Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Beograd SRB: 9th European Youth Olympic Festival 23‐27.7.2007
Vælg mænd discipliner
D17 100 m
D17 200 m
D17 400 m
D17 800 m
D17 1500 m
D17 3000 m
D17 2000 m forh.
D17 110 m hæk 91.4 cm
D17 400 m hæk 84.0 cm
D17 Højdespring
D17 Stangspring
D17 Længdespring
D17 Trespring
D17 Kuglestød 5.0 kg
D17 Diskoskast 1.5 kg
D17 Spydkast 700 gram
Vælg kvinder discipliner
P17 100 m
P17 200 m
P17 400 m
P17 800 m
P17 1500 m
P17 3000 m
P17 100 m hæk 76.2 cm
P17 400 m hæk
P17 Højdespring
P17 Stangspring
P17 Længdespring
P17 Trespring
P17 Kuglestød 7.26 kg
P17 Diskoskast 2.0 kg
P17 Spydkast 800 gram
Head to head
×
Seneste resultater
21.4
Skanderborg
Klubstævne
17.4
Greve
Klubkastestævne
16.4
Haderslev
Løbestævne
16.4
Ballerup
Kastestævne 2
13.4
Ballerup
Ballerup Spring Walk
13.4
Viborg
50km & 100km
13.4
Viborg
DM 100K
7.4
Lyngby
Klubstævne
7.4
Charlottenlund
Strandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4
Hvidovre
Inde KM Hvidovre AM
6.4
Silkeborg
Tunge kast i Silkeborg
6.4
Haderslev
Hif 5000m forårsløb
2.4
Ballerup
Kastestævne 1
30.3
Silkeborg
Påskekastestævne
28.3
Aabenraa
Langfredag kastemangekamp
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive