Født: 6 december 2002
Klub: FIF Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
200 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
25.18 i | PB | 2 | 22 C | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |
800 m [2] | ||||||||
2:18.69 i | SB | 5 | B | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 11.2.24 | ||
2:16.58 i | SB | 8 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 |
800 m [8] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:12.27 i | PB | 6 | B | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 29.1.23 | ||
2:11.53 i | PB | 4 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |
2:12.10 | SB | 10 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | |||
2:06.90 | SB | 6 | B | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.23 | ||
2:15.95 | 6 | C | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 2.7.23 | |||
2:08.46 | 7 | København | København | 9.8.23 | ||||
2:10.39 | 5 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | ||
2:09.30 | 9 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | |||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:34.36 | SB | 1 | B | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | |
Fif Atletik Og Motion | ||||||||
Villads Fredsted Andersen, Christopher Strandgaard Jonas Mesbih, Emil Svenstrup Berger | ||||||||
Cross 1.5 km [1] | ||||||||
4:35 | 3 | Aarhus | Aarhus | 18.11.23 |
800 m [8] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:19.82 i | PB | 7 | B | Skive | Skive | 29.1.22 | ||
2:22.87 | SB | 7 | København | København | 22.5.22 | |||
2:10.11 | SB | 4 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.22 | |||
2:07.48 | SB | 7 | B | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | ||
2:07.98 | 5= | B | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 19.6.22 | |||
2:10.98 | 7 | Tårnby | Tårnby | 16.8.22 | ||||
2:05.22 | PB | 4 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.22 | |||
2:07.68 | 8 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 |
400 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
59.45 | SB | 3 | 19 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | ||
56.94 | SB | 2 | B | København | København | 14.8.21 | ||
57.99 | 3 | B | Frederiksberg | Frederiksberg | 24.8.21 | |||
800 m [7] | ||||||||
2:09.37 | PB | 4 | København | København | 16.5.21 | |||
2:14.84 | 2 | København | København | 29.5.21 | ||||
2:05.36 | PB | 5 | Frederiksberg | Frederiksberg | 6.6.21 | |||
2:10.91 | 7 | B | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | |||
2:15.83 | 3 | 19 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | |||
2:10.70 | 10 | København | København | 15.8.21 | ||||
2:08.12 | 8 | 19 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 |
400 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
56.73 | PB | 3 | 19 B | DMU | Aalborg | DMU, Aalborg | 12.9.20 | |
800 m [6] | ||||||||
2:17.09 | PB | 4 | København | København | 14.6.20 | |||
2:13.73 | PB | 6 | B | København | København | 28.6.20 | ||
2:12.70 | PB | 1 | B | København | København | 27.7.20 | ||
2:11.42 | PB | 3 | C | Hvidovre | Hvidovre | 2.8.20 | ||
2:11.34 | PB | 4 | D | Odense | Odense | 29.8.20 | ||
2:14.08 | 8 | 19 | DMU | Aalborg | DMU, Aalborg | 13.9.20 |
Placering på danske alletiders liste på dato
200 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 25.18 | Skive | 3.3.24 | ||
400 m | |||||
Ude | 56.73 | Aalborg | 12.9.20 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:05.22 | Frederiksberg | 23.8.22 | ||
Inde | 2:11.53 | Skive | 4.3.23 |
200 m: | 1 |
400 m: | 4 |
800 m: | 31 |
4 x 400 m stafet: | 1 |
Cross: | 1 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
400 m | ||||
DMU | 2020 | 3 | 19 B | 56.73 |
800 m | ||||
DMU | 2020 | 8 | 19 | 2:14.08 |
DMU | 2021 | 8 | 19 | 2:08.12 |
DMU | 2022 | 8 | 22 | 2:07.68 |
DMU | 2023 | 5 | 22 | 2:10.39 |
Inde | ||||
200 m | ||||
iDMU | 2024 | 2 | 22 C | 25.18 |
800 m | ||||
iDMU | 2023 | 4 | 22 | 2:11.53 |
iDMU | 2024 | 8 | 22 | 2:16.58 |