18.9.2021 Bergen, Trond Mohn Games M 100 m (-1.8): 1) Simon Hansen 10.42; M 200 m (-1.0): 1) Simon Hansen 20.71; M Længdespring: 1) Kasper Larsen 7.47 (+0.6)
12.9.2021 København, Royal Run M 1 mile landevej: 6) Jakob Dybdal Abrahamsen 4:19, 17) Christian Abild Larsen 4:32; K 1 mile landevej: 11) Laura Astrup 5:16
11‐12.9.2021 Hvidovre, DM ungdom M22 100 m (11.9, +0.8): 6) Kasper Larsen 10.92, Indledende 2 (11.9, +1.9): 3) Kasper Larsen 11.00; M22 1500 m (11.9): 7) Frederik Kannegaard 4:37.26; M22 5000 m (12.9): 4) Frederik Kannegaard 17:34.80; M22 3000 m forh. (11.9): 1) Jeppe Kejser Dahl Jensen 9:52.06; M22 Længdespring (12.9): 1) Kasper Larsen 7.13w (+2.2); K22 100 m (11.9, +1.5): 2) Terese Salling Hansen 12.59; K22 100 m hæk 84.0 cm (12.9, +1.9): 3) Julie Kalstrup Schulz 16.99; K22 Længdespring (12.9): 4) Julie Kalstrup Schulz 4.89w (+2.9); K22 Kuglestød 4.0 kg (12.9): 2) Julie Kalstrup Schulz 9.59; K22 Hammerkast 4.0 kg (11.9): 4) Anne Farum Kristensen 42.39; D19 100 m (11.9, +1.3): 5) Malte Dam Korsbjerg 11.32, Indledende 2 (11.9, +1.1): 4) Malte Dam Korsbjerg 11.41, 6) Sofus Ingemann Harmsen 12.03; D19 200 m (12.9, +1.4): 4) Sofus Ingemann Harmsen 24.37, Finale B (12.9, +2.6): 5) Malte Dam Korsbjerg 23.07w; D19 400 m Finale B (11.9): 2) Jeppe Ege Nielsen 51.09; D19 1500 m (11.9): 7) Jens Vestergaard Christiansen 4:21.69, 8) Sergi Prats Solé 4:33.57; D19 5000 m (12.9): 5) Jens Vestergaard Christiansen 16:56.90; D19 Spydkast 800 gram (11.9): 1) Sebastian R. Suurballe 62.93; D19 4 x 100 m stafet (11.9): 1) Aarhus 1900 Atletik og Løb 44.44 (Adam Sandbjerg Lind, Malte Dam Korsbjerg, Sofus Ingemann Harmsen, Jeppe Ege Nielsen); P19 400 m (11.9): 1) Martha Danneskjold Rasmussen 55.24, 7) Ida Marie Hartmann 1:02.80; P19 Højdespring (11.9): 1) Klara Winther Krustrup 1.68; P19 Længdespring (12.9): 13) Klara Lind Toustrup 3.31 (+0.5); D17 100 m Indledende 3 (11.9, +1.5): 5) Bastian Grove Stentoft 11.88; D17 Stangspring (11.9): 2) Adam Sandbjerg Lind 3.90; D17 Kuglestød 5.0 kg (12.9): 9) Bastian Grove Stentoft 10.40; D17 Diskoskast 1.5 kg (12.9): 8) Bastian Grove Stentoft 26.34; D17 Spydkast 700 gram (11.9): 3) Bastian Grove Stentoft 40.32; D17 1000 m stafet (12.9): 7) Aarhus 1900 Atletik og Løb 2:27.01 (Carl Emil Bohn, Sofus Paavig, Theo Gervang, Jonathan Alfred Fensten); P17 Stangspring (12.9): 1) Sophie Bagger Bohn 3.10; D15 100 m Indledende 1 (11.9, +0.4): 6) Carl Emil Sehestedt Bohn 13.26, Indledende 2 (11.9, +0.6): 5) Sofus Paavig 12.82, Indledende 3 (11.9, +2.9): 6) Theo Gervang 13.31w; D15 200 m (12.9, +1.6): 3) Sofus Paavig 26.60, 4) Thor V. Nielsen 27.22, Finale B (12.9, +2.4): 6) Carl Emil Sehestedt Bohn 27.09w; D15 300 m (11.9): 4) Theo Gervang 43.56; D15 800 m (12.9): 3) Sofus Paavig 2:23.35, 6) Theo Gervang 2:26.56, Finale B (12.9): 5) Elias Skaarup 2:20.26, 6) Jonathan Alfred Fensten 2:21.06; D15 1500 m (11.9): 5) Elias Skaarup 4:44.52; D15 3000 m (12.9): 4) Thor V. Nielsen 10:28.27; D15 2000 m forh. (11.9): 1) Jonathan Alfred Fensten 7:23.39; D15 Højdespring (12.9): 6) Carl Emil Sehestedt Bohn 1.50, 8) Jonathan Alfred Fensten 1.35; D15 Stangspring (11.9): 4) Sofus Paavig 2.20; D15 Længdespring (11.9): 8) Sofus Paavig 4.99 (+1.0), 9) Carl Emil Sehestedt Bohn 4.94 (+1.4), 10) Thor V. Nielsen 4.60 (+1.3); D15 4 x 100 m stafet (11.9): 4) Aarhus 1900 Atletik og Løb 51.71 (Sofus Paavig, Jonathan Alfred Fensten, Carl Emil Bohn, Theo Gervang); P15 100 m Semi 1 (11.9, +0.6): 8) Silje Nyeland Sandholdt 13.71, Indledende 2 (11.9, +1.4): 7) Laura Harding Egebart 15.61, Indledende 3 (11.9, +2.5): 5) Sara Fredslund 13.36w, Indledende 5 (11.9, +1.8): 3) Silje Nyeland Sandholdt 13.54; P15 200 m Finale B (12.9, +2.8): 1) Sara Fredslund 27.91w, 3) Silje Nyeland Sandholdt 28.82w; P15 300 m (11.9): 5) Karoline Kalsmose Jakobsen 47.72; P15 800 m Finale B (12.9): 8) Karoline Kalsmose Jakobsen 2:38.69; P15 300 m hæk (11.9): 7) Laura Harding Egebart 