D15 60 m (24) |
---|
1 | 7.37 | Sebastian Abildgaard Glyb 05, Holte Atletik | 05 | Holte Atletik | Helsingør | 1.2.2020 |
2 | 7.45 | Mathias Højen 05, Ballerup Atletik Klub | 05 | Ballerup Atletik Klub | Helsingør | 1.2.2020 |
3 | 7.59 | Hakeem Ali 05, Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 1.2.2020 |
4 | 7.64 | Gustav Stetkær Bohr 05, Holte Atletik | 05 | Holte Atletik | Ballerup | 18.1.2020 |
5 | 7.65 | Daniel Bisgaard 05, Ballerup Atletik Klub | 05 | Ballerup Atletik Klub | Helsingør | 1.2.2020 |
6 | 7.66 | Christian Andersson 06, Greve Atletik | 06 | Greve Atletik | Malmö | 25.1.2020 |
7 | 7.68 | Christian Bruhn 05, Silkeborg Atletik Klub 77 | 05 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Aarhus | 28.12.2019 |
8 | 7.69 | Anyel Weis 06, Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 25.1.2020 |
8 | 7.69 | Emil Henriksen 05, Athletikklubben Holstebro | 05 | Athletikklubben Holstebro | Aarhus | 25.1.2020 |
10 | 7.76 | Vitus Rosenkrands 05, Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 1.2.2020 |
10 | 7.76 | Rasmus Jensen Pagh 05, Kolding KFUM Atletik og Motion | 05 | Kolding KFUM Atletik og Motion | Randers | 15.2.2020 |
12 | 7.83 | Ludvig Elmedal 06, Atletikforeningen Fremad Holbæk | 06 | Atletikforeningen Fremad Holbæk | Ballerup | 18.1.2020 |
13 | 7.89 | Thomas Sitm Madsen 06, Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 25.1.2020 |
13 | 7.89 | Lucas Majgaard 06, Fredericia Atletik Forening | 06 | Fredericia Atletik Forening | Aarhus | 25.1.2020 |
15 | 7.90 | Daniel Kylmäluoma Pedersen 06, Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 25.1.2020 |
16 | 8.01 | Gustav Frydenlund Thomsen 05, Silkeborg Atletik Klub 77 | 05 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Göteborg | 30.11.2019 |
17 | 8.02 | Adam Skytte 06, KIF - København | 06 | KIF - København | Helsingør | 1.2.2020 |
18 | 8.05 | Jonathan Leighton Thomsen 05, Aalborg Atletik og Motion | 05 | Aalborg Atletik og Motion | Skive | 1.2.2020 |
19 | 8.10 | Edwin Rouault 06, FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Helsingør | 11.1.2020 |
19 | 8.10 | Tobias Zeeberg Pedersen 06, Herning Gf, Atletik/Motion | 06 | Herning Gf, Atletik/Motion | Randers | 15.2.2020 |
21 | 8.11 | Grzegorz Robaczyk 05, Aalborg Atletik og Motion | 05 | Aalborg Atletik og Motion | Aarhus | 25.1.2020 |
22 | 8.15 | Oliver Larsen 05, Amager Atletik Club | 05 | Amager Atletik Club | Helsingør | 1.2.2020 |
23 | 8.16 | Noah Østergaard 06, Gentofte Idræts Klub | 06 | Gentofte Idræts Klub | Helsingør | 1.2.2020 |
24 | 8.21 | Frederik Dahl Larsen 06, FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Helsingør | 11.1.2020 |
25 | 8.23 | Markus Dufresne 06, Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 27.11.2019 |
25 | 8.23 | Christian Thomas Nymann 05, FIF atletik og motion | 05 | FIF atletik og motion | Helsingør | 11.1.2020 |
27 | 8.28 | Joel Frederik von d'Ahe 06, Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 18.1.2020 |
28 | 8.29 | Win Ghani 05, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 05 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 13.2.2020 |
29 | 8.31 | Cornelius Birk Meissner 06, Skive A.M. | 06 | Skive A.M. | Skive | 18.1.2020 |
29 | 8.31 | Morten Grevlund 05, Aalborg Atletik og Motion | 05 | Aalborg Atletik og Motion | Skive | 1.2.2020 |
31 | 8.32 | Lauritz Wegger 05, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 05 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 25.1.2020 |
32 | 8.36 | Bertil WA Frederiksen 06, Trongårdens Idræts Forening | 06 | Trongårdens Idræts Forening | Ballerup | 27.12.2019 |
32 | 8.36 | Rumle Flindt-Egebak 06, Bagsværd Atletik Club | 06 | Bagsværd Atletik Club | Ballerup | 18.1.2020 |
32 | 8.36 | Tobias Krath Hansen 06, Viborg Atletik og Motionsforening | 06 | Viborg Atletik og Motionsforening | Randers | 15.2.2020 |
35 | 8.37 | Carl-Emil Jensen 06, Herlev Løbe- og Atletikklub | 06 | Herlev Løbe- og Atletikklub | Ballerup | 27.12.2019 |
36 | 8.42 | Elias Solvang 05, Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 05 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | Helsingør | 1.2.2020 |
37 | 8.43 | Jens Jakob Bitsh Holm 05, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 05 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 25.1.2020 |
38 | 8.49 | Oliver Kraglund 06, Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 10.12.2019 |
39 | 8.51 | Eli Riege 06, Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 11.1.2020 |
40 | 8.52 | Alexander Helles 06, Gentofte Idræts Klub | 06 | Gentofte Idræts Klub | Helsingør | 1.2.2020 |
41 | 8.56 | Villads Fredsted Andersen 06, FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Helsingør | 11.1.2020 |
42 | 8.57 | Mads Leonardo Lynge 06, Svendborg Gymnastikforening | 06 | Svendborg Gymnastikforening | Aarhus | 25.1.2020 |
43 | 8.63 | Linus Cochran 05, Silkeborg Atletik Klub 77 | 05 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Göteborg | 30.11.2019 |
44 | 8.64 | Villads Lind 06, FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Helsingør | 1.2.2020 |
45 | 8.66 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen 06, Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 1.2.2020 |
46 | 8.67 | Tobias Lykke Nørgaard 06, Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 1.2.2020 |
47 | 8.74 | Argos Siiner 06, KIF - København | 06 | KIF - København | Helsingør | 1.2.2020 |
48 | 8.80 | Dhaqani Hasan Ali 06, Skive A.M. | 06 | Skive A.M. | Skive | 18.1.2020 |
49 | 8.84 | Anders Rosenberg Jessen 06, Bagsværd Atletik Club | 06 | Bagsværd Atletik Club | Helsingør | 1.2.2020 |
50 | 8.85 | William Raun Perregaard 06, Vidar Atletik | 06 | Vidar Atletik | Randers | 15.2.2020 |
51 | 8.86 | Emil Amsler 06, Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 15.2.2020 |
52 | 8.98 | Marvin Lumbye 06, Esbjerg Atletik og Motion | 06 | Esbjerg Atletik og Motion | Skive | 1.2.2020 |
52 | 8.98 | Rasmus Eybye Petersen 05, Ballerup Atletik Klub | 05 | Ballerup Atletik Klub | Helsingør | 1.2.2020 |
54 | 8.99 | Thor V. Nielsen 06, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 25.1.2020 |
54 | 8.99 | Christian Gottlieb 05, Holte Atletik | 05 | Holte Atletik | Helsingør | 1.2.2020 |
56 | 9.00 | Bertram Anders Wolff Larsen 06, Helsingør If, Atletik | 06 | Helsingør If, Atletik | Helsingør | 1.2.2020 |
57 | 9.02 | Hayden Hodge 06, CIS Sports Club | 06 | CIS Sports Club | Malmö | 25.1.2020 |
58 | 9.03 | Jonathan Sass Møller 06, Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 27.11.2019 |
59 | 9.05 | Connor Joseph Mikkelsen 06, Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 1.2.2020 |
60 | 9.07 | Nicky Stapelfeld 06, Esbjerg Atletik og Motion | 06 | Esbjerg Atletik og Motion | Skive | 18.1.2020 |
60 | 9.07 | Marius Winther 06, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 25.1.2020 |
62 | 9.11 | Nathan Philibert (u) 06, Holte Atletik | 06 | Holte Atletik | Helsingør | 1.2.2020 |
63 | 9.23 | Oscar Merkens 06, Bagsværd Atletik Club | 06 | Bagsværd Atletik Club | Helsingør | 1.2.2020 |
64 | 9.28 | Krystof Fjord Nielsen 06, Athletikklubben Holstebro | 06 | Athletikklubben Holstebro | Aarhus | 25.1.2020 |
65 | 9.33 | Noah Henriksen 06, FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Helsingør | 11.1.2020 |
66 | 9.38 | Linus Bangert 05, Bagsværd Atletik Club | 05 | Bagsværd Atletik Club | Helsingør | 1.2.2020 |
67 | 10.55 | Lukas Rasmussen 05, Randers Sportsklub Freja | 05 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 27.11.2019 |
68 | 10.57 | Marcus Mørkbak Højrup 06, Hjørring G.F., Atletik & Motion | 06 | Hjørring G.F., Atletik & Motion | Aalborg | 10.12.2019 |
D15 200 m (20) |
---|
1 | 23.58 | Mathias Højen 05, Ballerup Atletik Klub | 05 | Ballerup Atletik Klub | Malmö | 25.1.2020 |
2 | 24.37 | Hakeem Ali 05, Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 19.1.2020 |
3 | 24.42 | Gustav Stetkær Bohr 05, Holte Atletik | 05 | Holte Atletik | Ballerup | 19.1.2020 |
4 | 24.77 | Sebastian Abildgaard Glyb 05, Holte Atletik | 05 | Holte Atletik | Malmö | 25.1.2020 |
5 | 24.84 | Christian Bruhn 05, Silkeborg Atletik Klub 77 | 05 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Holte | 8.9.2019 |
6 | 24.88 | Mathias Schultz 05, Idrætsklubben Olympia | 05 | Idrætsklubben Olympia | Greve | 28.9.2019 |
7 | 24.97 | Markus Nederschier 05, FIF Hillerød | 05 | FIF Hillerød | Frederiksberg | 2.6.2019 |
7 | 24.97 | Rasmus Jensen Pagh 05, Kolding KFUM Atletik og Motion | 05 | Kolding KFUM Atletik og Motion | Randers | 15.2.2020 |
9 | 25.04 | Christian Andersson 06, Greve Atletik | 06 | Greve Atletik | Malmö | 25.1.2020 |
10 | 25.13 | Thomas Sitm Madsen 06, Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 15.2.2020 |
11 | 25.32 | Daniel Bisgaard 05, Ballerup Atletik Klub | 05 | Ballerup Atletik Klub | Holte | 8.9.2019 |
12 | 25.34 | Hugo Tong Linde 06, Kolding KFUM Atletik og Motion | 06 | Kolding KFUM Atletik og Motion | Sønderborg | 7.9.2019 |
13 | 25.39 | Anyel Weis 06, Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 19.1.2020 |
14 | 25.47 | Emil Henriksen 05, Athletikklubben Holstebro | 05 | Athletikklubben Holstebro | Skive | 14.12.2019 |
15 | 25.64 | Vitus Rosenkrands 05, Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 9.2.2020 |
16 | 25.95 | Daniel Kylmäluoma Pedersen 06, Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 15.2.2020 |
17 | 25.96 | Otto Johannes Kragh 06, Vejle Idrætsforening | 06 | Vejle Idrætsforening | Sønderborg | 7.9.2019 |
18 | 26.07 | Ludvig Elmedal 06, Atletikforeningen Fremad Holbæk | 06 | Atletikforeningen Fremad Holbæk | Malmö | 25.1.2020 |
19 | 26.11 | Gustav Frydenlund Thomsen 05, Silkeborg Atletik Klub 77 | 05 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Göteborg | 1.12.2019 |
20 | 26.20 | Markus Dufresne 06, Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Skive | 14.12.2019 |
21 | 26.26 | Noah Østergaard 06, Gentofte Idræts Klub | 06 | Gentofte Idræts Klub | Greve | 28.9.2019 |
22 | 26.37 | Adam Sandbjerg Lind 05, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 05 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 11.5.2019 |
23 | 26.44 | Tobias Zeeberg Pedersen 06, Herning Gf, Atletik/Motion | 06 | Herning Gf, Atletik/Motion | Skive | 14.12.2019 |
24 | 26.63 | Magnus Diederichsen Josefsen 05, Vejle Idrætsforening | 05 | Vejle Idrætsforening | Randers | 16.6.2019 |
25 | 26.64 | Jonathan Leighton Thomsen 05, Aalborg Atletik og Motion | 05 | Aalborg Atletik og Motion | Skive | 1.2.2020 |
26 | 26.65 | Joel Frederik von d'Ahe 06, Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 15.6.2019 |
27 | 26.91 | Herman Thers 05, Gentofte Idræts Klub | 05 | Gentofte Idræts Klub | Greve | 28.9.2019 |
28 | 26.97 | Rumle Flindt-Egebak 06, Bagsværd Atletik Club | 06 | Bagsværd Atletik Club | Ballerup | 19.1.2020 |
29 | 26.98 | Cornelius Birk Meissner 06, Skive A.M. | 06 | Skive A.M. | Skive | 14.12.2019 |
30 | 26.99 | Timoléon Rescan 05, FIF atletik og motion | 05 | FIF atletik og motion | Tårnby | 5.5.2019 |
31 | 27.01 | Mads Elver Mørk 05, Allerød Atletik og Motion | 05 | Allerød Atletik og Motion | Helsingør | 16.6.2019 |
32 | 27.02 | Frederik Dahl Larsen 06, FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Malmö | 25.1.2020 |
33 | 27.14 | Luca Høgenhaven 05, Helsingør If, Atletik | 05 | Helsingør If, Atletik | Greve | 28.9.2019 |
34 | 27.25 | Asger Pape Liboriussen 05, Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | København | 31.8.2019 |
35 | 27.47 | Adam Skytte 06, KIF - København | 06 | KIF - København | Greve | 28.9.2019 |
36 | 27.51 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen 06, Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 25.1.2020 |
37 | 27.57 | Marvin Lumbye 06, Esbjerg Atletik og Motion | 06 | Esbjerg Atletik og Motion | Esbjerg | 28.9.2019 |
37 | 27.57 | Elias Solvang 05, Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 05 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | Greve | 28.9.2019 |
39 | 27.85 | Eli Riege 06, Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 19.1.2020 |
40 | 27.94 | Lance Christian Aabo 06, HG Atletik TM | 06 | HG Atletik TM | Greve | 28.9.2019 |
41 | 28.03 | Gustav Brok 06, Gentofte Idræts Klub | 06 | Gentofte Idræts Klub | Greve | 28.9.2019 |
42 | 28.33 | Claes Berg 05, Haderslev Idræts-forening | 05 | Haderslev Idræts-forening | Randers | 16.6.2019 |
43 | 28.44 | Mads Vielsøe-Nielsen 05, HG Atletik TM | 05 | HG Atletik TM | Malmö | 25.1.2020 |
44 | 28.55 | Kasper Birk 06, Hvidovre Atletik & Motion | 06 | Hvidovre Atletik & Motion | Glostrup | 27.4.2019 |
45 | 28.57 | Noah Aaby Jørgensen 05, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 05 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 11.5.2019 |
46 | 28.62 | Pelle Korach Storaas 05, CIS Sports Club | 05 | CIS Sports Club | Tårnby | 5.5.2019 |
47 | 28.67 | Alexander Helles 06, Gentofte Idræts Klub | 06 | Gentofte Idræts Klub | Greve | 28.9.2019 |
48 | 28.75 | Tobias Lykke Nørgaard 06, Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Göteborg | 30.6.2019 |
49 | 28.84 | Gustav Striboldt Lind 06, FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Tårnby | 5.5.2019 |
49 | 28.84 | Tobias Krath Hansen 06, Viborg Atletik og Motionsforening | 06 | Viborg Atletik og Motionsforening | Viborg | 15.5.2019 |
51 | 28.85 | Hayden Hodge 06, CIS Sports Club | 06 | CIS Sports Club | Ballerup | 27.12.2019 |
52 | 28.98 | Kasper Mørch 06, Silkeborg Atletik Klub 77 | 06 | Silkeborg Atletik Klub 77 | København | 18.8.2019 |
53 | 29.01 | Linus Cochran 05, Silkeborg Atletik Klub 77 | 05 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Skive | 13.5.2019 |
54 | 29.32 | Win Jirawar Jandach 06, Herning Gf, Atletik/Motion | 06 | Herning Gf, Atletik/Motion | Skive | 14.12.2019 |
55 | 29.44 | Bertil WA Frederiksen 06, Trongårdens Idræts Forening | 06 | Trongårdens Idræts Forening | Helsingør | 15.6.2019 |
56 | 29.45 | Lasse Holm Jensen 05, Esbjerg Atletik og Motion | 05 | Esbjerg Atletik og Motion | Silkeborg | 22.6.2019 |
57 | 29.58 | Holger Singes Bahrndorff 06, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 28.9.2019 |
58 | 29.81 | Jonathan Sass Møller 06, Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Sønderborg | 7.9.2019 |
59 | 29.84 | David Rørvig 06, Hvidovre Atletik & Motion | 06 | Hvidovre Atletik & Motion | Glostrup | 27.4.2019 |
60 | 29.91 | William Hvass 06, Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Göteborg | 30.6.2019 |
61 | 30.10 | Malthe Villemoes Christensen 06, Køge Atletik | 06 | Køge Atletik | Greve | 28.9.2019 |
62 | 30.32 | Villads Emil Rosenstand 06, FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Göteborg | 30.6.2019 |
63 | 30.46 | Carlos Ørn Tange Paldan 05, FIF atletik og motion | 05 | FIF atletik og motion | Tårnby | 5.5.2019 |
64 | 30.54 | Andreas Christensen 06, Esbjerg Atletik og Motion | 06 | Esbjerg Atletik og Motion | Esbjerg | 19.5.2019 |
64 | 30.54 | Emil Amsler 06, Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 15.2.2020 |
66 | 30.56 | Connor Joseph Mikkelsen 06, Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Greve | 28.9.2019 |
67 | 30.59 | Mathias Geertsen 06, Atletikforeningen Fremad Holbæk | 06 | Atletikforeningen Fremad Holbæk | Tårnby | 5.5.2019 |
68 | 30.94 | Nicky Stapelfeld 06, Esbjerg Atletik og Motion | 06 | Esbjerg Atletik og Motion | Esbjerg | 28.9.2019 |
69 | 31.08 | Oscar Merkens 06, Bagsværd Atletik Club | 06 | Bagsværd Atletik Club | Greve | 28.9.2019 |
70 | 31.55 | Niklas Aratz Villà Páramo 06, Vejle Idrætsforening | 06 | Vejle Idrætsforening | Esbjerg | 19.5.2019 |
71 | 31.87 | Line Kirchner 06, HSUF Sport, Atletik | 06 | HSUF Sport, Atletik | Sønderborg | 7.9.2019 |
72 | 31.98 | Mathias Hjortholm 06, CIS Sports Club | 06 | CIS Sports Club | Tårnby | 5.5.2019 |
73 | 32.18 | Andreas Thomsen 06, BMI Atletik | 06 | BMI Atletik | Randers | 28.9.2019 |
74 | 32.51 | Peter Jairus 05, Silkeborg Atletik Klub 77 | 05 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Silkeborg | 22.5.2019 |
75 | 32.54 | Oliver Tengvad 06, Bagsværd Atletik Club | 06 | Bagsværd Atletik Club | Greve | 28.9.2019 |
76 | 32.58 | Julian Christiansen 05, HG Atletik TM | 05 | HG Atletik TM | Helsingør | 15.6.2019 |
77 | 32.59 | Gustav Gørtz 06, GIC - Atletik & Motion | 06 | GIC - Atletik & Motion | Glostrup | 27.4.2019 |
78 | 32.63 | William Christiansen 06, FIF Hillerød | 06 | FIF Hillerød | Hillerød | 23.9.2019 |
79 | 32.91 | Sander Brorsen Beier 06, Esbjerg Atletik og Motion | 06 | Esbjerg Atletik og Motion | Vejle | 27.4.2019 |
80 | 33.11 | Johan Emil Nygård 06, KIF - København | 06 | KIF - København | Greve | 28.9.2019 |
81 | 33.22 | Anders Mølgaard 06, Skive A.M. | 06 | Skive A.M. | Viborg | 15.5.2019 |
82 | 33.87 | Jonathan Alfred Fensten 06, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Silkeborg | 13.6.2019 |
83 | 34.95 | Sebastian Brogaard 06, Odense Atletik - O.G.F. | 06 | Odense Atletik - O.G.F. | Randers | 15.2.2020 |
84 | 36.79 | Nikolaj Blom 06, Viking Atletik | 06 | Viking Atletik | Tårnby | 5.5.2019 |
D15 800 m (18) |
---|
1 | 2:06.53 | Markus Nederschier 05, FIF Hillerød | 05 | FIF Hillerød | Göteborg | 29.6.2019 |
2 | 2:07.86 | Hjalte Dalskov 05, Bagsværd Atletik Club | 05 | Bagsværd Atletik Club | Göteborg | 29.6.2019 |
3 | 2:09.60 | Gustav Stetkær Bohr 05, Holte Atletik | 05 | Holte Atletik | København | 18.8.2019 |
4 | 2:12.63 | Simon Birhan Worsøe Clausen 05, Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Hvidovre | 8.6.2019 |
5 | 2:12.88 | Kristian Tinglef Svenstrup 05, Silkeborg Atletik Klub 77 | 05 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Randers | 16.6.2019 |
6 | 2:15.82 | Elias Solvang 05, Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 05 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | Greve | 25.8.2019 |
7 | 2:17.48 | Jonathan Birk Nielsen 05, Aalborg Atletik og Motion | 05 | Aalborg Atletik og Motion | Greve | 25.8.2019 |
8 | 2:17.52 | Bjarti S. Vang 05, Bragdið | 05 | Bragdið | Thorshavn | 31.8.2019 |
9 | 2:17.87 | Markus Dufresne 06, Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 27.11.2019 |
10 | 2:18.01 | Daniel Kylmäluoma Pedersen 06, Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 27.11.2019 |
11 | 2:18.14 | Mathias Bjerregaard Nielsen 05, Kolding KFUM Atletik og Motion | 05 | Kolding KFUM Atletik og Motion | Randers | 16.6.2019 |
12 | 2:19.46 | Andreas Thomsen 06, BMI Atletik | 06 | BMI Atletik | Aalborg | 14.9.2019 |
13 | 2:21.47 | Andrei-Stefan Ursea 05, Hvidovre Atletik & Motion | 05 | Hvidovre Atletik & Motion | København | 18.8.2019 |
14 | 2:22.88 | Marius M. Szwed 05, Aalborg Atletik og Motion | 05 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 15.2.2020 |
15 | 2:24.33 | Andreas Christensen 06, Esbjerg Atletik og Motion | 06 | Esbjerg Atletik og Motion | Silkeborg | 22.6.2019 |
16 | 2:25.08 | Carlos Ørn Tange Paldan 05, FIF atletik og motion | 05 | FIF atletik og motion | Helsingør | 16.6.2019 |
17 | 2:25.20 | Bjørn Urfe Top 05, Aaig - Atletik & Triathlon | 05 | Aaig - Atletik & Triathlon | Silkeborg | 22.6.2019 |
18 | 2:25.96 | Lasse Boesenbæk 05, Viborg Atletik og Motionsforening | 05 | Viborg Atletik og Motionsforening | Viborg | 29.9.2019 |
19 | 2:26.38 | Noah Aaby Jørgensen 05, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 05 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aalborg | 14.9.2019 |
20 | 2:26.50 | Rune Ib Hansen 05, Viborg Atletik og Motionsforening | 05 | Viborg Atletik og Motionsforening | Herning | 4.5.2019 |
21 | 2:26.64 | Carl da Cunha Lassen 05, Hvidovre Atletik & Motion | 05 | Hvidovre Atletik & Motion | Hvidovre | 8.6.2019 |
22 | 2:26.72 | Rasmus Jensen Pagh 05, Kolding KFUM Atletik og Motion | 05 | Kolding KFUM Atletik og Motion | Esbjerg | 19.5.2019 |
23 | 2:27.10 | Thomas Sitm Madsen 06, Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 27.11.2019 |
24 | 2:28.32 | Mads Holm Jensen 05, Esbjerg Atletik og Motion | 05 | Esbjerg Atletik og Motion | Esbjerg | 19.5.2019 |
25 | 2:28.42 | Lynge Mejlvang Hansen 06, Viborg Atletik og Motionsforening | 06 | Viborg Atletik og Motionsforening | Skive | 14.12.2019 |
26 | 2:29.41 | Esben Ørum Madsen 05, Korsør Atletik & Motion | 05 | Korsør Atletik & Motion | Tårnby | 4.5.2019 |
27 | 2:29.88 | Andreas Nikolajsen 05, Esbjerg Atletik og Motion | 05 | Esbjerg Atletik og Motion | Silkeborg | 22.6.2019 |
28 | 2:31.20 | Rasmus Eybye Petersen 05, Ballerup Atletik Klub | 05 | Ballerup Atletik Klub | København | 18.8.2019 |
29 | 2:31.39 | Lasse Holm Jensen 05, Esbjerg Atletik og Motion | 05 | Esbjerg Atletik og Motion | Silkeborg | 22.6.2019 |
30 | 2:32.10 | Gustav Frydenlund Thomsen 05, Silkeborg Atletik Klub 77 | 05 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Ballerup | 18.1.2020 |
31 | 2:34.03 | Holger Singes Bahrndorff 06, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 28.9.2019 |
32 | 2:35.26 | Jonathan Sass Møller 06, Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 28.9.2019 |
33 | 2:35.99 | Villads Emil Rosenstand 06, FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Bagsværd | 27.5.2019 |
34 | 2:36.18 | Anders Mølgaard 06, Skive A.M. | 06 | Skive A.M. | Skive | 14.12.2019 |
35 | 2:36.62 | Lauritz Wegger 05, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 05 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 16.6.2019 |
36 | 2:36.80 | Sebastian Shillito 05, CIS Sports Club | 05 | CIS Sports Club | Tårnby | 4.5.2019 |
37 | 2:36.82 | Markus Haaning Nielsen 06, Viborg Atletik og Motionsforening | 06 | Viborg Atletik og Motionsforening | Randers | 27.11.2019 |
38 | 2:38.23 | Adam Sandbjerg Lind 05, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 05 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | København | 1.9.2019 |
39 | 2:38.90 | Emil Møller Schmidt 06, Viborg Atletik og Motionsforening | 06 | Viborg Atletik og Motionsforening | Skive | 14.12.2019 |
40 | 2:39.00 | Kasper Mørch 06, Silkeborg Atletik Klub 77 | 06 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Ballerup | 25.5.2019 |
41 | 2:39.08 | Mads Vielsøe-Nielsen 05, HG Atletik TM | 05 | HG Atletik TM | Tårnby | 4.5.2019 |
42 | 2:39.85 | Nikolaj Madsen 06, Viborg Atletik og Motionsforening | 06 | Viborg Atletik og Motionsforening | Herning | 4.5.2019 |
43 | 2:40.4h | Valdemar Østerberg Qvistgaard 05, Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Lyngby | 26.6.2019 |
44 | 2:43.4h | Julius Adelmann Christoffersen 05, Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Lyngby | 26.6.2019 |
45 | 2:43.94 | Marvin Lumbye 06, Esbjerg Atletik og Motion | 06 | Esbjerg Atletik og Motion | Vejen | 31.8.2019 |
45 | 2:43.94 | Malthe Villemoes Christensen 06, Køge Atletik | 06 | Køge Atletik | Tårnby | 4.10.2019 |
47 | 2:44.54 | Asger Pape Liboriussen 05, Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Aarhus | 12.5.2019 |
48 | 2:44.5h | Emil Fly Kallenbach 05, Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Lyngby | 26.6.2019 |
49 | 2:46.05 | Tobias Krath Hansen 06, Viborg Atletik og Motionsforening | 06 | Viborg Atletik og Motionsforening | Viborg | 29.9.2019 |
50 | 2:47.49 | Anton Grønborg 06, FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Bagsværd | 27.5.2019 |
51 | 2:47.57 | Lucas Spuur 05, Hvidovre Atletik & Motion | 05 | Hvidovre Atletik & Motion | Frederiksberg | 1.6.2019 |
52 | 2:47.87 | Jonathan Alfred Fensten 06, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 28.9.2019 |
53 | 2:49.64 | Kasper Schimmell Smith 05, Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Göteborg | 29.6.2019 |
54 | 2:51.27 | Noa Nielsen 06, Viborg Atletik og Motionsforening | 06 | Viborg Atletik og Motionsforening | Skive | 14.12.2019 |
55 | 2:53.06 | Sander Brorsen Beier 06, Esbjerg Atletik og Motion | 06 | Esbjerg Atletik og Motion | Sønderborg | 7.9.2019 |
56 | 2:57.0h | Claes Berg 05, Haderslev Idræts-forening | 05 | Haderslev Idræts-forening | Haderslev | 30.4.2019 |
57 | 2:58.97 | Valdemar Anker Birker 06, Aaig - Atletik & Triathlon | 06 | Aaig - Atletik & Triathlon | Randers | 15.2.2020 |
58 | 2:59.50 | Anders Rosenberg Jessen 06, Bagsværd Atletik Club | 06 | Bagsværd Atletik Club | Bagsværd | 27.5.2019 |
59 | 2:59.66 | William Hofmann 06, Korsør Atletik & Motion | 06 | Korsør Atletik & Motion | Silkeborg | 22.6.2019 |
60 | 3:00.47 | Emil Dalhoff Rottbøll 06, BMI Atletik | 06 | BMI Atletik | Randers | 28.5.2019 |
61 | 3:04.04 | Isak Jarnvig 06, BMI Atletik | 06 | BMI Atletik | Randers | 28.5.2019 |
62 | 3:05.59 | Nicky Stapelfeld 06, Esbjerg Atletik og Motion | 06 | Esbjerg Atletik og Motion | Vejen | 31.8.2019 |
63 | 3:06.61 | Oliver Neergaard 06, Greve Atletik | 06 | Greve Atletik | Ballerup | 25.5.2019 |
64 | 3:07.52 | Line Kirchner 06, HSUF Sport, Atletik | 06 | HSUF Sport, Atletik | Silkeborg | 22.6.2019 |
65 | 3:21.36 | Magnus Hammer 06, Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 28.5.2019 |
66 | 3:45.99 | Lukas Rasmussen 05, Randers Sportsklub Freja | 05 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 27.11.2019 |
D15 1500 m (18) |
---|
1 | 4:28.56 | Simon Birhan Worsøe Clausen 05, Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Greve | 29.9.2019 |
2 | 4:31.51 | Hjalte Dalskov 05, Bagsværd Atletik Club | 05 | Bagsværd Atletik Club | Greve | 24.8.2019 |
3 | 4:33.08 | Rune Ib Hansen 05, Viborg Atletik og Motionsforening | 05 | Viborg Atletik og Motionsforening | Aarhus | 21.5.2019 |
4 | 4:37.97 | Christopher Strandgaard 06, FIF Atletik og Motion | 06 | FIF Atletik og Motion | Bagsværd | 18.5.2019 |
5 | 4:41.80 | Toby Johnson 05, Allerød Atletik og Motion | 05 | Allerød Atletik og Motion | Helsingør | 15.6.2019 |
6 | 4:42.11 | Gustav Herold 05, Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 19.1.2020 |
7 | 4:43.80 | Mathias Bjerregaard Nielsen 05, Kolding KFUM Atletik og Motion | 05 | Kolding KFUM Atletik og Motion | Esbjerg | 28.9.2019 |
8 | 4:44.60 | William Hvass 06, Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 19.1.2020 |
9 | 4:47.67 | Joel Frederik von d'Ahe 06, Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 19.1.2020 |
10 | 4:48.63 | Storm Foged Sabroe 06, FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Ballerup | 19.1.2020 |
11 | 4:51.00 | Gustav Røn-Buskov 05, Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 05 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Greve | 24.8.2019 |
12 | 4:51.16 | Jonathan Birk Nielsen 05, Aalborg Atletik og Motion | 05 | Aalborg Atletik og Motion | Skive | 18.1.2020 |
13 | 4:54.08 | Andrei-Stefan Ursea 05, Hvidovre Atletik & Motion | 05 | Hvidovre Atletik & Motion | Helsingør | 15.6.2019 |
14 | 4:57.79 | Lynge Mejlvang Hansen 06, Viborg Atletik og Motionsforening | 06 | Viborg Atletik og Motionsforening | Skive | 18.1.2020 |
15 | 4:58.44 | Carl da Cunha Lassen 05, Hvidovre Atletik & Motion | 05 | Hvidovre Atletik & Motion | Greve | 29.9.2019 |
16 | 4:59.16 | Kasper Birk 06, Hvidovre Atletik & Motion | 06 | Hvidovre Atletik & Motion | Hvidovre | 9.6.2019 |
17 | 4:59.45 | Kristian Tinglef Svenstrup 05, Silkeborg Atletik Klub 77 | 05 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Silkeborg | 6.10.2019 |
18 | 5:00.43 | Lasse Boesenbæk 05, Viborg Atletik og Motionsforening | 05 | Viborg Atletik og Motionsforening | Silkeborg | 6.10.2019 |
19 | 5:02.17 | Andreas Thomsen 06, BMI Atletik | 06 | BMI Atletik | Vejle | 27.4.2019 |
20 | 5:04.21 | Andreas Nikolajsen 05, Esbjerg Atletik og Motion | 05 | Esbjerg Atletik og Motion | Herning | 21.9.2019 |
21 | 5:10.18 | Carlos Ørn Tange Paldan 05, FIF atletik og motion | 05 | FIF atletik og motion | Frederiksberg | 2.6.2019 |
22 | 5:10.31 | Villads Emil Rosenstand 06, FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Göteborg | 29.6.2019 |
23 | 5:11.89 | Mads Holm Jensen 05, Esbjerg Atletik og Motion | 05 | Esbjerg Atletik og Motion | Randers | 15.6.2019 |
24 | 5:15.88 | Nikolaj Madsen 06, Viborg Atletik og Motionsforening | 06 | Viborg Atletik og Motionsforening | Skive | 13.5.2019 |
25 | 5:16.55 | Valdemar Østerberg Qvistgaard 05, Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Tårnby | 5.5.2019 |
26 | 5:19.19 | Rasmus Eybye Petersen 05, Ballerup Atletik Klub | 05 | Ballerup Atletik Klub | Glostrup | 27.4.2019 |
27 | 5:19.29 | Lasse Holm Jensen 05, Esbjerg Atletik og Motion | 05 | Esbjerg Atletik og Motion | Esbjerg | 28.9.2019 |
28 | 5:19.71 | Herman Thers 05, Gentofte Idræts Klub | 05 | Gentofte Idræts Klub | Greve | 29.9.2019 |
29 | 5:19.98 | Sofus Rathje 06, FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Göteborg | 29.6.2019 |
30 | 5:20.62 | Daniel Røddik Lund 06, Amager Atletik Club | 06 | Amager Atletik Club | Greve | 29.9.2019 |
31 | 5:22.74 | Gustav Frydenlund Thomsen 05, Silkeborg Atletik Klub 77 | 05 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Greve | 29.9.2019 |
32 | 5:23.49 | Jonathan Sass Møller 06, Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 15.2.2020 |
33 | 5:27.48 | Gustav Bodekær 05, Atletikforeningen Fremad Holbæk | 05 | Atletikforeningen Fremad Holbæk | Randers | 15.2.2020 |
34 | 5:29.59 | Esben Ørum Madsen 05, Korsør Atletik & Motion | 05 | Korsør Atletik & Motion | Tårnby | 4.10.2019 |
35 | 5:30.26 | Andreas Christensen 06, Esbjerg Atletik og Motion | 06 | Esbjerg Atletik og Motion | Skive | 18.1.2020 |
36 | 5:30.47 | Emil Møller Schmidt 06, Viborg Atletik og Motionsforening | 06 | Viborg Atletik og Motionsforening | Skive | 18.1.2020 |
37 | 5:30.88 | Lucas Laustsen 05, Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 05 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | Tårnby | 5.5.2019 |
38 | 5:31.23 | Anton Grønborg 06, FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Frederiksberg | 2.6.2019 |
39 | 5:41.30 | Kasper Schimmell Smith 05, Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | København | 18.6.2019 |
40 | 5:48.31 | Noa Nielsen 06, Viborg Atletik og Motionsforening | 06 | Viborg Atletik og Motionsforening | Skive | 18.1.2020 |
41 | 5:51.58 | Sebastian Brogaard 06, Odense Atletik - O.G.F. | 06 | Odense Atletik - O.G.F. | Randers | 15.2.2020 |
42 | 6:07.57 | Nikolaj Blom 06, Viking Atletik | 06 | Viking Atletik | Tårnby | 5.5.2019 |
43 | 6:12.87 | Mathias Geertsen 06, Atletikforeningen Fremad Holbæk | 06 | Atletikforeningen Fremad Holbæk | Tårnby | 5.5.2019 |
D15 3000 m (18) |
---|
1 | 9:36.28 | Simon Birhan Worsøe Clausen 05, Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Aalborg | 14.9.2019 |
2 | 9:39.19 | Rune Ib Hansen 05, Viborg Atletik og Motionsforening | 05 | Viborg Atletik og Motionsforening | Greve | 25.8.2019 |
3 | 9:52.96 | Gustav Røn-Buskov 05, Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 05 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Skive | 14.12.2019 |
4 | 9:53.11 | Hjalte Dalskov 05, Bagsværd Atletik Club | 05 | Bagsværd Atletik Club | Tårnby | 4.10.2019 |
5 | 10:11.61 | Christopher Strandgaard 06, FIF Atletik og Motion | 06 | FIF Atletik og Motion | Ballerup | 18.1.2020 |
6 | 10:13.94 | Andreas Nikolajsen 05, Esbjerg Atletik og Motion | 05 | Esbjerg Atletik og Motion | Esbjerg | 28.9.2019 |
7 | 10:21.15 | William Hvass 06, Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 18.1.2020 |
8 | 10:21.97 | Storm Foged Sabroe 06, FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Tårnby | 4.10.2019 |
9 | 10:30.45 | Andrei-Stefan Ursea 05, Hvidovre Atletik & Motion | 05 | Hvidovre Atletik & Motion | Hvidovre | 9.6.2019 |
10 | 10:32.74 | Lasse Boesenbæk 05, Viborg Atletik og Motionsforening | 05 | Viborg Atletik og Motionsforening | Skive | 14.12.2019 |
11 | 10:35.44 | Carl da Cunha Lassen 05, Hvidovre Atletik & Motion | 05 | Hvidovre Atletik & Motion | Aalborg | 14.9.2019 |
12 | 10:43.71 | Andreas Thomsen 06, BMI Atletik | 06 | BMI Atletik | Aalborg | 14.9.2019 |
13 | 10:52.83 | Gustav Herold 05, Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Tårnby | 5.5.2019 |
14 | 10:56.56 | Carlos Ørn Tange Paldan 05, FIF atletik og motion | 05 | FIF atletik og motion | Hvidovre | 9.6.2019 |
15 | 10:58.94 | Niels Emil Videbæk 05, KIF - København | 05 | KIF - København | Ballerup | 25.5.2019 |
16 | 11:02.74 | Laurits Gade Strøyer Andersen 05, Blovstrød - Løverne | 05 | Blovstrød - Løverne | Ballerup | 18.1.2020 |
17 | 11:02.75 | Jonathan Sass Møller 06, Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Aalborg | 14.9.2019 |
18 | 11:04.39 | Niklas Aratz Villà Páramo 06, Vejle Idrætsforening | 06 | Vejle Idrætsforening | Aalborg | 14.9.2019 |
19 | 11:33.72 | Valdemar Østerberg Qvistgaard 05, Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Ballerup | 18.1.2020 |
20 | 11:49.20 | Esben Ørum Madsen 05, Korsør Atletik & Motion | 05 | Korsør Atletik & Motion | Holbæk | 11.6.2019 |
21 | 12:40.37 | Silas Gärtner 06, Esbjerg Atletik og Motion | 06 | Esbjerg Atletik og Motion | Esbjerg | 28.9.2019 |
22 | 12:45.84 | Andreas Christensen 06, Esbjerg Atletik og Motion | 06 | Esbjerg Atletik og Motion | Skive | 1.2.2020 |
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m (24) |
---|
1 | 8.56 | Sebastian Abildgaard Glyb 05, Holte Atletik | 05 | Holte Atletik | Malmö | 26.1.2020 |
2 | 8.80 | Daniel Bisgaard 05, Ballerup Atletik Klub | 05 | Ballerup Atletik Klub | Helsingør | 1.2.2020 |
3 | 8.88 | Adam Sandbjerg Lind 05, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 05 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
4 | 9.03 | Gustav Stetkær Bohr 05, Holte Atletik | 05 | Holte Atletik | Ballerup | 19.1.2020 |
5 | 9.80 | Tobias Zeeberg Pedersen 06, Herning Gf, Atletik/Motion | 06 | Herning Gf, Atletik/Motion | Aarhus | 26.1.2020 |
6 | 9.82 | Viggo Lind Toustrup 05, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 05 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 26.1.2020 |
7 | 10.05 | Markus Dufresne 06, Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 1.2.2020 |
8 | 10.12 | Frederik Dahl Larsen 06, FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Ballerup | 19.1.2020 |
9 | 10.25 | Joel Frederik von d'Ahe 06, Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 19.1.2020 |
10 | 10.37 | Bertram Anders Wolff Larsen 06, Helsingør If, Atletik | 06 | Helsingør If, Atletik | Ballerup | 19.1.2020 |
11 | 10.40 | Mads Elver Mørk 05, Allerød Atletik og Motion | 05 | Allerød Atletik og Motion | Helsingør | 1.2.2020 |
12 | 10.51 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen 06, Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 1.2.2020 |
13 | 10.62 | Tobias Lykke Nørgaard 06, Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 1.2.2020 |
14 | 11.03 | Cornelius Birk Meissner 06, Skive A.M. | 06 | Skive A.M. | Aarhus | 26.1.2020 |
15 | 11.10 | Jonathan Sass Møller 06, Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Aalborg | 28.12.2019 |
16 | 11.25 | Anders Christian Nicolaisen 05, Odense Atletik - O.G.F. | 05 | Odense Atletik - O.G.F. | Aarhus | 26.1.2020 |
17 | 11.35 | Argos Siiner 06, KIF - København | 06 | KIF - København | Helsingør | 1.2.2020 |
18 | 12.19 | Kasper Schimmell Smith 05, Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
D15 Højdespring (18) |
---|
1 | 1.86 | David Tony Gobina Sigala 05, Athletikklubben Holstebro | 05 | Athletikklubben Holstebro | Aarhus | 25.1.2020 |
2 | 1.73 | Daniel Kylmäluoma Pedersen 06, Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 25.1.2020 |
2 | 1.73 | Mathias Højen 05, Ballerup Atletik Klub | 05 | Ballerup Atletik Klub | Malmö | 25.1.2020 |
4 | 1.65 | Kristian Tinglef Svenstrup 05, Silkeborg Atletik Klub 77 | 05 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Aarhus | 28.12.2019 |
5 | 1.64 | Viggo Lind Toustrup 05, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 05 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 15.2.2020 |
6 | 1.55 | Oliver Kraglund 06, Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 10.12.2019 |
6 | 1.55 | Mads Elver Mørk 05, Allerød Atletik og Motion | 05 | Allerød Atletik og Motion | Helsingør | 11.1.2020 |
6 | 1.55 | Eli Riege 06, Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 11.1.2020 |
9 | 1.51 | Cornelius Birk Meissner 06, Skive A.M. | 06 | Skive A.M. | Randers | 1.2.2020 |
10 | 1.50 | Jonathan Leighton Thomsen 05, Aalborg Atletik og Motion | 05 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 10.12.2019 |
10 | 1.50 | Christian Thomas Nymann 05, FIF atletik og motion | 05 | FIF atletik og motion | Helsingør | 11.1.2020 |
10 | 1.50 | Anders Rosenberg Jessen 06, Bagsværd Atletik Club | 06 | Bagsværd Atletik Club | Helsingør | 1.2.2020 |
13 | 1.48 | Markus Dufresne 06, Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 1.2.2020 |
13 | 1.48 | Adam Sandbjerg Lind 05, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 05 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
15 | 1.47 | Emil Amsler 06, Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 10.12.2019 |
16 | 1.46 | Jonathan Sass Møller 06, Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Aalborg | 28.12.2019 |
17 | 1.45 | David Rogge 06, Hvidovre Atletik & Motion | 06 | Hvidovre Atletik & Motion | Hvidovre | 8.12.2019 |
18 | 1.40 | Noah Henriksen 06, FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Helsingør | 11.1.2020 |
18 | 1.40 | Kasper Schimmell Smith 05, Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 19.1.2020 |
20 | 1.37 | Daniel Røddik Lund 06, Amager Atletik Club | 06 | Amager Atletik Club | Hvidovre | 16.2.2020 |
21 | 1.35 | Rasmus Eybye Petersen 05, Ballerup Atletik Klub | 05 | Ballerup Atletik Klub | Helsingør | 11.1.2020 |
22 | 1.30 | Morten Grevlund 05, Aalborg Atletik og Motion | 05 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 10.12.2019 |
23 | 1.25 | Marcus Mørkbak Højrup 06, Hjørring G.F., Atletik & Motion | 06 | Hjørring G.F., Atletik & Motion | Aalborg | 10.12.2019 |
24 | 1.21 | Lucas Spuur 05, Hvidovre Atletik & Motion | 05 | Hvidovre Atletik & Motion | Hvidovre | 5.1.2020 |
25 | 1.10 | Valdemar Østerberg Qvistgaard 05, Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Hvidovre | 8.12.2019 |
D15 Stangspring (18) |
---|
1 | 3.50 | Adam Sandbjerg Lind 05, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 05 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 15.2.2020 |
2 | 3.25 | Anders Nyborg 05, Randers Sportsklub Freja | 05 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 28.12.2019 |
3 | 3.00 | Viggo Lind Toustrup 05, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 05 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 26.1.2020 |
