Aarhus 1900 Atletik og Løb
23.3.2024 Randers. Inde, Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold IndeM 60 m: 1) Karla Risum 12.13
D15 60 m Finale B: 2) Storm Willum Tang 8.35, 3) Aksel Behr 8.67;
D15 200 m Finale C: 1) Storm Willum Tang 27.09, 2) Aksel Behr 28.53;
D15 800 m: 1) Magne Skotte Lippert 2:12.56, 2) Aksel Behr 2:32.60;
D15 Højdespring: 3) Kaleb Berling 1.50;
D15 Længdespring: 2) Storm Willum Tang 4.67, 3) Kaleb Berling 4.67;
P15 60 m: 1) Ida Jørgensen 8.09, 4) Emmy Duelund 8.57, 5) Karoline Dahl Harbo 8.65;
P15 200 m Finale C: 1) Liva Blaser Fjeldsted 28.89, 2) Lea Frederikke Bang Vorre 31.69;
P15 800 m: 5) Lea Frederikke Bang Vorre 2:53.59, 6) Sofia Aksenova 3:06.91;
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m: 1) Ida Jørgensen 9.68, 4) Emmy Duelund 13.67;
P15 Højdespring: 3) Karoline Dahl Harbo 1.35, 5) Lea Frederikke Bang Vorre 1.15, 5) Sofia Aksenova 1.15;
P15 Længdespring: 1) Ida Jørgensen 5.21, 3) Karoline Dahl Harbo 4.68, 11) Liva Blaser Fjeldsted 3.52;
P15 Kuglestød 3.0 kg: 4) Emmy Duelund 8.07, 7) Liva Blaser Fjeldsted 6.58, 10) Sofia Aksenova 3.73;
D13 60 m: 3) Adam Julius Larsen O'Brien 8.91, Finale B: 3) Terkel Nautrup Østergaard 9.93;
D13 200 m: 4) Christian Heegaard Klæstrup 29.99;
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m: 4) Terkel Nautrup Østergaard 12.87;
D13 Højdespring: 1) Christian Heegaard Klæstrup 1.46, 3) Terkel Nautrup Østergaard 1.25;
D13 Længdespring 1 m zone: 3) Sebastian Hagensen 4.18, 4) Christian Heegaard Klæstrup 4.04;
D13 Kuglestød 3.0 kg: 2) Adam Julius Larsen O'Brien 8.85, 5) Sebastian Hagensen 6.18;
P13 60 m Finale B: 2) Agnes Sanberg-Hoff 8.95, 3) Johanne Tørring 9.38;
P13 200 m Finale C: 2) Filippa Bluhm 31.41, 3) Ida Kathrine Lind Hjuler 36.50;
P13 600 m: 4) Agnes Sanberg-Hoff 2:02.80, 5) Filippa Bluhm 2:09.56, 7) Ida Kathrine Lind Hjuler 2:12.85;
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m Finale B: 2) Emma Helena Jungersen 12.30, 3) Filippa Bluhm 13.24, 5) Emilia Harbo 14.27;
P13 Højdespring: 3) Emma Helena Jungersen 1.30, 5) Johanne Tørring 1.20;
P13 Længdespring 1 m zone: 6) Filippa Bluhm 4.01, 7) Agnes Sanberg-Hoff 3.94, 8) Emilia Harbo 3.89;
P13 Kuglestød 2.0 kg: 3) Emma Helena Jungersen 8.62, 11) Johanne Tørring 6.75, 12) Ida Kathrine Lind Hjuler 6.06;
D11 400 m: 1) Tobias Slott Cortebeeck 1:10.80;
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m: 1) Tobias Slott Cortebeeck 11.40;
D11 Kuglestød 2.0 kg: 2) Tobias Slott Cortebeeck 6.98;
P11 60 m: 2) Andrea Rostgaard Berthelsen 10.19, 4) Johanne Bak Odgaard 10.43;
P11 400 m: 2) Hannah Rostgaard Berthelsen 1:16.28;
P11 60 m hæk 68 cm, 7.65 m: 1) Hannah Rostgaard Berthelsen 12.27;
P11 Højdespring: 2) Andrea Rostgaard Berthelsen 1.15, 6) Johanne Bak Odgaard 1.05;
