Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Bærum NOR: Nordic Indoor Match Denmark-Iceland-Finland-Sweden-Norway, Bærum Idrettspark 14.2.2015 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Erik Hagberg
Erik Hagberg ('95)
SWE6.66
  
 PB
2Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)DEN6.72
  
 PB
3
Ville Myllymäki
Ville Myllymäki ('90)
FIN6.73
  
 PB
4
Salum Ageze Kashafali
Salum Ageze Kashafali ('93)
NOR6.77
  
 =PB
5
Thomas Wiborg
Thomas Wiborg ('87)
NOR6.80
  
 
6
Eetu Rantala
Eetu Rantala ('93)
FIN6.83
  
 
7Festus AsanteFestus Asante ('94)DEN6.92
  
 
8
Patrik Andersson
Patrik Andersson ('91)
SWE7.02
  
 
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jonathan Åstrand
Jonathan Åstrand ('85)
FIN21.10
  
 SB
2
Johan Wissman
Johan Wissman ('82)
SWE21.39
  
 
3
Carl Emil Kåshagen
Carl Emil Kåshagen ('91)
NOR21.83
  
 
4Emil StrømEmil Strøm ('93)DEN21.86
  
 PB
Finale B
1
Nil de Oliveira
Nil de Oliveira ('86)
SWE21.22
  
 SB
2
Eetu Rantala
Eetu Rantala ('93)
FIN21.32
  
 SB
3
Jonas André Grønnhaug
Jonas André Grønnhaug ('89)
NOR21.66
  
 
4Alexandre GuidjeAlexandre Guidje ('94)DEN22.49
  
 PB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Karsten Warholm
Karsten Warholm ('96)
NOR47.25
  
NR NU20R PB
2Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)DEN47.56
  
 SB
3
Jani Koskela
Jani Koskela ('93)
FIN48.31
  
 PB
4
Erik Martinsson
Erik Martinsson ('96)
SWE48.76
  
 
Finale B
1
Kolbeinn Hödur Gunnarsson
Kolbeinn Hödur Gunnarsson ('95)
ISL48.30
  
 
2
Alexander Nordkvist
Alexander Nordkvist ('90)
SWE48.54
  
 
3
Mauritz Kåshagen
Mauritz Kåshagen ('89)
NOR48.73
  
 
4
Gustav Klingstedt
Gustav Klingstedt ('85)
FIN49.25
  
 
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Andreas Almgren
Andreas Almgren ('95)
SWE1:48.39
  
 PB
2Nick JensenNick Jensen ('91)DEN1:49.79
  
 PB
3
Emil Oustad
Emil Oustad ('89)
NOR1:50.73
  
 PB
4
Ville Lampinen
Ville Lampinen ('94)
FIN1:51.09
  
 PB
5
Johan Rogestedt
Johan Rogestedt ('93)
SWE1:51.66
  
 SB
6
Håkon Mushom
Håkon Mushom ('93)
NOR1:51.67
  
 
7
Kristinn Thór Kristinsson
Kristinn Thór Kristinsson ('89)
ISL1:51.74
  
 SB
8
Jaakko Laakso
Jaakko Laakso ('92)
FIN1:52.81
  
 
Abdirahman Guleed
Abdirahman Guleed ('87)
NOR DNF
  
 
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andreas BuenoAndreas Bueno ('88)DEN3:44.70
  
 
2
Erik Udø Pedersen
Erik Udø Pedersen ('94)
NOR3:45.73
  
 PB
3
Staffan Ek
Staffan Ek ('91)
SWE3:46.10
  
 
4
Johan Walldén
Johan Walldén ('87)
SWE3:46.53
  
 SB
5
Sindre Løchting
Sindre Løchting ('93)
NOR3:47.71
  
 PB
6
Tuomo Salonen
Tuomo Salonen ('89)
FIN3:48.40
  
 PB
7
Ilari Piipponen
Ilari Piipponen ('88)
FIN3:50.55
  
 PB
8Andreas Schonberg LommerAndreas Schonberg Lommer ('91)DEN3:55.97
  
 PB
M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Thijs NijhuisThijs Nijhuis ('92)DEN8:02.35
  