4 | 2.80 | Cornelius Birk Meissner 06, Skive A.M. | 06 | Skive A.M. | Randers | 1.2.2020 |
4 | 2.80 | Markus Dufresne 06, Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 15.2.2020 |
6 | 2.70 | Mads Elver Mørk 05, Allerød Atletik og Motion | 05 | Allerød Atletik og Motion | Helsingør | 1.2.2020 |
7 | 2.63 | Jonathan Sass Møller 06, Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 27.11.2019 |
8 | 2.60 | Frederik Pierri Stensler-Thomsen 05, Helsingør If, Atletik | 05 | Helsingør If, Atletik | Helsingør | 1.2.2020 |
9 | 2.53 | Rasmus Eybye Petersen 05, Ballerup Atletik Klub | 05 | Ballerup Atletik Klub | Helsingør | 11.1.2020 |
10 | 2.40 | Asger Pape Liboriussen 05, Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | København | 4.1.2020 |
11 | 2.20 | Joel Frederik von d'Ahe 06, Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | København | 4.1.2020 |
12 | 1.80 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen 06, Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | København | 4.1.2020 |
D15 Længdespring (18) |
---|
1 | 6.24 | Mathias Højen 05, Ballerup Atletik Klub | 05 | Ballerup Atletik Klub | Ballerup | 18.1.2020 |
2 | 5.90 | Anyel Weis 06, Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 11.1.2020 |
3 | 5.89 | David Tony Gobina Sigala 05, Athletikklubben Holstebro | 05 | Athletikklubben Holstebro | Aarhus | 26.1.2020 |
4 | 5.82 | Hakeem Ali 05, Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 11.1.2020 |
5 | 5.53 | Christian Andersson 06, Greve Atletik | 06 | Greve Atletik | Ballerup | 18.1.2020 |
6 | 5.51 | Sebastian Abildgaard Glyb 05, Holte Atletik | 05 | Holte Atletik | Malmö | 26.1.2020 |
7 | 5.37 | Emil Henriksen 05, Athletikklubben Holstebro | 05 | Athletikklubben Holstebro | Aarhus | 26.1.2020 |
8 | 5.28 | Markus Dufresne 06, Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 26.1.2020 |
9 | 5.15 | Daniel Bisgaard 05, Ballerup Atletik Klub | 05 | Ballerup Atletik Klub | Helsingør | 11.1.2020 |
10 | 5.12 | Oliver Kraglund 06, Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 10.12.2019 |
11 | 5.11 | Asger Pape Liboriussen 05, Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | København | 4.1.2020 |
12 | 5.05 | Carl-Emil Jensen 06, Herlev Løbe- og Atletikklub | 06 | Herlev Løbe- og Atletikklub | Helsingør | 11.1.2020 |
13 | 5.04 | Kristian Tinglef Svenstrup 05, Silkeborg Atletik Klub 77 | 05 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Aarhus | 28.12.2019 |
13 | 5.04 | Tobias Zeeberg Pedersen 06, Herning Gf, Atletik/Motion | 06 | Herning Gf, Atletik/Motion | Aarhus | 26.1.2020 |
15 | 5.02 | Eli Riege 06, Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 18.1.2020 |
16 | 5.00 | Jonathan Sass Møller 06, Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Aalborg | 28.12.2019 |
17 | 4.98 | Edwin Rouault 06, FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Helsingør | 11.1.2020 |
18 | 4.93 | Win Ghani 05, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 05 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 13.2.2020 |
19 | 4.83 | Christian Thomas Nymann 05, FIF atletik og motion | 05 | FIF atletik og motion | Ballerup | 18.1.2020 |
19 | 4.83 | Noah Østergaard 06, Gentofte Idræts Klub | 06 | Gentofte Idræts Klub | Helsingør | 1.2.2020 |
21 | 4.74 | Gustav Frydenlund Thomsen 05, Silkeborg Atletik Klub 77 | 05 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Göteborg | 30.11.2019 |
22 | 4.73 | Joel Frederik von d'Ahe 06, Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | København | 4.1.2020 |
23 | 4.66 | Adam Skytte 06, KIF - København | 06 | KIF - København | Helsingør | 11.1.2020 |
24 | 4.65 | Tobias Lykke Nørgaard 06, Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 18.1.2020 |
25 | 4.56 | Mads Vielsøe-Nielsen 05, HG Atletik TM | 05 | HG Atletik TM | Ballerup | 18.1.2020 |
26 | 4.54 | Oliver Larsen 05, Amager Atletik Club | 05 | Amager Atletik Club | Ballerup | 18.1.2020 |
27 | 4.37 | Jonathan Leighton Thomsen 05, Aalborg Atletik og Motion | 05 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 7.11.2019 |
28 | 4.36 | Emil Amsler 06, Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 10.12.2019 |
29 | 4.32 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen 06, Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 11.1.2020 |
30 | 4.29 | Elias Solvang 05, Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 05 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | Helsingør | 1.2.2020 |
31 | 4.28 | Villads Fredsted Andersen 06, FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Ballerup | 18.1.2020 |
32 | 4.27 | Marvin Lumbye 06, Esbjerg Atletik og Motion | 06 | Esbjerg Atletik og Motion | Skive | 18.1.2020 |
33 | 4.24 | Holger Singes Bahrndorff 06, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 26.1.2020 |
34 | 4.22 | William Raun Perregaard 06, Vidar Atletik | 06 | Vidar Atletik | Randers | 15.2.2020 |
35 | 4.20 | Connor Joseph Mikkelsen 06, Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 1.2.2020 |
36 | 4.16 | Kasper Schimmell Smith 05, Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 18.1.2020 |
37 | 4.15 | Daniel Røddik Lund 06, Amager Atletik Club | 06 | Amager Atletik Club | Hvidovre | 16.2.2020 |
38 | 4.12 | Rasmus Eybye Petersen 05, Ballerup Atletik Klub | 05 | Ballerup Atletik Klub | Helsingør | 11.1.2020 |
39 | 4.10 | Marius Winther 06, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 26.1.2020 |
40 | 3.91 | Christian Gottlieb 05, Holte Atletik | 05 | Holte Atletik | Helsingør | 1.2.2020 |
41 | 3.90 | Krystof Fjord Nielsen 06, Athletikklubben Holstebro | 06 | Athletikklubben Holstebro | Aarhus | 26.1.2020 |
42 | 3.89 | Valdemar Østerberg Qvistgaard 05, Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Hvidovre | 16.2.2020 |
43 | 3.85 | Linus Cochran 05, Silkeborg Atletik Klub 77 | 05 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Göteborg | 30.11.2019 |
44 | 3.79 | Jonathan Alfred Fensten 06, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 26.1.2020 |
45 | 3.75 | Oscar Merkens 06, Bagsværd Atletik Club | 06 | Bagsværd Atletik Club | Helsingør | 1.2.2020 |
46 | 3.74 | Tobias Krath Hansen 06, Viborg Atletik og Motionsforening | 06 | Viborg Atletik og Motionsforening | Randers | 15.2.2020 |
47 | 3.60 | Nathan Philibert (u) 06, Holte Atletik | 06 | Holte Atletik | Helsingør | 1.2.2020 |
48 | 3.58 | Grzegorz Robaczyk 05, Aalborg Atletik og Motion | 05 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 7.11.2019 |
48 | 3.58 | Valdemar Anker Birker 06, Aaig - Atletik & Triathlon | 06 | Aaig - Atletik & Triathlon | Randers | 15.2.2020 |
50 | 3.55 | Morten Grevlund 05, Aalborg Atletik og Motion | 05 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 7.11.2019 |
51 | 3.34 | Villads Lind 06, FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Helsingør | 1.2.2020 |
52 | 3.09 | Marcus Mørkbak Højrup 06, Hjørring G.F., Atletik & Motion | 06 | Hjørring G.F., Atletik & Motion | Aalborg | 10.12.2019 |
53 | 3.06 | Sebastian Brogaard 06, Odense Atletik - O.G.F. | 06 | Odense Atletik - O.G.F. | Randers | 15.2.2020 |
D15 Trespring (18) |
---|
1 | 11.33 | Kristian Tinglef Svenstrup 05, Silkeborg Atletik Klub 77 | 05 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Aarhus | 25.1.2020 |
2 | 10.67 | Jonathan Sass Møller 06, Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 15.2.2020 |
3 | 8.82 | Valdemar Østerberg Qvistgaard 05, Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Hvidovre | 5.1.2020 |
4 | 8.27 | Lucas Spuur 05, Hvidovre Atletik & Motion | 05 | Hvidovre Atletik & Motion | Hvidovre | 16.2.2020 |
D15 Kuglestød 4.0 kg (18) |
---|
1 | 13.71 | Frederik Degn Pedersen 05, Greve Atletik | 05 | Greve Atletik | Ballerup | 19.1.2020 |
2 | 12.33 | Emil Henriksen 05, Athletikklubben Holstebro | 05 | Athletikklubben Holstebro | Aarhus | 26.1.2020 |
3 | 12.16 | Adam Sandbjerg Lind 05, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 05 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
4 | 11.98 | Emil Engberg Pedersen 05, Kolding KFUM Atletik og Motion | 05 | Kolding KFUM Atletik og Motion | Helsingør | 11.1.2020 |
5 | 11.75 | Christian Andersson 06, Greve Atletik | 06 | Greve Atletik | Hvidovre | 16.2.2020 |
6 | 11.51 | Vitus Rosenkrands 05, Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | København | 15.2.2020 |
7 | 11.33 | Tobias Zeeberg Pedersen 06, Herning Gf, Atletik/Motion | 06 | Herning Gf, Atletik/Motion | Aarhus | 26.1.2020 |
8 | 10.90 | Anyel Weis 06, Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 1.2.2020 |
9 | 10.85 | Carl-Emil Jensen 06, Herlev Løbe- og Atletikklub | 06 | Herlev Løbe- og Atletikklub | København | 15.2.2020 |
10 | 10.63 | Markus Dufresne 06, Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 1.2.2020 |
11 | 10.57 | Hakeem Ali 05, Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | København | 15.2.2020 |
12 | 10.56 | Asger Pape Liboriussen 05, Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | København | 15.2.2020 |
13 | 10.46 | Valdemar Kopp 06, Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 1.2.2020 |
14 | 10.40 | Oliver Larsen 05, Amager Atletik Club | 05 | Amager Atletik Club | Helsingør | 11.1.2020 |
15 | 10.34 | Mathias Riber Schmidt 06, Køge Atletik | 06 | Køge Atletik | Malmö | 26.1.2020 |
15 | 10.34 | Grzegorz Robaczyk 05, Aalborg Atletik og Motion | 05 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 13.2.2020 |
17 | 10.09 | Daniel Larsen 05, Slagelse Atletik DELTA | 05 | Slagelse Atletik DELTA | Ballerup | 27.12.2019 |
18 | 9.78 | Cornelius Birk Meissner 06, Skive A.M. | 06 | Skive A.M. | Randers | 1.2.2020 |
19 | 9.77 | Daniel Kylmäluoma Pedersen 06, Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 26.1.2020 |
20 | 9.47 | Jonathan Leighton Thomsen 05, Aalborg Atletik og Motion | 05 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 13.2.2020 |
21 | 9.40 | Daniel Bisgaard 05, Ballerup Atletik Klub | 05 | Ballerup Atletik Klub | Ballerup | 27.12.2019 |
22 | 9.31 | Joel Frederik von d'Ahe 06, Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | København | 4.1.2020 |
23 | 9.11 | Alexander Foltmar 06, Ballerup Atletik Klub | 06 | Ballerup Atletik Klub | Ballerup | 19.1.2020 |
24 | 9.01 | Alexander Bergman 05, Hvidovre Atletik & Motion | 05 | Hvidovre Atletik & Motion | Hvidovre | 16.2.2020 |
25 | 8.61 | Christian Thomas Nymann 05, FIF atletik og motion | 05 | FIF atletik og motion | Malmö | 26.1.2020 |
26 | 8.49 | Elias Solvang 05, Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 05 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | Helsingør | 1.2.2020 |
27 | 8.46 | Frederik Dahl Larsen 06, FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Helsingør | 11.1.2020 |
28 | 8.34 | Anders Christian Nicolaisen 05, Odense Atletik - O.G.F. | 05 | Odense Atletik - O.G.F. | Aarhus | 26.1.2020 |
28 | 8.34 | Andreas Fagot Krogh Jensen 05, Holte Atletik | 05 | Holte Atletik | Helsingør | 1.2.2020 |
30 | 8.31 | Villads Lind 06, FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Helsingør | 1.2.2020 |
31 | 7.79 | Janus Stepping Christensen 05, Amager Atletik Club | 05 | Amager Atletik Club | Ballerup | 19.1.2020 |
32 | 7.77 | Erik Lange Dons 06, Hvidovre Atletik & Motion | 06 | Hvidovre Atletik & Motion | Hvidovre | 16.2.2020 |
33 | 7.47 | Marvin Lumbye 06, Esbjerg Atletik og Motion | 06 | Esbjerg Atletik og Motion | Skive | 18.1.2020 |
34 | 7.46 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen 06, Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 11.1.2020 |
35 | 7.24 | Morten Grevlund 05, Aalborg Atletik og Motion | 05 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 13.2.2020 |
36 | 7.15 | Linus Cochran 05, Silkeborg Atletik Klub 77 | 05 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Göteborg | 30.11.2019 |
37 | 6.81 | Holger Singes Bahrndorff 06, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 26.1.2020 |
38 | 6.34 | Jonathan Alfred Fensten 06, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 26.1.2020 |
39 | 6.30 | Gustav Bodekær 05, Atletikforeningen Fremad Holbæk | 05 | Atletikforeningen Fremad Holbæk | Randers | 15.2.2020 |
40 | 6.14 | Oscar Merkens 06, Bagsværd Atletik Club | 06 | Bagsværd Atletik Club | Helsingør | 1.2.2020 |
41 | 6.09 | Tobias Krath Hansen 06, Viborg Atletik og Motionsforening | 06 | Viborg Atletik og Motionsforening | Randers | 15.2.2020 |
42 | 6.04 | Gustav Frydenlund Thomsen 05, Silkeborg Atletik Klub 77 | 05 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Hvidovre | 8.12.2019 |
43 | 6.02 | Valdemar Anker Birker 06, Aaig - Atletik & Triathlon | 06 | Aaig - Atletik & Triathlon | Randers | 15.2.2020 |
44 | 5.77 | Valdemar Østerberg Qvistgaard 05, Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Hvidovre | 16.2.2020 |
45 | 5.76 | Tobias Lykke Nørgaard 06, Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | København | 4.1.2020 |
46 | 5.65 | Kasper Schimmell Smith 05, Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 19.1.2020 |
47 | 5.47 | Noah Henriksen 06, FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Helsingør | 1.2.2020 |
48 | 5.26 | Krystof Fjord Nielsen 06, Athletikklubben Holstebro | 06 | Athletikklubben Holstebro | Aarhus | 26.1.2020 |
D17 60 m (24) |
---|
1 | 7.10 | Vilhelm Krüger 04, Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 18.1.2020 |
2 | 7.20 | Frederik Thorup Sørensen 04, Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 8.2.2020 |
3 | 7.21 | Thomas Mølgaard 03, Randers Sportsklub Freja | 03 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 28.12.2019 |
4 | 7.25 | Max Kørner Andersen 03, Randers Sportsklub Freja | 03 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 25.1.2020 |
5 | 7.34 | Mikkel David Marklund 04, Skive A.M. | 04 | Skive A.M. | Ballerup | 18.1.2020 |
6 | 7.35 | Sofus Peter Lassen 03, Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 18.1.2020 |
7 | 7.37 | Ali Basim Al-Timimi 03, Skive A.M. | 03 | Skive A.M. | Skive | 1.2.2020 |
8 | 7.42 | Neloo Falck 03, KIF - København | 03 | KIF - København | Malmö | 8.2.2020 |
9 | 7.45 | Dhruv Mehrotra 03, Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 8.2.2020 |
10 | 7.48 | Luis Felipe Maillet 04, Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 18.1.2020 |
11 | 7.51 | Magnus Antonio Askov-Hansen 03, Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 18.1.2020 |
12 | 7.57 | Jelmer Scholten 04, Aalborg Atletik og Motion | 04 | Aalborg Atletik og Motion | Göteborg | 30.11.2019 |
12 | 7.57 | Juan José Acevedo Rodriguez 04, Skive A.M. | 04 | Skive A.M. | Aarhus | 28.12.2019 |
12 | 7.57 | Carl Johan Zachariae 04, Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 18.1.2020 |
15 | 7.58 | Malte Dam Korsbjerg 03, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 03 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Skive | 1.2.2020 |
16 | 7.60 | Christoffer Erritsø 03, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 03 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 28.12.2019 |
17 | 7.64 | Sofus Ingemann Harmsen 03, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 03 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 28.12.2019 |
18 | 7.67 | Zacharias Albert Gustafsen 04, Helsingør If, Atletik | 04 | Helsingør If, Atletik | Ballerup | 18.1.2020 |
19 | 7.70 | August Østergaard 03, KIF - København | 03 | KIF - København | Malmö | 8.2.2020 |
20 | 7.76 | Sebastian Højriis Monneret 03, Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 18.1.2020 |
21 | 7.79 | Andreas Tissier 04, KIF - København | 04 | KIF - København | Skive | 1.2.2020 |
22 | 7.83 | Christian Reusing 04, Atletikklubben Heden | 04 | Atletikklubben Heden | Aarhus | 28.12.2019 |
23 | 7.84 | Carl Bruce Aabo 04, HG Atletik TM | 04 | HG Atletik TM | Ballerup | 18.1.2020 |
23 | 7.84 | Mathis Touillon 04, Hvidovre Atletik & Motion | 04 | Hvidovre Atletik & Motion | Malmö | 25.1.2020 |
25 | 7.86 | Hugo Rasmussen 03, Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 03 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | Ballerup | 18.1.2020 |
25 | 7.86 | Miso Buha 03, Hvirlan | 03 | Hvirlan | Reykjavik | 18.1.2020 |
27 | 7.87 | Marius Hyldborg 04, Silkeborg Atletik Klub 77 | 04 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Aarhus | 28.12.2019 |
28 | 7.90 | Jonas Strunge 04, Hvidovre Atletik & Motion | 04 | Hvidovre Atletik & Motion | Ballerup | 18.1.2020 |
28 | 7.90 | August Lund Jessen 03, Haderslev Idræts-forening | 03 | Haderslev Idræts-forening | Randers | 15.2.2020 |
30 | 7.91 | Viktor Bokmand 04, Trongårdens Idræts Forening | 04 | Trongårdens Idræts Forening | Ballerup | 18.1.2020 |
31 | 7.95 | Tobias Roed Garza 04, Randers Sportsklub Freja | 04 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 28.12.2019 |
32 | 8.03 | Christian Mersebach 04, Gentofte Idræts Klub | 04 | Gentofte Idræts Klub | Ballerup | 18.1.2020 |
33 | 8.09 | Jeppe Skærlund Svendsen 04, Helsingør If, Atletik | 04 | Helsingør If, Atletik | Helsingør | 1.2.2020 |
34 | 8.36 | Simon-Ronaldo Baun L Gonzales 04, Ballerup Atletik Klub | 04 | Ballerup Atletik Klub | Helsingør | 1.2.2020 |
35 | 8.48 | Caspar Vitus Nielsen 04, Holte Atletik | 04 | Holte Atletik | Helsingør | 11.1.2020 |
36 | 8.49 | Mads Hjorth Hansen 04, Gentofte Idræts Klub | 04 | Gentofte Idræts Klub | Helsingør | 1.2.2020 |
37 | 8.57 | Jonas Dufresne 04, Randers Sportsklub Freja | 04 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 15.2.2020 |
38 | 9.02 | David Holst Hahn 04, FIF atletik og motion | 04 | FIF atletik og motion | Helsingør | 11.1.2020 |
D17 200 m (20) |
---|
1 | 22.80 | Vilhelm Krüger 04, Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 26.1.2020 |
2 | 23.10 | Neloo Falck 03, KIF - København | 03 | KIF - København | Helsingør | 16.6.2019 |
3 | 23.26 | Frederik Thorup Sørensen 04, Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 26.1.2020 |
4 | 23.49 | Luis Felipe Maillet 04, Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Greve | 28.9.2019 |
5 | 23.56 | Sofus Peter Lassen 03, Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 26.1.2020 |
6 | 23.67 | August Østergaard 03, KIF - København | 03 | KIF - København | Helsingør | 16.6.2019 |
7 | 23.88 | Mikkel David Marklund 04, Skive A.M. | 04 | Skive A.M. | Malmö | 26.1.2020 |
8 | 24.07 | Sofus Ingemann Harmsen 03, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 03 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 16.6.2019 |
9 | 24.11 | Tobias Jappe Bjerre 04, Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | København | 31.8.2019 |
10 | 24.14 | Max Kørner Andersen 03, Randers Sportsklub Freja | 03 | Randers Sportsklub Freja | Greve | 25.8.2019 |
11 | 24.19 | Ali Basim Al-Timimi 03, Skive A.M. | 03 | Skive A.M. | Holte | 8.9.2019 |
12 | 24.29 | Jelmer Scholten 04, Aalborg Atletik og Motion | 04 | Aalborg Atletik og Motion | Skive | 14.12.2019 |
13 | 24.30 | Miso Buha 03, Hvirlan | 03 | Hvirlan | Göteborg | 30.6.2019 |
14 | 24.34 | Juan José Acevedo Rodriguez 04, Skive A.M. | 04 | Skive A.M. | Vejle | 19.6.2019 |
15 | 24.39 | Dhruv Mehrotra 03, Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 9.2.2020 |
16 | 24.40 | Malte Dam Korsbjerg 03, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 03 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 16.6.2019 |
17 | 24.44 | Hans Sækmose 04, Vejle Idrætsforening | 04 | Vejle Idrætsforening | Greve | 25.8.2019 |
18 | 24.56 | Lukas Medina Sørensen 03, KIF - København | 03 | KIF - København | Odense | 1.6.2019 |
19 | 24.69 | Morten Skovgaard 03, Esbjerg Atletik og Motion | 03 | Esbjerg Atletik og Motion | Randers | 16.6.2019 |
20 | 24.84 | Christian Reusing 04, Atletikklubben Heden | 04 | Atletikklubben Heden | Esbjerg | 28.9.2019 |
21 | 24.91 | Carl Johan Zachariae 04, Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Greve | 25.8.2019 |
22 | 24.93 | Magnus Ravn Herche 03, Amager Atletik Club | 03 | Amager Atletik Club | Greve | 25.8.2019 |
23 | 24.97 | Anton Juhl Seitzberg 03, Atletikforeningen Fremad Holbæk | 03 | Atletikforeningen Fremad Holbæk | Tårnby | 5.5.2019 |
24 | 25.17 | Mik Resen Lønborg 03, KIF - København | 03 | KIF - København | Tårnby | 5.5.2019 |
25 | 25.21 | Tobias Feldborg Nielsen 03, Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 03 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | København | 18.8.2019 |
26 | 25.23 | Tobias Roed Garza 04, Randers Sportsklub Freja | 04 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 27.11.2019 |
27 | 25.24 | Mikkel Bjerregaard Nielsen 03, Kolding KFUM Atletik og Motion | 03 | Kolding KFUM Atletik og Motion | Odense | 5.7.2019 |
28 | 25.25 | Niels Kristensen 03, Esbjerg Atletik og Motion | 03 | Esbjerg Atletik og Motion | Randers | 16.6.2019 |
28 | 25.25 | Andreas Tissier 04, KIF - København | 04 | KIF - København | Skive | 1.2.2020 |
30 | 25.29 | Zacharias Albert Gustafsen 04, Helsingør If, Atletik | 04 | Helsingør If, Atletik | Greve | 28.9.2019 |
31 | 25.32 | Milan Tuxen 04, Helsingør If, Atletik | 04 | Helsingør If, Atletik | Helsingør | 16.6.2019 |
32 | 25.43 | Mathis Touillon 04, Hvidovre Atletik & Motion | 04 | Hvidovre Atletik & Motion | Malmö | 26.1.2020 |
33 | 25.49 | Emil Daniel Nielsen 04, Slagelse Atletik DELTA | 04 | Slagelse Atletik DELTA | Helsingør | 16.6.2019 |
34 | 25.58 | Jonas Albertsen 03, Ballerup Atletik Klub | 03 | Ballerup Atletik Klub | Tårnby | 5.5.2019 |
35 | 25.61 | Jonas Strunge 04, Hvidovre Atletik & Motion | 04 | Hvidovre Atletik & Motion | Greve | 25.8.2019 |
36 | 25.65 | Oliver Fabricius Thomsen 03, FIF atletik og motion | 03 | FIF atletik og motion | Göteborg | 30.6.2019 |
37 | 25.74 | William Elsner 03, KIF - København | 03 | KIF - København | Malmö | 26.1.2020 |
38 | 25.85 | Oscar Egelund 04, Holte Atletik | 04 | Holte Atletik | Greve | 25.8.2019 |
39 | 25.98 | August Lund Jessen 03, Haderslev Idræts-forening | 03 | Haderslev Idræts-forening | Randers | 16.6.2019 |
40 | 26.07 | Sofus Olivarius Vølund 04, Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Greve | 28.9.2019 |
41 | 26.30 | Carl Bruce Aabo 04, HG Atletik TM | 04 | HG Atletik TM | Herlufsholm | 5.8.2019 |
42 | 26.36 | Markus Munksdorf 04, Hvidovre Atletik & Motion | 04 | Hvidovre Atletik & Motion | Tårnby | 5.5.2019 |
43 | 26.37 | Viktor Bokmand 04, Trongårdens Idræts Forening | 04 | Trongårdens Idræts Forening | Greve | 25.8.2019 |
44 | 26.60 | Christian Mersebach 04, Gentofte Idræts Klub | 04 | Gentofte Idræts Klub | Greve | 28.9.2019 |
45 | 27.21 | Simon-Ronaldo Baun L Gonzales 04, Ballerup Atletik Klub | 04 | Ballerup Atletik Klub | Malmö | 9.2.2020 |
46 | 27.51 | Gustav b Andersen 04, Amager Atletik Club | 04 | Amager Atletik Club | Helsingør | 16.6.2019 |
47 | 28.44 | Sebastian Brogaard 04, Esbjerg Atletik og Motion | 04 | Esbjerg Atletik og Motion | Aarhus | 11.5.2019 |
48 | 28.77 | Rasmus Brandt 04, Atletikforeningen Fremad Holbæk | 04 | Atletikforeningen Fremad Holbæk | Ballerup | 2.6.2019 |
49 | 29.87 | Marius Hyldborg 04, Silkeborg Atletik Klub 77 | 04 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Silkeborg | 22.5.2019 |
50 | 32.81 | Rasmus Bangsgaard Nielsen 03, Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 03 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Skive | 14.12.2019 |
D17 400 m (20) |
---|
1 | 50.98 | Vilhelm Krüger 04, Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | København | 28.5.2019 |
2 | 51.40 | Neloo Falck 03, KIF - København | 03 | KIF - København | Aalborg | 14.9.2019 |
3 | 51.95 | Luis Felipe Maillet 04, Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | København | 28.5.2019 |
4 | 51.99 | August Østergaard 03, KIF - København | 03 | KIF - København | Helsingør | 15.6.2019 |
5 | 52.48 | Kaspar Henriksen 03, Odense Atletik - O.G.F. | 03 | Odense Atletik - O.G.F. | Pärnu | 9.7.2019 |
6 | 52.72 | Torben Bossen 03, Kolding KFUM Atletik og Motion | 03 | Kolding KFUM Atletik og Motion | Vejle | 27.4.2019 |
7 | 52.97 | Jelmer Scholten 04, Aalborg Atletik og Motion | 04 | Aalborg Atletik og Motion | Göteborg | 1.12.2019 |
8 | 53.31 | Miso Buha 03, Hvirlan | 03 | Hvirlan | Thorshavn | 9.9.2019 |
9 | 53.36 | Max Kørner Andersen 03, Randers Sportsklub Freja | 03 | Randers Sportsklub Freja | København | 31.8.2019 |
10 | 54.05 | Carl August Allerød 03, Aalborg Atletik og Motion | 03 | Aalborg Atletik og Motion | Göteborg | 29.6.2019 |
11 | 54.19 | Tobias Feldborg Nielsen 03, Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 03 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | Helsingør | 15.6.2019 |
12 | 55.19 | Hugo Rasmussen 03, Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 03 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | København | 31.8.2019 |
13 | 55.34 | Samuel Emil Gobina Sigala 03, Athletikklubben Holstebro | 03 | Athletikklubben Holstebro | Randers | 15.6.2019 |
14 | 55.40 | Anton Juhl Seitzberg 03, Atletikforeningen Fremad Holbæk | 03 | Atletikforeningen Fremad Holbæk | Hvidovre | 8.6.2019 |
15 | 55.52 | Jonas Albertsen 03, Ballerup Atletik Klub | 03 | Ballerup Atletik Klub | Ballerup | 2.6.2019 |
16 | 55.80 | Mikkel Bjerregaard Nielsen 03, Kolding KFUM Atletik og Motion | 03 | Kolding KFUM Atletik og Motion | Vejle | 4.9.2019 |
17 | 55.91 | Lauge Rasmussen 03, Trongårdens Idræts Forening | 03 | Trongårdens Idræts Forening | Helsingør | 15.6.2019 |
18 | 56.12 | Andreas Tissier 04, KIF - København | 04 | KIF - København | Skive | 14.12.2019 |
19 | 56.29 | Peter Agerlund Christensen 03, Slagelse Atletik DELTA | 03 | Slagelse Atletik DELTA | Slagelse | 7.9.2019 |
20 | 56.90 | Oliver Fabricius Thomsen 03, FIF atletik og motion | 03 | FIF atletik og motion | Ballerup | 25.5.2019 |
21 | 56.96 | Mads Rubek Vitoft 03, Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | København | 31.8.2019 |
22 | 57.08 | Lukas Medina Sørensen 03, KIF - København | 03 | KIF - København | København | 31.8.2019 |
23 | 57.09 | Khalid Alnab Abdulle 03, Randers Sportsklub Freja | 03 | Randers Sportsklub Freja | Herning | 21.9.2019 |
24 | 57.12 | Jógvan Kárason 04, Færøerne | 04 | Færøerne | Thorshavn | 15.6.2019 |
25 | 57.37 | Dhruv Mehrotra 03, Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | København | 31.8.2019 |
26 | 57.89 | Rasmus Jæger 04, Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 04 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | Slagelse | 7.9.2019 |
27 | 57.94 | Rasmus Bangsgaard Nielsen 03, Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 03 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Aalborg | 22.6.2019 |
28 | 58.02 | Stinus Dolmer Nielsen 03, Bagsværd Atletik Club | 03 | Bagsværd Atletik Club | Skive | 13.5.2019 |
29 | 58.83 | Simon Tjalve 04, Odense Atletik - O.G.F. | 04 | Odense Atletik - O.G.F. | Odense | 28.1.2020 |
30 | 59.17 | Emil Daniel Nielsen 04, Slagelse Atletik DELTA | 04 | Slagelse Atletik DELTA | Slagelse | 27.4.2019 |
31 | 59.30 | Sofus Olivarius Vølund 04, Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | København | 28.5.2019 |
32 | 59.31 | August Lund Jessen 03, Haderslev Idræts-forening | 03 | Haderslev Idræts-forening | Greve | 24.8.2019 |
33 | 59.64 | Gustav b Andersen 04, Amager Atletik Club | 04 | Amager Atletik Club | Hvidovre | 9.6.2019 |
34 | 59.86 | Bastian Tolborg 03, Randers Sportsklub Freja | 03 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 15.6.2019 |
35 | 61.06 | Milan Axelgaard 04, Haderslev Idræts-forening | 04 | Haderslev Idræts-forening | Sønderborg | 27.5.2019 |
36 | 61.23 | Mads Dybbro 04, Slagelse Atletik DELTA | 04 | Slagelse Atletik DELTA | Slagelse | 7.9.2019 |
37 | 61.29 | Simon-Ronaldo Baun L Gonzales 04, Ballerup Atletik Klub | 04 | Ballerup Atletik Klub | Hvidovre | 9.6.2019 |
38 | 61.66 | Juan José Acevedo Rodriguez 04, Skive A.M. | 04 | Skive A.M. | Odense | 1.6.2019 |
39 | 62.12 | Albert Vagn Jensen 03, FIF atletik og motion | 03 | FIF atletik og motion | Hillerød | 22.5.2019 |
40 | 65.02 | Jaspar Olofsson 04, Aaig - Atletik & Triathlon | 04 | Aaig - Atletik & Triathlon | Greve | 12.6.2019 |
41 | 68.03 | Eskild J. Kraack 04, Gråsten I & Gf | 04 | Gråsten I & Gf | Sønderborg | 27.5.2019 |
D17 800 m (18) |
---|
1 | 1:58.17 | Axel Vang Christensen 04, FIF Hillerød | 04 | FIF Hillerød | Greve | 25.8.2019 |
2 | 1:59.91 | Luis Felipe Maillet 04, Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Greve | 25.8.2019 |
3 | 2:00.64 | Samuel Emil Gobina Sigala 03, Athletikklubben Holstebro | 03 | Athletikklubben Holstebro | Skive | 1.2.2020 |
4 | 2:01.95 | Martin Møllgaard 03, FIF atletik og motion | 03 | FIF atletik og motion | Aalborg | 22.6.2019 |
5 | 2:03.13 | Jonathan Drechsler Sigvardsen 04, Viborg Atletik og Motionsforening | 04 | Viborg Atletik og Motionsforening | Skive | 14.12.2019 |
6 | 2:03.90 | Gustav Bendsen 03, KIF - København | 03 | KIF - København | Malmö | 9.2.2020 |
7 | 2:04.53 | Oliver Kirial Olsen 03, Skive A.M. | 03 | Skive A.M. | Greve | 25.8.2019 |
8 | 2:04.66 | Carl August Allerød 03, Aalborg Atletik og Motion | 03 | Aalborg Atletik og Motion | Tårnby | 4.5.2019 |
9 | 2:05.69 | Mikkel Bjerregaard Nielsen 03, Kolding KFUM Atletik og Motion | 03 | Kolding KFUM Atletik og Motion | Vejle | 19.6.2019 |
10 | 2:05.75 | Jelmer Scholten 04, Aalborg Atletik og Motion | 04 | Aalborg Atletik og Motion | Göteborg | 29.6.2019 |
11 | 2:06.35 | Carl Emil Hjorth 04, FIF atletik og motion | 04 | FIF atletik og motion | Greve | 25.8.2019 |
12 | 2:06.87 | Jonas Albertsen 03, Ballerup Atletik Klub | 03 | Ballerup Atletik Klub | Tårnby | 4.5.2019 |
13 | 2:07.09 | Rasmus Jæger 04, Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 04 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | Ballerup | 18.1.2020 |
14 | 2:07.29 | Gustav b Andersen 04, Amager Atletik Club | 04 | Amager Atletik Club | Greve | 25.8.2019 |
15 | 2:07.31 | Victor Tvistholm Jørgensen 04, Greve Trim Motionsklub | 04 | Greve Trim Motionsklub | København | 18.8.2019 |
16 | 2:07.51 | Khalid Alnab Abdulle 03, Randers Sportsklub Freja | 03 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 15.2.2020 |
17 | 2:08.25 | Lauge Rasmussen 03, Trongårdens Idræts Forening | 03 | Trongårdens Idræts Forening | Helsingør | 16.6.2019 |
18 | 2:09.19 | Tobias Feldborg Nielsen 03, Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 03 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | Greve | 28.9.2019 |
19 | 2:10.17 | Anton Juhl Seitzberg 03, Atletikforeningen Fremad Holbæk | 03 | Atletikforeningen Fremad Holbæk | Ballerup | 2.6.2019 |
20 | 2:10.32 | Milan Axelgaard 04, Haderslev Idræts-forening | 04 | Haderslev Idræts-forening | Greve | 25.8.2019 |
21 | 2:10.45 | Lukas Harber 04, Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Crawley | 10.7.2019 |
22 | 2:10.61 | Rasmus Bangsgaard Nielsen 03, Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 03 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Randers | 16.6.2019 |
23 | 2:11.05 | Lucas Bendtsen 04, Atletikforeningen Fremad Holbæk | 04 | Atletikforeningen Fremad Holbæk | Tårnby | 4.5.2019 |
24 | 2:12.14 | Jonathan Højgaard Clausen 04, Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 18.1.2020 |
25 | 2:14.11 | Malthe Bøgebjerg 03, Silkeborg Atletik Klub 77 | 03 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Herning | 4.5.2019 |
26 | 2:17.56 | Magnus Bundgaard 04, Esbjerg Atletik og Motion | 04 | Esbjerg Atletik og Motion | Esbjerg | 7.5.2019 |
27 | 2:17.64 | Benjamin Garsdal 03, Silkeborg Atletik Klub 77 | 03 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Aarhus | 21.5.2019 |
28 | 2:18.83 | Vilhelm Krüger 04, Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | København | 1.9.2019 |
29 | 2:19.02 | Tobias Roed Garza 04, Randers Sportsklub Freja | 04 | Randers Sportsklub Freja | København | 1.9.2019 |
30 | 2:19.56 | Tobias Jappe Bjerre 04, Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | København | 1.9.2019 |
31 | 2:21.81 | Caspar Vitus Nielsen 04, Holte Atletik | 04 | Holte Atletik | Greve | 25.8.2019 |
32 | 2:22.45 | Marius Ulfkjer Østergaard 04, Sæby Idrætsklub 80 | 04 | Sæby Idrætsklub 80 | Göteborg | 29.6.2019 |
33 | 2:24.27 | Emil Daniel Nielsen 04, Slagelse Atletik DELTA | 04 | Slagelse Atletik DELTA | Helsingør | 16.6.2019 |
34 | 2:24.50 | Rasmus Hansen 03, Viking Atletik | 03 | Viking Atletik | Helsingør | 16.6.2019 |
35 | 2:24.86 | Simon-Ronaldo Baun L Gonzales 04, Ballerup Atletik Klub | 04 | Ballerup Atletik Klub | Helsingør | 16.6.2019 |
36 | 2:26.83 | Mads Hjorth Hansen 04, Gentofte Idræts Klub | 04 | Gentofte Idræts Klub | Ballerup | 18.1.2020 |
37 | 2:27.8h | Simon Tjalve 04, Odense Atletik - O.G.F. | 04 | Odense Atletik - O.G.F. | Odense | 3.6.2019 |
38 | 2:28.19 | Cilius Jørgensen 04, Gentofte Idræts Klub | 04 | Gentofte Idræts Klub | Hvidovre | 8.6.2019 |
39 | 2:31.27 | Jonas Strunge 04, Hvidovre Atletik & Motion | 04 | Hvidovre Atletik & Motion | Tårnby | 4.10.2019 |
40 | 2:31.28 | August Lund Jessen 03, Haderslev Idræts-forening | 03 | Haderslev Idræts-forening | Haderslev | 28.9.2019 |
41 | 2:33.9h | Nicolai Tobias Søltoft 04, Trongårdens Idræts Forening | 04 | Trongårdens Idræts Forening | Lyngby | 26.6.2019 |
42 | 2:35.83 | David Holst Hahn 04, FIF atletik og motion | 04 | FIF atletik og motion | Göteborg | 29.6.2019 |
43 | 2:36.4h | Viktor Bokmand 04, Trongårdens Idræts Forening | 04 | Trongårdens Idræts Forening | Lyngby | 26.6.2019 |
44 | 2:40.59 | Eskild J. Kraack 04, Gråsten I & Gf | 04 | Gråsten I & Gf | Haderslev | 28.9.2019 |
45 | 2:46.82 | Sebastian Brogaard 04, Esbjerg Atletik og Motion | 04 | Esbjerg Atletik og Motion | Aarhus | 12.5.2019 |
D17 1500 m (18) |
---|
1 | 3:57.06 | Joel Ibler Lillesø 03, Bagsværd Atletik Club | 03 | Bagsværd Atletik Club | Holte | 8.9.2019 |
2 | 4:07.59 | Martin Møllgaard 03, FIF atletik og motion | 03 | FIF atletik og motion | Greve | 24.8.2019 |
3 | 4:11.90 | Samuel Emil Gobina Sigala 03, Athletikklubben Holstebro | 03 | Athletikklubben Holstebro | Skive | 18.1.2020 |
4 | 4:13.67 | Jonathan Drechsler Sigvardsen 04, Viborg Atletik og Motionsforening | 04 | Viborg Atletik og Motionsforening | Skive | 18.1.2020 |
5 | 4:14.17 | Oliver Kirial Olsen 03, Skive A.M. | 03 | Skive A.M. | Skive | 18.1.2020 |
6 | 4:15.73 | Carl Emil Hjorth 04, FIF atletik og motion | 04 | FIF atletik og motion | København | 13.6.2019 |
7 | 4:20.62 | Rasmus Bangsgaard Nielsen 03, Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 03 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Randers | 15.6.2019 |
8 | 4:22.99 | Rasmus Jæger 04, Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 04 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | Ballerup | 19.1.2020 |
9 | 4:23.63 | Malthe Bøgebjerg 03, Silkeborg Atletik Klub 77 | 03 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Greve | 24.8.2019 |
10 | 4:24.72 | Victor Tvistholm Jørgensen 04, Greve Trim Motionsklub | 04 | Greve Trim Motionsklub | Helsingør | 15.6.2019 |
11 | 4:25.13 | Gustav b Andersen 04, Amager Atletik Club | 04 | Amager Atletik Club | Ballerup | 19.1.2020 |
12 | 4:26.2h | Lukas Harber 04, Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Erith | 15.6.2019 |
13 | 4:26.54 | Jeppe Haghfelt 03, Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Greve | 24.8.2019 |
14 | 4:27.56 | Milan Axelgaard 04, Haderslev Idræts-forening | 04 | Haderslev Idræts-forening | Skive | 18.1.2020 |
15 | 4:27.62 | Gustav Bendsen 03, KIF - København | 03 | KIF - København | Bagsværd | 18.5.2019 |
16 | 4:28.23 | Jonas Albertsen 03, Ballerup Atletik Klub | 03 | Ballerup Atletik Klub | Greve | 24.8.2019 |
17 | 4:31.35 | Lauge Rasmussen 03, Trongårdens Idræts Forening | 03 | Trongårdens Idræts Forening | Greve | 24.8.2019 |
18 | 4:33.02 | Markus Hedegaard Madsen 03, Skive A.M. | 03 | Skive A.M. | Aalborg | 25.5.2019 |
19 | 4:35.61 | Mikkel Bjerregaard Nielsen 03, Kolding KFUM Atletik og Motion | 03 | Kolding KFUM Atletik og Motion | Aabenraa | 2.6.2019 |
20 | 4:36.86 | Khalid Alnab Abdulle 03, Randers Sportsklub Freja | 03 | Randers Sportsklub Freja | Herning | 21.9.2019 |
21 | 4:42.10 | Martin Nedergaard Thomsen 04, Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 19.1.2020 |
22 | 4:42.94 | Jelmer Scholten 04, Aalborg Atletik og Motion | 04 | Aalborg Atletik og Motion | Greve | 24.8.2019 |
23 | 4:51.34 | Laurits Pantmann 03, Bagsværd Atletik Club | 03 | Bagsværd Atletik Club | Bagsværd | 18.5.2019 |
24 | 4:56.07 | Mads Rubek Vitoft 03, Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | København | 1.9.2019 |
25 | 4:57.53 | Max Kørner Andersen 03, Randers Sportsklub Freja | 03 | Randers Sportsklub Freja | København | 1.9.2019 |
26 | 4:57.80 | Lucas Jeppesen 04, Korsør Atletik & Motion | 04 | Korsør Atletik & Motion | Ballerup | 2.6.2019 |
27 | 4:58.20 | Noah Birk Meissner 03, Skive A.M. | 03 | Skive A.M. | Randers | 15.6.2019 |
28 | 5:00.21 | Cilius Jørgensen 04, Gentofte Idræts Klub | 04 | Gentofte Idræts Klub | Malmö | 25.1.2020 |
29 | 5:00.74 | Nicolaj Præstiin Andersen 03, Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 03 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Greve | 24.8.2019 |
30 | 5:02.39 | Oguzhan Güler 04, FIF Hillerød | 04 | FIF Hillerød | Frederiksberg | 2.6.2019 |
31 | 5:03.10 | Hugo Rasmussen 03, Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 03 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | København | 1.9.2019 |
32 | 5:12.07 | Dhruv Mehrotra 03, Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | København | 1.9.2019 |
33 | 5:12.84 | Benjamin Copp 04, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 04 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Herning | 21.9.2019 |
34 | 5:20.70 | Albert Vagn Jensen 03, FIF atletik og motion | 03 | FIF atletik og motion | Ballerup | 25.5.2019 |
35 | 5:26.65 | Lukas Medina Sørensen 03, KIF - København | 03 | KIF - København | København | 1.9.2019 |
36 | 5:28.18 | David Holst Hahn 04, FIF atletik og motion | 04 | FIF atletik og motion | Tårnby | 5.5.2019 |
37 | 5:36.06 | Rasmus Brandt 04, Atletikforeningen Fremad Holbæk | 04 | Atletikforeningen Fremad Holbæk | Ballerup | 2.6.2019 |
38 | 5:39.98 | Sebastian Brogaard 04, Esbjerg Atletik og Motion | 04 | Esbjerg Atletik og Motion | Tårnby | 4.10.2019 |
39 | 6:09.9h | Theodor Hennecke 04, Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Roskilde | 28.7.2019 |
D17 3000 m (18) |
---|
