Født: 14 oktober 2002
Klub: Blovstrød Løverne
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
1500 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4:01.94 | SB | 1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.23 | |||
3:57.75 | PB | 3 | København | København | 7.6.23 | |||
4:00.90 | 2 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | ||||
3:59.29 | 11 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 24.6.23 | |||
1 mile landevej [1] | ||||||||
4:29 | SB | 4 | København | København | 17.9.23 | |||
Cross 10 km [1] | ||||||||
30:40 | 12 | DM | Aarhus | DM, Aarhus | 18.11.23 |
1500 m [4] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4:01.39 | PB | 6 | B | Bolivar, MO | Bolivar, MO | 2.4.22 | |||
4:06.51 | 5 | B | Lawrence, KS | Lawrence, KS | 30.4.22 | ||||
4:01.25 | PB | 4 | B | MIAA | Emporia, KS | MIAA, Emporia, KS | 8.5.22 | ||
4:52.42 | 1 | 17 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | ||||
1 mile [2] | |||||||||
4:19.90 i | PB | 7 | B | Topeka, KS | Topeka, KS | 12.2.22 | |||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
4:22.04 i | 5 | B | MIAA | Maryville, MO | MIAA, Maryville, MO | 27.2.22 | |||
1 mile landevej [1] | |||||||||
4:25 | PB | 6 | København | København | 6.6.22 | ||||
3000 m [2] | |||||||||
8:45.57 i | PB | 4 | B | Topeka, KS | Topeka, KS | 29.1.22 | |||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
9:01.56 i | 13 | B | MIAA | Maryville, MO | MIAA, Maryville, MO | 27.2.22 | |||
5000 m [1] | |||||||||
15:22.51 | SB | 16 | Warrensburg, MO | Warrensburg, MO | 15.4.22 | ||||
Cross 10 km [1] | |||||||||
33:25 | 23 | DM | Korsør | DM, Korsør | 19.11.22 |
1500 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4:09.88 | SB | 6 | Bagsværd | Bagsværd | 11.5.21 | |||
4:02.19 | SB | 2 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | |||
1 mile [1] | ||||||||
4:26.18 | PB | 1 | København | København | 1.6.21 | |||
Cross team [1] | ||||||||
7 | 19 | EM19 | Dublin, IRL | EM19, Dublin, IRL | 12.12.21 | |||
Denmark | ||||||||
Cross 6 km [1] | ||||||||
21:53 | 95 | 19 | EM19 | Dublin, IRL | EM19, Dublin, IRL | 12.12.21 |
800 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:01.28 | PB | 1 | Helsingør | Helsingør | 3.9.20 | |||
1:58.90 | PB | 3 | 19 | DMU | Aalborg | DMU, Aalborg | 13.9.20 | |
1500 m [2] | ||||||||
4:01.76 | PB | 8 | København | København | 14.6.20 | |||
4:09.05 | 4 | 19 | DMU | Aalborg | DMU, Aalborg | 12.9.20 | ||
3000 m [1] | ||||||||
8:47.85 | PB | 2 | København | København | 28.9.20 | |||
5000 m [3] | ||||||||
15:02.00 | PB | 9 | B | Aalborg | Aalborg | 18.7.20 | ||
DNF | B | København | København | 25.8.20 | ||||
15:34.08 | 2 | 19 | DMU | Aalborg | DMU, Aalborg | 13.9.20 | ||
10 km [1] | ||||||||
33:01 | PB | 18 | København | København | 2.2.20 | |||
Cross 6 km [1] | ||||||||
20:16 | 3 | 19 | DMU | Roskilde | DMU, Roskilde | 8.3.20 |