P11 Længdespring 1 m zone: 2) Hannah Rostgaard Berthelsen 3.85, 5) Johanne Bak Odgaard 3.19;
P11 Kuglestød 2.0 kg: 1) Andrea Rostgaard Berthelsen 7.19
10.3.2024 Odense, CRAFT Løbe Cup 4M 1 mile landevej: 1) Jonathan Alfred Fensten 5:13;
M 5 km: 2) Jakob Vase Johannessen 15:00, 31) Thorvald Lund 16:41, 40) Emil Hviid Pedersen 17:09, 42) Mads Klug Albertsen 17:17;
K 1 mile landevej: 1) Ida Marie Hartmann 5:39;
K 5 km: 6) Hedvig Valbjørn Gydesen 17:27;
M50 5 km: 3) Ulrik Heitmann 15:39, 8) Nicolaj Jacobsen 17:07, 9) Allan Lund 17:30
2‐3.3.2024 Skive, DMU IndeK22 60 m (2.3): 5) Sofie Stubben 9.19;
K22 800 m (2.3): 4) Ida Marie Hartmann 2:30.43;
K22 Stangspring (3.3): 1) Sophie Bagger Bohn 3.30;
D19 400 m Finale B (2.3): 2) Jonathan Alfred Fensten 56.69;
D19 800 m (2.3): 8) Jonathan Alfred Fensten 2:19.11;
P19 60 m (2.3): 5) Sara Fredslund 8.28, Indledende 1 (2.3): 3) Sara Fredslund 8.37, Indledende 2 (2.3): 4) Mille Lodahl 8.50;
P19 200 m Finale B (3.3): 2) Mille Lodahl 27.88;
P19 400 m (2.3): 3) Mille Lodahl 1:03.18, 4) Sara Fredslund 1:07.38;
P19 60 m hæk 84.0 cm (3.3): 4) Sara Fredslund 9.39;
P19 Længdespring (2.3): 5) Lærke Jønsson 4.84;
D17 60 m (2.3): 3) Simon Winther Tørring 7.37, Indledende 1 (2.3): 1) Simon Winther Tørring 7.35, 5) Linus Holst Sørensen 7.75, Indledende 2 (2.3): Carl Emil Sehestedt Bohn DQ, Indledende 4 (2.3): 7) Gustav Odgaard 8.05;
D17 200 m Finale B (3.3): 1) Simon Winther Tørring 23.11, Finale D (3.3): 1) Theo Gervang 23.36;
D17 400 m (2.3): 2) Simon Winther Tørring 52.07, Finale D (2.3): 1) Theo Gervang 51.94;
D17 800 m (2.3): 4) Elias Skaarup 2:05.28;
D17 Højdespring (2.3): 8) Gustav Odgaard 1.65;
D17 Længdespring (3.3): 2) Simon Winther Tørring 6.28, 16) Gustav Odgaard 4.59;
D17 Kuglestød 5.0 kg (3.3): 6) Carl Emil Sehestedt Bohn 13.06, 7) Linus Holst Sørensen 12.57, 11) Gustav Odgaard 8.75;
D17 4 x 200 m stafet (3.3): 3) Aarhus 1900 Atletik og Løb 1:37.91 (Gustav Odgaard, Carl Emil Sehestedt Bohn, Linus Holst Sørensen, Theo Gervang);
P17 60 m (2.3): 4) Ella Hørsted-Toustrup 8.06, Indledende 1 (2.3): 7) Ida Marie Holm Sørensen 9.15, Indledende 2 (2.3): 2) Ella Hørsted-Toustrup 8.02;
P17 200 m (3.3): 2) Asta Hübertz Christensen 26.50, Finale C (3.3): 1) Ella Hørsted-Toustrup 26.40, Finale E (3.3): 3) Johanne Brogaard 27.83;
P17 400 m Finale B (2.3): 1) Thea Friis 1:02.90;
P17 60 m hæk 76.2 cm (3.3): 3) Caroline Bay von Schimmelmann 9.42;
P17 Højdespring (3.3): 3) Caroline Bay von Schimmelmann 1.60, 7) Ida Marie Holm Sørensen 1.40;
P17 Længdespring (2.3): 4) Asta Hübertz Christensen 5.21, 16) Ida Marie Holm Sørensen 3.91;
P17 4 x 200 m stafet (3.3): 2) Aarhus 1900 Atletik og Løb 1:46.68 DUR-16 (Ella Hørsted-Toustrup, Ida Jørgensen, Johanne Brogaard, Asta Hübertz Christensen);
D15 60 m Indledende 2 (2.3): 6) Holger Fuusgaard-Olesen 8.47, 7) Kaleb Berling 8.75;
