Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Wien AUT: Indoor Track & Field Vienna, Dusika Stadion 31.1.2015 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Aykut Ay
Aykut Ay ('95)
TUR6.71
  
 
2
Dewi Hammond
Dewi Hammond ('94)
GBR6.73
  
 
3
Sam Gordon
Sam Gordon ('94)
GBR6.73
  
 PB
4
Marvin Popoola
Marvin Popoola ('95)
GBR6.74
  
 PB
5
Jan Veleba
Jan Veleba ('86)
CZE6.74
  
 SB
6
Zvonimir Ivašković
Zvonimir Ivašković ('94)
CRO6.77
  
 =PB
7
Markus Fuchs
Markus Fuchs ('95)
AUT6.85
  
 PB
8
Jan Žumer
Jan Žumer ('82)
SLO6.85
  
 SB
Finale B
1
Blaž Brulc
Blaž Brulc ('92)
SLO6.90
  
 PB
2
Luka Rakic
Luka Rakic ('91)
MNE6.90
  
 PB
3
Fabiano da Silva
Fabiano da Silva ('81)
BRA6.93
  
 
4
Ján Volko
Ján Volko ('96)
SVK6.93
  
 PB
5
Gregor Kokalovič
Gregor Kokalovič ('86)
SLO6.95
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Jan Veleba
Jan Veleba ('86)
CZE6.77
  
 SB
2
Zvonimir Ivašković
Zvonimir Ivašković ('94)
CRO6.82
  
 
3
Jan Žumer
Jan Žumer ('82)
SLO6.88
  
 SB
4
Fabiano da Silva
Fabiano da Silva ('81)
BRA6.92
  
 PB
5
Andre Trouw
Andre Trouw ('93)
RSA6.93
  
 SB
Indledende 2
2
Dewi Hammond
Dewi Hammond ('94)
GBR6.70
  
 PB
3
Marvin Popoola
Marvin Popoola ('95)
GBR6.75
  
 PB
4
Sam Gordon
Sam Gordon ('94)
GBR6.81
  
 =PB
5
Markus Fuchs
Markus Fuchs ('95)
AUT6.89
  
 
6
Blaž Brulc
Blaž Brulc ('92)
SLO6.95
  
 PB
Indledende 4
1
Ján Volko
Ján Volko ('96)
SVK6.95
  
 PB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Thomas Somers
Thomas Somers ('97)
GBR21.17
  
 SB
Finale B
1
Chris Stone
Chris Stone ('95)
GBR21.22
  
 PB
Finale C
1
Jan Žumer
Jan Žumer ('82)
SLO21.29
  
 PB
Finale D
1
Tibor Kása
Tibor Kása ('87)
HUN21.48
  
 PB
Finale E
1
Zvonimir Ivašković
Zvonimir Ivašković ('94)
CRO21.52
  
 PB
2
Richárd Köcse
Richárd Köcse ('97)
HUN21.92
  
 PB
Finale F
1
Kostas Skrabulis
Kostas Skrabulis ('92)
LTU21.75
  
 SB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Owen Smith
Owen Smith ('94)
GBR47.70
  
 PB
Finale B
1
Jarryd Dunn
Jarryd Dunn ('92)
GBR46.98
  
 PB
2
Miloš Raović
Miloš Raović ('94)
SRB47.43
  
 PB
Finale C
1
Jamie Bowie
Jamie Bowie ('89)
GBR47.15
  
 SB
Finale E
1
Mehmet Güzel
Mehmet Güzel ('91)
TUR47.72
  
 SB
2
Mateo Ružić
Mateo Ružić ('94)
CRO48.00
  
 SB
Finale F
1
Antoine Gillet
Antoine Gillet ('88)
BEL47.77
  
 SB
Finale G
1
Dylan Borlée
Dylan Borlée ('92)
BEL47.83
  
 PB
2
Ali Ekber Kayaş
Ali Ekber Kayaş ('87)
TUR48.15
  
 
Finale H
1
Halit Kılıç
Halit Kılıç ('92)
TUR48.01
  
 SB
2
Emir Bekrić
Emir Bekrić ('91)
SRB48.71
  
 SB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Thomas Roth
Thomas Roth ('91)
NOR1:47.26
  
