Født: 14 oktober 2009
Klub: Greve Atletik
Tidligere klubber:
GIC - Atletik & Motion ‐14.10.2023
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
50 m [6] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.30 i | PB | 1 | 15 B | Hvidovre | Hvidovre | 7.1.24 | ||||||
7.27 i | PB | 1 | 15 B | Hvidovre | Hvidovre | 7.1.24 | ||||||
7.10 i | PB | 1 | 15 h2 | Hvidovre | Hvidovre | 10.2.24 | ||||||
7.08 i | PB | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 10.2.24 | ||||||
7.08 i | =PB | 1 | 15 h3 | Hvidovre | Hvidovre | 17.3.24 | ||||||
7.07 i | PB (89) | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 17.3.24 | ||||||
60 m [7] | ||||||||||||
8.43 i | PB | 1 | 15 h5 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 3.12.23 | ||||||
8.40 i | PB | 4 | 15 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 3.12.23 | ||||||
8.33 i | PB | 2 | 15 h1 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | ||||||
8.31 i | PB | 4 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.1.24 | ||||||
8.42 i | 3 | 15 h2 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.24 | |||||||
8.27 i | PB | 6 | 15 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.24 | ||||||
8.31 i | 2 | 15 h2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | ||||||
200 m [4] | ||||||||||||
28.18 i | PB | 3 | 15 B | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 2.12.23 | ||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||
27.24 i | 1 | 15 | Ballerup | Ballerup | 21.1.24 | |||||||
27.14 i | PB | 1 | 15 B | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.24 | ||||||
27.35 i | 2 | 15 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | ||||||
50 m hæk 76.2 cm, 8 m [3] | ||||||||||||
8.32 i | PB | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 7.1.24 | ||||||
8.18mix i | PB | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 10.2.24 | ||||||
8.29 i | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 17.3.24 | |||||||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m [4] | ||||||||||||
9.65 i | PB | 2 | 15 h1 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 2.12.23 | ||||||
9.56 i | PB | 2 | 15 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 2.12.23 | ||||||
9.53 i | PB | 1 | 15 h2 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.24 | ||||||
9.53 i | =PB | 2 | 15 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.24 | ||||||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m [5] | ||||||||||||
10.06mix i | PB | 1 | 15 | Ballerup | Ballerup | 16.12.23 | ||||||
9.90 i | PB | 1 | 15 h2 | Ballerup | Ballerup | 21.1.24 | ||||||
9.97 i | 1 | 15 | Ballerup | Ballerup | 21.1.24 | |||||||
9.67 i | PB | 1 | 15 h3 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||||
9.64 i | PB | 3 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||||
Længdespring [3] | ||||||||||||
4.80 i | =PB | 5 | 15 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 3.12.23 | ||||||
| ||||||||||||
4.80 i | PB | 5 | 15 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 3.12.23 | ||||||
| ||||||||||||
4.93 i | PB | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 10.2.24 | ||||||
| ||||||||||||
4.89 i | 1 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 17.3.24 | |||||||
| ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
1:52.60 i | PB | 2 | 17 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||||
Greve Atletik | ||||||||||||
Sofie Skovgaard Olesen, Ida Søgaard Bonde Sofie Juhl Ivarsen, Frida Laursen |
60 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.24 | PB | 2 | Tårnby | Tårnby | 6.10.23 | -1.0 | ||||||
80 m [4] | ||||||||||||
10.78 w | 2 | 15 h3 | Eslöv, SWE | Eslöv, SWE | 28.5.23 | +2.6 | ||||||
10.81 w | 2 | 15 | Eslöv, SWE | Eslöv, SWE | 28.5.23 | +2.1 | ||||||
