Født: 28 juni 2006
Klub: Hvidovre Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2022. |
200 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
25.98 i | 1 | 17 | Ballerup | Ballerup | 23.1.22 | ||||
300 m [1] | |||||||||
39.09 | PB | 4 | C | Tårnby | Tårnby | 8.5.22 | |||
400 m [4] | |||||||||
56.52 i | PB | 2 | 17 B | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 13.2.22 | |||
56.86 i | 2 | 17 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | |||
55.27 | PB | 1 | 17 | Hvidovre | Hvidovre | 28.5.22 | |||
55.49 | 2 | 17 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | ||||
4 x 200 m stafet [1] | |||||||||
1:39.11 i | 3 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |||
Hvidovre Atletik & Motion | |||||||||
Viktor Sigge Greifenstein, David Rørvig Kasper Birk, Pedro Baptista |
300 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
41.67 | PB | 1 | 15 B | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||
300 m hæk 76.2 cm [1] | ||||||||
44.97 | PB | 2 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | |
4 x 100 m stafet [3] | ||||||||
50.14 | SB | 1 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 24.8.21 | ||
Hvidovre Atletik & Motion | ||||||||
Filip Emil Larsen, David Rørvig Laurits Læbo Rehhoff Thomsen, Kasper Birk | ||||||||
48.69 | SB | 3 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | |
Hvidovre Atletik & Motion | ||||||||
Filip Emil Larsen, Kasper Birk David Rørvig, Pedro Baptista | ||||||||
48.97 | 1 | 17 | Greve | Greve | 24.9.21 | |||
Hvidovre Atletik & Motion | ||||||||
Filip Emil Larsen, Kasper Birk David Rørvig, Mathis Touillon | ||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:44.96 | PB | 1 | 17 | Greve | Greve | 24.9.21 | ||
Hvidovre Atletik & Motion | ||||||||
Filip Emil Larsen, Kasper Birk David Rørvig, Mathis Touillon | ||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||
2:16.83 | PB | 5 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | |
Hvidovre Atletik & Motion | ||||||||
Filip Emil Larsen, David Rørvig Kasper Birk, Pedro Baptista |
100 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14.35 | PB | 7 | 15 h1 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +1.7 | ||
200 m [1] | |||||||||
NT | SB | 3 | Hvidovre | Hvidovre | 7.6.20 | +0.9 | |||
300 m [2] | |||||||||
44.91 | PB | 3 | B | Hvidovre | Hvidovre | 23.7.20 | |||
44.57 | PB | 1 | 15 | Tårnby | Tårnby | 3.9.20 | |||
400 m [2] | |||||||||
1:03.76 | PB | 4 | B | Hvidovre | Hvidovre | 7.6.20 | |||
1:02.30 | PB | 6 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 1.8.20 | |||
300 m hæk 76.2 cm [1] | |||||||||
47.68 | PB | 3 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 20.9.20 | ||
Længdespring [2] | |||||||||
NM | 15 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | |||||
4.47 | PB | 1 | 15 | Tårnby | Tårnby | 3.9.20 | 0.0 | ||
| |||||||||
1000 m stafet [1] | |||||||||
2:24.38 | PB | 3 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 20.9.20 | ||
Hvidovre Atletik & Motion | |||||||||
David Rørvig, Lucas Spuur Andrei-Stefan Ursea, Simon Worsøe Clausen |
50 m [2] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.68 i | SB | Hvidovre | Hvidovre | 3.2.19 | |||||
7.59 i | PB | Hvidovre | Hvidovre | 3.2.19 | |||||
80 m [1] | |||||||||
11.98 | SB | Hillerød | Hillerød | 22.5.19 | +1.1 | ||||
100 m [1] | |||||||||
14.84 | PB | Tårnby | Tårnby | 20.8.19 | 0.0 | ||||
200 m [1] | |||||||||
29.84 | PB | Glostrup | Glostrup | 27.4.19 | +1.4 | ||||
300 m [1] | |||||||||
50.07 | PB | Tårnby | Tårnby | 20.8.19 | |||||
400 m [2] | |||||||||
1:08.33 | SB | Hillerød | Hillerød | 22.5.19 | |||||
1:04.80 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.19 | |||||
600 m [3] | |||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
1:49.57 OT i | 4 | 13 | Ballerup | Ballerup | 19.1.19 | ||||
1:52.33 | PB | Tårnby | Tårnby | 4.5.19 | |||||
1:50.79 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 8.6.19 | |||||
1000 m [1] | |||||||||
3:27.73 | PB | Glostrup | Glostrup | 27.4.19 | |||||
50 m hæk 76.2 cm [1] | |||||||||
9.70 i | PB | Hvidovre | Hvidovre | 3.2.19 | |||||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | |||||||||