55.14; P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m (12.9, +3.5): 8) Silje Nyeland Sandholdt 13.44w, Indledende 1 (12.9, +1.8): 5) Lærke Jønsson 13.68, Indledende 2 (12.9, +1.7): 1) Silje Nyeland Sandholdt 12.89, 6) Laura Harding Egebart 15.34; P15 Højdespring (11.9): 8) Sara Fredslund 1.53, 18) Karoline Kalsmose Jakobsen 1.25; P15 Længdespring (11.9): 7) Lærke Jønsson 4.91 (+1.8), 17) Silje Nyeland Sandholdt 4.33 (+1.1), 26) Karoline Kalsmose Jakobsen 3.82 (+0.5); P15 Trespring (11.9): 6) Lærke Jønsson 9.01 (+1.3), 7) Karoline Kalsmose Jakobsen 8.12 (0.0); P15 Kuglestød 3.0 kg (12.9): 18) Laura Harding Egebart 6.88; P15 4 x 100 m stafet (11.9): 3) Aarhus 1900 Atletik og Løb 55.51 (Silje Nyeland Sandholt, Lærke Jønson, Karoline Kalsmose Jakobsen, Laura Harding Egebart); P15 1000 m stafet (12.9): 5) Aarhus 1900 Atletik og Løb 2:34.07 (Silje Nyeland Sandholt, Sara Fredslund, Lærke Jønson, Karoline Kalsmose Jakobsen)
7.9.2021 Randers, Nålestævne P12 80 m (+0.4): 7) Marie Kvist-Hoffmann 13.54; P12 800 m: 3) Marie Kvist-Hoffmann 2:48.67; P12 Længdespring 1 m zone: 6) Marie Kvist-Hoffmann 3.35w; P12 Kuglestød 2.0 kg: 4) Marie Kvist-Hoffmann 5.80
7.9.2021 Aarhus, Sensommerstævne M 800 m: 1) Jeppe Thomsen 2:06.0h, 2) Kenneth Holm Petersen 2:12.2h; M 1500 m: 2) Jakob Dybdal Abrahamsen 3:52.5h, 5) Jakob Vase Johannessen 4:00.0h, 6) Jeppe Kejser Dahl Jensen 4:02.1h, Finale B: 6) Laura Astrup 4:32.9h
5.9.2021 Aarhus, DM Hold 2021 M 100 m (-0.5): 1) Kojo Musah 10.31; M 200 m (-0.2): 1) Simon Hansen 20.49 NR; M 400 m: 2) Benjamin Vedel 47.50; M 800 m: 3) Christian Abild Larsen 1:57.37; M 1500 m: 6) Jakob Vase Johannessen 4:06.96; M 5000 m: 1) Jakob Dybdal Abrahamsen 15:08.58; M 110 m hæk (+1.4): 4) Rune Drongesen 17.06; M 400 m hæk: 5) Martin Johansen 57.28; M Højdespring: 1) Mads Moos Larsen 2.04; M Stangspring: 4) Adam Sandbjerg Lind 3.83; M Længdespring: 1) Kasper Larsen 7.44 (+1.3); M Trespring: 1) Torúr Mortensen 15.11 (+0.9); M Kuglestød 7.26 kg: 3) Maximilian Kluth 14.02; M Diskoskast 2.0 kg: 2) Alexander Bertelsen 44.89; M Hammerkast 7.26 kg: 1) Alexander Bertelsen 53.96; M Spydkast 800 gram: 2) Sebastian R. Suurballe 63.16; M 4 x 100 m stafet: 1) Aarhus 1900 Atletik og Løb 40.00 (Jakub Sikorski, Kojo Musah, Simon Hansen, Steffen Udengaard Knudsen); M 4 x 400 m stafet: 3) Aarhus 1900 Atletik og Løb 3:18.79 (Jeppe Ege Nielsen, Martin Johansen, Torúr Mortensen, Benjamin Lobo Vedel); K 100 m (-0.1): 5) Terese Salling Hansen 12.60; K 200 m (+1.4): 6) Terese Salling Hansen 25.92; K 400 m: 2) Martha Danneskjold Rasmussen 55.71; K 800 m: 4) Emma Kiplagat Kondrup 2:14.06; K 1500 m: 2) Line K Schulz 4:29.90; K 5000 m: 2) Laura Astrup 17:43.08; K 100 m hæk 84.0 cm (+1.1): 5) Julie Kalstrup Schulz 16.43; K 400 m hæk: 1) Martha Danneskjold Rasmussen 58.56; K Højdespring: 1) Sofie Albrechtsen 1.73; K Stangspring: 4) Sophie Bagger Bohn 3.03; K Længdespring: 3) Isabell Paprotny 5.55 (+0.5); K Trespring : 2) Janne Nielsen 12.49 (+1.1); K Kuglestød 4.0 kg: 2) Sofie Albrechtsen 11.91; K Diskoskast 1.0 kg: 4) Anne Farum Kristensen 33.16; K Hammerkast 4.0 kg: 2) Anne Farum Kristensen 42.88; K Spydkast 600 gram: 3) Nikoline Lybæk Petersen 34.98; K 4 x 100 m stafet: 4) Aarhus 1900 Atletik og Løb 47.88 (Emma Molte Korsgaard Schmidt, Terese Salling Hansen, Sara Slott Petersen, Isabell Paprotny); K 4 x 400 m stafet: 2) Aarhus 1900 Atletik og Løb 3:52.22 (Ida Marie Hartmann, Emma Kiplagat Kondrup, Martha Danneskjold Rasmussen, Sara Slott Petersen); K 100 m (+1.9): 3) Emma Molte Korsgaard Schmidt 12.98
