Født: 15 marts 1993
Klub: Aarhus 1900 Atletik og Løb
Tidligere klubber:
FIF Atletik og Motion 2.10.2016‐14.10.2022
Aaig - Atletik & Triathlon ‐1.10.2016
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.61 i | SB | 1 | h5 | Växjö, SWE | Växjö, SWE | 20.1.24 | ||
7.52 i | SB | 3 | A | Växjö, SWE | Växjö, SWE | 20.1.24 | ||
7.54 i | 2 | h2 | Aarhus | Aarhus | 23.1.24 | |||
7.54 i | 2 | B | Aarhus | Aarhus | 23.1.24 | |||
100 m [1] | ||||||||
11.80A w | 1 | E | Johannesburg, RSA | Johannesburg, RSA | 27.3.24 | +2.1 | ||
200 m [1] | ||||||||
24.31A | SB | 2 | Johannesburg, RSA | Johannesburg, RSA | 27.3.24 | -0.4 |
60 m [6] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.47 i | SB | 1 | Aarhus | Aarhus | 29.12.22 | |||
7.53 i | 1 | Aarhus | Aarhus | 29.12.22 | ||||
7.50 i | 4 | h2 | Luxembourg, LUX | Luxembourg, LUX | 22.1.23 | |||
7.39 i | SB | 1 | h2 | Aarhus | Aarhus | 25.1.23 | ||
7.42 i | 4 | Aarhus | Aarhus | 25.1.23 | ||||
7.56 i | 5 | v3Nat | Karlstad, SWE | v3Nat, Karlstad, SWE | 12.2.23 | |||
100 m [14] | ||||||||
11.55 w | 2 | h1 | København | København | 7.6.23 | +2.4 | ||
11.68 | SB | 4 | København | København | 7.6.23 | +0.7 | ||
11.76 | 8 | EM-Hold Div 2 | Chorzów, POL | EM-Hold Div 2, Chorzów, POL | 20.6.23 | -0.3 | ||
11.79 | 2 | h2 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 24.6.23 | 0.0 | |
11.93 | 4 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 24.6.23 | 0.0 | ||
11.80 | 4 | C | Athletissima | Lausanne, SUI | Athletissima, Lausanne, SUI | 30.6.23 | +0.3 | |
11.71 | 3 | B | Kortrijk, BEL | Kortrijk, BEL | 8.7.23 | +0.8 | ||
11.87 | 2 | h1 | Lappeenranta, FIN | Lappeenranta, FIN | 19.7.23 | +0.1 | ||
11.74 | 4 | Lappeenranta, FIN | Lappeenranta, FIN | 19.7.23 | +0.3 | |||
12.13 | 4 | B | Trieste, ITA | Trieste, ITA | 22.7.23 | +1.0 | ||
11.77 w | 6 | Malmö/S, SWE | Malmö/S, SWE | 5.8.23 | +2.5 | |||
11.72 w | 1 | København | København | 9.8.23 | +2.9 | |||
11.96 | 3 | h4 | Huizingen, BEL | Huizingen, BEL | 12.8.23 | +0.3 | ||
12.06 | 2 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | +0.4 | ||
4 x 100 m stafet [4] | ||||||||
44.65 | SB | 1 | B | Genève, SUI | Genève, SUI | 10.6.23 | ||
Denmark | ||||||||
Emma Beiter Bomme, Line Holm Jensen Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer | ||||||||
43.89 | SB | 2 | EM-Hold Div 2 | Chorzów, POL | EM-Hold Div 2, Chorzów, POL | 22.6.23 | ||
Denmark | ||||||||
Mathilde U. Kramer, Mette Graversgaard Emma Beiter Bomme, Klara Skriver Loessl | ||||||||
44.14 | 4 | Athletissima | Lausanne, SUI | Athletissima, Lausanne, SUI | 30.6.23 | |||
Denmark | ||||||||
Emma Beiter Bomme, Astrid Glenner-Frandsen Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer | ||||||||
48.31 | SB | 3 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | ||
Aarhus 1900 Atletik og Løb | ||||||||
Mathilde Kreiberg Skou, Mette Graversgaard Mathilde U. Kramer, Ida Boel |
60 m [13] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.45 i | SB | 2 | Aarhus | Aarhus | 30.12.21 | |||||||
7.53 i | 1 | Aarhus | Aarhus | 30.12.21 | ||||||||
7.36 i | SB | 1 | h1 | Randers | Randers | 30.1.22 | ||||||
7.31 i | DR PB | 1 | Randers | Randers | 30.1.22 | |||||||
7.47 i | 6 | h1 | Ostrava, CZE | Ostrava, CZE | 3.2.22 | |||||||
7.53 i | 5 | h1 | Mondeville, FRA | Mondeville, FRA | 9.2.22 | |||||||
7.36 i | 2 | v3Nat | Uppsala, SWE | v3Nat, Uppsala, SWE | 13.2.22 | |||||||
7.35 i | 2 | Aarhus | Aarhus | 17.2.22 | ||||||||
7.34 i | 2 | Aarhus | Aarhus | 17.2.22 | ||||||||
7.38 i | 1 | h3 | DMi | Skive | DMi, Skive | 26.2.22 | ||||||
7.37 i | 2 | DMi | Skive | DMi, Skive | 26.2.22 | |||||||
7.40 i | 2 | h2 | Aarhus | Aarhus | 2.3.22 | |||||||
7.43 i | 5 | Aarhus | Aarhus | 2.3.22 | ||||||||
100 m [15] | ||||||||||||
11.91 | SB | 3 | h2 | Anhalt | Dessau, GER | Anhalt, Dessau, GER | 25.5.22 | -0.7 | ||||
11.73 | SB | 2 | B | Anhalt | Dessau, GER | Anhalt, Dessau, GER | 25.5.22 | 0.0 | ||||
11.86 w | 5 | Manchester, GBR | Manchester, GBR | 3.6.22 | ||||||||
11.84 | 2 | Bergen, NOR | Bergen, NOR | 8.6.22 | -1.1 | |||||||
11.57 | SB | 1 | h2 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | -1.0 | |||||
11.44 | SB | 1 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | +1.8 | ||||||
11.80 | 1 | h1 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 25.6.22 | -0.5 | |||||
11.64 | 1 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 25.6.22 | +0.3 | ||||||
11.78 | 3 | Karlstad, SWE | Karlstad, SWE | 3.7.22 | +1.6 | |||||||
11.56 w | 6 | CityS | Cork, IRL | CityS, Cork, IRL | 5.7.22 | +2.9 | ||||||
11.62 w | 1 | h1 | Greve | Greve | 6.8.22 | +3.0 | ||||||
11.46 w | 1 | Greve | Greve | 6.8.22 | +4.7 | |||||||
11.58 | 6 | h2 | EM | München, GER | EM, München, GER | 15.8.22 | -0.7 | |||||
11.75 | 4 | h2 | Leverkusen, GER | Leverkusen, GER | 28.8.22 | +0.4 | ||||||