D15 200 m Finale D (3.3): 1) Holger Fuusgaard-Olesen 28.23;
D15 800 m (2.3): 3) Viktor Thomsen 2:26.06, 6) Holger Fuusgaard-Olesen 2:41.91;
D15 1500 m (3.3): 2) Magne Skotte Lippert 4:32.77, 7) Storm Willum Tang 4:52.42;
D15 3000 m (2.3): 1) Magne Skotte Lippert 9:38.15, 7) Storm Willum Tang 10:50.16;
D15 Højdespring (2.3): 8) Kaleb Berling 1.45;
D15 Længdespring (3.3): 15) Kaleb Berling 4.29;
D15 4 x 200 m stafet (3.3): 2) Aarhus 1900 Atletik og Løb 1:50.43 (Holger Fuusgaard-Olesen, Storm Willum Tang, Magne Skotte Lippert, Kaleb Berling);
P15 60 m (2.3): 4) Ida Jørgensen 8.12, Indledende 2 (2.3): 4) Emmy Duelund 8.57, Indledende 3 (2.3): 7) Esther Viola Petersen 9.25, Indledende 4 (2.3): 1) Ida Jørgensen 8.07, 7) Lea Frederikke Bang Vorre 9.13, Indledende 5 (2.3): 4) Karoline Dahl Harbo 8.70;
P15 200 m Finale C (3.3): 1) Ida Jørgensen 27.12, (3.3): 1) Emmy Duelund 28.69, 3) Esther Viola Petersen 31.38;
P15 800 m (2.3): 8) Lea Frederikke Bang Vorre 2:44.94;
P15 1500 m (3.3): 7) Lea Frederikke Bang Vorre 5:39.98;
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m (3.3): 2) Ida Jørgensen 9.57, Indledende 3 (3.3): 2) Ida Jørgensen 9.68;
P15 Stangspring (3.3): 1) Karoline Dahl Harbo 2.20;
P15 Længdespring (2.3): 2) Ida Jørgensen 5.22, 7) Karoline Dahl Harbo 4.61;
P15 Kuglestød 3.0 kg (2.3): 14) Emmy Duelund 8.07;
P15 4 x 200 m stafet Finale B (3.3): 3) Aarhus 1900 Atletik og Løb 2:02.42 (Lea Frederikke Bang Vorre, Karoline Dahl Harbo, Esther Viola Petersen, Emmy Duelund)
16‐17.2.2024 Odense. Inde, DM indeM 60 m (16.2): 1) Simon Hansen 6.62, 4) Steffen Udengaard Knudsen 6.84, Indledende 2 (16.2): 1) Simon Hansen 6.69, 2) Steffen Udengaard Knudsen 6.88, 6) Jason Lubago 7.10, Indledende 3 (16.2): 4) Tristan Rønn Poulsen 7.04;
M 200 m Indledende 4 (17.2): 3) Tristan Rønn Poulsen 22.87;
M 800 m Finale B (17.2): 1) Christian Abild Larsen 1:56.65;
M 3000 m (17.2): 7) Jakob Dybdal Abrahamsen 8:34.47, 10) Jakob Vase Johannessen 8:41.41;
M Højdespring (17.2): 1) Mads Moos Larsen 1.95;
M Længdespring (17.2): 2) Kasper Larsen 7.51, 5) Torúr Mortensen 7.23;
M Trespring (16.2): 1) Torúr Mortensen 14.89;
K 60 m (16.2): 1) Mette Graversgaard 7.43, Indledende 1 (16.2): 1) Mette Graversgaard 7.54;
K 1500 m (16.2): 1) Line K Schulz 4:41.04, 2) Marie-Louise Jørgensen 4:44.25;
K 3000 m (17.2): 3) Line K Schulz 9:28.95, 5) Marie-Louise Jørgensen 9:52.86, 6) Hedvig Valbjørn Gydesen 10:12.00;
K 60 m hæk 84.0 cm (17.2): 3) Mette Graversgaard 8.25, 8) Nikoline Lybæk Petersen 9.01;
K Højdespring (17.2): 1) Katrine Fjerbæk Olsen 1.80, 2) Martyna Kresa 1.71, 4) Sofie Albrechtsen 1.71, 5) Line Damsgaard Andersen 1.68, 9) Nikoline Lybæk Petersen 1.55;
K Stangspring (16.2): Sophie Bagger Bohn NH;