4.9.2021 Greve, DT Master Finale M 100 m (-0.9): 6) Jesper Østergaard 16.15, Finale C (-2.2): 3) Lise Skovbo 15.74; M 400 m Finale C: 4) Tine Thomsen 1:06.71, 7) Poul Wett Andersen 1:23.64; M 1500 m: 1) Jeppe Thomsen 4:24.14, 9) Lene Pedersen 5:43.38; M 5000 m Finale B: 1) Ole Middelhede 21:33.18; M Højdespring Finale B: 8) Rachid Zaatri 1.31; M Stangspring: 11) Rachid Zaatri 1.60; M Længdespring Finale B: 4) Poul Wett Andersen 3.04w (+2.6); M Kuglestød 7.26 kg: 3) Jesper Østergaard 7.42; M Diskoskast 2.0 kg: 3) Jesper Østergaard 18.78; M Hammerkast 6.0 kg: 5) Rachid Zaatri 15.92; M Spydkast 700 gram: 6) Poul Wett Andersen 10.02; K Længdespring: 2) Tine Thomsen 4.23w (+2.9); K Kuglestød 4.0 kg: 2) Lene Pedersen 5.88; K Diskoskast 1.0 kg: 12) Lene Pedersen 12.05; K Spydkast 600 gram: 3) Tine Thomsen 16.04
30.7‐8.8.2021 Tokyo, 32nd Olympic Games M 100 m Indledende 7 (31.7, +0.8): 4) Kojo Musah 10.20; K 400 m hæk Semi 3 (2.8): Sara Slott Petersen DQ, Indledende 3 (31.7): 3) Sara Slott Petersen 55.52
29.7.2021 Aarhus, Sommerspyd M Spydkast 800 gram: 1) Sebastian R. Suurballe 57.87, 3) Flemming Bruntt 14.28; K Spydkast 500 gram: 1) Silje Nyeland Sandholdt 22.10, 2) Laura Harding Egebart 16.17, 3) Karoline Kalsmose Jakobsen 12.79
9‐11.7.2021 Göteborg/U, Världsungdomsspelen M 100 m Indledende 2 (10.7, +0.7): 7) Malte Dam Korsbjerg 11.70; M 200 m Finale D (10.7, +0.8): 5) Malte Dam Korsbjerg 23.51; M 400 m hæk Finale B (10.7): 2) Martin Johansen 57.19; M Længdespring (11.7): 3) Kasper Larsen 7.54 (+1.6); K Trespring (11.7): 3) Isabell Paprotny 12.65w (+2.4); D17 100 m Finale B (11.7, -0.1): 5) Adam Sandbjerg Lind 11.58, Indledende 1 (11.7, +0.1): 5) Adam Sandbjerg Lind 11.44; D17 Diskoskast 1.5 kg (10.7): 10) Adam Sandbjerg Lind 29.55; P17 800 m Finale B (11.7): 1) Emma Kiplagat Kondrup 2:15.38
8‐11.7.2021 Tórshavn, Føroyaleikir á Tórsbreyt M Kuglestød 7.26 kg (9.7): 1) Hallur Simonsen 11.36; M Diskoskast 2.0 kg (10.7): 2) Heri Ziska 28.92, Hallur Simonsen DNS; M Hammerkast 7.26 kg (8.7): 1) Heri Ziska 30.89, 2) Hallur Simonsen 29.17; K Diskoskast 1.0 kg (10.7): 2) Helena Svabo Ziska 28.45
3‐4.7.2021 Mannheim, 27th Bauhaus Juniorengala D19 Spydkast 800 gram (4.7): 4) Sebastian R. Suurballe 67.75; P19 400 m Finale C (3.7): 1) Martha Danneskjold Rasmussen 54.72; P19 100 m hæk 84.0 cm Indledende 1 (3.7, -0.1): 6) Mathilde Kreiberg Skou 14.41; P19 400 m hæk (4.7): 1) Martha Danneskjold Rasmussen 58.79 K 100 m hæk 84.0 cm (4.7, -0.8): 4) Mathilde Kreiberg Skou 14.23
30.6.2021 Bydgoszcz, 3rd Irena Szewinska Memorial M Kuglestød 7.26 kg: 7) Marcus Thomsen 19.80; K 100 m hæk 84.0 cm (-1.8): 6) Mette Graversgaard 13.70, Indledende 1 (-2.5): 1) Mette Graversgaard 13.62
29.6.2021 Aarhus, Aarhus Midsommer M 100 m (-0.1): 3) Tobias Stærmose 12.02; M 200 m (-0.1): 3) Mads Moos Larsen 24.08, 5) Tobias Stærmose 24.70; M 2000 m forh.: 1) Jakob Dybdal Abrahamsen 5:36.17, 3) Jakob Vase Johannessen 6:14.71; K 2000 m forh.: 1) Anna Diederich 7:56.77
25‐27.6.2021 Odense, DM Senior M 100 m (26.6, +0.9): 1) Kojo Musah 10.14 NR, 3) Simon Hansen 10.24, Indledende 1 (26.6, +1.0): 1) Kojo Musah 10.62, Indledende 2 (26.6, +0.9): 1) Simon Hansen 10.31, Indledende 3 (26.6, +1.1): 4) Jakub Sikorski 10.91; M 200 m (27.6, +1.6): 1) Kojo Musah 20.79, Indledende 1 (27.6, +0.7): 1) Kojo Musah 21.71; M 400 m (26.6): 2) Benjamin Vedel 47.57, 7) Jeppe Ege Nielsen 50.51; M 800 m (27.6): 1) Benjamin Vedel 1:49.39, 8) Christian Abild Larsen 1:56.96; M 10000 m (25.6): 13) Ulrik Heitmann 32:02.04; M 3000 m forh. (25.6): 1) Jakob Dybdal Abrahamsen 8:39.48, 4) Jeppe Kejser Dahl Jensen 9:27.30, 6) Jakob Vase Johannessen 9:53.35; M 110 m hæk (26.6, -0.3): 1) Andreas Martinsen 14.10, Jonas N. Bjerremand DNF; M 400 m hæk (27.6): 3) Martin Johansen 55.41; M Højdespring (26.6): 1) Mads Moos Larsen 2.11; M Længdespring (27.6): 3) Kasper Larsen 7.62w (+2.4), 8) Torúr Mortensen 7.01w (+3.1); M Trespring (26.6): 1) Torúr Mortensen 15.10 (+0.8); M Kuglestød 7.26 kg (27.6): 1) Kristoffer Thomsen 18.50; M Diskoskast 2.0 kg (26.6): 3) Kristoffer Thomsen 52.48; M Hammerkast 7.26 kg (26.6): 6) Alexander Bertelsen 55.84; M Spydkast 800 gram (27.6): 4) Sebastian R. Suurballe 62.49, 7) Jonas N. Bjerremand 52.72; K 100 m Indledende 2 (26.6, +1.6): 5) Terese Salling Hansen 12.43; K 200 m (27.6, w): 