 PB
2
Marius Øyre Vedvik
Marius Øyre Vedvik ('92)
NOR8:05.35
  
 PB
3
Hans Kristian Fløystad
Hans Kristian Fløystad ('89)
NOR8:08.55
  
 SB
4
David Nilsson
David Nilsson ('87)
SWE8:11.52
  
 PB
5
Riku Marttinen
Riku Marttinen ('87)
FIN8:15.12
  
 PB
6
Arttu Vattulainen
Arttu Vattulainen ('91)
FIN8:17.73
  
 PB
7
Robin Rohlén
Robin Rohlén ('90)
SWE8:21.09
  
 PB
8Jeppe HarboeJeppe Harboe ('92)DEN8:31.60
  
 SB
Okubamichael Fissehatsion
Okubamichael Fissehatsion ('93)
ERI DNF
  
 
Amlesom Senay
Amlesom Senay ('95)
ERI DNF
  
 
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN7.87
  
 
2
Elmo Lakka
Elmo Lakka ('93)
FIN7.88
  
 =PB
3
Joona-Ville Heinä
Joona-Ville Heinä ('89)
FIN7.93
  
 SB
6
Karsten Warholm
Karsten Warholm ('96)
NOR8.14
  
 
7
Henrik Holmberg
Henrik Holmberg ('89)
NOR8.22
  
 =PB
8Alexandre GuidjeAlexandre Guidje ('94)DEN8.61
  
 
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Janick KlausenJanick Klausen ('93)DEN2.21
  
DUR-22 SB
 
2.05
  O
2.14 SB
  O
2.18 SB
 XO
2.21 SB
 XO
2.25
XXX
   
2
Andreas Carlsson
Andreas Carlsson ('95)
SWE2.18
  
 PB
 
2.05
  O
2.10
  O
2.14
 XO
2.18 PB
 XO
2.21
XXX
   
3Jonas Kløjgaard JensenJonas Kløjgaard Jensen ('96)DEN2.14
  
 
 
1.95
  O
2.00
  O
2.05
  O
2.10
  O
2.14
  O
2.18
XXX
  
3
Emil Svensson
Emil Svensson ('89)
SWE2.14
  
 
 
2.05
  O
2.10
  O
2.14
  O
2.18
XXX
    
5
Mauri Kaattari
Mauri Kaattari ('86)
FIN2.14
  
 SB
 
2.00
  O
2.05
 XO
2.10
 XO
2.14 SB
  O
2.18
XXX
   
6
Richard Östman
Richard Östman ('92)
FIN2.10
  
 PB
 
1.95
  O
2.00
 XO
2.05
XXO
2.10 PB
 XO
2.14
XXX
   
7
Henrik Holmberg
Henrik Holmberg ('89)
NOR2.00
  
 
 
1.90
  O
1.95
  O
2.00
 XO
2.05
XXX
    
8
Sindre Gelius Eikje
Sindre Gelius Eikje ('94)
NOR1.95
  
 
 
1.90
 XO
1.95
 XO
2.00
XXX
     
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Eirik Greibrokk Dolve
Eirik Greibrokk Dolve ('95)
NOR5.45
  
 PB
 
4.95
  O
5.15
 XO
5.25
  O
5.45 PB
XXO
5.55
XXX
   
2
Eemeli Salomäki
Eemeli Salomäki ('87)
FIN5.35
  
 SB
 
5.05
  O
5.25
  O
5.35 SB
 XO
5.50
XXX
    
3Rasmus Wejnold JørgensenRasmus Wejnold Jørgensen ('89)DEN5.25
  
 
 
5.05
 XO
5.25
XXO
5.35
XXX
     
4
Oscar Janson
Oscar Janson ('75)
SWE5.15
  
 
 
5.05
  O
5.15
 XO
5.25
  X
     
5
Carl Sténson
Carl Sténson ('93)
SWE5.15
  
 
 
4.95
 XO
5.15
 XO
5.25
  XX
5.35
  X
    
6
Odd Eiken
Odd Eiken ('91)
NOR4.95
  
 SB
 
4.80
 XO
4.95 SB
 XO
5.05
XXX
     
7
Niko Koskinen
Niko Koskinen ('96)
FIN4.80
  
 
 
