Født: 5 december 1997
Klub: FIF Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
3000 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9:08.58 | PB | 8 | København | København | 20.5.23 |
1500 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4:12.50 | SB | 7 | Odense | Odense | 3.9.22 |
5000 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
15:06.23 | SB | 16 | København | København | 24.8.21 |
800 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:57.52 | SB | 4 | Hvidovre | Hvidovre | 2.8.20 | |||
1:58.41 | 12 | DM | København | DM, København | 16.8.20 | |||
1500 m [3] | ||||||||
DNF | København | København | 28.6.20 | |||||
4:04.30 | SB | 3 | Hvidovre | Hvidovre | 1.8.20 | |||
4:13.41 | 10 | DM | København | DM, København | 15.8.20 | |||
5000 m [1] | ||||||||
15:02.28 | PB | 4 | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | |||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:32.30 | PB | 1 | B | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | ||
Fif Atletik Og Motion | ||||||||
Julian Gregersen, Mathias Lundkvist Joachim Sieverts Nielsen, Yousef Bellouch |
800 m [9] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:00.74 i | SB | 3 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 23.2.19 | |
1:59.97 | SB | Tårnby | Tårnby | 4.5.19 | ||||
1:59.73 | SB | Odense | Odense | 1.6.19 | ||||
1:58.17 | SB | Aalborg | Aalborg | 22.6.19 | ||||
1:59.56 | 9 | B | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 30.6.19 | ||
2:01.96 | København | København | 10.8.19 | |||||
2:01.54 | København | København | 18.8.19 | |||||
1:58.39 | DMU | Greve | DMU, Greve | 25.8.19 | ||||
1:58.53 | Holte | Holte | 8.9.19 | |||||
1500 m [7] | ||||||||
4:03.70 i | SB | 2 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 24.2.19 | |
4:00.41 | SB | 6 | Bagsværd | Bagsværd | 18.5.19 | |||
4:15.49 | Odense | Odense | 1.6.19 | |||||
3:57.92 | PB | 7 | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 29.6.19 | ||
4:10.58 | København | København | 17.8.19 | |||||
4:00.66 | DMU | Greve | DMU, Greve | 24.8.19 | ||||
4:11.18 | Holte | Holte | 8.9.19 |
800 m [5] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:58.01 | SB | Tårnby | Tårnby | 29.5.18 | ||||
1:55.67 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.18 | ||||
1:54.07 | PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 1.7.18 | ||||
1:59.63 | 6 | h2 | DM | Odense | DM, Odense | 25.8.18 | ||
1:55.31 | Aalborg | Aalborg | 2.9.18 | |||||
1500 m [7] | ||||||||
4:02.20 | SB | Tårnby | Tårnby | 20.5.18 | ||||
4:08.04 | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.18 | |||||
4:03.02 | Frederiksberg | Frederiksberg | 21.6.18 | |||||
3:58.37 | PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 30.6.18 | ||||
4:03.37 | København | København | 2.8.18 | |||||
4:13.68 | Aalborg | Aalborg | 1.9.18 | |||||
4:12.59 | Ballerup | Ballerup | 9.9.18 | |||||
1 mile [1] | ||||||||
4:25.55 | SB | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.18 |
800 m [8] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:59.47 i | PB | Skive | Skive | 25.2.17 | ||||
1:57.37 | SB | Tårnby | Tårnby | 6.5.17 | ||||
1:57.76 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.17 | |||||
1:58.96 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 2.7.17 | |||||
1:59.48 | København | København | 20.8.17 | |||||
1:58.18 | Hvidovre | Hvidovre | 27.8.17 | |||||
1:59.79 | Aalborg | Aalborg | 2.9.17 | |||||
1:56.29 | PB | Esbjerg | Esbjerg | 10.9.17 | ||||
1500 m [10] | ||||||||
4:01.42 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.17 | ||||
5:14.77 i | Skive | Skive | 26.2.17 | |||||
4:03.78 | SB | København | København | 31.5.17 | ||||
4:03.53 | SB | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.17 | ||||
4:01.9h | SB | Aarhus | Aarhus | 17.6.17 | ||||
4:01.50 | SB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 1.7.17 | ||||
4:00.70 | SB | København | København | 10.8.17 | ||||
4:00.46 | PB | København | København | 19.8.17 | ||||
4:01.45 | Hvidovre | Hvidovre | 26.8.17 | |||||