2) Mette Graversgaard 23.65w, Indledende 1 (27.6, +2.0): 2) Mette Graversgaard 24.61; K 400 m (26.6): 3) Martha Danneskjold Rasmussen 55.31, Finale B (26.6): 7) Emma Kiplagat Kondrup 59.77; K 800 m (27.6): 4) Line K Schulz 2:11.88, Mathilde Diekema Jensen DNF; K 1500 m (26.6): 2) Mathilde Diekema Jensen 4:27.05, 4) Line K Schulz 4:32.40; K 3000 m forh. (25.6): 4) Laura Astrup 10:31.72; K 100 m hæk 84.0 cm (26.6, +1.4): 1) Mette Graversgaard 13.23, 5) Mathilde Kreiberg Skou 14.02, Indledende 1 (26.6, +1.8): 1) Mette Graversgaard 13.11 NR, 4) Mathilde Kreiberg Skou 14.22, Indledende 2 (26.6, +1.0): 4) Nikoline Lybæk Petersen 15.22, 6) Julie Kalstrup Schulz 16.57; K 400 m hæk (27.6): 1) Martha Danneskjold Rasmussen 58.23; K Højdespring (27.6): 2) Sofie Albrechtsen 1.70, 4) Martyna Kresa 1.67; K Længdespring (27.6): 3) Isabell Paprotny 5.84w (+2.8); K Trespring (26.6): 1) Isabell Paprotny 13.13 (+1.6), 2) Janne Nielsen 12.93 (+1.2); K Kuglestød 4.0 kg (27.6): 7) Nikoline Lybæk Petersen 11.05; K Hammerkast 4.0 kg (27.6): 4) Anne Farum Kristensen 42.45
22.6.2021 Karlstad, Folksam GP M 100 m (+1.3): 1) Kojo Musah 10.25; M 3000 m forh.: 3) Jakob Dybdal Abrahamsen 8:33.88; M Længdespring: 2) Kasper Larsen 7.25 (+0.7); M Kuglestød 7.26 kg: 2) Marcus Thomsen 20.15; K 400 m hæk: 1) Martha Danneskjold Rasmussen 58.67
20.6.2021 Randers, VDMU Randers K22 Trespring : 1) Isabell Paprotny 12.45 (+0.7); D19 200 m (+0.3): 1) Sofus Ingemann Harmsen 24.39; D19 5000 m: 4) Johannes Schramm 17:43.81; P19 200 m (-2.5): 2) Mathilde Højbjerg 29.90; P19 100 m hæk 84.0 cm (w): 1) Mathilde Kreiberg Skou 14.34w P17 Stangspring: 1) Sophie Bagger Bohn 3.00; D15 200 m Indledende 1 (-1.9): 4) Linus Holst Sørensen 28.20, 5) Emil Winther Tørring 29.62; D15 800 m: 2) Jonathan Alfred Fensten 2:21.15; D15 Højdespring: 3) Carl Emil Sehestedt Bohn 1.50, 8) Emil Winther Tørring 1.40; D15 1000 m stafet: 3) Aarhus 1900 Atletik og Løb 2:36.49 (Emil Winther Tørring, Linus Holst Sørensen, Carl Emil Sehestedt Bohn, Jonathan Alfred Fensten); P15 200 m Indledende 1 (-1.6): 6) Karoline Kalsmose Jakobsen 31.21; P15 800 m: 7) Karoline Kalsmose Jakobsen 2:41.57; P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m (w): 2) Silje Nyeland Sandholdt 12.82w, 4) Sofie Søndergaard 13.19w, Indledende 1 (+0.4): 4) Laura Harding Egebart 15.84, Indledende 2 (+0.9): 1) Silje Nyeland Sandholdt 12.93, 4) Sofie Søndergaard 13.43, 6) Lærke Jønsson 15.25; P15 Trespring : 3) Matilde Skou Frostholm 8.99w (+2.2), 4) Sofie Søndergaard 8.71 (-1.7); D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m (w): 2) Tristan Ejstrup Weiler Jensen 16.69w; D13 Højdespring: 1) Aske Larsen 1.42, 3) Tristan Ejstrup Weiler Jensen 1.39; D13 Kuglestød 3.0 kg: 5) Aske Larsen 8.47, 6) Emil Eskildsen 7.90, 7) Tristan Ejstrup Weiler Jensen 7.90; P13 200 m (+1.3): 5) Asta Hübertz Christensen 28.87; P13 1000 m: 1) Asta Hübertz Christensen 3:32.76; P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m (-2.7): 3) Ella Hørsted-Toustrup 12.37; P13 Kuglestød 2.0 kg: 6) Ella Hørsted-Toustrup 7.77, 7) Asta Hübertz Christensen 7.71; D12 200 m (+0.3): 3) Carl Pilgaard 32.80; D12 Højdespring: 3) Carl Pilgaard 1.10; P12 200 m (+1.1): 3) Leonora Rex 30.85; P12 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m (w): 2) Leonora Rex 12.54w
19.6.2021 Aalborg, AAM Stævne 6 M 800 m: 2) Christian Abild Larsen 1:56.67, 7) Tito Phiri 2:04.07; K 800 m: 3) Mathilde Diekema Jensen 2:10.32
