||
3:03.52 i | PB (100) | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 2.12.18 | ||||||||
1500 m [3] | ||||||||||||
4:50.68 i | PB | Skive | Skive | 2.2.19 | ||||||||
4:55.49 i | 3 | 15 r1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 24.2.19 | ||||||
4:59.45 | PB | Silkeborg | Silkeborg | 6.10.19 | ||||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||
1.46 i | PB | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 2.12.18 | ||||||||
Længdespring [6] | ||||||||||||
4.59 i | PB | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 1.12.18 | ||||||||
4.76 i | PB | Skive | Skive | 12.1.19 | ||||||||
4.37 i | Aalborg | Aalborg | 19.1.19 | |||||||||
4.33 | PB | Silkeborg | Silkeborg | 25.4.19 | +1.4 | |||||||
4.68 | PB | Randers | Randers | 15.6.19 | +0.3 | |||||||
4.47 | Silkeborg | Silkeborg | 6.10.19 | +1.3 | ||||||||
Trespring [5] | ||||||||||||
10.65 i | PB | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 2.12.18 | ||||||||
10.17 i | Aalborg | Aalborg | 20.1.19 | |||||||||
10.80 i | PB | Skive | Skive | 2.2.19 | ||||||||
9.97 i | 6 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 23.2.19 | ||||||
| ||||||||||||
10.58 | PB | DMU | Greve | DMU, Greve | 24.8.19 | +1.2 | ||||||
Kuglestød 4.0 kg [4] | ||||||||||||
8.86 i | PB | Göteborg, SWE | Göteborg, SWE | 1.12.18 | ||||||||
9.07 i | PB | Skive | Skive | 12.1.19 | ||||||||
9.56 i | PB | Aalborg | Aalborg | 19.1.19 | ||||||||
8.85 i | 9 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 24.2.19 | ||||||
| ||||||||||||
Spydkast 600 gram [8] | ||||||||||||
29.70 | PB | Silkeborg | Silkeborg | 25.4.19 | ||||||||
45.64 | PB | Greve | Greve | 25.5.19 | ||||||||
42.12 | SB | Silkeborg | Silkeborg | 25.5.19 | ||||||||
40.45 | Randers | Randers | 15.6.19 | |||||||||
45.64 | =PB | Greve | Greve | 24.8.19 | ||||||||
29.70 | Silkeborg | Silkeborg | 1.9.19 | |||||||||
40.45 | Randers | Randers | 5.10.19 | |||||||||
42.12 | Silkeborg | Silkeborg | 6.10.19 |
200 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
27.71 | PB | Silkeborg | Silkeborg | 8.5.18 | +1.7 | |||
29.21 | Randers | Randers | 14.6.18 | -4.6 | ||||
28.23 | Skive | Skive | 17.6.18 | -0.5 | ||||
28.79 | Sæby | Sæby | 8.9.18 | -0.4 | ||||
600 m [1] | ||||||||
1:40.24 | PB | Skive | Skive | 16.6.18 | ||||
800 m [4] | ||||||||
2:44.12 i | PB | Aarhus | Aarhus | 3.3.18 | ||||
2:27.59 i | PB | Randers | Randers | 14.4.18 | ||||
2:32.40 | PB | Silkeborg | Silkeborg | 8.5.18 | ||||
2:26.26 | PB | Randers | Randers | 29.9.18 | ||||
1000 m [2] | ||||||||
3:21.97 | PB | Randers | Randers | 14.6.18 | ||||
3:16.86 | PB (79) | Herning | Herning | 16.9.18 | ||||
Højdespring [2] | ||||||||
1.38 | PB | Skive | Skive | 17.6.18 | ||||
1.44 | PB | Randers | Randers | 29.9.18 | ||||
Kuglestød 3.0 kg [4] | ||||||||
8.86 i | PB | Aarhus | Aarhus | 3.3.18 | ||||
8.91 i | PB | Randers | Randers | 14.4.18 | ||||
8.73 | PB | Randers | Randers | 14.6.18 | ||||
8.87 | PB | Skive | Skive | 17.6.18 | ||||
Hammerkast 3.0 kg [1] | ||||||||
20.81 | PB | Silkeborg | Silkeborg | 6.10.18 | ||||
Spydkast 400 gram [6] | ||||||||
32.42 | PB | Silkeborg | Silkeborg | 8.5.18 | ||||
31.98 | Skive | Skive | 16.6.18 | |||||
39.62 | PB | Sæby | Sæby | 8.9.18 | ||||
37.29 | Herning | Herning | 16.9.18 | |||||
39.33 | Randers | Randers | 29.9.18 | |||||
35.87 | Silkeborg | Silkeborg | 6.10.18 |
