Født: 14 januar 1998
Klub: FIF Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
5 km [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
15:55 | PB | 4 | København | København | 3.3.24 |
3000 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9:43.19 | SB | 10 | København | København | 20.5.23 | |||
5 km [2] | ||||||||
17:00 | PB | 30 | København | København | 5.3.23 | |||
16:22 | PB | 14 | København | København | 31.12.23 | |||
Halvmaraton [1] | ||||||||
1:17:03 | PB | 242 | København | København | 17.9.23 |
1500 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4:36.35 | SB | 7 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 18.6.22 | |||
5 km [1] | ||||||||
17:16 | PB | 30 | København | København | 31.12.22 | |||
10 km [1] | ||||||||
33:49 | PB | 34 | København | København | 6.2.22 |
400 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
57.00 | PB | 3 | B | København | København | 14.8.21 | ||
800 m [1] | ||||||||
2:04.63 | SB | 3 | Frederiksberg | Frederiksberg | 6.6.21 | |||
1500 m [2] | ||||||||
4:10.42 | PB | 1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.21 | |||
4:09.63 | PB | 3 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | |||
3000 m [1] | ||||||||
8:46.5h | PB | 5 | København | København | 18.5.21 | |||
5000 m [2] | ||||||||
15:03.31 | PB | 15 | København | København | 24.8.21 | |||
15:31.97 | 4 | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | ||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:42.80 | SB | 7 | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | |||
Fif Atletik Og Motion | ||||||||
Emil Grovn, Jacob Moos Larsen Yousef Bellouch, Mathias Lundkvist |
400 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
57.54 | SB | 5 | Frederiksberg | Frederiksberg | 18.6.20 | |||
800 m [1] | ||||||||
2:04.09 | PB | 5 | C | Odense | Odense | 29.8.20 | ||
3000 m [1] | ||||||||
9:32.83 i | PB | 4 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | |
5000 m [1] | ||||||||
15:31.58 | PB | 6 | B | København | København | 25.8.20 | ||
3000 m forh. [2] | ||||||||
10:21.20 | PB | 3 | København | København | 27.7.20 | |||
10:10.54 | PB | 2 | 22 | DMU | Aalborg | DMU, Aalborg | 12.9.20 | |
Stangspring [1] | ||||||||
NH | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.6.20 | |||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:39.93 i | PB | 3 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |
Fif Atletik Og Motion | ||||||||
Alfred Dahl Larsen, Magnus Askov-Hansen Emil Grovn, Yousef Bellouch | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:32.30 | PB | 1 | B | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | ||
Fif Atletik Og Motion | ||||||||
Julian Gregersen, Mathias Lundkvist Joachim Sieverts Nielsen, Yousef Bellouch |
200 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
26.39 w | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.19 | +2.5 | ||||
400 m [2] | ||||||||
58.12 | PB | 3 | B | Amager | Amager | 28.5.19 | ||
57.11 | PB | København | København | 13.6.19 | ||||
800 m [1] | ||||||||
2:07.5h | SB | Frederiksberg | Frederiksberg | 27.6.19 |
800 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:04.38 | PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 1.7.18 | ||||
1500 m [2] | ||||||||
4:22.67 | PB | Ballerup | Ballerup | 15.5.18 | ||||
4:16.32 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.18 | ||||
1 mile [1] | ||||||||
4:38.00 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.18 | ||||
3000 m [2] | ||||||||
9:10.47 | PB | Tårnby | Tårnby | 6.5.18 | ||||
8:58.79 | PB | København | København | 12.6.18 | ||||
5000 m [5] | ||||||||
16:18.23 | PB | Tårnby | Tårnby | 20.5.18 | ||||
15:50.44 | PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 29.6.18 | ||||
15:53.16 | København | København | 2.8.18 | |||||
16:21.33 | 5 | B | DM | Odense | DM, Odense | 26.8.18 | ||
16:12.66 | Aalborg | Aalborg | 2.9.18 | |||||
3000 m forh. [2] | ||||||||
10:24.71 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 21.6.18 | ||||
