M 100 m 10.4. Vind: +2.8 Finale A Finale | 10.4. | Vind: +2.8 | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jaylen Bacon Jaylen Bacon ('96) | 96 | USA | 10.17 | w | ||||||||||||
2 | Keith Ricks Keith Ricks ('90) | 90 | USA | 10.26 | w | ||||||||||||
3 | Blake Smith Blake Smith ('93) | 93 | USA | 10.31 | w | ||||||||||||
4 | Avery Hubbard Avery Hubbard ('92) | 92 | USA | 10.51 | w | ||||||||||||
5 | Danté Price Danté Price ('94) | 94 | USA | 10.60 | w | ||||||||||||
Finale B 10.4. Vind: +1.7 | 10.4. | Vind: +1.7 | |||||||||||||||
1 | Wendall Williams Wendall Williams | USA | 10.42 | PB | |||||||||||||
2 | Tahir Walsh Tahir Walsh ('94) | 94 | ANT | 10.49 | SB | ||||||||||||
3 | Brandon Bolden Brandon Bolden | USA | 10.58 | SB | |||||||||||||
4 | Fred Taylor Fred Taylor ('89) | 89 | USA | 10.62 | SB | ||||||||||||
5 | Nick Kowaleski Nick Kowaleski ('92) | 92 | USA | 10.70 | |||||||||||||
Finale C 10.4. Vind: +2.0 | 10.4. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Reggie Thomas Reggie Thomas | USA | 10.56 | PB | |||||||||||||
2 | Cameron Bolton Cameron Bolton ('93) | 93 | USA | 10.59 | SB | ||||||||||||
3 | Omar Lane Omar Lane | USA | 10.68 | SB | |||||||||||||
4 | Kevin Snead Kevin Snead ('91) | 91 | USA | 10.69 | SB | ||||||||||||
Finale D 10.4. Vind: +3.1 | 10.4. | Vind: +3.1 | |||||||||||||||
1 | Stephon Goodwin Stephon Goodwin | USA | 10.62 | w | |||||||||||||
2 | Marcellus Embry Marcellus Embry | USA | 10.64 | w | |||||||||||||
3 | Pedro Delgado Pedro Delgado | USA | 10.70 | w | |||||||||||||
M 200 m 10.4. Vind: +1.1 Finale A Finale | 10.4. | Vind: +1.1 | |||||||||||||||
1 | Jaylen Bacon Jaylen Bacon ('96) | 96 | USA | 20.73 | PB | ||||||||||||
2 | Wendall Williams Wendall Williams | USA | 21.15 | PB | |||||||||||||
3 | Jordan Landburg Jordan Landburg ('92) | 92 | USA | 21.18 | SB | ||||||||||||
4 | Avery Hubbard Avery Hubbard ('92) | 92 | USA | 21.42 | PB | ||||||||||||
5 | Danté Price Danté Price ('94) | 94 | USA | 21.44 | |||||||||||||
6 | Darius Watkins Darius Watkins ('96) | 96 | USA | 21.49 | SB | ||||||||||||
7 | Brandon Bolden Brandon Bolden | USA | 21.54 | SB | |||||||||||||
Finale B 10.4. Vind: +0.6 | 10.4. | Vind: +0.6 | |||||||||||||||
1 | Joseph Meyer Joseph Meyer ('91) | 91 | USA | 21.31 | |||||||||||||
2 | Fred Taylor Fred Taylor ('89) | 89 | USA | 21.60 | SB | ||||||||||||
3 | Josh Mindlin Josh Mindlin | USA | 21.68 | PB | |||||||||||||
Finale C 10.4. Vind: +1.6 | 10.4. | Vind: +1.6 | |||||||||||||||
1 | Matthew Williams Matthew Williams ('87) | 87 | USA | 21.65 | PB | ||||||||||||
Finale D 10.4. Vind: +0.5 | 10.4. | Vind: +0.5 | |||||||||||||||
1 | Omar Lane Omar Lane | USA | 21.53 | PB | |||||||||||||
Finale E 10.4. Vind: +2.7 | 10.4. | Vind: +2.7 | |||||||||||||||
1 | Antonio Leighton Antonio Leighton | USA | 21.74 | w | |||||||||||||
M 400 m 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Brycen Spratling Brycen Spratling ('92) | 92 | USA | 46.37 | |||||||||||||
2 | Jordan Landburg Jordan Landburg ('92) | 92 | USA | 46.81 | SB | ||||||||||||
3 | Matt Tobin Matt Tobin | USA | 46.83 | PB | |||||||||||||
4 | Chance Tanner Chance Tanner ('93) | 93 | USA | 47.29 | =PB | ||||||||||||
5 | Cameron Bolton Cameron Bolton ('93) | 93 | USA | 47.69 | PB | ||||||||||||
