Født: 28 maj 2005
Klub: Kolding KFUM's Atletikafdeling
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2022. |
60 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.12 i | PB | 1 | 17 | Odense | Odense | 20.2.22 | ||
800 m [3] | ||||||||
2:04.62 i | PB | 1 | C | Skive | Skive | 29.1.22 | ||
2:13.08 i | 6 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | ||
2:03.51 | PB | 2 | 17 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | |
1500 m [4] | ||||||||
4:18.12 i | PB | 9 | B | Odense | Odense | 5.2.22 | ||
4:19.32 i | 2 | 17 | Skive | Skive | 12.2.22 | |||
4:17.31 | PB | 7 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | |
4:32.06 | 1 | Esbjerg | Esbjerg | 1.10.22 | ||||
5 km [1] | ||||||||
20:05 | SB | 23 | 19 | DMU | Aarhus | DMU, Aarhus | 23.4.22 | |
4 km [1] | ||||||||
12:35 | 8 | 19 | Aarhus | Aarhus | 23.4.22 |
400 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
57.02 | PB | 2 | B | Vejle | Vejle | 8.9.21 | ||
800 m [3] | ||||||||
2:06.26 | PB | 1 | 17 | Vejen | Vejen | 27.5.21 | ||
2:08.57 | 1 | 17 | Esbjerg | Esbjerg | 13.6.21 | |||
2:07.78 | 5 | 17 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | ||
1500 m [3] | ||||||||
4:29.36 | SB | 4 | 17 | Randers | Randers | 19.6.21 | ||
4:25.28 | SB | 9 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | |
4:27.37 | 1 | 22 | Esbjerg | Esbjerg | 18.9.21 | |||
5 km [2] | ||||||||
16:36 | PB | 64 | Ejby | Ejby | 10.4.21 | |||
17:14 | 6 | 19 | Værløse | Værløse | 24.4.21 | |||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
46.34 | PB | 1 | 22 | Randers | Randers | 19.6.21 | ||
Kolding Kfum Atletik Og Motion | ||||||||
Søren A. Nørgaard, Mads Lunø Mikkel Bjerregaard Nielsen, Mathias Bjerregaard Nielsen | ||||||||
Cross 6 km [1] | ||||||||
DNF | 17 | DMU | Korsør | DMU, Korsør | 27.11.21 |
800 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:16.82 i | PB | 1 | 15 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | |
2:10.4h | PB | 4 | Aarhus | Aarhus | 13.8.20 | |||
2:08.51 | PB | 4 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 20.9.20 | |
1500 m [4] | ||||||||
4:44.65 i | SB | 1 | 15 | Skive | Skive | 18.1.20 | ||
4:38.01 i | PB | 4 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |
4:26.74 | PB | 6 | B | Aarhus | Aarhus | 8.8.20 | ||
4:22.59 | PB | 3 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 19.9.20 | |
2000 m [1] | ||||||||
6:14.17 | PB (22) | 1 | Kolding | Kolding | 20.6.20 | |||
3000 m [2] | ||||||||
9:44.66 | PB | 1 | Aalborg | Aalborg | 18.7.20 | |||
9:39.32 | PB | 1 | 15 | Vejle | Vejle | 3.9.20 | ||
Højdespring [1] | ||||||||
1.45 i | SB | 7 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 |
800 m [7] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:19.09 i | PB | 7 | 15 r1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 23.2.19 | |||||||
2:19.03 | PB | 6 | Esbjerg | Esbjerg | 7.5.19 | |||||||||
2:20.77 | Esbjerg | Esbjerg | 19.5.19 | |||||||||||
2:18.14 | PB | Randers | Randers | 16.6.19 | ||||||||||