1 | 8:28.97 | Joel Ibler Lillesø 03, Bagsværd Atletik Club | 03 | Bagsværd Atletik Club | Amager | 28.5.2019 |
2 | 8:33.83 | Axel Vang Christensen 04, FIF Hillerød | 04 | FIF Hillerød | Greve | 25.8.2019 |
3 | 9:15.47 | Philip Grundt Hansen 04, Bagsværd Atletik Club | 04 | Bagsværd Atletik Club | Amager | 28.5.2019 |
4 | 9:25.15 | Victor Tvistholm Jørgensen 04, Greve Trim Motionsklub | 04 | Greve Trim Motionsklub | Ballerup | 25.5.2019 |
5 | 9:26.43 | Malthe Bøgebjerg 03, Silkeborg Atletik Klub 77 | 03 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Viborg | 15.8.2019 |
6 | 9:27.98 | Oliver Kirial Olsen 03, Skive A.M. | 03 | Skive A.M. | Göteborg | 30.6.2019 |
7 | 9:28.16 | Gustav Holmberg 04, Blovstrød - Løverne | 04 | Blovstrød - Løverne | Greve | 25.8.2019 |
8 | 9:31.82 | Jeppe Haghfelt 03, Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Amager | 28.5.2019 |
9 | 9:37.85 | Carl Emil Hjorth 04, FIF atletik og motion | 04 | FIF atletik og motion | Ballerup | 25.5.2019 |
10 | 9:53.05 | Noah Brendholdt 04, Skive A.M. | 04 | Skive A.M. | Skive | 14.12.2019 |
11 | 10:02.16 | Rasmus Jæger 04, Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 04 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | Hvidovre | 9.6.2019 |
12 | 10:02.28 | Gustav b Andersen 04, Amager Atletik Club | 04 | Amager Atletik Club | Ballerup | 18.1.2020 |
13 | 10:03.31 | Milan Axelgaard 04, Haderslev Idræts-forening | 04 | Haderslev Idræts-forening | Skive | 14.12.2019 |
14 | 10:06.77 | Lauge Rasmussen 03, Trongårdens Idræts Forening | 03 | Trongårdens Idræts Forening | Tårnby | 5.5.2019 |
15 | 10:08.24 | Markus Hedegaard Madsen 03, Skive A.M. | 03 | Skive A.M. | Göteborg | 30.6.2019 |
16 | 10:19.65 | Martin Nedergaard Thomsen 04, Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 18.1.2020 |
17 | 10:22.44 | Lucas Jeppesen 04, Korsør Atletik & Motion | 04 | Korsør Atletik & Motion | Helsingør | 16.6.2019 |
18 | 10:26.85 | Lukas Iversen 03, Viking Atletik | 03 | Viking Atletik | Rønne | 15.5.2019 |
19 | 10:29.70 | Laurits Pantmann 03, Bagsværd Atletik Club | 03 | Bagsværd Atletik Club | Amager | 28.5.2019 |
20 | 10:33.64 | Rasmus Hansen 03, Viking Atletik | 03 | Viking Atletik | Rønne | 15.5.2019 |
21 | 10:35.53 | Nicolaj Præstiin Andersen 03, Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 03 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Skive | 14.12.2019 |
22 | 11:02.69 | Cilius Jørgensen 04, Gentofte Idræts Klub | 04 | Gentofte Idræts Klub | Hvidovre | 9.6.2019 |
23 | 11:25.69 | David Holst Hahn 04, FIF atletik og motion | 04 | FIF atletik og motion | Helsingør | 16.6.2019 |
24 | 11:46.41 | Benjamin Copp 04, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 04 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aalborg | 14.9.2019 |
25 | 11:51.51 | Simon-Ronaldo Baun L Gonzales 04, Ballerup Atletik Klub | 04 | Ballerup Atletik Klub | Ballerup | 25.5.2019 |
26 | 12:37.05 | Sebastian Brogaard 04, Esbjerg Atletik og Motion | 04 | Esbjerg Atletik og Motion | Holbæk | 11.6.2019 |
D17 60 m hæk 91.4 cm (24) |
---|
1 | 8.13 | Max Kørner Andersen 03, Randers Sportsklub Freja | 03 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 28.12.2019 |
2 | 8.35 | Vilhelm Krüger 04, Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
3 | 8.92 | Sebastian Højriis Monneret 03, Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
4 | 8.95 | Noah Birk Meissner 03, Skive A.M. | 03 | Skive A.M. | Randers | 1.2.2020 |
5 | 9.01 | Tobias Roed Garza 04, Randers Sportsklub Freja | 04 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 26.1.2020 |
6 | 9.07 | Hugo Rasmussen 03, Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 03 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | Randers | 1.2.2020 |
7 | 9.16 | Kaspar Henriksen 03, Odense Atletik - O.G.F. | 03 | Odense Atletik - O.G.F. | Aarhus | 26.1.2020 |
8 | 9.45 | Mads Rubek Vitoft 03, Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | København | 4.1.2020 |
9 | 10.22 | Emil Daniel Nielsen 04, Slagelse Atletik DELTA | 04 | Slagelse Atletik DELTA | København | 4.1.2020 |
D17 Højdespring (18) |
---|
1 | 1.87 | Max Kørner Andersen 03, Randers Sportsklub Freja | 03 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 1.2.2020 |
2 | 1.84 | Noah Birk Meissner 03, Skive A.M. | 03 | Skive A.M. | Randers | 1.2.2020 |
3 | 1.82 | Wilhelm Kopp 03, Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 19.1.2020 |
4 | 1.81 | Jonas Strunge 04, Hvidovre Atletik & Motion | 04 | Hvidovre Atletik & Motion | Hvidovre | 16.2.2020 |
5 | 1.74 | Tobias Roed Garza 04, Randers Sportsklub Freja | 04 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 25.1.2020 |
6 | 1.69 | Sebastian Højriis Monneret 03, Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
6 | 1.69 | Hugo Rasmussen 03, Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 03 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | Randers | 1.2.2020 |
8 | 1.66 | Emil Daniel Nielsen 04, Slagelse Atletik DELTA | 04 | Slagelse Atletik DELTA | Hvidovre | 5.1.2020 |
8 | 1.66 | Vilhelm Krüger 04, Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
10 | 1.65 | Sebastian Brogaard 04, Esbjerg Atletik og Motion | 04 | Esbjerg Atletik og Motion | Göteborg | 1.12.2019 |
11 | 1.55 | Rasmus Jæger 04, Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 04 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | Hvidovre | 8.12.2019 |
12 | 1.50 | Mathias Mogensen 04, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 04 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 25.1.2020 |
D17 Stangspring (18) |
---|
1 | 3.90 | Max Kørner Andersen 03, Randers Sportsklub Freja | 03 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 28.12.2019 |
1 | 3.90 | Vilhelm Krüger 04, Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
3 | 3.71 | Sebastian Højriis Monneret 03, Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Hvidovre | 16.2.2020 |
4 | 3.70 | Mads Rubek Vitoft 03, Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | København | 4.1.2020 |
5 | 3.60 | Noah Birk Meissner 03, Skive A.M. | 03 | Skive A.M. | Aarhus | 26.1.2020 |
6 | 3.50 | Hugo Rasmussen 03, Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 03 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | Malmö | 26.1.2020 |
7 | 3.30 | Tobias Roed Garza 04, Randers Sportsklub Freja | 04 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 26.1.2020 |
8 | 3.20 | Benjamin Copp 04, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 04 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 15.2.2020 |
9 | 2.60 | Emil Daniel Nielsen 04, Slagelse Atletik DELTA | 04 | Slagelse Atletik DELTA | København | 4.1.2020 |
D17 Længdespring (18) |
---|
1 | 6.93 | Vilhelm Krüger 04, Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 26.1.2020 |
2 | 6.41 | Carl Johan Zachariae 04, Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 18.1.2020 |
3 | 6.26 | Tobias Jappe Bjerre 04, Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | København | 4.1.2020 |
4 | 6.25 | Lukas Medina Sørensen 03, KIF - København | 03 | KIF - København | Hvidovre | 16.2.2020 |
5 | 6.21 | Christian Reusing 04, Atletikklubben Heden | 04 | Atletikklubben Heden | Aarhus | 28.12.2019 |
6 | 6.11 | Magnus Antonio Askov-Hansen 03, Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 18.1.2020 |
7 | 6.01 | Hugo Rasmussen 03, Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 03 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | Ballerup | 18.1.2020 |
8 | 5.94 | Dhruv Mehrotra 03, Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 8.2.2020 |
9 | 5.90 | Max Kørner Andersen 03, Randers Sportsklub Freja | 03 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 28.12.2019 |
10 | 5.78 | Kaspar Henriksen 03, Odense Atletik - O.G.F. | 03 | Odense Atletik - O.G.F. | Aarhus | 26.1.2020 |
11 | 5.65 | Miso Buha 03, Hvirlan | 03 | Hvirlan | Reykjavik | 18.1.2020 |
12 | 5.60 | Tobias Roed Garza 04, Randers Sportsklub Freja | 04 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 26.1.2020 |
13 | 5.46 | Rasmus Jæger 04, Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 04 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | Hvidovre | 16.2.2020 |
14 | 5.35 | Jeppe Skærlund Svendsen 04, Helsingør If, Atletik | 04 | Helsingør If, Atletik | Helsingør | 11.1.2020 |
15 | 5.33 | Tobias Feldborg Nielsen 03, Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 03 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | Ballerup | 18.1.2020 |
16 | 5.30 | Jonas Strunge 04, Hvidovre Atletik & Motion | 04 | Hvidovre Atletik & Motion | Ballerup | 18.1.2020 |
16 | 5.30 | Emil Daniel Nielsen 04, Slagelse Atletik DELTA | 04 | Slagelse Atletik DELTA | Hvidovre | 16.2.2020 |
18 | 5.24 | Viktor Bokmand 04, Trongårdens Idræts Forening | 04 | Trongårdens Idræts Forening | Hvidovre | 16.2.2020 |
19 | 5.19 | Jelmer Scholten 04, Aalborg Atletik og Motion | 04 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 10.12.2019 |
20 | 5.06 | Emil Binderup Overgaard 04, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 04 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 26.1.2020 |
21 | 4.89 | Michael Ølund Lauritzen 04, Odense Atletik - O.G.F. | 04 | Odense Atletik - O.G.F. | Aarhus | 26.1.2020 |
22 | 4.87 | Marius Hyldborg 04, Silkeborg Atletik Klub 77 | 04 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Aarhus | 28.12.2019 |
23 | 4.79 | Sebastian Brogaard 04, Esbjerg Atletik og Motion | 04 | Esbjerg Atletik og Motion | Göteborg | 30.11.2019 |
24 | 4.75 | Simon-Ronaldo Baun L Gonzales 04, Ballerup Atletik Klub | 04 | Ballerup Atletik Klub | Helsingør | 11.1.2020 |
25 | 4.72 | Rasmus Magaard Madsen 04, Odense Atletik - O.G.F. | 04 | Odense Atletik - O.G.F. | Aarhus | 26.1.2020 |
26 | 4.05 | David Holst Hahn 04, FIF atletik og motion | 04 | FIF atletik og motion | Helsingør | 1.2.2020 |
27 | 3.44 | Hussein Ali 04, Amager Atletik Club | 04 | Amager Atletik Club | Hvidovre | 8.12.2019 |
D17 Trespring (18) |
---|
1 | 12.66 | Miso Buha 03, Hvirlan | 03 | Hvirlan | Reykjavik | 19.1.2020 |
2 | 11.18 | Tobias Feldborg Nielsen 03, Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 03 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | Ballerup | 19.1.2020 |
3 | 10.36 | Viktor Bokmand 04, Trongårdens Idræts Forening | 04 | Trongårdens Idræts Forening | Hvidovre | 16.2.2020 |
4 | 10.32 | Jelmer Scholten 04, Aalborg Atletik og Motion | 04 | Aalborg Atletik og Motion | Göteborg | 1.12.2019 |
5 | 9.85 | Sebastian Brogaard 04, Esbjerg Atletik og Motion | 04 | Esbjerg Atletik og Motion | Randers | 15.2.2020 |
6 | 9.02 | Simon-Ronaldo Baun L Gonzales 04, Ballerup Atletik Klub | 04 | Ballerup Atletik Klub | Ballerup | 19.1.2020 |
D17 Kuglestød 5.0 kg (18) |
---|
1 | 14.46 | Max Kørner Andersen 03, Randers Sportsklub Freja | 03 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 1.2.2020 |
2 | 14.27 | Tobias Jappe Bjerre 04, Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | København | 15.2.2020 |
3 | 14.05 | Mads Rubek Vitoft 03, Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Växjö | 1.2.2020 |
4 | 12.64 | Mads Krogsgaard Nielsen 04, Esbjerg Atletik og Motion | 04 | Esbjerg Atletik og Motion | Aarhus | 26.1.2020 |
5 | 12.17 | Sebastian Højriis Monneret 03, Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
6 | 12.15 | Vilhelm Krüger 04, Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | København | 4.1.2020 |
7 | 11.85 | Noah Birk Meissner 03, Skive A.M. | 03 | Skive A.M. | Randers | 1.2.2020 |
8 | 11.74 | Theodor Hennecke 04, Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 19.1.2020 |
9 | 11.07 | Sebastian Brogaard 04, Esbjerg Atletik og Motion | 04 | Esbjerg Atletik og Motion | Randers | 15.2.2020 |
10 | 11.03 | Mikkel David Marklund 04, Skive A.M. | 04 | Skive A.M. | Ballerup | 19.1.2020 |
11 | 10.93 | Hugo Rasmussen 03, Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 03 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | Ballerup | 19.1.2020 |
12 | 10.88 | Jonas Dufresne 04, Randers Sportsklub Freja | 04 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 15.2.2020 |
13 | 10.59 | Emil Daniel Nielsen 04, Slagelse Atletik DELTA | 04 | Slagelse Atletik DELTA | Hvidovre | 16.2.2020 |
14 | 10.44 | Sofus Olivarius Vølund 04, Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | København | 15.2.2020 |
15 | 10.30 | Tobias Roed Garza 04, Randers Sportsklub Freja | 04 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 1.2.2020 |
16 | 9.87 | Rasmus Magaard Madsen 04, Odense Atletik - O.G.F. | 04 | Odense Atletik - O.G.F. | Aarhus | 26.1.2020 |
17 | 9.83 | Viktor Bokmand 04, Trongårdens Idræts Forening | 04 | Trongårdens Idræts Forening | Hvidovre | 5.1.2020 |
18 | 9.57 | Jelmer Scholten 04, Aalborg Atletik og Motion | 04 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 15.2.2020 |
19 | 8.83 | Julius Klein 04, Bagsværd Atletik Club | 04 | Bagsværd Atletik Club | Helsingør | 1.2.2020 |
20 | 8.60 | David Holst Hahn 04, FIF atletik og motion | 04 | FIF atletik og motion | Hvidovre | 16.2.2020 |
21 | 8.35 | Jeppe Skærlund Svendsen 04, Helsingør If, Atletik | 04 | Helsingør If, Atletik | Helsingør | 11.1.2020 |
22 | 5.72 | Hussein Ali 04, Amager Atletik Club | 04 | Amager Atletik Club | Helsingør | 1.2.2020 |
23 | 5.69 | Michael Ølund Lauritzen 04, Odense Atletik - O.G.F. | 04 | Odense Atletik - O.G.F. | Aarhus | 26.1.2020 |
D19 60 m (24) |
---|
1 | 7.20 | Tobias Andersson 02, Greve Atletik | 02 | Greve Atletik | Randers | 1.2.2020 |
2 | 7.21 | Bertram Costa 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 18.1.2020 |
3 | 7.22 | Frederik Andersson 01, Greve Atletik | 01 | Greve Atletik | Hamburg | 15.12.2019 |
3 | 7.22 | Mikkel Johansson 02, Hvidovre Atletik & Motion | 02 | Hvidovre Atletik & Motion | Malmö | 8.2.2020 |
5 | 7.29 | Daniel Andersen 01, Kolding KFUM Atletik og Motion | 01 | Kolding KFUM Atletik og Motion | Aarhus | 25.1.2020 |
6 | 7.31 | Jonas Bruun Gregersen 01, Skive A.M. | 01 | Skive A.M. | Aarhus | 25.1.2020 |
7 | 7.32 | Andreas Christoffersen 01, Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 25.1.2020 |
8 | 7.41 | Nikolaj Grønbech 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
9 | 7.42 | Elia Noél Latta 02, Hvidovre Atletik & Motion | 02 | Hvidovre Atletik & Motion | Malmö | 25.1.2020 |
10 | 7.43 | Kilian M David 02, Aaig - Atletik & Triathlon | 02 | Aaig - Atletik & Triathlon | Aarhus | 25.1.2020 |
11 | 7.49 | Mathias Clausen 01, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 01 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
12 | 7.50 | Léon Demiray 01, Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | København | 4.1.2020 |
12 | 7.50 | Viktor Krejberg 02, Silkeborg Atletik Klub 77 | 02 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Skive | 1.2.2020 |
14 | 7.52 | Frederik Mangor Madsen 02, Viborg Atletik og Motionsforening | 02 | Viborg Atletik og Motionsforening | Aarhus | 25.1.2020 |
15 | 7.55 | Oswald Carstensen 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
16 | 7.57 | Malte Hansen 02, Roar Atletik | 02 | Roar Atletik | Helsingør | 1.2.2020 |
17 | 7.60 | Christoffer Gissel 01, Silkeborg Atletik Klub 77 | 01 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Aarhus | 25.1.2020 |
18 | 7.62 | Alfred Dahl Larsen 02, FIF atletik og motion | 02 | FIF atletik og motion | Randers | 1.2.2020 |
19 | 7.65 | Frederik Grud Agerbæk Madsen 02, Odense Atletik - O.G.F. | 02 | Odense Atletik - O.G.F. | Odense | 11.2.2020 |
20 | 7.68 | Sebastian R. Suurballe 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
21 | 7.70 | Jason Overgaard 01, Atletikforeningen Fremad Holbæk | 01 | Atletikforeningen Fremad Holbæk | Randers | 15.2.2020 |
22 | 7.71 | Victor Kiplagat Kondrup 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 15.2.2020 |
22 | 7.71 | William Asklund 01, Kolding KFUM Atletik og Motion | 01 | Kolding KFUM Atletik og Motion | Randers | 15.2.2020 |
24 | 7.84 | Mikkel Simonsen 02, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 02 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Ballerup | 27.12.2019 |
25 | 7.88 | Affou Adlouni 02, Hvidovre Atletik & Motion | 02 | Hvidovre Atletik & Motion | Ballerup | 18.1.2020 |
26 | 7.91 | Thomas Sabro Larsen 01, Aalborg Atletik og Motion | 01 | Aalborg Atletik og Motion | Aarhus | 25.1.2020 |
27 | 8.07 | William A. Helmsdal 02, Bragdið | 02 | Bragdið | Reykjavik | 18.1.2020 |
28 | 8.11 | Ammer Alalawi 02, Skive A.M. | 02 | Skive A.M. | Skive | 1.2.2020 |
29 | 8.21 | Casper Du Jardin Kejser 01, Aarhus Fremad Atletik | 01 | Aarhus Fremad Atletik | Aarhus | 25.1.2020 |
30 | 9.41 | Kevin Holm-Jensen 02, Odense Atletik - O.G.F. | 02 | Odense Atletik - O.G.F. | Randers | 15.2.2020 |
31 | 11.65 | Silas Ejby Hansen 01, FIF Hillerød | 01 | FIF Hillerød | Helsingør | 11.1.2020 |
D19 200 m (20) |
---|
1 | 21.05 | Tazana Kamanga-Dyrbak 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Karlstad | 3.7.2019 |
2 | 22.66 | Frederik Andersson 01, Greve Atletik | 01 | Greve Atletik | Halmstad | 16.6.2019 |
3 | 22.77 | Mikkel Johansson 02, Hvidovre Atletik & Motion | 02 | Hvidovre Atletik & Motion | Greve | 25.8.2019 |
4 | 22.79 | Tobias Andersson 02, Greve Atletik | 02 | Greve Atletik | Göteborg | 30.6.2019 |
5 | 23.05 | Daniel Andersen 01, Kolding KFUM Atletik og Motion | 01 | Kolding KFUM Atletik og Motion | Randers | 16.6.2019 |
6 | 23.11 | Andreas Christoffersen 01, Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Hvidovre | 9.6.2019 |
6 | 23.11 | Jeppe Ege Nielsen 02, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 02 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Göteborg | 30.6.2019 |
8 | 23.49 | Elia Noél Latta 02, Hvidovre Atletik & Motion | 02 | Hvidovre Atletik & Motion | Malmö | 25.1.2020 |
9 | 23.56 | Alfred Dahl Larsen 02, FIF atletik og motion | 02 | FIF atletik og motion | Helsingør | 16.6.2019 |
10 | 23.81 | Jonas Bruun Gregersen 01, Skive A.M. | 01 | Skive A.M. | Odense | 1.6.2019 |
11 | 23.94 | Kilian M David 02, Aaig - Atletik & Triathlon | 02 | Aaig - Atletik & Triathlon | Göteborg | 30.6.2019 |
12 | 23.99 | Christoffer Gissel 01, Silkeborg Atletik Klub 77 | 01 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Randers | 16.6.2019 |
13 | 24.09 | Jakob Rose-Hansen 02, Skive A.M. | 02 | Skive A.M. | Skive | 1.2.2020 |
14 | 24.11 | Thomas Jersild Olsen 01, Holte Atletik | 01 | Holte Atletik | Greve | 29.9.2019 |
15 | 24.17 | William Asklund 01, Kolding KFUM Atletik og Motion | 01 | Kolding KFUM Atletik og Motion | Randers | 15.2.2020 |
16 | 24.24 | Victor Kiplagat Kondrup 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 15.2.2020 |
17 | 24.37 | Viktor Krejberg 02, Silkeborg Atletik Klub 77 | 02 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Skive | 1.2.2020 |
18 | 24.62 | Frederik Grud Agerbæk Madsen 02, Odense Atletik - O.G.F. | 02 | Odense Atletik - O.G.F. | Odense | 11.2.2020 |
19 | 24.79 | Casper Claville 01, Odense Atletik - O.G.F. | 01 | Odense Atletik - O.G.F. | Randers | 16.6.2019 |
20 | 24.83 | Frederik Mangor Madsen 02, Viborg Atletik og Motionsforening | 02 | Viborg Atletik og Motionsforening | Skive | 1.2.2020 |
21 | 24.84 | Thomas Sabro Larsen 01, Aalborg Atletik og Motion | 01 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 16.6.2019 |
22 | 24.93 | Sebastian Larsen 01, Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 16.6.2019 |
23 | 25.03 | Florian Arensbach 01, Randers Sportsklub Freja | 01 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 15.2.2020 |
24 | 25.16 | Jason Overgaard 01, Atletikforeningen Fremad Holbæk | 01 | Atletikforeningen Fremad Holbæk | Malmö | 9.2.2020 |
25 | 25.25 | Marius Michalski 02, Herning Gf, Atletik/Motion | 02 | Herning Gf, Atletik/Motion | Skive | 14.12.2019 |
26 | 25.52 | Sebastian Bergman 01, Hvidovre Atletik & Motion | 01 | Hvidovre Atletik & Motion | Hvidovre | 13.5.2019 |
27 | 25.69 | Gustav Graff Esbensen 01, Odense Atletik - O.G.F. | 01 | Odense Atletik - O.G.F. | Skive | 1.2.2020 |
28 | 25.85 | William Pedersen 02, Esbjerg Atletik og Motion | 02 | Esbjerg Atletik og Motion | Randers | 16.6.2019 |
29 | 26.20 | Nikolaj Richter 02, Aalborg Atletik og Motion | 02 | Aalborg Atletik og Motion | Göteborg | 30.6.2019 |
30 | 26.31 | Casper Du Jardin Kejser 01, Aarhus Fremad Atletik | 01 | Aarhus Fremad Atletik | Greve | 25.8.2019 |
31 | 26.48 | Rasmus Ernst Ovesen 02, HG Atletik TM | 02 | HG Atletik TM | Greve | 29.9.2019 |
32 | 26.73 | Ammer Alalawi 02, Skive A.M. | 02 | Skive A.M. | Skive | 1.2.2020 |
33 | 26.97 | Frederik Christiansen 01, Viborg Atletik og Motionsforening | 01 | Viborg Atletik og Motionsforening | Randers | 16.6.2019 |
34 | 27.01 | Leon Johannesen 02, Bragdið | 02 | Bragdið | Reykjavik | 19.1.2020 |
35 | 29.93 | Nilan Ganeswaran 02, Vidar Atletik | 02 | Vidar Atletik | Sønderborg | 28.8.2019 |
36 | 30.44 | Bertram Costa 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 16.6.2019 |
37 | 30.59 | Kevin Holm-Jensen 02, Odense Atletik - O.G.F. | 02 | Odense Atletik - O.G.F. | Randers | 15.2.2020 |
D19 400 m (20) |
---|
1 | 49.73 | Jeppe Ege Nielsen 02, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 02 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aalborg | 14.9.2019 |
2 | 51.15 | Tobias Andersson 02, Greve Atletik | 02 | Greve Atletik | København | 31.8.2019 |
3 | 51.45 | Sebastian Larvad 01, Hvidovre Track Club | 01 | Hvidovre Track Club | Greve | 24.8.2019 |
4 | 51.74 | Jakob Rose-Hansen 02, Skive A.M. | 02 | Skive A.M. | Aalborg | 14.9.2019 |
5 | 51.91 | Andreas Holst Lange 02, KIF - København | 02 | KIF - København | Greve | 24.8.2019 |
6 | 52.32 | Victor Kiplagat Kondrup 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Greve | 24.8.2019 |
7 | 52.57 | Mikkel Johansson 02, Hvidovre Atletik & Motion | 02 | Hvidovre Atletik & Motion | Greve | 24.8.2019 |
8 | 52.67 | Christoffer Gissel 01, Silkeborg Atletik Klub 77 | 01 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Aalborg | 14.9.2019 |
9 | 52.80 | Jacob Kjær Hansen 02, Skive A.M. | 02 | Skive A.M. | Aalborg | 25.5.2019 |
10 | 52.81 | Jesper Juul Jensen 01, Vejen Atletik Forening | 01 | Vejen Atletik Forening | Göteborg | 29.6.2019 |
11 | 52.94 | Mads Mørch 01, Holte Atletik | 01 | Holte Atletik | Greve | 24.8.2019 |
12 | 53.16 | Elia Noél Latta 02, Hvidovre Atletik & Motion | 02 | Hvidovre Atletik & Motion | Bagsværd | 18.5.2019 |
13 | 53.43 | Linus Lindquist 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 15.6.2019 |
14 | 53.61 | Thomas Jersild Olsen 01, Holte Atletik | 01 | Holte Atletik | Greve | 24.8.2019 |
15 | 53.64 | Nikolaj Grønbech 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Baku | 22.7.2019 |
16 | 53.84 | Daniel Andersen 01, Kolding KFUM Atletik og Motion | 01 | Kolding KFUM Atletik og Motion | Randers | 15.6.2019 |
17 | 53.94 | William Asklund 01, Kolding KFUM Atletik og Motion | 01 | Kolding KFUM Atletik og Motion | Greve | 24.8.2019 |
18 | 54.17 | Oswald Carstensen 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | København | 31.8.2019 |
19 | 54.47 | Villads Schou 01, KIF - København | 01 | KIF - København | Amager | 28.5.2019 |
20 | 55.04 | Sebastian Svelmøe Timm 01, Vidar Atletik | 01 | Vidar Atletik | Greve | 24.8.2019 |
21 | 55.35 | Nikolaj Richter 02, Aalborg Atletik og Motion | 02 | Aalborg Atletik og Motion | Göteborg | 29.6.2019 |
22 | 55.56 | Rasmus Vestergaard Johansen 02, Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 02 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | København | 31.8.2019 |
23 | 55.76 | Florian Arensbach 01, Randers Sportsklub Freja | 01 | Randers Sportsklub Freja | Skive | 14.12.2019 |
24 | 56.07 | Bertram Costa 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | København | 31.8.2019 |
25 | 56.27 | Casper Claville 01, Odense Atletik - O.G.F. | 01 | Odense Atletik - O.G.F. | Randers | 15.6.2019 |
26 | 56.64 | Thomas Sabro Larsen 01, Aalborg Atletik og Motion | 01 | Aalborg Atletik og Motion | Växjö | 18.1.2020 |
27 | 57.61 | Magnus Munk Rosenbeck 01, Holte Atletik | 01 | Holte Atletik | Hvidovre | 8.6.2019 |
28 | 58.46 | Jason Overgaard 01, Atletikforeningen Fremad Holbæk | 01 | Atletikforeningen Fremad Holbæk | Malmö | 25.1.2020 |
29 | 59.14 | David Romney Lauridsen 01, Ballerup Atletik Klub | 01 | Ballerup Atletik Klub | Herlev | 28.8.2019 |
30 | 59.50 | Gustav Graff Esbensen 01, Odense Atletik - O.G.F. | 01 | Odense Atletik - O.G.F. | Skive | 14.12.2019 |
31 | 60.12 | Mikkel Simonsen 02, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 02 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Slagelse | 27.4.2019 |
32 | 62.36 | Sebastian R. Suurballe 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Aarhus | 11.5.2019 |
33 | 64.53 | Alfred Dahl Larsen 02, FIF atletik og motion | 02 | FIF atletik og motion | København | 31.8.2019 |
34 | 65.90 | Ingi Johannesen 02, Roysnið | 02 | Roysnið | Thorshavn | 15.6.2019 |
35 | 65.93 | Jacob Jensen 01, Herlev Løbe- og Atletikklub | 01 | Herlev Løbe- og Atletikklub | Greve | 4.6.2019 |
36 | 67.71 | Rasmus Ernst Ovesen 02, HG Atletik TM | 02 | HG Atletik TM | Herlufsholm | 17.6.2019 |
D19 800 m (18) |
---|
1 | 1:56.40 | Rasmus Baltzersen 02, Bagsværd Atletik Club | 02 | Bagsværd Atletik Club | Vejle | 19.6.2019 |
2 | 1:57.30 | Andreas Holst Lange 02, KIF - København | 02 | KIF - København | Odense | 7.9.2019 |
3 | 1:57.39 | Markus Kirk Kjeldsen 01, Silkeborg Atletik Klub 77 | 01 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Randers | 15.2.2020 |
4 | 1:57.41 | Alexander Tengblad Nikolaisen 01, Viborg Atletik og Motionsforening | 01 | Viborg Atletik og Motionsforening | Esbjerg | 7.5.2019 |
5 | 1:57.80 | Elias Shifris 02, Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 02 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Viborg | 15.8.2019 |
6 | 1:59.18 | Sebastian Larvad 01, Hvidovre Track Club | 01 | Hvidovre Track Club | Tårnby | 4.5.2019 |
7 | 1:59.23 | Anders Bang 02, Bagsværd Atletik Club | 02 | Bagsværd Atletik Club | Holte | 8.9.2019 |
8 | 1:59.53 | Villads Schou 01, KIF - København | 01 | KIF - København | Malmö | 26.1.2020 |
9 | 2:00.47 | Victor Kiplagat Kondrup 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Greve | 25.8.2019 |
10 | 2:01.61 | Nikolaj Richter 02, Aalborg Atletik og Motion | 02 | Aalborg Atletik og Motion | Skive | 1.2.2020 |
11 | 2:02.41 | Oscar Simonsen 01, Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Cannes-la-Bocca | 20.4.2019 |
12 | 2:02.86 | Linus Lindquist 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Göteborg | 28.6.2019 |
13 | 2:03.34 | Gustav Mørch 02, Blovstrød - Løverne | 02 | Blovstrød - Løverne | Helsingør | 16.6.2019 |
14 | 2:04.94 | Christian Lindgreen 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Greve | 25.8.2019 |
15 | 2:04.95 | Noah Grunnet Nouri 02, Bagsværd Atletik Club | 02 | Bagsværd Atletik Club | Göteborg | 1.2.2020 |
16 | 2:05.03 | Conrad Lind 01, Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Göteborg | 30.6.2019 |
17 | 2:05.34 | Jakob Rose-Hansen 02, Skive A.M. | 02 | Skive A.M. | Holte | 8.9.2019 |
18 | 2:05.35 | Alexander Overlund Kristensen 02, Esbjerg Atletik og Motion | 02 | Esbjerg Atletik og Motion | Greve | 25.8.2019 |
19 | 2:06.89 | Nikolaj Dons 02, Hvidovre Atletik & Motion | 02 | Hvidovre Atletik & Motion | København | 18.8.2019 |
20 | 2:09.54 | Sebastian Busk Mouritzen 02, Silkeborg Atletik Klub 77 | 02 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Skive | 1.2.2020 |
21 | 2:09.81 | Sebastian Bergman 01, Hvidovre Atletik & Motion | 01 | Hvidovre Atletik & Motion | København | 18.8.2019 |
22 | 2:14.10 | Jonas Lyngvald Schmidt 01, Odense Atletik - O.G.F. | 01 | Odense Atletik - O.G.F. | Göteborg | 30.6.2019 |
23 | 2:14.11 | Elias Kongsted Misander 02, KIF - København | 02 | KIF - København | Malmö | 26.1.2020 |
24 | 2:16.0h | Florian Arensbach 01, Randers Sportsklub Freja | 01 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 28.1.2020 |
25 | 2:19.75 | Jeppe Fribæk 01, Esbjerg Atletik og Motion | 01 | Esbjerg Atletik og Motion | Esbjerg | 7.5.2019 |
26 | 2:20.02 | David Romney Lauridsen 01, Ballerup Atletik Klub | 01 | Ballerup Atletik Klub | Malmö | 26.1.2020 |
27 | 2:22.47 | Andreas Sørensen 02, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 02 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Skive | 1.2.2020 |
28 | 2:27.15 | Emil Rasmussen 01, FIF atletik og motion | 01 | FIF atletik og motion | Helsingør | 16.6.2019 |
29 | 2:33.9h | Silas Brogård 02, Hvide Sande KFUM Atletik | 02 | Hvide Sande KFUM Atletik | Ringkøbing | 5.6.2019 |
30 | 2:34.41 | Kevin Holm-Jensen 02, Odense Atletik - O.G.F. | 02 | Odense Atletik - O.G.F. | Randers | 15.2.2020 |
31 | 2:43.9h | Bjarke V. Selch 02, Rødding Atletik Klub | 02 | Rødding Atletik Klub | Stoholm | 3.6.2019 |
32 | 2:46.7h | Sofus Helding Andersen 02, Ringe Gymnastikforenings Atletik og Løbeafdeling | 02 | Ringe Gymnastikforenings Atletik og Løbeafdeling | Odense | 3.6.2019 |
D19 1500 m (18) |
---|
1 | 3:51.60 | Alexander Tengblad Nikolaisen 01, Viborg Atletik og Motionsforening | 01 | Viborg Atletik og Motionsforening | Aarhus | 21.5.2019 |
2 | 3:56.94 | Markus Kirk Kjeldsen 01, Silkeborg Atletik Klub 77 | 01 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Skive | 18.1.2020 |
3 | 3:57.35 | Elias Shifris 02, Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 02 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Skive | 13.5.2019 |
4 | 3:59.50 | Rasmus Baltzersen 02, Bagsværd Atletik Club | 02 | Bagsværd Atletik Club | Greve | 24.8.2019 |
5 | 4:01.70 | Conrad Lind 01, Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Växjö | 18.1.2020 |
6 | 4:02.65 | Jeppe Risvig 01, Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 01 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Randers | 15.2.2020 |
7 | 4:04.55 | Anders Bang 02, Bagsværd Atletik Club | 02 | Bagsværd Atletik Club | Greve | 24.8.2019 |
8 | 4:05.85 | Oscar Simonsen 01, Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Nice | 5.5.2019 |
9 | 4:05.91 | Andreas Holst Lange 02, KIF - København | 02 | KIF - København | Aalborg | 14.9.2019 |
10 | 4:06.65 | Linus Lindquist 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Bagsværd | 18.5.2019 |
11 | 4:08.85 | Gustav Mørch 02, Blovstrød - Løverne | 02 | Blovstrød - Løverne | København | 13.6.2019 |
12 | 4:11.30 | Nikolaj Richter 02, Aalborg Atletik og Motion | 02 | Aalborg Atletik og Motion | Greve | 24.8.2019 |
13 | 4:14.60 | Louis Cantby 01, Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Greve | 24.8.2019 |
14 | 4:15.24 | Christian Lindgreen 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Greve | 24.8.2019 |
15 | 4:16.72 | Noah Grunnet Nouri 02, Bagsværd Atletik Club | 02 | Bagsværd Atletik Club | Malmö | 25.1.2020 |
16 | 4:25.72 | Villads Schou 01, KIF - København | 01 | KIF - København | Odense | 1.6.2019 |
17 | 4:26.89 | Nikolaj Dons 02, Hvidovre Atletik & Motion | 02 | Hvidovre Atletik & Motion | Aalborg | 14.9.2019 |
18 | 4:27.12 | Pietro Pizzolato 01, Aalborg Atletik og Motion | 01 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 15.6.2019 |
19 | 4:28.38 | Sebastian Hansen 01, Hvidovre Atletik & Motion | 01 | Hvidovre Atletik & Motion | Tårnby | 4.10.2019 |
20 | 4:29.04 | Alexander Overlund Kristensen 02, Esbjerg Atletik og Motion | 02 | Esbjerg Atletik og Motion | Aarhus | 21.5.2019 |
21 | 4:32.30 | Johannes Wennerberg 01, Vejle Idrætsforening | 01 | Vejle Idrætsforening | Randers | 15.6.2019 |
22 | 4:34.55 | Sebastian Busk Mouritzen 02, Silkeborg Atletik Klub 77 | 02 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Aalborg | 14.9.2019 |
23 | 4:34.63 | Victor Kiplagat Kondrup 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Aabenraa | 2.6.2019 |
24 | 4:40.04 | Frederik Mangor Madsen 02, Viborg Atletik og Motionsforening | 02 | Viborg Atletik og Motionsforening | Skive | 18.1.2020 |
25 | 4:40.38 | Theis Munktved 02, Blovstrød - Løverne | 02 | Blovstrød - Løverne | Bagsværd | 18.5.2019 |
26 | 4:40.49 | Mathias Clausen 01, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 01 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aalborg | 25.5.2019 |
27 | 4:41.83 | Johan Enevoldsen 01, Viborg Atletik og Motionsforening | 01 | Viborg Atletik og Motionsforening | Skive | 18.1.2020 |
28 | 4:46.18 | David Romney Lauridsen 01, Ballerup Atletik Klub | 01 | Ballerup Atletik Klub | Tårnby | 4.10.2019 |
29 | 4:48.82 | Sebastian Bergman 01, Hvidovre Atletik & Motion | 01 | Hvidovre Atletik & Motion | Ballerup | 25.5.2019 |
30 | 4:49.34 | Jonas Lyngvald Schmidt 01, Odense Atletik - O.G.F. | 01 | Odense Atletik - O.G.F. | Göteborg | 29.6.2019 |
31 | 4:56.36 | Tobias Andersson 02, Greve Atletik | 02 | Greve Atletik | København | 1.9.2019 |
32 | 4:57.40 | Oswald Carstensen 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Beernem | 7.7.2019 |
33 | 5:00.09 | Nikolaj Grønbech 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | København | 1.9.2019 |
34 | 5:04.77 | Emil Rasmussen 01, FIF atletik og motion | 01 | FIF atletik og motion | Bagsværd | 18.5.2019 |
35 | 5:08.71 | Ingi Johannesen 02, Roysnið | 02 | Roysnið | Thorshavn | 18.8.2019 |
36 | 5:16.45 | Bertram Costa 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | København | 1.9.2019 |
37 | 5:18.32 | Rasmus Vestergaard Johansen 02, Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 02 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | København | 1.9.2019 |
38 | 5:20.23 | Thomas Sabro Larsen 01, Aalborg Atletik og Motion | 01 | Aalborg Atletik og Motion | Aarhus | 12.5.2019 |
39 | 5:44.20 | Alfred Dahl Larsen 02, FIF atletik og motion | 02 | FIF atletik og motion | København | 1.9.2019 |
40 | 6:18.7h | Sebastian R. Suurballe 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Roskilde | 28.7.2019 |
D19 3000 m (18) |
---|
1 | 8:33.87 | Alexander Tengblad Nikolaisen 01, Viborg Atletik og Motionsforening | 01 | Viborg Atletik og Motionsforening | Skive | 14.12.2019 |
2 | 8:34.94 | Jeppe Risvig 01, Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 01 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Skive | 1.2.2020 |
3 | 8:44.84 | Anton Østdal 01, Bagsværd Atletik Club | 01 | Bagsværd Atletik Club | Tårnby | 5.5.2019 |
4 | 8:49.38 | Elias Shifris 02, Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 02 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Skive | 1.2.2020 |
5 | 9:01.77 | Gustav Mørch 02, Blovstrød - Løverne | 02 | Blovstrød - Løverne | Amager | 28.5.2019 |
6 | 9:12.76 | Niklas Faaborg Andersen 02, Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 02 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Skive | 14.12.2019 |
7 | 9:12.84 | Conrad Lind 01, Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Leiria | 21.9.2019 |
8 | 9:13.38 | Ebbe Møller 01, Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 01 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Skive | 1.2.2020 |
9 | 9:23.27 | Daniel Bentien Schmidt 01, Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 01 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Skive | 14.12.2019 |
10 | 9:43.38 | Linus Lindquist 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Tårnby | 5.5.2019 |
11 | 9:50.89 | Noah Grunnet Nouri 02, Bagsværd Atletik Club | 02 | Bagsværd Atletik Club | Tårnby | 5.5.2019 |
12 | 9:52.04 | Sebastian Hansen 01, Hvidovre Atletik & Motion | 01 | Hvidovre Atletik & Motion | Amager | 28.5.2019 |
13 | 9:53.31 | Theis Munktved 02, Blovstrød - Løverne | 02 | Blovstrød - Løverne | Amager | 28.5.2019 |
14 | 9:58.70 | Tobias Mørkeberg Poulsen 02, Hvidovre Atletik & Motion | 02 | Hvidovre Atletik & Motion | Tårnby | 5.5.2019 |
15 | 10:00.19 | Jonas Lyngvald Schmidt 01, Odense Atletik - O.G.F. | 01 | Odense Atletik - O.G.F. | Skive | 1.2.2020 |
16 | 10:04.71 | Sebastian Busk Mouritzen 02, Silkeborg Atletik Klub 77 | 02 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Skive | 14.12.2019 |
17 | 10:11.23 | Nikolaj Dons 02, Hvidovre Atletik & Motion | 02 | Hvidovre Atletik & Motion | Tårnby | 5.5.2019 |
18 | 10:28.80 | Johan Enevoldsen 01, Viborg Atletik og Motionsforening | 01 | Viborg Atletik og Motionsforening | Skive | 14.12.2019 |
19 | 10:29.14 | Frederik Mangor Madsen 02, Viborg Atletik og Motionsforening | 02 | Viborg Atletik og Motionsforening | Skive | 14.12.2019 |
20 | 11:01.94 | David Romney Lauridsen 01, Ballerup Atletik Klub | 01 | Ballerup Atletik Klub | Tårnby | 5.5.2019 |
21 | 12:19.81 | Jens Mejrup 01, Esbjerg Atletik og Motion | 01 | Esbjerg Atletik og Motion | Esbjerg | 7.5.2019 |
22 | 12:38.11 | Kasper Thomsen 02, Hjørring G.F., Atletik & Motion | 02 | Hjørring G.F., Atletik & Motion | Rønne | 15.5.2019 |
22 | 12:38.11 | Kasper Mortensen 01, Nyvest Atletik | 01 | Nyvest Atletik | Rønne | 15.5.2019 |
D19 60 m hæk 99.1 cm (24) |
---|
1 | 8.53 | Nikolaj Grønbech 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
2 | 8.60 | Andreas Christoffersen 01, Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 19.1.2020 |
3 | 8.67 | Alfred Dahl Larsen 02, FIF atletik og motion | 02 | FIF atletik og motion | Malmö | 26.1.2020 |
4 | 8.77 | Sebastian R. Suurballe 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Aarhus | 28.12.2019 |
5 | 8.83 | Oswald Carstensen 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
6 | 9.00 | Jason Overgaard 01, Atletikforeningen Fremad Holbæk | 01 | Atletikforeningen Fremad Holbæk | Hvidovre | 5.1.2020 |
7 | 9.34 | Tobias Andersson 02, Greve Atletik | 02 | Greve Atletik | København | 4.1.2020 |
8 | 9.42 | Mathias Clausen 01, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 01 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
9 | 9.54 | Thomas Sabro Larsen 01, Aalborg Atletik og Motion | 01 | Aalborg Atletik og Motion | Aarhus | 26.1.2020 |
D19 Højdespring (18) |
---|
1 | 1.86 | Magnus Elsted 01, Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Göteborg | 1.2.2020 |
2 | 1.84 | Marius Michalski 02, Herning Gf, Atletik/Motion | 02 | Herning Gf, Atletik/Motion | Aarhus | 28.12.2019 |
3 | 1.81 | Mathias Clausen 01, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 01 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 25.1.2020 |
3 | 1.81 | Nikolaj Grønbech 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
5 | 1.78 | Sebastian R. Suurballe 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
6 | 1.75 | Tobias Andersson 02, Greve Atletik | 02 | Greve Atletik | Randers | 1.2.2020 |