19.6.2021 Randers, VDMU Randers M22 3000 m forh.: 1) Jakob Vase Johannessen 9:22.67, 2) Jeppe Kejser Dahl Jensen 9:27.51; K22 100 m (-0.3): 1) Terese Salling Hansen 12.54; K22 3000 m forh.: 1) Laura Astrup 10:27.06; D19 100 m (-0.7): 1) Malte Dam Korsbjerg 11.57, 4) Sofus Ingemann Harmsen 12.15; D19 400 m: 1) Jeppe Ege Nielsen 49.01; D19 Højdespring: 2) Jakob Nissen Nielsen 1.84; P19 100 m (-0.6): 1) Klara Lind Toustrup 12.95; P19 400 m: 2) Ida Marie Hartmann 59.84; P19 Højdespring: 1) Klara Winther Krustrup 1.67; P19 Længdespring: 1) Klara Lind Toustrup 5.19 (-0.5); D17 100 m (-1.0): 6) Jacob Hartmann 12.45; P17 400 m: 1) Emma Kiplagat Kondrup 59.66; P17 1500 m: 3) Julie Meiner-Duedahl 5:05.74; P17 Længdespring: 3) Johanna Kreiberg Skou 4.58 (-0.1); D15 100 m (-1.0): 4) Simon Winther Tørring 12.57, 8) Sofus Paavig 13.30, Indledende 1 (-0.3): 2) Simon Winther Tørring 12.56, 4) Sofus Paavig 13.13, 6) Carl Emil Sehestedt Bohn 13.83, Indledende 3 (+0.7): 4) Linus Holst Sørensen 13.56; D15 Stangspring: 4) Carl Emil Sehestedt Bohn 2.10; D15 Længdespring: 1) Simon Winther Tørring 5.92 (+0.8), 5) Sofus Paavig 5.10 (+1.3), 6) Carl Emil Sehestedt Bohn 5.01 (+0.9), 11) Linus Holst Sørensen 4.62 (+1.1); D15 4 x 100 m stafet: 3) Aarhus 1900 Atletik og Løb 53.21 (Sofus Paavig, Linus Sørensen, Jonathan Alfred Fensten, Emil Winther Tørring); D15 4 x 80 m stafet: 1) Aarhus 1900 Atletik og Løb 46.30; P15 100 m (-0.9): 5) Silje Nyeland Sandholdt 13.87, Indledende 1 (+0.2): 4) Silje Nyeland Sandholdt 13.69, 5) Sara Fredslund 13.88, Indledende 2 (-0.6): 5) Karoline Kalsmose Jakobsen 14.86, 6) Ida Søndergaard 15.23, Indledende 3 (+1.3): 3) Matilde Skou Frostholm 15.03, 4) Frida Haase 15.31, 6) Laura Harding Egebart 15.93; P15 Højdespring: 5) Sara Fredslund 1.47, 10) Matilde Skou Frostholm 1.20; P15 Længdespring: 9) Lærke Jønsson 4.54 (-1.2), 17) Sofie Søndergaard 4.12 (+0.6), 20) Frida Haase 3.92 (-0.1), 22) Laura Harding Egebart 3.74 (+0.4), 23) Karoline Kalsmose Jakobsen 3.70 (+0.2), 24) Matilde Skou Frostholm 3.61 (0.0); P15 Kuglestød 3.0 kg: 5) Sofie Søndergaard 8.92; P15 Spydkast 500 gram: 4) Ida Søndergaard 29.89, 8) Lærke Jønsson 22.25, 10) Matilde Skou Frostholm 19.50, 11) Frida Haase 14.25, Karoline Kalsmose Jakobsen NM; P15 4 x 100 m stafet: 3) Aarhus 1900 Atletik og Løb 54.57 (Silje Nyeland Sandholt, Lærke Jønson, Karoline Kalsmose Jakobsen, Leonora Rex), 5) Aarhus 1900 Atletik og Løb 57.53 (Asta Hübertz Christensen, Ida Søndergaard, Frida Haase, Matilde Skou Frostholm); D13 80 m (-0.9): 2) Emil Eskildsen 10.94, Indledende 2 (+0.7): 3) Emil Eskildsen 11.01, 6) Gustav Odgaard 12.60; D13 600 m: 2) Emil Eskildsen 1:47.65, 7) Gustav Odgaard 2:02.46, 8) Tristan Ejstrup Weiler Jensen 2:10.99; D13 Længdespring 1 m zone: 1) Emil Eskildsen 5.19, 7) Tristan Ejstrup Weiler Jensen 4.42, 12) Gustav Odgaard 3.58w; P13 80 m Indledende 1 (+1.2): 3) Asta Hübertz Christensen 11.13, 3) Leonora Rex 11.81, 5) Ella Hørsted-Toustrup 11.77; P13 Længdespring 1 m zone: 5) Asta Hübertz Christensen 4.68, 14) Ella Hørsted-Toustrup 3.91; D12 80 m Indledende 1 (-1.8): 5) Tristan Ejstrup Weiler Jensen 12.29; D12 600 m: 2) Magnus Skotte Lippert 2:13.34; D12 Længdespring 1 m zone: 2) Christian Jørgensen 4.22, 9) Magnus Skotte Lippert 3.28; D12 Spydkast 400 gram: 5) Christian Jørgensen 21.29; P12 80 m (+0.7): 4) Leonora Rex 11.79; P12 Længdespring 1 m zone: 2) Leonora Rex 4.41; P12 Spydkast 400 gram: 5) Leonora Rex 13.84
19‐20.6.2021 Stara Zagora, European Athletics Team Championships 2nd League M 100 m (19.6, +1.7): 1) Kojo Musah 10.21; M 200 m (20.6, -0.2): 1) Simon Hansen 20.92; M 800 m (20.6): 3) Benjamin Vedel 1:49.72; M 3000 m forh. (20.6): 2) Jakob Dybdal Abrahamsen 8:37.20; M Højdespring (19.6): 6) Mads Moos Larsen 2.09; M Trespring (20.6): 3) Torúr Mortensen 15.45 (+0.1); M Kuglestød 7.26 kg (19.6): 1) Kristoffer Thomsen 19.21; K 100 m hæk 84.0 cm (20.6, -1.1): 2) Mette Graversgaard 13.36; K 400 m hæk (19.6): 5) Martha Danneskjold Rasmussen 58.62; K Trespring (19.6): Janne Nielsen NM