4.80
  O
5.05
XXX
      
8Andreas RønningAndreas Rønning ('93)DEN4.65
  
 
 
4.50
  O
4.65
  O
4.80
XXX
     
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Andreas Otterling
Andreas Otterling ('86)
SWE7.63
  
 SB
 
7.63 SB  X7.35  X7.567.59  
2
Kristian Pulli
Kristian Pulli ('94)
FIN7.60
  
 
 
7.227.547.307.387.607.46  
3Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)DEN7.54
  
 PB
 
  X7.277.54 PB  X7.54 =PB  X  
4
Arttu Pajulahti
Arttu Pajulahti ('91)
FIN7.50
  
 
 
7.457.477.507.367.377.36  
5
Ingar Kiplesund
Ingar Kiplesund ('96)
NOR7.39
  
 PB
 
6.787.22 PB7.23 PB7.39 PB  X  X  
5
Thobias Nilsson Montler
Thobias Nilsson Montler ('96)
SWE7.39
  
 
 
6.907.247.307.397.157.31  
7
Thorsteinn Ingvarsson
Thorsteinn Ingvarsson ('88)
ISL7.02
  
 
 
  X7.027.02  X  X  X  
8
Jonas Mögenburg
Jonas Mögenburg ('90)
NOR7.00
  
 
 
7.006.876.95  –  –  –  
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Peder P. NielsenPeder P. Nielsen ('88)DEN16.13
  
 
 
14.9416.1316.04  X  X  X  
2
Mathias Ström
Mathias Ström ('87)
SWE15.87
  
 SB
 
15.3915.87 SB  X  X15.60  X  
3
Vetle Utsi Onstad
Vetle Utsi Onstad ('87)
NOR15.76
  
 PB
 
15.5215.76 PB  X15.11  X15.73  
4
Aleksi Tammentie
Aleksi Tammentie ('86)
FIN15.75
  
 
 
  X15.7315.75  X  X  X  
5
Erik Ehrlin
Erik Ehrlin ('90)
SWE15.67
  
 
 
  X  X15.67  X15.3415.08  
6
Tuomas Kaukolahti
Tuomas Kaukolahti ('94)
FIN15.46
  
 =SB
 
15.4415.46 =SB15.32  X  X  X  
7Jannick BaggeJannick Bagge ('94)DEN14.72
  
 PB
 
13.90  X14.72 PB14.39  X14.54  
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Arttu Kangas
Arttu Kangas ('93)
FIN19.52
  
 SB
 
19.0819.1619.31  X19.52 SB   
2
Daniel Ståhl
Daniel Ståhl ('92)
SWE18.37
  
 SB
 
16.8418.37 SB  X  X  X  X  
3
Timo Kööpikkä
Timo Kööpikkä ('94)
FIN17.75
  
 
 
17.51  X  X17.75  X17.73  
4
Jonas Meyer
Jonas Meyer ('90)
SWE16.94
  
 
 
14.7716.0316.0215.70  X16.94  
5Kenneth MertzKenneth Mertz ('89)DEN16.66
  
 SB
 
15.8116.35 SB  X16.54 SB16.65 SB16.66 SB  
6Lasse LarsenLasse Larsen ('90)DEN16.50
  
 
 
16.0416.2116.2916.5016.37  X  
7
Sven Martin Skagestad
Sven Martin Skagestad ('95)
NOR16.47
  
 PB
 
16.38 PB16.47 PB16.4616.43  X16.16  
8
Ola Stunes Isene
Ola Stunes Isene ('95)
NOR16.07
  
 
 
15.3816.0615.6316.07  X15.55  
M 4 x 200 m stafet    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Danmark Danmark  1:25.10
  
NR 
  Morten Dalgaard Madsen, Andreas Martinsen, Emil Strøm, Nick Ekelund-Arenander
2
 
  
FIN1:25.61
  
NR 
  Eetu Rantala, Ville Myllymäki, Petteri Monni, Jonathan Åstrand
3
 
  
NOR1:25.77
  
 NR
  Jonas André Grønnhaug, Carl Emil Kåshagen, Håkon Morken, Karsten Warholm
4
Sverige 
Sverige  
SWE1:25.81
  
