Født: 1980
Klub: FIF Hillerød Atletik
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2022. |
200 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
27.47 | SB | 2 | C | Greve | Greve | 8.6.22 | -1.2 | |
400 m [1] | ||||||||
1:00.41 | SB | Greve | Greve | 4.9.22 |
300 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
42.68 | PB | 1 | C | Tårnby | Tårnby | 19.8.21 | ||
400 m [2] | ||||||||
59.15 | SB | 3 | 40 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 28.8.21 | |
1:00.23 | 5 | D | Greve | Greve | 4.9.21 | |||
1500 m [1] | ||||||||
6:12.47 | PB | 7 | B | Greve | Greve | 4.9.21 | ||
1000 m stafet [1] | ||||||||
2:22.46 | PB | 1 | 40 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 28.8.21 | |
FIF - Hillerød | ||||||||
Rasmus Foldager, Bjørn Knudsen Zhouyan Cai, Esben Masotti Kryger |
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.20 | SB | 1 | 40 | Hillerød | Hillerød | 8.6.20 | ||
400 m [2] | ||||||||
59.28 | SB | 1 | 40 | Hillerød | Hillerød | 8.6.20 | ||
58.12 | SB | 3 | 40 | DMM | Greve | DMM, Greve | 22.8.20 |
400 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
58.61 | SB | Hillerød | Hillerød | 22.5.19 | ||||
58.20 | SB | Greve | Greve | 4.6.19 |
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.87 | SB | Hillerød | Hillerød | 30.5.18 | +0.4 | |||
200 m [1] | ||||||||
27.09 | PB | Hillerød | Hillerød | 30.5.18 | -1.2 | |||
400 m [3] | ||||||||
59.43 | SB | Hillerød | Hillerød | 23.5.18 | ||||
58.79 | SB | Holbæk | Holbæk | 24.6.18 | ||||
59.86 | Ballerup | Ballerup | 23.9.18 |
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.72 | PB | DMM | Greve | DMM, Greve | 24.6.17 | +1.2 | ||
400 m [2] | ||||||||
59.63 | PB | DMM | Greve | DMM, Greve | 24.6.17 | |||
57.49 | PB | Holbæk | Holbæk | 12.8.17 |
Placering på danske alletiders liste på dato
100 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 12.72 | Greve | 24.6.17 | +1.2 | |
200 m | |||||
Ude | 27.09 | Hillerød | 30.5.18 | -1.2 | |
400 m | |||||
Ude | 57.49 | Holbæk | 12.8.17 | ||
1500 m | |||||
Ude | 6:12.47 | Greve | 4.9.21 | ||
300 m | |||||
Ude | 42.68 | Tårnby | 19.8.21 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:22.46 | Ballerup | 28.8.21 |
100 m: | 3 |
200 m: | 2 |
300 m: | 1 |
400 m: | 12 |
1500 m: | 1 |
1000 m stafet: | 1 |
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
100 m | ||||
DMM | 2017 | 12.72 | ||
400 m | ||||
DMM | 2017 | 59.63 | ||
Masters | ||||
400 m | ||||
DMM | 2020 | 3 | 40 | 58.12 |
DMM | 2021 | 3 | 40 | 59.15 |
1000 m stafet | ||||
DMM | 2021 | 1 | 40 | 2:22.46 |