7 | 1.72 | Thomas Sabro Larsen 01, Aalborg Atletik og Motion | 01 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 1.2.2020 |
8 | 1.69 | Oswald Carstensen 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
9 | 1.57 | Alfred Dahl Larsen 02, FIF atletik og motion | 02 | FIF atletik og motion | Randers | 1.2.2020 |
D19 Stangspring (18) |
---|
1 | 4.40 | Mathias Clausen 01, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 01 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
1 | 4.40 | Nikolaj Grønbech 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
3 | 4.20 | Bertram Costa 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 25.1.2020 |
4 | 4.00 | Oswald Carstensen 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 25.1.2020 |
4 | 4.00 | Jonathan Thulstrup 01, Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 25.1.2020 |
6 | 3.60 | Sebastian R. Suurballe 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | København | 4.1.2020 |
7 | 3.50 | Thomas Sabro Larsen 01, Aalborg Atletik og Motion | 01 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 2.2.2020 |
8 | 3.30 | Tobias Andersson 02, Greve Atletik | 02 | Greve Atletik | København | 4.1.2020 |
9 | 2.83 | Alfred Dahl Larsen 02, FIF atletik og motion | 02 | FIF atletik og motion | Helsingør | 11.1.2020 |
D19 Længdespring (18) |
---|
1 | 6.83 | William Korsgaard 01, Aalborg Atletik og Motion | 01 | Aalborg Atletik og Motion | Malmö | 26.1.2020 |
2 | 6.44 | Nikolaj Grønbech 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
3 | 6.41 | Bertram Costa 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 26.1.2020 |
4 | 6.24 | Tobias Andersson 02, Greve Atletik | 02 | Greve Atletik | Ballerup | 18.1.2020 |
5 | 6.12 | Viktor Krejberg 02, Silkeborg Atletik Klub 77 | 02 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Göteborg | 30.11.2019 |
5 | 6.12 | Marius Michalski 02, Herning Gf, Atletik/Motion | 02 | Herning Gf, Atletik/Motion | Skive | 14.12.2019 |
7 | 6.11 | Mathias Clausen 01, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 01 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
8 | 6.01 | Oswald Carstensen 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
9 | 5.96 | Sebastian R. Suurballe 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
10 | 5.84 | William A. Helmsdal 02, Bragdið | 02 | Bragdið | Reykjavik | 18.1.2020 |
11 | 5.80 | Magnus Elsted 01, Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 18.1.2020 |
12 | 5.77 | Thomas Sabro Larsen 01, Aalborg Atletik og Motion | 01 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 1.2.2020 |
13 | 5.68 | Mads Mørch 01, Holte Atletik | 01 | Holte Atletik | Helsingør | 1.2.2020 |
14 | 5.28 | Alfred Dahl Larsen 02, FIF atletik og motion | 02 | FIF atletik og motion | Randers | 1.2.2020 |
15 | 5.20 | Gustav Graff Esbensen 01, Odense Atletik - O.G.F. | 01 | Odense Atletik - O.G.F. | Göteborg | 30.11.2019 |
D19 Trespring (18) |
---|
1 | 13.34 | Patrick Wolf 01, Esbjerg Atletik og Motion | 01 | Esbjerg Atletik og Motion | Malmö | 25.1.2020 |
2 | 13.18 | Anton Læssøe Bisgaard 01, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 01 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 13.2.2020 |
3 | 11.81 | Gustav Graff Esbensen 01, Odense Atletik - O.G.F. | 01 | Odense Atletik - O.G.F. | Göteborg | 1.12.2019 |
D19 Kuglestød 6.0 kg (18) |
---|
1 | 14.38 | Sebastian Larsen 01, Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 19.1.2020 |
2 | 14.25 | Nikolaj Grønbech 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | København | 15.2.2020 |
3 | 13.81 | Mikkel Simonsen 02, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 02 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Helsingør | 1.2.2020 |
4 | 13.44 | Oswald Carstensen 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | København | 15.2.2020 |
5 | 13.31 | Tobias Andersson 02, Greve Atletik | 02 | Greve Atletik | Ballerup | 19.1.2020 |
6 | 12.11 | Sebastian R. Suurballe 02, Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
7 | 11.19 | Mathias B Rasmussen 02, Ballerup Atletik Klub | 02 | Ballerup Atletik Klub | Ballerup | 27.12.2019 |
8 | 10.92 | Thomas Sabro Larsen 01, Aalborg Atletik og Motion | 01 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 1.2.2020 |
9 | 10.84 | Alfred Dahl Larsen 02, FIF atletik og motion | 02 | FIF atletik og motion | Helsingør | 11.1.2020 |
10 | 10.71 | Mathias Clausen 01, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 01 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
11 | 10.33 | Patrick Overgaard Blauert 02, Silkeborg Atletik Klub 77 | 02 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Aarhus | 26.1.2020 |
12 | 9.84 | William Asklund 01, Kolding KFUM Atletik og Motion | 01 | Kolding KFUM Atletik og Motion | Randers | 15.2.2020 |
13 | 9.25 | Martin Rasmussen 02, NG&IF Gymnastik og Atletik Forening | 02 | NG&IF Gymnastik og Atletik Forening | Randers | 15.2.2020 |
14 | 7.45 | Leon Johannesen 02, Bragdið | 02 | Bragdið | Reykjavik | 19.1.2020 |
D22 60 m (24) |
---|
1 | 6.85 | Simon Hansen 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 98 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 13.2.2020 |
2 | 7.01 | Steffen Udengaard Knudsen 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 98 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 13.2.2020 |
3 | 7.07 | Peter Andersson 99, Greve Atletik | 99 | Greve Atletik | Malmö | 8.2.2020 |
4 | 7.12 | Kasper Larsen 99, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 99 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 13.2.2020 |
5 | 7.13 | Emil Frænde 00, Sparta Atletik og Løb | 00 | Sparta Atletik og Løb | Göteborg | 1.2.2020 |
6 | 7.14 | Søren A. Nørgaard 99, Kolding KFUM Atletik og Motion | 99 | Kolding KFUM Atletik og Motion | Randers | 15.2.2020 |
6 | 7.14 | Mads Lunø 99, Kolding KFUM Atletik og Motion | 99 | Kolding KFUM Atletik og Motion | Randers | 15.2.2020 |
8 | 7.15 | Frankly Dadey 99, Greve Atletik | 99 | Greve Atletik | Helsingør | 11.1.2020 |
9 | 7.16 | Oliver Chabert 99, Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
10 | 7.20 | Christian Gundersen 99, Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
10 | 7.20 | Dlovan Baker 00, Hvidovre Atletik & Motion | 00 | Hvidovre Atletik & Motion | Helsingør | 1.2.2020 |
12 | 7.32 | Nikolaj Graves 98, Sparta Atletik og Løb | 98 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
13 | 7.36 | Sebastian Sund Frandsen 98, Aalborg Atletik og Motion | 98 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 13.2.2020 |
14 | 7.41 | Andreas Schou 98, Korsør Atletik & Motion | 98 | Korsør Atletik & Motion | Randers | 15.2.2020 |
15 | 7.42 | Asger Sarto 99, Silkeborg Atletik Klub 77 | 99 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Aarhus | 28.12.2019 |
15 | 7.42 | Lasse Hvid Jørgensen 00, Skive A.M. | 00 | Skive A.M. | Skive | 18.1.2020 |
17 | 7.43 | Jonas N. Bjerremand 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 98 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
18 | 7.53 | Malachy Mozejko 00, Odense Atletik - O.G.F. | 00 | Odense Atletik - O.G.F. | Odense | 28.1.2020 |
19 | 7.60 | Emil Grovn 98, FIF atletik og motion | 98 | FIF atletik og motion | Helsingør | 1.2.2020 |
20 | 7.62 | Dánjal Dahl Ljósheim 00, Sparta Atletik og Løb | 00 | Sparta Atletik og Løb | Reykjavik | 18.1.2020 |
21 | 7.64 | Casper Vohs 99, Vidar Atletik | 99 | Vidar Atletik | Randers | 15.2.2020 |
22 | 7.73 | Regin Arnason Jensen 98, Aalborg Atletik og Motion | 98 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 10.12.2019 |
23 | 7.74 | Markus Pallesen 00, Silkeborg Atletik Klub 77 | 00 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Skive | 1.2.2020 |
24 | 7.85 | Jacob Binou Nielsen 00, Korsør Atletik & Motion | 00 | Korsør Atletik & Motion | Randers | 15.2.2020 |
25 | 7.86 | Filmonm Merbhratom (u) 99, Roar Atletik | 99 | Roar Atletik | Helsingør | 11.1.2020 |
26 | 7.88 | Lasse Vosegaard 99, Aarhus Fremad Atletik | 99 | Aarhus Fremad Atletik | Skive | 18.1.2020 |
27 | 8.20 | Esaipiriyan Vaithilingam 00, Herning Gf, Atletik/Motion | 00 | Herning Gf, Atletik/Motion | Skive | 18.1.2020 |
D22 200 m (20) |
---|
1 | 21.32 | Albert Ranning 98, KIF - København | 98 | KIF - København | Oordegem | 25.5.2019 |
2 | 21.47 | Simon Hansen 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 98 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Gävle | 12.7.2019 |
3 | 21.62 | Steffen Udengaard Knudsen 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 98 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 16.6.2019 |
4 | 21.64 | Tobias Gorgone Larsen 00, Sparta Atletik og Løb | 00 | Sparta Atletik og Løb | Leiria | 21.9.2019 |
5 | 21.99 | Peter Andersson 99, Greve Atletik | 99 | Greve Atletik | Greve | 25.8.2019 |
6 | 22.07 | Gustav Lundholm Nielsen 98, Sparta Atletik og Løb | 98 | Sparta Atletik og Løb | Esbjerg | 28.7.2019 |
7 | 22.29 | Emil Frænde 00, Sparta Atletik og Løb | 00 | Sparta Atletik og Løb | Greve | 25.8.2019 |
8 | 22.34 | Jacob Hvorup 99, Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | Greve | 25.8.2019 |
9 | 22.43 | Torúr Mortensen 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 98 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Göteborg | 30.6.2019 |
10 | 22.45 | Rasmus Thornbjerg Klausen 00, Sparta Atletik og Løb | 00 | Sparta Atletik og Løb | Greve | 25.8.2019 |
11 | 22.68 | Søren A. Nørgaard 99, Kolding KFUM Atletik og Motion | 99 | Kolding KFUM Atletik og Motion | Randers | 16.6.2019 |
11 | 22.68 | Emil Mader Kjær 99, Skive A.M. | 99 | Skive A.M. | Holte | 8.9.2019 |
13 | 22.96 | Mads Lunø 99, Kolding KFUM Atletik og Motion | 99 | Kolding KFUM Atletik og Motion | Malmö | 26.1.2020 |
14 | 23.50 | Lasse Hvid Jørgensen 00, Skive A.M. | 00 | Skive A.M. | Randers | 16.6.2019 |
15 | 23.51 | Toke Staub Jørgensen 00, Odense Atletik - O.G.F. | 00 | Odense Atletik - O.G.F. | Greve | 25.8.2019 |
16 | 23.61 | Tobias Rendbæk 00, Odense Atletik - O.G.F. | 00 | Odense Atletik - O.G.F. | Göteborg | 30.6.2019 |
17 | 23.63 | Mark Drongesen 00, Aalborg Atletik og Motion | 00 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 16.6.2019 |
18 | 23.67 | Asger Sarto 99, Silkeborg Atletik Klub 77 | 99 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Aabenraa | 2.6.2019 |
19 | 23.88 | Dlovan Baker 00, Hvidovre Atletik & Motion | 00 | Hvidovre Atletik & Motion | Malmö | 26.1.2020 |
20 | 24.00 | Emil Grovn 98, FIF atletik og motion | 98 | FIF atletik og motion | Greve | 22.6.2019 |
21 | 24.01 | Hussein Jhanda 00, Hvidovre Atletik & Motion | 00 | Hvidovre Atletik & Motion | Göteborg | 30.6.2019 |
22 | 24.04 | Johan Böcher Hanehøj 99, FIF Hillerød | 99 | FIF Hillerød | Esbjerg | 28.7.2019 |
23 | 24.05 | Rinalds Valts Zarins (u) 00, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 00 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aalborg | 29.9.2019 |
24 | 24.42 | Casper Vohs 99, Vidar Atletik | 99 | Vidar Atletik | Silkeborg | 22.6.2019 |
24 | 24.42 | Mathias Skifter Andersen 99, Slagelse Atletik DELTA | 99 | Slagelse Atletik DELTA | Malmö | 26.1.2020 |
26 | 24.60 | Filmonm Merbhratom (u) 99, Roar Atletik | 99 | Roar Atletik | Greve | 29.9.2019 |
27 | 24.85 | Jeppe Emil Kristensen 99, Odense Atletik - O.G.F. | 99 | Odense Atletik - O.G.F. | Odense | 11.2.2020 |
28 | 24.86 | Regin Arnason Jensen 98, Aalborg Atletik og Motion | 98 | Aalborg Atletik og Motion | Skive | 14.12.2019 |
29 | 25.06 | Andreas Nors Rebstrup 00, Aalborg Atletik og Motion | 00 | Aalborg Atletik og Motion | Odense | 7.9.2019 |
30 | 25.31 | Nicolai Lind Andersen 98, Sparta Atletik og Løb | 98 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 2.6.2019 |
31 | 25.56 | Samuel Ettrup Larsen 00, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 00 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Esbjerg | 28.9.2019 |
32 | 26.19 | Lasse Vosegaard 99, Aarhus Fremad Atletik | 99 | Aarhus Fremad Atletik | Randers | 27.11.2019 |
33 | 27.23 | Esaipiriyan Vaithilingam 00, Herning Gf, Atletik/Motion | 00 | Herning Gf, Atletik/Motion | Skive | 14.12.2019 |
34 | 27.68 | Jonathan Thomsen 00, Vejen Atletik Forening | 00 | Vejen Atletik Forening | Aalborg | 29.9.2019 |
D22 400 m (20) |
---|
1 | 47.81 | Gustav Lundholm Nielsen 98, Sparta Atletik og Løb | 98 | Sparta Atletik og Løb | Varaždin | 10.8.2019 |
2 | 48.04 | Tobias Gorgone Larsen 00, Sparta Atletik og Løb | 00 | Sparta Atletik og Løb | Leiria | 21.9.2019 |
3 | 48.98 | Jacob Hvorup 99, Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | København | 18.6.2019 |
4 | 49.01 | Christian Gundersen 99, Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | København | 31.8.2019 |
5 | 49.02 | Mathias Astrup 99, Greve Atletik | 99 | Greve Atletik | København | 13.6.2019 |
6 | 49.08 | Oliver Chabert 99, Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | København | 31.8.2019 |
7 | 49.48 | Mads Lund 00, Sparta Atletik og Løb | 00 | Sparta Atletik og Løb | Slagelse | 27.4.2019 |
8 | 50.90 | Nikolaj Graves 98, Sparta Atletik og Løb | 98 | Sparta Atletik og Løb | Ribeira Brava | 6.7.2019 |
9 | 51.47 | William Devantier 00, Sparta Atletik og Løb | 00 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 25.5.2019 |
10 | 51.51 | Søren A. Nørgaard 99, Kolding KFUM Atletik og Motion | 99 | Kolding KFUM Atletik og Motion | Greve | 24.8.2019 |
11 | 51.96 | Rasmus Thornbjerg Klausen 00, Sparta Atletik og Løb | 00 | Sparta Atletik og Løb | Hvidovre | 8.6.2019 |
12 | 51.98 | Sebastian Sund Frandsen 98, Aalborg Atletik og Motion | 98 | Aalborg Atletik og Motion | Ribeira Brava | 6.7.2019 |
13 | 52.29 | Dánjal Dahl Ljósheim 00, Sparta Atletik og Løb | 00 | Sparta Atletik og Løb | Greve | 24.8.2019 |
14 | 52.32 | Jonathan Makwarth 00, KIF - København | 00 | KIF - København | Greve | 24.8.2019 |
15 | 53.12 | Mathias Skifter Andersen 99, Slagelse Atletik DELTA | 99 | Slagelse Atletik DELTA | Greve | 24.8.2019 |
16 | 53.35 | Tobias Rendbæk 00, Odense Atletik - O.G.F. | 00 | Odense Atletik - O.G.F. | Göteborg | 29.6.2019 |
17 | 53.44 | Andreas Nors Rebstrup 00, Aalborg Atletik og Motion | 00 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 25.5.2019 |
18 | 54.41 | Jonas N. Bjerremand 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 98 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | København | 31.8.2019 |
19 | 54.63 | Haris Khan 00, Hvidovre Atletik & Motion | 00 | Hvidovre Atletik & Motion | Ballerup | 25.5.2019 |
20 | 54.65 | Mads Simonsen 00, Gentofte Idræts Klub | 00 | Gentofte Idræts Klub | Slagelse | 27.4.2019 |
21 | 54.78 | Simon Thomsen 99, FIF atletik og motion | 99 | FIF atletik og motion | Skive | 13.5.2019 |
22 | 55.44 | Esben Hansen 99, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 99 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Greve | 24.8.2019 |
23 | 57.09 | Regin Arnason Jensen 98, Aalborg Atletik og Motion | 98 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 29.9.2019 |
24 | 57.11 | Yousef Bellouch 98, FIF atletik og motion | 98 | FIF atletik og motion | København | 13.6.2019 |
25 | 57.20 | Thomas Søholm Larsen 00, Esbjerg Atletik og Motion | 00 | Esbjerg Atletik og Motion | Herning | 21.9.2019 |
26 | 57.25 | Emil Hviid Pedersen 00, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 00 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aabenraa | 2.6.2019 |
27 | 57.27 | Filmonm Merbhratom (u) 99, Roar Atletik | 99 | Roar Atletik | Ballerup | 2.6.2019 |
28 | 57.69 | Adem Mohamed Alamin 99, Parasport Frederiksberg | 99 | Parasport Frederiksberg | København | 13.6.2019 |
29 | 58.58 | Simon Festersen 00, Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 00 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Skive | 14.12.2019 |
30 | 65.08 | Jonathan Thomsen 00, Vejen Atletik Forening | 00 | Vejen Atletik Forening | Aalborg | 29.9.2019 |
D22 800 m (18) |
---|
1 | 1:51.11 | William Devantier 00, Sparta Atletik og Løb | 00 | Sparta Atletik og Løb | Kristiansand | 18.8.2019 |
2 | 1:53.99 | Andreas Holst Lindgreen 98, Sparta Atletik og Løb | 98 | Sparta Atletik og Løb | Oslo | 5.7.2019 |
3 | 1:57.32 | Oliver Bjørslev 00, Aalborg Atletik og Motion | 00 | Aalborg Atletik og Motion | Viborg | 15.8.2019 |
4 | 1:58.17 | Jonathan Makwarth 00, KIF - København | 00 | KIF - København | Odense | 7.9.2019 |
5 | 1:58.88 | Andreas Nors Rebstrup 00, Aalborg Atletik og Motion | 00 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 22.6.2019 |
6 | 1:59.22 | Noah Kurzmann Skibsted 99, Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 99 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Greve | 25.8.2019 |
7 | 1:59.41 | Andreas Eidorff Madsen 00, Viborg Atletik og Motionsforening | 00 | Viborg Atletik og Motionsforening | Viborg | 15.8.2019 |
8 | 1:59.42 | Noel Mono 98, Aalborg Atletik og Motion | 98 | Aalborg Atletik og Motion | Greve | 25.8.2019 |
9 | 2:01.15 | Jeppe Kejser Dahl Jensen 00, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 00 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aalborg | 22.6.2019 |
10 | 2:01.30 | Julian Gregersen 98, FIF atletik og motion | 98 | FIF atletik og motion | Aalborg | 22.6.2019 |
11 | 2:04.35 | Aksel Lylloff Qvortrup 00, KIF - København | 00 | KIF - København | Skive | 1.2.2020 |
12 | 2:05.89 | Joachim Rønsholt 99, Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 2.6.2019 |
13 | 2:06.35 | Esben Hansen 99, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 99 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Greve | 25.8.2019 |
14 | 2:06.95 | Dánjal Dahl Ljósheim 00, Sparta Atletik og Løb | 00 | Sparta Atletik og Løb | Reykjavik | 19.1.2020 |
15 | 2:07.25 | Emil Hviid Pedersen 00, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 00 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aabenraa | 2.6.2019 |
16 | 2:07.65 | Thomas Søholm Larsen 00, Esbjerg Atletik og Motion | 00 | Esbjerg Atletik og Motion | Randers | 15.2.2020 |
17 | 2:08.94 | Rasmus Krogh Madsen 00, Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 00 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | Greve | 25.8.2019 |
18 | 2:12.32 | Andreas Sørensen 00, Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 00 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Greve | 25.8.2019 |
19 | 2:12.42 | Jacob Weel Rosbo 00, Bagsværd Atletik Club | 00 | Bagsværd Atletik Club | Göteborg | 30.6.2019 |
20 | 2:14.43 | Adem Mohamed Alamin 99, Parasport Frederiksberg | 99 | Parasport Frederiksberg | Tårnby | 4.5.2019 |
21 | 2:17.90 | Andreas Schou 98, Korsør Atletik & Motion | 98 | Korsør Atletik & Motion | Randers | 15.2.2020 |
22 | 2:18.13 | August Runge Bengtson 99, Aalborg Øst Road Runners Club | 99 | Aalborg Øst Road Runners Club | Aalborg | 15.8.2019 |
23 | 2:18.80 | Robin Lenz Ostenfeldt 99, Odense Atletik - O.G.F. | 99 | Odense Atletik - O.G.F. | Holte | 8.9.2019 |
24 | 2:18.86 | Filmonm Merbhratom (u) 99, Roar Atletik | 99 | Roar Atletik | Greve | 28.9.2019 |
25 | 2:20.21 | Simon Festersen 00, Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 00 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Skive | 14.12.2019 |
26 | 2:27.65 | Zulfikar Ali 00, Roar Atletik | 00 | Roar Atletik | Ballerup | 2.6.2019 |
27 | 2:27.68 | Noah Thordal Jørgensen 98, Herning Gf, Atletik/Motion | 98 | Herning Gf, Atletik/Motion | Herning | 4.5.2019 |
28 | 2:39.17 | Philip Leth 00, Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 00 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Skive | 1.2.2020 |
D22 1500 m (18) |
---|
1 | 3:41.17 | Andreas Holst Lindgreen 98, Sparta Atletik og Løb | 98 | Sparta Atletik og Løb | København | 18.6.2019 |
2 | 3:52.19 | Oliver Bjørslev 00, Aalborg Atletik og Motion | 00 | Aalborg Atletik og Motion | Aarhus | 21.5.2019 |
3 | 3:59.94 | William Devantier 00, Sparta Atletik og Løb | 00 | Sparta Atletik og Løb | Greve | 24.8.2019 |
4 | 4:00.41 | Malthe Nielsen 99, Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | Greve | 24.8.2019 |
5 | 4:01.73 | Noah Kurzmann Skibsted 99, Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 99 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Aarhus | 21.5.2019 |
6 | 4:02.36 | Julian Gregersen 98, FIF atletik og motion | 98 | FIF atletik og motion | Gibraltar | 10.7.2019 |
7 | 4:03.36 | Andreas Eidorff Madsen 00, Viborg Atletik og Motionsforening | 00 | Viborg Atletik og Motionsforening | Randers | 15.6.2019 |
8 | 4:05.49 | Noel Mono 98, Aalborg Atletik og Motion | 98 | Aalborg Atletik og Motion | Greve | 24.8.2019 |
9 | 4:07.00 | Andreas Nors Rebstrup 00, Aalborg Atletik og Motion | 00 | Aalborg Atletik og Motion | Skive | 13.5.2019 |
10 | 4:09.12 | Kasper Kesje 99, Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | Greve | 24.8.2019 |
11 | 4:10.32 | Jeppe Kejser Dahl Jensen 00, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 00 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Göteborg | 29.6.2019 |
12 | 4:12.73 | Micki Borgen Morell 00, Odense Atletik - O.G.F. | 00 | Odense Atletik - O.G.F. | København | 13.6.2019 |
13 | 4:14.65 | Jonas Gertsen 98, Odense Atletik - O.G.F. | 98 | Odense Atletik - O.G.F. | Odense | 1.6.2019 |
14 | 4:15.74 | Jonathan Makwarth 00, KIF - København | 00 | KIF - København | Odense | 7.9.2019 |
15 | 4:19.70 | Samuel Ettrup Larsen 00, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 00 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Greve | 24.8.2019 |
16 | 4:19.79 | Mads Schrøder 00, Odense Atletik - O.G.F. | 00 | Odense Atletik - O.G.F. | Aarhus | 21.5.2019 |
17 | 4:24.85 | Mads Lund 00, Sparta Atletik og Løb | 00 | Sparta Atletik og Løb | Aarhus | 12.5.2019 |
18 | 4:25.32 | Aksel Lylloff Qvortrup 00, KIF - København | 00 | KIF - København | Skive | 18.1.2020 |
19 | 4:25.41 | Simon Festersen 00, Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 00 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Skive | 18.1.2020 |
20 | 4:27.92 | Christian Gundersen 99, Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | Aarhus | 12.5.2019 |
21 | 4:28.28 | Esben Hansen 99, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 99 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Göteborg | 30.11.2019 |
22 | 4:28.89 | Robin Lenz Ostenfeldt 99, Odense Atletik - O.G.F. | 99 | Odense Atletik - O.G.F. | Aabenraa | 2.6.2019 |
23 | 4:31.11 | Jacob Weel Rosbo 00, Bagsværd Atletik Club | 00 | Bagsværd Atletik Club | Bagsværd | 18.5.2019 |
24 | 4:33.87 | Thomas Søholm Larsen 00, Esbjerg Atletik og Motion | 00 | Esbjerg Atletik og Motion | Skive | 18.1.2020 |
25 | 4:38.80 | August Runge Bengtson 99, Aalborg Øst Road Runners Club | 99 | Aalborg Øst Road Runners Club | Randers | 15.6.2019 |
26 | 4:41.27 | Oliver Chabert 99, Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | Ribeira Brava | 7.7.2019 |
27 | 4:41.96 | Dánjal Dahl Ljósheim 00, Sparta Atletik og Løb | 00 | Sparta Atletik og Løb | Thorshavn | 18.8.2019 |
28 | 4:43.27 | Sebastian Sund Frandsen 98, Aalborg Atletik og Motion | 98 | Aalborg Atletik og Motion | Aarhus | 12.5.2019 |
29 | 4:43.83 | Jonas N. Bjerremand 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 98 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | København | 1.9.2019 |
30 | 4:48.64 | Andreas Sørensen 00, Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 00 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Randers | 15.6.2019 |
31 | 4:49.59 | Nikolaj Graves 98, Sparta Atletik og Løb | 98 | Sparta Atletik og Løb | Ribeira Brava | 7.7.2019 |
32 | 4:57.11 | Zulfikar Ali 00, Roar Atletik | 00 | Roar Atletik | Greve | 29.9.2019 |
33 | 5:13.28 | Filmonm Merbhratom (u) 99, Roar Atletik | 99 | Roar Atletik | København | 17.8.2019 |
D22 3000 m (18) |
---|
1 | 8:25.09 | Andreas Holst Lindgreen 98, Sparta Atletik og Løb | 98 | Sparta Atletik og Løb | Castellón | 26.5.2019 |
2 | 8:39.98 | Thomas Sand Nielsen 98, Athletikklubben Holstebro | 98 | Athletikklubben Holstebro | Birmingham AL | 14.2.2020 |
3 | 8:45.63 | Noah Kurzmann Skibsted 99, Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 99 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Skive | 14.12.2019 |
4 | 8:51.43 | Andreas Eidorff Madsen 00, Viborg Atletik og Motionsforening | 00 | Viborg Atletik og Motionsforening | Skive | 14.12.2019 |
5 | 8:55.14 | Kasper Kesje 99, Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | Hvidovre | 9.6.2019 |
6 | 9:03.76 | Malthe Nielsen 99, Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | Tårnby | 5.5.2019 |
7 | 9:08.42 | Jeppe Kejser Dahl Jensen 00, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 00 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Skive | 14.12.2019 |
8 | 9:08.62 | Noel Mono 98, Aalborg Atletik og Motion | 98 | Aalborg Atletik og Motion | Skive | 1.2.2020 |
9 | 9:11.72 | Robin Lenz Ostenfeldt 99, Odense Atletik - O.G.F. | 99 | Odense Atletik - O.G.F. | Skive | 14.12.2019 |
10 | 9:26.79 | Micki Borgen Morell 00, Odense Atletik - O.G.F. | 00 | Odense Atletik - O.G.F. | Tårnby | 5.5.2019 |
11 | 9:27.5h | Malthe Poulsen 00, Blovstrød - Løverne | 00 | Blovstrød - Løverne | Frederiksberg | 27.6.2019 |
12 | 9:37.11 | Samuel Ettrup Larsen 00, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 00 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Viborg | 15.8.2019 |
13 | 9:40.14 | Kasper Pontoppidan Jensen 99, Odense Atletik - O.G.F. | 99 | Odense Atletik - O.G.F. | Amager | 28.5.2019 |
14 | 9:48.78 | Simon Festersen 00, Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 00 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Skive | 14.12.2019 |
15 | 9:58.45 | Mathias Sikora 00, Hvidovre Atletik & Motion | 00 | Hvidovre Atletik & Motion | Amager | 28.5.2019 |
16 | 10:11.35 | Esben Hansen 99, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 99 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Silkeborg | 6.10.2019 |
17 | 10:16.68 | Jacob Seerup Kirkeby 00, Viking Atletik | 00 | Viking Atletik | Rønne | 15.5.2019 |
18 | 11:33.71 | Emil Hviid Pedersen 00, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 00 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Esbjerg | 28.9.2019 |
D22 60 m hæk (24) |
---|
1 | 8.37 | Sebastian Sund Frandsen 98, Aalborg Atletik og Motion | 98 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 2.2.2020 |
2 | 8.54 | Jonas N. Bjerremand 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 98 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
3 | 8.77 | Christian Gundersen 99, Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
4 | 9.01 | Nikolaj Graves 98, Sparta Atletik og Løb | 98 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 26.1.2020 |
5 | 9.29 | Jan Wildeman (u) 99, KIF - København | 99 | KIF - København | Helsingør | 1.2.2020 |
6 | 11.82 | Esaipiriyan Vaithilingam 00, Herning Gf, Atletik/Motion | 00 | Herning Gf, Atletik/Motion | Aarhus | 28.12.2019 |
D22 Højdespring (18) |
---|
1 | 1.98 | Christoffer Åndahl 00, KIF - København | 00 | KIF - København | Ballerup | 27.12.2019 |
2 | 1.90 | Jonas N. Bjerremand 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 98 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
3 | 1.81 | Oliver Chabert 99, Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
4 | 1.80 | Andreas Asklund 98, Kolding KFUM Atletik og Motion | 98 | Kolding KFUM Atletik og Motion | Randers | 15.2.2020 |
5 | 1.78 | Sebastian Sund Frandsen 98, Aalborg Atletik og Motion | 98 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 1.2.2020 |
5 | 1.78 | Christian Gundersen 99, Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
7 | 1.76 | Jonas Danker Linnemann 00, Hvidovre Atletik & Motion | 00 | Hvidovre Atletik & Motion | Hvidovre | 5.1.2020 |
8 | 1.72 | Nikolaj Graves 98, Sparta Atletik og Løb | 98 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
9 | 1.60 | Regin Arnason Jensen 98, Aalborg Atletik og Motion | 98 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 10.12.2019 |
D22 Stangspring (18) |
---|
1 | 4.80 | Toke Staub Jørgensen 00, Odense Atletik - O.G.F. | 00 | Odense Atletik - O.G.F. | Malmö | 25.1.2020 |
2 | 4.50 | Nikolaj Graves 98, Sparta Atletik og Løb | 98 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 25.1.2020 |
3 | 4.20 | Jonas N. Bjerremand 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 98 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
4 | 4.11 | Peter M. Adamsen 00, KIF - København | 00 | KIF - København | Hvidovre | 5.1.2020 |
5 | 4.00 | Christian Gundersen 99, Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
5 | 4.00 | Sebastian Sund Frandsen 98, Aalborg Atletik og Motion | 98 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 13.2.2020 |
D22 Længdespring (18) |
---|
1 | 7.43 | Kasper Larsen 99, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 99 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Malmö | 26.1.2020 |
2 | 6.72 | Emil Frænde 00, Sparta Atletik og Løb | 00 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 26.1.2020 |
3 | 6.65 | Oliver Chabert 99, Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
4 | 6.62 | Christian Gundersen 99, Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
5 | 6.58 | Sebastian Sund Frandsen 98, Aalborg Atletik og Motion | 98 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 13.2.2020 |
6 | 6.24 | Peter Andersson 99, Greve Atletik | 99 | Greve Atletik | Malmö | 26.1.2020 |
7 | 6.21 | Nikolaj Graves 98, Sparta Atletik og Løb | 98 | Sparta Atletik og Løb | Hvidovre | 16.2.2020 |
8 | 6.19 | Jonas N. Bjerremand 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 98 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
9 | 5.69 | Casper Vohs 99, Vidar Atletik | 99 | Vidar Atletik | Randers | 15.2.2020 |
10 | 5.63 | Andreas Schou 98, Korsør Atletik & Motion | 98 | Korsør Atletik & Motion | Randers | 15.2.2020 |
11 | 5.60 | Jacob Binou Nielsen 00, Korsør Atletik & Motion | 00 | Korsør Atletik & Motion | Randers | 15.2.2020 |
12 | 5.46 | Sebastian Mackay 00, Vidar Atletik | 00 | Vidar Atletik | Randers | 15.2.2020 |
13 | 4.79 | Esaipiriyan Vaithilingam 00, Herning Gf, Atletik/Motion | 00 | Herning Gf, Atletik/Motion | Skive | 18.1.2020 |
14 | 4.32 | Lasse Vosegaard 99, Aarhus Fremad Atletik | 99 | Aarhus Fremad Atletik | Randers | 15.2.2020 |
D22 Trespring (18) |
---|
1 | 11.89 | Sebastian Mackay 00, Vidar Atletik | 00 | Vidar Atletik | Randers | 15.2.2020 |
2 | 10.13 | Esaipiriyan Vaithilingam 00, Herning Gf, Atletik/Motion | 00 | Herning Gf, Atletik/Motion | Randers | 15.2.2020 |
D22 Kuglestød 7.26 kg (18) |
---|
1 | 17.38 | Casper Jørgensen 99, Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 26.1.2020 |
2 | 13.30 | Jonas N. Bjerremand 98, Aarhus 1900 Atletik og Løb | 98 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
3 | 12.79 | Christian Gundersen 99, Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
4 | 12.55 | Oliver Chabert 99, Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
5 | 12.49 | Jacob Binou Nielsen 00, Korsør Atletik & Motion | 00 | Korsør Atletik & Motion | Randers | 15.2.2020 |
6 | 12.45 | Sebastian Sund Frandsen 98, Aalborg Atletik og Motion | 98 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 13.2.2020 |
7 | 12.44 | Nikolaj Graves 98, Sparta Atletik og Løb | 98 | Sparta Atletik og Løb | København | 15.2.2020 |
8 | 11.91 | Rasmus Jensen 99, Ballerup Atletik Klub | 99 | Ballerup Atletik Klub | Ballerup | 27.12.2019 |
9 | 10.18 | Mikael Chua Ziska 99, Hvidovre Atletik & Motion | 99 | Hvidovre Atletik & Motion | København | 15.2.2020 |
10 | 9.92 | Mads Lunø 99, Kolding KFUM Atletik og Motion | 99 | Kolding KFUM Atletik og Motion | Randers | 15.2.2020 |
11 | 8.30 | Søren A. Nørgaard 99, Kolding KFUM Atletik og Motion | 99 | Kolding KFUM Atletik og Motion | Randers | 15.2.2020 |
12 | 8.24 | Lasse Vosegaard 99, Aarhus Fremad Atletik | 99 | Aarhus Fremad Atletik | Skive | 18.1.2020 |
13 | 7.46 | Andreas Schou 98, Korsør Atletik & Motion | 98 | Korsør Atletik & Motion | Randers | 15.2.2020 |
P15 60 m (24) |
---|
1 | 7.83 | Ashley Gnanogoh , Ballerup Atletik Klub | 05 | Ballerup Atletik Klub | Helsingør | 1.2.2020 |
2 | 7.95 | Celina Hagihara , KIF - København | 06 | KIF - København | Ballerup | 18.1.2020 |
3 | 8.10 | Asta Exner Jensen , Holte Atletik | 05 | Holte Atletik | Ballerup | 18.1.2020 |
4 | 8.14 | Nora Grønnegaard Fischer , Holte Atletik | 05 | Holte Atletik | Ballerup | 18.1.2020 |
5 | 8.19 | Lærke Sindal , Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 25.1.2020 |
6 | 8.26 | Christine Bjerre Jensen , Silkeborg Atletik Klub 77 | 05 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Aarhus | 25.1.2020 |
7 | 8.27 | Sille Kurylak Hansen , Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 06 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | Ballerup | 18.1.2020 |
8 | 8.29 | Emilie Børregaard Voigt , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 11.1.2020 |
8 | 8.29 | Helena Reijnen , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 11.1.2020 |
10 | 8.31 | Solvej Møller , Greve Atletik | 05 | Greve Atletik | Helsingør | 1.2.2020 |
11 | 8.34 | Caroline Jørgensen , Amager Atletik Club | 05 | Amager Atletik Club | Helsingør | 1.2.2020 |
12 | 8.35 | Sarah Engsig-Karup , Ballerup Atletik Klub | 06 | Ballerup Atletik Klub | Helsingør | 1.2.2020 |
13 | 8.37 | Klara T. Bjerregaard , Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 15.2.2020 |
14 | 8.41 | Bolette Nimskov , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 25.1.2020 |
15 | 8.42 | Rebekka Kordon , Haderslev Idræts-forening | 05 | Haderslev Idræts-forening | Aarhus | 25.1.2020 |
16 | 8.43 | Lily Penstoft , HI Skanderborg Atletik | 06 | HI Skanderborg Atletik | Aarhus | 25.1.2020 |
17 | 8.45 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup , Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 11.1.2020 |
18 | 8.47 | Filippa Maja Roug , Ballerup Atletik Klub | 05 | Ballerup Atletik Klub | Helsingør | 1.2.2020 |
19 | 8.50 | Maria Buch , KIF - København | 05 | KIF - København | Ballerup | 18.1.2020 |
19 | 8.50 | Frederikke K. Madsen , Randers Sportsklub Freja | 05 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 15.2.2020 |
19 | 8.50 | Frederikke Voss Vestergaard , Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 15.2.2020 |
22 | 8.52 | Thinusa Aruchchunar , Herning Gf, Atletik/Motion | 05 | Herning Gf, Atletik/Motion | Aarhus | 25.1.2020 |
22 | 8.52 | Malika B. Jensen , KIF - København | 06 | KIF - København | Malmö | 8.2.2020 |
24 | 8.55 | Stine Baandrup Tindbæk , Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Ballerup | 18.1.2020 |
24 | 8.55 | Johanna Kreiberg Skou , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 05 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Skive | 1.2.2020 |
26 | 8.59 | Cecilie Augustinus-Jensen , Odense Atletik - O.G.F. | 06 | Odense Atletik - O.G.F. | Aarhus | 25.1.2020 |
27 | 8.61 | Frederikke Ingemann Harmsen , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 05 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 13.2.2020 |
28 | 8.63 | Thea Lei Hansgaard , Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Ballerup | 27.12.2019 |
29 | 8.64 | Alma Eide Larsen , Allerød Atletik og Motion | 05 | Allerød Atletik og Motion | Helsingør | 11.1.2020 |
30 | 8.65 | Anna Elisabeth Buhmann Pedersen , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 1.2.2020 |
30 | 8.65 | Natasha Burkal , Helsingør If, Atletik | 06 | Helsingør If, Atletik | Helsingør | 1.2.2020 |
32 | 8.66 | Lærke F. Thygesen , Randers Sportsklub Freja | 05 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 25.1.2020 |
33 | 8.68 | Vilma Bahne Jessen , FIF atletik og motion | 05 | FIF atletik og motion | Ballerup | 18.1.2020 |
34 | 8.69 | Sofie Søndergaard , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 25.1.2020 |
34 | 8.69 | Signe Kensø , Ballerup Atletik Klub | 06 | Ballerup Atletik Klub | Malmö | 25.1.2020 |
36 | 8.71 | Frederikke Jensen , HG Atletik TM | 06 | HG Atletik TM | Malmö | 25.1.2020 |
37 | 8.73 | Andrea Skovgaard Feldskov , Svendborg Gymnastikforening | 05 | Svendborg Gymnastikforening | Aarhus | 25.1.2020 |
38 | 8.74 | Emilie Birk Salomonsson , HI Skanderborg Atletik | 06 | HI Skanderborg Atletik | Aarhus | 25.1.2020 |
39 | 8.77 | Silje Nyeland Sandholdt , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 13.2.2020 |
40 | 8.82 | Laura Galsøe , Allerød Atletik og Motion | 05 | Allerød Atletik og Motion | Helsingør | 1.2.2020 |
41 | 8.83 | Sara Fredslund , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 13.2.2020 |
42 | 8.84 | Mathilde Mønsted Larsen , FIF atletik og motion | 05 | FIF atletik og motion | Helsingør | 11.1.2020 |
42 | 8.84 | Laura Diaz Friis , Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 11.1.2020 |
44 | 8.86 | Mille Johanson , Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 25.1.2020 |
44 | 8.86 | Elisabeth Røddik Elsner , KIF - København | 06 | KIF - København | Malmö | 25.1.2020 |
46 | 8.87 | Ida Hørdum Nielsen , Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Ballerup | 18.1.2020 |
46 | 8.87 | Luna Frid Hanberg , Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 8.2.2020 |
48 | 8.89 | Signe B. Nielsen , Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 10.12.2019 |
48 | 8.89 | Saga Bergholm , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 25.1.2020 |
50 | 8.91 | Ella Aurora Magelund Rasmussen , FIF atletik og motion | 05 | FIF atletik og motion | Malmö | 25.1.2020 |
51 | 8.95 | Lærke Elgaard Larsen , Ballerup Atletik Klub | 05 | Ballerup Atletik Klub | Helsingør | 1.2.2020 |
52 | 8.97 | Ida Caroline Mørck , Bagsværd Atletik Club | 06 | Bagsværd Atletik Club | Helsingør | 1.2.2020 |
53 | 8.98 | Katrine Amtoft , FIF atletik og motion | 05 | FIF atletik og motion | Malmö | 25.1.2020 |
53 | 8.98 | Mathilde Steenberg , Greve Atletik | 06 | Greve Atletik | Helsingør | 1.2.2020 |
55 | 8.99 | Sophia Bosack , Bagsværd Atletik Club | 06 | Bagsværd Atletik Club | Helsingør | 1.2.2020 |
55 | 8.99 | Marie Friis Houbak , Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 1.2.2020 |
57 | 9.02 | Amalie Ravn , Silkeborg Atletik Klub 77 | 06 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Göteborg | 1.12.2019 |
57 | 9.02 | Jóhanna Pedersen , Bragdið | 05 | Bragdið | Reykjavik | 18.1.2020 |
59 | 9.03 | Sara Fransisco Mouridsen , Bagsværd Atletik Club | 06 | Bagsværd Atletik Club | Helsingør | 1.2.2020 |