 
  Joel Groth, Nil de Oliveira, Alexander Nordkvist, Thomas Yemane
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ezinne Okparaebo
Ezinne Okparaebo ('88)
NOR7.31
  
 
2
Hanna-Maari Latvala
Hanna-Maari Latvala ('87)
FIN7.34
  
 
5
Milja Thureson
Milja Thureson ('94)
FIN7.57
  
 
6
Astrid Mangen Cederkvist
Astrid Mangen Cederkvist ('94)
NOR7.57
  
 
7
Hrafnhild Eir Hermódsdóttir
Hrafnhild Eir Hermódsdóttir ('89)
ISL7.59
  
 
8Frida SångrenFrida Sångren ('97)DEN7.72
  
 PB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Hanna-Maari Latvala
Hanna-Maari Latvala ('87)
FIN23.70
  
 
2
Astrid Mangen Cederkvist
Astrid Mangen Cederkvist ('94)
NOR23.94
  
 PB
3Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)DEN25.38
  
 PB
Finale B
1
Jonna Berghem
Jonna Berghem ('93)
FIN23.89
  
 
2
Ida Bakke Hansen
Ida Bakke Hansen ('93)
NOR24.46
  
 PB
3
Pernilla Tornemark
Pernilla Tornemark ('85)
SWE24.80
  
 SB
4Anna Thestrup AndersenAnna Thestrup Andersen ('95)DEN25.33
  
 PB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sara Slott PetersenSara Slott Petersen ('87)DEN52.83
  
NR PB
2
Line Kloster
Line Kloster ('90)
NOR53.44
  
 
3
Elise Malmberg
Elise Malmberg ('95)
SWE54.02
  
 PB
4
Hilla Uusimäki
Hilla Uusimäki ('96)
FIN56.03
  
 PB
Finale B
1
Matilda Hellqvist
Matilda Hellqvist ('93)
SWE55.08
  
 PB
2Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)DEN56.37
  
 
3
Kirsi Pekkanen
Kirsi Pekkanen ('95)
FIN56.39
  
 PB
Sara Dorthea Jensen
Sara Dorthea Jensen ('96)
NOR DQ
  
 
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Anna Silvander
Anna Silvander ('93)
SWE2:04.07
  
 PB
2Stina TroestStina Troest ('94)DEN2:04.17
  
 SB
3
Hedda Hynne
Hedda Hynne ('90)
NOR2:05.61
  
 PB
4
Lovisa Lindh
Lovisa Lindh ('91)
SWE2:05.85
  
 PB
5
Trine Mjåland
Trine Mjåland ('90)
NOR2:06.47
  
 
6
Karin Storbacka
Karin Storbacka ('87)
FIN2:08.37
  
 SB
7Joseffa KeidserJoseffa Keidser ('95)DEN2:10.06
  
 PB
8
Zenitha Eriksson
Zenitha Eriksson ('92)
FIN2:10.10
  
 PB
Yngvild Elvemo
Yngvild Elvemo ('90)
NOR DNF
  
 
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Linn Nilsson
Linn Nilsson ('90)
SWE4:22.07
  
 
2Ida FillingsnesIda Fillingsnes ('90)NOR4:22.43
  
 PB
3Maria LarsenMaria Larsen ('96)DEN4:22.61
  
 
4
Sara Kuivisto
Sara Kuivisto ('91)
FIN4:26.72
  
 PB
5
Tova Eurén
Tova Eurén ('94)
SWE4:26.92
  
 PB
6
Christina Toogood
Christina Toogood ('89)
NOR4:28.63
  
 PB
7
Karin Storbacka
Karin Storbacka ('87)
FIN4:30.98
  
 SB
8Josefine RytterJosefine Rytter ('94)DEN4:34.44
  
 PB
Charlotta Fougberg
Charlotta Fougberg ('85)
SWE DNF
  
 
K 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Charlotta Fougberg
Charlotta Fougberg ('85)
SWE9:13.78
  