800 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:03.34 | PB | Helsingør | Helsingør | 16.6.19 | ||||
1500 m [2] | ||||||||
4:08.85 | PB | København | København | 13.6.19 | ||||
4:14.43 | 9 | 17 | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 29.6.19 | ||
3000 m [2] | ||||||||
9:15.80 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.19 | ||||
9:01.77 | PB | 12 | Amager | Amager | 28.5.19 | |||
5000 m [2] | ||||||||
15:53.22 | PB | Bagsværd | Bagsværd | 18.5.19 | ||||
16:19.77 | DMU | Greve | DMU, Greve | 25.8.19 | ||||
5 km [1] | ||||||||
16:27 | SB | 13 | København | København | 18.6.19 |
1500 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4:23.53 | SB | Ballerup | Ballerup | 16.6.18 | ||||
4:22.12 | SB | København | København | 18.8.18 | ||||
4:09.01 | PB | Aalborg | Aalborg | 1.9.18 | ||||
3000 m [1] | ||||||||
9:24.62 | PB | København | København | 12.6.18 | ||||
5000 m [3] | ||||||||
16:20.96 | PB | Ballerup | Ballerup | 15.5.18 | ||||
16:29.86 | Tårnby | Tårnby | 21.8.18 | |||||
16:21.03 | Aalborg | Aalborg | 2.9.18 | |||||
5 km [1] | ||||||||
16:20 | PB | Skovlunde | Skovlunde | 21.4.18 | ||||
10 km [1] | ||||||||
34:20 | PB | København | København | 21.5.18 |
800 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:11.85 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.17 | ||||
2:05.98 | PB | København | København | 18.6.17 | ||||
2:07.06 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 1.7.17 | |||||
1000 m [1] | ||||||||
2:51.64 | PB (40) (14) | Hillerød | Hillerød | 7.6.17 | ||||
1500 m [3] | ||||||||
4:29.02 | PB | Tårnby | Tårnby | 7.5.17 | ||||
4:26.40 | PB | København | København | 31.5.17 | ||||
4:19.17 | PB | København | København | 17.6.17 | ||||
2000 m [1] | ||||||||
6:20.62 | PB (18) | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 2.7.17 | ||||
3000 m [2] | ||||||||
9:43.80 | PB | Tårnby | Tårnby | 16.5.17 | ||||
9:33.44 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.17 | ||||
5 km [1] | ||||||||
16:59 | PB | København | København | 31.12.17 | ||||
Cross 6 km [1] | ||||||||
21:56 | 44 | 19 | NordicC | Middelfart | NordicC, Middelfart | 11.11.17 |
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14.0h | Hillerød | Hillerød | 8.6.16 | -1.3 | ||||
400 m [1] | ||||||||
1:03.24 | PB | Bagsværd | Bagsværd | 26.4.16 | ||||
800 m [3] | ||||||||
2:20.76 i | PB | Skive | Skive | 5.3.16 | ||||
2:17.35 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.16 | ||||
2:16.33 | PB | Ballerup | Ballerup | 18.6.16 | ||||
1000 m [1] | ||||||||
3:05.3h | SB (61) (33) | Hillerød | Hillerød | 8.6.16 | ||||
1500 m [3] | ||||||||
4:51.11 | PB | Allerød | Allerød | 14.5.16 | ||||
4:41.95 | PB | Ballerup | Ballerup | 18.6.16 | ||||
4:41.08 | PB | København | København | 3.9.16 | ||||
1 mile [1] | ||||||||
5:02.31 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 7.7.16 | ||||
3000 m [1] | ||||||||