K Trespring (16.2): 3) Isabell Paprotny 12.56, 7) Liva Apse 9.91;
K Kuglestød 4.0 kg (17.2): 8) Nikoline Lybæk Petersen 11.17
11.2.2024 Bærum. Inde, NordenkampenM 60 m: 1) Kojo Musah 6.78;
M Højdespring: 8) Mads Moos Larsen 1.96;
M Længdespring: 6) Kasper Larsen 7.27;
M Trespring: 5) Torúr Mortensen 15.05;
K 3000 m: 6) Line K Schulz 9:35.01, 8) Marie-Louise Jørgensen 9:54.90;
K Højdespring: 7) Katrine Fjerbæk Olsen 1.73;
K Trespring : 8) Isabell Paprotny 12.40
10.2.2024 Randers. Inde, DGI´s Inde LandsmesterskaberM 60 m: 3) Jason Lubago 7.11, Indledende 1: 3) Jason Lubago 7.08;
K Stangspring: 1) Sophie Bagger Bohn 3.40;
K Kuglestød 4.0 kg: 1) Anne Farum Kristensen 10.40, 2) Adele Thomsen 9.88, 4) Louise Rosenhøj Nielsen 7.64;
D17 Kuglestød 5.0 kg: 1) Carl Emil Sehestedt Bohn 12.76;
P17 60 m: 2) Ella Hørsted-Toustrup 8.15, 4) Johanne Brogaard 8.27, 6) Caroline Bay von Schimmelmann 8.89, Indledende 1: 3) Ella Hørsted-Toustrup 8.14, 4) Johanne Brogaard 8.29, Indledende 2: 2) Caroline Bay von Schimmelmann 8.76;
P17 200 m Finale B: 1) Johanne Brogaard 27.83, Finale C: 1) Ella Hørsted-Toustrup 26.98;
P17 60 m hæk 76.2 cm: 2) Caroline Bay von Schimmelmann 9.58;
P17 Højdespring: 1) Caroline Bay von Schimmelmann 1.60;
P17 Længdespring: 2) Johanne Brogaard 4.76;
D15 200 m Finale D: 2) Kaleb Berling 29.47;
D15 1500 m: 4) Holger Fuusgaard-Olesen 5:26.34;
D15 Højdespring: 1) Kaleb Berling 1.55;
D15 Længdespring: 3) Kaleb Berling 4.81;
P15 60 m: 2) Ida Jørgensen 8.08, Indledende 1: 2) Ida Jørgensen 8.07, Indledende 2: 5) Karoline Dahl Harbo 8.80, 6) Lea Frederikke Bang Vorre 8.93;
P15 800 m: 3) Lea Frederikke Bang Vorre 2:45.35;
P15 1500 m: 3) Lea Frederikke Bang Vorre 5:52.17;
P15 Stangspring: 1) Karoline Dahl Harbo 2.20;
P15 Længdespring: 2) Ida Jørgensen 5.03, 5) Karoline Dahl Harbo 4.55;
D13 60 m: 5) Ulrik Busk Madsen 9.50;
D13 Højdespring: 4) Ulrik Busk Madsen 1.20;
D13 Længdespring 1 m zone: 4) Ulrik Busk Madsen 4.15, 6) Adam Julius Larsen O'Brien 3.75;
D13 Kuglestød 3.0 kg: 2) Adam Julius Larsen O'Brien 8.37;
P13 60 m: 4) Marie Karen Høyem Mandrup 9.00, Indledende 2: 1) Marie Karen Høyem Mandrup 9.17;
P13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m: 1) Marie Karen Høyem Mandrup 12.33, 2) Emma Helena Jungersen 12.55;
P13 Højdespring: 1) Emma Helena Jungersen 1.43;
P13 Stangspring: 1) Emma Helena Jungersen 2.00;
P13 Længdespring 1 m zone: 5) Emma Helena Jungersen 3.94, 6) Marie Karen Høyem Mandrup 3.90;
P13 Kuglestød 2.0 kg: 5) Emma Helena Jungersen 8.44;
D12 800 m: 2) Terkel Nautrup Østergaard 2:45.78, Christian Heegaard Klæstrup DNF;
D12 60 m hæk 76.2 cm, 8 m: 2) Christian Heegaard Klæstrup 11.50, 3) Terkel Nautrup Østergaard 12.90;
D12 Højdespring: 1) Christian Heegaard Klæstrup 1.30;
D12 Længdespring 1 m zone: 3) Christian Heegaard Klæstrup 4.02, 9) Terkel Nautrup Østergaard 3.43;