60 | 9.04 | Jamilla Jensen , Bagsværd Atletik Club | 06 | Bagsværd Atletik Club | Helsingør | 11.1.2020 |
61 | 9.05 | Signe Holm , Fredericia Atletik Forening | 05 | Fredericia Atletik Forening | Aarhus | 25.1.2020 |
62 | 9.06 | Clara Juul Pallesen , Amager Atletik Club | 06 | Amager Atletik Club | Ballerup | 18.1.2020 |
62 | 9.06 | Nynne Gaarde Høgsbro , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Malmö | 25.1.2020 |
62 | 9.06 | Cornelia Hav Steen , Holte Atletik | 05 | Holte Atletik | Helsingør | 1.2.2020 |
65 | 9.07 | Arina Ludvig Michelsen , Bragdið | 05 | Bragdið | Reykjavik | 18.1.2020 |
65 | 9.07 | Sara Smærup Brandt , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 05 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 25.1.2020 |
67 | 9.10 | Ellen Olesen , Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Aarhus | 25.1.2020 |
68 | 9.11 | Amalie Nymann Thomsen , Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Ballerup | 27.12.2019 |
68 | 9.11 | Charmaine De Taza , Herlev Løbe- og Atletikklub | 06 | Herlev Løbe- og Atletikklub | Malmö | 25.1.2020 |
68 | 9.11 | Maya Korsgaard Nicholson , Silkeborg Atletik Klub 77 | 06 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Aarhus | 25.1.2020 |
71 | 9.13 | Rosa Min Poulsen , Holte Atletik | 06 | Holte Atletik | Helsingør | 1.2.2020 |
72 | 9.14 | Camilla Urup Colstrup , Haderslev Idræts-forening | 05 | Haderslev Idræts-forening | Aarhus | 28.12.2019 |
72 | 9.14 | Pil Johanne Nedergaard Winther , Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 18.1.2020 |
74 | 9.18 | Signe Juhl Laursen , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 1.2.2020 |
75 | 9.21 | Anne V. Jensen , Dybvad Idrætsklub | 05 | Dybvad Idrætsklub | Aalborg | 28.12.2019 |
76 | 9.28 | Isabelle Kehler Krabbe , Amager Atletik Club | 06 | Amager Atletik Club | Ballerup | 27.12.2019 |
77 | 9.29 | Nanna Ilsøe Nygaard , Vejle Idrætsforening | 06 | Vejle Idrætsforening | Aalborg | 28.12.2019 |
78 | 9.35 | Mille Lodahl , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 25.1.2020 |
79 | 9.39 | Naja Lildholdt , Amager Atletik Club | 06 | Amager Atletik Club | Helsingør | 1.2.2020 |
80 | 9.40 | Thilde Willemse Jørgensen , Aalborg Atletik og Motion | 05 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 15.2.2020 |
81 | 9.43 | Johanne Bentin , Aaig - Atletik & Triathlon | 06 | Aaig - Atletik & Triathlon | Randers | 15.2.2020 |
82 | 9.44 | Lærke Baand , Sæby Idrætsklub 80 | 06 | Sæby Idrætsklub 80 | Aarhus | 25.1.2020 |
83 | 9.45 | Laura Halberg Nome , Bagsværd Atletik Club | 06 | Bagsværd Atletik Club | Ballerup | 18.1.2020 |
84 | 9.49 | Cecilie Engel Westphall , Silkeborg Atletik Klub 77 | 06 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Aarhus | 25.1.2020 |
85 | 9.54 | Freja Veicherts , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 1.2.2020 |
86 | 9.64 | Nicole Torra Correa , Hjørring G.F., Atletik & Motion | 05 | Hjørring G.F., Atletik & Motion | Aalborg | 10.12.2019 |
86 | 9.64 | Hanna Horch , Trongårdens Idræts Forening | 06 | Trongårdens Idræts Forening | Malmö | 25.1.2020 |
88 | 9.67 | Vivian Ngo , Hjørring G.F., Atletik & Motion | 06 | Hjørring G.F., Atletik & Motion | Aalborg | 10.12.2019 |
89 | 9.71 | Isabella Petersen , FIF atletik og motion | 05 | FIF atletik og motion | Helsingør | 11.1.2020 |
90 | 9.72 | Olivia Toft Berthelsen , Odense Atletik - O.G.F. | 06 | Odense Atletik - O.G.F. | Aarhus | 25.1.2020 |
90 | 9.72 | Caroline Rom Vestergaard , Aalborg Øst Road Runners Club | 05 | Aalborg Øst Road Runners Club | Skive | 1.2.2020 |
92 | 9.80 | Kajsa Wiberg Bækgaard , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 25.1.2020 |
93 | 9.81 | Hannah Ejby Hansen , HVRunners | 06 | HVRunners | Helsingør | 1.2.2020 |
94 | 9.86 | Astrid Hvidtfeldt , Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 13.2.2020 |
95 | 9.93 | Sofie Duedahl Gaardboe , Odense Atletik - O.G.F. | 06 | Odense Atletik - O.G.F. | Aarhus | 25.1.2020 |
96 | 9.98 | Mai Fanth-Jensen , Hjørring G.F., Atletik & Motion | 06 | Hjørring G.F., Atletik & Motion | Aalborg | 10.12.2019 |
97 | 10.02 | Helene Tjalve , Odense Atletik - O.G.F. | 06 | Odense Atletik - O.G.F. | Aarhus | 25.1.2020 |
98 | 10.10 | Ellen Lindberg Lassen , Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 10.12.2019 |
99 | 10.15 | Stine Jakobsen , Sæby Idrætsklub 80 | 06 | Sæby Idrætsklub 80 | Randers | 15.2.2020 |
100 | 10.22 | Ria Nylander , Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 15.2.2020 |
101 | 10.23 | Katrine Trangbæk Hansen , Silkeborg Atletik Klub 77 | 06 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Randers | 15.2.2020 |
102 | 10.41 | Laura Fisker Koch , Silkeborg Atletik Klub 77 | 06 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Göteborg | 1.12.2019 |
103 | 11.09 | Sophia Tryk , Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Göteborg | 1.12.2019 |
104 | 12.28 | Lydia Kure Friis , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Helsingør | 11.1.2020 |
P15 200 m (20) |
---|
1 | 26.01 | Celina Hagihara , KIF - København | 06 | KIF - København | Malmö | 9.2.2020 |
2 | 26.24 | Nora Grønnegaard Fischer , Holte Atletik | 05 | Holte Atletik | Greve | 25.8.2019 |
3 | 26.55 | Asta Exner Jensen , Holte Atletik | 05 | Holte Atletik | Helsingør | 16.6.2019 |
4 | 26.83 | Lærke Sindal , Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 15.2.2020 |
5 | 26.84 | Cecilie Augustinus-Jensen , Odense Atletik - O.G.F. | 06 | Odense Atletik - O.G.F. | Randers | 16.6.2019 |
6 | 27.05 | Ashley Gnanogoh , Ballerup Atletik Klub | 05 | Ballerup Atletik Klub | Malmö | 25.1.2020 |
7 | 27.34 | Sille Kurylak Hansen , Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 06 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | København | 18.8.2019 |
8 | 27.50 | Helena Reijnen , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Greve | 28.9.2019 |
9 | 27.54 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup , Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 19.1.2020 |
10 | 27.60 | Filippa Maja Roug , Ballerup Atletik Klub | 05 | Ballerup Atletik Klub | Helsingør | 16.6.2019 |
10 | 27.60 | Christine Bjerre Jensen , Silkeborg Atletik Klub 77 | 05 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Skive | 1.2.2020 |
12 | 27.70 | Emilie Børregaard Voigt , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 25.1.2020 |
13 | 27.73 | Victoria Juul Giessing , Aalborg Atletik og Motion | 05 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 22.6.2019 |
14 | 27.80 | Rebekka Kordon , Haderslev Idræts-forening | 05 | Haderslev Idræts-forening | Aarhus | 11.5.2019 |
14 | 27.80 | Kristine Skifter Bitsch , Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 16.6.2019 |
14 | 27.80 | Solvej Møller , Greve Atletik | 05 | Greve Atletik | Malmö | 25.1.2020 |
17 | 27.88 | Thea Lei Hansgaard , Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Helsingør | 16.6.2019 |
18 | 28.13 | Emilia Aa , Esbjerg Atletik og Motion | 06 | Esbjerg Atletik og Motion | Randers | 16.6.2019 |
19 | 28.15 | Frederikke Voss Vestergaard , Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 15.2.2020 |
20 | 28.20 | Maya Cecilie Fruergaard , Skive A.M. | 06 | Skive A.M. | Randers | 16.6.2019 |
21 | 28.21 | Stine Baandrup Tindbæk , Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Greve | 28.9.2019 |
22 | 28.27 | Bolette Nimskov , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 16.6.2019 |
23 | 28.32 | Klara T. Bjerregaard , Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 16.6.2019 |
24 | 28.35 | Frederikke K. Madsen , Randers Sportsklub Freja | 05 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 15.2.2020 |
25 | 28.37 | Sarah Engsig-Karup , Ballerup Atletik Klub | 06 | Ballerup Atletik Klub | Greve | 28.9.2019 |
26 | 28.47 | Caroline Jørgensen , Amager Atletik Club | 05 | Amager Atletik Club | Hvidovre | 9.6.2019 |
27 | 28.60 | Camilla Urup Colstrup , Haderslev Idræts-forening | 05 | Haderslev Idræts-forening | Viby | 11.5.2019 |
28 | 28.61 | Lærke F. Thygesen , Randers Sportsklub Freja | 05 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 27.11.2019 |
29 | 28.70 | Annabelle Viple , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 2.6.2019 |
29 | 28.70 | Pil Johanne Nedergaard Winther , Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | København | 18.8.2019 |
31 | 28.74 | Johanna Kreiberg Skou , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 05 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Skive | 1.2.2020 |
32 | 28.92 | Lily Penstoft , HI Skanderborg Atletik | 06 | HI Skanderborg Atletik | Randers | 28.9.2019 |
33 | 28.93 | Amalie Ravn , Silkeborg Atletik Klub 77 | 06 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Randers | 15.2.2020 |
34 | 28.94 | Emilie Birk Salomonsson , HI Skanderborg Atletik | 06 | HI Skanderborg Atletik | Randers | 15.2.2020 |
35 | 29.10 | Kaisa Duedam Ventrup , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | København | 31.8.2019 |
36 | 29.16 | Anna Elisabeth Buhmann Pedersen , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Greve | 28.9.2019 |
37 | 29.21 | Ingrid Gram Jensen , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Tårnby | 5.5.2019 |
38 | 29.24 | Signe B. Nielsen , Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Skive | 14.12.2019 |
39 | 29.25 | Ida Marie Broberg , Skive A.M. | 05 | Skive A.M. | Randers | 16.6.2019 |
40 | 29.26 | Amalie Nymann Thomsen , Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Ballerup | 19.1.2020 |
41 | 29.39 | Ida Strandos , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Helsingør | 15.6.2019 |
42 | 29.41 | Greta Keisala , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Göteborg | 30.6.2019 |
43 | 29.42 | Emma Flor , Hvidovre Atletik & Motion | 05 | Hvidovre Atletik & Motion | Hillerød | 23.9.2019 |
44 | 29.45 | Mathilde Mønsted Larsen , FIF atletik og motion | 05 | FIF atletik og motion | Frederiksberg | 2.6.2019 |
44 | 29.45 | Natasha Burkal , Helsingør If, Atletik | 06 | Helsingør If, Atletik | Greve | 28.9.2019 |
46 | 29.46 | Mikaela Medina Sørensen , Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 15.6.2019 |
47 | 29.49 | Vibeka Eihilt Sivertsen , Treysti | 05 | Treysti | Reykjavik | 18.1.2020 |
48 | 29.50 | Laura Diaz Friis , Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 19.1.2020 |
49 | 29.59 | Vilma Bahne Jessen , FIF atletik og motion | 05 | FIF atletik og motion | Malmö | 25.1.2020 |
50 | 29.61 | Rachel Enninful , Herning Gf, Atletik/Motion | 05 | Herning Gf, Atletik/Motion | Skive | 14.12.2019 |
50 | 29.61 | Rosa Min Poulsen , Holte Atletik | 06 | Holte Atletik | Ballerup | 19.1.2020 |
52 | 29.64 | Emilie Sundbo , Bagsværd Atletik Club | 05 | Bagsværd Atletik Club | Helsingør | 16.6.2019 |
52 | 29.64 | Ella Aurora Magelund Rasmussen , FIF atletik og motion | 05 | FIF atletik og motion | Ballerup | 19.1.2020 |
54 | 29.66 | Siv Bertelsen , Atletikklubben Heden | 06 | Atletikklubben Heden | Esbjerg | 28.9.2019 |
55 | 29.74 | Saga Bergholm , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 25.1.2020 |
56 | 29.81 | Mathilde Herskind , Silkeborg Atletik Klub 77 | 05 | Silkeborg Atletik Klub 77 | København | 31.8.2019 |
57 | 29.91 | Mathilde Meedom Kløv , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Glostrup | 27.4.2019 |
58 | 29.99 | Signe Kensø , Ballerup Atletik Klub | 06 | Ballerup Atletik Klub | Ballerup | 19.1.2020 |
59 | 30.00 | Laura Bollerslev Andreasen , Amager Atletik Club | 05 | Amager Atletik Club | Helsingør | 16.6.2019 |
59 | 30.00 | Ida Hørdum Nielsen , Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Greve | 28.9.2019 |
61 | 30.02 | Luna Haugaard Christensen , Ballerup Atletik Klub | 05 | Ballerup Atletik Klub | Ballerup | 19.1.2020 |
62 | 30.03 | Cecile Dyrholm Gutheil , Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 05 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Randers | 16.6.2019 |
63 | 30.18 | Clara Spaanheden , Korsør Atletik & Motion | 05 | Korsør Atletik & Motion | Randers | 15.2.2020 |
64 | 30.21 | Marie Louise Holmgaard , Skive A.M. | 06 | Skive A.M. | Randers | 16.6.2019 |
65 | 30.36 | Nynne Gaarde Høgsbro , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Tårnby | 5.5.2019 |
65 | 30.36 | Arina Ludvig Michelsen , Bragdið | 05 | Bragdið | Reykjavik | 18.1.2020 |
67 | 30.40 | Clara Juul Pallesen , Amager Atletik Club | 06 | Amager Atletik Club | Greve | 28.9.2019 |
68 | 30.41 | Celia Dart Pryssing , Aalborg Atletik og Motion | 05 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 16.6.2019 |
69 | 30.46 | Yasmin Chi Schaldemo Dyhr , Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Greve | 28.9.2019 |
70 | 30.51 | Kamille Sølvbech Larsen , Esbjerg Atletik og Motion | 06 | Esbjerg Atletik og Motion | Esbjerg | 19.5.2019 |
70 | 30.51 | Nanna Ilsøe Nygaard , Vejle Idrætsforening | 06 | Vejle Idrætsforening | Esbjerg | 28.9.2019 |
72 | 30.55 | Lydia Kure Friis , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Tårnby | 5.5.2019 |
73 | 30.56 | Laura-Jo Buchard Hansen , Amager Atletik Club | 05 | Amager Atletik Club | Ballerup | 2.6.2019 |
74 | 30.58 | Alvilde Lawaetz , Slagelse Atletik DELTA | 05 | Slagelse Atletik DELTA | Tårnby | 5.5.2019 |
75 | 30.59 | Silje Nyeland Sandholdt , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 16.6.2019 |
76 | 30.62 | Frida Revall , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Ballerup | 27.12.2019 |
77 | 30.64 | Johanna C.B. Jessen , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Frederiksberg | 2.6.2019 |
78 | 30.68 | Mille Lodahl , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Skive | 1.2.2020 |
78 | 30.68 | Thinusa Aruchchunar , Herning Gf, Atletik/Motion | 05 | Herning Gf, Atletik/Motion | Randers | 15.2.2020 |
80 | 30.72 | Jamilla Jensen , Bagsværd Atletik Club | 06 | Bagsværd Atletik Club | Malmö | 25.1.2020 |
81 | 30.76 | Signe Juhl Laursen , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Greve | 28.9.2019 |
82 | 30.77 | Sophie Mørch , Blovstrød - Løverne | 05 | Blovstrød - Løverne | Helsingør | 16.6.2019 |
83 | 30.84 | Larkin Dullea , CIS Sports Club | 06 | CIS Sports Club | Glostrup | 27.4.2019 |
84 | 30.93 | Precious Ogunremi , CIS Sports Club | 06 | CIS Sports Club | Tårnby | 5.5.2019 |
85 | 30.96 | Jóhanna Pedersen , Bragdið | 05 | Bragdið | Reykjavik | 19.1.2020 |
86 | 31.00 | Tiana Jalloh , Trongårdens Idræts Forening | 06 | Trongårdens Idræts Forening | Greve | 28.9.2019 |
87 | 31.32 | Laura Halberg Nome , Bagsværd Atletik Club | 06 | Bagsværd Atletik Club | Ballerup | 19.1.2020 |
88 | 31.38 | Sara Fransisco Mouridsen , Bagsværd Atletik Club | 06 | Bagsværd Atletik Club | Greve | 28.9.2019 |
89 | 31.39 | Viola Jensen , Greve Atletik | 06 | Greve Atletik | Greve | 28.9.2019 |
90 | 31.44 | Rose-Mathilde Abel Lindholm , Aalborg Atletik og Motion | 05 | Aalborg Atletik og Motion | Göteborg | 30.11.2019 |
91 | 31.56 | Ellen Olesen , Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Göteborg | 9.6.2019 |
92 | 31.58 | Anne Juul Jensen , Viking Atletik | 06 | Viking Atletik | Greve | 28.9.2019 |
93 | 31.71 | Isabelle Kehler Krabbe , Amager Atletik Club | 06 | Amager Atletik Club | Tårnby | 5.5.2019 |
93 | 31.71 | Katrine Amtoft , FIF atletik og motion | 05 | FIF atletik og motion | Malmö | 25.1.2020 |
95 | 31.75 | Ida Søndergaard , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 28.9.2019 |
96 | 31.89 | Ada Nissen Thyrsted , Amager Atletik Club | 06 | Amager Atletik Club | Tårnby | 5.5.2019 |
97 | 31.94 | Sophia Bosack , Bagsværd Atletik Club | 06 | Bagsværd Atletik Club | Ballerup | 19.1.2020 |
98 | 32.18 | Anna Bjaaland Andersen , Amager Atletik Club | 06 | Amager Atletik Club | Greve | 28.9.2019 |
99 | 32.20 | Silja Gylling , Aaig - Atletik & Triathlon | 05 | Aaig - Atletik & Triathlon | Aabenraa | 2.6.2019 |
100 | 32.40 | Freja Abraham , Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Göteborg | 30.6.2019 |
100 | 32.40 | Charmaine De Taza , Herlev Løbe- og Atletikklub | 06 | Herlev Løbe- og Atletikklub | Ballerup | 19.1.2020 |
102 | 32.44 | Tilde Nielsen , Dybvad Idrætsklub | 06 | Dybvad Idrætsklub | Göteborg | 9.6.2019 |
103 | 32.47 | Nikoline Leth , HI Skanderborg Atletik | 06 | HI Skanderborg Atletik | Vejle | 27.4.2019 |
104 | 32.54 | Ida Mølskov Knudsen , Esbjerg Atletik og Motion | 05 | Esbjerg Atletik og Motion | Esbjerg | 19.5.2019 |
105 | 32.60 | Maya Nielsen , Hjørring G.F., Atletik & Motion | 06 | Hjørring G.F., Atletik & Motion | Göteborg | 9.6.2019 |
106 | 32.64 | Maya Korsgaard Nicholson , Silkeborg Atletik Klub 77 | 06 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Viborg | 15.5.2019 |
106 | 32.64 | Signe Knudsen , Silkeborg Atletik Klub 77 | 06 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Skive | 14.12.2019 |
108 | 32.71 | Nicole Torra Correa , Hjørring G.F., Atletik & Motion | 05 | Hjørring G.F., Atletik & Motion | Randers | 15.2.2020 |
109 | 32.74 | Cecilie Engel Westphall , Silkeborg Atletik Klub 77 | 06 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Göteborg | 1.12.2019 |
110 | 32.79 | Nicoline Vejen Østergaard , Skive A.M. | 06 | Skive A.M. | Randers | 16.6.2019 |
111 | 32.89 | Selma Rogonja , Esbjerg Atletik og Motion | 05 | Esbjerg Atletik og Motion | Skive | 1.2.2020 |
112 | 32.96 | Sara Bunders , CIS Sports Club | 06 | CIS Sports Club | Tårnby | 5.5.2019 |
113 | 33.06 | Alberte Kjærsgaard , KIF - København | 06 | KIF - København | Helsingør | 15.6.2019 |
113 | 33.06 | Selma Borgwardt Schm Rasmussen , Herlev Løbe- og Atletikklub | 06 | Herlev Løbe- og Atletikklub | Helsingør | 15.6.2019 |
115 | 33.16 | Sofie Puggard , Vejen Atletik Forening | 06 | Vejen Atletik Forening | Esbjerg | 28.9.2019 |
115 | 33.16 | Leonora Hjerresen , Hjørring G.F., Atletik & Motion | 05 | Hjørring G.F., Atletik & Motion | Randers | 15.2.2020 |
117 | 33.25 | Cassandra Kamph Mikkelsen , Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Glostrup | 27.4.2019 |
118 | 33.32 | Hannah Ejby Hansen , HVRunners | 06 | HVRunners | Greve | 28.9.2019 |
119 | 33.43 | Josefine Hauch , Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Greve | 28.9.2019 |
120 | 33.45 | Ida Laursen Vig , Fredericia Atletik Forening | 06 | Fredericia Atletik Forening | Vejle | 27.4.2019 |
121 | 33.54 | Freja Veicherts , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Tårnby | 5.5.2019 |
122 | 33.75 | Mai Fanth-Jensen , Hjørring G.F., Atletik & Motion | 06 | Hjørring G.F., Atletik & Motion | Randers | 15.2.2020 |
123 | 33.76 | Finja Knauf , Vejle Idrætsforening | 05 | Vejle Idrætsforening | Esbjerg | 19.5.2019 |
124 | 34.06 | Caroline Rom Vestergaard , Aalborg Øst Road Runners Club | 05 | Aalborg Øst Road Runners Club | Skive | 1.2.2020 |
125 | 34.13 | Julia Ferris , Gentofte Idræts Klub | 06 | Gentofte Idræts Klub | Glostrup | 27.4.2019 |
126 | 34.54 | Karen Lausten , Gråsten I & Gf | 06 | Gråsten I & Gf | Sønderborg | 7.9.2019 |
127 | 34.63 | Assatou Diagne , GIC - Atletik & Motion | 06 | GIC - Atletik & Motion | Glostrup | 27.4.2019 |
127 | 34.63 | Vivian Ngo , Hjørring G.F., Atletik & Motion | 06 | Hjørring G.F., Atletik & Motion | Göteborg | 9.6.2019 |
129 | 34.83 | Jasmin Sanslev , Hjørring G.F., Atletik & Motion | 06 | Hjørring G.F., Atletik & Motion | Göteborg | 9.6.2019 |
130 | 34.97 | Anna Søgaard Olsen , Viking Atletik | 05 | Viking Atletik | Tårnby | 5.5.2019 |
131 | 35.11 | Mathilde Steenberg , Greve Atletik | 06 | Greve Atletik | Sæby | 30.4.2019 |
132 | 35.56 | Sophia Tryk , Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 29.9.2019 |
133 | 35.70 | Anneline Andreassen , Skive A.M. | 06 | Skive A.M. | Viborg | 15.5.2019 |
134 | 36.51 | Freja Bertelsen , Skive A.M. | 06 | Skive A.M. | Viborg | 15.5.2019 |
135 | 37.24 | Stine Jakobsen , Sæby Idrætsklub 80 | 06 | Sæby Idrætsklub 80 | Sønderborg | 7.9.2019 |
136 | 37.71 | Laura Fisker Koch , Silkeborg Atletik Klub 77 | 06 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Viborg | 15.5.2019 |
137 | 40.25 | Freruz Leake Elias , Idrætsklubben Olympia | 06 | Idrætsklubben Olympia | Tårnby | 5.5.2019 |
P15 800 m (18) |
---|
1 | 2:16.96 | Sofia Thøgersen , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 16.6.2019 |
2 | 2:22.23 | Camilla Urup Colstrup , Haderslev Idræts-forening | 05 | Haderslev Idræts-forening | Randers | 16.6.2019 |
3 | 2:25.75 | Celina Hagihara , KIF - København | 06 | KIF - København | Aalborg | 14.9.2019 |
4 | 2:26.00 | Maya Cecilie Fruergaard , Skive A.M. | 06 | Skive A.M. | København | 18.8.2019 |
5 | 2:26.71 | Marie Louise Holmgaard , Skive A.M. | 06 | Skive A.M. | Skive | 14.12.2019 |
6 | 2:27.83 | Vibeka Eihilt Sivertsen , Treysti | 05 | Treysti | Greve | 25.8.2019 |
7 | 2:28.43 | Siv Bertelsen , Atletikklubben Heden | 06 | Atletikklubben Heden | Sønderborg | 7.9.2019 |
8 | 2:28.81 | Frederikke Ingemann Harmsen , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 05 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 16.6.2019 |
9 | 2:28.97 | Luna Haugaard Christensen , Ballerup Atletik Klub | 05 | Ballerup Atletik Klub | Greve | 25.8.2019 |
10 | 2:30.15 | Lærke F. Thygesen , Randers Sportsklub Freja | 05 | Randers Sportsklub Freja | Greve | 25.8.2019 |
11 | 2:30.49 | Julie Meiner-Duedahl , Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 05 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Greve | 25.8.2019 |
12 | 2:31.86 | Ida Kiil , Gentofte Idræts Klub | 05 | Gentofte Idræts Klub | Hvidovre | 8.6.2019 |
13 | 2:33.05 | Clara Spaanheden , Korsør Atletik & Motion | 05 | Korsør Atletik & Motion | Amager | 28.5.2019 |
14 | 2:33.39 | Nicoline Vejen Østergaard , Skive A.M. | 06 | Skive A.M. | Skive | 1.2.2020 |
15 | 2:34.28 | Annabelle Viple , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 18.1.2020 |
16 | 2:35.02 | Rebekka Kordon , Haderslev Idræts-forening | 05 | Haderslev Idræts-forening | København | 1.9.2019 |
17 | 2:35.32 | Kristine Skifter Bitsch , Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 1.2.2020 |
18 | 2:35.39 | Anna Bjaaland Andersen , Amager Atletik Club | 06 | Amager Atletik Club | Amager | 28.5.2019 |
19 | 2:35.6h | Frederikke K. Madsen , Randers Sportsklub Freja | 05 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 28.1.2020 |
20 | 2:35.78 | Frida Froberg , Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 05 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | København | 18.8.2019 |
21 | 2:36.52 | Ellen Olesen , Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 15.2.2020 |
22 | 2:37.40 | Ida Marie Broberg , Skive A.M. | 05 | Skive A.M. | Holte | 8.9.2019 |
23 | 2:37.93 | Leah Shifris , Viborg Atletik og Motionsforening | 05 | Viborg Atletik og Motionsforening | Randers | 16.6.2019 |
24 | 2:38.55 | Nanna Helmer , Atletikforeningen Fremad Holbæk | 05 | Atletikforeningen Fremad Holbæk | Helsingør | 16.6.2019 |
25 | 2:39.49 | Kirsa Wirth , Ballerup Atletik Klub | 06 | Ballerup Atletik Klub | Ballerup | 18.1.2020 |
26 | 2:39.50 | Alberte Kilsmark , Silkeborg Atletik Klub 77 | 05 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Greve | 25.8.2019 |
27 | 2:39.77 | Mathilde Herskind , Silkeborg Atletik Klub 77 | 05 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Randers | 16.6.2019 |
28 | 2:39.79 | Thilde Sigga Agger Nielsen , Viborg Atletik og Motionsforening | 05 | Viborg Atletik og Motionsforening | Skive | 1.2.2020 |
29 | 2:40.24 | Saga Bergholm , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 18.1.2020 |
30 | 2:40.99 | Rose-Mathilde Abel Lindholm , Aalborg Atletik og Motion | 05 | Aalborg Atletik og Motion | Skive | 1.2.2020 |
31 | 2:41.14 | Madeleine A. A. Rasmussen , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Tårnby | 4.5.2019 |
32 | 2:41.56 | Annika Holther Olesen , Ballerup Atletik Klub | 05 | Ballerup Atletik Klub | Ballerup | 18.1.2020 |
33 | 2:41.84 | Alma Juhl Horsgaard , KIF - København | 05 | KIF - København | Helsingør | 16.6.2019 |
34 | 2:42.05 | Frida Revall , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Ballerup | 18.1.2020 |
35 | 2:42.87 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup , Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
36 | 2:43.30 | Ella Aurora Magelund Rasmussen , FIF atletik og motion | 05 | FIF atletik og motion | Ballerup | 18.1.2020 |
37 | 2:43.40 | Karen Lausten , Gråsten I & Gf | 06 | Gråsten I & Gf | Sønderborg | 7.9.2019 |
38 | 2:43.71 | Greta Keisala , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Bagsværd | 27.5.2019 |
39 | 2:44.8h | Amalie Nymann Thomsen , Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Lyngby | 26.6.2019 |
39 | 2:44.8h | Thea Lei Hansgaard , Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Lyngby | 26.6.2019 |
41 | 2:45.02 | Ada Nissen Thyrsted , Amager Atletik Club | 06 | Amager Atletik Club | Amager | 28.5.2019 |
42 | 2:45.16 | Nikoline Graae , Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Helsingør | 16.6.2019 |
43 | 2:46.48 | Selma Rogonja , Esbjerg Atletik og Motion | 05 | Esbjerg Atletik og Motion | Skive | 1.2.2020 |
44 | 2:47.85 | Victoria Juul Giessing , Aalborg Atletik og Motion | 05 | Aalborg Atletik og Motion | Aarhus | 12.5.2019 |
45 | 2:48.1h | Lærke Nørregaard , Idrætsklubben Olympia | 05 | Idrætsklubben Olympia | Maribo | 3.6.2019 |
46 | 2:48.23 | Christiane Lund Poulsen , Aalborg Atletik og Motion | 05 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 15.2.2020 |
47 | 2:48.75 | Kirstine Ingeborg Th Carstens , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Frederiksberg | 1.6.2019 |
48 | 2:49.72 | Laura Halberg Nome , Bagsværd Atletik Club | 06 | Bagsværd Atletik Club | Ballerup | 18.1.2020 |
49 | 2:51.02 | Ida Strandos , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Ballerup | 25.5.2019 |
50 | 2:51.48 | Josefine Hauch , Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Tårnby | 4.5.2019 |
51 | 2:51.61 | Freja Abraham , Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 25.5.2019 |
52 | 2:51.95 | Tilde Nielsen , Dybvad Idrætsklub | 06 | Dybvad Idrætsklub | Randers | 15.2.2020 |
53 | 2:52.90 | Luna Frid Hanberg , Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
54 | 2:52.9h | Nanna Adsbøll , Odense Atletik - O.G.F. | 05 | Odense Atletik - O.G.F. | Odense | 3.6.2019 |
55 | 2:53.07 | Rachel Enninful , Herning Gf, Atletik/Motion | 05 | Herning Gf, Atletik/Motion | Aarhus | 12.5.2019 |
56 | 2:53.11 | Silje Nyeland Sandholdt , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Sønderborg | 7.9.2019 |
57 | 2:53.5h | Maria Hyhne Winde , Haderslev Idræts-forening | 06 | Haderslev Idræts-forening | Aabenraa | 20.5.2019 |
58 | 2:53.85 | Emilie Birk Salomonsson , HI Skanderborg Atletik | 06 | HI Skanderborg Atletik | Randers | 15.2.2020 |
59 | 2:54.09 | Kaisa Duedam Ventrup , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
60 | 2:54.12 | Maya Korsgaard Nicholson , Silkeborg Atletik Klub 77 | 06 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Silkeborg | 22.6.2019 |
61 | 2:54.65 | Christine Bjerre Jensen , Silkeborg Atletik Klub 77 | 05 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Silkeborg | 25.4.2019 |
62 | 2:55.08 | Sofie Søndergaard , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Silkeborg | 22.6.2019 |
63 | 2:55.28 | Ida Søndergaard , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Silkeborg | 22.6.2019 |
64 | 2:55.62 | Laura Bollerslev Andreasen , Amager Atletik Club | 05 | Amager Atletik Club | København | 1.9.2019 |
65 | 2:56.08 | Nicole Torra Correa , Hjørring G.F., Atletik & Motion | 05 | Hjørring G.F., Atletik & Motion | Göteborg | 8.6.2019 |
66 | 2:57.0h | Ida Hørdum Nielsen , Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Lyngby | 26.6.2019 |
67 | 2:57.3h | Yasmin Chi Schaldemo Dyhr , Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Lyngby | 26.6.2019 |
68 | 2:57.4h | Kirstine Braad Pedersen , Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Lyngby | 26.6.2019 |
69 | 2:57.56 | Alberte Halberg Bredgaard , Helsingør If, Atletik | 06 | Helsingør If, Atletik | Ballerup | 18.1.2020 |
70 | 2:58.87 | Sara Fransisco Mouridsen , Bagsværd Atletik Club | 06 | Bagsværd Atletik Club | Bagsværd | 27.5.2019 |
71 | 3:00.6h | Liva Maja Hede Rasmussen , Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Lyngby | 26.6.2019 |
72 | 3:01.59 | Emilie Jæger , Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 06 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | Tårnby | 4.10.2019 |
73 | 3:01.70 | Mai Fanth-Jensen , Hjørring G.F., Atletik & Motion | 06 | Hjørring G.F., Atletik & Motion | Randers | 15.2.2020 |
74 | 3:01.92 | Elsa Kainu , CIS Sports Club | 05 | CIS Sports Club | Glostrup | 27.4.2019 |
75 | 3:02.48 | Mathilde Mønsted Larsen , FIF atletik og motion | 05 | FIF atletik og motion | Randers | 1.2.2020 |
76 | 3:03.00 | Ida Caroline Mørck , Bagsværd Atletik Club | 06 | Bagsværd Atletik Club | Bagsværd | 27.5.2019 |
77 | 3:03.88 | Jessica Weber , CIS Sports Club | 05 | CIS Sports Club | Tårnby | 4.5.2019 |
78 | 3:04.94 | Laura Bergholt Lund , Bagsværd Atletik Club | 06 | Bagsværd Atletik Club | Bagsværd | 27.5.2019 |
79 | 3:05.18 | Silja Gylling , Aaig - Atletik & Triathlon | 05 | Aaig - Atletik & Triathlon | Haderslev | 28.9.2019 |
80 | 3:05.23 | Johanna C.B. Jessen , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | København | 1.9.2019 |
81 | 3:05.75 | Nynne Gaarde Høgsbro , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Randers | 1.2.2020 |
82 | 3:06.70 | Klara T. Bjerregaard , Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 28.5.2019 |
83 | 3:07.08 | Ida Mølskov Knudsen , Esbjerg Atletik og Motion | 05 | Esbjerg Atletik og Motion | Esbjerg | 19.5.2019 |
84 | 3:08.05 | Isabella Scherwin , Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 28.5.2019 |
85 | 3:08.0h | Signe Frederiksen , Hvide Sande KFUM Atletik | 06 | Hvide Sande KFUM Atletik | Ringkøbing | 5.6.2019 |
86 | 3:10.32 | Sophia Tryk , Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 15.2.2020 |
87 | 3:10.75 | Stine Jakobsen , Sæby Idrætsklub 80 | 06 | Sæby Idrætsklub 80 | Randers | 15.2.2020 |
88 | 3:10.88 | Naja Lildholdt , Amager Atletik Club | 06 | Amager Atletik Club | Ballerup | 25.5.2019 |
89 | 3:11.46 | Signe Knudsen , Silkeborg Atletik Klub 77 | 06 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Randers | 28.5.2019 |
90 | 3:12.46 | Nanna Ilsøe Nygaard , Vejle Idrætsforening | 06 | Vejle Idrætsforening | Vejen | 31.8.2019 |
91 | 3:13.63 | Mille Johanson , Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 28.5.2019 |
92 | 3:17.85 | Signe Magaard , Gråsten I & Gf | 06 | Gråsten I & Gf | Silkeborg | 22.6.2019 |
93 | 3:28.7h | Tilde Johanne Christiansen , Haderslev Idræts-forening | 05 | Haderslev Idræts-forening | Haderslev | 30.4.2019 |
94 | 3:33.34 | Alma Kjær , Silkeborg Atletik Klub 77 | 06 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Randers | 28.5.2019 |
95 | 3:34.85 | Eva Kjeldahl , Vejen Atletik Forening | 06 | Vejen Atletik Forening | Vejen | 31.8.2019 |
96 | 3:35.15 | Sofie Puggard , Vejen Atletik Forening | 06 | Vejen Atletik Forening | Vejen | 31.8.2019 |
P15 1500 m (18) |
---|
1 | 4:35.88 | Sofia Thøgersen , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 19.1.2020 |
2 | 4:57.74 | Camilla Urup Colstrup , Haderslev Idræts-forening | 05 | Haderslev Idræts-forening | Herning | 21.9.2019 |
3 | 4:58.55 | Clara Spaanheden , Korsør Atletik & Motion | 05 | Korsør Atletik & Motion | Greve | 24.8.2019 |
4 | 5:10.01 | Siv Bertelsen , Atletikklubben Heden | 06 | Atletikklubben Heden | Vejle | 19.6.2019 |
5 | 5:13.42 | Julie Meiner-Duedahl , Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 05 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Skive | 18.1.2020 |
6 | 5:15.25 | Annika Holther Olesen , Ballerup Atletik Klub | 05 | Ballerup Atletik Klub | Helsingør | 15.6.2019 |
7 | 5:16.03 | Madeleine A. A. Rasmussen , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 15.6.2019 |
8 | 5:18.45 | Vibeka Eihilt Sivertsen , Treysti | 05 | Treysti | Greve | 24.8.2019 |
9 | 5:19.33 | Alma Juhl Horsgaard , KIF - København | 05 | KIF - København | Greve | 24.8.2019 |
10 | 5:19.96 | Leah Shifris , Viborg Atletik og Motionsforening | 05 | Viborg Atletik og Motionsforening | Randers | 15.6.2019 |
11 | 5:21.68 | Freja Boss Rasmussen , Viking Atletik | 05 | Viking Atletik | Helsingør | 15.6.2019 |
12 | 5:24.99 | Greta Keisala , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Hvidovre | 9.6.2019 |
13 | 5:25.92 | Laura Maria Thomsen , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Ballerup | 19.1.2020 |
14 | 5:26.77 | Anna Bjaaland Andersen , Amager Atletik Club | 06 | Amager Atletik Club | Ballerup | 19.1.2020 |
15 | 5:29.05 | Saga Bergholm , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 19.1.2020 |
16 | 5:29.31 | Kirsa Wirth , Ballerup Atletik Klub | 06 | Ballerup Atletik Klub | Ballerup | 19.1.2020 |
17 | 5:31.95 | Frida Revall , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Ballerup | 19.1.2020 |
18 | 5:32.38 | Nicoline Vejen Østergaard , Skive A.M. | 06 | Skive A.M. | Skive | 18.1.2020 |
19 | 5:32.56 | Lærke F. Thygesen , Randers Sportsklub Freja | 05 | Randers Sportsklub Freja | Herning | 21.9.2019 |
20 | 5:35.38 | Thilde Sigga Agger Nielsen , Viborg Atletik og Motionsforening | 05 | Viborg Atletik og Motionsforening | Skive | 18.1.2020 |
21 | 5:35.46 | Kirstine Ingeborg Th Carstens , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Hvidovre | 9.6.2019 |
22 | 5:35.87 | Nicoline Dalum Nørgaard , Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 15.2.2020 |
23 | 5:42.28 | Nanna Helmer , Atletikforeningen Fremad Holbæk | 05 | Atletikforeningen Fremad Holbæk | Greve | 29.9.2019 |
24 | 5:44.36 | Rose-Mathilde Abel Lindholm , Aalborg Atletik og Motion | 05 | Aalborg Atletik og Motion | Herning | 21.9.2019 |
25 | 5:50.98 | Mathilde Pihl , Amager Atletik Club | 05 | Amager Atletik Club | Ballerup | 2.6.2019 |
26 | 5:51.59 | Laura Galsøe , Allerød Atletik og Motion | 05 | Allerød Atletik og Motion | Greve | 29.9.2019 |
27 | 5:55.45 | Frederikke Ingemann Harmsen , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 05 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Herning | 21.9.2019 |
28 | 6:00.39 | Abigail Sacco , Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Tårnby | 5.5.2019 |
29 | 6:03.57 | Amalie Ravn , Silkeborg Atletik Klub 77 | 06 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Randers | 15.2.2020 |
30 | 6:10.66 | Cassandra Kamph Mikkelsen , Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Hvidovre | 9.6.2019 |
31 | 6:14.33 | Asta Højberg , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Tårnby | 5.5.2019 |
32 | 6:16.12 | Emilie Jæger , Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 06 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | Hvidovre | 9.6.2019 |
33 | 6:16.53 | Mai Fanth-Jensen , Hjørring G.F., Atletik & Motion | 06 | Hjørring G.F., Atletik & Motion | Göteborg | 9.6.2019 |
34 | 6:25.94 | Frida Bybeck Sørensen , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Tårnby | 5.5.2019 |
35 | 6:37.02 | Ida Mølskov Knudsen , Esbjerg Atletik og Motion | 05 | Esbjerg Atletik og Motion | Vejle | 27.4.2019 |
36 | 7:13.51 | Caroline Larsen , Hvidovre Atletik & Motion | 05 | Hvidovre Atletik & Motion | Ballerup | 25.5.2019 |
P15 3000 m (18) |
---|
1 | 9:57.40 | Sofia Thøgersen , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Aalborg | 14.9.2019 |
2 | 10:44.86 | Siv Bertelsen , Atletikklubben Heden | 06 | Atletikklubben Heden | Esbjerg | 28.9.2019 |
3 | 11:08.61 | Clara Spaanheden , Korsør Atletik & Motion | 05 | Korsør Atletik & Motion | Greve | 25.8.2019 |
4 | 11:11.12 | Freja Boss Rasmussen , Viking Atletik | 05 | Viking Atletik | Greve | 25.8.2019 |
5 | 11:23.93 | Julie Meiner-Duedahl , Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 05 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Aalborg | 14.9.2019 |
6 | 11:26.66 | Annika Holther Olesen , Ballerup Atletik Klub | 05 | Ballerup Atletik Klub | Helsingør | 16.6.2019 |
7 | 11:30.61 | Madeleine A. A. Rasmussen , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Aalborg | 14.9.2019 |
8 | 11:30.84 | Alma Juhl Horsgaard , KIF - København | 05 | KIF - København | Aalborg | 14.9.2019 |
9 | 11:44.71 | Lærke F. Thygesen , Randers Sportsklub Freja | 05 | Randers Sportsklub Freja | Greve | 25.8.2019 |
10 | 11:47.50 | Laura Maria Thomsen , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Ballerup | 18.1.2020 |
11 | 11:55.18 | Anna Bjaaland Andersen , Amager Atletik Club | 06 | Amager Atletik Club | Ballerup | 25.5.2019 |
12 | 12:15.24 | Greta Keisala , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Ballerup | 25.5.2019 |
13 | 12:16.14 | Katarina Jørgensen , Hvidovre Atletik & Motion | 06 | Hvidovre Atletik & Motion | Ballerup | 25.5.2019 |
14 | 12:23.43 | Mathilde Pihl , Amager Atletik Club | 05 | Amager Atletik Club | Ballerup | 25.5.2019 |
15 | 12:35.53 | Kirstine Ingeborg Th Carstens , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Ballerup | 25.5.2019 |
16 | 12:42.80 | Nicoline Dalum Nørgaard , Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Skive | 1.2.2020 |
17 | 12:53.29 | Sara Fredslund , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aalborg | 25.5.2019 |
18 | 13:00.54 | Caroline Vilstrup , Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Ballerup | 25.5.2019 |
19 | 13:09.85 | Frida Revall , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Ballerup | 25.5.2019 |
20 | 13:29.98 | Josefine Hauch , Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Ballerup | 25.5.2019 |
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m (24) |
---|
1 | 9.21 | Ashley Gnanogoh , Ballerup Atletik Klub | 05 | Ballerup Atletik Klub | Ballerup | 19.1.2020 |
2 | 9.55 | Klara T. Bjerregaard , Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 15.2.2020 |
3 | 9.60 | Maja Dahl Støttrup , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 05 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 13.2.2020 |
4 | 9.73 | Rebekka Kordon , Haderslev Idræts-forening | 05 | Haderslev Idræts-forening | Randers | 1.2.2020 |
5 | 9.76 | Kaisa Duedam Ventrup , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
6 | 9.92 | Bolette Nimskov , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 19.1.2020 |
7 | 10.02 | Andrea Skovgaard Feldskov , Svendborg Gymnastikforening | 05 | Svendborg Gymnastikforening | Aarhus | 26.1.2020 |