80 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.57 | PB | Randers | Randers | 13.6.17 | ||||
200 m [1] | ||||||||
32.6h | Silkeborg | Silkeborg | 1.6.17 | -1.3 | ||||
800 m [1] | ||||||||
2:40.7h | PB | Silkeborg | Silkeborg | 1.6.17 | ||||
1000 m [1] | ||||||||
3:30.26 | PB | Randers | Randers | 13.6.17 | ||||
Højdespring [3] | ||||||||
1.15 i | PB | Aarhus | Aarhus | 22.1.17 | ||||
1.30 | PB | Silkeborg | Silkeborg | 1.6.17 | ||||
1.35 | PB | Silkeborg | Silkeborg | 6.6.17 | ||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||
6.32 i | PB | Silkeborg | Silkeborg | 28.3.17 | ||||
Spydkast 400 gram [3] | ||||||||
20.98 | PB | Silkeborg | Silkeborg | 1.6.17 | ||||
23.76 | PB | Silkeborg | Silkeborg | 6.6.17 | ||||
26.10 | PB | Randers | Randers | 13.6.17 |
Placering på danske alletiders liste på dato
100 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 13.18 | Silkeborg | 26.4.21 | 0.0 | |
200 m | |||||
Ude | 25.67 | Silkeborg | 30.9.20 | +0.7 | |
800 m | |||||
Ude | 2:12.55 | Silkeborg | 2.9.20 | ||
Inde | 2:16.09 | Skive | 23.2.19 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:16.86 | Herning | 16.9.18 | ||
Inde | 3:03.52 | Göteborg/FH, SWE | 2.12.18 | ||
1500 m | |||||
Ude | 4:59.45 | Silkeborg | 6.10.19 | ||
Inde | 4:50.68 | Skive | 2.2.19 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.60 | Silkeborg | 5.5.21 | ||
Inde | 1.65 | Aarhus | 28.12.19 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 5.61 | Aarhus | 8.8.20 | 0.0 | |
Inde | 5.46 | Silkeborg | 25.11.20 | ||
Trespring | |||||
Ude | 11.47 | Silkeborg | 7.9.20 | +0.8 | |
Inde | 11.33 | Aarhus | 25.1.20 | ||
80 m | |||||
Ude | 12.57 | Randers | 13.6.17 | ||
600 m | |||||
Ude | 1:40.24 | Skive | 16.6.18 | ||
Kuglestød 4.0 kg | |||||
Inde | 9.56 | Aalborg | 19.1.19 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 8.87 | Skive | 17.6.18 | ||
Inde | 8.91 | Randers | 14.4.18 | ||
Kuglestød 5.0 kg | |||||
Ude | 9.19 | Silkeborg | 3.5.21 | ||
Diskoskast 1.5 kg | |||||
Ude | 24.38 | Silkeborg | 31.5.21 | ||
Hammerkast 4.0 kg | |||||
Ude | 24.89 | Silkeborg | 30.9.20 | ||
Hammerkast 3.0 kg | |||||
Ude | 20.81 | Silkeborg | 6.10.18 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 39.62 | Sæby | 8.9.18 | ||
Spydkast 600 gram | |||||
Ude | 48.80 | Silkeborg | 30.9.20 | ||
Spydkast 700 gram | |||||
Ude | 40.97 | Randers | 19.6.21 |
80 m: | 1 |
100 m: | 1 |
200 m: | 8 |
600 m: | 1 |
800 m: | 11 |
1000 m: | 4 |
1500 m: | 3 |
Højdespring: | 13 |
Længdespring: | 15 |
Trespring: | 10 |
Kuglestød 4.0 kg: | 4 |
Kuglestød 3.0 kg: | 5 |
Kuglestød 5.0 kg: | 1 |
Diskoskast 1.5 kg: | 1 |
Hammerkast 4.0 kg: | 1 |
Hammerkast 3.0 kg: | 1 |
Spydkast 400 gram: | 9 |
Spydkast 600 gram: | 12 |
Spydkast 700 gram: | 2 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
800 m | ||||
DMU | 2019 | 2:17.31 | ||
Trespring | ||||
DMU | 2019 | 10.58 | ||
Ungdom | ||||
Længdespring | ||||
DMU | 2020 | 5 | 15 | 5.31 |
Trespring | ||||
DMU | 2020 | 2 | 15 | 11.11 |
Spydkast 600 gram | ||||
DMU | 2020 | 2 | 15 | 46.65 |
Inde | ||||
800 m | ||||
iDMU | 2019 | 5 | 15 r1 | 2:16.09 |
1500 m | ||||
iDMU | 2019 | 3 | 15 r1 | 4:55.49 |
Højdespring | ||||
iDMU | 2020 | 5 | 15 | 1.64 |
Længdespring | ||||
iDMU | 2020 | 11 | 15 | 5.09 |
Trespring | ||||
iDMU | 2019 | 6 | 15 | 9.97 |
iDMU | 2020 | 3 | 15 | 10.78 |
Kuglestød 4.0 kg | ||||
iDMU | 2019 | 9 | 15 | 8.85 |
4 x 200 m stafet | ||||
iDMU | 2020 | 1 | 15 | 1:43.56 |