Født: 27 august 2000
Klub: Aarhus 1900 Atletik og Løb
Tidligere klubber:
KIF - København 28.5.2022‐31.10.2023
Aalborg Atletik og Motion ‐27.5.2022
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
60 m [8] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.68 i | SB | 3 | Aarhus | Aarhus | 29.12.22 | |||||||
DQ i | Aarhus | Aarhus | 29.12.22 | |||||||||
7.64 i | SB | 2 | h1 | Randers | Randers | 21.1.23 | ||||||
7.59 i | SB | 2 | Randers | Randers | 21.1.23 | |||||||
7.67 i | 5 | h1 | Aarhus | Aarhus | 25.1.23 | |||||||
7.68 i | 3 | B | Aarhus | Aarhus | 25.1.23 | |||||||
7.58 i | SB | 1 | h3 | DMi | Randers | DMi, Randers | 18.2.23 | |||||
7.58 i | =SB | 3 | DMi | Randers | DMi, Randers | 18.2.23 | ||||||
100 m [3] | ||||||||||||
12.00 | SB | 1 | B | Annecy, FRA | Annecy, FRA | 11.6.23 | +0.5 | |||||
11.90 | SB | 1 | Aalborg | Aalborg | 17.6.23 | -0.1 | ||||||
DNF | h1 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 24.6.23 | |||||||
200 m [2] | ||||||||||||
24.71 | SB | 1 | Hannover, GER | Hannover, GER | 13.5.23 | -0.5 | ||||||
24.49 | SB | 5 | B | NordicC | København | NordicC, København | 28.5.23 | +0.7 | ||||
Hammerkast 4.0 kg [1] | ||||||||||||
30.60 | PB | 6 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | ||||||
| ||||||||||||
Spydkast 600 gram [1] | ||||||||||||
44.91 | PB | 2 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||
44.65 | SB | 1 | B | Genève, SUI | Genève, SUI | 10.6.23 | ||||||
Denmark | ||||||||||||
Emma Beiter Bomme, Line Holm Jensen Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer | ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
1:40.06 i | PB | 2 | DMi | Randers | DMi, Randers | 19.2.23 | ||||||
KIF - København | ||||||||||||
Celina Hagihara, Anna Krab Scheibelein Celina Dyhring, Line Holm Jensen |
60 m [9] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.56 i | SB | 3 | h1 | Randers | Randers | 30.1.22 | ||||||
7.52 i | DUR-22 PB | 3 | Randers | Randers | 30.1.22 | |||||||
7.69 i | 2 | h2 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 5.2.22 | |||||||
7.63 i | 4 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 5.2.22 | ||||||||
7.71 i | 1 | h2 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.22 | |||||||
7.74 i | 4 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.22 | ||||||||
7.69 i | 2 | h2 | DMi | Skive | DMi, Skive | 26.2.22 | ||||||
7.62 i | 6 | DMi | Skive | DMi, Skive | 26.2.22 | |||||||
7.67 i | 1 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | ||||||
100 m [11] | ||||||||||||
11.79 w | 3 | h1 | Hvidovre | Hvidovre | 28.5.22 | +3.1 | ||||||
12.14 | SB | 3 | Hvidovre | Hvidovre | 28.5.22 | +0.7 | ||||||
12.11 | SB | 4 | h7 | Skara, SWE | Skara, SWE | 6.6.22 | +0.7 | |||||
12.12 | 3 | B | Skara, SWE | Skara, SWE | 6.6.22 | +0.1 | ||||||
11.97 | SB | 2 | h2 | CoAG | København | CoAG, København | 16.6.22 | +0.7 | ||||
11.89 | =PB | 7 | CoAG | København | CoAG, København | 16.6.22 | +0.7 | |||||
11.92 | 1 | h3 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 25.6.22 | -0.1 | |||||
11.88 | PB | 3 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 25.6.22 | +0.3 | |||||
12.13 | 1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.22 | +1.8 | |||||||
12.26 | 1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.22 | -0.1 | |||||||
