Født: 2001
Klub: Aarhus 1900 Atletik og Løb
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2021. |
60 m [7] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.06 i | 5 | Randers | Randers | 6.2.21 | ||||
8.03 i | 2 | Randers | Randers | 6.2.21 | ||||
8.01 i | 2 | r1 | Aarhus | Aarhus | 11.2.21 | |||
7.96 i | 2 | r2 | Aarhus | Aarhus | 11.2.21 | |||
7.88 i | 7 | DMi | Randers | DMi, Randers | 20.2.21 | |||
7.94 i | 2 | r1 | Aarhus | Aarhus | 23.2.21 | |||
7.93 i | 2 | r2 | Aarhus | Aarhus | 23.2.21 | |||
100 m [7] | ||||||||
12.80 | SB | 1 | Aarhus | Aarhus | 8.5.21 | -0.8 | ||
12.87 | 1 | Aarhus | Aarhus | 14.5.21 | +1.0 | |||
12.61 | SB | 3 | Aalborg | Aalborg | 5.6.21 | +0.4 | ||
12.54 | SB | 1 | 22 | Randers | Randers | 19.6.21 | -0.3 | |
12.43 | SB | 5 | h2 | DM | Odense | DM, Odense | 26.6.21 | +1.6 |
12.60 | 5 | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | -0.1 | |||
12.59 | 2 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | +1.5 | |
200 m [1] | ||||||||
25.92 | SB | 6 | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | +1.4 | ||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
47.88 | PB | 4 | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | |||
Aarhus 1900 Atletik og Løb | ||||||||
Emma Molte Korsgaard Schmidt, Terese Salling Hansen Sara Slott Petersen, Isabell Paprotny |
50 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6.86 i | PB | 2 | Aarhus | Aarhus | 28.12.19 | |||
60 m [10] | ||||||||
8.04 i | SB | 4 | Aarhus | Aarhus | 28.12.19 | |||
7.96 i | SB | 2 | Skive | Skive | 18.1.20 | |||
7.85 i | PB | 1 | 19 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | ||
7.88 i | 1= | Skive | Skive | 1.2.20 | ||||
7.89 i | 2 | r1 | Aarhus | Aarhus | 13.2.20 | |||
7.85 i | =PB | 1 | r4 | Aarhus | Aarhus | 13.2.20 | ||
7.84 i | PB | 2 | h2 | DMi | Odense | DMi, Odense | 22.2.20 | |
7.79 i | PB | 5 | DMi | Odense | DMi, Odense | 22.2.20 | ||
7.79 i | =PB | 1 | 19 h1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | |
7.80 i | 1 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | ||
100 m [7] | ||||||||
12.87 | SB | 2 | Aarhus | Aarhus | 4.7.20 | +0.5 | ||
12.65 | SB | 5 | Aarhus | Aarhus | 23.7.20 | -0.2 | ||
12.57 | SB | 4 | Aarhus | Aarhus | 8.8.20 | 0.0 | ||
12.60 | 5 | h1 | DM | København | DM, København | 15.8.20 | -1.2 | |
12.55 | SB | 2 | Odense | Odense | 29.8.20 | -0.1 | ||
12.58 | 3 | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | -1.2 | |||
12.56 | 3 | 19 | DMU | Aalborg | DMU, Aalborg | 12.9.20 | +0.1 | |
200 m [6] | ||||||||
25.93 i | PB | 3 | Skive | Skive | 1.2.20 | |||
26.14 i | 1 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | ||
25.94 | SB | 3 | Aarhus | Aarhus | 8.8.20 | +0.8 | ||
26.13 | 4 | h2 | DM | København | DM, København | 16.8.20 | -1.3 | |
26.14 | 1 | Viborg | Viborg | 1.9.20 | -0.4 | |||
25.59 | SB | 2 | 19 | DMU | Aalborg | DMU, Aalborg | 13.9.20 | -0.1 |
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
48.68 | SB | 3 | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | |||
Aarhus 1900 Atletik og Løb | ||||||||
Klara Lind Toustrup, Terese Salling Hansen Mathilde Kreiberg Skou, Mette Graversgaard |
60 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.99 i | PB | Aalborg | Aalborg | 19.1.19 | ||||
7.95 i | PB | Skive | Skive | 2.2.19 | ||||
8.11 i | 2 | 19 h2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 23.2.19 | ||
8.00 i | 5 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 23.2.19 | ||
100 m [7] | ||||||||
12.72 | PB | 2 | Aalborg | Aalborg | 15.5.19 | +0.6 | ||
12.72 | =PB | 2 | Aalborg | Aalborg | 22.5.19 | -1.5 | ||
12.55 | PB | 4 | 19 | Aalborg | Aalborg | 25.5.19 | 0.0 | |
12.26 w | 2 | B | Odense | Odense | 1.6.19 | +3.6 | ||
12.37 | PB | Randers | Randers | 15.6.19 | -0.6 | |||
12.69 | 3 | 19 h2 | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 29.6.19 | -0.2 | |
12.60 | 4 | 19 B | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 29.6.19 | +0.5 | |
200 m [5] | ||||||||
26.54 i | PB | Skive | Skive | 2.2.19 | ||||
26.31 i | PB | 1 | 19 r2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 24.2.19 | |
25.64 w | Odense | Odense | 1.6.19 | +3.3 | ||||
25.23 | PB | Randers | Randers | 16.6.19 | -0.7 | |||
25.99 | 7 | 19 | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 30.6.19 | -1.7 | |
400 m [1] | ||||||||
1:02.81 | PB | 2 | 19 | Aalborg | Aalborg | 25.5.19 |
Placering på danske alletiders liste på dato
50 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 6.86 | Aarhus | 28.12.19 | 27 | |
60 m | |||||
Inde | 7.79 | Odense | 22.2.20 | ||
100 m | |||||
Ude | 12.37 | Randers | 15.6.19 | -0.6 | |
200 m | |||||
Ude | 25.23 | Randers | 16.6.19 | -0.7 | |
Inde | 25.93 | Skive | 1.2.20 | ||
400 m | |||||
Ude | 1:02.81 | Aalborg | 25.5.19 | ||
4 x 100 m stafet | |||||
Ude | 47.88 | Aarhus | 5.9.21 |
50 m: | 1 |
60 m: | 21 |
100 m: | 21 |
200 m: | 12 |
400 m: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 2 |
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DM | 2020 | 5 | h1 | 12.60 | |||
DM | 2021 | 5 | h2 | 12.43 | |||
200 m | |||||||
DM | 2020 | 4 | h2 | 26.13 | |||
4 x 100 m stafet | |||||||
DM | 2020 | 3 | 48.68 | ||||
DM | 2021 | 4 | 47.88 | ||||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
DMi | 2020 | 4 | 7.79 | 2 | h2 | 7.84 | |
DMi | 2021 | 7 | 7.88 | ||||
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
100 m | |||||||
DMU | 2020 | 3 | 19 | 12.56 | |||
DMU | 2021 | 2 | 22 | 12.59 | |||
200 m | |||||||
DMU | 2020 | 2 | 19 | 25.59 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2019 | 5 | 19 | 8.00 | 2 | 19 h2 | 8.11 |
iDMU | 2020 | 1 | 19 | 7.80 | 1 | 19 h1 | 7.79 |
200 m | |||||||
iDMU | 2019 | 1 | 19 r2 | 26.31 | |||
iDMU | 2020 | 1 | 19 | 26.14 |