11.85 | 1 | Odense | Odense | 3.9.22 | -1.4 | |||||||
200 m [2] | ||||||||||||
24.58 i | SB | 1 | C | Odense | Odense | 5.2.22 | ||||||
24.32 | SB | 4 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 30.7.22 | -1.3 | ||||||
600 m [1] | ||||||||||||
DNF | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 30.7.22 | |||||||||
Kuglestød 4.0 kg [1] | ||||||||||||
10.26 | SB | 1 | Aarhus | Aarhus | 18.5.22 | |||||||
| ||||||||||||
4 x 100 m stafet [3] | ||||||||||||
44.46 | SB | 5 | Bauhaus | Stockholm/S, SWE | Bauhaus, Stockholm/S, SWE | 30.6.22 | ||||||
Denmark | ||||||||||||
Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer Astrid Glenner-Frandsen, Emma Beiter Bomme | ||||||||||||
43.46 | DR PB | 6= | h2 | VM | Eugene, OR | VM, Eugene, OR | 22.7.22 | |||||
Denmark | ||||||||||||
Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer Astrid Glenner-Frandsen, Ida Kathrine Karstoft | ||||||||||||
44.20 | 6 | h1 | EM | München, GER | EM, München, GER | 19.8.22 | ||||||
Denmark | ||||||||||||
Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer Emma Beiter Bomme, Astrid Glenner-Frandsen |
60 m [6] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.37 i | SB | 1 | h2 | Odense | Odense | 23.1.21 | ||
7.40 i | 2 | Odense | Odense | 23.1.21 | ||||
7.43 i | 2 | h1 | Wien, AUT | Wien, AUT | 30.1.21 | |||
7.44 i | 5 | Wien, AUT | Wien, AUT | 30.1.21 | ||||
7.38 i | 1 | Randers | Randers | 6.2.21 | ||||
DQ i | h2 | iEM | Toruń, POL | iEM, Toruń, POL | 7.3.21 | |||
100 m [18] | ||||||||
11.89 | SB | 5 | h2 | Anhalt | Dessau, GER | Anhalt, Dessau, GER | 21.5.21 | -0.8 |
11.52 | =PB | 3 | B | Anhalt | Dessau, GER | Anhalt, Dessau, GER | 21.5.21 | +1.4 |
11.48 | PB | 2 | h4 | Oordegem, BEL | Oordegem, BEL | 29.5.21 | +1.5 | |
11.53 | 7 | Oordegem, BEL | Oordegem, BEL | 29.5.21 | 0.0 | |||
11.69 | 1 | h1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.21 | +0.2 | ||
11.58 | 1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.21 | +0.8 | |||
11.43 | PB | 1 | København | København | 8.6.21 | +0.7 | ||
11.59 | 6 | B | Genève, SUI | Genève, SUI | 12.6.21 | +0.2 | ||
11.73 | 3 | EM-Hold Div 2 | Stara Zagora, BUL | EM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL | 19.6.21 | -1.9 | ||
11.78 | 3 | Karlstad, SWE | Karlstad, SWE | 22.6.21 | -0.1 | |||
11.36 w | 1 | h1 | DM | Odense | DM, Odense | 26.6.21 | +2.5 | |
11.40 | PB | 1 | DM | Odense | DM, Odense | 26.6.21 | +1.1 | |
11.76 | 3 | Szewinska | Bydgoszcz, POL | Szewinska, Bydgoszcz, POL | 30.6.21 | -1.9 | ||
11.82 w | 1 | h2 | Oulu, FIN | Oulu, FIN | 22.8.21 | +2.6 | ||
11.93 | 1 | Oulu, FIN | Oulu, FIN | 22.8.21 | +1.9 | |||
11.72 | 2 | h2 | Sidło | Sopot, POL | Sidło, Sopot, POL | 30.8.21 | -0.3 | |
11.68 | 3 | Sidło | Sopot, POL | Sidło, Sopot, POL | 30.8.21 | -1.1 | ||
11.69 | 1 | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | -0.1 | |||
150 m [2] | ||||||||
18.38 w | 1 | h1 | København | København | 15.8.21 | +2.7 | ||
17.40 | PB (2) | 1 | København | København | 15.8.21 | -0.1 | ||
200 m [5] | ||||||||
24.17 i | PB | 1 | Randers | Randers | 6.2.21 | |||
24.19 | SB | 1 | h2 | DM | Odense | DM, Odense | 27.6.21 | +2.0 |
23.37 w | 1 | DM | Odense | DM, Odense | 27.6.21 | |||
24.15 | SB | 1 | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | +1.4 | ||
24.58A | 6 | Keino | Nairobi, KEN | Keino, Nairobi, KEN | 18.9.21 | +0.2 | ||
4 x 100 m stafet [6] | ||||||||
44.25 | SB | 3 | h3 | WorldR | Chorzów, POL | WorldR, Chorzów, POL | 1.5.21 | |
Denmark | ||||||||
Mathilde U. Kramer, Astrid Glenner-Frandsen Mette Graversgaard, Ida Kathrine Karstoft | ||||||||
45.34 | 6 | WorldR | Chorzów, POL | WorldR, Chorzów, POL | 2.5.21 | |||
Denmark | ||||||||
Mathilde U. Kramer, Astrid Glenner-Frandsen Mette Graversgaard, Emma Beiter Bomme | ||||||||
43.71 | DR PB | 1 | Genève, SUI | Genève, SUI | 12.6.21 | |||
Denmark | ||||||||
Astrid Glenner-Frandsen, Mathilde U. Kramer Emma Beiter Bomme, Mette Graversgaard | ||||||||
44.58 | 2 | EM-Hold Div 2 | Stara Zagora, BUL | EM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL | 19.6.21 | |||
Denmark | ||||||||
Mathilde U. Kramer, Astrid Glenner-Frandsen Mette Graversgaard, Emma Beiter Bomme | ||||||||
43.51 | DR PB | 7 | h2 | OL | Tokyo, JPN | OL, Tokyo, JPN | 5.8.21 | |
Denmark | ||||||||
Mathilde U. Kramer, Astrid Glenner-Frandsen Emma Beiter Bomme, Ida Kathrine Karstoft | ||||||||
47.16 | SB | 2 | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | |||
FIF atletik og motion | ||||||||
Sophie Roessler, Mathilde U. Kramer Mathilde Heltbech, Camilla Høgh Sørensen | ||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:37.80 | DR PB | 4 | WorldR | Chorzów, POL | WorldR, Chorzów, POL | 2.5.21 | ||
Denmark | ||||||||
Louise Østergaard, Emma Beiter Bomme Mathilde U. Kramer, Mette Graversgaard |
60 m [4] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.46 i | SB | 1 | h1 | Växjö, SWE | Växjö, SWE | 18.1.20 | ||||