12.18 i | 3 | 13 | Ballerup | Ballerup | 20.1.19 | ||||
100 m hæk 84.0 cm [1] | |||||||||
21.02 | PB | Aalborg | Aalborg | 14.9.19 | 0.0 | ||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [3] | |||||||||
14.85 | PB | Tårnby | Tårnby | 4.5.19 | +0.7 | ||||
15.42 | Tårnby | Tårnby | 4.5.19 | +0.8 | |||||
15.08 w | Hvidovre | Hvidovre | 8.6.19 | +2.6 | |||||
Længdespring [3] | |||||||||
4.02 | PB | Glostrup | Glostrup | 27.4.19 | +0.4 | ||||
4.21 | PB | Ballerup | Ballerup | 25.5.19 | +0.3 | ||||
4.05 | Aalborg | Aalborg | 14.9.19 | 0.0 |
60 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.56 i | Ballerup | Ballerup | 20.1.18 | |||||
9.49 i | PB | Ballerup | Ballerup | 20.1.18 | ||||
80 m [5] | ||||||||
12.25 | PB | Hillerød | Hillerød | 30.5.18 | +0.4 | |||
12.3h | Maribo | Maribo | 6.6.18 | |||||
11.76 | PB | Holbæk | Holbæk | 12.6.18 | +0.5 | |||
12.61 | Næstved | Næstved | 18.6.18 | -3.0 | ||||
12.03 w | Greve | Greve | 15.9.18 | +2.7 | ||||
100 m [1] | ||||||||
15.25 | PB | Tårnby | Tårnby | 6.9.18 | -0.4 | |||
200 m [4] | ||||||||
31.21 | PB | Tårnby | Tårnby | 6.5.18 | -0.9 | |||
32.38 | Hillerød | Hillerød | 30.5.18 | +0.1 | ||||
30.36 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.18 | +0.6 | |||
29.93 | PB | Greve | Greve | 29.9.18 | +0.2 | |||
300 m [1] | ||||||||
50.92 | PB | Tårnby | Tårnby | 6.9.18 | ||||
400 m [4] | ||||||||
1:14.3h | Maribo | Maribo | 6.6.18 | |||||
1:06.02 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.18 | ||||
1:11.13 | Holbæk | Holbæk | 12.6.18 | |||||
1:09.96 | Næstved | Næstved | 18.6.18 | |||||
600 m [2] | ||||||||
1:56.07 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.18 | ||||
1:53.48 | PB | Greve | Greve | 30.9.18 | ||||
1500 m [1] | ||||||||
5:19.12 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.18 | ||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [4] | ||||||||
15.99 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.18 | -0.9 | |||
16.12 | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.18 | 0.0 | ||||
15.92 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.18 | 0.0 | |||
15.91 w | Greve | Greve | 15.9.18 | +2.4 | ||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||
7.77 | PB | Tårnby | Tårnby | 6.5.18 |
Placering på danske alletiders liste på dato
50 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.59 | Hvidovre | 3.2.19 | ||
60 m | |||||
Inde | 9.49 | Ballerup | 20.1.18 | ||
100 m | |||||
Ude | 14.35 | Tårnby | 11.7.20 | +1.7 | |
200 m | |||||
Ude | 29.84 | Glostrup | 27.4.19 | +1.4 | |
400 m | |||||
Ude | 55.27 | Hvidovre | 28.5.22 | ||
Inde | 56.52 | Malmö/A, SWE | 13.2.22 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:27.73 | Glostrup | 27.4.19 | ||
1500 m | |||||
Ude | 5:19.12 | Hvidovre | 10.6.18 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.47 | Tårnby | 3.9.20 | 0.0 | |
80 m | |||||
Ude | 11.76 | Holbæk | 12.6.18 | +0.5 | |
300 m | |||||
Ude | 39.09 | Tårnby | 8.5.22 | ||
600 m | |||||
Ude | 1:50.79 | Hvidovre | 8.6.19 | ||
50 m hæk 76.2 cm | |||||
Inde | 9.70 | Hvidovre | 3.2.19 | ||
300 m hæk 76.2 cm | |||||
Ude | 44.97 | Hvidovre | 11.9.21 | ||
100 m hæk 84.0 cm | |||||
Ude | 21.02 | Aalborg | 14.9.19 | 0.0 | |
80 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Ude | 14.85 | Tårnby | 4.5.19 | +0.7 | |
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 7.77 | Tårnby | 6.5.18 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Ude | 1:44.96 | Greve | 24.9.21 |
50 m: | 2 |
60 m: | 2 |
80 m: | 6 |
100 m: | 3 |
200 m: | 7 |
300 m: | 6 |
400 m: | 12 |
600 m: | 5 |
1000 m: | 1 |
1500 m: | 1 |
50 m hæk 76.2 cm: | 1 |
: | 1 |
300 m hæk 76.2 cm: | 2 |
100 m hæk 84.0 cm: | 1 |
: | 7 |
Længdespring: | 5 |
Spydkast 400 gram: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 3 |
4 x 200 m stafet: | 2 |
1000 m stafet: | 2 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
300 m hæk 76.2 cm | ||||
DMU | 2020 | 3 | 15 | 47.68 |
DMU | 2021 | 2 | 15 | 44.97 |
4 x 100 m stafet | ||||
DMU | 2021 | 3 | 15 | 48.69 |
1000 m stafet | ||||
DMU | 2020 | 3 | 15 | 2:24.38 |
DMU | 2021 | 15 | 2:16.83 | |
Inde | ||||
400 m | ||||
iDMU | 2022 | 2 | 17 B | 56.86 |
4 x 200 m stafet | ||||
iDMU | 2022 | 3 | 17 | 1:39.11 |