P12 60 m: 3) Siri Nordentoft Hyldgaard 9.10, 6) Filippa Bluhm 9.64, 8) Wilma Rosenberg 9.76, Indledende 1: 4) Filippa Bluhm 9.42, Indledende 2: 1) Siri Nordentoft Hyldgaard 9.07, 4) Wilma Rosenberg 9.71;
P12 800 m: 2) Siri Nordentoft Hyldgaard 3:24.14;
P12 60 m hæk 76.2 cm, 8 m: 1) Emilia Harbo 12.12, 3) Filippa Bluhm 13.02;
P12 Højdespring: 1) Siri Nordentoft Hyldgaard 1.40, 2) Emilia Harbo 1.31, 7) Wilma Rosenberg 1.10;
P12 Stangspring: 1) Emilia Harbo 1.80;
P12 Længdespring 1 m zone: 3) Emilia Harbo 4.09, 5) Filippa Bluhm 4.06, 7) Wilma Rosenberg 3.90;
P12 Kuglestød 2.0 kg: 2) Emilia Harbo 7.55
P11 60 m: 2) Hannah Rostgaard Berthelsen 9.35, Indledende 1: 1) Hannah Rostgaard Berthelsen 9.27, 7) Andrea Rostgaard Berthelsen 10.71;
P11 600 m: 3) Hannah Rostgaard Berthelsen 2:08.43;
P11 Højdespring: 2) Andrea Rostgaard Berthelsen 1.16;
P11 Længdespring 1 m zone: 2) Hannah Rostgaard Berthelsen 3.73, 9) Andrea Rostgaard Berthelsen 3.21;
P11 Kuglestød 2.0 kg: 2) Andrea Rostgaard Berthelsen 5.99;
D10 60 m: 2) Philip Juul Tüxen 9.92, Indledende 1: 2) Philip Juul Tüxen 10.12;
D10 600 m: 1) Philip Juul Tüxen 2:09.68;
D10 Højdespring: 4) Philip Juul Tüxen 1.05;
D10 Længdespring 1 m zone: 9) Philip Juul Tüxen 3.08;
D10 Kuglestød 2.0 kg: 13) Philip Juul Tüxen 4.61
3.2.2024 Skive. Inde, Indoor III SkiveM 60 m: 1) Jakub Sikorski 6.83, 2) Rinalds Valts Zarins 6.84, 3) Tristan Rønn Poulsen 7.05, 6) Simon Winther Tørring 7.38, Indledende 1: 1) Rinalds Valts Zarins 6.82, 2) Jakub Sikorski 6.85, 4) Tristan Rønn Poulsen 7.14, 6) Simon Winther Tørring 7.35;
M 200 m Finale B: 1) Emil Juul Elberg 24.53, Finale F: 1) Simon Winther Tørring 23.57, 2) Theo Gervang 24.07;
M 800 m: 2) Christian Abild Larsen 1:57.38, 3) Samuel Ettrup Larsen 1:58.06;
M 3000 m: 2) Jakob Dybdal Abrahamsen 8:26.28, 9) Mads Klug Albertsen 9:57.73, Jakob Vase Johannessen DNF;
K 60 m: 5) Ella Hørsted-Toustrup 8.20, 6) Sara Fredslund 8.29, Indledende 1: 4) Sara Fredslund 8.32, Indledende 2: 1) Johanne Brogaard 8.36, 4) Mille Lodahl 8.58, Indledende 3: 2) Ella Hørsted-Toustrup 8.13;
K 200 m Finale B: 2) Asta Hübertz Christensen 26.64, Finale E: 1) Mille Lodahl 27.82, Finale F: 1) Johanne Brogaard 28.00, 2) Sara Fredslund 28.35;
K 800 m: 2) Ida Marie Hartmann 2:32.28;
K 3000 m: 1) Marie-Louise Jørgensen 9:51.27, 2) Line K Schulz 9:57.03;
K Højdespring: 1) Martyna Kresa 1.71, 2) Line Damsgaard Andersen 1.68, 3) Sofie Albrechtsen 1.68;
K Kuglestød 4.0 kg: 1) Adele Thomsen 8.99, 2) Louise Rosenhøj Nielsen 7.34;
D17 Kuglestød 5.0 kg: 1) Carl Emil Sehestedt Bohn 12.75
D15 3000 m: 1) Magne Skotte Lippert 9:45.91, 4) Storm Willum Tang 10:44.09
3‐4.2.2024 Randers. Inde, DM MangekampK Femkamp (4.2): 3) Nikoline Lybæk Petersen 3500 (9.03 1.64 10.81 5.51 2:44.07);