10.92 | PB | 1 | 14 h13 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | -1.6 | |||||
10.81 | PB | 4 | 14 B | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | +0.3 | |||||
100 m [15] | ||||||||||||
13.20 | PB | 2 | 15 | Glostrup | Glostrup | 29.4.23 | +0.8 | |||||
13.53 | 2 | 15 h2 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | -0.1 | ||||||
13.69 | 5 | 15 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | -1.0 | ||||||
13.30 | 2 | 15 h2 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.23 | -1.8 | ||||||
13.26 | 3 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.23 | -0.2 | ||||||
13.18 w | 3 | 15 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +3.3 | ||||||
13.08 w | 1 | 15 B | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +2.3 | ||||||
13.34 | 2 | 15 h3 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | 0.0 | ||||||
13.26 w | 5 | 15 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | +2.2 | ||||||
13.23 | 7 | B | København | København | 9.8.23 | +1.8 | ||||||
13.24 | 2 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.8.23 | +0.3 | ||||||
12.93 | PB | 1 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 22.8.23 | +1.6 | |||||
12.69 w | 2 | 15 h1 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +2.9 | |||||
12.62 w | 3 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +3.2 | |||||
13.16 | 1 | Tårnby | Tårnby | 6.10.23 | +0.1 | |||||||
200 m [3] | ||||||||||||
27.68 | PB | 4 | B | København | København | 9.8.23 | +2.0 | |||||
27.27 | PB | 3 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 22.8.23 | +0.5 | |||||
27.38 | 1 | 15 | Greve | Greve | 23.9.23 | -0.1 | ||||||
300 m [1] | ||||||||||||
44.10 | PB | 1 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | ||||||
300 m hæk [3] | ||||||||||||
51.30mix | PB | 2 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | ||||||
52.18 | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | |||||||
51.58 | 5 | 15 B | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 30.6.23 | |||||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [6] | ||||||||||||
13.25mix w | 1 | 15 | København | København | 9.8.23 | +2.7 | ||||||
12.83 | PB | 4 | 15 h1 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +1.5 | ||||
12.98 | 6 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +1.2 | |||||
13.12 | 2 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | +0.6 | ||||||
12.78 | PB | 2 | 15 h1 | Greve | Greve | 23.9.23 | +0.4 | |||||
12.85 | 2 | 15 | Greve | Greve | 23.9.23 | -0.5 | ||||||
Længdespring [8] | ||||||||||||
4.94 | PB | 1 | 15 | Glostrup | Glostrup | 29.4.23 | +0.1 | |||||
| ||||||||||||
4.83 | 2 | 15 | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | 0.0 | ||||||
| ||||||||||||
4.75 | 2 | 15 | Eslöv, SWE | Eslöv, SWE | 28.5.23 | -0.7 | ||||||
| ||||||||||||
4.87 | 2 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.23 | 0.0 | ||||||
| ||||||||||||
4.35 | - | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +0.8 | ||||||
4.50 w | 5 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +2.4 | ||||||
| ||||||||||||
4.78 | 4 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | +1.3 | ||||||
| ||||||||||||
4.53 | 15 | 14 q2 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 30.6.23 | -0.3 | ||||||
| ||||||||||||
5.00 | PB | 2 | 15 | Greve | Greve | 23.9.23 | -0.1 | |||||
|
60 m [3] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.86 i | PB | 1 | 13 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.11.21 | ||||||
8.77 i | PB | 3 | 13 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | ||||||
8.75 | PB | 2 | 13 h6 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 18.6.22 | +1.0 | |||||
80 m [4] | ||||||||||||
