Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Gent BEL: Record Bank Flanders Indoor 7.2.2015 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jaysuma Saidy Ndure
Jaysuma Saidy Ndure ('84)
NOR6.62
  
 
2
Wouter Brus
Wouter Brus ('91)
NED6.78
  
 PB
3
Ifrish Alberg
Ifrish Alberg ('88)
SUR6.79
  
 
4
Andre Trouw
Andre Trouw ('93)
RSA6.92
  
 SB
5
Chamberry Muaka
Chamberry Muaka ('89)
BEL6.93
  
 
Pascal Mancini
Pascal Mancini ('89)
SUI DQ
  
 
M 300 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Karol Zalewski
Karol Zalewski ('93)
POL32.93
  
 SB
2
David Pecceu
David Pecceu ('88)
BEL34.40
  
 PB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Matteo Galvan
Matteo Galvan ('88)
ITA47.38
  
 SB
2
Samuel García
Samuel García ('91)
ESP47.56
  
 
3
Dylan Borlée
Dylan Borlée ('92)
BEL47.64
  
 PB
4
Will Oyowe
Will Oyowe ('87)
BEL50.06
  
 SB
Finale B
1
Terrence Agard
Terrence Agard ('90)
NED47.62
  
 PB
2
Pétros Kiriakídis
Pétros Kiriakídis ('89)
GRE48.32
  
 
3
Tim Rummens
Tim Rummens ('87)
BEL48.89
  
 PB
4
Jesper Arts
Jesper Arts ('92)
NED48.97
  
 
M 500m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Kevin Borlée
Kevin Borlée ('88)
BEL1:01.06
  
 PB
2
Jonathan Borlée
Jonathan Borlée ('88)
BEL1:01.28
  
 PB
3
Arnaud Froidmont
Arnaud Froidmont ('89)
BEL1:04.64
  
 PB
4
Samuel Heymans
Samuel Heymans ('89)
BEL1:06.50
  
 PB
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Bryan Cantero
Bryan Cantero ('91)
FRA3:44.35
  
 
2
Emanuel Rolim
Emanuel Rolim ('93)
POR3:44.40
  
 PB
3
Goran Nava
Goran Nava ('81)
SRB3:44.49
  
 SB
4
Andréas Dimitrákis
Andréas Dimitrákis ('90)
GRE3:44.71
  
 SB
5
Krzysztof Żebrowski
Krzysztof Żebrowski ('90)
POL3:45.60
  
 PB
6
Álvaro Rodríguez
Álvaro Rodríguez ('87)
ESP3:45.92
  
 SB
8
Mark Nouws
Mark Nouws ('90)
NED3:48.71
  
 SB
9
Arturo Casado
Arturo Casado ('83)
ESP3:48.72
  
 SB
10
Eoin Everard
Eoin Everard ('86)
IRL3:49.06
  
 
Mounir Akbache
Mounir Akbache ('86)
FRA DNF
  
 
Gieljan Baete
Gieljan Baete ('90)
BEL DNF
  pace
 
Finale B
1
Mulugeta Asefa
Mulugeta Asefa ('98)
ETH3:43.41
  
 PB
3
Danny Mooney
Danny Mooney ('88)
IRL3:46.98
  
 
4
Erwan Benech
Erwan Benech ('93)
FRA3:47.04
  
 PB
5
Joe Warne
Joe Warne ('87)
IRL3:47.22
  
 
7
Nils Pennekamp
Nils Pennekamp ('87)
NED3:49.53
  
 
8
Martin Casse
Martin Casse ('90)
FRA3:49.81
  
 PB
9
Richard Douma
Richard Douma ('93)
NED3:50.26
  
 PB
M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Halil Akkaş
Halil Akkaş ('83)
TUR7:49.49
  
 SB
2
Clemens Bleistein
Clemens Bleistein ('90)
GER7:53.61
  
 PB
3
Łukasz Parszczyński
Łukasz Parszczyński ('85)
POL7:56.68
  
 
4
Jesper van der Wielen
Jesper van der Wielen ('91)
NED8:01.24
  
 PB
5
Márkos Goúrlias
Márkos Goúrlias ('95)
GRE8:08.57
  
 PB
6Thijs NijhuisThijs Nijhuis ('92)DEN8:09.13
  
 PB
7
Dennis Licht
Dennis Licht ('84)
NED8:10.65
  
 PB
8
Conor Bradley
Conor Bradley ('87)
IRL8:10.79
  
 SB
9
Simon Denissel
Simon Denissel ('90)
FRA8:12.53
  
 SB
10
Alper Demir
Alper Demir ('90)
TUR8:13.02
  
 PB
Patrick Nasti
Patrick Nasti ('89)
ITA DNF
  
 
Kim Ruell
Kim Ruell ('87)
BEL DNF
  pace
 
Abdelhadi Labali
Abdelhadi Labali ('93)
MAR7:52.54 DQ IAAF Rule 32.2.b
  
 
Abdelhadi Labali
Abdelhadi Labali ('93)
MAR7:52.54 DQ IAAF Rule 32.2.b
  
 
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Gerard O'Donnell
Gerard O'Donnell ('88)
IRL7.73
  