16.6.2021 Randers, DT Masters for hold, 2. runde i Randers M 100 m (-0.6): 2) Poul Wett Andersen 16.83; M 200 m (-2.3): 2) Poul Wett Andersen 36.54; M 800 m: 1) Kenneth Holm Petersen 2:12.60, 2) Jeppe Thomsen 2:13.21, 6) Ole Middelhede 2:31.28, 7) Poul Wett Andersen 3:13.83; M 5000 m: 1) Anders Lade Nielsen 17:18.43; K 100 m (-3.5): 1) Louise Viborg 15.27, 4) Birgit Kastepold 20.30; K 200 m (-2.6): 1) Tine Thomsen 30.04; K 5000 m: 1) Susanne Pallesen 18:54.26, 4) Lene Pedersen 21:51.19 K30 Stangspring: 1) Louise Sevelsted 2.30 K35 Længdespring: 1) Tine Thomsen 4.18 (+1.8); K35 Kuglestød 4.0 kg: 1) Birgit Kastepold 5.25 K40 Diskoskast 1.0 kg: 1) Lene Pedersen 17.80; M55 Højdespring: 1) Rachid Zaatri 1.30; M55 Stangspring: 1) Rachid Zaatri 1.70; M55 Spydkast 700 gram: 1) Rachid Zaatri 28.69 M75 Højdespring: 1) Peter Bjerre 1.00; M75 Længdespring: 1) Peter Bjerre 2.47w (+2.3); M75 Spydkast 500 gram: 1) Peter Bjerre 20.81 M80 Kuglestød 3.0 kg: 1) Flemming Bruntt 6.81; M80 Hammerkast 3.0 kg: 1) Flemming Bruntt 22.73
12.6.2021 Genève, AtletiCAGenève M 100 m (-1.7): 5) Kojo Musah 10.33; K 100 m hæk 84.0 cm (+1.5): 7) Mette Graversgaard 13.48, Indledende 2 (+0.1): 3) Mette Graversgaard 13.46; K 400 m hæk Finale B: 2) Martha Danneskjold Rasmussen 58.10
12‐13.6.2021 Hvidovre, Copenhagen Open M 100 m Finale B (12.6, +4.1): 1) Jakub Sikorski 10.74w, Indledende 3 (12.6, +3.2): Jonas N. Bjerremand wDNF, Indledende 5 (12.6, +0.7): 2) Jakub Sikorski 10.93; M Længdespring (12.6): 1) Kasper Larsen 7.39w (+3.9); M Trespring (13.6): 1) Torúr Mortensen 15.32w (+2.5); M Kuglestød 7.26 kg (13.6): 2) Jonas N. Bjerremand 12.78; M Diskoskast 2.0 kg (13.6): 3) Jonas N. Bjerremand 33.76; M Hammerkast 7.26 kg (12.6): 3) Alexander Bertelsen 55.20; M Spydkast 800 gram (12.6): 1) Sebastian R. Suurballe 57.78; K 100 m hæk 84.0 cm Indledende 1 (12.6, +5.6): 3) Mathilde Kreiberg Skou 14.11w; K Længdespring (12.6): 15) Johanna Kreiberg Skou 4.48w (+3.4); K Trespring (13.6): 1) Isabell Paprotny 12.78 (+0.8); D15 300 m (12.6): 4) Jonathan Alfred Fensten 45.70; D15 1500 m (12.6): 5) Jonathan Alfred Fensten 4:56.99; P15 100 m (12.6, +4.0): 5) Silje Nyeland Sandholdt 13.42w, Finale D (12.6, +3.2): 4) Karoline Kalsmose Jakobsen 14.45w, Indledende 3 (12.6, +2.3): 2) Silje Nyeland Sandholdt 13.80w, Indledende 4 (12.6, +2.8): 6) Karoline Kalsmose Jakobsen 14.46w; P15 1500 m (12.6): 3) Karoline Kalsmose Jakobsen 5:36.44; P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m Indledende 1 (13.6, +2.0): 2) Silje Nyeland Sandholdt 12.81; P15 Længdespring (12.6): 9) Silje Nyeland Sandholdt 4.37w (+3.1), 21) Karoline Kalsmose Jakobsen 3.51w (+4.9)
8.6.2021 København, Copenhagen Athletics Games M 100 m (+0.2): 1) Simon Hansen 10.32, 6) Steffen Udengaard Knudsen 10.60, Indledende 1 (+2.4): 1) Simon Hansen 10.35w, Indledende 2 (+0.8): 4) Steffen Udengaard Knudsen 10.69, Kojo Musah DQ; M 3000 m forh.: 2) Jakob Dybdal Abrahamsen 8:36.83; M 110 m hæk (+1.1): 4) Andreas Martinsen 14.13, 5) Jonas N. Bjerremand 15.41; M Længdespring: 3) Kasper Larsen 7.57 (+0.6); K 100 m hæk 84.0 cm (+0.8): 3) Mette Graversgaard 13.47, 7) Mathilde Kreiberg Skou 14.38; K 400 m hæk: 3) Martha Danneskjold Rasmussen 59.16; K Trespring : 3) Isabell Paprotny 12.82 (-0.8), 4) Janne Nielsen 12.81 (+1.8)
8.6.2021 Aarhus, DM kvalifikation 10000m M 800 m: 1) Christian Abild Larsen 1:57.5h, 4) Jakob Vase Johannessen 2:01.0h, 5) Tito Phiri 2:01.7h, 8) Esben Hansen 2:04.8h, 9) Jeppe Thomsen 2:12.2h, Finale B: 3) Kenneth Holm Petersen 2:09.0h, 5) Mathilde Diekema Jensen 2:10.8h, 6) Line K Schulz 2:12.5h; M 10000 m: 4) Ulrik Heitmann 31:42.8h, 7) Jakob Riis 33:51.3h, 8) Allan Lund 35:32.9h, 9) Anders Lade Nielsen 35:42.8h
6.6.2021 Skara, Skararacet M 100 m Finale C (-1.0): 2) Steffen Udengaard Knudsen 10.88, Indledende 10 (-1.8): 4) Steffen Udengaard Knudsen 10.83
5.6.2021 Aalborg, AAM Stævne 5 M 100 m (+1.3): 4) Malte Dam Korsbjerg 11.57; K 100 m (+0.4): 3) Terese Salling Hansen 12.61; K 1500 m: 1) Line K Schulz 4:31.57, 2) Laura Astrup 4:37.55 K22 400 m: 3) Ida Marie Hartmann 1:00.43
2.6.2021 Šamorín, P-T-S Meeting M 100 m (+0.6): 5) Kojo Musah 10.37; K 100 m hæk 84.0 cm (+0.4): 6) Mette Graversgaard 13.30; M 100 m (-0.7): 2) Kojo Musah 10.42