 PB
2
Brice Leroy
Brice Leroy ('89)
FRA1:47.88
  
 PB
3
Karol Konieczny
Karol Konieczny ('93)
POL1:48.17
  
 PB
4
Miroslav Burian
Miroslav Burian ('92)
CZE1:48.98
  
 SB
5
Paul Goodall
Paul Goodall ('86)
GBR1:49.15
  
 PB
6
Cristian Vorovenci
Cristian Vorovenci ('85)
ROU1:50.20
  
 SB
Finale B
1
Andreas Rapatz
Andreas Rapatz ('86)
AUT1:47.72
  
 SB
2
Renārs Stepiņš
Renārs Stepiņš ('92)
LAT1:48.08
  
 PB
3
Patrick Oehler
Patrick Oehler ('89)
GER1:48.76
  
 SB
4
Jozef Pelikán
Jozef Pelikán ('84)
SVK1:49.80
  
 SB
5
Martin Sadil
Martin Sadil ('94)
CZE1:51.36
  
 PB
Finale C
1
Filip Sasínek
Filip Sasínek ('96)
CZE1:49.00
  
 PB
2
Jamie Webb
Jamie Webb ('94)
GBR1:49.24
  
 PB
3
Matěj Pavlíček
Matěj Pavlíček ('92)
CZE1:49.39
  
 PB
5
Jakub Ševčík
Jakub Ševčík ('90)
CZE1:50.27
  
 PB
6
Giovanni Bellino
Giovanni Bellino ('88)
ITA1:50.36
  
 PB
7
Anthony Lieghio
Anthony Lieghio ('89)
IRL1:50.97
  
 SB
Finale D
1
Tomas Vystrk
Tomas Vystrk ('93)
CZE1:50.70
  
 SB
2
Matúš Talán
Matúš Talán ('96)
SVK1:50.76
  
 PB
3
David Tesař
David Tesař ('95)
CZE1:51.06
  
 PB
Finale E
1Nick JensenNick Jensen ('91)DEN1:50.86
  
 PB
2
Lucijan Zalokar
Lucijan Zalokar ('95)
SLO1:51.25
  
 PB
3
Ales Zver
Ales Zver ('93)
SLO1:51.35
  
 SB
4
Valentin Voicu
Valentin Voicu ('93)
ROU1:51.42
  
 PB
6
Vid Tršan
Vid Tršan ('87)
SLO1:53.00
  
 SB
Finale F
1
Jan Friš
Jan Friš ('95)
CZE1:52.39
  
 PB
2
Martin Srša
Martin Srša ('94)
CRO1:52.39
  
 PB
7
Jan Kramer
Jan Kramer ('94)
SLO1:54.89
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Hassane Fofana
Hassane Fofana ('92)
ITA7.79
  
 PB
2
Nick Gayle
Nick Gayle ('85)
GBR7.82
  
 SB
3Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN7.93
  
 SB
4
Valdó Szűcs
Valdó Szűcs ('95)
HUN7.99
  
 SB
5
Mustafa Güneş
Mustafa Güneş ('88)
TUR8.00
  
 =PB
6
David Šarančić
David Šarančić ('95)
CRO8.18
  
 PB
7
Manuel Prazak
Manuel Prazak ('87)
AUT8.22
  
 =SB
Indledende heats
Indledende 1
1
Nick Gayle
Nick Gayle ('85)
GBR7.84
  
 SB
2
Mustafa Güneş
Mustafa Güneş ('88)
TUR8.01
  
 SB
3
Valdó Szűcs
Valdó Szűcs ('95)
HUN8.04
  
 SB
4
Manuel Prazak
Manuel Prazak ('87)
AUT8.22
  
 SB
5
Kyler Martin
Kyler Martin ('91)
USA8.25
  
 
6
Andrej Bician
Andrej Bician ('84)
SVK8.36
  
 SB
Indledende 2
1Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN7.97
  
 SB
2
Hassane Fofana
Hassane Fofana ('92)
ITA7.97
  
 
3
David Šarančić
David Šarančić ('95)
CRO8.24
  
 PB
4
Glen Elsdon
Glen Elsdon ('92)
GBR8.24
  
 
5
Mahir Kurtalic
Mahir Kurtalic ('95)
BIH8.33
  
 PB
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Dezső Szabó
Dezső Szabó ('89)
HUN5.21
  