8 | 10.04 | Camilla Urup Colstrup , Haderslev Idræts-forening | 05 | Haderslev Idræts-forening | Aarhus | 26.1.2020 |
9 | 10.08 | Sofie Søndergaard , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 26.1.2020 |
10 | 10.11 | Kristine Skifter Bitsch , Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 26.1.2020 |
11 | 10.13 | Annabelle Viple , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
12 | 10.16 | Luna Frid Hanberg , Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
13 | 10.33 | Silje Nyeland Sandholdt , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
14 | 10.38 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup , Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
15 | 10.44 | Anne Sofie Michelsen , Aaig - Atletik & Triathlon | 05 | Aaig - Atletik & Triathlon | Aarhus | 26.1.2020 |
16 | 10.67 | Clara Juul Pallesen , Amager Atletik Club | 06 | Amager Atletik Club | Ballerup | 19.1.2020 |
17 | 10.69 | Solvej Møller , Greve Atletik | 05 | Greve Atletik | Helsingør | 1.2.2020 |
18 | 10.79 | Thea Lei Hansgaard , Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Randers | 1.2.2020 |
19 | 10.91 | Mathilde Mønsted Larsen , FIF atletik og motion | 05 | FIF atletik og motion | Randers | 1.2.2020 |
20 | 10.94 | Mathilde Herskind , Silkeborg Atletik Klub 77 | 05 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Randers | 1.2.2020 |
21 | 11.10 | Pil Johanne Nedergaard Winther , Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 19.1.2020 |
22 | 11.23 | Signe Frederiksen , Hvide Sande KFUM Atletik | 06 | Hvide Sande KFUM Atletik | Randers | 15.2.2020 |
23 | 11.34 | Alvilde Lawaetz , Slagelse Atletik DELTA | 05 | Slagelse Atletik DELTA | Ballerup | 19.1.2020 |
24 | 11.35 | Ida Strandos , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Randers | 1.2.2020 |
25 | 11.36 | Mathilde Steenberg , Greve Atletik | 06 | Greve Atletik | Helsingør | 1.2.2020 |
26 | 11.47 | Nanna Ilsøe Nygaard , Vejle Idrætsforening | 06 | Vejle Idrætsforening | Randers | 15.2.2020 |
27 | 11.50 | Sarah Engsig-Karup , Ballerup Atletik Klub | 06 | Ballerup Atletik Klub | Helsingør | 1.2.2020 |
28 | 11.79 | Lærke Jønsson , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 13.2.2020 |
29 | 12.19 | Sophia Bosack , Bagsværd Atletik Club | 06 | Bagsværd Atletik Club | Helsingør | 1.2.2020 |
30 | 12.28 | Frederikke Voss Vestergaard , Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Skive | 18.1.2020 |
31 | 12.45 | Kajsa Wiberg Bækgaard , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 26.1.2020 |
32 | 13.42 | Nynne Gaarde Høgsbro , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Randers | 1.2.2020 |
33 | 13.92 | Katrine Trangbæk Hansen , Silkeborg Atletik Klub 77 | 06 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Randers | 15.2.2020 |
34 | 14.65 | Stine Jakobsen , Sæby Idrætsklub 80 | 06 | Sæby Idrætsklub 80 | Aarhus | 26.1.2020 |
P15 Højdespring (18) |
---|
1 | 1.61 | Laura Bollerslev Andreasen , Amager Atletik Club | 05 | Amager Atletik Club | Hvidovre | 16.2.2020 |
2 | 1.59 | Isabel Josefina B. Farup , Holte Atletik | 05 | Holte Atletik | Malmö | 9.2.2020 |
3 | 1.55 | Lydia Kure Friis , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Helsingør | 11.1.2020 |
4 | 1.53 | Kaisa Duedam Ventrup , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 18.1.2020 |
4 | 1.53 | Maria Buch , KIF - København | 05 | KIF - København | Ballerup | 18.1.2020 |
4 | 1.53 | Rebekka Kordon , Haderslev Idræts-forening | 05 | Haderslev Idræts-forening | Aarhus | 26.1.2020 |
7 | 1.50 | Sara Fredslund , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 26.1.2020 |
7 | 1.50 | Bjørk Busk-Mohr , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 05 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 26.1.2020 |
7 | 1.50 | Maya Cecilie Fruergaard , Skive A.M. | 06 | Skive A.M. | Skive | 1.2.2020 |
10 | 1.48 | Kristine Skifter Bitsch , Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Aalborg | 28.12.2019 |
11 | 1.47 | Rosa Min Poulsen , Holte Atletik | 06 | Holte Atletik | Ballerup | 18.1.2020 |
12 | 1.46 | Mathilde Herskind , Silkeborg Atletik Klub 77 | 05 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Göteborg | 30.11.2019 |
13 | 1.45 | Thea Lei Hansgaard , Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Randers | 1.2.2020 |
14 | 1.44 | Bolette Nimskov , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 18.1.2020 |
14 | 1.44 | Anne Sofie Michelsen , Aaig - Atletik & Triathlon | 05 | Aaig - Atletik & Triathlon | Aarhus | 26.1.2020 |
14 | 1.44 | Signe Frederiksen , Hvide Sande KFUM Atletik | 06 | Hvide Sande KFUM Atletik | Randers | 15.2.2020 |
17 | 1.42 | Ingrid Gram Jensen , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | København | 4.1.2020 |
17 | 1.42 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup , Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
17 | 1.42 | Luna Frid Hanberg , Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
17 | 1.42 | Annabelle Viple , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
17 | 1.42 | Nanna Ilsøe Nygaard , Vejle Idrætsforening | 06 | Vejle Idrætsforening | Randers | 1.2.2020 |
17 | 1.42 | Lærke Elgaard Larsen , Ballerup Atletik Klub | 05 | Ballerup Atletik Klub | Hvidovre | 16.2.2020 |
17 | 1.42 | Sille Kurylak Hansen , Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 06 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | Hvidovre | 16.2.2020 |
24 | 1.41 | Camilla Urup Colstrup , Haderslev Idræts-forening | 05 | Haderslev Idræts-forening | Aarhus | 26.1.2020 |
25 | 1.40 | Alma Eide Larsen , Allerød Atletik og Motion | 05 | Allerød Atletik og Motion | Helsingør | 11.1.2020 |
26 | 1.39 | Silje Nyeland Sandholdt , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
26 | 1.39 | Mathilde Mønsted Larsen , FIF atletik og motion | 05 | FIF atletik og motion | Randers | 1.2.2020 |
28 | 1.38 | Maya Korsgaard Nicholson , Silkeborg Atletik Klub 77 | 06 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Aarhus | 26.1.2020 |
29 | 1.35 | Mille Johanson , Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 27.11.2019 |
29 | 1.35 | Charmaine De Taza , Herlev Løbe- og Atletikklub | 06 | Herlev Løbe- og Atletikklub | Ballerup | 18.1.2020 |
29 | 1.35 | Signe Knudsen , Silkeborg Atletik Klub 77 | 06 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Randers | 15.2.2020 |
32 | 1.33 | Ida Strandos , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Randers | 1.2.2020 |
33 | 1.32 | Ada Nissen Thyrsted , Amager Atletik Club | 06 | Amager Atletik Club | Hvidovre | 16.2.2020 |
34 | 1.31 | Caroline Ringhofer , Hvidovre Atletik & Motion | 06 | Hvidovre Atletik & Motion | Hvidovre | 5.1.2020 |
34 | 1.31 | Ida Søndergaard , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 13.2.2020 |
36 | 1.30 | Signe B. Nielsen , Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 7.11.2019 |
36 | 1.30 | Frederikke Voss Vestergaard , Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 7.11.2019 |
36 | 1.30 | Christine Bjerre Jensen , Silkeborg Atletik Klub 77 | 05 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Aarhus | 28.12.2019 |
36 | 1.30 | Anne V. Jensen , Dybvad Idrætsklub | 05 | Dybvad Idrætsklub | Aalborg | 28.12.2019 |
36 | 1.30 | Alvilde Lawaetz , Slagelse Atletik DELTA | 05 | Slagelse Atletik DELTA | København | 4.1.2020 |
36 | 1.30 | Mathilde Fogh , Randers Sportsklub Freja | 05 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 26.1.2020 |
36 | 1.30 | Lærke Baand , Sæby Idrætsklub 80 | 06 | Sæby Idrætsklub 80 | Aarhus | 26.1.2020 |
36 | 1.30 | Mie Sühler , Idrætsklubben Olympia | 06 | Idrætsklubben Olympia | Malmö | 26.1.2020 |
44 | 1.25 | Thilde Willemse Jørgensen , Aalborg Atletik og Motion | 05 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 28.12.2019 |
45 | 1.20 | Naja Lildholdt , Amager Atletik Club | 06 | Amager Atletik Club | Helsingør | 11.1.2020 |
46 | 1.15 | Ellen Lindberg Lassen , Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 10.12.2019 |
46 | 1.15 | Isabella Petersen , FIF atletik og motion | 05 | FIF atletik og motion | Helsingør | 11.1.2020 |
48 | 1.11 | Petra Schmidt , Trongårdens Idræts Forening | 06 | Trongårdens Idræts Forening | Hvidovre | 5.1.2020 |
49 | 1.10 | Olivia Jakobi , Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 06 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | Ballerup | 27.12.2019 |
50 | 1.00 | Stine Jakobsen , Sæby Idrætsklub 80 | 06 | Sæby Idrætsklub 80 | Aalborg | 10.12.2019 |
50 | 1.00 | Nynne Gaarde Høgsbro , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Randers | 1.2.2020 |
P15 Stangspring (18) |
---|
1 | 3.00 | Annabelle Viple , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 26.1.2020 |
2 | 2.90 | Klara T. Bjerregaard , Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 15.2.2020 |
3 | 2.83 | Lærke Elgaard Larsen , Ballerup Atletik Klub | 05 | Ballerup Atletik Klub | Helsingør | 11.1.2020 |
4 | 2.51 | Laura-Jo Buchard Hansen , Amager Atletik Club | 05 | Amager Atletik Club | Hvidovre | 16.2.2020 |
5 | 2.40 | Signe B. Nielsen , Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Göteborg | 1.12.2019 |
5 | 2.40 | Isabella Scherwin , Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 15.2.2020 |
7 | 2.30 | Talulah Axelsson , KIF - København | 06 | KIF - København | Helsingør | 1.2.2020 |
8 | 2.21 | Clara Juul Pallesen , Amager Atletik Club | 06 | Amager Atletik Club | Hvidovre | 16.2.2020 |
9 | 2.11 | Isabelle Kehler Krabbe , Amager Atletik Club | 06 | Amager Atletik Club | Hvidovre | 5.1.2020 |
10 | 2.00 | Frederikke Voss Vestergaard , Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 13.2.2020 |
P15 Længdespring (18) |
---|
1 | 5.21 | Klara T. Bjerregaard , Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 15.2.2020 |
2 | 5.15 | Sille Kurylak Hansen , Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 06 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | Ballerup | 19.1.2020 |
3 | 4.99 | Emilie Børregaard Voigt , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 26.1.2020 |
4 | 4.97 | Kristine Skifter Bitsch , Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 25.1.2020 |
4 | 4.97 | Solvej Møller , Greve Atletik | 05 | Greve Atletik | Helsingør | 1.2.2020 |
6 | 4.91 | Ashley Gnanogoh , Ballerup Atletik Klub | 05 | Ballerup Atletik Klub | Malmö | 8.2.2020 |
7 | 4.88 | Christine Bjerre Jensen , Silkeborg Atletik Klub 77 | 05 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Aarhus | 25.1.2020 |
8 | 4.87 | Kaisa Duedam Ventrup , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 19.1.2020 |
9 | 4.84 | Filippa Maja Roug , Ballerup Atletik Klub | 05 | Ballerup Atletik Klub | Malmö | 8.2.2020 |
10 | 4.83 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup , Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 19.1.2020 |
11 | 4.77 | Celina Hagihara , KIF - København | 06 | KIF - København | Malmö | 9.2.2020 |
12 | 4.76 | Rebekka Kordon , Haderslev Idræts-forening | 05 | Haderslev Idræts-forening | Aarhus | 25.1.2020 |
13 | 4.75 | Thea Lei Hansgaard , Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | København | 4.1.2020 |
13 | 4.75 | Bolette Nimskov , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 26.1.2020 |
15 | 4.72 | Johanna Kreiberg Skou , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 05 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 25.1.2020 |
15 | 4.72 | Luna Frid Hanberg , Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 9.2.2020 |
17 | 4.69 | Stine Baandrup Tindbæk , Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Ballerup | 19.1.2020 |
18 | 4.68 | Sofie Søndergaard , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 25.1.2020 |
19 | 4.65 | Andrea Skovgaard Feldskov , Svendborg Gymnastikforening | 05 | Svendborg Gymnastikforening | Aarhus | 25.1.2020 |
20 | 4.64 | Frederikke K. Madsen , Randers Sportsklub Freja | 05 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 15.2.2020 |
21 | 4.63 | Laura Bollerslev Andreasen , Amager Atletik Club | 05 | Amager Atletik Club | Hvidovre | 16.2.2020 |
22 | 4.58 | Frederikke Voss Vestergaard , Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 13.2.2020 |
23 | 4.54 | Camilla Urup Colstrup , Haderslev Idræts-forening | 05 | Haderslev Idræts-forening | Aarhus | 25.1.2020 |
24 | 4.49 | Signe B. Nielsen , Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Göteborg | 1.12.2019 |
24 | 4.49 | Alvilde Lawaetz , Slagelse Atletik DELTA | 05 | Slagelse Atletik DELTA | Ballerup | 19.1.2020 |
26 | 4.45 | Amalie Nymann Thomsen , Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Hvidovre | 5.1.2020 |
27 | 4.43 | Lydia Kure Friis , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Ballerup | 19.1.2020 |
27 | 4.43 | Sophia Robbin-Coker , Athletikklubben Holstebro | 05 | Athletikklubben Holstebro | Aarhus | 25.1.2020 |
29 | 4.41 | Lærke F. Thygesen , Randers Sportsklub Freja | 05 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 25.1.2020 |
30 | 4.40 | Lærke Jønsson , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 13.2.2020 |
31 | 4.37 | Laura Diaz Friis , Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 19.1.2020 |
32 | 4.36 | Mille Johanson , Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 25.1.2020 |
33 | 4.35 | Amalie Ravn , Silkeborg Atletik Klub 77 | 06 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Randers | 15.2.2020 |
34 | 4.34 | Maya Korsgaard Nicholson , Silkeborg Atletik Klub 77 | 06 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Aarhus | 25.1.2020 |
35 | 4.33 | Thinusa Aruchchunar , Herning Gf, Atletik/Motion | 05 | Herning Gf, Atletik/Motion | Skive | 14.12.2019 |
35 | 4.33 | Alma Eide Larsen , Allerød Atletik og Motion | 05 | Allerød Atletik og Motion | Helsingør | 11.1.2020 |
37 | 4.30 | Mathilde Herskind , Silkeborg Atletik Klub 77 | 05 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Göteborg | 1.12.2019 |
38 | 4.27 | Laura Galsøe , Allerød Atletik og Motion | 05 | Allerød Atletik og Motion | Helsingør | 1.2.2020 |
39 | 4.26 | Ingrid Gram Jensen , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | København | 4.1.2020 |
40 | 4.23 | Ida Hørdum Nielsen , Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Hvidovre | 5.1.2020 |
40 | 4.23 | Ida Caroline Mørck , Bagsværd Atletik Club | 06 | Bagsværd Atletik Club | Ballerup | 19.1.2020 |
42 | 4.20 | Anna Elisabeth Buhmann Pedersen , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 1.2.2020 |
42 | 4.20 | Marie Friis Houbak , Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 1.2.2020 |
44 | 4.19 | Frederikke Ingemann Harmsen , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 05 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 13.2.2020 |
45 | 4.17 | Ada Nissen Thyrsted , Amager Atletik Club | 06 | Amager Atletik Club | Hvidovre | 16.2.2020 |
46 | 4.14 | Caroline Ringhofer , Hvidovre Atletik & Motion | 06 | Hvidovre Atletik & Motion | Hvidovre | 5.1.2020 |
46 | 4.14 | Ida Strandos , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Malmö | 25.1.2020 |
48 | 4.13 | Rachel Enninful , Herning Gf, Atletik/Motion | 05 | Herning Gf, Atletik/Motion | Skive | 14.12.2019 |
48 | 4.13 | Sara Smærup Brandt , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 05 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 25.1.2020 |
50 | 4.12 | Ellen Olesen , Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Aarhus | 25.1.2020 |
51 | 4.11 | Signe Juhl Laursen , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 11.1.2020 |
52 | 4.09 | Pil Johanne Nedergaard Winther , Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 1.2.2020 |
53 | 4.07 | Nanna Ilsøe Nygaard , Vejle Idrætsforening | 06 | Vejle Idrætsforening | Randers | 15.2.2020 |
54 | 4.04 | Talulah Axelsson , KIF - København | 06 | KIF - København | Hvidovre | 5.1.2020 |
55 | 4.03 | Lily Penstoft , HI Skanderborg Atletik | 06 | HI Skanderborg Atletik | Aarhus | 25.1.2020 |
56 | 3.99 | Emilie Birk Salomonsson , HI Skanderborg Atletik | 06 | HI Skanderborg Atletik | Aarhus | 25.1.2020 |
57 | 3.97 | Arina Ludvig Michelsen , Bragdið | 05 | Bragdið | Reykjavik | 18.1.2020 |
57 | 3.97 | Vilma Bahne Jessen , FIF atletik og motion | 05 | FIF atletik og motion | Helsingør | 1.2.2020 |
59 | 3.91 | Jóhanna Pedersen , Bragdið | 05 | Bragdið | Reykjavik | 18.1.2020 |
60 | 3.89 | Frida Revall , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Malmö | 25.1.2020 |
61 | 3.88 | Mathilde Steenberg , Greve Atletik | 06 | Greve Atletik | Hvidovre | 16.2.2020 |
62 | 3.83 | Signe Holm , Fredericia Atletik Forening | 05 | Fredericia Atletik Forening | Aarhus | 25.1.2020 |
63 | 3.81 | Frederikke Jensen , HG Atletik TM | 06 | HG Atletik TM | Ballerup | 19.1.2020 |
64 | 3.79 | Astrid Hvidtfeldt , Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 13.2.2020 |
65 | 3.77 | Katrine Amtoft , FIF atletik og motion | 05 | FIF atletik og motion | Helsingør | 11.1.2020 |
65 | 3.77 | Cecilie Engel Westphall , Silkeborg Atletik Klub 77 | 06 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Aarhus | 25.1.2020 |
67 | 3.75 | Sophia Bosack , Bagsværd Atletik Club | 06 | Bagsværd Atletik Club | Ballerup | 19.1.2020 |
68 | 3.70 | Charmaine De Taza , Herlev Løbe- og Atletikklub | 06 | Herlev Løbe- og Atletikklub | Ballerup | 19.1.2020 |
68 | 3.70 | Viola Draabe Bruunsgaard , Hvidovre Atletik & Motion | 06 | Hvidovre Atletik & Motion | Hvidovre | 16.2.2020 |
70 | 3.69 | Ann Louise Madsen , Dybvad Idrætsklub | 06 | Dybvad Idrætsklub | Randers | 15.2.2020 |
71 | 3.68 | Tiana Jalloh , Trongårdens Idræts Forening | 06 | Trongårdens Idræts Forening | Hvidovre | 16.2.2020 |
72 | 3.67 | Silje Nyeland Sandholdt , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 25.1.2020 |
73 | 3.59 | Nicole Torra Correa , Hjørring G.F., Atletik & Motion | 05 | Hjørring G.F., Atletik & Motion | Aarhus | 25.1.2020 |
74 | 3.56 | Leonora Hjerresen , Hjørring G.F., Atletik & Motion | 05 | Hjørring G.F., Atletik & Motion | Randers | 15.2.2020 |
75 | 3.53 | Sofie Duedahl Gaardboe , Odense Atletik - O.G.F. | 06 | Odense Atletik - O.G.F. | Aarhus | 25.1.2020 |
75 | 3.53 | Viola Jensen , Greve Atletik | 06 | Greve Atletik | Hvidovre | 16.2.2020 |
77 | 3.50 | Olivia Toft Berthelsen , Odense Atletik - O.G.F. | 06 | Odense Atletik - O.G.F. | Aarhus | 25.1.2020 |
78 | 3.49 | Petra Schmidt , Trongårdens Idræts Forening | 06 | Trongårdens Idræts Forening | Hvidovre | 5.1.2020 |
78 | 3.49 | Thea Jensen , Esbjerg Atletik og Motion | 05 | Esbjerg Atletik og Motion | Skive | 18.1.2020 |
80 | 3.46 | Signe Knudsen , Silkeborg Atletik Klub 77 | 06 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Aarhus | 25.1.2020 |
80 | 3.46 | Sara Fransisco Mouridsen , Bagsværd Atletik Club | 06 | Bagsværd Atletik Club | Helsingør | 1.2.2020 |
82 | 3.45 | Ella Bek , Hvidovre Atletik & Motion | 05 | Hvidovre Atletik & Motion | Hvidovre | 5.1.2020 |
83 | 3.40 | Alma Kjær , Silkeborg Atletik Klub 77 | 06 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Göteborg | 1.12.2019 |
83 | 3.40 | Hannah Ejby Hansen , HVRunners | 06 | HVRunners | Helsingør | 1.2.2020 |
85 | 3.34 | Ria Nylander , Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 25.1.2020 |
86 | 3.33 | Mai Fanth-Jensen , Hjørring G.F., Atletik & Motion | 06 | Hjørring G.F., Atletik & Motion | Randers | 15.2.2020 |
87 | 3.30 | Tilde Nielsen , Dybvad Idrætsklub | 06 | Dybvad Idrætsklub | Göteborg | 1.12.2019 |
87 | 3.30 | Katrine Trangbæk Hansen , Silkeborg Atletik Klub 77 | 06 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Randers | 15.2.2020 |
89 | 3.22 | Tsehaynesh Beblein Porsbøl , Holte Atletik | 05 | Holte Atletik | Helsingør | 1.2.2020 |
90 | 3.17 | Cecilie Zamorski , Trongårdens Idræts Forening | 06 | Trongårdens Idræts Forening | Hvidovre | 5.1.2020 |
91 | 3.05 | Laura Fisker Koch , Silkeborg Atletik Klub 77 | 06 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Randers | 15.2.2020 |
92 | 3.01 | Sophie Isabella Kirk Andersen , Hvidovre Atletik & Motion | 06 | Hvidovre Atletik & Motion | Hvidovre | 16.2.2020 |
93 | 2.96 | Rose-Mathilde Abel Lindholm , Aalborg Atletik og Motion | 05 | Aalborg Atletik og Motion | Göteborg | 1.12.2019 |
94 | 2.91 | Sophia Tryk , Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 15.2.2020 |
95 | 2.90 | Helene Tjalve , Odense Atletik - O.G.F. | 06 | Odense Atletik - O.G.F. | Aarhus | 25.1.2020 |
96 | 2.63 | Nynne Gaarde Høgsbro , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Malmö | 25.1.2020 |
97 | 2.30 | Isabella Scherwin , Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 25.1.2020 |
P15 Trespring (18) |
---|
1 | 10.02 | Camilla Urup Colstrup , Haderslev Idræts-forening | 05 | Haderslev Idræts-forening | Aarhus | 25.1.2020 |
2 | 9.73 | Thea Lei Hansgaard , Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Ballerup | 19.1.2020 |
3 | 9.60 | Amalie Nymann Thomsen , Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Hvidovre | 5.1.2020 |
4 | 9.51 | Caroline Jørgensen , Amager Atletik Club | 05 | Amager Atletik Club | Hvidovre | 5.1.2020 |
5 | 9.45 | Laura Bollerslev Andreasen , Amager Atletik Club | 05 | Amager Atletik Club | Ballerup | 19.1.2020 |
6 | 9.42 | Rachel Enninful , Herning Gf, Atletik/Motion | 05 | Herning Gf, Atletik/Motion | Aarhus | 25.1.2020 |
7 | 9.41 | Frederikke Voss Vestergaard , Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 15.2.2020 |
8 | 9.40 | Anne Sofie Michelsen , Aaig - Atletik & Triathlon | 05 | Aaig - Atletik & Triathlon | Aarhus | 25.1.2020 |
9 | 9.37 | Thinusa Aruchchunar , Herning Gf, Atletik/Motion | 05 | Herning Gf, Atletik/Motion | Skive | 1.2.2020 |
10 | 9.03 | Signe Frederiksen , Hvide Sande KFUM Atletik | 06 | Hvide Sande KFUM Atletik | Randers | 15.2.2020 |
11 | 8.64 | Anne V. Jensen , Dybvad Idrætsklub | 05 | Dybvad Idrætsklub | Randers | 15.2.2020 |
12 | 8.40 | Sofie Søndergaard , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 15.2.2020 |
13 | 8.18 | Johanne Bentin , Aaig - Atletik & Triathlon | 06 | Aaig - Atletik & Triathlon | Randers | 15.2.2020 |
14 | 7.73 | Katrine Trangbæk Hansen , Silkeborg Atletik Klub 77 | 06 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Göteborg | 30.11.2019 |
15 | 7.54 | Tilde Nielsen , Dybvad Idrætsklub | 06 | Dybvad Idrætsklub | Randers | 15.2.2020 |
16 | 7.45 | Alma Kjær , Silkeborg Atletik Klub 77 | 06 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Göteborg | 30.11.2019 |
P15 Kuglestød 3.0 kg (18) |
---|
1 | 12.67 | Fiona Svane Milne , Odense Atletik - O.G.F. | 05 | Odense Atletik - O.G.F. | Aarhus | 25.1.2020 |
2 | 11.04 | Ingrid Gram Jensen , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | København | 15.2.2020 |
3 | 10.99 | Luna Frid Hanberg , Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 26.1.2020 |
4 | 10.79 | Kristine Skifter Bitsch , Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 25.1.2020 |
5 | 10.59 | Ashley Gnanogoh , Ballerup Atletik Klub | 05 | Ballerup Atletik Klub | Helsingør | 1.2.2020 |
6 | 10.52 | Thea Lei Hansgaard , Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Hvidovre | 16.2.2020 |
7 | 10.39 | Ida Hørdum Nielsen , Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Hvidovre | 8.12.2019 |
8 | 10.22 | Victoria Juul Giessing , Aalborg Atletik og Motion | 05 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 13.2.2020 |
9 | 10.19 | Caroline Jørgensen , Amager Atletik Club | 05 | Amager Atletik Club | Ballerup | 19.1.2020 |
10 | 10.01 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup , Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | København | 15.2.2020 |
11 | 9.95 | Isabel Nissen , Helsingør If, Atletik | 06 | Helsingør If, Atletik | Helsingør | 1.2.2020 |
12 | 9.88 | Pil Johanne Nedergaard Winther , Sparta Atletik og Løb | 06 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 1.2.2020 |
13 | 9.72 | Nanna Ilsøe Nygaard , Vejle Idrætsforening | 06 | Vejle Idrætsforening | Aarhus | 25.1.2020 |
14 | 9.61 | Nynne Gaarde Høgsbro , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Malmö | 26.1.2020 |
15 | 9.59 | Camilla Urup Colstrup , Haderslev Idræts-forening | 05 | Haderslev Idræts-forening | Aarhus | 25.1.2020 |
16 | 9.56 | Sille Kurylak Hansen , Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 06 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | Ballerup | 19.1.2020 |
17 | 9.40 | Sarah Engsig-Karup , Ballerup Atletik Klub | 06 | Ballerup Atletik Klub | Helsingør | 1.2.2020 |
18 | 9.32 | Elisabeth Røddik Elsner , KIF - København | 06 | KIF - København | Malmö | 8.2.2020 |
19 | 9.26 | Rebekka Kordon , Haderslev Idræts-forening | 05 | Haderslev Idræts-forening | København | 4.1.2020 |
20 | 9.25 | Clara Ruud Hansen , Helsingør If, Atletik | 05 | Helsingør If, Atletik | Helsingør | 1.2.2020 |
21 | 9.24 | Kaisa Duedam Ventrup , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
22 | 9.20 | Julie Rasmussen , Holte Atletik | 06 | Holte Atletik | Ballerup | 19.1.2020 |
23 | 8.84 | Mie Sühler , Idrætsklubben Olympia | 06 | Idrætsklubben Olympia | Malmö | 26.1.2020 |
24 | 8.72 | Esther Alice Ravn , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Malmö | 26.1.2020 |
25 | 8.63 | Ida Caroline Mørck , Bagsværd Atletik Club | 06 | Bagsværd Atletik Club | Helsingør | 1.2.2020 |
26 | 8.52 | Tsehaynesh Beblein Porsbøl , Holte Atletik | 05 | Holte Atletik | Helsingør | 1.2.2020 |
27 | 8.50 | Charmaine De Taza , Herlev Løbe- og Atletikklub | 06 | Herlev Løbe- og Atletikklub | København | 15.2.2020 |
28 | 8.37 | Mathilde Mønsted Larsen , FIF atletik og motion | 05 | FIF atletik og motion | Randers | 1.2.2020 |
29 | 8.31 | Anne V. Jensen , Dybvad Idrætsklub | 05 | Dybvad Idrætsklub | Aalborg | 28.12.2019 |
30 | 8.30 | Frederikke Voss Vestergaard , Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Skive | 14.12.2019 |
31 | 8.29 | Bjørk Busk-Mohr , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 05 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 25.1.2020 |
32 | 8.28 | Stine Baandrup Tindbæk , Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Ballerup | 27.12.2019 |
32 | 8.28 | Marie Agergaard , Helsingør If, Atletik | 05 | Helsingør If, Atletik | Helsingør | 1.2.2020 |
34 | 8.23 | Silje Dalstrup Pedersen , Skive A.M. | 06 | Skive A.M. | Aarhus | 25.1.2020 |
35 | 8.22 | Ida Fisker , Odense Atletik - O.G.F. | 05 | Odense Atletik - O.G.F. | Hvidovre | 5.1.2020 |
36 | 8.18 | Mathilde Herskind , Silkeborg Atletik Klub 77 | 05 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Randers | 1.2.2020 |
37 | 8.14 | Ida Søndergaard , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 25.1.2020 |
38 | 8.12 | Sophia Robbin-Coker , Athletikklubben Holstebro | 05 | Athletikklubben Holstebro | Aarhus | 25.1.2020 |
39 | 8.09 | Freja Veicherts , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 1.2.2020 |
40 | 8.01 | Signe Knudsen , Silkeborg Atletik Klub 77 | 06 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Skive | 14.12.2019 |
40 | 8.01 | Clara Juul Pallesen , Amager Atletik Club | 06 | Amager Atletik Club | Helsingør | 1.2.2020 |
42 | 7.98 | Ellen Olesen , Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Aarhus | 25.1.2020 |
43 | 7.97 | Rosa Min Poulsen , Holte Atletik | 06 | Holte Atletik | Helsingør | 1.2.2020 |
44 | 7.96 | Laura Bollerslev Andreasen , Amager Atletik Club | 05 | Amager Atletik Club | Helsingør | 11.1.2020 |
44 | 7.96 | Mathilde Meedom Kløv , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Malmö | 26.1.2020 |
46 | 7.92 | Annabelle Viple , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
47 | 7.91 | Martine Rørbøl Markussen , Bagsværd Atletik Club | 05 | Bagsværd Atletik Club | Helsingør | 1.2.2020 |
48 | 7.80 | Isabelle Kehler Krabbe , Amager Atletik Club | 06 | Amager Atletik Club | Hvidovre | 5.1.2020 |
48 | 7.80 | Katrine Amtoft , FIF atletik og motion | 05 | FIF atletik og motion | Helsingør | 11.1.2020 |
50 | 7.77 | Maria Nehls Kaas , Skive A.M. | 05 | Skive A.M. | Skive | 18.1.2020 |
51 | 7.75 | Ella Bek , Hvidovre Atletik & Motion | 05 | Hvidovre Atletik & Motion | Hvidovre | 5.1.2020 |
52 | 7.66 | Celia Dart Pryssing , Aalborg Atletik og Motion | 05 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 28.12.2019 |
52 | 7.66 | Ann Louise Madsen , Dybvad Idrætsklub | 06 | Dybvad Idrætsklub | Sæby | 19.1.2020 |
54 | 7.51 | Maya Korsgaard Nicholson , Silkeborg Atletik Klub 77 | 06 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Göteborg | 1.12.2019 |
55 | 7.48 | Ida Strandos , FIF atletik og motion | 06 | FIF atletik og motion | Malmö | 26.1.2020 |
56 | 7.42 | Signe B. Nielsen , Aalborg Atletik og Motion | 06 | Aalborg Atletik og Motion | Skive | 14.12.2019 |
57 | 7.41 | Silje Nyeland Sandholdt , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 1.2.2020 |
58 | 7.39 | Signe Kensø , Ballerup Atletik Klub | 06 | Ballerup Atletik Klub | Malmö | 26.1.2020 |
59 | 7.33 | Mathilde Ugleholt Hansen , Hvidovre Atletik & Motion | 06 | Hvidovre Atletik & Motion | Hvidovre | 5.1.2020 |
60 | 7.25 | Tiana Jalloh , Trongårdens Idræts Forening | 06 | Trongårdens Idræts Forening | Hvidovre | 5.1.2020 |
61 | 7.23 | Jamilla Jensen , Bagsværd Atletik Club | 06 | Bagsværd Atletik Club | København | 15.2.2020 |
62 | 7.14 | Lærke Baand , Sæby Idrætsklub 80 | 06 | Sæby Idrætsklub 80 | Aarhus | 25.1.2020 |
63 | 7.11 | Celina Hagihara , KIF - København | 06 | KIF - København | Helsingør | 11.1.2020 |
64 | 7.08 | Lærke Jønsson , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 06 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 13.2.2020 |
65 | 6.99 | Sophie Isabella Kirk Andersen , Hvidovre Atletik & Motion | 06 | Hvidovre Atletik & Motion | Hvidovre | 16.2.2020 |
66 | 6.87 | Nicole Torra Correa , Hjørring G.F., Atletik & Motion | 05 | Hjørring G.F., Atletik & Motion | Aalborg | 10.12.2019 |
67 | 6.80 | Hanna Horch , Trongårdens Idræts Forening | 06 | Trongårdens Idræts Forening | Hvidovre | 16.2.2020 |
68 | 6.77 | Emilie Birk Salomonsson , HI Skanderborg Atletik | 06 | HI Skanderborg Atletik | Aarhus | 25.1.2020 |
69 | 6.74 | Bolette Nimskov , Sparta Atletik og Løb | 05 | Sparta Atletik og Løb | København | 4.1.2020 |
70 | 6.66 | Amalie Nymann Thomsen , Trongårdens Idræts Forening | 05 | Trongårdens Idræts Forening | Hvidovre | 5.1.2020 |
71 | 6.44 | Alma Kjær , Silkeborg Atletik Klub 77 | 06 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Göteborg | 1.12.2019 |
72 | 6.42 | Vilma Bahne Jessen , FIF atletik og motion | 05 | FIF atletik og motion | Helsingør | 11.1.2020 |
73 | 6.38 | Thea Jensen , Esbjerg Atletik og Motion | 05 | Esbjerg Atletik og Motion | Skive | 18.1.2020 |
74 | 6.27 | Cecilie Engel Westphall , Silkeborg Atletik Klub 77 | 06 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Göteborg | 1.12.2019 |
75 | 6.23 | Cecilie Zamorski , Trongårdens Idræts Forening | 06 | Trongårdens Idræts Forening | Hvidovre | 5.1.2020 |
76 | 6.17 | Maja Grgic , Aalborg Atletik og Motion | 05 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 10.12.2019 |
77 | 6.13 | Sara Smærup Brandt , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 05 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 25.1.2020 |
78 | 6.04 | Tilde Nielsen , Dybvad Idrætsklub | 06 | Dybvad Idrætsklub | Göteborg | 1.12.2019 |
79 | 6.01 | Ria Nylander , Randers Sportsklub Freja | 06 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 25.1.2020 |
80 | 5.92 | Alvilde Lawaetz , Slagelse Atletik DELTA | 05 | Slagelse Atletik DELTA | København | 4.1.2020 |
81 | 5.87 | Viola Draabe Bruunsgaard , Hvidovre Atletik & Motion | 06 | Hvidovre Atletik & Motion | Hvidovre | 5.1.2020 |
82 | 5.60 | Laura Fisker Koch , Silkeborg Atletik Klub 77 | 06 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Göteborg | 1.12.2019 |
83 | 5.52 | Emilie Jæger , Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 06 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | Hvidovre | 16.2.2020 |
84 | 5.32 | Vivian Ngo , Hjørring G.F., Atletik & Motion | 06 | Hjørring G.F., Atletik & Motion | Aarhus | 25.1.2020 |
85 | 5.31 | Viola Jensen , Greve Atletik | 06 | Greve Atletik | Hvidovre | 5.1.2020 |
86 | 4.96 | Laura Halberg Nome , Bagsværd Atletik Club | 06 | Bagsværd Atletik Club | Helsingør | 11.1.2020 |
87 | 3.53 | Stine Jakobsen , Sæby Idrætsklub 80 | 06 | Sæby Idrætsklub 80 | Aarhus | 25.1.2020 |
P17 60 m (24) |
---|
1 | 7.69 | Marie Høgh Larsen , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 8.2.2020 |
2 | 7.84 | Josephine Koch Jacobsen , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 25.1.2020 |
3 | 7.92 | Line Grønbæk Andersen , Vejle Idrætsforening | 04 | Vejle Idrætsforening | Aarhus | 13.2.2020 |
4 | 7.94 | Amanda Sondrup Henriques , Randers Sportsklub Freja | 04 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 13.2.2020 |
5 | 7.97 | Cecilie Carlsen , Odense Atletik - O.G.F. | 03 | Odense Atletik - O.G.F. | Aarhus | 25.1.2020 |
5 | 7.97 | Alma Søby Witt , KIF - København | 04 | KIF - København | Malmö | 8.2.2020 |
5 | 7.97 | Aranya Kanakalingam , Aalborg Atletik og Motion | 03 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 15.2.2020 |
8 | 8.02 | Annika Baun Haldbo , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 25.1.2020 |
9 | 8.06 | Cecilie Gedsø Færge , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 8.2.2020 |
10 | 8.08 | Klara Lind Toustrup , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 03 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 13.2.2020 |
11 | 8.10 | Caroline Vammen , Ballerup Atletik Klub | 04 | Ballerup Atletik Klub | Ballerup | 27.12.2019 |
11 | 8.10 | Christine Klitgaard , Aalborg Atletik og Motion | 04 | Aalborg Atletik og Motion | Aarhus | 25.1.2020 |
13 | 8.11 | Lærke Blaabjerg Pedersen , Randers Sportsklub Freja | 04 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 25.1.2020 |
14 | 8.16 | Mille Fibiger Jensen , Esbjerg Atletik og Motion | 04 | Esbjerg Atletik og Motion | Malmö | 25.1.2020 |
15 | 8.19 | Annika Vinther , Helsingør If, Atletik | 04 | Helsingør If, Atletik | Helsingør | 1.2.2020 |
16 | 8.21 | Sarah Rasmussen , HG Atletik TM | 04 | HG Atletik TM | Ballerup | 19.1.2020 |
17 | 8.25 | Stine Engberg Mikkelsen , Hvidovre Atletik & Motion | 04 | Hvidovre Atletik & Motion | Malmö | 25.1.2020 |
18 | 8.26 | Ida Clara Bøgelund Jakobsen , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 04 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 25.1.2020 |
18 | 8.26 | Sara Olsen , Vejle Idrætsforening | 04 | Vejle Idrætsforening | Randers | 15.2.2020 |
20 | 8.28 | Ida Boe Rasmussen , Greve Atletik | 03 | Greve Atletik | Hamburg | 15.12.2019 |
21 | 8.29 | Betty Marie Ramsgaard Jensen , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 25.1.2020 |
22 | 8.32 | Klara Winther Krustrup , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 03 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 25.1.2020 |
22 | 8.32 | Ida Hebsgaard Gertsen , Helsingør If, Atletik | 03 | Helsingør If, Atletik | Helsingør | 1.2.2020 |
24 | 8.35 | Nanna Tveen Høgsberg , Skive A.M. | 03 | Skive A.M. | Aarhus | 25.1.2020 |
24 | 8.35 | Nanna Bak Grubert , Ballerup Atletik Klub | 04 | Ballerup Atletik Klub | Malmö | 8.2.2020 |
26 | 8.46 | Freja Jensen , Silkeborg Atletik Klub 77 | 03 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Göteborg | 1.12.2019 |
27 | 8.51 | Laura Kirstine Mortensen , Helsingør If, Atletik | 04 | Helsingør If, Atletik | Helsingør | 11.1.2020 |
27 | 8.51 | Emilie Seeberg , FIF Hillerød | 03 | FIF Hillerød | Helsingør | 1.2.2020 |
29 | 8.54 | Signe Xin Von Rosen , Bagsværd Atletik Club | 04 | Bagsværd Atletik Club | Ballerup | 19.1.2020 |
30 | 8.55 | Sissel Lentz Christensen , Odense Atletik - O.G.F. | 03 | Odense Atletik - O.G.F. | Aarhus | 25.1.2020 |
31 | 8.57 | Camilla Sass , Skive A.M. | 04 | Skive A.M. | Aarhus | 25.1.2020 |
32 | 8.65 | Bára Jógvansdóttir Glerfoss , Bragdið | 03 | Bragdið | Reykjavik | 18.1.2020 |
33 | 8.74 | Aude Tra-Bi , Ballerup Atletik Klub | 03 | Ballerup Atletik Klub | Ballerup | 19.1.2020 |
33 | 8.74 | Kristine Grevsen , Aaig - Atletik & Triathlon | 04 | Aaig - Atletik & Triathlon | Aarhus | 25.1.2020 |
35 | 8.75 | Emilie Mossin Nørregaard , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 1.2.2020 |
36 | 8.78 | Amalie Rudrasingam , Herning Gf, Atletik/Motion | 03 | Herning Gf, Atletik/Motion | Aarhus | 28.12.2019 |
37 | 8.89 | Pauline Bennett Thorup , Trongårdens Idræts Forening | 04 | Trongårdens Idræts Forening | Ballerup | 27.12.2019 |
38 | 8.90 | Ida Palbo , FIF Hillerød | 03 | FIF Hillerød | Helsingør | 11.1.2020 |
39 | 8.91 | Maya Marie Avnshøj , Odense Atletik - O.G.F. | 04 | Odense Atletik - O.G.F. | Aarhus | 25.1.2020 |
40 | 8.92 | Ida Nørgaard , Kolding KFUM Atletik og Motion | 04 | Kolding KFUM Atletik og Motion | Aarhus | 28.12.2019 |
41 | 8.93 | Anna Mai Skaarup Jørgensen , Silkeborg Atletik Klub 77 | 03 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Göteborg | 1.12.2019 |
42 | 8.96 | Benedicte Skytte Vosegaard , Aarhus Fremad Atletik | 03 | Aarhus Fremad Atletik | Skive | 1.2.2020 |
43 | 8.97 | Emilie Arndt , Silkeborg Atletik Klub 77 | 04 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Aarhus | 25.1.2020 |
44 | 9.02 | Stine Sørensen , Kolding KFUM Atletik og Motion | 04 | Kolding KFUM Atletik og Motion | Aarhus | 28.12.2019 |
44 | 9.02 | Bjørg Jensen , Bragdið | 03 | Bragdið | Reykjavik | 18.1.2020 |
46 | 9.04 | Sofie Tamborg Karacan , FIF atletik og motion | 03 | FIF atletik og motion | Ballerup | 19.1.2020 |
47 | 9.06 | April Webber Sørensen , FIF atletik og motion | 04 | FIF atletik og motion | Malmö | 25.1.2020 |
48 | 9.37 | Alberte Brogaard Jensen , Aalborg Atletik og Motion | 03 | Aalborg Atletik og Motion | Aarhus | 25.1.2020 |
49 | 9.47 | Victoria Bjerre , Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 03 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Erfurt | 26.1.2020 |
50 | 9.55 | Emma D. Hansen , Aaig - Atletik & Triathlon | 04 | Aaig - Atletik & Triathlon | Randers | 15.2.2020 |
51 | 10.64 | Anna Jacobsen , Aaig - Atletik & Triathlon | 04 | Aaig - Atletik & Triathlon | Randers | 15.2.2020 |
P17 200 m (20) |
---|
1 | 24.93 | Josephine Koch Jacobsen , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Leiria | 21.9.2019 |
2 | 25.31 | Line Grønbæk Andersen , Vejle Idrætsforening | 04 | Vejle Idrætsforening | Randers | 16.6.2019 |