12.21 | 1 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | -0.2 | |||||
200 m [6] | ||||||||||||
24.61 i | PB | 1 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 5.2.22 | |||||||
24.57 i | PB | 3 | A | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 13.2.22 | ||||||
24.67 i | 1 | h1 | DMi | Skive | DMi, Skive | 27.2.22 | ||||||
24.68 i | 1 | DMi | Skive | DMi, Skive | 27.2.22 | |||||||
24.84 i | 1 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | ||||||
24.71 | SB | 7 | Vári, GRE | Vári, GRE | 2.6.22 | +1.8 | ||||||
Hammerkast 4.0 kg [1] | ||||||||||||
20.24 | PB | 8 | Odense | Odense | 3.9.22 | |||||||
| ||||||||||||
Spydkast 600 gram [1] | ||||||||||||
43.43 | SB | 1 | Odense | Odense | 3.9.22 | |||||||
| ||||||||||||
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||||||
45.27 | SB | 3 | Vári, GRE | Vári, GRE | 2.6.22 | |||||||
Denmark | ||||||||||||
Emma Beiter Bomme, Astrid Glenner-Frandsen Ida Kathrine Karstoft, Line Holm Jensen | ||||||||||||
48.35 | SB | 2 | Odense | Odense | 3.9.22 | |||||||
KIF - København | ||||||||||||
Alma Søby Witt, Annette Juma Nielsen Line Holm Jensen, Rebekka Hillingsø | ||||||||||||
4 x 200 m stafet [2] | ||||||||||||
1:43.21 i | PB | 2 | DMi | Skive | DMi, Skive | 27.2.22 | ||||||
Aalborg Atletik Og Motion | ||||||||||||
Aranya Kanakalingam, Frederikke Voss Vestergaard Christine Klitgaard, Line Holm Jensen | ||||||||||||
1:49.70 i | 2 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | ||||||
Aalborg Atletik Og Motion | ||||||||||||
Anne Bonderup Andersen, Mille B. Olesen Signe Lehmann, Line Holm Jensen |
50 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6.74 i | DUR-21 PB | 1 | Aalborg | Aalborg | 14.2.21 | |||||||
60 m [6] | ||||||||||||
7.69mix i | PB | 2 | Aalborg | Aalborg | 23.1.21 | |||||||
7.79 i | SB | 1 | Aalborg | Aalborg | 23.1.21 | |||||||
7.64 i | PB | 1 | Randers | Randers | 6.2.21 | |||||||
7.66 i | PB | 2 | Randers | Randers | 6.2.21 | |||||||
NT i | 1 | Aalborg | Aalborg | 14.2.21 | ||||||||
7.53 i | DUR-21 PB | 3 | DMi | Randers | DMi, Randers | 20.2.21 | ||||||
100 m [9] | ||||||||||||
12.04 | PB | 1 | Aalborg | Aalborg | 8.5.21 | 0.0 | ||||||
12.15 | 1 | Aalborg | Aalborg | 22.5.21 | -1.1 | |||||||
11.97 | PB | 6 | h1 | Oordegem, BEL | Oordegem, BEL | 29.5.21 | 0.0 | |||||
11.89 | PB | 5 | København | København | 8.6.21 | +0.7 | ||||||
11.84 w | 1 | h3 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +3.2 | ||||||
11.84 w | 2 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +2.6 | |||||||
11.85 w | 3 | h1 | DM | Odense | DM, Odense | 26.6.21 | +2.5 | |||||
11.97 | 5 | DM | Odense | DM, Odense | 26.6.21 | +1.1 | ||||||
12.21 | 1 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | +1.5 | |||||
200 m [6] | ||||||||||||
24.74 | PB | 1 | A | Aalborg | Aalborg | 10.4.21 | -0.9 | |||||
24.60 | PB | 1 | D | Oordegem, BEL | Oordegem, BEL | 29.5.21 | +0.1 | |||||
24.10 | PB | 1 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +1.5 | ||||||
24.50 | 1 | h3 | DM | Odense | DM, Odense | 27.6.21 | +1.9 | |||||
24.26 | 4 | 22 h4 | EM U23 | Tallinn, EST | EM U23, Tallinn, EST | 9.7.21 | -0.6 | |||||
24.34 | 8 | 22 s1 | EM U23 | Tallinn, EST | EM U23, Tallinn, EST | 10.7.21 | -1.3 | |||||
400 m [3] | ||||||||||||
55.90 | PB | 1 | Aalborg | Aalborg | 24.4.21 | |||||||
56.46 | 1 | 22 | Aalborg | Aalborg | 22.5.21 | |||||||
56.28 | 1 | 22 | Aalborg | Aalborg | 5.6.21 | |||||||
Spydkast 600 gram [3] | ||||||||||||
40.49 | SB | 1 | Aalborg | Aalborg | 22.5.21 | |||||||
| ||||||||||||
43.23 | SB | 1 | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | |||||||
| ||||||||||||
41.59 | 2 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||||||
3:39.86 | SB | 4 | EM-Hold Div 2 | Stara Zagora, BUL | EM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL | 20.6.21 | ||||||
Denmark | ||||||||||||
Martha Danneskjold Rasmussen, Annemarie Nissen Line Holm Jensen, Anne Sofie Kirkegaard |
60 m [9] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.93 i | SB | 1 | r1 | Aarhus | Aarhus | 28.12.19 | ||||||
7.88 i | SB | 3 | Aarhus | Aarhus | 28.12.19 | |||||||
7.94 i | 2 | h8 | Växjö, SWE | Växjö, SWE | 18.1.20 | |||||||
7.85 i | 1 | Aalborg | Aalborg | 13.2.20 | ||||||||
7.84 i | PB | 1 | Aalborg | Aalborg | 13.2.20 | |||||||
7.93 i | 3 | h4 | DMi | Odense | DMi, Odense | 22.2.20 | ||||||
7.84 i | =PB | 1 | B | DMi | Odense | DMi, Odense | 22.2.20 | |||||
7.77 i | PB | 1 | 22 h1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | |||||
7.75 i | PB | 1 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | |||||
200 m [3] | ||||||||||||
25.84 i | SB | 4 | C | Växjö, SWE | Växjö, SWE | 17.1.20 | ||||||
DQ i | h5 | DMi | Odense | DMi, Odense | 23.2.20 | |||||||
25.74 i | PB | 1 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |||||
Længdespring [1] | ||||||||||||
4.76 i | SB | 4 | Aarhus | Aarhus | 28.12.19 | |||||||
| ||||||||||||
Spydkast 600 gram [4] | ||||||||||||
44.22 | PB | 3 | Hvidovre | Hvidovre | 1.8.20 | |||||||
| ||||||||||||
42.25 | 3 | DM | København | DM, København | 15.8.20 | |||||||
| ||||||||||||
41.34 | 2 | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | ||||||||
| ||||||||||||
40.76 | 3 | 22 | DMU | Aalborg | DMU, Aalborg | 12.9.20 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
1:45.73 i | DUR-20 PB | 3 | DMi | Odense | DMi, Odense | 23.2.20 | ||||||
Aalborg Atletik Og Motion | ||||||||||||
Christine Klitgaard, Mille B. Olesen Johanne Westergaard, Line Holm Jensen |
60 m [12] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.12 i | PB | Aalborg | Aalborg | 27.12.18 | ||||||||
8.07 i | PB | Aalborg | Aalborg | 27.12.18 | ||||||||
8.07 i | Aalborg | Aalborg | 9.1.19 | |||||||||
8.00 i | PB | Aalborg | Aalborg | 9.1.19 | ||||||||
8.00 i | =PB | Skive | Skive | 12.1.19 | ||||||||
8.13 i | Skive | Skive | 12.1.19 | |||||||||
8.05 i | Aalborg | Aalborg | 19.1.19 | |||||||||
7.96 i | PB | Aalborg | Aalborg | 13.2.19 | ||||||||
7.88 i | PB | 4 | h2 | DMi | Skive | DMi, Skive | 17.2.19 | |||||
7.89 i | 1 | B | DMi | Skive | DMi, Skive | 17.2.19 | ||||||
7.87 i | PB | 2 | 19 h1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 23.2.19 | |||||
7.90 i | 2 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 23.2.19 | ||||||
100 m [10] | ||||||||||||
12.59 w | 4 | h4 | Clermont, FL | Clermont, FL | 20.4.19 | +3.8 | ||||||
12.63 | PB | 1 | Aalborg | Aalborg | 15.5.19 | +0.6 | ||||||
12.47 | PB | 2 | 19 | Aalborg | Aalborg | 25.5.19 | 0.0 | |||||
12.42 | PB | 6 | Odense | Odense | 1.6.19 | -0.3 | ||||||
12.45 | Randers | Randers | 15.6.19 | -0.6 | ||||||||
12.68 | Aalborg | Aalborg | 15.8.19 | -0.4 | ||||||||
12.51 | DMU | Greve | DMU, Greve | 24.8.19 | -1.1 | |||||||
12.62 | DMU | Greve | DMU, Greve | 24.8.19 | -0.6 | |||||||
12.37 | PB | Odense | Odense | 7.9.19 | -0.1 | |||||||
12.51 | Aalborg | Aalborg | 14.9.19 | +1.8 | ||||||||
200 m [7] | ||||||||||||
26.39 i | PB | Skive | Skive | 22.1.19 | ||||||||
25.83 i | PB | 1 | 19 r3 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 24.2.19 | |||||
26.04 | PB | Odense | Odense | 1.6.19 | +1.6 | |||||||
25.32 | PB | Randers | Randers | 16.6.19 | -0.7 | |||||||
25.96 | DMU | Greve | DMU, Greve | 25.8.19 | -1.3 | |||||||
26.10 | København | København | 31.8.19 | -1.6 | ||||||||
25.68 | Odense | Odense | 7.9.19 | +0.4 | ||||||||
800 m [2] | ||||||||||||
2:50.44 | =PB | hep | København | København | 1.9.19 | |||||||
2:37.91 | PB | København | København | 1.9.19 | ||||||||
100 m hæk 84.0 cm [1] | ||||||||||||
17.65 | PB | København | København | 31.8.19 | +1.3 | |||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||
1.52 | PB | København | København | 31.8.19 | ||||||||
Længdespring [6] | ||||||||||||
5.15 i | PB | Aalborg | Aalborg | 13.2.19 | ||||||||
4.88 i | 6 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 23.2.19 | ||||||
| ||||||||||||
5.24 w | Randers | Randers | 15.6.19 | +2.7 | ||||||||
5.06 | PB | Aalborg | Aalborg | 15.8.19 | 0.0 | |||||||
5.26 | PB | DMU | Greve | DMU, Greve | 25.8.19 | +1.5 | ||||||
4.99 | København | København | 1.9.19 | +0.8 | ||||||||
Kuglestød 4.0 kg [1] | ||||||||||||
8.41 | PB | København | København | 31.8.19 | ||||||||
Spydkast 600 gram [9] | ||||||||||||
37.17 | PB | København | København | 9.1.19 | ||||||||
34.65 | 1 | Clermont, FL | Clermont, FL | 20.4.19 | ||||||||
| ||||||||||||
36.22 | Odense | Odense | 1.6.19 | |||||||||
30.08 | Randers | Randers | 15.6.19 | |||||||||
35.65 | Aalborg | Aalborg | 17.7.19 | |||||||||
29.66 | DMU | Greve | DMU, Greve | 24.8.19 | ||||||||
37.17 | =PB | København | København | 1.9.19 | ||||||||
27.96 | Odense | Odense | 7.9.19 | |||||||||
34.78 | Aalborg | Aalborg | 14.9.19 | |||||||||
Syvkamp [1] | ||||||||||||
4.150 | PB | 7 | DM | København | DM, København | 1.9.19 | ||||||
17.65 1.52 8.41 26.10 4.99 37.17 2:50.44 |
100 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.07 | PB | Aalborg | Aalborg | 1.9.18 | -1.1 | |||||||
13.17 | 1 | 19 B | Ballerup | Ballerup | 22.9.18 | -1.7 | ||||||
200 m [2] | ||||||||||||
27.32 | PB | Silkeborg | Silkeborg | 18.8.18 | -1.9 | |||||||
27.08 | PB | Aalborg | Aalborg | 2.9.18 | 0.0 | |||||||
800 m [1] | ||||||||||||
2:50.44 | PB | Silkeborg | Silkeborg | 19.8.18 | ||||||||
100 m hæk 84.0 cm [1] | ||||||||||||
26.97 | PB | Silkeborg | Silkeborg | 18.8.18 | -1.0 | |||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||
1.41 | PB | Silkeborg | Silkeborg | 18.8.18 | ||||||||
Længdespring [1] | ||||||||||||
4.77 | PB | Silkeborg | Silkeborg | 19.8.18 | +2.0 | |||||||
Kuglestød 4.0 kg [1] | ||||||||||||
7.16 | PB | Silkeborg | Silkeborg | 18.8.18 | ||||||||
Spydkast 600 gram [3] | ||||||||||||
25.30 | PB | Silkeborg | Silkeborg | 19.8.18 | ||||||||
31.18 | PB | Aalborg | Aalborg | 2.9.18 | ||||||||
28.43 | 3 | 19 | Ballerup | Ballerup | 22.9.18 | |||||||
| ||||||||||||
Syvkamp [1] | ||||||||||||
