Født: 2005
Klub: Silkeborg Atletik Klub 77
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2021. |
Længdespring [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4.04 i | 3 | 15 | Silkeborg | Silkeborg | 25.11.20 | |||||||
|
800 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:41.70mix | SB | 7 | D | Viborg | Viborg | 1.9.20 | ||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:57.29 i | PB | 6 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |
Silkeborg Atletik Klub 77 | ||||||||
Christine Bjerre Jensen, Mathilde Herskind Amalie Ravn, Alberte Kilsmark |
800 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:43.11 | PB | 5 | 15 | Herning | Herning | 4.5.19 | ||
2:39.50 | PB | DMU | Greve | DMU, Greve | 25.8.19 | |||
1000 m [1] | ||||||||
3:33.80 i | PB | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 1.12.18 | ||||
Længdespring [1] | ||||||||
4.21 i | PB | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 2.12.18 | ||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||
6.81 i | PB | Göteborg, SWE | Göteborg, SWE | 2.12.18 |
800 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:47.10 i | PB | Aarhus | Aarhus | 3.3.18 | ||||
1000 m [2] | ||||||||
3:40.45 | SB | Randers | Randers | 14.6.18 | ||||
3:38.18 | PB | Sæby | Sæby | 8.9.18 | ||||
Kuglestød 2.0 kg [2] | ||||||||
7.10 | PB | Randers | Randers | 14.6.18 | ||||
7.73 | PB | Randers | Randers | 29.9.18 |
80 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.82 | PB | Silkeborg | Silkeborg | 1.10.17 | -1.9 | |||
1000 m [1] | ||||||||
3:38.41 | PB | Silkeborg | Silkeborg | 1.10.17 | ||||
Kuglestød 2.0 kg [2] | ||||||||
5.76 | PB | Silkeborg | Silkeborg | 22.6.17 | ||||
6.91 | PB | Silkeborg | Silkeborg | 1.10.17 |
Placering på danske alletiders liste på dato
800 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 2:39.50 | Greve | 25.8.19 | ||
Inde | 2:47.10 | Aarhus | 3.3.18 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:38.18 | Sæby | 8.9.18 | ||
Inde | 3:33.80 | Göteborg/FH, SWE | 1.12.18 | ||
Længdespring | |||||
Inde | 4.21 | Göteborg/FH, SWE | 2.12.18 | ||
80 m | |||||
Ude | 12.82 | Silkeborg | 1.10.17 | -1.9 | |
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 7.73 | Randers | 29.9.18 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Inde | 6.81 | Göteborg, SWE | 2.12.18 |
80 m: | 1 |
800 m: | 4 |
1000 m: | 4 |
Længdespring: | 2 |
Kuglestød 2.0 kg: | 4 |
Kuglestød 3.0 kg: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
800 m | ||||
DMU | 2019 | 2:39.50 | ||
Ungdom | ||||
Inde | ||||
4 x 200 m stafet | ||||
iDMU | 2020 | 6 | 15 | 1:57.29 |