Født: 2007
Klub: Skive Atletik- og Motionsklub
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
60 m [6] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.75 i | PB | 4 | 15 B | Skive | Skive | 10.12.22 | ||||||
8.63 i | PB | 5 | B | Skive | Skive | 14.1.23 | ||||||
8.58 i | PB | 4 | 17 h2 | Aarhus | Aarhus | 21.1.23 | ||||||
8.61 i | 5 | Skive | Skive | 28.1.23 | ||||||||
8.60 i | 3 | 17 | Randers | Randers | 11.2.23 | |||||||
8.59 i | 7 | 17 h3 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | ||||||
100 m [2] | ||||||||||||
14.05 | SB | 3 | D | Herning | Herning | 13.5.23 | -0.8 | |||||
14.32 | 5 | 16 h3 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | -1.6 | ||||||
200 m [2] | ||||||||||||
29.66 | SB | 2 | 22 | Skive | Skive | 9.5.23 | -2.7 | |||||
29.63 | SB | 4 | 16 F | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 2.7.23 | +1.7 | |||||
Længdespring [6] | ||||||||||||
4.50 i | PB | 8 | 15 | Skive | Skive | 10.12.22 | ||||||
| ||||||||||||
4.41 i | 11 | Skive | Skive | 14.1.23 | ||||||||
| ||||||||||||
4.55 i | PB | 7 | 17 | Aarhus | Aarhus | 21.1.23 | ||||||
| ||||||||||||
4.11 i | 6 | 17 | Randers | Randers | 11.2.23 | |||||||
| ||||||||||||
4.47 i | 15 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | ||||||
| ||||||||||||
4.22 | SB | 30 | 16 Q | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 30.6.23 | +0.6 | |||||
| ||||||||||||
Spydkast 500 gram [1] | ||||||||||||
19.89 | SB | 1 | 17 | Skive | Skive | 9.5.23 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
1:58.14 i | SB | 1 | Skive | Skive | 28.1.23 | |||||||
Skive A.M. | ||||||||||||
Julie Hesselvig, Naja M. Riis Agnete Mortensen, Pil Vilstrup Cunningham |
60 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.79 i | SB | 4 | B | Skive | Skive | 12.2.22 | ||||||
80 m [1] | ||||||||||||
11.43 | SB | 3 | 15 h7 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 18.6.22 | +0.1 | |||||
100 m [2] | ||||||||||||
14.33 | SB | 3 | 15 | Herning | Herning | 21.5.22 | +0.3 | |||||
14.02 | PB | 1 | 15 | Skive | Skive | 17.9.22 | +1.0 | |||||
200 m [4] | ||||||||||||
30.28 i | SB | 2 | 15 B | Skive | Skive | 29.1.22 | ||||||
30.27 i | SB | 2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | ||||||
29.43 | SB | 1 | 15 C | Viborg | Viborg | 19.5.22 | -0.3 | |||||
30.09 | 3 | Skive | Skive | 18.8.22 | +0.8 | |||||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | ||||||||||||
17.51 | PB | 1 | 15 | Skive | Skive | 17.9.22 | +1.5 | |||||
Længdespring [4] | ||||||||||||
4.24 | PB | 1 | 15 D | Viborg | Viborg | 19.5.22 | -0.1 | |||||
| ||||||||||||
4.31 | PB | 57 | 15 Q | Göteborg/U-U, SWE | Göteborg/U-U, SWE | 17.6.22 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
4.49 | PB | 3 | Skive | Skive | 18.8.22 | +1.4 | ||||||
| ||||||||||||
4.49 | =PB | 1 | 15 | Skive | Skive | 17.9.22 | +2.0 | |||||
| ||||||||||||
Spydkast 500 gram [2] | ||||||||||||
18.17 | PB | 1 | 15 | Skive | Skive | 18.8.22 | ||||||
| ||||||||||||
20.29 | PB | 1 | 15 | Skive | Skive | 17.9.22 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
1:58.98 i | SB | 3 | 15 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |||||
Skive A.M. | ||||||||||||
Victoria Jensen, Naja M. Riis Agnete Mortensen, Pil Vilstrup Cunningham |
100 m [2] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14.39 | PB | 4 | 19 | Skive | Skive | 31.5.21 | +2.0 | |||
14.27 | PB | 2 | 15 h2 | Randers | Randers | 19.6.21 | -0.6 | |||
200 m [3] | ||||||||||
30.48 w | 2 | Skive | Skive | 30.3.21 | +3.1 | |||||
29.75 | SB | 3 | Skive | Skive | 17.8.21 | +1.0 | ||||
29.05 w | 4 | 15 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | +2.8 | |||
Længdespring [2] | ||||||||||
3.92 | PB | 21 | 15 | Randers | Randers | 19.6.21 | +0.6 | |||
| ||||||||||
4.20 | PB | 2 | 15 | Skive | Skive | 17.8.21 | +1.8 | |||
| ||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||
2:04.16 i | 2 | Skive | Skive | 10.12.20 | ||||||
Skive A.M. | ||||||||||
Naja M. Riis, Pil Vilstrup Cunningham Agnete Mortensen, Victoria Jensen | ||||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||||
4:33.50 | SB | 8 | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | |||||
Skive A.M. | ||||||||||
Julie Hesselvig, Pil Vilstrup Cunningham Signe Risvig, Katrine Risvig | ||||||||||
[1] | ||||||||||
2:34.38 | 2 | Skive | Skive | 28.9.21 | ||||||
Skive A.M. | ||||||||||