 SB
2
Oona Kettunen
Oona Kettunen ('94)
FIN9:25.50
  
 SB
3
Klara Bodinson
Klara Bodinson ('90)
SWE9:29.08
  
 PB
4
Camilla Richardsson
Camilla Richardsson ('93)
FIN9:31.57
  
 PB
5Line K SchulzLine K Schulz ('96)DEN9:46.35
  
 
6
Heidi Hestmark
Heidi Hestmark ('86)
NOR9:56.30
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Isabelle Pedersen
Isabelle Pedersen ('92)
NOR8.01
  
 PB
2
Nooralotta Neziri
Nooralotta Neziri ('92)
FIN8.04
  
 
4
Adriana Janic
Adriana Janic ('96)
SWE8.60
  
 
5
Malin Eriksson
Malin Eriksson ('91)
SWE8.67
  
 
6
Lene Secher Myrmel
Lene Secher Myrmel ('86)
NOR8.70
  
 
7Marie Caroline VermundMarie Caroline Vermund ('95)DEN8.89
  
 
8Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN8.92
  
 
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sofie Skoog
Sofie Skoog ('90)
SWE1.86
  
 =SB
 
1.74
  O
1.77
  O
1.80
  O
1.83
  O
1.86 =SB
XXO
1.89
XXX
  
2
Katarina Mögenburg
Katarina Mögenburg ('91)
NOR1.83
  
 
 
1.74
  O
1.77
  O
1.80
  O
1.83
XXO
1.86
XXX
   
3
Laura Rautanen
Laura Rautanen ('88)
FIN1.83
  
 =SB
 
1.70
  O
1.74
 XO
1.77
  O
1.80 =SB
  O
1.83 SB
XXO
1.86
XXX
  
4
Elina Smolander
Elina Smolander ('89)
FIN1.83
  
 =SB
 
1.70
  O
1.74
  O
1.77
 XO
1.80
 XO
1.83 =SB
XXO
1.86
XXX
  
5Sandra B. ChristensenSandra B. Christensen ('95)DEN1.77
  
 SB
 
1.60
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.74 SB
  O
1.77 SB
 XO
1.80
XXX
  
6
Caroline Fleischer
Caroline Fleischer ('96)
NOR1.74
  
 
 
1.60
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.74
 XO
1.77
XXX
   
7
Evelina Erlandsson
Evelina Erlandsson ('94)
SWE1.74
  
 
 
1.65
  O
1.70
 XO
1.74
 XO
1.77
XXX
    
8Tine Bach EjlersenTine Bach Ejlersen ('85)DEN1.60
  
 
 
1.60
  O
1.65
XXX
      
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Michaela Meijer
Michaela Meijer ('93)
SWE4.50
  
 PB
 
4.00
  O
4.20
  O
4.30 =PB
  O
4.40 PB
  O
4.50 PB
 XO
   
2
Wilma Murto
Wilma Murto ('98)
FIN4.30
  
 
 
4.00
  O
4.10
  O
4.20
 XO
4.30
  O
4.40
XXX
   
3
Malin Dahlström
Malin Dahlström ('89)
SWE4.30
  
 =SB
 
4.00
  O
4.10
 XO
4.20
 XO
4.30 =SB
 XO
4.40
XXX
   
4
Minna Nikkanen
Minna Nikkanen ('88)
FIN4.10
  
 
 
4.00
  O
4.10
 XO
4.20
XXX
     
5Iben Høgh-PedersenIben Høgh-Pedersen ('90)DEN4.00
  
 
 
3.80
  O
3.90
  O
4.00
  O
4.10
XXX
    
6
Lene Retzius
Lene Retzius ('96)
NOR4.00
  
 
 
3.80
  O
3.90
 XO
4.00
  O
4.10
XXX
    
7
Ida Beate Øyen Østhus
Ida Beate Øyen Østhus ('87)
NOR4.00
  
 
 
3.50
  O
3.65
 XO
3.80
  O
3.90
XXO
4.00
 XO
4.10
XXX
  
8Line R JensenLine R Jensen ('92)DEN3.90
  
 
 
3.80
XXO
3.90
  O
4.00
XXX
     
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Khaddi Sagnia
Khaddi Sagnia ('94)
SWE6.40
  
 
 
6.156.406.404.91  X  –  
2
Nadia Akpana Assa
Nadia Akpana Assa ('95)
NOR6.26
  
 
 
4.55  X6.125.986.136.26  
3
Malin Olsson
Malin Olsson ('90)
SWE6.09
  
 
 