 PB
2Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN7.83
  
 PB
3
Quentin Ruffacq
Quentin Ruffacq ('89)
BEL7.84
  
 SB
4
Dario De Borger
Dario De Borger ('92)
BEL8.00
  
 
5
Stefan Nieuwland
Stefan Nieuwland ('88)
NED8.09
  
 SB
Damien Broothaerts
Damien Broothaerts ('83)
BEL DQ
  
 
Adrien Deghelt
Adrien Deghelt ('85)
BEL DNS
  
 
João Almeida
João Almeida ('88)
POR DNS
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Adrien Deghelt
Adrien Deghelt ('85)
BEL7.85
  
 SB
2
Gerard O'Donnell
Gerard O'Donnell ('88)
IRL7.87
  
 PB
3
Dario De Borger
Dario De Borger ('92)
BEL7.88
  
 
4Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN7.88
  
 PB
5
Stefan Nieuwland
Stefan Nieuwland ('88)
NED8.14
  
 =SB
6
Gaël Querin
Gaël Querin ('87)
FRA8.22
  
 SB
7
Luc Beau
Luc Beau ('97)
NED9.17
  
 PB
Indledende 2
1
Damien Broothaerts
Damien Broothaerts ('83)
BEL7.75
  
 SB
2
Quentin Ruffacq
Quentin Ruffacq ('89)
BEL7.93
  
 
3
João Almeida
João Almeida ('88)
POR8.00
  
 
4
Thomas Durant
Thomas Durant ('94)
BEL8.14
  
 
5
Wicher Nijkamp
Wicher Nijkamp ('92)
NED8.32
  
 
6
Sander van der Waals
Sander van der Waals ('95)
NED8.82
  
 PB
M 400 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Niall Flannery
Niall Flannery ('91)
GBR50.64
  
 PB
2
Michaël Bultheel
Michaël Bultheel ('86)
BEL52.51
  
 PB
3
Richard Yates
Richard Yates ('86)
GBR52.96
  
 SB
4
Adrien Clemenceau
Adrien Clemenceau ('88)
FRA54.08
  
 SB
5
Amadou N'Diaye
Amadou N'Diaye ('92)
SEN55.18
  
 PB
Finale B
1
Paul Byrne
Paul Byrne ('90)
IRL52.81
  
 PB
2
Christian von Wrede
Christian von Wrede ('91)
GER52.97
  
 PB
Robert Díez
Robert Díez ('88)
ESP DNF
  
 
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Didac Salas
Didac Salas ('93)
ESP5.40
  
 =SB
 
5.20
 XO
5.40 =SB
 XO
5.55
XXX
     
2
Cyriel Verberne
Cyriel Verberne ('84)
NED5.10
  
 SB
 
4.80 SB
  O
5.00 SB
 XO
5.10 SB
 XO
5.20
XXX
    
3
Joan Planas
Joan Planas ('81)
ESP5.10
  
 SB
 
4.80
  O
5.00
XXO
5.10 SB
 XO
5.20
XXX
    
4
Timo De Water
Timo De Water ('91)
NED5.10
  
 PB
 
5.00
XXO
5.10 PB
XXO
5.20
XXX
     
5
Ben Broeders
Ben Broeders ('95)
BEL5.00
  
 
 
4.80
XXO
5.00
  O
5.20
XXX
     
6
Nils Mulder
Nils Mulder ('87)
NED5.00
  
 
 
5.00
 XO
5.10
XXX
      
6
Igor Bychkov
Igor Bychkov ('87)
ESP5.00
  
 
 
5.00
 XO
5.20
XXX
      
8
Alex van Zutphen
Alex van Zutphen ('78)
NED4.80
  
 
 
4.80
  O
5.10
XXX
      
9
Daan Elsen
Daan Elsen ('94)
BEL4.80
  
 PB
 
4.60 PB
 XO
4.80 PB
  O
5.00
XXX
     
10
Jasper De Coninck
Jasper De Coninck ('89)
BEL4.60
  
 PB
 
4.60 PB
  O
4.80
XXX
      
Jonas Demeyer
Jonas Demeyer ('84)
BEL NH
  
 
 
4.60
XXX
       
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Eusebio Cáceres
Eusebio Cáceres ('91)
ESP7.97
  
 
 
7.637.97  –  –  –  –  
2
Jeroen Vanmulder
Jeroen Vanmulder ('91)
BEL7.70
  
 SB
 
  X7.70 SB5.95  X  X  X  
4
Corentin Campener
Corentin Campener ('90)
BEL7.47
  
 SB
 
7.43 SB7.47 SB  X  X7.277.14  
5
Romain Lambert
Romain Lambert ('93)
LUX7.46
  
 PB
 
7.285.727.21  X7.43 PB7.46 PB  
6
Nicolas Stempnick
Nicolas Stempnick ('89)
BEL7.41
  
 SB
 
7.21 SB7.41 SB7.307.137.377.06  
7
Tobias Capiau
Tobias Capiau ('97)
BEL7.22
  
 
 
7.217.22  X  X7.167.14  
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Remco Goetheer
Remco Goetheer ('92)
NED17.43
  
 PB
 
  X17.18  X  X17.3217.43 PB  
2
Jarno Wagemans
Jarno Wagemans ('89)
BEL16.04
  
 SB
 
15.15 SB16.02 SB16.04 SB  X15.5416.03  
4
Jannick Van Campenhout
Jannick Van Campenhout ('91)
BEL14.38
  
 PB
 
  X13.84 PB13.7813.6914.38 PB  X  
5
Frédéric Xhonneux
Frédéric Xhonneux ('83)
BEL14.07
  
 
 
13.3313.6513.8213.7614.0713.60  
6
Jordi Van Campenhout
Jordi Van Campenhout ('88)
BEL14.02
  
 PB
 
13.21 PB13.81 PB13.3714.02 PB  X13.54  
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ezinne Okparaebo
Ezinne Okparaebo ('88)
NOR7.24
  
 SB
2
Anna-Lena Freese
Anna-Lena Freese ('94)
GER7.42
  
 =PB
3
Martina Giovanetti
Martina Giovanetti ('87)
ITA7.43
  
 
4
Naomi Sedney
Naomi Sedney ('94)
NED7.55
  
 PB
5
Marisa Lavanchy
Marisa Lavanchy ('90)
SUI7.56
  
 
6
Sarah Rutjens
Sarah Rutjens ('92)
BEL7.58
  
 
Fanny Appes Ekanga
Fanny Appes Ekanga ('89)
CMR7.42 DQ IAAF Rule 32.2.a 7.42
  
 
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Aauri Lorena Bokesa
Aauri Lorena Bokesa ('88)
ESP53.35
  
 SB
3
Léa Sprunger
Léa Sprunger ('90)
SUI54.43
  
 
4
Justien Grillet
Justien Grillet ('94)
BEL55.06
  
 SB
5
Maria Benedicta Chigbolu
Maria Benedicta Chigbolu ('89)
ITA55.31
  
 
Finale B
1
Frederike Hogrebe
Frederike Hogrebe ('91)
GER55.56
  
 
2
Cynthia Bolingo Mbongo
Cynthia Bolingo Mbongo ('93)
BEL55.66
  
 
3
Anna Raukuc
Anna Raukuc ('90)
GER55.72
  
 
4
Liona Rebernik
Liona Rebernik ('91)
SLO55.77
  
 SB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Selina Büchel
Selina Büchel ('91)
SUI2:02.68
  
 
2
Ciara Everard
Ciara Everard ('90)
IRL2:04.81
  
 
3
Clarisse Moh
Clarisse Moh ('86)
FRA2:04.99
  
 SB
4
Trine Mjåland
Trine Mjåland ('90)
NOR2:05.27
  
 PB
5
Noélie Yarigo
Noélie Yarigo ('85)
BEN2:05.75
  
 SB
6
Jade Williams
Jade Williams ('92)
GBR2:06.29
  
 
7
Christina Hering
Christina Hering ('94)
GER2:07.63
  
 
8
Mantegbosh Melese
Mantegbosh Melese ('88)
ETH2:09.83
  
 PB
Charlotte Tahon
Charlotte Tahon ('92)
BEL DNF
  pace
 
Eglė Balčiūnaitė
Eglė Balčiūnaitė ('88)
LTU DNF
  
 
Finale B
1
Genet Demisse
Genet Demisse ('96)
ETH2:06.69
  
 PB
2
Laura Valdes
Laura Valdes ('88)
ESP2:07.61
  
 PB
3
Lena Klaassen
Lena Klaassen ('91)
GER2:07.86
  
 
4
María Carmen González
María Carmen González ('87)
ESP2:08.21
  
 SB
5
Laura Vierbaum
Laura Vierbaum ('93)
GER2:09.11
  
 SB
6
Rani Nagels
Rani Nagels ('95)
BEL2:09.32
  
 SB
7
Lisa Blameble
Lisa Blameble ('92)
FRA2:12.93
  
 SB
8
Lisanne de Witte
Lisanne de Witte ('92)
NED2:13.01
  
 PB
9
Sofie Lauwers
Sofie Lauwers ('91)
BEL2:13.20
  
 SB
10
Lotte Scheldeman
Lotte Scheldeman ('97)
BEL2:15.33
  
 SB
Isaura Rossaert
Isaura Rossaert ('92)
BEL DNF
  
 
Finale C
5
Inga Michejenko
Inga Michejenko ('83)
LTU2:13.47
  
 SB
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Besu Sado
Besu Sado ('96)
ETH4:10.15
  
 PB
2
Maureen Koster
Maureen Koster ('92)
NED4:11.36
  
 PB
3
Hanna Klein
Hanna Klein ('93)
GER4:12.06
  
 PB
4
Sofie Van Accom
Sofie Van Accom ('89)
BEL4:14.45
  
 PB
5
Alison Leonard
Alison Leonard ('90)
GBR4:14.55
  
 PB
6
Melissa Courtney
Melissa Courtney ('93)
GBR4:15.49
  
 SB
7
Sara Treacy
Sara Treacy ('89)
IRL4:16.73
  
 PB
8
Thea Heim
Thea Heim ('92)
GER4:17.34
  
 PB
10
Tuğba Koyuncu
Tuğba Koyuncu ('91)
TUR4:21.15
  
 PB
11
Isabel Macías
Isabel Macías ('84)
ESP4:22.40
  
 SB
12Line K SchulzLine K Schulz ('96)DEN4:25.61
  
 PB
Renée Eykens
Renée Eykens ('96)
BEL DNF
  pace
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Eline Berings
Eline Berings ('86)
BEL7.98
  
 SB
2
Isabelle Pedersen
Isabelle Pedersen ('92)
NOR8.02
  
 PB
3
Anne Zagré
Anne Zagré ('90)
BEL8.05
  
 PB
4
Nadine Visser
Nadine Visser ('95)
NED8.17
  
 PB
5
Rosina Hodde
Rosina Hodde ('83)
NED8.18
  
 SB
6
Suzanne Williams
Suzanne Williams ('93)
NED8.32
  
 
7
Nadine Broersen
Nadine Broersen ('90)
NED8.35
  
 SB
8
Sarah Lavin
Sarah Lavin ('94)
IRL8.49
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Eline Berings
Eline Berings ('86)
BEL8.09
  
 =SB
2
Nadine Visser
Nadine Visser ('95)
NED8.35
  
 
3
Eva Strogies
Eva Strogies ('91)
GER8.47
  
 
4
Chloe Beaucarne
Chloe Beaucarne ('97)
BEL8.67
  
 
Dimitra Arachoviti
Dimitra Arachoviti ('87)
CYP DQ
  
 
Indledende 2
1
Rosina Hodde
Rosina Hodde ('83)
NED8.27
  
 SB
2
Nadine Broersen
Nadine Broersen ('90)
NED8.42
  
 
3
Siliane Van Cauwenberghe
Siliane Van Cauwenberghe ('96)
BEL8.61
  
 =SB
4
Eefje Boons
Eefje Boons ('94)
NED8.63
  
 
5
Sarah Missinne
Sarah Missinne ('95)
BEL8.76
  
 SB
6
Maureen Rots
Maureen Rots ('93)
NED9.12
  
 
Indledende 3
1
Isabelle Pedersen
Isabelle Pedersen ('92)
NOR8.07
  
 PB
2
Anne Zagré
Anne Zagré ('90)
BEL8.22
  
 
3
Suzanne Williams
Suzanne Williams ('93)
NED8.27
  
 PB
4
Sarah Lavin
Sarah Lavin ('94)
IRL8.45
  
 
5
Svenja Rieck
Svenja Rieck ('93)
GER8.72
  
 
6
Dorien Van Diest
Dorien Van Diest ('93)
BEL8.87
  
 
7
Devrah Leerdam
Devrah Leerdam ('96)
NED8.94
  
 PB
K 400 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sara Slott PetersenSara Slott Petersen ('87)DEN58.10
  
 SB
2Joseffa KeidserJoseffa Keidser ('95)DEN1:02.86
  
 PB
3
Effrosíni Theodórou
Effrosíni Theodórou ('93)
GRE1:04.48
  
 PB
4
Dinja De Win
Dinja De Win ('91)
BEL1:07.27
  
 PB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Mirela Demireva
Mirela Demireva ('89)
BUL1.92
  
 =PB
2
Hanne Van Hessche
Hanne Van Hessche ('91)
BEL1.82
  
 
3
Burcu Yüksel
Burcu Yüksel ('90)
TUR1.82
  
 
4
Sietske Noorman
Sietske Noorman ('91)
NED1.80
  
 
5
Hannelore Desmet
Hannelore Desmet ('89)
BEL1.80
  
 SB
6
Sarah De Vogelaer
Sarah De Vogelaer ('89)
BEL1.70
  
 SB
7
Sarah Leonard
Sarah Leonard ('97)
BEL1.70
  
 
8
Alice Mercenier
Alice Mercenier ('98)
BEL1.65
  
 PB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Kevin Borlée
Kevin Borlée ('88)
BEL47.23
  
 SB
2
Jonathan Borlée
Jonathan Borlée ('88)
BEL47.41
  
 SB
3
Arnaud Froidmont
Arnaud Froidmont ('89)
BEL50.52
  
 SB
4
Samuel Heymans
Samuel Heymans ('89)
BEL51.17
  
 PB
M 60 m    
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 1
1
Jaysuma Saidy Ndure
Jaysuma Saidy Ndure ('84)
NOR6.61
  
 SB
2
Andre Trouw
Andre Trouw ('93)
RSA6.94
  
 
Indledende 2
1
Brian Mariano
Brian Mariano ('85)
NED6.74
  
 
2
Wouter Brus
Wouter Brus ('91)
NED6.83
  
 =PB
Indledende 3
1
Pascal Mancini
Pascal Mancini ('89)
SUI6.76
  
 
Indledende 4
1
Ifrish Alberg
Ifrish Alberg ('88)
SUR6.77
  
 SB
2
Wout Verhoeven
Wout Verhoeven ('88)
BEL6.94
  
 SB
Indledende 5
1
Eusebio Cáceres
Eusebio Cáceres ('91)
ESP6.81
  
 SB
2
Chamberry Muaka
Chamberry Muaka ('89)
BEL6.89
  
 =SB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Robert Díez
Robert Díez ('88)
ESP21.85
  
 SB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Niall Tuohy
Niall Tuohy ('89)
IRL1:50.98
  
 SB
2
Renaud Rosiere
Renaud Rosiere ('93)
FRA1:52.09
  
 PB
3
Didier Nibbering
Didier Nibbering ('91)
NED1:52.70
  
 PB
4
Julien Duchateau
Julien Duchateau ('90)
FRA1:52.79
  
 PB
Finale B
1Nick JensenNick Jensen ('91)DEN1:51.20
  
 
2
Gaëtan Manceaux
Gaëtan Manceaux ('94)
FRA1:51.93
  
 
3
Thomas Larchaud
Thomas Larchaud ('86)
FRA1:52.41
  
 SB
4
Jérôme Kahia
Jérôme Kahia ('89)
BEL1:52.48
  
 SB
5
Benjamin Herriau
Benjamin Herriau ('92)
FRA1:52.73
  
 
6
Quentin Kebron
Quentin Kebron ('92)
BEL1:52.78
  
 SB
7
Jorian Damen
Jorian Damen ('92)
NED1:52.81
  
 
Finale C
5
Dan King
Dan King ('90)
IRL1:55.42
  
 
Finale D
1
Cian McBride
Cian McBride ('97)
IRL1:55.87
  
 
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Andrea Lemmi
Andrea Lemmi ('84)
ITA2.25
  
 
 
2.10
  O
2.15
  O
2.21
  O
2.25
 XO
2.28
XXX
   
3
Douwe Amels
Douwe Amels ('91)
NED2.10
  
 SB
4
Emile Verdonck
Emile Verdonck ('95)
BEL2.05
  
 PB
5
Hans Verheude
Hans Verheude ('84)
BEL2.00
  
 PB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sara Slott PetersenSara Slott Petersen ('87)DEN54.01
  
 SB
2
Nenah De Coninck
Nenah De Coninck ('96)
BEL54.96
  
 PB
3
Laura de Witte
Laura de Witte ('95)
NED55.70
  
 PB

Seneste resultater

10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020
28.12SkiveSkivekast 7-20
19.12SkiveSkivekast 6-20
15.12SæbyKlubmesterskaber SIK 80