Finale B 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Nikolai Gall Nikolai Gall ('94) | 94 | BAR | 47.90 | SB | ||||||||||||
M 800 m 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Prince Owusu-Mensah Prince Owusu-Mensah | USA | 1:50.97 | SB | |||||||||||||
2 | Josh Quiroga Josh Quiroga | USA | 1:51.17 | PB | |||||||||||||
3 | Chase Hilton Chase Hilton | USA | 1:51.19 | PB | |||||||||||||
4 | Scott Bradley Scott Bradley | USA | 1:51.31 | SB | |||||||||||||
5 | Nick Kaiser Nick Kaiser ('92) | 92 | USA | 1:51.81 | |||||||||||||
M 1500 m 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Neil Gourley Neil Gourley ('95) | 95 | GBR | 3:47.54 | PB | ||||||||||||
2 | Patrick Joseph Patrick Joseph ('95) | 95 | USA | 3:47.65 | SB | ||||||||||||
3 | Willy Fink Willy Fink ('94) | 94 | USA | 3:48.25 | PB | ||||||||||||
4 | Darren Barlow Darren Barlow ('93) | 93 | USA | 3:49.14 | SB | ||||||||||||
5 | Daniel Jaskowak Daniel Jaskowak ('94) | 94 | USA | 3:50.13 | PB | ||||||||||||
6 | Angus Baldwin Angus Baldwin ('92) | 92 | AUS | 3:50.47 | PB | ||||||||||||
7 | Stuart Robertson Stuart Robertson ('93) | 93 | USA | 3:50.73 | PB | ||||||||||||
Finale B 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | JJ Webber JJ Webber | USA | 3:47.98 | PB | |||||||||||||
2 | Juan Gonzalez Juan Gonzalez ('94) | 94 | MEX | 3:49.66 | PB | ||||||||||||
3 | Grant Onken Grant Onken | USA | 3:50.03 | PB | |||||||||||||
4 | Ole HesselbjergOle Hesselbjerg ('90) | 90 | DEN | 3:50.69 | SB | ||||||||||||
12 | Joseph William Guerra Joseph William Guerra ('90) | 90 | SMR | 3:55.03 | NR | PB | |||||||||||
Finale C 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94) | 94 | DEN | 3:49.76 | PB | ||||||||||||
M 5000 m 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Alfred Chelanga Alfred Chelanga ('94) | 94 | KEN | 14:06.13 | PB | ||||||||||||
2 | Ambrose Maritim Ambrose Maritim | USA | 14:10.63 | PB | |||||||||||||
3 | Brock Baker Brock Baker ('94) | 94 | USA | 14:19.30 | PB | ||||||||||||
4 | Silas Too Silas Too ('89) | 89 | KEN | 14:20.69 | PB | ||||||||||||
5 | Kyle Walter Kyle Walter ('93) | 93 | USA | 14:22.25 | PB | ||||||||||||
6 | Luka Ndungu Luka Ndungu | KEN | 14:22.26 | PB | |||||||||||||
7 | Wade Meddles Wade Meddles ('92) | 92 | USA | 14:24.08 | SB | ||||||||||||
8 | Joseph Mullen Joseph Mullen | USA | 14:24.65 | PB | |||||||||||||
9 | Toby Loveridge Toby Loveridge ('92) | 92 | GBR | 14:27.34 | PB | ||||||||||||
10 | Michael Ellis Michael Ellis | USA | 14:28.97 | PB | |||||||||||||
M 110 m hæk 10.4. Vind: +2.1 Finale A Finale | 10.4. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | Will Barnes Will Barnes ('94) | 94 | PUR | 13.80 | w | ||||||||||||
2 | Wayne Newman Wayne Newman ('94) | 94 | USA | 14.13 | w | ||||||||||||
3 | Desmond Palmer Desmond Palmer ('95) | 95 | USA | 14.21 | w | ||||||||||||
4 | Supun Viraj Randeniya Supun Viraj Randeniya ('94) | 94 | SRI | 14.25 | w | ||||||||||||
5 | Billy Ellis Billy Ellis | USA | 14.29 | w | |||||||||||||
6 | Ashad Johnson-Conley Ashad Johnson-Conley ('95) | 95 | USA | 14.45 | w | ||||||||||||
Finale B 10.4. Vind: +2.2 | 10.4. | Vind: +2.2 | |||||||||||||||
1 | Max Tuttle Max Tuttle ('91) | 91 | USA | 14.48 | w | ||||||||||||