5.946.09  X5.595.996.08  
4
Emmi Mäkinen
Emmi Mäkinen ('93)
FIN6.00
  
 
 
5.965.844.525.876.006.00  
5
Tilda Lipasti
Tilda Lipasti ('98)
FIN5.73
  
 
 
5.695.565.685.615.735.67  
6
Synnøve Bjørgo Adam
Synnøve Bjørgo Adam ('97)
NOR5.72
  
 PB
 
5.68 PB5.63  X4.755.585.72 PB  
7Tine Bach EjlersenTine Bach Ejlersen ('85)DEN5.51
  
 SB
 
5.50 SB5.51 SB5.415.425.405.34  
8Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN5.48
  
 
 
  X5.425.485.365.305.29  
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Janne NielsenJanne Nielsen ('93)DEN13.14
  
NU23R DUR-22 PB
 
  X13.08 PB13.14 PB12.64  X12.94  
2
Sanna Nygård
Sanna Nygård ('88)
FIN13.01
  
 
 
12.9112.9112.86  X13.0112.92  
3
Malin Marmbrandt
Malin Marmbrandt ('85)
SWE12.68
  
 
 
12.5112.6812.50  X12.59  X  
4
Jasmin Sabir
Jasmin Sabir ('92)
SWE12.59
  
 
 
12.5212.1712.5912.3012.2812.41  
5Jessie IpsenJessie Ipsen ('83)DEN12.31
  
 SB
 
12.31 SB  X  X  X11.9311.67  
6
Mari Sellevåg Aarø
Mari Sellevåg Aarø ('98)
NOR12.29
  
 PB
 
12.09 SB12.29 PB12.20  X12.1512.06  
7
Ingrid Bøthun Leganger
Ingrid Bøthun Leganger ('93)
NOR12.12
  
 PB
 
12.11 PB  X  X12.0412.0412.12 PB  
8
Jessica Miettinen
Jessica Miettinen ('98)
FIN12.11
  
 
 
  X  X  X  X11.8212.11  
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Trine MulbjergTrine Mulbjerg ('90)DEN16.40
  
 
 
16.2715.8916.0716.0715.9716.40  
2
Fanny Roos
Fanny Roos ('95)
SWE16.38
  
 
 
15.4715.8216.3814.98  X15.65  
3Maria SløkMaria Sløk ('83)DEN15.48
  
 SB
 
14.5615.48 SB14.4914.4014.3614.58  
4
Agnes Larsson
Agnes Larsson ('97)
SWE15.05
  
 
 
14.6414.2115.0514.59  X  X  
5
Katri Hirvonen
Katri Hirvonen ('90)
FIN14.68
  
 
 
  X14.4814.3914.3614.2314.68  
6
Kristin Sundsteigen
Kristin Sundsteigen ('88)
NOR14.19
  
 SB
 
13.79  X13.8114.19 SB13.9413.83  
7
Kaisa Kymäläinen
Kaisa Kymäläinen ('94)
FIN14.09
  
 PB
 
13.4913.9313.9114.09 PB13.7913.71  
8
Camilla Leonardsen Rønning
Camilla Leonardsen Rønning ('95)
NOR13.09
  
 SB
 
  X11.85 SB13.09 SB12.8213.07  X  
K 4 x 200 m stafet    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
 
  
NOR1:37.07
  
 
  Astrid Mangen Ingebrigtsen, Sara Dorthea Jensen, Ida Bakke Hansen, Line Kloster
2
Sverige 
Sverige  
SWE1:37.80
  
 
  Adriana Janic, Pernilla Tornemark, Elise Malmberg, Matilda Hellqvist
 
  
FINDNF
  
 
  Milja Thureson, Anniina Kortetmaa, Jonna Berghem, Hanna-Maari Latvala
DEN-ISL 
DEN-ISL  
MIXDNF
  
 
  Sara Slott Petersen, Anna Thestrup Andersen, Emma Beiter Bomme, Anne Sofie Kirkegaard

Seneste resultater

10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020
28.12SkiveSkivekast 7-20
19.12SkiveSkivekast 6-20
15.12SæbyKlubmesterskaber SIK 80