7.45 i | SB | 1 | h4 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 25.1.20 | ||||
7.42 i | SB | 1 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 25.1.20 | |||||
7.39 i | SB | 2 | r2 | v3Nat | Helsinki, FIN | v3Nat, Helsinki, FIN | 9.2.20 | |||
100 m [16] | ||||||||||
11.61 | SB | 4 | h2 | Frederiksberg | Frederiksberg | 18.6.20 | -0.2 | |||
11.62 mix | 3 | Frederiksberg | Frederiksberg | 18.6.20 | +0.7 | |||||
11.72 | 3 | Boysen | Oslo, NOR | Boysen, Oslo, NOR | 30.6.20 | +1.1 | ||||
11.65 | 1 | København | København | 4.7.20 | +0.7 | |||||
11.63 w | 1 | København | København | 4.7.20 | +2.4 | |||||
11.67 | 2 | h5 | Hvidovre | Hvidovre | 1.8.20 | +0.3 | ||||
11.63 | 1 | Hvidovre | Hvidovre | 1.8.20 | 0.0 | |||||
11.64 | 1 | Aarhus | Aarhus | 8.8.20 | 0.0 | |||||
11.90 | 2 | Sollentuna, SWE | Sollentuna, SWE | 10.8.20 | -1.5 | |||||
12.08 | 1 | h2 | DM | København | DM, København | 15.8.20 | -2.4 | |||
11.60 | SB | 1 | DM | København | DM, København | 15.8.20 | +1.7 | |||
11.52 | PB | 1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 25.8.20 | +1.4 | ||||
11.71 | 3 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 29.8.20 | +1.8 | |||||
11.58 | 4 | VD | Bruxelles, BEL | VD, Bruxelles, BEL | 4.9.20 | +0.2 | ||||
11.94 | 1 | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | -1.2 | |||||
11.69 | 5 | Kladno, CZE | Kladno, CZE | 16.9.20 | +1.1 | |||||
200 m [5] | ||||||||||
23.98 | SB | 2 | Boysen | Oslo, NOR | Boysen, Oslo, NOR | 30.6.20 | +1.1 | |||
23.70 w | 1 | Hvidovre | Hvidovre | 2.8.20 | +3.2 | |||||
24.73 | 1 | h1 | DM | København | DM, København | 16.8.20 | -1.1 | |||
24.22 | 2 | DM | København | DM, København | 16.8.20 | +1.5 | ||||
24.29 | 5 | Kladno, CZE | Kladno, CZE | 16.9.20 | +0.7 | |||||
Kuglestød 4.0 kg [1] | ||||||||||
10.58 | SB | 5 | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | |||||
| ||||||||||
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||||
47.38 | PB | 1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 25.8.20 | |||||
FIF atletik og motion | ||||||||||
Camilla Høgh Sørensen, Caroline Benfeldt Sørensen Mathilde Heltbech, Mathilde U. Kramer | ||||||||||
46.43 | DR PB | 1 | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | |||||
FIF atletik og motion | ||||||||||
Camilla Høgh Sørensen, Caroline Benfeldt Sørensen Mathilde Heltbech, Mathilde U. Kramer |
60 m [9] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.38 i | DR PB | 1 | h2 | Lund, SWE | Lund, SWE | 12.1.19 | ||
7.36 i | DR PB | 1 | Lund, SWE | Lund, SWE | 12.1.19 | |||
7.42 i | 1 | h2 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 26.1.19 | |||
7.40 i | 2 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 26.1.19 | ||||
7.34 i | DR PB | 1 | v3Nat | Bærum, NOR | v3Nat, Bærum, NOR | 10.2.19 | ||
7.50 i | 1 | h1 | DMi | Skive | DMi, Skive | 17.2.19 | ||
7.36 i | 1 | DMi | Skive | DMi, Skive | 17.2.19 | |||
7.34 i | =DR =PB | 4 | h5 | iEM | Glasgow, GBR | iEM, Glasgow, GBR | 2.3.19 | |
7.44 i | 8 | s3 | iEM | Glasgow, GBR | iEM, Glasgow, GBR | 2.3.19 | ||
100 m [10] | ||||||||
11.64 | SB | 1 | Odense | Odense | 1.6.19 | -0.3 | ||
11.53 w | 1 | h7 | Skara, SWE | Skara, SWE | 6.6.19 | +2.3 | ||
11.49 w | 2 | Skara, SWE | Skara, SWE | 6.6.19 | +2.6 | |||
11.94 | 4 | h2 | København | København | 18.6.19 | -1.5 | ||
11.76 | 5 | København | København | 18.6.19 | -0.5 | |||
11.71 | 1 | København | København | 17.8.19 | +1.5 | |||
11.77 | 4 | B | Meet Paris | Paris, FRA | Meet Paris, Paris, FRA | 24.8.19 | +0.7 | |
11.75 | Odense | Odense | 7.9.19 | -0.1 | ||||
11.77 w | 2 | h1 | Ried, AUT | Ried, AUT | 13.9.19 | +2.3 | ||
11.82 | 2 | Ried, AUT | Ried, AUT | 13.9.19 | +0.5 | |||
200 m [1] | ||||||||
24.54 | SB | 3 | Odense | Odense | 1.6.19 | +1.6 | ||
Højdespring [1] | ||||||||
1.54 | SB | Odense | Odense | 1.6.19 | ||||
Kuglestød 4.0 kg [1] | ||||||||
11.18 | PB | Odense | Odense | 7.9.19 | ||||
4 x 100 m stafet [4] | ||||||||
43.90 | DR PB | 1 | h2 | WorldR | Yokohama, JPN | WorldR, Yokohama, JPN | 11.5.19 | |
Denmark | ||||||||
Astrid Glenner-Frandsen, Ida Kathrine Karstoft Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer | ||||||||
45.32 | 8 | WorldR | Yokohama, JPN | WorldR, Yokohama, JPN | 12.5.19 | |||
Denmark | ||||||||
Louise Østergård, Astrid Glenner-Frandsen Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer | ||||||||
44.38 | 3 | Meet Paris | Paris, FRA | Meet Paris, Paris, FRA | 24.8.19 | |||
Denmark | ||||||||
Louise Østergård, Ida Kathrine Karstoft Astrid Glenner-Frandsen, Mathilde U. Kramer | ||||||||
43.92 | 6 | h1 | VM | Doha, QAT | VM, Doha, QAT | 4.10.19 | ||
Denmark | ||||||||
Astrid Glenner-Frandsen, Ida Kathrine Karstoft Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer |
60 m [9] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.45 i | PB | 1 | h2 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.18 | ||
7.47 i | 1 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.18 | ||||
7.54 i | 1 | h1 | Reykjavik, ISL | Reykjavik, ISL | 3.2.18 | |||
7.51 i | 2 | Reykjavik, ISL | Reykjavik, ISL | 3.2.18 | ||||
7.44 i | PB | 2 | v3Nat | Uppsala, SWE | v3Nat, Uppsala, SWE | 11.2.18 | ||
7.54 i | 6 | h2 | Toruń, POL | Toruń, POL | 15.2.18 | |||
7.52 i | 1 | h1 | DMi | Skive | DMi, Skive | 18.2.18 | ||
7.52 i | 1 | DMi | Skive | DMi, Skive | 18.2.18 | |||
7.43 i | PB | 7 | h5 | iVM | Birmingham, GBR | iVM, Birmingham, GBR | 2.3.18 | |
100 m [16] | ||||||||
11.94 | SB | 1 | Skive | Skive | 19.5.18 | +0.2 | ||
11.89 | SB | 6 | EAF | Bydgoszcz, POL | EAF, Bydgoszcz, POL | 29.5.18 | -0.8 | |
11.65 | SB | 5 | h2 | Regensburg, GER | Regensburg, GER | 3.6.18 | +0.2 | |
11.73 | 5 | B | Regensburg, GER | Regensburg, GER | 3.6.18 | -1.1 | ||
11.66 | 2 | h2 | Aarhus | Aarhus | 5.6.18 | +1.7 | ||
11.71 | Aarhus | Aarhus | 5.6.18 | +0.3 | ||||
11.64 | SB | 3 | B | Genève, SUI | Genève, SUI | 9.6.18 | +0.1 | |
11.87 | 3 | h1 | Bestseller | Goleniów, POL | Bestseller, Goleniów, POL | 20.6.18 | +0.6 | |
11.77 | 4 | Bestseller | Goleniów, POL | Bestseller, Goleniów, POL | 20.6.18 | +0.1 | ||
11.67 | 1 | h1 | København | København | 26.6.18 | +1.0 | ||
11.64 | =SB | 3 | København | København | 26.6.18 | -0.2 | ||
11.75 | 1 | D | Athletissima | Lausanne, SUI | Athletissima, Lausanne, SUI | 5.7.18 | -0.1 | |
11.76 w | 6 | Manchester, GBR | Manchester, GBR | 15.8.18 | +3.2 | |||
12.02 | 1 | h2 | DM | Odense | DM, Odense | 25.8.18 | +1.1 | |
11.64 | =SB | 1 | DM | Odense | DM, Odense | 25.8.18 | +1.7 | |
11.88 | København | København | 8.9.18 | -2.9 | ||||
150 m [2] | ||||||||
17.85 | København | København | 19.8.18 | +0.4 | ||||
17.55 | PB (12) | København | København | 19.8.18 | +0.9 | |||
200 m [7] | ||||||||
24.56 i | SB | 3 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.18 | |||
DQ i | A | v3Nat | Uppsala, SWE | v3Nat, Uppsala, SWE | 11.2.18 | |||
24.39 | PB | 1 | Skive | Skive | 19.5.18 | +2.0 | ||
23.94 w | 3 | Manchester, GBR | Manchester, GBR | 15.8.18 | +3.3 | |||
25.21 w | 1 | h1 | DM | Odense | DM, Odense | 26.8.18 | +2.3 | |
23.85 | PB | 1 | DM | Odense | DM, Odense | 26.8.18 | +1.7 | |
24.15 | København | København | 8.9.18 | +1.6 | ||||
60 m hæk 84.0 cm [3] | ||||||||
8.38 i | DR PB | 1 | h1 | DMi | Skive | DMi, Skive | 17.2.18 | |
8.40 i | Skive | Skive | 17.2.18 | |||||
8.40 i | 1 | DMi | Skive | DMi, Skive | 18.2.18 | |||
100 m hæk 84.0 cm [2] | ||||||||
14.11 | SB | 2 | Skive | Skive | 19.5.18 | +1.8 | ||
13.94 | SB | København | København | 8.9.18 | +1.0 | |||
4 x 100 m stafet [7] | ||||||||
46.05 | SB | 4 | Regensburg, GER | Regensburg, GER | 3.6.18 | |||
Denmark | ||||||||
Louise Østergård, Ida Kathrine Karstoft Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer | ||||||||
45.18 | SB | 6 | Genève, SUI | Genève, SUI | 9.6.18 | |||
Denmark | ||||||||
Louise Østergård, Ida Kathrine Karstoft Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer | ||||||||
45.72 | 2 | Sollentuna, SWE | Sollentuna, SWE | 28.6.18 | ||||
Denmark | ||||||||
Louise Østergård, Ida Kathrine Karstoft Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer | ||||||||
44.95 | DR PB | 6 | Athletissima | Lausanne, SUI | Athletissima, Lausanne, SUI | 5.7.18 | ||
Denmark | ||||||||
Louise Østergård, Ida Kathrine Karstoft Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer | ||||||||
45.06 | 9 | Müller | London, GBR | Müller, London, GBR | 22.7.18 | |||
Denmark | ||||||||
44.09 | DR PB | 6 | h2 | EM | Berlin, GER | EM, Berlin, GER | 12.8.18 | |
Denmark | ||||||||
Louise Østergård, Ida Kathrine Karstoft Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer | ||||||||
47.16 | DR PB | 1 | DM | Odense | DM, Odense | 25.8.18 | ||
Frederiksberg IF | ||||||||
Camilla F. R. Nissen, Amalie Molander Pedersen Laura Friedeheim, Mathilde U. Kramer |
60 m [9] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.62 i | SB | 1 | h1 | Lund, SWE | Lund, SWE | 14.1.17 | |||
7.63 i | 1 | Lund, SWE | Lund, SWE | 14.1.17 | |||||
7.54 i | PB | 1 | h3 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.17 | |||
7.58 i | 2 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.17 | |||||
7.59 i | 1 | h3 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.2.17 | ||||
7.52 i | PB | 1 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.2.17 | ||||
7.53 i | 5 | v3Nat | Tampere, FIN | v3Nat, Tampere, FIN | 11.2.17 | ||||
7.53 i | 1 | h1 | DMi | Skive | DMi, Skive | 19.2.17 | |||
7.55 i | 1 | DMi | Skive | DMi, Skive | 19.2.17 | ||||
100 m [19] | |||||||||
11.80 | PB | Ballerup | Ballerup | 21.5.17 | +1.2 | ||||
11.71 | PB | 1 | h2 | IFAM | Oordegem, BEL | IFAM, Oordegem, BEL | 27.5.17 | +1.1 | |
11.73 | 5 | B | IFAM | Oordegem, BEL | IFAM, Oordegem, BEL | 27.5.17 | +0.1 | ||
11.64 | PB | 1 | h2 | Skara, SWE | Skara, SWE | 6.6.17 | +1.2 | ||
11.74 | 2 | Skara, SWE | Skara, SWE | 6.6.17 | +0.2 | ||||
11.59 | PB | 1 | h1 | København | København | 20.6.17 | +1.9 | ||
11.60 | 1 | København | København | 20.6.17 | +0.6 | ||||
11.84 | 2 | h1 | EM-Hold Div 1 | Vaasa, FIN | EM-Hold Div 1, Vaasa, FIN | 23.6.17 | -0.6 | ||
11.79 | 5 | EM-Hold Div 1 | Vaasa, FIN | EM-Hold Div 1, Vaasa, FIN | 24.6.17 | -1.2 | |||
11.73 | 1 | h1 | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 1.7.17 | +1.7 | ||
11.69 | 1 | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 1.7.17 | -0.4 | |||
12.08 | 1 | København | København | 10.8.17 | -0.2 | ||||
11.84 w | 6 | Manchester, GBR | Manchester, GBR | 16.8.17 | +2.2 | ||||
11.82 | 3 | h7 | WUG | Taipei, TPE | WUG, Taipei, TPE | 23.8.17 | +1.7 | ||
11.82 | 4 | q2 | WUG | Taipei, TPE | WUG, Taipei, TPE | 23.8.17 | -0.3 | ||
12.14 | 9 | s2 | WUG | Taipei, TPE | WUG, Taipei, TPE | 24.8.17 | -1.9 | ||
12.05 | 1 | h2 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 2.9.17 | -1.3 | ||
11.99 | 1 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 2.9.17 | -0.5 | |||
12.37 | Esbjerg | Esbjerg | 10.9.17 | +0.1 | |||||
200 m [9] | |||||||||
24.81 i | PB | 1 | B | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 29.1.17 | |||
24.71 i | PB | 1 | B | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.2.17 | |||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
24.21 i | 3 | v3Nat | Tampere, FIN | v3Nat, Tampere, FIN | 11.2.17 | ||||
24.47 i | PB | 1 | h1 | DMi | Skive | DMi, Skive | 18.2.17 | ||
24.44 i | PB | 3 | DMi | Skive | DMi, Skive | 18.2.17 | |||
24.16 w | 1 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.17 | +2.6 | ||||
24.41 | PB | 7 | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 2.7.17 | +0.8 | ||
25.81 | 7 | h2 | WUG | Taipei, TPE | WUG, Taipei, TPE | 25.8.17 | -1.9 | ||
25.93 | Esbjerg | Esbjerg | 10.9.17 | -1.4 | |||||
300 m [1] | |||||||||
40.97 | PB | Tårnby | Tårnby | 7.5.17 | |||||
60 m hæk 84.0 cm [1] | |||||||||
8.45 i | PB | 1 | DMi | Skive | DMi, Skive | 18.2.17 | |||
100 m hæk 84.0 cm [2] | |||||||||
13.88 | PB | 2 | h2 | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 2.7.17 | +1.6 | |
14.25 | 5 | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 2.7.17 | +0.7 | |||
Højdespring [1] | |||||||||
1.59 | SB | Esbjerg | Esbjerg | 10.9.17 | |||||
Længdespring [1] | |||||||||
5.27 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 29.1.17 | |||||
4 x 100 m stafet [3] | |||||||||
DQ | B | EM-Hold Div 1 | Vaasa, FIN | EM-Hold Div 1, Vaasa, FIN | 24.6.17 | ||||
Denmark | |||||||||
Louise Østergård, Mathilde U. Kramer Ida Kathrine Karstoft, Martha Traoré | |||||||||
45.88 | SB | 1 | Manchester, GBR | Manchester, GBR | 16.8.17 | ||||
Denmark | |||||||||
Louise Østergård, Mathilde U. Kramer Astrid Glenner-Frandsen, Mette Graversgaard | |||||||||
46.29 | 6 | h2 | WUG | Taipei, TPE | WUG, Taipei, TPE | 27.8.17 | |||
Denmark | |||||||||
Annemarie Nissen, Mathilde U. Kramer Astrid Glenner-Frandsen, Mette Graversgaard |
60 m [10] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.94 i | SB | Flensborg | Flensborg | 10.1.16 | ||||
7.72 i | SB | 1 | h2 | Pallassp | Malmö/A, SWE | Pallassp, Malmö/A, SWE | 30.1.16 | |
7.64 i | SB | 3 | Pallassp | Malmö/A, SWE | Pallassp, Malmö/A, SWE | 30.1.16 | ||
7.61 i | PB | 1 | h5 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 6.2.16 | ||
7.64 i | 3 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 6.2.16 | ||||
7.63 i | 7 | v3Nat | Växjö, SWE | v3Nat, Växjö, SWE | 13.2.16 | |||
7.60 i | PB | 1 | h1 | Aarhus | Aarhus | 18.2.16 | ||
7.58 i | PB | 1 | Aarhus | Aarhus | 18.2.16 | |||
7.59 i | 1 | h3 | DMi | Skive | DMi, Skive | 28.2.16 | ||
7.58 i | =PB | 1 | DMi | Skive | DMi, Skive | 28.2.16 | ||
100 m [9] | ||||||||
12.22 | SB | 1 | DT | Aalborg | DT , Aalborg | 21.5.16 | -0.9 | |
11.91 | SB | 1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.16 | +1.5 | ||
12.04 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.16 | +1.7 | ||||
12.06 | 1 | h2 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.16 | -0.6 | ||
11.90 | SB | 3 | CoAG | København | CoAG, København | 18.6.16 | +1.2 | |
12.15 | 1 | Folksam | Umeå, SWE | Folksam, Umeå, SWE | 21.6.16 | +0.9 | ||
12.32 | 1 | h1 | DM | Aarhus | DM, Aarhus | 27.8.16 | -1.3 | |
12.38 | 4 | DM | Aarhus | DM, Aarhus | 27.8.16 | -1.6 | ||
12.18 | 4 | København | København | 10.9.16 | +0.6 | |||
150 m [1] | ||||||||
18.73 | SB | København | København | 20.8.16 | -1.0 | |||
200 m [3] | ||||||||
25.54 | SB | Aalborg | Aalborg | 21.5.16 | -0.8 | |||
24.66 | PB | 1 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.16 | +1.9 | ||
24.69 | 1 | Folksam | Umeå, SWE | Folksam, Umeå, SWE | 21.6.16 | +1.0 | ||
60 m hæk 84.0 cm [3] | ||||||||
8.93 i | SB | Flensborg | Flensborg | 10.1.16 | ||||
8.55 i | PB | 2 | h1 | DMi | Skive | DMi, Skive | 27.2.16 | |
8.53 i | PB | 2 | DMi | Skive | DMi, Skive | 27.2.16 | ||
100 m hæk 84.0 cm [2] | ||||||||
14.40 | SB | 2 | h1 | DM | Aarhus | DM, Aarhus | 28.8.16 | +1.2 |
14.43 | 4 | DM | Aarhus | DM, Aarhus | 28.8.16 | +0.6 | ||
Længdespring [4] | ||||||||
5.65 | PB | 1 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.16 | 0.0 | ||
5.42 | Aarhus | Aarhus | 27.8.16 | +0.4 | ||||
5.46 | København | København | 10.9.16 | +1.4 | ||||
5.48 w | København | København | 10.9.16 | +2.6 | ||||
Kuglestød 4.0 kg [1] | ||||||||
9.96 | PB | Aalborg | Aalborg | 18.9.16 | ||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:37.85 i | PB | 3 | v3Nat | Växjö, SWE | v3Nat, Växjö, SWE | 13.2.16 | ||
Denmark/Iceland | ||||||||
Mette Graversgaard, Mathilde U Kramer Anne Sofie Kirkegaard, Arna Stefanía Gudmundsdóttir |
60 m [6] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.73 i | PB | Hamburg, GER | Hamburg, GER | 1.2.14 | |||||
7.78 i | 7 | v3Nat | Tampere, FIN | v3Nat, Tampere, FIN | 8.2.14 | ||||
7.68 i | PB | Aarhus | Aarhus | 13.2.14 | |||||
7.69 i | 1 | h2 | DMi | Skive | DMi, Skive | 22.2.14 | |||
7.62 i | PB | 1 | DMi | Skive | DMi, Skive | 22.2.14 | |||
7.71 i | Skive | Skive | 1.3.14 | ||||||
100 m [15] | |||||||||
11.82 w | 1 | Helsingborg, SWE | Helsingborg, SWE | 17.5.14 | +4.6 | ||||
12.04 w | Helsingborg, SWE | Helsingborg, SWE | 17.5.14 | +2.4 | |||||
12.24 | SB | Hamburg, GER | Hamburg, GER | 24.5.14 | +0.6 | ||||
12.19 | SB | Hamburg, GER | Hamburg, GER | 24.5.14 | +1.1 | ||||
12.03 | SB | Aabenraa | Aabenraa | 31.5.14 | +0.5 | ||||
12.17 | 1 | h1 | Randers | Randers | 7.6.14 | -1.0 | |||
11.96 | SB | 2 | Randers | Randers | 7.6.14 | +1.0 | |||
12.25 | Aabenraa | Aabenraa | 16.6.14 | -0.2 | |||||
12.20 | 7 | EM-Hold Div 2 | Rīga, LAT | EM-Hold Div 2, Rīga, LAT | 21.6.14 | 0.0 | |||
12.12 | 6 | 22 | NM | København | NM, København | 26.7.14 | -0.8 | ||
12.11 | 1 | h3 | DM | Odense | DM, Odense | 2.8.14 | -1.1 | ||
12.10 | 1 | DM | Odense | DM, Odense | 2.8.14 | -0.4 | |||
12.26 | 4 | CoAG | København | CoAG, København | 6.8.14 | 0.0 | |||
12.22 | 1 | 22 | DMU | København | DMU, København | 30.8.14 | -1.0 | ||
12.14 | 2 | Aabenraa | Aabenraa | 6.9.14 | -0.5 | ||||
200 m [9] | |||||||||
25.27 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 25.1.14 | |||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
25.70 i | 4 | v3Nat | Tampere, FIN | v3Nat, Tampere, FIN | 8.2.14 | ||||
25.80 i | Skive | Skive | 22.2.14 | ||||||
25.40 i | 2 | DMi | Skive | DMi, Skive | 23.2.14 | ||||
24.78 | PB | Aabenraa | Aabenraa | 31.5.14 | +1.5 | ||||
24.95 w | 7 | EM-Hold Div 2 | Rīga, LAT | EM-Hold Div 2, Rīga, LAT | 22.6.14 | +2.1 | |||
25.44 | 7 | 22 | NM | København | NM, København | 27.7.14 | -1.4 | ||
25.19 | Holte | Holte | 23.8.14 | +0.8 | |||||
25.10 | Aabenraa | Aabenraa | 6.9.14 | -0.2 | |||||
800 m [1] | |||||||||
2:30.69 | PB | Holte | Holte | 23.8.14 | |||||
60 m hæk 84.0 cm [1] | |||||||||
8.74 i | PB | Skive | Skive | 1.3.14 | |||||
100 m hæk 84.0 cm [7] | |||||||||
14.52 | PB | Aabenraa | Aabenraa | 31.5.14 | +1.8 | ||||
14.76 | Aabenraa | Aabenraa | 16.6.14 | +0.1 | |||||
14.75 | Odense | Odense | 2.8.14 | -1.0 | |||||
14.33 | PB | 1 | DM | Odense | DM, Odense | 3.8.14 | -1.5 | ||
14.11 w | Holte | Holte | 23.8.14 | +2.4 | |||||
14.87 | København | København | 30.8.14 | -3.0 | |||||
14.47 | Aabenraa | Aabenraa | 6.9.14 | -0.4 | |||||
Højdespring [2] | |||||||||
1.63 | PB | Holte | Holte | 23.8.14 | |||||
1.57 | København | København | 30.8.14 | ||||||
Længdespring [2] | |||||||||
4.11 | SB | Holte | Holte | 23.8.14 | +0.9 | ||||
5.56 w | Holte | Holte | 23.8.14 | +3.6 | |||||
Kuglestød 4.0 kg [2] | |||||||||
9.65 | PB | Aabenraa | Aabenraa | 13.7.14 | |||||
9.50 | Holte | Holte | 23.8.14 | ||||||
Spydkast 600 gram [2] | |||||||||
26.17 | SB | Aabenraa | Aabenraa | 13.7.14 | |||||
24.87 | Holte | Holte | 23.8.14 | ||||||
Syvkamp [1] | |||||||||
4.759 | PB | Holte | Holte | 23.8.14 | |||||
14.11 1.63 9.50 25.19 5.56 24.87 2:30.69 | |||||||||
4 x 100 m stafet [2] | |||||||||
47.69 | SB | 8 | EM-Hold Div 2 | Rīga, LAT | EM-Hold Div 2, Rīga, LAT | 21.6.14 | |||
Denmark | |||||||||
Camilla Motzkus, Martha Traoré Zarah Buchwald, Mathilde U. Kramer | |||||||||
47.27 | SB | 3 | 22 | NM | København | NM, København | 26.7.14 | ||
Denmark | |||||||||
Camilla Mozkos, Stella Jørgensen Zarah Buchwald, Mathilde U. Kramer |
60 m [7] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.7h i | Flensburg, GER | Flensburg, GER | 13.1.13 | |||||
7.86 i | SB | Hamburg, GER | Hamburg, GER | 19.1.13 | ||||
7.86 i | =SB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 26.1.13 | ||||