10:41.60 | Ballerup | Ballerup | 9.9.18 |
800 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:12.61 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.17 | ||||
2:12.03 | PB | København | København | 10.8.17 |
1500 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5:02.48 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 30.1.16 | ||||
3000 m [1] | ||||||||
10:51.31 | PB | Tårnby | Tårnby | 7.5.16 |
800 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
2:52.34 OT i | Ballerup | Ballerup | 22.1.11 | ||||||
1000 m [1] | |||||||||
3:30.45 | PB | Glostrup | Glostrup | 30.4.11 | |||||
1500 m [1] | |||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
5:59.31 OT i | Ballerup | Ballerup | 22.1.11 | ||||||
3000 m [1] | |||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
12:08.38 OT i | Ballerup | Ballerup | 22.1.11 | ||||||
Boldkast 250 gram [1] | |||||||||
32.16 | PB | Glostrup | Glostrup | 30.4.11 |
80 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.8h | København | København | 19.4.10 | |||||
12.95 w | Frederiksberg | Frederiksberg | 26.6.10 | +3.1 | ||||
13.68 | PB | København | København | 29.8.10 | +1.3 | |||
14.1h | København | København | 22.9.10 | -0.1 | ||||
600 m [2] | ||||||||
2:03.41 | PB | København | København | 29.8.10 | ||||
2:06.7h | København | København | 4.10.10 | |||||
1000 m [3] | ||||||||
4:02.6h | PB | København | København | 19.4.10 | ||||
3:42.16 | PB | Glostrup | Glostrup | 29.5.10 | ||||
3:49.4h | København | København | 4.10.10 | |||||
Højdespring [2] | ||||||||
1.05 | PB | København | København | 6.6.10 | ||||
1.05 | =PB | København | København | 6.10.10 | ||||
Kuglestød 3.0 kg [2] | ||||||||
4.61 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 26.6.10 | ||||
4.33 | København | København | 20.9.10 | |||||
Boldkast 250 gram [2] | ||||||||
27.99 | PB | Glostrup | Glostrup | 29.5.10 | ||||
29.05 | PB | København | København | 29.9.10 |
Placering på danske alletiders liste på dato
400 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 57.00 | København | 14.8.21 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:04.09 | Odense | 29.8.20 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:30.45 | Glostrup | 30.4.11 | ||
1500 m | |||||
Ude | 4:09.63 | Hvidovre | 12.6.21 | ||
Inde | 5:02.48 | Malmö/A, SWE | 30.1.16 | ||
3000 m | |||||
Ude | 8:46.5h | København | 18.5.21 | ||
Inde | 9:32.83 | Skive | 29.2.20 | ||
5000 m | |||||
Ude | 15:03.31 | København | 24.8.21 | ||
5 km | |||||
Ude | 15:55 | København | 3.3.24 | ||
10 km | |||||
Ude | 33:49 | København | 6.2.22 | ||
Halvmaraton | |||||
Ude | 1:17:03 | København | 17.9.23 | ||
3000 m forh. | |||||
Ude | 10:10.54 | Aalborg | 12.9.20 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.05 | København | 6.6.10 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:39.93 | Skive | 1.3.20 | ||
80 m | |||||
Ude | 13.68 | København | 29.8.10 | +1.3 | |
600 m | |||||
Ude | 2:03.41 | København | 29.8.10 | ||
1 mile | |||||
Ude | 4:38.00 | Hvidovre | 9.6.18 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 4.61 | Frederiksberg | 26.6.10 | ||
Boldkast 250 gram | |||||
Ude | 32.16 | Glostrup | 30.4.11 |
80 m: | 4 |
200 m: | 1 |
400 m: | 4 |
600 m: | 2 |
800 m: | 7 |
1000 m: | 4 |
1500 m: | 7 |
1 mile: | 1 |
3000 m: | 7 |
5000 m: | 8 |
5 km: | 4 |
10 km: | 1 |
Halvmaraton: | 1 |
3000 m forh.: | 4 |
Højdespring: | 2 |
Stangspring: | 1 |
Kuglestød 3.0 kg: | 2 |
Boldkast 250 gram: | 3 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
4 x 400 m stafet: | 2 |
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
5000 m | ||||
DM | 2018 | 5 | B | 16:21.33 |
Halvmaraton | ||||
DM | 2023 | 61 | 1:17:03 | |
4 x 400 m stafet | ||||
DM | 2020 | 2 | B | 3:32.30 |
DM | 2021 | 5 | 3:42.80 | |
Ungdom | ||||
3000 m forh. | ||||
DMU | 2020 | 2 | 22 | 10:10.54 |
Inde | ||||
3000 m | ||||
iDMU | 2020 | 4 | 22 | 9:32.83 |
4 x 200 m stafet | ||||
iDMU | 2020 | 3 | 22 | 1:39.93 |