K 800 m (4.2): 3) Nikoline Lybæk Petersen 2:44.07;
K 60 m hæk 84.0 cm (4.2): 3) Nikoline Lybæk Petersen 9.03;
K Højdespring (4.2): 1) Nikoline Lybæk Petersen 1.64;
K Længdespring (4.2): 3) Nikoline Lybæk Petersen 5.51;
K Kuglestød 4.0 kg (4.2): 3) Nikoline Lybæk Petersen 10.81
3‐4.2.2024 Randers. Inde, DM MastersM30 800 m (4.2): 1) Christian Abild Larsen 2:00.61
M45 3000 m (4.2): 3) Nicolaj Jacobsen 9:54.70
M50 200 m (4.2): 2) Bo Lisberg Christiansen 30.89;
M50 3000 m (4.2): 1) Laust Bengtsen 9:29.54;
M50 Længdespring (3.2): 2) Bo Lisberg Christiansen 4.47;
K50 200 m (4.2): 1) Birgitte Holm Thomsen 37.71;
M55 60 m (3.2): 2) Francisco Mansilla Castaño 8.49;
M55 200 m (4.2): 2) Francisco Mansilla Castaño 28.21, 3) Rachid Zaatri 28.87;
M55 Højdespring (4.2): 2) Rachid Zaatri 1.28
M60 60 m (3.2): 3) Poul Wett Andersen 11.71;
M60 200 m (4.2): 2) Poul Wett Andersen 38.25;
M60 3000 m (4.2): 1) Claus Poulsen 10:51.52
M65 400 m (3.2): 1) Ole Middelhede 1:07.39;
M65 800 m (4.2): 2) Ole Middelhede 2:39.90;
M65 Kuglestød 5.0 kg (3.2): 3) Svend Christensen 9.23
M70 800 m (4.2): 1) Vagn Bjørn 3:19.76;
M70 3000 m (4.2): 1) Vagn Bjørn 13:42.81
M75 800 m (4.2): 1) John Wiltoft 3:06.66 NR75, 2) Niels Guldager 3:33.74
M80 60 m (3.2): 1) Peter Bjerre 12.97;
M80 200 m (4.2): 1) Peter Bjerre 49.23;
M80 800 m (4.2): 2) Peter Bjerre 4:51.75;
M80 Højdespring (4.2): 1) Peter Bjerre 1.01;
M80 Længdespring (3.2): 1) Peter Bjerre 2.43;
M80 Kuglestød 3.0 kg (3.2): 1) Peter Bjerre 8.19
M85 Kuglestød 3.0 kg (3.2): 2) Flemming Bruntt 6.43
27‐28.1.2024 Malmö/A. Inde, PallasspelenM Højdespring (28.1): 4) Mads Moos Larsen 2.00;
M Længdespring (28.1): 1) Kasper Larsen 7.28;
K Højdespring (27.1): 1) Katrine Fjerbæk Olsen 1.78, 3) Line Damsgaard Andersen 1.71, 4) Martyna Kresa 1.68, 4) Sofie Albrechtsen 1.68;
K Stangspring (27.1): 5) Sophie Bagger Bohn 3.30;
K Trespring (27.1): 1) Isabell Paprotny 12.12
27‐28.1.2024 Aarhus, VDMUiD19 60 m (27.1): 1) Tristan Rønn Poulsen 7.14;
P19 60 m (27.1): 2) Sara Fredslund 8.31, 3) Mille Lodahl 8.46;
P19 Længdespring (27.1): 2) Lærke Jønsson 4.90;
D17 60 m (27.1): 5) Gustav Odgaard 7.99, Indledende 1 (27.1): 3) Gustav Odgaard 8.01, Indledende 2 (27.1): 3) Elliot Zefanias Nache Jacobsen 8.16, 4) Anders Sheikh-Hansen 8.81;
D17 Højdespring (27.1): 2) Gustav Odgaard 1.55;
D17 Længdespring (28.1): 5) Gustav Odgaard 5.14;
D17 Kuglestød 5.0 kg (28.1): 1) Carl Emil Sehestedt Bohn 12.78, 2) Gustav Odgaard 9.10;
P17 60 m (27.1): 4) Asta Hübertz Christensen 8.16, 5) Ella Hørsted-Toustrup 8.19, Indledende 1 (27.1): 2) Asta Hübertz Christensen 8.14, 4) Ida Marie Holm Sørensen 9.18, Indledende 2 (27.1): 2) Ella Hørsted-Toustrup 8.20, Indledende 3 (27.1): 3) Matilde Marie Hauge 9.57;
P17 Højdespring (28.1): 1) Caroline Bay von Schimmelmann 1.57, 4) Ida Marie Holm Sørensen 1.40;