M Højdespring 11.4. Finale A Finale | 11.4. | ||||||||||||||||
1 | Kyle Landon Kyle Landon ('94) | 94 | USA | 2.20 | =PB | ||||||||||||
2 | Gemikal Prude Gemikal Prude | USA | 2.17 | SB | |||||||||||||
3 | Eric Moore Eric Moore ('96) | 96 | USA | 2.11 | |||||||||||||
Levi Selvig Levi Selvig | USA | NH | |||||||||||||||
M Stangspring 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Jon Walsh Jon Walsh ('93) | 93 | USA | 5.01 | |||||||||||||
2 | Chad Weaver Chad Weaver ('94) | 94 | USA | 5.01 | PB | ||||||||||||
Christian Locke Christian Locke ('94) | 94 | USA | NH | ||||||||||||||
Levi Selvig Levi Selvig | USA | NH | |||||||||||||||
Tyler Jones Tyler Jones ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||||
M Længdespring 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Roelf Pienaar Roelf Pienaar ('93) | 93 | RSA | 7.67 | +1.3 | SB | |||||||||||
2 | Donald Scott Donald Scott ('92) | 92 | USA | 7.58 | 0.0 | PB | |||||||||||
3 | Blake Smith Blake Smith ('93) | 93 | USA | 7.55 | +0.6 | =PB | |||||||||||
4 | Tyler Anderson Tyler Anderson ('93) | 93 | USA | 7.40 | +0.6 | PB | |||||||||||
M Trespring 11.4. Finale A Finale | 11.4. | ||||||||||||||||
1 | Donald Scott Donald Scott ('92) | 92 | USA | 16.10 | -0.6 | ||||||||||||
2 | Luke James Luke James ('93) | 93 | USA | 15.36 | 0.0 | PB | |||||||||||
3 | Nana Owusu-Nyantekyi Nana Owusu-Nyantekyi ('91) | 91 | GBR | 15.13 | 0.0 | SB | |||||||||||
Reginald Miller Reginald Miller | USA | NM | |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Josh Freeman Josh Freeman ('94) | 94 | USA | 19.56 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Bobby Grace Bobby Grace ('90) | 90 | USA | 19.53 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Richard Chavez Richard Chavez ('92) | 92 | USA | 19.37 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Tavis Bailey Tavis Bailey ('92) | 92 | USA | 18.73 | SB | ||||||||||||
5 | Matt DeChant Matt DeChant ('89) | 89 | USA | 18.12 | |||||||||||||
6 | Macklin Tudor Macklin Tudor ('94) | 94 | USA | 18.10 | PB | ||||||||||||
7 | Curtis Wideman Curtis Wideman ('93) | 93 | USA | 17.75 | PB | ||||||||||||
8 | Matt Hoty Matt Hoty ('91) | 91 | USA | 17.31 | |||||||||||||
9 | Shon Kyle Shon Kyle | USA | 16.74 | ||||||||||||||
10 | Jay Feuerstein Jay Feuerstein | USA | 16.69 | SB | |||||||||||||
Davion Bowers Davion Bowers | USA | NM | |||||||||||||||
Curtis Jensen Curtis Jensen ('90) | 90 | USA | NM | ||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Jordan Roach Jordan Roach ('93) | 93 | USA | 55.62 | PB | ||||||||||||
1 | Jason Walker Jason Walker ('94) | 94 | USA | 51.29 | SB | ||||||||||||
2 | Jim Toth Jim Toth | USA | 50.23 | PB | |||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||||
1 | A.G. Kruger A.G. Kruger ('79) | 79 | USA | 74.09 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Curtis Wideman Curtis Wideman ('93) | 93 | USA | 65.33 | |||||||||||||
3 | Bryn Campbell Bryn Campbell ('93) | 93 | USA | 64.82 | PB | ||||||||||||
4 | Joe Frye Joe Frye ('88) | 88 | USA | 64.41 | SB | ||||||||||||
5 | Zac Ball Zac Ball ('92) | 92 | USA | 63.24 | |||||||||||||
6 | Cameron Brown Cameron Brown ('94) | 94 | USA | 63.00 | PB | ||||||||||||
7 | Keith Williams Keith Williams ('92) | 92 | USA | 62.24 | PB | ||||||||||||