7.98 i | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 26.1.13 | |||||
7.89 i | Skive | Skive | 23.2.13 | |||||
7.92 i | Skive | Skive | 23.2.13 | |||||
7.79 i | =PB | Skive | Skive | 9.3.13 | ||||
100 m [14] | ||||||||
12.28 w | Hvidovre | Hvidovre | 11.5.13 | +2.9 | ||||
12.40 | PB | Randers | Randers | 1.6.13 | +0.6 | |||
12.24 | Helsingør | Helsingør | 8.6.13 | +1.2 | ||||
12.09 | PB | 2 | Helsingør | Helsingør | 8.6.13 | +0.3 | ||
12.51 | Skive | Skive | 15.6.13 | -2.7 | ||||
11.90 | PB | 7 | EM-Hold Div 2 | Kaunas, LTU | EM-Hold Div 2, Kaunas, LTU | 22.6.13 | +0.5 | |
12.11 | 2 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 27.7.13 | +0.7 | ||
12.33 | Aalborg | Aalborg | 27.7.13 | -0.1 | ||||
12.38 | København | København | 1.8.13 | -0.2 | ||||
12.48 | København | København | 24.8.13 | -1.0 | ||||
12.86 | København | København | 24.8.13 | -1.4 | ||||
12.54 | Aarhus | Aarhus | 31.8.13 | -0.9 | ||||
12.37 | Aarhus | Aarhus | 31.8.13 | -1.9 | ||||
12.43 | København | København | 7.9.13 | -4.1 | ||||
200 m [3] | ||||||||
25.74 | SB | Aalborg | Aalborg | 27.7.13 | -1.9 | |||
25.38 | PB | 3 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 28.7.13 | -0.5 | |
25.35 | PB | København | København | 7.9.13 | -1.0 | |||
60 m hæk 84.0 cm [1] | ||||||||
8.84 i | PB | Skive | Skive | 9.3.13 | ||||
100 m hæk 84.0 cm [4] | ||||||||
15.09 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 11.5.13 | +0.8 | |||
14.87 | PB | Randers | Randers | 1.6.13 | +1.1 | |||
14.74 | PB | Aarhus | Aarhus | 31.8.13 | -1.3 | |||
15.48 | København | København | 7.9.13 | -2.8 | ||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
47.07 | SB | 7 | EM-Hold Div 2 | Kaunas, LTU | EM-Hold Div 2, Kaunas, LTU | 22.6.13 | ||
Denmark | ||||||||
Sara Bramer Svendesen, Martha Traoré Annelouise Villum Jensen, Mathilde U. Kramer |
60 m [7] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.79 i | PB | Aarhus | Aarhus | 21.1.12 | ||||
7.97 i | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.12 | |||||
7.87 i | Aarhus | Aarhus | 16.2.12 | |||||
7.82 i | Skive | Skive | 25.2.12 | |||||
7.85 i | Skive | Skive | 25.2.12 | |||||
7.94 i | Skive | Skive | 3.3.12 | |||||
7.92 i | Skive | Skive | 3.3.12 | |||||
100 m [3] | ||||||||
12.95 w | Odense | Odense | 13.5.12 | +2.2 | ||||
13.08 | SB | Aabenraa | Aabenraa | 9.9.12 | -0.2 | |||
12.78 | SB | Aabenraa | Aabenraa | 22.9.12 | +2.0 | |||
200 m [1] | ||||||||
26.39 i | PB | Skive | Skive | 3.3.12 | ||||
400 m [1] | ||||||||
1:04.70 | PB | Aabenraa | Aabenraa | 22.9.12 |
60 m [5] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.92 i | PB | Aarhus | Aarhus | 22.1.11 | ||||
7.88 i | PB | Skive | Skive | 5.2.11 | ||||
7.84 i | PB | Skive | Skive | 19.2.11 | ||||
7.86 i | PB | Skive | Skive | 19.2.11 | ||||
7.94 i | Skive | Skive | 5.3.11 | |||||
100 m [12] | ||||||||
12.58 | PB | Aabenraa | Aabenraa | 14.5.11 | +1.1 | |||
12.50 | PB | Haderslev | Haderslev | 18.5.11 | 0.0 | |||
12.73 | Vejle | Vejle | 22.5.11 | -0.3 | ||||
12.71 | København | København | 3.6.11 | -1.5 | ||||
12.58 w | København | København | 3.6.11 | +2.6 | ||||
12.84 | Skive | Skive | 18.6.11 | -1.0 | ||||
12.46 | PB | København | København | 6.8.11 | +1.6 | |||
12.48 | PB | København | København | 6.8.11 | +1.8 | |||
12.70 | Helsingør | Helsingør | 13.8.11 | -1.6 | ||||
12.54 | Odense | Odense | 27.8.11 | -0.3 | ||||
12.94 | København | København | 3.9.11 | -2.1 | ||||
12.82 | Helsingør | Helsingør | 11.9.11 | -1.2 | ||||
200 m [9] | ||||||||
27.41 i | PB | Skive | Skive | 5.2.11 | ||||
26.67 i | PB | Skive | Skive | 5.3.11 | ||||
26.60 | PB | Aabenraa | Aabenraa | 14.5.11 | +0.3 | |||
25.90 | PB | Skive | Skive | 18.6.11 | +0.2 | |||
26.65 | København | København | 6.8.11 | +1.4 | ||||
26.01 | 3 | DM | København | DM, København | 6.8.11 | +1.9 | ||
25.71 | PB | Aabenraa | Aabenraa | 20.8.11 | +0.9 | |||
26.16 | Odense | Odense | 27.8.11 | +0.5 | ||||
26.55 | Helsingør | Helsingør | 11.9.11 | -1.0 | ||||
800 m [1] | ||||||||
2:37.45 | PB | Aabenraa | Aabenraa | 20.8.11 | ||||
100 m hæk 84.0 cm [1] | ||||||||
16.01 | PB | Aabenraa | Aabenraa | 20.8.11 | +0.7 | |||
Højdespring [1] | ||||||||
1.57 | PB | Aabenraa | Aabenraa | 20.8.11 | ||||
Længdespring [5] | ||||||||
5.11 i | PB | Aarhus | Aarhus | 22.1.11 | ||||
4.82 | PB | Aabenraa | Aabenraa | 14.5.11 | +1.5 | |||
4.93 w | Aabenraa | Aabenraa | 14.5.11 | +6.5 | ||||
4.86 | PB | Vejle | Vejle | 22.5.11 | -0.3 | |||
5.05 | PB | Aabenraa | Aabenraa | 20.8.11 | -0.4 | |||
Kuglestød 4.0 kg [4] | ||||||||
9.20 | PB | Aabenraa | Aabenraa | 30.5.11 | ||||
9.08 | Helsingør | Helsingør | 13.8.11 | |||||
9.16 | Aabenraa | Aabenraa | 20.8.11 | |||||
8.61 | Odense | Odense | 27.8.11 | |||||
Spydkast 600 gram [1] | ||||||||
26.22 | PB | Aabenraa | Aabenraa | 20.8.11 | ||||
Syvkamp [1] | ||||||||
4.292 | PB | 3 | DM | Aabenraa | DM, Aabenraa | 20.8.11 | ||
