Født: 1 maj 2002
Klub: Trongårdens IF
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
800 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:03.70 i | PB | 4 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | |
5 km [1] | ||||||||
15:49 | PB | 15 | Charlottenlund | Charlottenlund | 7.4.24 |
800 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:05.23 | SB | 4 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |
2:02.23 | PB | 8 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | ||
2:03.37 | 4 | Greve | Greve | 23.9.23 | ||||
1500 m [1] | ||||||||
4:12.08 | PB | 2 | Greve | Greve | 24.9.23 | |||
4 x 400 m stafet [2] | ||||||||
3:55.82 | SB | 2 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||
Bertil WA Frederiksen, Valdemar Østerberg Qvistgaard Christian Kjellman, Nils Christian Gregers | ||||||||
3:49.28 | SB | 4 | B | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | |
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||
Nils Christian Gregers, Bertil WA Frederiksen Valdemar Østerberg Qvistgaard, Sean Power |
800 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:02.66 | PB | 4 | Tårnby | Tårnby | 16.8.22 | |||
2:04.56 | 7 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | ||
1500 m [1] | ||||||||
4:25.35 | SB | 5 | København | København | 7.6.22 | |||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:45.62 | PB | 2 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | |
Trongårdens Idræts Forening | ||||||||
Lauge Rasmussen, Christian Kjellman Valdemar Østerberg Qvistgaard, Nils Christian Gregers |
800 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:05.20 | PB | 3 | B | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | ||
1500 m [1] | ||||||||
4:22.01 | PB | 12 | Bagsværd | Bagsværd | 11.5.21 | |||
5000 m [1] | ||||||||
17:10.22 | PB | 6 | 19 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 |
800 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:06.43 | PB | 1 | Glostrup | Glostrup | 5.9.20 | |||
2:05.50 | PB | 1 | Greve | Greve | 26.9.20 | |||
1500 m [1] | ||||||||
4:35.73 | PB | 1 | C | Tårnby | Tårnby | 27.8.20 | ||
3000 m [1] | ||||||||
9:45.60 | PB | 13 | København | København | 28.9.20 |
Placering på danske alletiders liste på dato
800 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 2:02.23 | Aarhus | 9.9.23 | ||
Inde | 2:03.70 | Skive | 2.3.24 | ||
1500 m | |||||
Ude | 4:12.08 | Greve | 24.9.23 | ||
3000 m | |||||
Ude | 9:45.60 | København | 28.9.20 | ||
5000 m | |||||
Ude | 17:10.22 | Hvidovre | 12.9.21 | ||
5 km | |||||
Ude | 15:49 | Charlottenlund | 7.4.24 | ||
4 x 400 m stafet | |||||
Ude | 3:45.62 | Hvidovre | 11.9.22 |
800 m: | 9 |
1500 m: | 4 |
3000 m: | 1 |
5000 m: | 1 |
5 km: | 1 |
4 x 400 m stafet: | 3 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
800 m | ||||
DMU | 2022 | 7 | 22 | 2:04.56 |
DMU | 2023 | 4 | 22 | 2:05.23 |
5000 m | ||||
DMU | 2021 | 6 | 19 | 17:10.22 |
4 x 400 m stafet | ||||
DMU | 2022 | 2 | 22 | 3:45.62 |
DMU | 2023 | 2 | 22 | 3:55.82 |
Inde | ||||
800 m | ||||
iDMU | 2024 | 4 | 22 | 2:03.70 |