Født: 22 april 2001
Klub: Holte Atletik
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
400 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
50.16 i | SB | 4 | DMi | Odense | DMi, Odense | 16.2.24 |
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.41 | SB | 2 | 22 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | 0.0 | |
200 m [6] | ||||||||
22.35 i | PB | 1 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |
22.44 | SB | 2 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.23 | -0.4 | ||
22.19 w | 3 | D | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | +3.7 | ||
22.30 | SB | 1 | 22 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | +0.2 | |
22.11 | PB | 3 | h2 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 25.6.23 | -0.6 |
22.45 | 5 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 25.6.23 | +1.0 | ||
400 m [5] | ||||||||
50.08 i | PB | 1 | B | DMi | Randers | DMi, Randers | 18.2.23 | |
49.56 i | PB | 1 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |
49.56 | SB | 3 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | |||
48.64 | PB | 1 | 22 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | ||
49.20 | 4 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 24.6.23 | |||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:42.05 i | 4 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | ||
Holte Atletik | ||||||||
Christian Gottlieb, Jude Pedersen Nathan Philibert, Thomas Jersild Olsen |
100 m [5] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.13 | PB | 2 | h1 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +1.8 | |
11.18 w | 6 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | +2.7 | |||
11.24 | 2 | 22 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | +0.2 | ||
11.44 | 3 | h1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.22 | -0.9 | ||
11.57 | 4 | 22 h1 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | -2.4 | |
150 m [1] | ||||||||
16.72 | PB | 4 | h1 | København | København | 22.5.22 | -0.3 | |
200 m [2] | ||||||||
22.68 | SB | 2 | 22 | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | -0.9 | |
22.23 | PB | 3 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | -1.4 |
300 m [1] | ||||||||
35.39 | PB | 1 | B | Tårnby | Tårnby | 8.5.22 | ||
400 m [6] | ||||||||
50.08 | SB | 6 | Halmstad, SWE | Halmstad, SWE | 2.7.22 | |||
52.10 | 2 | Helsingborg, SWE | Helsingborg, SWE | 10.7.22 | ||||
49.79 | PB | 1 | Greve | Greve | 6.8.22 | |||
49.02 | PB | 1 | 22 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | ||
49.79 | 3 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.22 | ||||
49.07 | 1 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 |
200 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
22.79 | SB | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +1.7 | ||
400 m [2] | ||||||||
50.99 | SB | 6 | B | København | København | 8.6.21 | ||
52.20 | 8 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 |
100 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.29 | PB | 2 | København | København | 4.9.20 | +0.5 | ||
11.28 | PB | 3 | 19 | DMU | Aalborg | DMU, Aalborg | 12.9.20 | +0.3 |
200 m [4] | ||||||||
24.55 i | PB | 4 | 19 C | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |
22.78 | PB | 1 | E | Hvidovre | Hvidovre | 2.8.20 | +1.8 | |
22.47 w | 1 | København | København | 5.9.20 | +2.4 | |||
22.47 | PB | 2 | 19 | DMU | Aalborg | DMU, Aalborg | 13.9.20 | -0.7 |
300 m [1] | ||||||||
36.66 | PB | 1 | r1 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | ||
400 m [5] | ||||||||
53.85 i | PB | 2 | 19 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | |
53.51 | PB | 1 | Hvidovre | Hvidovre | 7.6.20 | |||
52.17 | PB | 1 | Slagelse | Slagelse | 15.8.20 | |||
50.80 | PB | 1 | København | København | 4.9.20 | |||
49.90 | PB | 1 | 19 | DMU | Aalborg | DMU, Aalborg | 12.9.20 |
200 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
24.11 | PB | Greve | Greve | 29.9.19 | -0.7 | |||
400 m [1] | ||||||||
53.61 | PB | DMU | Greve | DMU, Greve | 24.8.19 |
80 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.84 | PB | Tårnby | Tårnby | 4.5.13 | -2.9 | |||
200 m [1] | ||||||||
30.09 | PB | Tårnby | Tårnby | 4.5.13 | +1.3 | |||
1000 m [1] | ||||||||
3:34.33 | PB | Bagsværd | Bagsværd | 22.9.13 |
Placering på danske alletiders liste på dato
100 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 11.13 | Tårnby | 7.5.22 | +1.8 | |
200 m | |||||
Ude | 22.11 | Aalborg | 25.6.23 | -0.6 | |
Inde | 22.35 | Skive | 5.3.23 | 49 | |
400 m | |||||
Ude | 48.64 | Ballerup | 17.6.23 | ||
Inde | 49.56 | Skive | 4.3.23 | 26 | |
1000 m | |||||
Ude | 3:34.33 | Bagsværd | 22.9.13 | ||
80 m | |||||
Ude | 11.84 | Tårnby | 4.5.13 | -2.9 | |
150 m | |||||
Ude | 16.72 | København | 22.5.22 | -0.3 | |
300 m | |||||
Ude | 35.39 | Tårnby | 8.5.22 |
80 m: | 1 |
100 m: | 8 |
150 m: | 1 |
200 m: | 15 |
300 m: | 2 |
400 m: | 20 |
1000 m: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
200 m | |||||||
DM | 2023 | 5 | 22.45 | 3 | h2 | 22.11 | |
400 m | |||||||
DMU | 2019 | 53.61 | |||||
DM | 2023 | 4 | 49.20 | ||||
Inde | |||||||
400 m | |||||||
DMi | 2023 | 1 | B | 50.08 | |||
DMi | 2024 | 4 | 50.16 | ||||
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
100 m | |||||||
DMU | 2020 | 3 | 19 | 11.28 | |||
DMU | 2022 | 4 | 22 h1 | 11.57 | |||
200 m | |||||||
DMU | 2020 | 2 | 19 | 22.47 | |||
DMU | 2022 | 3 | 22 | 22.23 | |||
400 m | |||||||
DMU | 2020 | 1 | 19 | 49.90 | |||
DMU | 2022 | 1 | 22 | 49.07 | |||
Inde | |||||||
200 m | |||||||
iDMU | 2020 | 4 | 19 C | 24.55 | |||
iDMU | 2023 | 1 | 22 | 22.35 | |||
400 m | |||||||
iDMU | 2020 | 2 | 19 B | 53.85 | |||
iDMU | 2023 | 1 | 22 | 49.56 |