60 m [7] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.22 i | PB | 3 | 11 | Randers | Randers | 27.11.19 | ||||||
9.12 i | PB | 1 | 13 | Skive | Skive | 18.1.20 | ||||||
8.94 i | PB | 3 | 13 h2 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | ||||||
8.84 i | PB | 3 | 13 s2 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | ||||||
8.77 i | PB | 4 | 13 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | ||||||
8.87 i | 1 | 13 r1 | Skive | Skive | 1.2.20 | |||||||
8.80 i | 3 | 13 | Randers | Randers | 15.2.20 | |||||||
80 m [3] | ||||||||||||
11.30 | PB | 2 | 13 | Randers | Randers | 27.9.20 | +1.6 | |||||
11.38 | 6 | 13 | Randers | Randers | 27.9.20 | +1.6 | ||||||
11.67 w | 3 | 13 | Silkeborg | Silkeborg | 4.10.20 | |||||||
200 m [4] | ||||||||||||
30.42 i | PB | 1 | 13 r2 | Skive | Skive | 14.12.19 | ||||||
30.01 i | PB | 3 | 13 | Skive | Skive | 1.2.20 | ||||||
29.14 | PB | 2 | 13 | Randers | Randers | 27.9.20 | +0.9 | |||||
29.10 | PB | 5 | 13 | Randers | Randers | 27.9.20 | +1.1 | |||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [1] | ||||||||||||
8.88 i | 1 | 13 h3 | Randers | Randers | 15.2.20 | |||||||
Længdespring 1 m zone [7] | ||||||||||||
4.18 i | PB | 2 | 11 | Randers | Randers | 27.11.19 | ||||||
4.04 i | 5 | 13 | Skive | Skive | 14.12.19 | |||||||
| ||||||||||||
4.26 i | PB | 1 | 13 | Skive | Skive | 18.1.20 | ||||||
| ||||||||||||
4.41 i | PB | 4 | 13 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | ||||||
| ||||||||||||
4.24 i | 2 | 13 | Randers | Randers | 15.2.20 | |||||||
| ||||||||||||
4.50 | PB | 6 | 13 | Randers | Randers | 27.9.20 | +1.2 | |||||
| ||||||||||||
4.34 | 3 | 13 | Silkeborg | Silkeborg | 4.10.20 | |||||||
Kuglestød 2.0 kg [5] | ||||||||||||
7.68 i | PB | 3 | 11 | Randers | Randers | 27.11.19 | ||||||
7.95 i | PB | 4 | 13 | Skive | Skive | 18.1.20 | ||||||
| ||||||||||||
7.46 i | 13 | 13 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 | |||||||
| ||||||||||||
7.62 i | 10 | 13 | Randers | Randers | 15.2.20 | |||||||
| ||||||||||||
6.31 | PB | 8 | 13 | Silkeborg | Silkeborg | 4.10.20 | ||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||||
7.72 i | PB | 5 | 13 | Skive | Skive | 14.12.19 | ||||||
|
80 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.3h | Stoholm | Stoholm | 3.6.19 | |||||
12.13 | PB | Skive | Skive | 28.8.19 | +1.0 | |||
11.68 | PB | Herning | Herning | 21.9.19 | +0.1 | |||
200 m [3] | ||||||||
32.65 | PB | Viborg | Viborg | 15.5.19 | -0.8 | |||
32.31 | PB | Randers | Randers | 16.6.19 | -1.5 | |||
31.52 | PB | Sønderborg | Sønderborg | 7.9.19 | -1.1 | |||
60 m hæk 76.2 cm [1] | ||||||||
12.86 | PB | Herning | Herning | 21.9.19 | +0.7 | |||
Kuglestød 2.0 kg [2] | ||||||||
5.30 | PB | Viborg | Viborg | 15.5.19 | ||||
6.14 | PB | Stoholm | Stoholm | 3.6.19 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.58 | Aarhus | 21.1.23 | ||
100 m | |||||
Ude | 14.02 | Skive | 17.9.22 | +1.0 | |
200 m | |||||
Ude | 29.10 | Randers | 27.9.20 | +1.1 | |
Inde | 30.01 | Skive | 1.2.20 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.49 | Skive | 18.8.22 | +1.4 | |
Inde | 4.55 | Aarhus | 21.1.23 | ||
80 m | |||||
Ude | 11.30 | Randers | 27.9.20 | +1.6 | |
60 m hæk 76.2 cm | |||||
Ude | 12.86 | Herning | 21.9.19 | +0.7 | |
80 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Ude | 17.51 | Skive | 17.9.22 | +1.5 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.50 | Randers | 27.9.20 | +1.2 | |
Inde | 4.41 | Aarhus | 25.1.20 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 6.31 | Silkeborg | 4.10.20 | ||
Inde | 7.95 | Skive | 18.1.20 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Inde | 7.72 | Skive | 14.12.19 | ||
Spydkast 500 gram | |||||
Ude | 20.29 | Skive | 17.9.22 |
60 m: | 14 |
80 m: | 7 |
100 m: | 6 |
200 m: | 16 |
: | 1 |
60 m hæk 76.2 cm: | 1 |
: | 1 |
Længdespring: | 12 |
Længdespring 1 m zone: | 7 |
Kuglestød 2.0 kg: | 7 |
Kuglestød 3.0 kg: | 1 |
Spydkast 500 gram: | 3 |
4 x 200 m stafet: | 3 |
4 x 400 m stafet: | 1 |
: | 1 |
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
4 x 400 m stafet | |||||||
DM | 2021 | 8 | 4:33.50 | ||||
Ungdom | |||||||
200 m | |||||||
DMU | 2021 | 4 | 15 B | 29.05 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2023 | 7 | 17 h3 | 8.59 | |||
200 m | |||||||
iDMU | 2022 | 2 | 30.27 | ||||
Længdespring | |||||||
iDMU | 2023 | 15 | 17 | 4.47 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2022 | 3 | 15 B | 1:58.98 |