10.97 w | 2 | 13 h2 | Glostrup | Glostrup | 30.4.22 | +2.6 | ||||||
11.34 | SB | 3 | 13 | Glostrup | Glostrup | 30.4.22 | -1.6 | |||||
11.05 | PB | 4 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +1.5 | |||||
11.19 | 3 | 13 | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | -0.7 | ||||||
200 m [5] | ||||||||||||
29.34 | SB | 3 | 13 | Glostrup | Glostrup | 30.4.22 | 0.0 | |||||
28.90 w | 5 | 13 rC | København | København | 22.5.22 | +3.5 | ||||||
28.54 w | 4 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +3.1 | ||||||
28.39 | PB | 9 | 13 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 19.6.22 | -0.5 | |||||
28.67 w | 4 | 13 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | +2.1 | ||||||
60 m hæk 68 cm, 7.65 m [1] | ||||||||||||
10.97 | PB | 5 | 13 h5 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 17.6.22 | -1.1 | |||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [4] | ||||||||||||
11.60 | PB | 1 | 13 h2 | København | København | 22.5.22 | +0.3 | |||||
11.66 | 3 | 13 | København | København | 22.5.22 | +0.7 | ||||||
11.72 w | 2 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +3.0 | ||||||
11.08 w | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | +2.8 | ||||||
Længdespring 1 m zone [5] | ||||||||||||
4.52 i | PB | 3 | 13 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.11.21 | ||||||
| ||||||||||||
4.32 i | 2 | 13 | Ballerup | Ballerup | 23.1.22 | |||||||
| ||||||||||||
4.46 | =SB | 4 | 13 | Glostrup | Glostrup | 30.4.22 | +1.0 | |||||
| ||||||||||||
4.46 | SB | 4 | 13 | Glostrup | Glostrup | 30.4.22 | +1.0 | |||||
| ||||||||||||
4.44 | 35 | 13 Q | Göteborg/U-U, SWE | Göteborg/U-U, SWE | 18.6.22 | 0.0 | ||||||
| ||||||||||||
4.87 | PB | 2 | 13 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | +1.8 | |||||
| ||||||||||||
Hammerkast 2.0 kg [1] | ||||||||||||
14.73 | PB | 2 | 13 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | ||||||
|
80 m [9] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.84 mix | SB | 2 | 13 | Glostrup | Glostrup | 4.5.21 | +1.2 | |||||
11.50 | PB | 1 | 13 h2 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.21 | -2.3 | |||||
11.53 | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.21 | -0.9 | ||||||
11.32 | PB | 2 | 13 h4 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | -0.5 | |||||
11.37 w | 5 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +2.6 | ||||||
11.76 | 2 | 12 h2 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | -2.8 | ||||||
11.52 | 3 | 12 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | -1.3 | ||||||
11.36 | 1 | 12 h1 | Greve | Greve | 26.9.21 | -0.5 | ||||||
11.35 | 1 | 12 h2 | Greve | Greve | 26.9.21 | -0.2 | ||||||
100 m [4] | ||||||||||||
14.03 w | 3 | 13 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +2.3 | ||||||
13.89 w | 4 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +3.5 | ||||||
13.84 | PB | 2 | B | Tårnby | Tårnby | 19.8.21 | +0.2 | |||||
13.78 | PB | 3 | 13 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | +1.1 | |||||
200 m [4] | ||||||||||||
29.49 | PB | 2 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 6.6.21 | +0.1 | |||||
29.83 | 3 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | -0.1 | ||||||
30.15 | 2 | 12 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | -0.8 | ||||||
28.71 | PB | 1 | 12 | Greve | Greve | 25.9.21 | +0.9 | |||||
300 m [1] | ||||||||||||
49.90 | PB | 3 | 13 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | ||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||
1.20 i | PB | 1 | 11 | Glostrup | Glostrup | 26.11.20 | ||||||
Længdespring [1] | ||||||||||||
4.43 | PB | 6 | Tårnby | Tårnby | 19.8.21 | 0.0 | ||||||
| ||||||||||||
Længdespring 1 m zone [6] | ||||||||||||
3.99 w | 1 | 13 | Glostrup | Glostrup | 4.5.21 | +2.5 | ||||||