8 | Andrew Wells Andrew Wells ('91) | 91 | CAN | 60.42 | PB | ||||||||||||
Brad Sauer Brad Sauer ('93) | 93 | USA | NM | ||||||||||||||
Connor Neu Connor Neu ('92) | 92 | USA | NM | ||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 11.4. Finale A Finale | 11.4. | ||||||||||||||||
1 | Tim Glover Tim Glover ('90) | 90 | USA | 84.09 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | John Ampomah John Ampomah ('90) | 90 | GHA | 75.90 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Barry Krammes Barry Krammes ('81) | 81 | USA | 71.60 | |||||||||||||
4 | Caleb Jones Caleb Jones ('91) | 91 | CAN | 71.31 | SB | ||||||||||||
5 | Kyle Quinn Kyle Quinn ('93) | 93 | USA | 69.13 | |||||||||||||
6 | Jared Baird Jared Baird ('89) | 89 | CAN | 67.59 | SB | ||||||||||||
7 | Ethan Shalaway Ethan Shalaway ('94) | 94 | USA | 65.36 | |||||||||||||
M Tikamp 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | K'vonte Scott K'vonte Scott ('93) | 93 | USA | 7184 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 11.4. Finale A Finale | 11.4. | ||||||||||||||||
1 | Kent State Kent State | USA | 3:08.88 | ||||||||||||||
Matt Tobin, Miles Dunlap, Danny Young, Andrew O'Leary | |||||||||||||||||
K 100 m 10.4. Vind: +3.9 Finale A Finale | 10.4. | Vind: +3.9 | |||||||||||||||
1 | Felicia Brown Felicia Brown ('93) | 93 | USA | 11.31 | w | ||||||||||||
2 | Kenya Woodall Kenya Woodall ('94) | 94 | USA | 11.56 | w | ||||||||||||
3 | Nina Grambling Nina Grambling | USA | 11.61 | w | |||||||||||||
4 | Kristina Knott Kristina Knott ('95) | 95 | PHI | 11.62 | w | ||||||||||||
5 | Alyssa Wise Alyssa Wise ('95) | 95 | USA | 11.74 | w | ||||||||||||
6 | Aaliyah McKinney Aaliyah McKinney ('94) | 94 | USA | 11.83 | w | ||||||||||||
7 | Doreen Agyei Doreen Agyei ('94) | 94 | GHA | 11.87 | w | ||||||||||||
Finale B 10.4. Vind: +2.5 | 10.4. | Vind: +2.5 | |||||||||||||||
1 | Mystique Thompson Mystique Thompson ('96) | 96 | USA | 11.86 | w | ||||||||||||
2 | Sheniece Daphness Sheniece Daphness ('93) | 93 | GUY | 11.93 | w | ||||||||||||
3 | Danielle Clark Danielle Clark ('92) | 92 | SUR | 12.02 | w | ||||||||||||
4 | De'Airis Weakley De'Airis Weakley ('95) | 95 | USA | 12.04 | w | ||||||||||||
Finale C 10.4. Vind: +3.3 | 10.4. | Vind: +3.3 | |||||||||||||||
1 | Alicia Arnold Alicia Arnold ('94) | 94 | USA | 11.79 | w | ||||||||||||
2 | Ayonna Cartwright Ayonna Cartwright ('92) | 92 | USA | 11.88 | w | ||||||||||||
Finale D 10.4. Vind: +2.6 | 10.4. | Vind: +2.6 | |||||||||||||||
1 | Leila Elliott Leila Elliott | USA | 11.97 | w | |||||||||||||
2 | Theresa Scott Theresa Scott | USA | 12.00 | w | |||||||||||||
Finale E 10.4. Vind: +2.0 | 10.4. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Brittany Darby Brittany Darby | USA | 11.90 | PB | |||||||||||||
K 200 m 10.4. Vind: +1.5 Finale A Finale | 10.4. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | Kenya Woodall Kenya Woodall ('94) | 94 | USA | 23.44 | PB | ||||||||||||
2 | Meghan Jones Meghan Jones | USA | 23.84 | PB | |||||||||||||
3 | Alicia Arnold Alicia Arnold ('94) | 94 | USA | 24.28 | SB | ||||||||||||
4 | Meghan Roby Meghan Roby | USA | 24.70 | PB | |||||||||||||
Finale B 10.4. Vind: +1.6 | 10.4. | Vind: +1.6 | |||||||||||||||