22.5.2021 Weinheim, B & S Kurpfalzgala M 100 m Indledende 6 (+0.4): 2) Simon Hansen 10.61; M 800 m: 6) Benjamin Vedel 1:50.69; M 110 m hæk Finale B (+1.4): 2) Andreas Martinsen 14.29, Indledende 3 (+3.5): 5) Andreas Martinsen 14.25w; K 200 m Finale B (+0.4): 2) Mette Graversgaard 24.35; K 100 m hæk 84.0 cm (+2.0): 2) Mette Graversgaard 13.14, Indledende 3 (+0.4): 1) Mette Graversgaard 13.36
15.5.2021 Neuwied, Deichmeeting M 200 m Indledende 2 (-0.2): 4) Maximilian Kluth 23.03; M 110 m hæk Indledende 1 (-1.0): 4) Maximilian Kluth 15.99; M Højdespring: 7) Maximilian Kluth 1.86; M Diskoskast 2.0 kg: 7) Maximilian Kluth 36.46
13.5.2021 Ballerup, Kasternes dag M Hammerkast 7.26 kg: 4) Alexander Bertelsen 54.50; M Spydkast 800 gram: 4) Jes Ethelberg 50.43 D19 Spydkast 800 gram: 1) Sebastian R. Suurballe 64.02
8.5.2021 Aarhus, ABC Stævne 1 M 100 m (-0.1): 1) Jakub Sikorski 11.29, 2) Malte Dam Korsbjerg 11.51, 3) Rune Drongesen 11.96, 4) Rasmus Holm Nielsen 12.32, 5) Jakob Nissen Nielsen 12.33, 6) Tristan Rønn Poulsen 12.36, Finale B (-1.2): 3) Simon Winther Tørring 12.57, 4) Noah Aaby Jørgensen 12.86, 5) Carl Emil Sehestedt Bohn 13.65; M 200 m (-2.1): 1) Malte Dam Korsbjerg 23.61, 2) Simon Winther Tørring 25.20; M 400 m: 1) Frederik Peschardt 50.07, 2) Jeppe Ege Nielsen 51.60, 4) Sofus Paavig 59.33; M 800 m: 2) Mathilde Diekema Jensen 2:10.58, 3) Kenneth Holm Petersen 2:11.59, 4) Line K Schulz 2:14.37, 6) Jonathan Alfred Fensten 2:24.78, Jeppe Kejser Dahl Jensen DNF; M 1500 m: 2) Christian Abild Larsen 4:03.41, 3) Esben Hansen 4:11.21, Finale B: 4) Kjeld Froberg 5:05.88, 8) Karoline Kalsmose Jakobsen 5:45.51, 10) Ida Søndergaard 6:23.20; M 110 m hæk (-0.1): 1) Jonas N. Bjerremand 15.87, 2) Maximilian Kluth 16.26; M Højdespring: 2) Mads Moos Larsen 2.00, 2) Maximilian Kluth 1.86, 3) Jakob Nissen Nielsen 1.83, 4) Noah Aaby Jørgensen 1.68, 5) Simon Winther Tørring 1.68, 6) Carl Emil Sehestedt Bohn 1.53, 7) Emil Winther Tørring 1.35; M Kuglestød 7.26 kg: 1) Maximilian Kluth 14.20, 2) Jonas N. Bjerremand 13.09; M Diskoskast 2.0 kg: 1) Maximilian Kluth 43.87, 2) Jonas N. Bjerremand 34.74, 3) Rune Drongesen 33.32; K 100 m (-0.8): 1) Terese Salling Hansen 12.80, 2) Emilie Pedersen 12.89, 3) Klara Lind Toustrup 12.90, 5) Emma Molte Korsgaard Schmidt 13.34; K 200 m (-1.3): 1) Ida Marie Hartmann 27.53, 2) Sofie Søndergaard 30.06, 3) Karoline Kalsmose Jakobsen 31.60; K 800 m: 5) Anna Diederich 2:22.44; K 100 m hæk 84.0 cm (-1.7): 1) Mathilde Kreiberg Skou 14.61, 1) Nikoline Lybæk Petersen 15.26; K Højdespring: 1) Klara Winther Krustrup 1.65, 2) Julie Kalstrup Schulz 1.45; K Kuglestød 4.0 kg: 1) Nikoline Lybæk Petersen 10.81, 2) Julie Kalstrup Schulz 10.48, 3) Mathilde Kreiberg Skou 10.11; K Diskoskast 1.0 kg: 1) Sofie Froberg 33.40 P17 Spydkast 500 gram: 1) Sophie Bagger Bohn 33.73, 2) Ida Søndergaard 28.70, 3) Karoline Kalsmose Jakobsen 12.12 P15 100 m (-0.7): 1) Silje Nyeland Sandholdt 13.85, 2) Sara Fredslund 13.97, 3) Karoline Kalsmose Jakobsen 14.86, 4) Ida Søndergaard 15.72, 5) Laura Harding Egebart 16.21; P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m (-1.0): 1) Silje Nyeland Sandholdt 13.33, 2) Sofie Søndergaard 13.92, 3) Laura Harding Egebart 16.24; P15 Kuglestød 3.0 kg: 1) Sofie Søndergaard 8.45, 2) Laura Harding Egebart 6.01; M80 Kuglestød 3.0 kg: 1) Flemming Bruntt 6.84; M80 Spydkast 400 gram: 1) Flemming Bruntt 13.91
7.5.2021 Aarhus, Genåbningsløbet M 5 km: 1) Jakob Dybdal Abrahamsen 13:56, 10) Jakob Vase Johannessen 14:56, 17) Laust Bengtsen 15:42; M 10 km: 2) Ulrik Heitmann 31:13, 20) Bo Juul Pedersen 35:17; K 5 km: 10) Susanne Pallesen 18:55, 11) Pernille Bak Pedersen 19:06, 12) Julie Meiner-Duedahl 19:08, 13) Evelyne Namanda 19:18
2.5.2021 Randers, JMHS Testimonial M 3000 m forh.: 1) Jakob Vase Johannessen 9:49.12, 2) Jeppe Kejser Dahl Jensen 10:05.52; K 3000 m forh.: 1) Laura Astrup 11:04.08