| ||||||||||||
4.36 | PB | 5 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 6.6.21 | +1.0 | |||||
| ||||||||||||
4.29 w | 8 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +2.2 | ||||||
4.32 | 2 | 12 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | 0.0 | ||||||
| ||||||||||||
4.56 | PB | 2 | 13 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | -0.8 | |||||
| ||||||||||||
4.69 | PB | 1 | 12 | Greve | Greve | 26.9.21 | +1.7 | |||||
| ||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [2] | ||||||||||||
6.82 i | PB | 1 | 11 | Glostrup | Glostrup | 26.11.20 | ||||||
| ||||||||||||
6.14 | SB | 1 | 13 | Glostrup | Glostrup | 4.5.21 | ||||||
| ||||||||||||
Spydkast 400 gram [2] | ||||||||||||
14.95 | PB | 6 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.21 | ||||||
| ||||||||||||
15.66 | PB | 8 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 |
50 m [4] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.78 i | PB | 1 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | ||||||
7.86 i | 1 | 11 h2 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | |||||||
7.80 i | 1 | 9 | Hvidovre | Hvidovre | 16.2.20 | |||||||
7.76 i | PB (72) | 1 | 11 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 16.2.20 | ||||||
60 m [7] | ||||||||||||
8.99 | PB | 1 | 11 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +1.5 | |||||
8.92 w | 1 | 11 h3 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +2.2 | ||||||
8.87 | PB | 2 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 2.8.20 | +1.6 | |||||
8.98 | 1 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | -0.9 | ||||||
9.03 | 1 | 11 | Herlev | Herlev | 26.8.20 | 0.0 | ||||||
8.78 | PB | 2 | 11 h2 | Greve | Greve | 26.9.20 | +0.5 | |||||
8.85 | 2 | 11 r2 | Greve | Greve | 27.9.20 | -0.8 | ||||||
80 m [1] | ||||||||||||
11.58mix | PB | 3 | 13 rA | Glostrup | Glostrup | 5.9.20 | -0.1 | |||||
100 m [3] | ||||||||||||
14.67 | PB | 2 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 1.8.20 | -0.3 | |||||
14.71 | 2 | 11 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 1.8.20 | +1.1 | ||||||
14.6h mix | 4 | 15 | Glostrup | Glostrup | 24.9.20 | +1.5 | ||||||
200 m [3] | ||||||||||||
30.55 w | 2 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 2.8.20 | +2.4 | ||||||
30.57mix w | 3 | Glostrup | Glostrup | 5.9.20 | ||||||||
30.09 | PB | 1 | 11 r2 | Greve | Greve | 26.9.20 | +1.5 | |||||
400 m [1] | ||||||||||||
1:14.10 | PB | 1 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | ||||||
50 m hæk 68.6 cm, 7.65 m [1] | ||||||||||||
10.68 i | PB | 1 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 16.2.20 | ||||||
60 m hæk 68 cm, 7.65 m [6] | ||||||||||||
12.99 | PB | 2 | 11 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +1.8 | |||||
12.11 | PB | 3 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 1.8.20 | -0.2 | |||||
12.83 w | 1 | 11 | Glostrup | Glostrup | 5.9.20 | |||||||
13.2h mix | 3 | Glostrup | Glostrup | 24.9.20 | +1.4 | |||||||
13.22 | 3 | 11 h2 | Greve | Greve | 26.9.20 | +1.3 | ||||||
13.35 w | 6 | 11 rA | Greve | Greve | 26.9.20 | |||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||
1.20 | PB | 1 | 13 | Glostrup | Glostrup | 24.9.20 | ||||||
Længdespring 1 m zone [8] | ||||||||||||
3.65 i | PB | 1 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | ||||||
| ||||||||||||
3.96 i | PB | 1 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 16.2.20 | ||||||
| ||||||||||||
4.02 | PB | - | 11 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +0.3 | |||||
4.11 w | 2 | 11 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +2.2 | ||||||
| ||||||||||||
3.94 w | 2 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 2.8.20 | +4.1 | ||||||
