Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: National Indoor Championships 21‐22.2.2015 Inde
Spar Nord Arena

M 60 m    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)Skive AM6.71
  0.116
 PB
2Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre AM6.98
  0.131
 PB
3Mike KaliszMike Kalisz ('89)Sparta7.00
  0.132
 
Indledende heats22.2.
Indledende 1
22.2.
22.2.
1Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)Skive AM6.73
  0.108
 
Indledende 2
22.2.
22.2.
1Festus AsanteFestus Asante ('94)Sparta6.97
  0.121
 
Indledende 4
22.2.
22.2.
1Mike KaliszMike Kalisz ('89)Sparta6.99
  0.149
 
M 200 m    
Inde 21.2.

Finale A

Finale
Inde 21.2.
1Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)Hvidovre AM21.66
  
 SB
2Mike KaliszMike Kalisz ('89)Sparta22.06
  
 
Indledende heats21.2.
Indledende 3
21.2.
21.2.
1Mike KaliszMike Kalisz ('89)Sparta22.00
  
 SB
Indledende 7
21.2.
21.2.
1Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)Hvidovre AM21.87
  
 SB
M 400 m    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)Hvidovre AM47.72
  
 
2Benjamin Lobo VedelBenjamin Lobo Vedel ('97)Aalborg AM48.16
  
 
3Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)Sparta48.41
  
 PB
M 800 m    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Nick JensenNick Jensen ('91)Sparta1:57.68
  
 
2Christian Sand ClausenChristian Sand Clausen ('96)Sparta1:58.56
  
 
3Aladdin BouhaniaAladdin Bouhania ('84)Aarhus 19002:00.57
  
 
M 1500 m    
Inde 21.2.

Finale A

Finale
Inde 21.2.
1Andreas BuenoAndreas Bueno ('88)Aarhus 19003:52.92
  
 
2Thijs NijhuisThijs Nijhuis ('92)Viborg AM3:54.66
  
 SB
3Michael SchmidtMichael Schmidt ('85)KIF3:57.08
  
 
M 3000 m    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Andreas Schonberg LommerAndreas Schonberg Lommer ('91)Odense Atletik 8:26.87
  
 PB
2Kasper SkovKasper Skov ('92)AGF Atletik8:29.52
  
 PB
Finale B
22.2.
22.2.
1Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)Sparta8:40.29
  
 PB
2Sebastian BærnthsenSebastian Bærnthsen ('98)Hvidovre AM8:49.52
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde 21.2.

Finale A

Finale
Inde 21.2.
1Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)Aarhus 19007.84
  
 
2Alexandre GuidjeAlexandre Guidje ('94)Hvidovre AM8.56
  
 
M Højdespring    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Jonas Kløjgaard JensenJonas Kløjgaard Jensen ('96)Aarhus 19002.14
  
 
2Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta2.03
  
 
M Stangspring    
Inde 21.2.

Finale A

Finale
Inde 21.2.
1Rasmus Wejnold JørgensenRasmus Wejnold Jørgensen ('89)Sparta5.37
  
 
2Mikkel M. NielsenMikkel M. Nielsen ('88)Sparta5.05
  
 
M Længdespring    
Inde 21.2.

Finale A

Finale
Inde 21.2.
2Morten JensenMorten Jensen ('82)Sparta7.42
  
 
3Jannick HansenJannick Hansen ('92)Sparta7.12
  
 PB
M Trespring    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Peder P. NielsenPeder P. Nielsen ('88)Sparta15.96
  
 
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Kenneth MertzKenneth Mertz ('89)Frederiksberg IF17.57
  
 SB
2Lasse LarsenLasse Larsen ('90)Sparta16.96
  
 
K 60 m    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Frida SångrenFrida Sångren ('97)Aarhus 19007.73
  0.133
 
2Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 7.73
  0.135
 PB
3Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF7.78
  0.201
 
Indledende heats22.2.
Indledende 2
22.2.
22.2.
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF7.77
  0.236
 
Indledende 3
22.2.
22.2.
1Frida SångrenFrida Sångren ('97)Aarhus 19007.71
  0.113
 PB
Indledende 4
22.2.
22.2.
1Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 7.77
  0.144
 PB
K 200 m    
Inde 21.2.

Finale A

Finale
Inde 21.2.
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta25.13
  
 PB
K 400 m    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta56.11
  
 
2Anna Thestrup AndersenAnna Thestrup Andersen ('95)Aarhus 190056.70
  
 PB
K 800 m    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Joseffa KeidserJoseffa Keidser ('95)Aarhus 19002:11.31
  
 
2Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC2:11.79
  
 PB
3Josefine RytterJosefine Rytter ('94)BAC2:12.37
  
 SB
4Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)KIF2:12.45
  
 PB
K 1500 m    
Inde 21.2.

Finale A

Finale
Inde 21.2.
1Maria LarsenMaria Larsen ('96)Sparta4:41.52
  
 
2Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19004:41.73
  
 
K 3000 m    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Maria LarsenMaria Larsen ('96)Sparta9:19.56
  
NR NU23R NU20R P19 PB
2Sara Sig MøllerSara Sig Møller ('83)Sparta9:19.98
  
 PB
3Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19009:50.55
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 21.2.

Finale A

Finale
Inde 21.2.
1Marie Caroline VermundMarie Caroline Vermund ('95)Sparta8.74
  
 
K Højdespring    
Inde 21.2.

Finale A

Finale
Inde 21.2.
1Sandra B. ChristensenSandra B. Christensen ('95)Amager AC1.76
  
 
2Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.70
  
 SB
K Stangspring    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)Sparta4.15
  
 
2Line R JensenLine R Jensen ('92)Sparta4.05
  
 SB
3Iben Høgh-PedersenIben Høgh-Pedersen ('90)Sparta4.05
  
 
4Mira GuldbrandsenMira Guldbrandsen ('98)Sparta3.65
  
 PB
K Længdespring    
Inde 21.2.

Finale A

Finale
Inde 21.2.
1Jessie IpsenJessie Ipsen ('83)KIF6.07
  
 SB
2Martha TraoréMartha Traoré ('95)Sparta5.99
  
 
3Tine Bach EjlersenTine Bach Ejlersen ('85)Aarhus 19005.74
  
 SB
K Trespring     
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Janne NielsenJanne Nielsen ('93)Aarhus 190012.52
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 21.2.

Finale A

Finale
Inde 21.2.
1Trine MulbjergTrine Mulbjerg ('90)Sparta16.13
  
 
3Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 12.91
  
 SB

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020