|
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.7h | Sønderborg | Sønderborg | 8.9.10 | 0.0 | ||||
200 m [1] | ||||||||
27.57 | PB | Vejle | Vejle | 12.9.10 | -0.4 | |||
Højdespring [2] | ||||||||
1.50 | PB | Sønderborg | Sønderborg | 8.9.10 | ||||
1.37 | Vejle | Vejle | 12.9.10 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.31 DR | Randers | 30.1.22 | 2 | |
100 m | |||||
Ude | 11.40 | Odense | 26.6.21 | +1.1 | 3 |
200 m | |||||
Ude | 23.85 | Odense | 26.8.18 | +1.7 | 7 |
Inde | 24.17 | Randers | 6.2.21 | 6 | |
400 m | |||||
Ude | 1:04.70 | Aabenraa | 22.9.12 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:30.69 | Holte | 23.8.14 | ||
60 m hæk 84.0 cm | |||||
Inde | 8.38 DR | Skive | 17.2.18 | 6 | |
100 m hæk 84.0 cm | |||||
Ude | 13.88 | Göteborg/U, SWE | 2.7.17 | +1.6 | 18 |
Højdespring | |||||
Ude | 1.63 | Holte | 23.8.14 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 5.65 | Hvidovre | 12.6.16 | 0.0 | |
Inde | 5.27 | Malmö/A, SWE | 29.1.17 | ||
Kuglestød 4.0 kg | |||||
Ude | 11.18 | Odense | 7.9.19 | ||
Spydkast 600 gram | |||||
Ude | 26.22 | Aabenraa | 20.8.11 | ||
Syvkamp | |||||
Ude | 4.759 | Holte | 23.8.14 | 42 | |
4 x 100 m stafet | |||||
Ude | 46.43 DR | Aarhus | 6.9.20 | ||
Ude | 43.46 DR | Eugene, OR | 22.7.22 | ||
Ude | 47.16 | Odense | 25.8.18 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:37.85 | Växjö, SWE | 13.2.16 | ||
150 m | |||||
Ude | 17.40 | København | 15.8.21 | -0.1 | |
300 m | |||||
Ude | 40.97 | Tårnby | 7.5.17 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Ude | 1:37.80 DR | Chorzów, POL | 2.5.21 |
60 m: | 103 |
100 m: | 181 |
150 m: | 7 |
200 m: | 60 |
300 m: | 1 |
400 m: | 1 |
600 m: | 1 |
800 m: | 2 |
60 m hæk 84.0 cm: | 14 |
100 m hæk 84.0 cm: | 23 |
Højdespring: | 7 |
Længdespring: | 13 |
Kuglestød 4.0 kg: | 10 |
Spydkast 600 gram: | 3 |
Syvkamp: | 2 |
4 x 100 m stafet: | 33 |
4 x 200 m stafet: | 2 |
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DM | 2013 | 2 | 12.11 | ||||
DM | 2014 | 1 | 12.10 | 1 | h3 | 12.11 | |
DM | 2015 | 1 | 12.04 | 1 | h1 | 12.18 | |
DM | 2016 | 4 | 12.38 | 1 | h1 | 12.32 | |
DM | 2017 | 1 | 11.99 | 1 | h2 | 12.05 | |
DM | 2018 | 1 | 11.64 | 1 | h2 | 12.02 | |
DM | 2020 | 1 | 11.60 | 1 | h2 | 12.08 | |
DM | 2021 | 1 | 11.40 | 1 | h1 | 11.36 | |
DM | 2022 | 1 | 11.64 | 1 | h1 | 11.80 | |
DM | 2023 | 4 | 11.93 | 2 | h2 | 11.79 | |
200 m | |||||||
DM | 2011 | 3 | 26.01 | ||||
DM | 2013 | 3 | 25.38 | ||||
DM | 2018 | 1 | 23.85 | 1 | h1 | 25.21 | |
DM | 2020 | 2 | 24.22 | 1 | h1 | 24.73 | |
DM | 2021 | 1 | 23.37 | 1 | h2 | 24.19 | |
100 m hæk 84.0 cm | |||||||
DM | 2014 | 1 | 14.33 | ||||
DM | 2015 | 2 | 14.00 | ||||
DM | 2016 | 4 | 14.43 | 2 | h1 | 14.40 | |
Syvkamp | |||||||
DM | 2011 | 3 | 4292 | ||||
4 x 100 m stafet | |||||||
DM | 2020 | 1 | 46.43 | ||||
DM | 2021 | 2 | 47.16 | ||||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
DMi | 2014 | 1 | 7.62 | 1 | h2 | 7.69 | |
DMi | 2015 | 3 | 7.78 | 1 | h2 | 7.77 | |
DMi | 2016 | 1 | 7.58 | 1 | h3 | 7.59 | |
DMi | 2017 | 1 | 7.55 | 1 | h1 | 7.53 | |
DMi | 2018 | 1 | 7.52 | 1 | h1 | 7.52 | |
DMi | 2019 | 1 | 7.36 | 1 | h1 | 7.50 | |
DMi | 2022 | 2 | 7.37 | 1 | h3 | 7.38 | |
200 m | |||||||
DMi | 2014 | 2 | 25.40 | ||||
DMi | 2017 | 3 | 24.44 | 1 | h1 | 24.47 | |
60 m hæk 84.0 cm | |||||||
DMi | 2016 | 2 | 8.53 | 2 | h1 | 8.55 | |
DMi | 2017 | 1 | 8.45 | ||||
DMi | 2018 | 1 | 8.40 | 1 | h1 | 8.38 | |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
100 m | |||||||
DMU | 2014 | 1 | 22 | 12.22 | |||
DMU | 2015 | 1 | 22 | 11.89 | 1 | 22 h2 | 12.11 |
200 m | |||||||
DMU | 2015 | 2 | 22 | 24.99 | |||
100 m hæk 84.0 cm | |||||||
DMU | 2015 | 3 | 22 | 14.68 |
Ude | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||||||||
EM-Hold Div 2 | 2013 | 7 | 11.90 | ||||||||||
EM-Hold Div 2 | 2014 | 7 | 12.20 | ||||||||||
EM-Hold Div 2 | 2015 | 6 | 11.85 | ||||||||||
EM-Hold Div 1 | 2017 | 5 | 11.79 | 2 | h1 | 11.84 | |||||||
EM-Hold Div 2 | 2021 | 3 | 11.73 | ||||||||||
EM | 2022 | 6 | h2 | 11.58 | |||||||||
EM-Hold Div 2 | 2023 | 8 | 11.76 | ||||||||||
200 m | |||||||||||||
EM-Hold Div 2 | 2014 | 7 | 24.95 | w | |||||||||
4 x 100 m stafet | |||||||||||||
EM-Hold Div 2 | 2013 | 7 | 47.07 | ||||||||||
EM-Hold Div 2 | 2014 | 8 | 47.69 | ||||||||||
EM-Hold Div 2 | 2015 | 6 | 46.37 | ||||||||||
EM-Hold Div 1 | 2017 | B | DQ | ||||||||||
EM | 2018 | 6 | h2 | 44.09 | |||||||||
VM | 2019 | 6 | h1 | 43.92 | |||||||||
EM-Hold Div 2 | 2021 | 2 | 44.58 | ||||||||||
OL | 2021 | 7 | h2 | 43.51 | |||||||||
EM | 2022 | 6 | h1 | 44.20 | |||||||||
VM | 2022 | 6= | h2 | 43.46 | |||||||||
EM-Hold Div 2 | 2023 | 2 | 43.89 | ||||||||||
Inde | |||||||||||||
60 m | |||||||||||||
iVM | 2018 | 7 | h5 | 7.43 | |||||||||
iEM | 2019 | 8 | s3 | 7.44 | 4 | h5 | 7.34 | ||||||
iEM | 2021 | h2 | DQ |