P17 Længdespring (27.1): 1) Asta Hübertz Christensen 5.35, 8) Matilde Marie Hauge 4.03;
D15 60 m Indledende 2 (27.1): 3) Kaleb Berling 8.74;
D15 Højdespring (27.1): 2) Kaleb Berling 1.55;
D15 Længdespring (28.1): 2) Kaleb Berling 4.96;
P15 60 m (27.1): 1) Ida Jørgensen 8.02, Semi 1 (27.1): 1) Ida Jørgensen 8.07, 3) Emmy Duelund 8.58, Indledende 1 (27.1): 4) Lea Frederikke Bang Vorre 8.88, Indledende 2 (27.1): 1) Emmy Duelund 8.61, Indledende 3 (27.1): 2) Liva Blaser Fjeldsted 8.89, Indledende 5 (27.1): 1) Ida Jørgensen 8.12;
P15 Højdespring (28.1): 6) Karoline Dahl Harbo 1.30;
P15 Stangspring (27.1): 1) Karoline Dahl Harbo 2.10;
P15 Længdespring (27.1): 1) Ida Jørgensen 5.35, 4) Karoline Dahl Harbo 4.43;
P15 Kuglestød 3.0 kg (27.1): Emmy Duelund NM;
D13 60 m (27.1): 4) Adam Julius Larsen O'Brien 8.84, 6) Ulrik Busk Madsen 9.52, Indledende 1 (27.1): 2) Adam Julius Larsen O'Brien 8.83, Indledende 2 (27.1): 2) Ulrik Busk Madsen 9.44;
D13 Længdespring 1 m zone (28.1): 6) Adam Julius Larsen O'Brien 4.33, 7) Ulrik Busk Madsen 4.10;
D13 Kuglestød 3.0 kg (28.1): 2) Adam Julius Larsen O'Brien 8.98;
P13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m (28.1): 3) Emma Helena Jungersen 12.88;
P13 Højdespring (28.1): 1) Emma Helena Jungersen 1.37;
P13 Stangspring (27.1): 1) Emma Helena Jungersen 2.00;
P13 Længdespring 1 m zone (27.1): 4) Emma Helena Jungersen 4.00;
P13 Kuglestød 2.0 kg (27.1): 4) Emma Helena Jungersen 8.62;
D12 60 m (27.1): 1) Sebastian Hagensen 8.82;
D12 Højdespring (27.1): 1) Christian Heegaard Klæstrup 1.35;
D12 Stangspring (28.1): Sebastian Hagensen NH;
D12 Længdespring 1 m zone (28.1): 1) Sebastian Hagensen 4.54, 4) Christian Heegaard Klæstrup 4.12;
D12 Kuglestød 3.0 kg (28.1): 3) Sebastian Hagensen 5.85;
P12 60 m (27.1): 6) Filippa Bluhm 9.64, Indledende 2 (27.1): 4) Wilma Rosenberg 9.88, 5) Emilia Harbo 9.96, Indledende 3 (27.1): 2) Filippa Bluhm 9.57;
P12 60 m hæk 76.2 cm, 8 m (28.1): 5) Filippa Bluhm 13.78;
P12 Højdespring (28.1): 4) Siri Nordentoft Hyldgaard 1.15;
P12 Stangspring (27.1): 1) Emilia Harbo 1.90;
P12 Længdespring 1 m zone (27.1): 5) Emilia Harbo 3.75, 13) Wilma Rosenberg 3.29, Filippa Bluhm NM;
P12 Kuglestød 2.0 kg (27.1): 2) Emilia Harbo 8.04
23.1.2024 Aarhus. Inde, Aarhus Sprint'n'JumpM 60 m: 1) Simon Hansen 6.58, Finale B: 2) Kojo Musah 6.77, 6) Rinalds Valts Zarins 6.86, Indledende 1: 1) Simon Hansen 6.70, 5) Jakub Sikorski 6.88, Indledende 2: 5) Rinalds Valts Zarins 6.78, Indledende 3: 2) Kojo Musah 6.73, Indledende 4: 3) Steffen Udengaard Knudsen 6.90;
M Længdespring: 3) Kasper Larsen 7.63;
M Trespring: 6) Torúr Mortensen 14.40;
K 60 m Finale B: 2) Mathilde U. Kramer 7.54, Indledende 2: 2) Mathilde U. Kramer 7.54;