3 | 25.38 | Marie Høgh Larsen , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Göteborg | 1.2.2020 |
4 | 25.44 | Josefine Skifter Andersen , Slagelse Atletik DELTA | 03 | Slagelse Atletik DELTA | Uppsala | 8.6.2019 |
5 | 25.77 | Amanda Sondrup Henriques , Randers Sportsklub Freja | 04 | Randers Sportsklub Freja | Skive | 1.2.2020 |
6 | 26.06 | Alma Søby Witt , KIF - København | 04 | KIF - København | Malmö | 9.2.2020 |
7 | 26.09 | Christine Klitgaard , Aalborg Atletik og Motion | 04 | Aalborg Atletik og Motion | Skive | 1.2.2020 |
8 | 26.17 | Caroline Vammen , Ballerup Atletik Klub | 04 | Ballerup Atletik Klub | Malmö | 26.1.2020 |
9 | 26.28 | Mille Fibiger Jensen , Esbjerg Atletik og Motion | 04 | Esbjerg Atletik og Motion | Skive | 1.2.2020 |
10 | 26.39 | Cecilie Gedsø Færge , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Göteborg | 30.6.2019 |
11 | 26.41 | Caroline Aslerin , Odense Atletik - O.G.F. | 04 | Odense Atletik - O.G.F. | Randers | 16.6.2019 |
12 | 26.49 | Betty Marie Ramsgaard Jensen , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 26.1.2020 |
13 | 26.64 | Cecilie Carlsen , Odense Atletik - O.G.F. | 03 | Odense Atletik - O.G.F. | Göteborg | 30.6.2019 |
14 | 26.79 | Sarah Rasmussen , HG Atletik TM | 04 | HG Atletik TM | Frederiksberg | 2.6.2019 |
14 | 26.79 | Nanna Bak Grubert , Ballerup Atletik Klub | 04 | Ballerup Atletik Klub | Helsingør | 16.6.2019 |
16 | 26.84 | Ida Boe Rasmussen , Greve Atletik | 03 | Greve Atletik | København | 31.8.2019 |
17 | 26.94 | Annika Baun Haldbo , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 26.1.2020 |
18 | 27.01 | Klara Lind Toustrup , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 03 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Skive | 1.2.2020 |
19 | 27.02 | Louise Høkilde Wassmann , Greve Atletik | 03 | Greve Atletik | Greve | 22.6.2019 |
20 | 27.03 | Amalie Thrane , Bagsværd Atletik Club | 03 | Bagsværd Atletik Club | Hvidovre | 9.6.2019 |
21 | 27.08 | Nanna Elmer , KIF - København | 03 | KIF - København | Helsingør | 16.6.2019 |
22 | 27.16 | Aranya Kanakalingam , Aalborg Atletik og Motion | 03 | Aalborg Atletik og Motion | Göteborg | 30.6.2019 |
23 | 27.22 | Mette Klausen , Silkeborg Atletik Klub 77 | 03 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Randers | 16.6.2019 |
23 | 27.22 | Lærke Blaabjerg Pedersen , Randers Sportsklub Freja | 04 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 16.6.2019 |
25 | 27.29 | Sophia Juul Kolmos , Aaig - Atletik & Triathlon | 03 | Aaig - Atletik & Triathlon | Greve | 25.8.2019 |
26 | 27.36 | Emma Stentz Hansen , Aalborg Atletik og Motion | 03 | Aalborg Atletik og Motion | Göteborg | 30.6.2019 |
27 | 27.39 | Stine Engberg Mikkelsen , Hvidovre Atletik & Motion | 04 | Hvidovre Atletik & Motion | Malmö | 26.1.2020 |
27 | 27.39 | Annika Vinther , Helsingør If, Atletik | 04 | Helsingør If, Atletik | Malmö | 9.2.2020 |
29 | 27.55 | Sara Olsen , Vejle Idrætsforening | 04 | Vejle Idrætsforening | Randers | 15.2.2020 |
30 | 27.56 | Ingeborg Falck , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Hvidovre | 9.6.2019 |
31 | 27.74 | Josefine Hostrup Langkjær , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Hvidovre | 9.6.2019 |
32 | 27.79 | Bára Jógvansdóttir Glerfoss , Bragdið | 03 | Bragdið | Tårnby | 5.5.2019 |
33 | 27.81 | Nanna Tveen Høgsberg , Skive A.M. | 03 | Skive A.M. | Randers | 16.6.2019 |
34 | 28.00 | Eva Sabro Larsen , Aalborg Atletik og Motion | 04 | Aalborg Atletik og Motion | København | 31.8.2019 |
35 | 28.02 | Victoria Bjerre , Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 03 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Aalborg | 22.6.2019 |
36 | 28.04 | Signe Xin Von Rosen , Bagsværd Atletik Club | 04 | Bagsværd Atletik Club | Ballerup | 19.1.2020 |
37 | 28.18 | Sissel Lentz Christensen , Odense Atletik - O.G.F. | 03 | Odense Atletik - O.G.F. | Odense | 28.1.2020 |
38 | 28.20 | Kristine Kildehøj , Herning Gf, Atletik/Motion | 04 | Herning Gf, Atletik/Motion | Skive | 14.12.2019 |
39 | 28.43 | Lia Palmberg Nordhald , Bagsværd Atletik Club | 03 | Bagsværd Atletik Club | Tårnby | 5.5.2019 |
39 | 28.43 | Carla Marie Frandsen , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Hvidovre | 9.6.2019 |
41 | 28.46 | Ida Marie Skøt-Nielsen , HG Atletik TM | 04 | HG Atletik TM | Frederiksberg | 2.6.2019 |
42 | 28.49 | Freja Jensen , Silkeborg Atletik Klub 77 | 03 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Randers | 16.6.2019 |
43 | 28.55 | Emilie Aimée Nielsen Kirst , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Aarhus | 11.5.2019 |
44 | 28.58 | Eva Tsinat Krause , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 16.6.2019 |
45 | 28.66 | Asta Ellermann-Kingombe , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Hvidovre | 9.6.2019 |
46 | 28.67 | Emilie Seeberg , FIF Hillerød | 03 | FIF Hillerød | Helsingør | 16.6.2019 |
47 | 28.68 | Amalie Rudrasingam , Herning Gf, Atletik/Motion | 03 | Herning Gf, Atletik/Motion | Göteborg | 30.6.2019 |
48 | 28.76 | Liv T Selmer , Silkeborg Atletik Klub 77 | 04 | Silkeborg Atletik Klub 77 | København | 31.8.2019 |
49 | 28.83 | Kirstine Simonsen , Skive A.M. | 04 | Skive A.M. | Randers | 16.6.2019 |
49 | 28.83 | Ditte Stoltze , Slagelse Atletik DELTA | 03 | Slagelse Atletik DELTA | Helsingør | 16.6.2019 |
51 | 28.99 | Sheila Juel Petersen , Fredensborg Atletik Klub | 03 | Fredensborg Atletik Klub | Tårnby | 5.5.2019 |
52 | 29.01 | Frida Bundgaard , KIF - København | 03 | KIF - København | Helsingør | 16.6.2019 |
53 | 29.16 | Nanna Graversen , Esbjerg Atletik og Motion | 04 | Esbjerg Atletik og Motion | Esbjerg | 7.5.2019 |
54 | 29.18 | Benedicte Skytte Vosegaard , Aarhus Fremad Atletik | 03 | Aarhus Fremad Atletik | Randers | 27.11.2019 |
55 | 29.24 | Julie Hesselvig , Skive A.M. | 03 | Skive A.M. | Göteborg | 30.6.2019 |
55 | 29.24 | Johanna Køncke Kofod , Køge Atletik | 04 | Køge Atletik | Malmö | 26.1.2020 |
57 | 29.31 | Cecilie Lindgaard Jensen , Randers Sportsklub Freja | 04 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 11.5.2019 |
58 | 29.36 | Laura Sigsgaard Clausen , Aalborg Atletik og Motion | 04 | Aalborg Atletik og Motion | Sæby | 4.6.2019 |
59 | 29.41 | Kristine Grevsen , Aaig - Atletik & Triathlon | 04 | Aaig - Atletik & Triathlon | Randers | 16.6.2019 |
60 | 29.56 | Anna Mai Skaarup Jørgensen , Silkeborg Atletik Klub 77 | 03 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Silkeborg | 22.5.2019 |
61 | 29.65 | Frida Schou Kristensen , Bagsværd Atletik Club | 04 | Bagsværd Atletik Club | Greve | 28.9.2019 |
62 | 29.72 | Hazal Bayram , Esbjerg Atletik og Motion | 04 | Esbjerg Atletik og Motion | Esbjerg | 7.5.2019 |
63 | 29.74 | Solveig M Johannsen , Aaig - Atletik & Triathlon | 03 | Aaig - Atletik & Triathlon | Silkeborg | 22.6.2019 |
64 | 29.83 | Pauline Bennett Thorup , Trongårdens Idræts Forening | 04 | Trongårdens Idræts Forening | Ballerup | 27.12.2019 |
65 | 29.87 | Sofia Oxbøll Hjuler , Esbjerg Atletik og Motion | 03 | Esbjerg Atletik og Motion | Esbjerg | 19.5.2019 |
66 | 29.92 | Sif Salskov Iversen , Esbjerg Atletik og Motion | 03 | Esbjerg Atletik og Motion | Esbjerg | 7.5.2019 |
67 | 29.97 | Alma Rath Andersen , Køge Atletik | 04 | Køge Atletik | Greve | 28.9.2019 |
68 | 30.01 | Ida Palbo , FIF Hillerød | 03 | FIF Hillerød | Ballerup | 19.1.2020 |
69 | 30.02 | Elisa Lindhard , Køge Atletik | 04 | Køge Atletik | Greve | 28.9.2019 |
70 | 30.10 | Stine Sørensen , Kolding KFUM Atletik og Motion | 04 | Kolding KFUM Atletik og Motion | Randers | 16.6.2019 |
71 | 30.20 | Annika G Truelsen , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Göteborg | 30.6.2019 |
72 | 30.39 | Camilla Sass , Skive A.M. | 04 | Skive A.M. | Randers | 15.2.2020 |
73 | 30.40 | Marta Morgado , Esbjerg Atletik og Motion | 04 | Esbjerg Atletik og Motion | Esbjerg | 19.5.2019 |
74 | 30.68 | Karoline Bygwraa , KIF - København | 03 | KIF - København | Tårnby | 5.5.2019 |
75 | 30.74 | Bjørg Jensen , Bragdið | 03 | Bragdið | Tårnby | 5.5.2019 |
76 | 30.94 | Lykke Bertelsen , Atletikklubben Heden | 04 | Atletikklubben Heden | Esbjerg | 28.9.2019 |
77 | 30.96 | Camilla Flyvbjerg , Aalborg Atletik og Motion | 04 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 2.8.2019 |
78 | 31.38 | Karen Haahr , Esbjerg Atletik og Motion | 03 | Esbjerg Atletik og Motion | Esbjerg | 7.5.2019 |
79 | 31.43 | Trine Tanggaard , Esbjerg Atletik og Motion | 03 | Esbjerg Atletik og Motion | Vejen | 12.6.2019 |
80 | 31.52 | Laura Nielsen , Korsør Atletik & Motion | 04 | Korsør Atletik & Motion | Silkeborg | 22.6.2019 |
81 | 31.83 | Benedicte Bech Rasmussen , Skive A.M. | 03 | Skive A.M. | Göteborg | 30.6.2019 |
82 | 32.19 | Silje Oddsen Larsen , Ballerup Atletik Klub | 04 | Ballerup Atletik Klub | Helsingør | 16.6.2019 |
83 | 32.85 | Caroline Bischoff , FIF Hillerød | 03 | FIF Hillerød | Hillerød | 23.9.2019 |
84 | 34.34 | Sofie Sarac Hansen , Esbjerg Atletik og Motion | 04 | Esbjerg Atletik og Motion | Silkeborg | 22.6.2019 |
85 | 34.55 | Maria Åbom , Esbjerg Atletik og Motion | 04 | Esbjerg Atletik og Motion | Skive | 1.2.2020 |
86 | 35.28 | Olivia Sjölin , Silkeborg Atletik Klub 77 | 04 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Silkeborg | 22.5.2019 |
87 | 37.70 | Astrid Riordan , Trongårdens Idræts Forening | 04 | Trongårdens Idræts Forening | Helsingør | 16.6.2019 |
88 | 39.41 | Anna Jacobsen , Aaig - Atletik & Triathlon | 04 | Aaig - Atletik & Triathlon | Randers | 15.2.2020 |
P17 400 m (20) |
---|
1 | 57.58 | Line Grønbæk Andersen , Vejle Idrætsforening | 04 | Vejle Idrætsforening | Vejle | 19.6.2019 |
2 | 57.87 | Marie Falkebo Jensen , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 15.6.2019 |
3 | 57.94 | Emma Kiplagat Kondrup , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 04 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aabenraa | 2.6.2019 |
4 | 58.63 | Majken Lützen , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 15.6.2019 |
5 | 59.28 | Emma Stentz Hansen , Aalborg Atletik og Motion | 03 | Aalborg Atletik og Motion | Göteborg | 29.6.2019 |
6 | 59.32 | Laura G. Andersen , Aalborg Atletik og Motion | 04 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 22.6.2019 |
7 | 59.36 | Amanda Sondrup Henriques , Randers Sportsklub Freja | 04 | Randers Sportsklub Freja | Aabenraa | 2.6.2019 |
8 | 59.90 | Cecilie Carlsen , Odense Atletik - O.G.F. | 03 | Odense Atletik - O.G.F. | Vejle | 4.9.2019 |
9 | 60.56 | Alma Søby Witt , KIF - København | 04 | KIF - København | Malmö | 25.1.2020 |
10 | 61.19 | Christine Klitgaard , Aalborg Atletik og Motion | 04 | Aalborg Atletik og Motion | Odense | 7.9.2019 |
11 | 61.26 | Cecilie Gedsø Færge , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Aalborg | 14.9.2019 |
12 | 61.37 | Nanna Elmer , KIF - København | 03 | KIF - København | København | 17.8.2019 |
13 | 61.45 | Louise Høkilde Wassmann , Greve Atletik | 03 | Greve Atletik | Helsingør | 15.6.2019 |
14 | 61.91 | Victoria Bjerre , Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 03 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Aalborg | 22.6.2019 |
15 | 62.62 | Josefine Skifter Andersen , Slagelse Atletik DELTA | 03 | Slagelse Atletik DELTA | Slagelse | 7.9.2019 |
16 | 62.89 | Elisabeth Thorsti Møller Rønnstad , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Hvidovre | 9.6.2019 |
17 | 63.59 | Amalie Boeck , FIF atletik og motion | 03 | FIF atletik og motion | Greve | 24.8.2019 |
18 | 63.66 | Carla Marie Frandsen , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | København | 28.5.2019 |
19 | 64.15 | Laura Røhl Guldbæk Arentsen , Kolding KFUM Atletik og Motion | 03 | Kolding KFUM Atletik og Motion | København | 17.8.2019 |
20 | 65.05 | Camilla Flyvbjerg , Aalborg Atletik og Motion | 04 | Aalborg Atletik og Motion | Skive | 14.12.2019 |
21 | 65.24 | Solveig M Johannsen , Aaig - Atletik & Triathlon | 03 | Aaig - Atletik & Triathlon | Göteborg | 29.6.2019 |
22 | 65.25 | Ida Marie Skøt-Nielsen , HG Atletik TM | 04 | HG Atletik TM | Herlufsholm | 17.6.2019 |
23 | 65.30 | Eva Tsinat Krause , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | København | 28.5.2019 |
24 | 65.80 | Ida Palbo , FIF Hillerød | 03 | FIF Hillerød | Greve | 24.8.2019 |
25 | 65.91 | Kirstine Simonsen , Skive A.M. | 04 | Skive A.M. | Aabenraa | 2.6.2019 |
26 | 66.03 | Julie Hesselvig , Skive A.M. | 03 | Skive A.M. | Vejle | 4.9.2019 |
27 | 66.40 | Kamille D. Andersen , FIF atletik og motion | 03 | FIF atletik og motion | Bagsværd | 18.5.2019 |
27 | 66.40 | Katrine Risvig , Skive A.M. | 03 | Skive A.M. | Herning | 21.9.2019 |
29 | 67.43 | Hazal Bayram , Esbjerg Atletik og Motion | 04 | Esbjerg Atletik og Motion | Aabenraa | 2.6.2019 |
30 | 67.46 | Kristine Kildehøj , Herning Gf, Atletik/Motion | 04 | Herning Gf, Atletik/Motion | Göteborg | 29.6.2019 |
31 | 68.28 | Kristine Grevsen , Aaig - Atletik & Triathlon | 04 | Aaig - Atletik & Triathlon | Holte | 8.9.2019 |
32 | 69.94 | Liv Strauss , Amager Atletik Club | 04 | Amager Atletik Club | Ballerup | 2.6.2019 |
33 | 70.33 | Daniella Shabtai Hai , Ballerup Atletik Klub | 03 | Ballerup Atletik Klub | Helsingør | 15.6.2019 |
34 | 72.87 | Kirstine Skriver , FIF Hillerød | 04 | FIF Hillerød | Hillerød | 22.5.2019 |
35 | 73.80 | Emma D. Hansen , Aaig - Atletik & Triathlon | 04 | Aaig - Atletik & Triathlon | Sønderborg | 28.8.2019 |
36 | 75.00 | Bjørg Jensen , Bragdið | 03 | Bragdið | Thorshavn | 1.9.2019 |
37 | 98.40 | Anna Jacobsen , Aaig - Atletik & Triathlon | 04 | Aaig - Atletik & Triathlon | Sønderborg | 27.5.2019 |
P17 800 m (18) |
---|
1 | 2:08.53 | Emma Kiplagat Kondrup , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 04 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Odense | 30.8.2019 |
2 | 2:12.47 | Ellen Nørding Christensen , FIF atletik og motion | 03 | FIF atletik og motion | Malmö | 26.1.2020 |
3 | 2:12.72 | Majken Lützen , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Odense | 1.6.2019 |
4 | 2:15.72 | Sofia Thirup , Viborg Atletik og Motionsforening | 04 | Viborg Atletik og Motionsforening | Aalborg | 22.6.2019 |
5 | 2:16.36 | Laura G. Andersen , Aalborg Atletik og Motion | 04 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 16.6.2019 |
6 | 2:16.60 | Naomi Toft (u) , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Chelmsford | 21.7.2019 |
7 | 2:17.31 | Mathilde Meedom Larsen , Viborg Atletik og Motionsforening | 04 | Viborg Atletik og Motionsforening | Tårnby | 4.5.2019 |
8 | 2:17.40 | Emma Stentz Hansen , Aalborg Atletik og Motion | 03 | Aalborg Atletik og Motion | Greve | 25.8.2019 |
9 | 2:17.58 | Marie Falkebo Jensen , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Leiria | 21.9.2019 |
10 | 2:19.93 | Laura Røhl Guldbæk Arentsen , Kolding KFUM Atletik og Motion | 03 | Kolding KFUM Atletik og Motion | Greve | 25.8.2019 |
11 | 2:21.11 | Ida Duelund , Haderslev Idræts-forening | 04 | Haderslev Idræts-forening | Greve | 25.8.2019 |
12 | 2:21.25 | Cecilie Carlsen , Odense Atletik - O.G.F. | 03 | Odense Atletik - O.G.F. | Greve | 25.8.2019 |
13 | 2:21.42 | Amalie Boeck , FIF atletik og motion | 03 | FIF atletik og motion | Odense | 7.9.2019 |
14 | 2:23.36 | Elisabeth Thorsti Møller Rønnstad , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 16.6.2019 |
15 | 2:25.95 | Esther Kirkeby , KIF - København | 04 | KIF - København | Ballerup | 25.5.2019 |
16 | 2:26.35 | Camilla Flyvbjerg , Aalborg Atletik og Motion | 04 | Aalborg Atletik og Motion | Greve | 25.8.2019 |
17 | 2:26.65 | Amalie Bro Pedersen , Viborg Atletik og Motionsforening | 04 | Viborg Atletik og Motionsforening | Hvidovre | 8.6.2019 |
18 | 2:29.91 | Josefine Skifter Andersen , Slagelse Atletik DELTA | 03 | Slagelse Atletik DELTA | Uppsala | 9.6.2019 |
19 | 2:30.40 | Betty Marie Ramsgaard Jensen , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
20 | 2:30.88 | Victoria Bjerre , Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 03 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Herning | 4.5.2019 |
21 | 2:31.04 | Josephine Koch Jacobsen , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
22 | 2:31.69 | Ida Tveen Høgsberg , Skive A.M. | 04 | Skive A.M. | Aabenraa | 2.6.2019 |
23 | 2:33.49 | Sophie Olivia Kortnum , Viborg Atletik og Motionsforening | 04 | Viborg Atletik og Motionsforening | Tårnby | 4.5.2019 |
24 | 2:33.73 | Karla Schärfe , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
25 | 2:33.83 | Lærke Blaabjerg Pedersen , Randers Sportsklub Freja | 04 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 16.6.2019 |
26 | 2:34.39 | Ida Palbo , FIF Hillerød | 03 | FIF Hillerød | Greve | 25.8.2019 |
27 | 2:34.62 | Kathrine Holst Hahn , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
28 | 2:34.67 | Freja Riegels Jakobsen , Esbjerg Atletik og Motion | 04 | Esbjerg Atletik og Motion | Esbjerg | 19.5.2019 |
29 | 2:35.21 | Elvira Helleskov Batko , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Göteborg | 28.6.2019 |
30 | 2:35.82 | Louise Høkilde Wassmann , Greve Atletik | 03 | Greve Atletik | Aarhus | 12.5.2019 |
31 | 2:36.14 | Mathilde Mikkelsen , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 16.6.2019 |
32 | 2:36.17 | Sarah Glad , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | København | 18.8.2019 |
33 | 2:36.55 | Laura Nielsen , Korsør Atletik & Motion | 04 | Korsør Atletik & Motion | Amager | 28.5.2019 |
34 | 2:36.62 | Eva Sabro Larsen , Aalborg Atletik og Motion | 04 | Aalborg Atletik og Motion | København | 1.9.2019 |
35 | 2:38.0h | Caroline Aslerin , Odense Atletik - O.G.F. | 04 | Odense Atletik - O.G.F. | Odense | 3.6.2019 |
36 | 2:38.28 | Julie Hesselvig , Skive A.M. | 03 | Skive A.M. | Herning | 4.5.2019 |
37 | 2:38.33 | Emilie Overlund Kristensen , Esbjerg Atletik og Motion | 04 | Esbjerg Atletik og Motion | Aabenraa | 2.6.2019 |
38 | 2:39.12 | Emilie Aimée Nielsen Kirst , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Aarhus | 12.5.2019 |
39 | 2:41.65 | Hazal Bayram , Esbjerg Atletik og Motion | 04 | Esbjerg Atletik og Motion | Esbjerg | 19.5.2019 |
40 | 2:42.83 | Ida Galsøe , Hjørring G.F., Atletik & Motion | 04 | Hjørring G.F., Atletik & Motion | Göteborg | 8.6.2019 |
41 | 2:43.38 | Frida Schou Kristensen , Bagsværd Atletik Club | 04 | Bagsværd Atletik Club | Tårnby | 4.5.2019 |
42 | 2:43.94 | Liv T Selmer , Silkeborg Atletik Klub 77 | 04 | Silkeborg Atletik Klub 77 | København | 1.9.2019 |
43 | 2:44.23 | Emma Fokdal , Gentofte Idræts Klub | 04 | Gentofte Idræts Klub | Helsingør | 16.6.2019 |
44 | 2:45.18 | Ditte Stoltze , Slagelse Atletik DELTA | 03 | Slagelse Atletik DELTA | Randers | 2.2.2020 |
45 | 2:46.92 | Cecilie Lindgaard Jensen , Randers Sportsklub Freja | 04 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 12.5.2019 |
46 | 2:46.9h | Sarah Lian Lykke Jakobsen , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 04 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Maribo | 3.6.2019 |
47 | 2:48.8h | Pauline Bennett Thorup , Trongårdens Idræts Forening | 04 | Trongårdens Idræts Forening | Lyngby | 26.6.2019 |
48 | 2:49.01 | Astrid Koch Hollingbery , Bagsværd Atletik Club | 04 | Bagsværd Atletik Club | Tårnby | 4.5.2019 |
49 | 2:49.19 | Sofie Tjener Staugaard , Herning Gf, Atletik/Motion | 04 | Herning Gf, Atletik/Motion | Herning | 4.5.2019 |
50 | 2:49.49 | Astrid Kirstine Dammand , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 04 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aalborg | 14.9.2019 |
51 | 2:50.9h | Emma D. Hansen , Aaig - Atletik & Triathlon | 04 | Aaig - Atletik & Triathlon | Aabenraa | 26.8.2019 |
52 | 2:51.15 | Katrine Mejls Ramsgaard , Athletikklubben Holstebro | 04 | Athletikklubben Holstebro | Randers | 2.2.2020 |
53 | 2:53.52 | Amalie Rudrasingam , Herning Gf, Atletik/Motion | 03 | Herning Gf, Atletik/Motion | Aarhus | 12.5.2019 |
54 | 2:53.73 | Johanna Køncke Kofod , Køge Atletik | 04 | Køge Atletik | København | 1.9.2019 |
55 | 2:57.44 | Sif Salskov Iversen , Esbjerg Atletik og Motion | 03 | Esbjerg Atletik og Motion | Esbjerg | 7.5.2019 |
56 | 2:59.06 | Kamille Fredensborg , Esbjerg Atletik og Motion | 04 | Esbjerg Atletik og Motion | Silkeborg | 22.6.2019 |
57 | 2:59.57 | Martha Qvortrup , Silkeborg Atletik Klub 77 | 03 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Silkeborg | 25.4.2019 |
58 | 3:01.73 | Bjørt Askham Sigurðsson , Færøerne | 04 | Færøerne | Thorshavn | 31.8.2019 |
59 | 3:02.13 | Signe Brusgaard , Skive A.M. | 04 | Skive A.M. | Holte | 8.9.2019 |
60 | 3:05.91 | Emma Berntsen , Aalborg Atletik og Motion | 04 | Aalborg Atletik og Motion | Viby | 12.5.2019 |
61 | 3:12.61 | Maria Åbom , Esbjerg Atletik og Motion | 04 | Esbjerg Atletik og Motion | Skive | 1.2.2020 |
62 | 3:15.70 | Isabella Rengnér Fischer , Sæby Idrætsklub 80 | 04 | Sæby Idrætsklub 80 | Sæby | 4.6.2019 |
63 | 3:46.90 | Ida Helmer , Atletikforeningen Fremad Holbæk | 03 | Atletikforeningen Fremad Holbæk | Greve | 28.9.2019 |
64 | 4:02.9h | Anna Jacobsen , Aaig - Atletik & Triathlon | 04 | Aaig - Atletik & Triathlon | Aabenraa | 26.8.2019 |
P17 1500 m (18) |
---|
1 | 4:30.54 | Emma Kiplagat Kondrup , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 04 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | København | 18.6.2019 |
2 | 4:31.66 | Ellen Nørding Christensen , FIF atletik og motion | 03 | FIF atletik og motion | København | 18.6.2019 |
3 | 4:39.28 | Mathilde Meedom Larsen , Viborg Atletik og Motionsforening | 04 | Viborg Atletik og Motionsforening | Skive | 13.5.2019 |
4 | 4:39.73 | Sofia Thirup , Viborg Atletik og Motionsforening | 04 | Viborg Atletik og Motionsforening | Skive | 13.5.2019 |
5 | 4:48.97 | Katrine Risvig , Skive A.M. | 03 | Skive A.M. | Skive | 18.1.2020 |
6 | 4:50.80 | Naomi Toft (u) , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Birmingham | 12.7.2019 |
7 | 4:52.85 | Marie Falkebo Jensen , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | København | 18.6.2019 |
8 | 4:55.64 | Laura Røhl Guldbæk Arentsen , Kolding KFUM Atletik og Motion | 03 | Kolding KFUM Atletik og Motion | Vejle | 27.4.2019 |
9 | 4:56.25 | Ida Duelund , Haderslev Idræts-forening | 04 | Haderslev Idræts-forening | Greve | 24.8.2019 |
10 | 4:56.32 | Laura G. Andersen , Aalborg Atletik og Motion | 04 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 15.6.2019 |
11 | 4:56.57 | Freja Riegels Jakobsen , Esbjerg Atletik og Motion | 04 | Esbjerg Atletik og Motion | Skive | 18.1.2020 |
12 | 4:57.01 | Sophie Olivia Kortnum , Viborg Atletik og Motionsforening | 04 | Viborg Atletik og Motionsforening | Skive | 18.1.2020 |
13 | 4:57.47 | Elisabeth Thorsti Møller Rønnstad , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Greve | 24.8.2019 |
14 | 5:04.33 | Amalie Bro Pedersen , Viborg Atletik og Motionsforening | 04 | Viborg Atletik og Motionsforening | Skive | 18.1.2020 |
15 | 5:04.80 | Amalie Boeck , FIF atletik og motion | 03 | FIF atletik og motion | Bagsværd | 18.5.2019 |
16 | 5:04.91 | Asta Lunde Larsen , Holte Atletik | 03 | Holte Atletik | Göteborg | 29.6.2019 |
17 | 5:06.10 | Hazal Bayram , Esbjerg Atletik og Motion | 04 | Esbjerg Atletik og Motion | Skive | 18.1.2020 |
18 | 5:06.44 | Sofie Thyboe , Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 03 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Aarhus | 21.5.2019 |
19 | 5:06.83 | Camilla Flyvbjerg , Aalborg Atletik og Motion | 04 | Aalborg Atletik og Motion | Skive | 18.1.2020 |
20 | 5:08.47 | Sarah Glad , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Bagsværd | 18.5.2019 |
21 | 5:10.09 | Majken Lützen , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 25.5.2019 |
22 | 5:10.34 | Esther Kirkeby , KIF - København | 04 | KIF - København | Odense | 1.6.2019 |
23 | 5:10.85 | Cecilie Carlsen , Odense Atletik - O.G.F. | 03 | Odense Atletik - O.G.F. | Odense | 7.9.2019 |
24 | 5:13.84 | Elvira Helleskov Batko , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Bagsværd | 18.5.2019 |
25 | 5:21.52 | Julie Hesselvig , Skive A.M. | 03 | Skive A.M. | Göteborg | 29.6.2019 |
26 | 5:21.57 | Marie Møller Nielsen , Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 04 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Aarhus | 21.5.2019 |
27 | 5:21.84 | Ida Tveen Høgsberg , Skive A.M. | 04 | Skive A.M. | Holte | 8.9.2019 |
28 | 5:22.30 | Alma Søttrup , Ballerup Atletik Klub | 03 | Ballerup Atletik Klub | Holte | 8.9.2019 |
29 | 5:30.39 | Laura Nielsen , Korsør Atletik & Motion | 04 | Korsør Atletik & Motion | Helsingør | 15.6.2019 |
30 | 5:32.46 | Celina Kaarup , Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 04 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Greve | 24.8.2019 |
31 | 5:33.34 | Olivia Kellberg , Ballerup Atletik Klub | 03 | Ballerup Atletik Klub | Aalborg | 14.9.2019 |
32 | 5:44.31 | Kirstine Simonsen , Skive A.M. | 04 | Skive A.M. | Herning | 21.9.2019 |
33 | 5:46.13 | Lykke Bertelsen , Atletikklubben Heden | 04 | Atletikklubben Heden | Esbjerg | 28.9.2019 |
34 | 5:46.96 | Astrid Koch Hollingbery , Bagsværd Atletik Club | 04 | Bagsværd Atletik Club | Tårnby | 5.5.2019 |
35 | 5:47.41 | Luca Buthke , Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 03 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Aarhus | 21.5.2019 |
36 | 5:52.26 | Eva Tsinat Krause , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | København | 18.6.2019 |
37 | 6:03.87 | Nora Vinther Sværke , Hvidovre Atletik & Motion | 03 | Hvidovre Atletik & Motion | Aalborg | 14.9.2019 |
P17 3000 m (18) |
---|
1 | 9:59.20 | Mathilde Meedom Larsen , Viborg Atletik og Motionsforening | 04 | Viborg Atletik og Motionsforening | Skive | 14.12.2019 |
2 | 10:07.53 | Klara Hansen , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Skive | 14.12.2019 |
3 | 10:26.13 | Katrine Risvig , Skive A.M. | 03 | Skive A.M. | Randers | 16.6.2019 |
4 | 10:31.15 | Freja Riegels Jakobsen , Esbjerg Atletik og Motion | 04 | Esbjerg Atletik og Motion | Silkeborg | 6.10.2019 |
5 | 10:36.24 | Amalie Bro Pedersen , Viborg Atletik og Motionsforening | 04 | Viborg Atletik og Motionsforening | Randers | 16.6.2019 |
6 | 10:36.97 | Sophie Olivia Kortnum , Viborg Atletik og Motionsforening | 04 | Viborg Atletik og Motionsforening | Randers | 16.6.2019 |
7 | 10:42.59 | Sofia Thirup , Viborg Atletik og Motionsforening | 04 | Viborg Atletik og Motionsforening | Hvidovre | 9.6.2019 |
8 | 10:50.97 | Asta Lunde Larsen , Holte Atletik | 03 | Holte Atletik | Amager | 28.5.2019 |
9 | 10:57.70 | Sarah Glad , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Amager | 28.5.2019 |
10 | 11:00.19 | Camilla Flyvbjerg , Aalborg Atletik og Motion | 04 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 14.9.2019 |
11 | 11:05.55 | Ida Tveen Høgsberg , Skive A.M. | 04 | Skive A.M. | Skive | 14.12.2019 |
12 | 11:08.89 | Astrid Kirstine Dammand , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 04 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aalborg | 14.9.2019 |
13 | 11:26.33 | Julie Hesselvig , Skive A.M. | 03 | Skive A.M. | Randers | 16.6.2019 |
14 | 11:33.76 | Lizette Nikolajsen , Esbjerg Atletik og Motion | 03 | Esbjerg Atletik og Motion | Esbjerg | 28.9.2019 |
15 | 11:35.01 | Simone Marer , Blovstrød - Løverne | 03 | Blovstrød - Løverne | Amager | 28.5.2019 |
16 | 11:42.70 | Mathilde Grønlund Rasmussen , Ballerup Atletik Klub | 03 | Ballerup Atletik Klub | Helsingør | 16.6.2019 |
17 | 12:29.34 | Nanna Højgaard Bech Hald , Aarhus 1900 Triathlon | 03 | Aarhus 1900 Triathlon | Skive | 14.12.2019 |
18 | 12:31.39 | Astrid Koch Hollingbery , Bagsværd Atletik Club | 04 | Bagsværd Atletik Club | Ballerup | 25.5.2019 |
19 | 12:32.70 | Celina Kaarup , Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 04 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Skive | 14.12.2019 |
20 | 12:44.13 | Emma Fokdal , Gentofte Idræts Klub | 04 | Gentofte Idræts Klub | Ballerup | 18.1.2020 |
21 | 12:51.49 | Ella Vikke Bendsen , Idrætsklubben Olympia | 04 | Idrætsklubben Olympia | Ballerup | 25.5.2019 |
22 | 12:53.63 | Frida Schou Kristensen , Bagsværd Atletik Club | 04 | Bagsværd Atletik Club | Rønne | 15.5.2019 |
P17 60 m hæk 76.2 cm (24) |
---|
1 | 8.70 | Annika Baun Haldbo , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 26.1.2020 |
2 | 8.75 | Ida Boe Rasmussen , Greve Atletik | 03 | Greve Atletik | Malmö | 26.1.2020 |
3 | 8.76 | Amanda Sondrup Henriques , Randers Sportsklub Freja | 04 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 13.2.2020 |
4 | 8.89 | Karla Schärfe , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
5 | 9.08 | Josephine Koch Jacobsen , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
6 | 9.22 | Josefine Skifter Andersen , Slagelse Atletik DELTA | 03 | Slagelse Atletik DELTA | Randers | 2.2.2020 |
7 | 9.38 | Betty Marie Ramsgaard Jensen , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
8 | 9.50 | Caroline Vammen , Ballerup Atletik Klub | 04 | Ballerup Atletik Klub | København | 4.1.2020 |
9 | 9.58 | Kathrine Holst Hahn , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
10 | 9.61 | Eva Sabro Larsen , Aalborg Atletik og Motion | 04 | Aalborg Atletik og Motion | Aarhus | 26.1.2020 |
11 | 9.65 | Liv T Selmer , Silkeborg Atletik Klub 77 | 04 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Randers | 2.2.2020 |
12 | 9.67 | Aranya Kanakalingam , Aalborg Atletik og Motion | 03 | Aalborg Atletik og Motion | Aarhus | 26.1.2020 |
13 | 10.65 | Ditte Stoltze , Slagelse Atletik DELTA | 03 | Slagelse Atletik DELTA | Randers | 2.2.2020 |
14 | 11.07 | Katrine Mejls Ramsgaard , Athletikklubben Holstebro | 04 | Athletikklubben Holstebro | Randers | 2.2.2020 |
15 | 11.30 | Cecilie Lindgaard Jensen , Randers Sportsklub Freja | 04 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 26.1.2020 |
P17 Højdespring (18) |
---|
1 | 1.73 | Karla Schärfe , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 18.1.2020 |
2 | 1.63 | Klara Winther Krustrup , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 03 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 26.1.2020 |
3 | 1.60 | Caroline Vammen , Ballerup Atletik Klub | 04 | Ballerup Atletik Klub | Ballerup | 27.12.2019 |
4 | 1.57 | Liv T Selmer , Silkeborg Atletik Klub 77 | 04 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Aarhus | 26.1.2020 |
5 | 1.55 | Smilla Alex Hytholm Petersen , Holte Atletik | 04 | Holte Atletik | Malmö | 25.1.2020 |
6 | 1.54 | Josephine Koch Jacobsen , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | København | 4.1.2020 |
6 | 1.54 | Eva Sabro Larsen , Aalborg Atletik og Motion | 04 | Aalborg Atletik og Motion | Aarhus | 26.1.2020 |
8 | 1.52 | Kathrine Holst Hahn , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
9 | 1.48 | Katrine Mejls Ramsgaard , Athletikklubben Holstebro | 04 | Athletikklubben Holstebro | Aarhus | 26.1.2020 |
10 | 1.45 | Pauline Bennett Thorup , Trongårdens Idræts Forening | 04 | Trongårdens Idræts Forening | Hvidovre | 8.12.2019 |
10 | 1.45 | Betty Marie Ramsgaard Jensen , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | København | 4.1.2020 |
12 | 1.42 | Ditte Stoltze , Slagelse Atletik DELTA | 03 | Slagelse Atletik DELTA | København | 4.1.2020 |
13 | 1.40 | Josefine Skifter Andersen , Slagelse Atletik DELTA | 03 | Slagelse Atletik DELTA | Randers | 2.2.2020 |
13 | 1.40 | Cecilie Lindgaard Jensen , Randers Sportsklub Freja | 04 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 15.2.2020 |
P17 Stangspring (18) |
---|
1 | 4.02 | Rebecka Krüeger (u) , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Sätra | 25.1.2020 |
2 | 2.90 | Sophie Bagger Bohn , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 04 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 15.2.2020 |
3 | 2.80 | Betty Marie Ramsgaard Jensen , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 19.1.2020 |
4 | 2.70 | Liv T Selmer , Silkeborg Atletik Klub 77 | 04 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Göteborg | 1.12.2019 |
4 | 2.70 | Kathrine Holst Hahn , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 19.1.2020 |
6 | 2.50 | Ditte Stoltze , Slagelse Atletik DELTA | 03 | Slagelse Atletik DELTA | Ballerup | 19.1.2020 |
6 | 2.50 | Eva Sabro Larsen , Aalborg Atletik og Motion | 04 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 13.2.2020 |
8 | 1.83 | Silje Oddsen Larsen , Ballerup Atletik Klub | 04 | Ballerup Atletik Klub | Helsingør | 11.1.2020 |
P17 Længdespring (18) |
---|
1 | 5.79 | Josefine Skifter Andersen , Slagelse Atletik DELTA | 03 | Slagelse Atletik DELTA | Malmö | 26.1.2020 |
2 | 5.67 | Ida Boe Rasmussen , Greve Atletik | 03 | Greve Atletik | Hvidovre | 16.2.2020 |
3 | 5.66 | Josephine Koch Jacobsen , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | København | 4.1.2020 |
4 | 5.49 | Aranya Kanakalingam , Aalborg Atletik og Motion | 03 | Aalborg Atletik og Motion | Aarhus | 25.1.2020 |
5 | 5.47 | Karla Schärfe , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 19.1.2020 |
6 | 5.46 | Betty Marie Ramsgaard Jensen , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
7 | 5.41 | Cecilie Gedsø Færge , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 26.1.2020 |
8 | 5.32 | Caroline Vammen , Ballerup Atletik Klub | 04 | Ballerup Atletik Klub | Malmö | 26.1.2020 |
9 | 5.23 | Nanna Bak Grubert , Ballerup Atletik Klub | 04 | Ballerup Atletik Klub | Malmö | 8.2.2020 |
10 | 5.13 | Christine Klitgaard , Aalborg Atletik og Motion | 04 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 13.2.2020 |
11 | 5.02 | Kathrine Holst Hahn , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
12 | 4.98 | Klara Lind Toustrup , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 03 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 13.2.2020 |
13 | 4.92 | Lærke Blaabjerg Pedersen , Randers Sportsklub Freja | 04 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 25.1.2020 |
14 | 4.86 | Nanna Tveen Høgsberg , Skive A.M. | 03 | Skive A.M. | Aarhus | 25.1.2020 |
15 | 4.75 | Eva Sabro Larsen , Aalborg Atletik og Motion | 04 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 13.2.2020 |
16 | 4.73 | Liv T Selmer , Silkeborg Atletik Klub 77 | 04 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Skive | 14.12.2019 |
16 | 4.73 | Stine Engberg Mikkelsen , Hvidovre Atletik & Motion | 04 | Hvidovre Atletik & Motion | Malmö | 8.2.2020 |
18 | 4.71 | Amalie Rudrasingam , Herning Gf, Atletik/Motion | 03 | Herning Gf, Atletik/Motion | Aarhus | 28.12.2019 |
19 | 4.68 | Pauline Bennett Thorup , Trongårdens Idræts Forening | 04 | Trongårdens Idræts Forening | Hvidovre | 5.1.2020 |
20 | 4.66 | Ida Marie Skøt-Nielsen , HG Atletik TM | 04 | HG Atletik TM | Malmö | 26.1.2020 |
21 | 4.62 | Anna Katrine Larsen , FIF Hillerød | 03 | FIF Hillerød | Helsingør | 1.2.2020 |
22 | 4.54 | Signe Xin Von Rosen , Bagsværd Atletik Club | 04 | Bagsværd Atletik Club | Ballerup | 19.1.2020 |
23 | 4.41 | Freja Jensen , Silkeborg Atletik Klub 77 | 03 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Göteborg | 1.12.2019 |
24 | 4.26 | Bjørg Jensen , Bragdið | 03 | Bragdið | Reykjavik | 18.1.2020 |
25 | 4.25 | Emilie Arndt , Silkeborg Atletik Klub 77 | 04 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Aarhus | 25.1.2020 |
25 | 4.25 | Josephine Houlbjerg Hansen , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 1.2.2020 |
27 | 4.23 | Cecilie Lindgaard Jensen , Randers Sportsklub Freja | 04 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 2.2.2020 |
28 | 4.20 | Emilie Mossin Nørregaard , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 19.1.2020 |
29 | 4.12 | Isabella Hermann , Trongårdens Idræts Forening | 04 | Trongårdens Idræts Forening | Hvidovre | 16.2.2020 |
30 | 4.06 | Stine Sørensen , Kolding KFUM Atletik og Motion | 04 | Kolding KFUM Atletik og Motion | Aarhus | 28.12.2019 |
31 | 4.00 | Børka Berg Jørgensen , Hvirlan | 04 | Hvirlan | Reykjavik | 18.1.2020 |
32 | 3.94 | Benedicte Skytte Vosegaard , Aarhus Fremad Atletik | 03 | Aarhus Fremad Atletik | Skive | 14.12.2019 |
33 | 3.90 | Katrine Mejls Ramsgaard , Athletikklubben Holstebro | 04 | Athletikklubben Holstebro | Randers | 2.2.2020 |
34 | 3.88 | Kristine Grevsen , Aaig - Atletik & Triathlon | 04 | Aaig - Atletik & Triathlon | Randers | 15.2.2020 |
35 | 3.87 | Anna Mai Skaarup Jørgensen , Silkeborg Atletik Klub 77 | 03 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Göteborg | 1.12.2019 |
36 | 3.77 | Ditte Stoltze , Slagelse Atletik DELTA | 03 | Slagelse Atletik DELTA | København | 4.1.2020 |
37 | 3.61 | Emma D. Hansen , Aaig - Atletik & Triathlon | 04 | Aaig - Atletik & Triathlon | Randers | 15.2.2020 |
38 | 3.09 | Anna Jacobsen , Aaig - Atletik & Triathlon | 04 | Aaig - Atletik & Triathlon | Randers | 15.2.2020 |
39 | 3.00 | Sophie Bagger Bohn , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 04 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 25.1.2020 |
P17 Trespring (18) |
---|
1 | 11.32 | Kathrine Holst Hahn , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 18.1.2020 |
2 | 10.79 | Smilla Alex Hytholm Petersen , Holte Atletik | 04 | Holte Atletik | Ballerup | 18.1.2020 |
3 | 10.12 | Bára Jógvansdóttir Glerfoss , Bragdið | 03 | Bragdið | Reykjavik | 19.1.2020 |
4 | 9.93 | Amalie Rudrasingam , Herning Gf, Atletik/Motion | 03 | Herning Gf, Atletik/Motion | Aarhus | 26.1.2020 |
5 | 8.77 | Bjørg Jensen , Bragdið | 03 | Bragdið | Reykjavik | 19.1.2020 |
P17 Kuglestød 3.0 kg (18) |
---|
1 | 13.43 | Karla Schärfe , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 26.1.2020 |
2 | 12.85 | Søs Sühler , Idrætsklubben Olympia | 04 | Idrætsklubben Olympia | Malmö | 26.1.2020 |
3 | 12.72 | Nanna Tveen Høgsberg , Skive A.M. | 03 | Skive A.M. | Aarhus | 25.1.2020 |
4 | 11.91 | Signe Brusgaard , Skive A.M. | 04 | Skive A.M. | Skive | 18.1.2020 |
5 | 11.54 | Josefine Skifter Andersen , Slagelse Atletik DELTA | 03 | Slagelse Atletik DELTA | København | 4.1.2020 |
6 | 11.20 | Josephine Koch Jacobsen , Sparta Atletik og Løb | 03 | Sparta Atletik og Løb | København | 4.1.2020 |
7 | 10.76 | Caroline Vammen , Ballerup Atletik Klub | 04 | Ballerup Atletik Klub | København | 4.1.2020 |
8 | 10.65 | Emilie Aimée Nielsen Kirst , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | København | 15.2.2020 |
9 | 10.52 | Betty Marie Ramsgaard Jensen , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
10 | 10.35 | Ditte Stoltze , Slagelse Atletik DELTA | 03 | Slagelse Atletik DELTA | Randers | 2.2.2020 |