 SB
3
Ján Zmoray
Ján Zmoray ('91)
SVK5.01
  
 
4
Umit Sungur
Umit Sungur ('94)
TUR4.91
  
 
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Daniel Gardiner
Daniel Gardiner ('90)
GBR7.60
  
 
2
Julian Kellerer
Julian Kellerer ('89)
AUT7.48
  
 SB
3
Alper Kulaksız
Alper Kulaksız ('92)
TUR7.38
  
 
4
Bradley Pickup
Bradley Pickup ('89)
GBR7.34
  
 
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Scott Lincoln
Scott Lincoln ('93)
GBR17.79
  
 PB
2
Viktor Páli
Viktor Páli ('87)
HUN17.28
  
 SB
3
Gareth Winter
Gareth Winter ('92)
GBR16.70
  
 PB
4
Ádám Máriássy
Ádám Máriássy ('87)
HUN16.15
  
 PB
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Maja Mihalinec
Maja Mihalinec ('89)
SLO7.26
  
 PB
2
Louise Bloor
Louise Bloor ('85)
GBR7.37
  
 PB
3
Anasztázia Nguyen
Anasztázia Nguyen ('93)
HUN7.42
  
 PB
4
Petra Urbánková
Petra Urbánková ('91)
CZE7.44
  
 SB
5
Lukesha Morris
Lukesha Morris ('95)
GBR7.47
  
 =PB
6
Sabina Veit
Sabina Veit ('85)
SLO7.54
  
 
7
Viola Kleiser
Viola Kleiser ('90)
AUT7.55
  
 PB
8
Andriána Férra
Andriána Férra ('88)
GRE7.61
  
 =PB
Indledende heats
Indledende 1
1
Maja Mihalinec
Maja Mihalinec ('89)
SLO7.38
  
 =PB
2
Lukesha Morris
Lukesha Morris ('95)
GBR7.47
  
 PB
3
Petra Urbánková
Petra Urbánková ('91)
CZE7.50
  
 SB
4
Rebecca Chapman
Rebecca Chapman ('92)
GBR7.67
  
 
5
Pavla Hřivnová
Pavla Hřivnová ('86)
CZE7.71
  
 
Indledende 2
1
Louise Bloor
Louise Bloor ('85)
GBR7.43
  
 =PB
2
Sabina Veit
Sabina Veit ('85)
SLO7.56
  
 
3
Viola Kleiser
Viola Kleiser ('90)
AUT7.58
  
 =PB
4
Andriána Férra
Andriána Férra ('88)
GRE7.63
  
 SB
6
Katarina Sirmić
Katarina Sirmić ('91)
SRB7.74
  
 PB
Indledende 3
1
Anasztázia Nguyen
Anasztázia Nguyen ('93)
HUN7.44
  
 
2
Anna Kerbachová
Anna Kerbachová 
CZE7.71
  
 
3
Fanni Reizinger
Fanni Reizinger ('97)
HUN7.78
  
 PB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Maja Mihalinec
Maja Mihalinec ('89)
SLO23.47
  