4.22 | PB | 1 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.8.20 | ||||||
| ||||||||||||
4.15 | 3 | 11 | Herlev | Herlev | 26.8.20 | +0.8 | ||||||
| ||||||||||||
4.25 | =PB | 1 | 11 | Glostrup | Glostrup | 5.9.20 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
4.25 | PB | 1 | 11 | Glostrup | Glostrup | 5.9.20 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
4.20 | 1 | 13 | Glostrup | Glostrup | 24.9.20 | 0.0 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [3] | ||||||||||||
5.48 i | PB | 2 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | ||||||
| ||||||||||||
5.48 i | =PB | 2 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 16.2.20 | ||||||
| ||||||||||||
6.17 | PB | 1 | 11 | Glostrup | Glostrup | 24.9.20 | ||||||
| ||||||||||||
Diskoskast 0.75 kg [1] | ||||||||||||
13.18 | PB | 1 | 11 | Greve | Greve | 26.9.20 | ||||||
| ||||||||||||
Boldkast 145 gram [2] | ||||||||||||
20 | PB | 2 | 11 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | ||||||
| ||||||||||||
23 | PB | 3 | 11 | Herlev | Herlev | 26.8.20 | ||||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
50 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.07 | Hvidovre | 17.3.24 | ||
60 m | |||||
Inde | 8.27 | Malmö/A, SWE | 27.1.24 | ||
100 m | |||||
Ude | 12.93 | Frederiksberg | 22.8.23 | +1.6 | |
200 m | |||||
Ude | 27.27 | Frederiksberg | 22.8.23 | +0.5 | |
Inde | 27.14 | Malmö/A, SWE | 27.1.24 | ||
400 m | |||||
Ude | 1:14.10 | Frederiksberg | 20.8.20 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.20 | Glostrup | 24.9.20 | ||
Inde | 1.20 | Glostrup | 26.11.20 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 5.00 | Greve | 23.9.23 | -0.1 | |
Inde | 4.93 | Hvidovre | 10.2.24 | ||
60 m | |||||
Ude | 8.24 | Tårnby | 6.10.23 | -1.0 | |
80 m | |||||
Ude | 10.81 | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | +0.3 | |
300 m | |||||
Ude | 44.10 | Lyngby | 16.9.23 | ||
50 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Inde | 8.18mix | Hvidovre | 10.2.24 | ||
50 m hæk 68.6 cm, 7.65 m | |||||
Inde | 10.68 | Hvidovre | 16.2.20 | ||
60 m hæk 68 cm, 7.65 m | |||||
Ude | 10.97 | Göteborg/U, SWE | 17.6.22 | -1.1 | |
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m | |||||
Ude | 11.60 | København | 22.5.22 | +0.3 | |
60 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Inde | 9.53 | Malmö/A, SWE | 28.1.24 | ||
Inde | 9.64 | Skive | 3.3.24 | ||
300 m hæk | |||||
Ude | 51.30mix | Hvidovre | 11.6.23 | ||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Ude | 12.78 | Greve | 23.9.23 | +0.4 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.87 | Ballerup | 20.8.22 | +1.8 | |
Inde | 4.52 | Malmö/A, SWE | 27.11.21 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 6.17 | Glostrup | 24.9.20 | ||
Inde | 6.82 | Glostrup | 26.11.20 | ||
Diskoskast 0.75 kg | |||||
Ude | 13.18 | Greve | 26.9.20 | ||
Hammerkast 2.0 kg | |||||
Ude | 14.73 | Ballerup | 20.8.22 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 15.66 | Hvidovre | 12.6.21 | ||
Boldkast 145 gram | |||||
Ude | 23 | Herlev | 26.8.20 |
50 m: | 10 |
60 m: | 18 |
80 m: | 18 |
100 m: | 22 |
200 m: | 19 |
300 m: | 2 |
400 m: | 1 |
: | 3 |
50 m hæk 68.6 cm, 7.65 m: | 1 |
60 m hæk 68 cm, 7.65 m: | 7 |
: | 4 |
: | 4 |
: | 5 |
300 m hæk: | 3 |
: | 6 |
Højdespring: | 2 |
Længdespring: | 13 |
Længdespring 1 m zone: | 20 |
Kuglestød 2.0 kg: | 5 |
Diskoskast 0.75 kg: | 1 |
Hammerkast 2.0 kg: | 1 |
Spydkast 400 gram: | 2 |
Boldkast 145 gram: | 2 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2023 | 3 | 15 | 12.62 | 2 | 15 h1 | 12.69 |
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2024 | 2 | 15 h2 | 8.31 | |||
200 m | |||||||
iDMU | 2024 | 2 | 15 B | 27.35 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2024 | 2 | 17 B | 1:52.60 |