2:23.28 | 9 | 14 C | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 29.6.19 | ||||||||
2:19.13 | Kolding | Kolding | 17.8.19 | |||||||||||
2:21.15 | Vejle | Vejle | 4.9.19 | |||||||||||
1500 m [6] | ||||||||||||||
4:50.04 i | PB | Skive | Skive | 2.2.19 | ||||||||||
4:39.84 i | PB | 7 | 15 r2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 24.2.19 | |||||||
4:47.51 | PB | Vejle | Vejle | 27.4.19 | ||||||||||
4:57.07 | Randers | Randers | 15.6.19 | |||||||||||
4:52.98 | Kolding | Kolding | 12.9.19 | |||||||||||
4:43.80 | PB | Esbjerg | Esbjerg | 28.9.19 | ||||||||||
1500 m forh. 76.2 cm [1] | ||||||||||||||
5:14.92 | PB | 4 | 15 B | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 28.6.19 | |||||||
Højdespring [4] | ||||||||||||||
1.55 i | PB | Skive | Skive | 2.2.19 | ||||||||||
1.50 i | 9 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 23.2.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.50 | SB | 22 | 14 | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 30.6.19 | |||||||
1.45 | Vejle | Vejle | 4.9.19 |
80 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.64 | SB | Vejle | Vejle | 21.4.18 | -2.4 | |||
200 m [1] | ||||||||
31.73 | PB | Vejle | Vejle | 21.4.18 | -0.2 | |||
600 m [3] | ||||||||
1:43.8h | PB | Esbjerg | Esbjerg | 14.5.18 | ||||
1:44.72 | Skive | Skive | 16.6.18 | |||||
1:41.63 | PB | Vejle | Vejle | 5.9.18 | ||||
800 m [3] | ||||||||
2:25.0h | PB | Odense | Odense | 22.6.18 | ||||
2:25.06 | PB | Nyborg | Nyborg | 18.8.18 | ||||
2:22.6h | PB | Odense | Odense | 23.9.18 | ||||
1000 m [4] | ||||||||
3:17.66 | WYL SB | Vejle | Vejle | 21.4.18 | ||||
3:07.15 | PB | Kolding | Kolding | 9.6.18 | ||||
3:06.5h | PB | Kolding | Kolding | 27.8.18 | ||||
3:03.95 | PB (60) (32) | Sæby | Sæby | 8.9.18 | ||||
Højdespring [9] | ||||||||
1.40 | SB | Vejle | Vejle | 21.4.18 | ||||
1.35 | Esbjerg | Esbjerg | 14.5.18 | |||||
1.40 | =SB | Esbjerg | Esbjerg | 27.5.18 | ||||
1.40 | =SB | Odense | Odense | 22.6.18 | ||||
1.47 | SB | Nyborg | Nyborg | 18.8.18 | ||||
1.45 | Kolding | Kolding | 27.8.18 | |||||
1.50 | PB | Sæby | Sæby | 8.9.18 | ||||
1.51 | PB | Odense | Odense | 23.9.18 | ||||
1.50 | Vejen | Vejen | 29.9.18 | |||||
Spydkast 400 gram [4] | ||||||||
28.79 | PB | Vejle | Vejle | 21.4.18 | ||||
26.34 | Nyborg | Nyborg | 18.8.18 | |||||
23.10 | Kolding | Kolding | 27.8.18 | |||||
22.82 | Sæby | Sæby | 8.9.18 | |||||
Boldkast 250 gram [2] | ||||||||
37.79 | SB | Esbjerg | Esbjerg | 14.5.18 | ||||
38.16 | PB | Nyborg | Nyborg | 18.8.18 |
80 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.64 | PB | Kolding | Kolding | 14.8.17 | -0.3 | |||
12.59 | PB | Vejle | Vejle | 6.9.17 | 0.0 | |||
12.58 | PB | Esbjerg | Esbjerg | 7.10.17 | +0.9 | |||
200 m [1] | ||||||||
30.76 w | Esbjerg | Esbjerg | 17.6.17 | +2.3 | ||||
600 m [2] | ||||||||
1:52.63 | PB | Esbjerg | Esbjerg | 17.6.17 | ||||
1:52.92 | Vejle | Vejle | 6.9.17 | |||||
800 m [1] | ||||||||
2:34.24 | PB | Esbjerg | Esbjerg | 7.10.17 | ||||
1000 m [4] | ||||||||
3:16.17 | PB | Kolding | Kolding | 14.8.17 | ||||
3:15.52 | PB (76) | Randers | Randers | 9.9.17 | ||||
3:15.88 | Esbjerg | Esbjerg | 23.9.17 | |||||
3:17.08 | Kolding | Kolding | 1.10.17 | |||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [1] | ||||||||
15.60 w | Esbjerg | Esbjerg | 17.6.17 | +2.9 | ||||
Højdespring [4] | ||||||||
1.35 | PB | Esbjerg | Esbjerg | 17.6.17 | ||||
1.38 | PB | Randers | Randers | 9.9.17 | ||||
1.48 | PB | Kolding | Kolding | 1.10.17 | ||||
1.30 | Esbjerg | Esbjerg | 7.10.17 | |||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||
5.47 | PB | Kolding | Kolding | 1.10.17 | ||||
Spydkast 400 gram [3] | ||||||||
26.99 | PB | Kolding | Kolding | 14.8.17 | ||||
23.97 | Vejle | Vejle | 6.9.17 | |||||
25.77 | Esbjerg | Esbjerg | 7.10.17 | |||||
Boldkast 250 gram [2] | ||||||||
37.98 | PB | Esbjerg | Esbjerg | 17.6.17 | ||||
33.04 | Esbjerg | Esbjerg | 7.10.17 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.12 | Odense | 20.2.22 | ||
200 m | |||||
Ude | 31.73 | Vejle | 21.4.18 | -0.2 | |
400 m | |||||
Ude | 57.02 | Vejle | 8.9.21 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:03.51 | Hvidovre | 11.9.22 | ||
Inde | 2:04.62 | Skive | 29.1.22 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:03.95 | Sæby | 8.9.18 | ||
1500 m | |||||
Ude | 4:17.31 | Hvidovre | 10.9.22 | ||
Inde | 4:18.12 | Odense | 5.2.22 | ||
3000 m | |||||
Ude | 9:39.32 | Vejle | 3.9.20 | ||
5 km | |||||
Ude | 16:36 | Ejby | 10.4.21 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.51 | Odense | 23.9.18 | ||
Inde | 1.55 | Skive | 2.2.19 | ||
80 m | |||||
Ude | 12.58 | Esbjerg | 7.10.17 | +0.9 | |
600 m | |||||
Ude | 1:41.63 | Vejle | 5.9.18 | ||
2000 m | |||||
Ude | 6:14.17 | Kolding | 20.6.20 | ||
1500 m forh. 76.2 cm | |||||
Ude | 5:14.92 | Göteborg/U, SWE | 28.6.19 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 5.47 | Kolding | 1.10.17 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 28.79 | Vejle | 21.4.18 | ||
Boldkast 250 gram | |||||
Ude | 38.16 | Nyborg | 18.8.18 |
60 m: | 1 |
80 m: | 4 |
200 m: | 2 |
400 m: | 1 |
600 m: | 5 |
800 m: | 20 |
1000 m: | 8 |
1500 m: | 17 |
2000 m: | 1 |
3000 m: | 2 |
5 km: | 3 |
Väg: | 1 |
1500 m forh. 76.2 cm: | 1 |
: | 1 |
Højdespring: | 18 |
Kuglestød 3.0 kg: | 1 |
Spydkast 400 gram: | 7 |
Boldkast 250 gram: | 4 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
Cross: | 1 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
800 m | ||||
DMU | 2020 | 4 | 15 | 2:08.51 |
DMU | 2021 | 5 | 17 B | 2:07.78 |
DMU | 2022 | 2 | 17 B | 2:03.51 |
1500 m | ||||
DMU | 2020 | 3 | 15 | 4:22.59 |
DMU | 2021 | 9 | 17 | 4:25.28 |
DMU | 2022 | 7 | 17 | 4:17.31 |
5 km | ||||
DMU | 2022 | 23 | 19 | 20:05 |
DM 16-17 år km cross | ||||
DMU | 2021 | 17 | ||
Inde | ||||
800 m | ||||
iDMU | 2019 | 7 | 15 r1 | 2:19.09 |
iDMU | 2020 | 1 | 15 B | 2:16.82 |
iDMU | 2022 | 6 | 17 | 2:13.08 |
1500 m | ||||
iDMU | 2019 | 7 | 15 r2 | 4:39.84 |
iDMU | 2020 | 4 | 15 | 4:38.01 |
Højdespring | ||||
iDMU | 2019 | 9 | 15 | 1.50 |
iDMU | 2020 | 7 | 15 | 1.45 |