 PB
2
Melissa Roberts
Melissa Roberts ('97)
GBR24.72
  
 =PB
Finale B
1
Louise Bloor
Louise Bloor ('85)
GBR23.64
  
 PB
Finale C
1
Shannon Hylton
Shannon Hylton ('96)
GBR23.81
  
 SB
2
Mateja Jambrovic
Mateja Jambrovic ('96)
CRO24.67
  
 PB
Finale D
1
Joey Duck
Joey Duck ('89)
GBR24.28
  
 SB
Finale E
1
Anna Kerbachová
Anna Kerbachová 
CZE24.38
  
 PB
2
Karin Okoliye
Karin Okoliye ('94)
BUL24.64
  
 SB
Finale F
1
Maja Ciric
Maja Ciric ('89)
SRB24.86
  
 PB
2
Amelia Reynolds
Amelia Reynolds ('98)
GBR24.98
  
 PB
Finale G
1
Katarina Sirmić
Katarina Sirmić ('91)
SRB24.87
  
 PB
Finale H
1
Katerina Vavrová
Katerina Vavrová ('98)
CZE24.95
  
 PB
Finale I
1
Maja Pogorevc
Maja Pogorevc ('96)
SLO25.00
  
 PB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Seren Bundy-Davies
Seren Bundy-Davies ('94)
GBR52.20
  
 PB
2
Line Kloster
Line Kloster ('90)
NOR53.41
  
 SB
Finale B
1
Laura Maddox
Laura Maddox ('90)
GBR53.09
  
 PB
2
Tamara Salaški
Tamara Salaški ('88)
SRB54.85
  
 PB
Finale C
2
Alina Andreea Zaizan
Alina Andreea Zaizan ('88)
ROU55.87
  
 SB
Finale D
1
Zdeňka Seidlová
Zdeňka Seidlová ('97)
CZE54.56
  
 PB
2
Alexandra Štuková
Alexandra Štuková ('90)
SVK54.91
  
 PB
Finale E
1
Helena Jiranová
Helena Jiranová ('95)
CZE54.61
  
 PB
2
Anita Banović
Anita Banović ('84)
CRO55.21
  
 SB
Finale F
1
Maja Pogorevc
Maja Pogorevc ('96)
SLO55.36
  
 PB
2
Kristina Dudek
Kristina Dudek ('94)
CRO55.55
  
 PB
Finale G
1
Anita Horvat
Anita Horvat ('96)
SLO56.50
  
 PB
Finale H
1
Ina Rojnik
Ina Rojnik ('97)
SLO56.90
  
 PB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jenny Meadows
Jenny Meadows ('81)
GBR1:59.21
  
 SB
2
Rowena Cole
Rowena Cole ('92)
GBR2:04.21
  
 PB
3
Mihaela Nunu
Mihaela Nunu ('89)
ROU2:05.14
  
 SB
4
Elisa Cusma Piccione
Elisa Cusma Piccione ('81)
ITA2:05.19
  
 SB
5
Adelle Tracey
Adelle Tracey ('93)
GBR2:06.09
  
 PB
6
Tereza Čapková
Tereza Čapková ('87)
CZE2:07.15
  
 SB
7
Diana Mezuliáníková
Diana Mezuliáníková ('92)
CZE2:08.65
  
 PB
8
Michaela Drábková
Michaela Drábková ('92)
CZE2:09.76
  
 SB
Finale B
1Stina TroestStina Troest ('94)DEN2:05.93
  
 SB
2Ida FillingsnesIda Fillingsnes ('90)NOR2:06.16
  
 PB
3
Linn Nilsson
Linn Nilsson ('90)
SWE2:07.16
  
 PB
4
Pavla Habovstiaková
Pavla Habovstiaková ('88)
SVK2:09.37
  
 SB
5
Olesya Viskotova
Olesya Viskotova ('92)
UKR2:09.52
  
 PB
6
Lenuta Simiuc
Lenuta Simiuc ('94)
ROU2:11.18
  
 PB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Burcu Yüksel
Burcu Yüksel ('90)
TUR1.84
  
 
2
Bethan Partridge
Bethan Partridge ('90)
GBR1.82
  
 
3
Alena Rohácková
Alena Rohácková ('95)
CZE1.70
  
 
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Busra Mutay
Busra Mutay ('94)
TUR5.89
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Eden Francis
Eden Francis ('88)
GBR16.94
  
 PB
 
16.94 PB  X16.6816.2116.4916.32  
2
Adele Nicoll
Adele Nicoll ('96)
GBR13.28
  
 

Seneste resultater

10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020
28.12SkiveSkivekast 7-20
19.12SkiveSkivekast 6-20
15.12SæbyKlubmesterskaber SIK 80