11 | 10.34 | Cecilie Lindgaard Jensen , Randers Sportsklub Freja | 04 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 2.2.2020 |
12 | 10.16 | Emma Sjøberg Wolff , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 04 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 15.2.2020 |
13 | 10.10 | Smilla Mygind Kristensen , KIF - København | 04 | KIF - København | Malmö | 9.2.2020 |
14 | 10.03 | Alberte Brogaard Jensen , Aalborg Atletik og Motion | 03 | Aalborg Atletik og Motion | Aarhus | 25.1.2020 |
15 | 9.91 | Ida Clara Bøgelund Jakobsen , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 04 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 25.1.2020 |
16 | 9.75 | Eva Sabro Larsen , Aalborg Atletik og Motion | 04 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 2.2.2020 |
17 | 9.20 | Josephine Houlbjerg Hansen , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 1.2.2020 |
18 | 9.15 | Emma Berntsen , Aalborg Atletik og Motion | 04 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 28.12.2019 |
19 | 9.12 | Isabella Rengnér Fischer , Sæby Idrætsklub 80 | 04 | Sæby Idrætsklub 80 | Dybvad | 24.11.2019 |
19 | 9.12 | Caroline Mejdal Svenstrup , Skive A.M. | 04 | Skive A.M. | Aarhus | 25.1.2020 |
19 | 9.12 | Astrid T. Christensen , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | København | 15.2.2020 |
22 | 8.94 | Liv T Selmer , Silkeborg Atletik Klub 77 | 04 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Randers | 2.2.2020 |
23 | 8.77 | Katrine Mejls Ramsgaard , Athletikklubben Holstebro | 04 | Athletikklubben Holstebro | Aarhus | 25.1.2020 |
24 | 8.59 | Kathrine Holst Hahn , Sparta Atletik og Løb | 04 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
25 | 8.42 | Maya Marie Avnshøj , Odense Atletik - O.G.F. | 04 | Odense Atletik - O.G.F. | Aarhus | 25.1.2020 |
26 | 7.46 | Pauline Bennett Thorup , Trongårdens Idræts Forening | 04 | Trongårdens Idræts Forening | Hvidovre | 8.12.2019 |
27 | 6.93 | April Webber Sørensen , FIF atletik og motion | 04 | FIF atletik og motion | Malmö | 25.1.2020 |
28 | 4.80 | Astrid Riordan , Trongårdens Idræts Forening | 04 | Trongårdens Idræts Forening | Hvidovre | 16.2.2020 |
P19 60 m (24) |
---|
1 | 7.82 | Caroline Benfeldt Sørensen , FIF atletik og motion | 02 | FIF atletik og motion | Ballerup | 18.1.2020 |
2 | 7.85 | Terese Salling Hansen , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 01 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 25.1.2020 |
3 | 7.86 | Klara Skriver Loessl , Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 8.2.2020 |
4 | 7.95 | Mie Mikkelsen , Aaig - Atletik & Triathlon | 01 | Aaig - Atletik & Triathlon | Skive | 18.1.2020 |
5 | 8.02 | Emilie Santin Florin , Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 18.1.2020 |
5 | 8.02 | Victoria Lendal , Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Göteborg | 1.2.2020 |
7 | 8.07 | Johanne Westergaard , Aalborg Atletik og Motion | 02 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 15.2.2020 |
8 | 8.14 | Martha Danneskjold Rasmussen , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 02 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 13.2.2020 |
9 | 8.27 | Ida Beiter Bomme , Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 25.1.2020 |
10 | 8.28 | Natalie Vaabengaard , Bagsværd Atletik Club | 02 | Bagsværd Atletik Club | Ballerup | 27.12.2019 |
11 | 8.30 | Liv Winther , Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 18.1.2020 |
12 | 8.36 | Katrine Vad , Silkeborg Atletik Klub 77 | 01 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Göteborg | 1.12.2019 |
13 | 8.40 | Maria Skov Kragh , Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 25.1.2020 |
14 | 8.41 | Ida Marie Hartmann , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 02 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 25.1.2020 |
15 | 8.43 | Misja Brynjolf Jepsen , Hvidovre Atletik & Motion | 01 | Hvidovre Atletik & Motion | Helsingør | 1.2.2020 |
16 | 8.47 | Signe Raahauge , Aaig - Atletik & Triathlon | 02 | Aaig - Atletik & Triathlon | Aarhus | 25.1.2020 |
17 | 8.50 | Line Bjørn Larsen , Athletikklubben Holstebro | 01 | Athletikklubben Holstebro | Skive | 1.2.2020 |
18 | 8.66 | Line Kold , Athletikklubben Holstebro | 01 | Athletikklubben Holstebro | Aarhus | 28.12.2019 |
19 | 8.76 | Malene Fisker , Skive A.M. | 02 | Skive A.M. | Skive | 1.2.2020 |
20 | 8.84 | Sara Harsmann , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 02 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 28.12.2019 |
21 | 9.03 | Sofie Stubben , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 02 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 15.2.2020 |
22 | 9.32 | Emma Rokkjer Langball , Hvidovre Atletik & Motion | 02 | Hvidovre Atletik & Motion | Malmö | 8.2.2020 |
23 | 10.30 | Emma Andersen , Dybvad Idrætsklub | 02 | Dybvad Idrætsklub | Öllsjö | 2.2.2020 |
P19 200 m (20) |
---|
1 | 24.94 | Thea Lyng Møller Jensen , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 01 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 16.6.2019 |
2 | 25.00 | Caroline Benfeldt Sørensen , FIF atletik og motion | 02 | FIF atletik og motion | Greve | 22.6.2019 |
3 | 25.23 | Terese Salling Hansen , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 01 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 16.6.2019 |
4 | 25.28 | Sarah Sækmose , Vejle Idrætsforening | 02 | Vejle Idrætsforening | Esbjerg | 19.5.2019 |
5 | 25.53 | Mathilde Kreiberg Skou , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 02 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | København | 31.8.2019 |
6 | 25.61 | Martha Danneskjold Rasmussen , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 02 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aalborg | 22.6.2019 |
7 | 25.63 | Nina Lund , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 01 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Vejle | 19.6.2019 |
8 | 25.77 | Mie Mikkelsen , Aaig - Atletik & Triathlon | 01 | Aaig - Atletik & Triathlon | Göteborg | 30.6.2019 |
9 | 26.07 | Ida Beiter Bomme , Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Aarhus | 11.5.2019 |
10 | 26.36 | Alberte Riber Jakobsen , Hvidovre Atletik & Motion | 01 | Hvidovre Atletik & Motion | Hvidovre | 9.6.2019 |
11 | 26.51 | Johanne Westergaard , Aalborg Atletik og Motion | 02 | Aalborg Atletik og Motion | Aarhus | 11.5.2019 |
12 | 26.66 | Louise Bach Moore , Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Hvidovre | 9.6.2019 |
13 | 26.73 | Emilie Santin Florin , Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 9.2.2020 |
14 | 26.75 | Natalie Vaabengaard , Bagsværd Atletik Club | 02 | Bagsværd Atletik Club | Hvidovre | 9.6.2019 |
15 | 26.80 | Maja Felby , Køge Atletik | 02 | Køge Atletik | Vejle | 19.6.2019 |
16 | 26.93 | Maria Biskopstø , Treysti | 02 | Treysti | Göteborg | 30.6.2019 |
17 | 27.10 | Signe Raahauge , Aaig - Atletik & Triathlon | 02 | Aaig - Atletik & Triathlon | Göteborg | 30.6.2019 |
18 | 27.21 | Ida Marie Hartmann , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 02 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aalborg | 22.6.2019 |
19 | 27.50 | Bjørk Nørremark , Hvidovre Atletik & Motion | 02 | Hvidovre Atletik & Motion | Greve | 25.8.2019 |
20 | 27.55 | Cecilie Møller-Jensen , Bagsværd Atletik Club | 01 | Bagsværd Atletik Club | Holte | 8.9.2019 |
21 | 27.64 | Liv Winther , Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 25.1.2020 |
22 | 27.65 | Misja Brynjolf Jepsen , Hvidovre Atletik & Motion | 01 | Hvidovre Atletik & Motion | Malmö | 9.2.2020 |
23 | 27.85 | Mille B. Olesen , Aalborg Atletik og Motion | 02 | Aalborg Atletik og Motion | Göteborg | 30.6.2019 |
24 | 28.16 | Anne Bonderup Andersen , Aalborg Atletik og Motion | 01 | Aalborg Atletik og Motion | Göteborg | 30.6.2019 |
25 | 28.17 | Lili Kökény , Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 16.6.2019 |
26 | 28.24 | Emilie Fayl von Hentaller , Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Hvidovre | 9.6.2019 |
27 | 28.30 | Katrin Marey Magnúsdóttir (u) , Vejle Idrætsforening | 02 | Vejle Idrætsforening | Randers | 16.6.2019 |
28 | 28.71 | Louise Wrisberg Kæstel , Holte Atletik | 01 | Holte Atletik | Göteborg | 30.6.2019 |
29 | 29.37 | Signe Lehmann , Randers Sportsklub Freja | 02 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 15.2.2020 |
30 | 29.45 | Line Kold , Athletikklubben Holstebro | 01 | Athletikklubben Holstebro | København | 31.8.2019 |
31 | 29.57 | Malene Fisker , Skive A.M. | 02 | Skive A.M. | Skive | 1.2.2020 |
32 | 29.66 | Sara Kjær Andersen , Vejle Idrætsforening | 02 | Vejle Idrætsforening | Vejen | 12.6.2019 |
33 | 30.65 | Nikoline Fredensborg , Esbjerg Atletik og Motion | 01 | Esbjerg Atletik og Motion | Vejen | 12.6.2019 |
P19 400 m (20) |
---|
1 | 56.41 | Martha Danneskjold Rasmussen , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 02 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Greve | 24.8.2019 |
2 | 57.18 | Mathilde Kreiberg Skou , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 02 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Esbjerg | 27.7.2019 |
3 | 57.20 | Sarah Sækmose , Vejle Idrætsforening | 02 | Vejle Idrætsforening | Vejle | 19.6.2019 |
4 | 58.81 | Ida Jørgensen , Aalborg Atletik og Motion | 01 | Aalborg Atletik og Motion | Greve | 24.8.2019 |
5 | 59.26 | Maria Biskopstø , Treysti | 02 | Treysti | Reykjavik | 18.1.2020 |
6 | 59.95 | Mille B. Olesen , Aalborg Atletik og Motion | 02 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 15.6.2019 |
7 | 60.17 | Elena Grøndahl Johansen , Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Leiria | 21.9.2019 |
8 | 60.36 | Maja Felby , Køge Atletik | 02 | Køge Atletik | Greve | 24.8.2019 |
9 | 60.88 | Anne Bonderup Andersen , Aalborg Atletik og Motion | 01 | Aalborg Atletik og Motion | Greve | 24.8.2019 |
10 | 61.28 | Cecilie Møller-Jensen , Bagsværd Atletik Club | 01 | Bagsværd Atletik Club | København | 17.8.2019 |
11 | 61.49 | Caroline Benfeldt Sørensen , FIF atletik og motion | 02 | FIF atletik og motion | Odense | 7.9.2019 |
12 | 62.09 | Ida Marie Hartmann , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 02 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aalborg | 22.5.2019 |
13 | 62.58 | Katrin Marey Magnúsdóttir (u) , Vejle Idrætsforening | 02 | Vejle Idrætsforening | Vejle | 19.6.2019 |
14 | 62.81 | Terese Salling Hansen , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 01 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aalborg | 25.5.2019 |
15 | 63.52 | Misja Brynjolf Jepsen , Hvidovre Atletik & Motion | 01 | Hvidovre Atletik & Motion | Aalborg | 14.9.2019 |
16 | 64.09 | Natalie Vaabengaard , Bagsværd Atletik Club | 02 | Bagsværd Atletik Club | Greve | 24.8.2019 |
17 | 65.82 | Mathilde Pedersen , Vejle Idrætsforening | 02 | Vejle Idrætsforening | Aalborg | 1.5.2019 |
18 | 66.37 | Yasmine Abbouch , Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 25.1.2020 |
19 | 66.49 | Signe Lehmann , Randers Sportsklub Freja | 02 | Randers Sportsklub Freja | Aalborg | 22.6.2019 |
20 | 67.75 | Karla Bruhn Krogh Lübbers , Idrætsklubben Hellas, Roskilde | 01 | Idrætsklubben Hellas, Roskilde | Slagelse | 7.9.2019 |
21 | 70.41 | Laura Hastrup , Blovstrød - Løverne | 02 | Blovstrød - Løverne | Skive | 13.5.2019 |
22 | 71.68 | Malene Fisker , Skive A.M. | 02 | Skive A.M. | Aalborg | 25.5.2019 |
23 | 73.92 | Liv Bertelsen , Atletikklubben Heden | 02 | Atletikklubben Heden | Vejle | 27.4.2019 |
24 | 74.97 | Unna Ró Jacobsen , FIF atletik og motion | 02 | FIF atletik og motion | Ballerup | 25.5.2019 |
25 | 76.32 | Katrine Pinstrup Bjerregaard , Aalborg Atletik og Motion | 01 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 15.6.2019 |
26 | 81.53 | Sólvá Askham Sigurðsson , Færøerne | 02 | Færøerne | Thorshavn | 1.9.2019 |
P19 800 m (18) |
---|
1 | 2:14.87 | Maria Biskopstø , Treysti | 02 | Treysti | Vejle | 19.6.2019 |
2 | 2:15.19 | Ida Jørgensen , Aalborg Atletik og Motion | 01 | Aalborg Atletik og Motion | Greve | 25.8.2019 |
3 | 2:15.55 | Cecilie Møller-Jensen , Bagsværd Atletik Club | 01 | Bagsværd Atletik Club | Greve | 25.8.2019 |
4 | 2:16.85 | Mille B. Olesen , Aalborg Atletik og Motion | 02 | Aalborg Atletik og Motion | Göteborg | 8.6.2019 |
5 | 2:17.43 | Ingrid Eckardt , Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Basel | 23.8.2019 |
6 | 2:19.35 | Anne Bonderup Andersen , Aalborg Atletik og Motion | 01 | Aalborg Atletik og Motion | Vejle | 19.6.2019 |
7 | 2:20.47 | Elena Grøndahl Johansen , Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Odense | 7.9.2019 |
8 | 2:27.12 | Ellen Lawaetz , Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Helsingør | 16.6.2019 |
9 | 2:27.89 | Mathilde Kreiberg Skou , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 02 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
10 | 2:32.50 | Signe Lehmann , Randers Sportsklub Freja | 02 | Randers Sportsklub Freja | Skive | 1.2.2020 |
11 | 2:33.24 | Laura Helmer , Atletikforeningen Fremad Holbæk | 01 | Atletikforeningen Fremad Holbæk | Greve | 28.9.2019 |
12 | 2:34.16 | Johanne Westergaard , Aalborg Atletik og Motion | 02 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 2.2.2020 |
13 | 2:35.28 | Ida Beiter Bomme , Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Aarhus | 12.5.2019 |
14 | 2:36.39 | Caroline Rødgaard Jessen , Ballerup Atletik Klub | 02 | Ballerup Atletik Klub | Holte | 8.9.2019 |
15 | 2:40.70 | Isabella Matilda Jensen , Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Göteborg | 28.6.2019 |
16 | 2:43.34 | Nikoline Fredensborg , Esbjerg Atletik og Motion | 01 | Esbjerg Atletik og Motion | Silkeborg | 22.6.2019 |
17 | 2:43.45 | Astrid Hyldeborg , Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 01 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Aarhus | 21.5.2019 |
18 | 2:44.02 | Line Kold , Athletikklubben Holstebro | 01 | Athletikklubben Holstebro | Randers | 2.2.2020 |
19 | 2:45.55 | Sille Oksbroe Hejselbak , Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 9.2.2020 |
20 | 2:47.28 | Louise Wrisberg Kæstel , Holte Atletik | 01 | Holte Atletik | Ljungby | 19.5.2019 |
21 | 2:58.05 | Katrine Pinstrup Bjerregaard , Aalborg Atletik og Motion | 01 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 16.6.2019 |
22 | 3:22.07 | Sólvá Askham Sigurðsson , Færøerne | 02 | Færøerne | Thorshavn | 31.8.2019 |
P19 1500 m (18) |
---|
1 | 4:50.39 | Marie Møller Schmidt , Viborg Atletik og Motionsforening | 01 | Viborg Atletik og Motionsforening | Aarhus | 21.5.2019 |
2 | 4:50.65 | Mie Gam Nielsen , Viborg Atletik og Motionsforening | 01 | Viborg Atletik og Motionsforening | Skive | 13.5.2019 |
3 | 4:51.48 | Ida Jørgensen , Aalborg Atletik og Motion | 01 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 14.9.2019 |
4 | 4:53.49 | Cecilie Møller-Jensen , Bagsværd Atletik Club | 01 | Bagsværd Atletik Club | Bagsværd | 18.5.2019 |
5 | 4:55.85 | Kristine Mygind Sørensen , Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 02 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Greve | 24.8.2019 |
6 | 4:56.38 | Beathe Gejl , Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 02 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Greve | 24.8.2019 |
7 | 4:58.17 | Anne Bonderup Andersen , Aalborg Atletik og Motion | 01 | Aalborg Atletik og Motion | Aalborg | 25.5.2019 |
8 | 5:00.49 | Elena Grøndahl Johansen , Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Aalborg | 14.9.2019 |
9 | 5:01.23 | Maria Biskopstø , Treysti | 02 | Treysti | Aalborg | 25.5.2019 |
10 | 5:08.56 | Caroline Rødgaard Jessen , Ballerup Atletik Klub | 02 | Ballerup Atletik Klub | Odense | 1.6.2019 |
11 | 5:11.21 | Sarah Sækmose , Vejle Idrætsforening | 02 | Vejle Idrætsforening | Aalborg | 14.9.2019 |
12 | 5:25.43 | Josefine Munksdorff , Ballerup Atletik Klub | 02 | Ballerup Atletik Klub | Aalborg | 14.9.2019 |
13 | 5:26.86 | Isabella Matilda Jensen , Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Göteborg | 29.6.2019 |
14 | 5:35.62 | Sille Oksbroe Hejselbak , Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 25.1.2020 |
15 | 5:54.66 | Liv Bertelsen , Atletikklubben Heden | 02 | Atletikklubben Heden | Kolding | 12.9.2019 |
16 | 7:00.17 | Helena Ring , Hvidovre Atletik & Motion | 02 | Hvidovre Atletik & Motion | Odense | 1.6.2019 |
P19 3000 m (18) |
---|
1 | 10:00.80 | Kristine Mygind Sørensen , Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 02 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Aarhus | 21.5.2019 |
2 | 10:23.56 | Beathe Gejl , Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 02 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Aarhus | 21.5.2019 |
3 | 10:27.33 | Mie Gam Nielsen , Viborg Atletik og Motionsforening | 01 | Viborg Atletik og Motionsforening | Esbjerg | 7.5.2019 |
4 | 10:32.88 | Marie Møller Schmidt , Viborg Atletik og Motionsforening | 01 | Viborg Atletik og Motionsforening | Skive | 1.2.2020 |
5 | 11:33.17 | Isabella Matilda Jensen , Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Tårnby | 5.5.2019 |
P19 60 m hæk 84.0 cm (24) |
---|
1 | 8.80 | Mathilde Kreiberg Skou , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 02 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
2 | 9.03 | Ida Beiter Bomme , Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
3 | 9.41 | Johanne Westergaard , Aalborg Atletik og Motion | 02 | Aalborg Atletik og Motion | Skive | 18.1.2020 |
4 | 10.24 | Line Kold , Athletikklubben Holstebro | 01 | Athletikklubben Holstebro | Aarhus | 28.12.2019 |
5 | 12.20 | Sofie Stubben , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 02 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 15.2.2020 |
P19 Højdespring (18) |
---|
1 | 1.60 | Sara Olsen , Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 25.1.2020 |
2 | 1.57 | Johanne Westergaard , Aalborg Atletik og Motion | 02 | Aalborg Atletik og Motion | Aarhus | 26.1.2020 |
3 | 1.55 | Maja Hjorth Antvorskov , FIF atletik og motion | 02 | FIF atletik og motion | Malmö | 25.1.2020 |
3 | 1.55 | Katrine Fjerbæk Olsen , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 01 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Skive | 1.2.2020 |
5 | 1.54 | Mathilde Kreiberg Skou , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 02 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | København | 4.1.2020 |
5 | 1.54 | Ida Beiter Bomme , Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
7 | 1.50 | Anne Lorenzen , Hvidovre Atletik & Motion | 02 | Hvidovre Atletik & Motion | Helsingør | 1.2.2020 |
8 | 1.40 | Line Bjørn Larsen , Athletikklubben Holstebro | 01 | Athletikklubben Holstebro | Aarhus | 28.12.2019 |
9 | 1.30 | Line Kold , Athletikklubben Holstebro | 01 | Athletikklubben Holstebro | Randers | 2.2.2020 |
P19 Stangspring (18) |
---|
1 | 3.50 | Klara Skriver Loessl , Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 25.1.2020 |
2 | 3.10 | Sara Harsmann , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 02 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 15.2.2020 |
3 | 3.00 | Rebecca Spiegelhauer , Ballerup Atletik Klub | 02 | Ballerup Atletik Klub | Ballerup | 19.1.2020 |
4 | 2.83 | Rebecca Madeleine Normann , Ballerup Atletik Klub | 02 | Ballerup Atletik Klub | Helsingør | 11.1.2020 |
5 | 2.60 | Signe Lehmann , Randers Sportsklub Freja | 02 | Randers Sportsklub Freja | Skive | 18.1.2020 |
P19 Længdespring (18) |
---|
1 | 5.66 | Mathilde Kreiberg Skou , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 02 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
2 | 5.56 | Ida Beiter Bomme , Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
3 | 5.20 | Victoria Lendal , Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Göteborg | 1.2.2020 |
4 | 5.18 | Louise Bach Moore , Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 8.2.2020 |
5 | 5.02 | Johanne Westergaard , Aalborg Atletik og Motion | 02 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 2.2.2020 |
6 | 4.96 | Maria Skov Kragh , Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 26.1.2020 |
7 | 4.87 | Maja Hjorth Antvorskov , FIF atletik og motion | 02 | FIF atletik og motion | Malmö | 26.1.2020 |
8 | 4.84 | Katrine Vad , Silkeborg Atletik Klub 77 | 01 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Göteborg | 1.12.2019 |
9 | 4.67 | Misja Brynjolf Jepsen , Hvidovre Atletik & Motion | 01 | Hvidovre Atletik & Motion | Malmö | 26.1.2020 |
10 | 4.60 | Line Kold , Athletikklubben Holstebro | 01 | Athletikklubben Holstebro | Randers | 2.2.2020 |
11 | 4.34 | Emma Rokkjer Langball , Hvidovre Atletik & Motion | 02 | Hvidovre Atletik & Motion | Malmö | 8.2.2020 |
12 | 4.33 | Malene Fisker , Skive A.M. | 02 | Skive A.M. | Skive | 18.1.2020 |
13 | 3.10 | Sara Harsmann , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 02 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 25.1.2020 |
14 | 2.70 | Signe Lehmann , Randers Sportsklub Freja | 02 | Randers Sportsklub Freja | Aarhus | 25.1.2020 |
P19 Trespring (18) |
---|
1 | 11.75 | Victoria Lendal , Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 9.2.2020 |
2 | 11.60 | Nina Lund , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 01 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Skive | 1.2.2020 |
3 | 10.09 | Natalie Vaabengaard , Bagsværd Atletik Club | 02 | Bagsværd Atletik Club | Hvidovre | 8.12.2019 |
4 | 9.28 | Line Bjørn Larsen , Athletikklubben Holstebro | 01 | Athletikklubben Holstebro | Skive | 1.2.2020 |
5 | 8.91 | Malene Fisker , Skive A.M. | 02 | Skive A.M. | Skive | 1.2.2020 |
P19 Kuglestød 4.0 kg (18) |
---|
1 | 11.86 | Ida Beiter Bomme , Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
2 | 11.79 | Amalie Pfeiffer Nissen , Sparta Atletik og Løb | 01 | Sparta Atletik og Løb | Växjö | 1.2.2020 |
3 | 10.53 | Sara Kjær Andersen , Vejle Idrætsforening | 02 | Vejle Idrætsforening | Aarhus | 13.2.2020 |
4 | 10.41 | Ellen Lawaetz , Sparta Atletik og Løb | 02 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 18.1.2020 |
5 | 10.29 | Lýdia Poula Simonsen , Hvirlan | 01 | Hvirlan | Reykjavik | 18.1.2020 |
6 | 10.04 | Rebecca Spiegelhauer , Ballerup Atletik Klub | 02 | Ballerup Atletik Klub | Ballerup | 18.1.2020 |
7 | 9.94 | Mathilde Kreiberg Skou , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 02 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
8 | 9.92 | Rebecca Madeleine Normann , Ballerup Atletik Klub | 02 | Ballerup Atletik Klub | Helsingør | 11.1.2020 |
9 | 9.38 | Johanne Westergaard , Aalborg Atletik og Motion | 02 | Aalborg Atletik og Motion | Skive | 18.1.2020 |
10 | 9.18 | Margaret Darkwa , Ballerup Atletik Klub | 02 | Ballerup Atletik Klub | Ballerup | 18.1.2020 |
11 | 9.06 | Sofie Froberg , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 02 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 13.2.2020 |
12 | 7.26 | Katrine Vad , Silkeborg Atletik Klub 77 | 01 | Silkeborg Atletik Klub 77 | Göteborg | 1.12.2019 |
13 | 6.49 | Line Kold , Athletikklubben Holstebro | 01 | Athletikklubben Holstebro | Randers | 2.2.2020 |
P22 60 m (24) |
---|
1 | 7.84 | Line Holm Jensen , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 00 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aalborg | 13.2.2020 |
2 | 7.88 | Emilie Pedersen , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 98 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Skive | 1.2.2020 |
3 | 7.91 | Emma Beiter Bomme , Sparta Atletik og Løb | 98 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 25.1.2020 |
3 | 7.91 | Camilla Høgh Sørensen , FIF atletik og motion | 98 | FIF atletik og motion | Malmö | 8.2.2020 |
5 | 8.05 | Anna Øbakke Lange , Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 25.1.2020 |
5 | 8.05 | Ida Boel , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 00 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Malmö | 25.1.2020 |
7 | 8.14 | Nickoline Skifter Andersen , Sparta Atletik og Løb | 98 | Sparta Atletik og Løb | Växjö | 18.1.2020 |
8 | 8.16 | Sarah Kristensen , Aalborg Atletik og Motion | 00 | Aalborg Atletik og Motion | Skive | 18.1.2020 |
9 | 8.29 | Rebekka Hillingsø , KIF - København | 00 | KIF - København | Helsingør | 1.2.2020 |
10 | 8.36 | Ida Lønne Jespersen , Ballerup Atletik Klub | 00 | Ballerup Atletik Klub | Malmö | 8.2.2020 |
11 | 8.40 | Alda Sigurðsdóttir Lamhauge , FIF atletik og motion | 98 | FIF atletik og motion | Lund | 11.1.2020 |
12 | 8.46 | Laura Kathrine Kornum , FIF Atletik og Motion | 98 | FIF Atletik og Motion | Randers | 15.2.2020 |
13 | 8.54 | Julie Kretzschmer , Hvidovre Atletik & Motion | 99 | Hvidovre Atletik & Motion | Malmö | 8.2.2020 |
P22 200 m (20) |
---|
1 | 24.32 | Emma Beiter Bomme , Sparta Atletik og Løb | 98 | Sparta Atletik og Løb | Göteborg | 30.6.2019 |
2 | 25.32 | Line Holm Jensen , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 00 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 16.6.2019 |
3 | 25.76 | Ida Boel , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 00 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Esbjerg | 7.5.2019 |
4 | 25.80 | Amalie Molander Pedersen , FIF atletik og motion | 00 | FIF atletik og motion | Hvidovre | 9.6.2019 |
5 | 25.83 | Anna Øbakke Lange , Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | Aarhus | 11.5.2019 |
6 | 26.02 | Rebekka Hillingsø , KIF - København | 00 | KIF - København | Odense | 7.9.2019 |
7 | 26.11 | Camilla Høgh Sørensen , FIF atletik og motion | 98 | FIF atletik og motion | Malmö | 9.2.2020 |
8 | 26.17 | Nathalie Richter-Mikkelsen , Sparta Atletik og Løb | 00 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 16.6.2019 |
9 | 26.20 | Nickoline Skifter Andersen , Sparta Atletik og Løb | 98 | Sparta Atletik og Løb | København | 31.8.2019 |
10 | 26.26 | Anna Krab Scheibelein , KIF - København | 98 | KIF - København | København | 13.6.2019 |
11 | 26.40 | Margit Weihe Fríðmundsdóttir , Aalborg Atletik og Motion | 99 | Aalborg Atletik og Motion | Gibraltar | 10.7.2019 |
12 | 26.93 | Julie Kalstrup Schulz , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 00 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 11.5.2019 |
13 | 26.96 | Alda Sigurðsdóttir Lamhauge , FIF atletik og motion | 98 | FIF atletik og motion | Göteborg | 30.6.2019 |
13 | 26.96 | Frederikke Larsen , Randers Sportsklub Freja | 00 | Randers Sportsklub Freja | Randers | 27.11.2019 |
15 | 27.19 | Nikoline Lybæk Petersen , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 98 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 16.6.2019 |
16 | 27.57 | Sarah Kristensen , Aalborg Atletik og Motion | 00 | Aalborg Atletik og Motion | Göteborg | 30.6.2019 |
17 | 27.62 | Amalie Brammer Kristiansen , Skive A.M. | 99 | Skive A.M. | Holte | 8.9.2019 |
18 | 27.72 | Laura Kathrine Kornum , FIF Atletik og Motion | 98 | FIF Atletik og Motion | Greve | 25.8.2019 |
19 | 27.88 | Ida Lønne Jespersen , Ballerup Atletik Klub | 00 | Ballerup Atletik Klub | Malmö | 26.1.2020 |
20 | 28.10 | Elisabeth Dorsche , Sparta Atletik og Løb | 98 | Sparta Atletik og Løb | Göteborg | 1.2.2020 |
21 | 28.28 | Jasmin Boe Rasmussen , Greve Atletik | 00 | Greve Atletik | Helsingør | 16.6.2019 |
22 | 28.42 | Louise Rosenstand Lou , Holte Atletik | 99 | Holte Atletik | Holte | 8.9.2019 |
23 | 30.48 | Therese R Johansen , Aarhus Fremad Atletik | 99 | Aarhus Fremad Atletik | Aabenraa | 2.6.2019 |
P22 400 m (20) |
---|
1 | 56.79 | Olivia Thorsgaard , Sparta Atletik og Løb | 00 | Sparta Atletik og Løb | Castellón | 25.5.2019 |
2 | 58.02 | Emma Beiter Bomme , Sparta Atletik og Løb | 98 | Sparta Atletik og Løb | Göteborg | 1.2.2020 |
3 | 58.03 | Mia Helene Mørck , Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | Ballerup | 2.6.2019 |
4 | 58.35 | Anna Krab Scheibelein , KIF - København | 98 | KIF - København | Göteborg | 29.6.2019 |
5 | 58.77 | Freja Blom Thomsen , Odense Atletik - O.G.F. | 99 | Odense Atletik - O.G.F. | Amager | 28.5.2019 |
6 | 58.97 | Nathalie Richter-Mikkelsen , Sparta Atletik og Løb | 00 | Sparta Atletik og Løb | Aalborg | 22.6.2019 |
7 | 61.59 | Louise Rosenstand Lou , Holte Atletik | 99 | Holte Atletik | Holte | 8.9.2019 |
8 | 61.80 | Margit Weihe Fríðmundsdóttir , Aalborg Atletik og Motion | 99 | Aalborg Atletik og Motion | Thorshavn | 15.6.2019 |
9 | 62.24 | Caroline Vegeberg , Aalborg Atletik og Motion | 98 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 15.6.2019 |
10 | 62.32 | Alda Sigurðsdóttir Lamhauge , FIF atletik og motion | 98 | FIF atletik og motion | Odense | 1.6.2019 |
11 | 62.41 | Rebekka Hillingsø , KIF - København | 00 | KIF - København | Ballerup | 25.5.2019 |
12 | 63.27 | Elisabeth Dorsche , Sparta Atletik og Løb | 98 | Sparta Atletik og Løb | Greve | 24.8.2019 |
13 | 64.09 | Tine Østergaard , KIF - København | 00 | KIF - København | Holte | 8.9.2019 |
14 | 65.26 | Wilma Birch Johansson , KIF - København | 99 | KIF - København | Greve | 24.8.2019 |
15 | 66.25 | Line Damsgaard Andersen , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 99 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Göteborg | 30.11.2019 |
16 | 69.63 | Sarah Dalsgaard Nielsen , Aalborg Atletik og Motion | 99 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 15.6.2019 |
17 | 75.74 | Cecilie Schroll , Aaig - Atletik & Triathlon | 99 | Aaig - Atletik & Triathlon | Skive | 14.12.2019 |
P22 800 m (18) |
---|
1 | 2:09.07 | Helene Holm Gottlieb , Holte Atletik | 98 | Holte Atletik | Watford | 12.6.2019 |
2 | 2:09.78 | Mia Helene Mørck , Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | Azusa CA | 19.4.2019 |
3 | 2:14.96 | Nina Marie Krarup , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 99 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aalborg | 22.6.2019 |
4 | 2:17.79 | Anna Mark Helwigh , Sparta Atletik og Løb | 00 | Sparta Atletik og Løb | Odense | 1.6.2019 |
5 | 2:18.23 | Olivia Thorsgaard , Sparta Atletik og Løb | 00 | Sparta Atletik og Løb | Albuquerque NM | 14.2.2020 |
6 | 2:18.92 | Caroline Vegeberg , Aalborg Atletik og Motion | 98 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 16.6.2019 |
7 | 2:21.17 | Anna Krab Scheibelein , KIF - København | 98 | KIF - København | Odense | 7.9.2019 |
8 | 2:23.14 | Laura Nørrung Poulsen , Sparta Atletik og Løb | 00 | Sparta Atletik og Løb | Helsingborg | 5.7.2019 |
9 | 2:25.55 | Nickoline Skifter Andersen , Sparta Atletik og Løb | 98 | Sparta Atletik og Løb | Upsala | 9.6.2019 |
10 | 2:26.69 | Anna Øbakke Lange , Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | Uppsala | 9.6.2019 |
11 | 2:27.90 | Laura Astrup , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 00 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 16.6.2019 |
12 | 2:28.29 | Caroline Møller-Jensen , Bagsværd Atletik Club | 00 | Bagsværd Atletik Club | Ballerup | 2.6.2019 |
13 | 2:30.44 | Wilma Birch Johansson , KIF - København | 99 | KIF - København | Amager | 28.5.2019 |
14 | 2:32.30 | Julie Kalstrup Schulz , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 00 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | København | 1.9.2019 |
15 | 2:32.54 | Caroline Amalie Jensen , Holte Atletik | 99 | Holte Atletik | Ballerup | 2.6.2019 |
16 | 2:37.91 | Line Holm Jensen , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 00 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | København | 1.9.2019 |
17 | 2:44.51 | Amalie Molander Pedersen , FIF atletik og motion | 00 | FIF atletik og motion | København | 1.9.2019 |
18 | 2:45.22 | Nikoline Lybæk Petersen , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 98 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
19 | 2:52.42 | Cecilie Schroll , Aaig - Atletik & Triathlon | 99 | Aaig - Atletik & Triathlon | Skive | 14.12.2019 |
20 | 2:54.19 | Sarah Dalsgaard Nielsen , Aalborg Atletik og Motion | 99 | Aalborg Atletik og Motion | Randers | 16.6.2019 |
21 | 3:29.24 | Kate Ladefoged , Amager Atletik Club | 98 | Amager Atletik Club | Ballerup | 2.6.2019 |
P22 1500 m (18) |
---|
1 | 4:20.02 | Anna Juul , Sparta Atletik og Løb | 98 | Sparta Atletik og Løb | Jacksonville FL | 25.5.2019 |
2 | 4:24.56 | Helene Holm Gottlieb , Holte Atletik | 98 | Holte Atletik | Jacksonville FL | 23.5.2019 |
3 | 4:39.01 | Anna Mark Helwigh , Sparta Atletik og Løb | 00 | Sparta Atletik og Løb | Bagsværd | 18.5.2019 |
4 | 4:53.39 | Laura Astrup , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 00 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 21.5.2019 |
5 | 4:55.56 | Sofie Hintz , Aalborg Øst Road Runners Club | 00 | Aalborg Øst Road Runners Club | Skive | 13.5.2019 |
6 | 4:56.38 | Nina Marie Krarup , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 99 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Skive | 18.1.2020 |
7 | 5:05.72 | Anna Harbo , Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 00 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Greve | 24.8.2019 |
8 | 5:14.32 | Caroline Amalie Jensen , Holte Atletik | 99 | Holte Atletik | Holte | 8.9.2019 |
P22 3000 m (18) |
---|
1 | 9:34.82 | Laura Valgreen Petersen , Odense Atletik - O.G.F. | 00 | Odense Atletik - O.G.F. | Kristiansand | 17.8.2019 |
2 | 9:54.31 | Sophie Søefeldt , Sparta Atletik og Løb | 00 | Sparta Atletik og Løb | Tårnby | 5.5.2019 |
3 | 10:06.56 | Helene Holm Gottlieb , Holte Atletik | 98 | Holte Atletik | Staten Island NY | 18.1.2020 |
4 | 10:33.41 | Caroline Amalie Jensen , Holte Atletik | 99 | Holte Atletik | Amager | 28.5.2019 |
5 | 10:41.96 | Laura Astrup , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 00 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Skive | 14.12.2019 |
6 | 11:11.20 | Anna Harbo , Aarhus Gymnastikforening af 1880 | 00 | Aarhus Gymnastikforening af 1880 | Aarhus | 21.5.2019 |
7 | 11:21.65 | Emely Ravn , Odense Atletik - O.G.F. | 00 | Odense Atletik - O.G.F. | Odense | 28.1.2020 |
8 | 11:52.34 | Freja Lunde Larsen , KIF - København | 00 | KIF - København | Amager | 28.5.2019 |
9 | 12:28.66 | Cecilie Schroll , Aaig - Atletik & Triathlon | 99 | Aaig - Atletik & Triathlon | Skive | 14.12.2019 |
P22 60 m hæk 84.0 cm (24) |
---|
1 | 8.78 | Ida Boel , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 00 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Malmö | 26.1.2020 |
2 | 8.97 | Katrine Koch Jacobsen , Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 26.1.2020 |
3 | 9.03 | Anna Øbakke Lange , Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
4 | 9.19 | Ida Lønne Jespersen , Ballerup Atletik Klub | 00 | Ballerup Atletik Klub | Ballerup | 27.12.2019 |
5 | 9.44 | Nikoline Lybæk Petersen , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 98 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
6 | 9.76 | Nickoline Skifter Andersen , Sparta Atletik og Løb | 98 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
7 | 9.84 | Julie Kalstrup Schulz , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 00 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
8 | 10.16 | Julie Kretzschmer , Hvidovre Atletik & Motion | 99 | Hvidovre Atletik & Motion | Helsingør | 1.2.2020 |
P22 Højdespring (18) |
---|
1 | 1.79 | Rikke Andersen , Sparta Atletik og Løb | 98 | Sparta Atletik og Løb | Växjö | 18.1.2020 |
2 | 1.65 | Line Damsgaard Andersen , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 99 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Skive | 1.2.2020 |
2 | 1.65 | Tina Bischoff Gellin , Holte Atletik | 98 | Holte Atletik | Malmö | 9.2.2020 |
4 | 1.60 | Nickoline Skifter Andersen , Sparta Atletik og Løb | 98 | Sparta Atletik og Løb | København | 4.1.2020 |
5 | 1.54 | Nikoline Lybæk Petersen , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 98 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | København | 4.1.2020 |
6 | 1.50 | Anna Øbakke Lange , Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 25.1.2020 |
7 | 1.48 | Julie Kalstrup Schulz , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 00 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
P22 Stangspring (18) |
---|
1 | 3.70 | Laura Grønbech , Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 25.1.2020 |
2 | 3.63 | Ida Lønne Jespersen , Ballerup Atletik Klub | 00 | Ballerup Atletik Klub | Helsingør | 11.1.2020 |
3 | 3.00 | Sofie Garset , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 99 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Skive | 18.1.2020 |
P22 Længdespring (18) |
---|
1 | 5.55 | Anna Øbakke Lange , Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
2 | 5.49 | Nickoline Skifter Andersen , Sparta Atletik og Løb | 98 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
3 | 5.21 | Nikoline Lybæk Petersen , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 98 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
4 | 4.92 | Sofie Tidsvilde , FIF atletik og motion | 98 | FIF atletik og motion | Helsingør | 11.1.2020 |
5 | 4.76 | Line Holm Jensen , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 00 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 28.12.2019 |
6 | 4.71 | Julie Kalstrup Schulz , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 00 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
7 | 3.86 | Liv Cantby , Korsør Atletik & Motion | 99 | Korsør Atletik & Motion | Randers | 15.2.2020 |
8 | 3.85 | Emilie Pii , Greve Atletik | 00 | Greve Atletik | Hvidovre | 16.2.2020 |
P22 Kuglestød 4.0 kg (18) |
---|
1 | 15.75 | Thea Jensen , Hvidovre Atletik & Motion | 99 | Hvidovre Atletik & Motion | Fayetteville AR | 1.2.2020 |
2 | 13.39 | Nickoline Skifter Andersen , Sparta Atletik og Løb | 98 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
3 | 13.35 | Anna Øbakke Lange , Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
4 | 13.02 | Annesofie Hartmann Nielsen , Hvidovre Atletik & Motion | 00 | Hvidovre Atletik & Motion | København | 15.2.2020 |
5 | 12.04 | Katrine Koch Jacobsen , Sparta Atletik og Løb | 99 | Sparta Atletik og Løb | Malmö | 26.1.2020 |
6 | 10.50 | Nikoline Lybæk Petersen , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 98 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Aarhus | 13.2.2020 |
7 | 10.40 | Julie Kalstrup Schulz , Aarhus 1900 Atletik og Løb | 00 | Aarhus 1900 Atletik og Løb | Randers | 2.2.2020 |
8 | 10.19 | Liv Cantby , Korsør Atletik & Motion | 99 | Korsør Atletik & Motion | Randers | 15.2.2020 |