K 60 m hæk 84.0 cm: 1) Mette Graversgaard 8.12, Indledende 1: 1) Mette Graversgaard 8.22;
K Trespring : 8) Isabell Paprotny 12.47
20.1.2024 Skive. Inde, Indoor II SkiveM 60 m: 1) Steffen Udengaard Knudsen 6.97, Indledende 1: 1) Steffen Udengaard Knudsen 6.98;
M 400 m Finale C: 2) Ole Middelhede 1:06.28;
M 3000 m: 4) Jakob Vase Johannessen 8:34.55;
K 60 m: 5) Emmy Duelund 8.43, Indledende 1: 3) Sara Fredslund 8.30, 5) Mille Lodahl 8.40, Indledende 2: 2) Emmy Duelund 8.44, 5) Karoline Dahl Harbo 8.79, Indledende 3: 2) Lea Frederikke Bang Vorre 8.96;
K 400 m Finale B: 2) Mille Lodahl 1:04.78, Finale C: 2) Sara Fredslund 1:06.04;
K 1500 m: 11) Lea Frederikke Bang Vorre 5:48.51
P15 Stangspring: 1) Karoline Dahl Harbo 1.80;
P15 Længdespring: 2) Karoline Dahl Harbo 4.45;
D13 60 m: 1) Sebastian Hagensen 8.87, 3) Terkel Nautrup Østergaard 9.86;
D13 1500 m: 2) Terkel Nautrup Østergaard 5:36.34;
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m: 2) Terkel Nautrup Østergaard 13.15;
D13 Stangspring: Sebastian Hagensen NH;
D13 Længdespring 1 m zone: 2) Sebastian Hagensen 4.23, 3) Christian Heegaard Klæstrup 3.83, 4) Terkel Nautrup Østergaard 3.62;
D13 Trespring 1 m zone: 1) Sebastian Hagensen 8.42, 2) Christian Heegaard Klæstrup 7.96;
P13 60 m: 5) Filippa Bluhm 9.64, 6) Emilia Harbo 9.85;
P13 400 m Finale B: 1) Filippa Bluhm 1:20.20, 3) Emilia Harbo 1:25.64;
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m: Filippa Bluhm DNF;
P13 Stangspring: 1) Emilia Harbo 1.70;
P13 Længdespring 1 m zone: 5) Filippa Bluhm 3.80, 7) Emilia Harbo 3.74;
D11 60 m: 1) Kaare Brøchner Bonnet 9.86;
D11 400 m: 1) Tobias Slott Cortebeeck 1:15.82, 2) Kaare Brøchner Bonnet 1:24.27;
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m: 1) Tobias Slott Cortebeeck 11.23;
D11 Længdespring 1 m zone: 1) Tobias Slott Cortebeeck 3.83, 2) Kaare Brøchner Bonnet 3.48;
P11 60 m: 2) Hannah Rostgaard Berthelsen 9.44, Finale B: 3) Andrea Rostgaard Berthelsen 10.72;
P11 400 m: 3) Hannah Rostgaard Berthelsen 1:24.29, Finale B: 3) Andrea Rostgaard Berthelsen 1:31.80;
P11 60 m hæk 68 cm, 7.65 m: 2) Hannah Rostgaard Berthelsen 12.53, Finale B: 2) Andrea Rostgaard Berthelsen 13.15;
P11 Længdespring 1 m zone: 1) Hannah Rostgaard Berthelsen 3.76, 7) Andrea Rostgaard Berthelsen 3.44
13.1.2024 Randers. Inde, Randers IndoorM 60 m: 3) Tobias Meyhöfer 7.00, Indledende 1: 2) Francisco Mansilla Castaño 8.48, Indledende 4: 3) Tobias Meyhöfer 7.09, 6) Tristan Rønn Poulsen 7.31;
M 200 m Finale B: 3) Francisco Mansilla Castaño 28.72;
M 800 m Finale B: 5) Jonathan Alfred Fensten 2:09.41;
K 1500 m: 1) Line K Schulz 4:36.40;
K Trespring : 1) Isabell Paprotny 12.51
K22 Stangspring: 1) Sophie Bagger Bohn 3.20;
D19 200 m: 3) Tristan Rønn Poulsen 23.45
D17 Kuglestød 5.0 kg: 1) Carl Emil Sehestedt Bohn 12.02
D15 1500 m: 3) Aksel Behr 5:18.62