3:58.64 | PB | Aalborg | Aalborg | 2.9.17 | ||||
1 mile [1] | ||||||||
4:23.00 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.17 |
800 m [6] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:59.82 i | PB | Skive | Skive | 5.3.16 | ||||
2:04.06 | SB | Bagsværd | Bagsværd | 22.5.16 | ||||
1:58.99 | SB | Bagsværd | Bagsværd | 2.6.16 | ||||
1:56.66 | PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 1.7.16 | ||||
1:58.6h | Tårnby | Tårnby | 11.8.16 | |||||
1:57.08 | København | København | 20.8.16 | |||||
1500 m [8] | ||||||||
4:12.82 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 30.1.16 | ||||
4:04.65 i | PB | Skive | Skive | 5.3.16 | ||||
4:16.26 | SB | Bagsværd | Bagsværd | 26.4.16 | ||||
4:05.30 | SB | Allerød | Allerød | 14.5.16 | ||||
4:00.53 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.16 | ||||
4:00.64 | Aarhus | Aarhus | 25.6.16 | |||||
4:11.46 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 1.7.16 | |||||
4:00.72 | København | København | 20.8.16 | |||||
1 mile [1] | ||||||||
4:23.50 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 7.7.16 | ||||
10 km [1] | ||||||||
34:50 | PB | København | København | 31.12.16 |
800 m [6] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:06.81 | SB | Ballerup | Ballerup | 17.5.15 | ||||
2:02.72 | SB | København | København | 27.5.15 | ||||
1:58.28 | PB | Ballerup | Ballerup | 20.6.15 | ||||
1:58.54 | Frederiksberg | Frederiksberg | 25.6.15 | |||||
1:57.69 | PB | Odense | Odense | 16.8.15 | ||||
1:58.38 | Hvidovre | Hvidovre | 22.8.15 | |||||
1000 m [1] | ||||||||
2:41.23 | PB (41) | Frederiksberg | Frederiksberg | 13.9.15 | ||||
1500 m [6] | ||||||||
4:14.72 | SB | Allerød | Allerød | 12.5.15 | ||||
4:03.70 | PB | Bagsværd | Bagsværd | 9.6.15 | ||||
4:14.33 | Ballerup | Ballerup | 20.6.15 | |||||
4:06.00 | Helsingør | Helsingør | 30.7.15 | |||||
4:08.49 | Hvidovre | Hvidovre | 22.8.15 | |||||
4:22.16 | Holbæk | Holbæk | 2.9.15 |
800 m [9] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:05.84 | PB | København | København | 8.5.14 | ||||
2:02.77 | PB | Ballerup | Ballerup | 1.6.14 | ||||
2:02.06 | PB | Ballerup | Ballerup | 21.6.14 | ||||
2:04.71 | København | København | 16.8.14 | |||||
1:59.36 | PB | Allerød | Allerød | 26.8.14 | ||||
2:01.45 | København | København | 30.8.14 | |||||
2:00.88 | Aalborg | Aalborg | 7.9.14 | |||||
1:59.72 | Tårnby | Tårnby | 3.10.14 | |||||
2:09.15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.10.14 | |||||
1500 m [8] | ||||||||
4:29.28 | PB | Glostrup | Glostrup | 26.4.14 | ||||
4:28.56 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.5.14 | ||||
4:20.77 | PB | Ballerup | Ballerup | 1.6.14 | ||||
4:13.84 | PB | Ballerup | Ballerup | 21.6.14 | ||||
4:13.84 | =PB | København | København | 12.8.14 | ||||
4:11.82 | PB | København | København | 30.8.14 | ||||
4:18.25 | Aalborg | Aalborg | 7.9.14 | |||||
4:24.60 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.10.14 |
Placering på danske alletiders liste på dato
800 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 1:54.07 | Göteborg/U, SWE | 1.7.18 | ||
Inde | 1:59.47 | Skive | 25.2.17 | ||
1000 m | |||||
Ude | 2:41.23 | Frederiksberg | 13.9.15 | ||
1500 m | |||||
Ude | 3:57.92 | Göteborg/U, SWE | 29.6.19 | ||
Inde | 4:01.42 | Malmö/A, SWE | 28.1.17 | ||
3000 m | |||||
Ude | 9:08.58 | København | 20.5.23 | ||
5000 m | |||||
Ude | 15:02.28 | Aarhus | 6.9.20 | ||
10 km | |||||
Ude | 34:50 | København | 31.12.16 | ||
1 mile | |||||
Ude | 4:23.00 | Hvidovre | 10.6.17 |
800 m: | 45 |
1000 m: | 1 |
1500 m: | 50 |
1 mile: | 3 |
3000 m: | 1 |
5000 m: | 2 |
10 km: | 1 |
4 x 400 m stafet: | 1 |
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
800 m | |||||||
DM | 2018 | 6 | h2 | 1:59.63 | |||
DMU | 2019 | 1:58.39 | |||||
DM | 2020 | 12 | 1:58.41 | ||||
1500 m | |||||||
DMU | 2019 | 4:00.66 | |||||
DM | 2020 | 10 | 4:13.41 | ||||
4 x 400 m stafet | |||||||
DM | 2020 | 2 | B | 3:32.30 | |||
Ungdom | |||||||
Inde | |||||||
800 m | |||||||
iDMU | 2019 | 3 | 22 | 2:00.74 | |||
1500 m | |||||||
iDMU | 2019 | 2 | 22 | 4:03.70 |