2.898 | PB | Silkeborg | Silkeborg | 18.8.18 | ||||||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
50 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 6.74 DUR-21 | Aalborg | 14.2.21 | 10 | |
60 m | |||||
Inde | 7.52 DUR-22 | Randers | 30.1.22 | 12 | |
100 m | |||||
Ude | 11.88 | Aalborg | 25.6.22 | +0.3 | 19 |
200 m | |||||
Ude | 24.10 | Hvidovre | 13.6.21 | +1.5 | 10 |
Inde | 24.57 | Malmö/A, SWE | 13.2.22 | 10 | |
400 m | |||||
Ude | 55.90 | Aalborg | 24.4.21 | 31 | |
800 m | |||||
Ude | 2:37.91 | København | 1.9.19 | ||
100 m hæk 84.0 cm | |||||
Ude | 17.65 | København | 31.8.19 | +1.3 | |
Højdespring | |||||
Ude | 1.52 | København | 31.8.19 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 5.26 | Greve | 25.8.19 | +1.5 | |
Inde | 5.15 | Aalborg | 13.2.19 | ||
Kuglestød 4.0 kg | |||||
Ude | 8.41 | København | 31.8.19 | ||
Hammerkast 4.0 kg | |||||
Ude | 30.60 | Aarhus | 9.9.23 | ||
Spydkast 600 gram | |||||
Ude | 44.91 | Aarhus | 9.9.23 | 21 | |
Syvkamp | |||||
Ude | 4.150 | København | 1.9.19 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:40.06 | Randers | 19.2.23 | ||
Inde | 1:43.21 | Skive | 27.2.22 |
50 m: | 1 |
60 m: | 44 |
100 m: | 35 |
200 m: | 26 |
400 m: | 3 |
800 m: | 3 |
100 m hæk 84.0 cm: | 2 |
Højdespring: | 2 |
Længdespring: | 8 |
Kuglestød 4.0 kg: | 2 |
Hammerkast 4.0 kg: | 2 |
Spydkast 600 gram: | 21 |
Syvkamp: | 2 |
4 x 100 m stafet: | 3 |
4 x 200 m stafet: | 4 |
4 x 400 m stafet: | 1 |
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2019 | 12.51 | 12.62 | ||||
DM | 2021 | 5 | 11.97 | 3 | h1 | 11.85 | |
DM | 2022 | 3 | 11.88 | 1 | h3 | 11.92 | |
DM | 2023 | h1 | |||||
200 m | |||||||
DMU | 2019 | 25.96 | |||||
DM | 2021 | 1 | h3 | 24.50 | |||
Længdespring | |||||||
DMU | 2019 | 5.26 | |||||
Spydkast 600 gram | |||||||
DMU | 2019 | 29.66 | |||||
DM | 2020 | 3 | 42.25 | ||||
Syvkamp | |||||||
DM | 2019 | 6 | 4150 | ||||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
DMi | 2019 | 1 | B | 7.89 | 4 | h2 | 7.88 |
DMi | 2020 | 1 | B | 7.84 | 3 | h4 | 7.93 |
DMi | 2021 | 3 | 7.53 | ||||
DMi | 2022 | 6 | 7.62 | 2 | h2 | 7.69 | |
DMi | 2023 | 3 | 7.58 | 1 | h3 | 7.58 | |
200 m | |||||||
DMi | 2020 | h5 | |||||
DMi | 2022 | 1 | 24.68 | 1 | h1 | 24.67 | |
4 x 200 m stafet | |||||||
DMi | 2020 | 3 | 1:45.73 | ||||
DMi | 2022 | 2 | 1:43.21 | ||||
DMi | 2023 | 2 | 1:40.06 | ||||
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
100 m | |||||||
DMU | 2021 | 1 | 22 | 12.21 | |||
DMU | 2022 | 1 | 22 | 12.21 | |||
Spydkast 600 gram | |||||||
DMU | 2020 | 3 | 22 | 40.76 | |||
DMU | 2021 | 2 | 22 | 41.59 | |||
Syvkamp | |||||||
DMU | 2019 | 3 | 19 | 4150 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2019 | 2 | 19 | 7.90 | 2 | 19 h1 | 7.87 |
iDMU | 2020 | 1 | 22 | 7.75 | 1 | 22 h1 | 7.77 |
iDMU | 2022 | 1 | 22 | 7.67 | |||
200 m | |||||||
iDMU | 2019 | 1 | 19 r3 | 25.83 | |||
iDMU | 2020 | 1 | 22 | 25.74 | |||
iDMU | 2022 | 1 | 22 | 24.84 | |||
Længdespring | |||||||
iDMU | 2019 | 6 | 19 | 4.88 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2022 | 2 | 22 | 1:49.70 |
Ude | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 x 400 m stafet | |||||||||||||
EM-Hold Div 2 | 2021 | 4 | 3:39.86 | ||||||||||
200 m | |||||||||||||
EM U23 | 2021 | 8 | 22 s1 | 24.34 | 4 | 22 h4 | 24.26 |