1.5.2021 Aarhus, 1. Maj Stævne M Længdespring: 1) Jonas N. Bjerremand 6.44 (+0.7), 2) Adam Sandbjerg Lind 5.67 (+0.5); M Spydkast 700 gram: 3) Adam Sandbjerg Lind 40.84; M Spydkast 800 gram: 1) Sebastian R. Suurballe 62.47, 2) Jes Ethelberg 50.66; K Længdespring: 1) Mathilde Kreiberg Skou 5.61 (+1.7), 2) Nikoline Lybæk Petersen 5.05 (+1.0), 4) Julie Kalstrup Schulz 4.90 (+0.7); K Spydkast 600 gram: 1) Nikoline Lybæk Petersen 34.67, 2) Mathilde Kreiberg Skou 34.12, 3) Julie Kalstrup Schulz 30.02
23.2.2021 Aarhus. Inde, Aarhus Indoor M 60 m Finale 1: 1) Simon Hansen 6.81, 2) Jakub Sikorski 7.09, 3) Maximilian Kluth 7.32, Finale 2: 1) Simon Hansen 6.81, 2) Jakub Sikorski 7.04; M 60 m hæk: 1) Andreas Martinsen 7.84 NR30, Finale 2: 1) Andreas Martinsen 7.88; M Højdespring: 1) Mads Moos Larsen 2.00, 2) Maximilian Kluth 1.90; M Trespring: Torúr Mortensen NM; K 60 m Finale 1: 2) Terese Salling Hansen 7.94, Finale 2: 2) Terese Salling Hansen 7.93; K Højdespring Finale 1: 1) Line Damsgaard Andersen 1.75, 2) Martyna Kresa 1.55; K Trespring : 1) Janne Nielsen 13.30, 2) Isabell Paprotny 12.98
20‐21.2.2021 Odense. Inde, DM Inde M 400 m (21.2): 2) Frederik Peschardt 49.60; M 3000 m (20.2): 1) Jakob Dybdal Abrahamsen 8:02.96; K 400 m (21.2): 1) Sara Slott Petersen 54.16, 2) Martha Danneskjold Rasmussen 56.20; K 1500 m (21.2): 1) Mathilde Diekema Jensen 4:23.96, 2) Line K Schulz 4:25.52; K 3000 m (20.2): 4) Karen Ehrenreich 9:45.98 NR35
20‐21.2.2021 Randers. Inde, DM Inde M 60 m (20.2): 1) Kojo Musah 6.61 NR, 2) Simon Hansen 6.81, Indledende 1 (20.2): 1) Simon Hansen 6.88, Indledende 2 (20.2): 1) Kojo Musah 6.87, 6) Jakub Sikorski 7.10; M 200 m Finale C (20.2): Steffen Udengaard Knudsen DNF; M 800 m (20.2): 1) Benjamin Vedel 1:49.77; M 60 m hæk (20.2): 1) Andreas Martinsen 7.99; K 60 m (20.2): 7) Terese Salling Hansen 7.88; K 200 m (20.2): 3) Martha Danneskjold Rasmussen 25.55, Finale B (20.2): 1) Sara Slott Petersen 24.36; K 800 m (20.2): 1) Mathilde Diekema Jensen 2:08.08, 5) Line K Schulz 2:12.02
13‐14.2.2021 Randers. Inde, DM Mangekamp inde 2021 M Syvkamp (14.2): 2) Jonas N. Bjerremand 5099 (7.52 6.32 13.14 1.93 8.59 4.10 2:43.43); K Femkamp (14.2): 5) Nikoline Lybæk Petersen 3241 (9.45 1.61 10.00 5.11 2:41.26); M 60 m (13.2): 4) Jonas N. Bjerremand 7.52; M 1000 m (14.2): 2) Jonas N. Bjerremand 2:43.43; M 60 m hæk (14.2): 2) Jonas N. Bjerremand 8.59; M Højdespring (13.2): 1) Jonas N. Bjerremand 1.93; M Stangspring (14.2): 3) Jonas N. Bjerremand 4.10; M Længdespring (13.2): 4) Jonas N. Bjerremand 6.32; M Kuglestød 7.26 kg (13.2): 1) Jonas N. Bjerremand 13.14; K 800 m (14.2): 4) Nikoline Lybæk Petersen 2:41.26; K 60 m hæk 84.0 cm (14.2): 3) Nikoline Lybæk Petersen 9.45; K Højdespring (14.2): 2) Nikoline Lybæk Petersen 1.61; K Længdespring (14.2): 4) Nikoline Lybæk Petersen 5.11; K Kuglestød 4.0 kg (14.2): 5) Nikoline Lybæk Petersen 10.00
13.2.2021 Gent. Inde, IFAM Gent Indoor M 60 m: 1) Kojo Musah 6.62 =NR, 3) Simon Hansen 6.81, Indledende 1: 2) Simon Hansen 6.87, Indledende 2: 1) Kojo Musah 6.74; M 800 m Finale B: 1) Benjamin Vedel 1:50.50; M 3000 m: 5) Jakob Dybdal Abrahamsen 8:01.29
6.2.2021 Randers. Inde, Randers Indoor M 60 m: 2) Steffen Udengaard Knudsen 6.95, 4) Jakub Sikorski 7.24, 6) Jonas N. Bjerremand 7.60; M 800 m: 2) Benjamin Vedel 1:49.08; M 60 m hæk: 1) Andreas Martinsen 7.97, 2) Jonas N. Bjerremand 8.83; K 60 m: 5) Terese Salling Hansen 8.06; K 400 m: 1) Martha Danneskjold Rasmussen 56.58; K 800 m: 1) Mathilde Diekema Jensen 2:09.69; K 60 m hæk 84.0 cm: 1) Mette Graversgaard 8.23 =NR, Julie Kalstrup Schulz DNF; M 60 m: 2) Steffen Udengaard Knudsen 6.90; M 60 m hæk: 1) Andreas Martinsen 8.03, 2) Jonas N. Bjerremand 8.67; K 60 m: 2) Terese Salling Hansen 8.03
30.1.2021 Wien. Inde, Indoor Track & Field Vienna M 60 m: Kojo Musah DQ, Indledende 2: 1) Kojo Musah 6.71; K 200 m Finale D: 1) Mette Graversgaard 23.73; K 400 m Finale B: 2) Sara Slott Petersen 53.34; K 60 m hæk 84.0 cm: 2) Mette Graversgaard 8.25, Indledende 1: 3) Mette Graversgaard 8.23 NR