10:26.65 | PB | Bagsværd | Bagsværd | 2.6.16 |
80 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.06 | PB | Hillerød | Hillerød | 10.6.15 | -0.6 | |||
300 m [1] | ||||||||
47.66 | PB | Tårnby | Tårnby | 2.10.15 | ||||
400 m [1] | ||||||||
1:04.80 | PB | Lyngby | Lyngby | 17.5.15 | ||||
600 m [1] | ||||||||
1:44.06 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.15 | ||||
1000 m [4] | ||||||||
3:11.58 | PB | Glostrup | Glostrup | 25.4.15 | ||||
3:13.03 | Hillerød | Hillerød | 10.6.15 | |||||
3:01.99 | PB (76) (42) | Ballerup | Ballerup | 20.6.15 | ||||
3:06.94 | København | København | 29.8.15 | |||||
1500 m [1] | ||||||||
5:01.02 | PB | Allerød | Allerød | 12.5.15 | ||||
1 mile [1] | ||||||||
5:19.96 | PB | Allerød | Allerød | 8.7.15 |
1000 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3:25.42 | PB | Hillerød | Hillerød | 18.6.14 | ||||
3:12.42 | PB (72) (52) | København | København | 16.8.14 | ||||
1500 m [2] | ||||||||
5:24.45 | PB | Greve | Greve | 8.7.14 | ||||
5:05.50 | PB | Tårnby | Tårnby | 3.10.14 | ||||
3000 m [1] | ||||||||
11:06.59 | PB | Allerød | Allerød | 26.8.14 |
Placering på danske alletiders liste på dato
400 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 1:03.24 | Bagsværd | 26.4.16 | ||
800 m | |||||
Ude | 1:58.90 | Aalborg | 13.9.20 | ||
Inde | 2:20.76 | Skive | 5.3.16 | ||
1000 m | |||||
Ude | 2:51.64 | Hillerød | 7.6.17 | ||
1500 m | |||||
Ude | 3:57.75 | København | 7.6.23 | ||
3000 m | |||||
Ude | 8:47.85 | København | 28.9.20 | ||
Inde | 8:45.57 | Topeka, KS | 29.1.22 | ||
5000 m | |||||
Ude | 15:02.00 | Aalborg | 18.7.20 | ||
5 km | |||||
Ude | 16:20 | Skovlunde | 21.4.18 | ||
10 km | |||||
Ude | 33:01 | København | 2.2.20 | ||
80 m | |||||
Ude | 12.06 | Hillerød | 10.6.15 | -0.6 | |
300 m | |||||
Ude | 47.66 | Tårnby | 2.10.15 | ||
600 m | |||||
Ude | 1:44.06 | Hvidovre | 13.6.15 | ||
1 mile | |||||
Ude | 4:26.18 | København | 1.6.21 | ||
Inde | 4:19.90 | Topeka, KS | 12.2.22 | ||
1 mile landevej | |||||
Ude | 4:25 | København | 6.6.22 | ||
2000 m | |||||
Ude | 6:20.62 | Göteborg/U, SWE | 2.7.17 |
80 m: | 1 |
100 m: | 1 |
300 m: | 1 |
400 m: | 2 |
600 m: | 1 |
800 m: | 9 |
1000 m: | 8 |
1500 m: | 26 |
1 mile: | 5 |
1 mile landevej: | 2 |
2000 m: | 1 |
3000 m: | 10 |
5000 m: | 9 |
5 km: | 3 |
10 km: | 2 |
Cross team: | 1 |
Cross: | 5 |
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
1500 m | ||||
DM | 2023 | 11 | 3:59.29 | |
5000 m | ||||
DMU | 2019 | 16:19.77 | ||
km cross | ||||
DM | 2022 | 23 | 33:25 | |
DM | 2023 | 12 | 30:40 | |
Ungdom | ||||
800 m | ||||
DMU | 2020 | 3 | 19 | 1:58.90 |
1500 m | ||||
DMU | 2020 | 4 | 19 | 4:09.05 |
5000 m | ||||
DMU | 2020 | 2 | 19 | 15:34.08 |
km cross | ||||
DMU | 2022 | 10 | 22 | 33:25 |
DMU | 2023 | 4 | 22 | 30:40 |
6 km cross | ||||
DMU | 2020 | 3 | 19 | 20:16 |
Ude | |||||
---|---|---|---|---|---|
Cross | |||||
EM19 | 2021 | 95 | 19 | 21:53 |