1 | Brittany Darby Brittany Darby | USA | 24.43 | PB | |||||||||||||
Finale C 10.4. Vind: +1.5 | 10.4. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | Adrian Martin Adrian Martin | USA | 24.36 | PB | |||||||||||||
2 | Mystique Thompson Mystique Thompson ('96) | 96 | USA | 24.38 | PB | ||||||||||||
3 | Kera Lamotte Kera Lamotte ('94) | 94 | USA | 24.57 | PB | ||||||||||||
Finale D 10.4. Vind: +2.6 | 10.4. | Vind: +2.6 | |||||||||||||||
1 | Doreen Agyei Doreen Agyei ('94) | 94 | GHA | 24.52 | w | ||||||||||||
2 | Leila Elliott Leila Elliott | USA | 24.70 | w | |||||||||||||
Finale E 10.4. Vind: +1.5 | 10.4. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | Sheniece Daphness Sheniece Daphness ('93) | 93 | GUY | 24.59 | |||||||||||||
K 400 m 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Kenya Woodall Kenya Woodall ('94) | 94 | USA | 53.33 | SB | ||||||||||||
2 | Meghan Jones Meghan Jones | USA | 54.37 | PB | |||||||||||||
3 | Evann Thompson Evann Thompson ('94) | 94 | USA | 55.08 | PB | ||||||||||||
4 | Carina Schrempf Carina Schrempf ('94) | 94 | AUT | 55.21 | SB | ||||||||||||
Finale B 10.4. | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Cheyenne Tunti Cheyenne Tunti ('94) | 94 | USA | 55.29 | SB | ||||||||||||
2 | Keturah Smith Keturah Smith | USA | 55.45 | PB | |||||||||||||
3 | Erika Christian Erika Christian | USA | 55.48 | PB | |||||||||||||
K 800 m 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Hannah Segrave Hannah Segrave ('95) | 95 | GBR | 2:07.88 | PB | ||||||||||||
2 | Amanda Smith Amanda Smith ('93) | 93 | USA | 2:08.29 | SB | ||||||||||||
3 | Lauren Burnett Lauren Burnett ('95) | 95 | USA | 2:09.01 | PB | ||||||||||||
4 | Taylor Knoll Taylor Knoll | USA | 2:09.69 | PB | |||||||||||||
K 1500 m 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Hanna Green Hanna Green ('94) | 94 | USA | 4:23.20 | PB | ||||||||||||
2 | Maria McDaniel Maria McDaniel ('95) | 95 | USA | 4:25.19 | PB | ||||||||||||
3 | Paige Kvartunas Paige Kvartunas ('91) | 91 | USA | 4:25.29 | PB | ||||||||||||
4 | Sarah Rapp Sarah Rapp ('93) | 93 | USA | 4:26.25 | PB | ||||||||||||
5 | Allie Buchalski Allie Buchalski ('95) | 95 | USA | 4:27.01 | PB | ||||||||||||
6 | Tristin Van Ord Tristin Van Ord ('94) | 94 | USA | 4:27.63 | PB | ||||||||||||
7 | Katarina Smiljanec Katarina Smiljanec ('93) | 93 | CRO | 4:28.01 | PB | ||||||||||||
8 | Kimberly Johansen Kimberly Johansen ('94) | 94 | GBR | 4:28.09 | |||||||||||||
9 | Katie Kennedy Katie Kennedy ('96) | 96 | USA | 4:28.54 | PB | ||||||||||||
10 | Julie MathisenJulie Mathisen ('93) | 93 | NOR | 4:28.63 | SB | ||||||||||||
11 | Hilary Krein Hilary Krein | USA | 4:28.64 | SB | |||||||||||||
12 | Jacquelyn Crow Jacquelyn Crow ('96) | 96 | USA | 4:28.96 | PB | ||||||||||||
13 | Viktoriya Voronko Viktoriya Voronko ('91) | 91 | RUS | 4:29.11 | SB | ||||||||||||
18 | Anna Reddin Anna Reddin ('92) | 92 | IRL | 4:38.35 | PB | ||||||||||||
K 5000 m 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Una Britton Una Britton ('90) | 90 | IRL | 16:53.41 | PB | ||||||||||||
2 | Vallery Korir Vallery Korir | KEN | 16:59.99 | PB | |||||||||||||
K 3000 m forh. 11.4. Finale A Finale | 11.4. | ||||||||||||||||
1 | Viktoriya Voronko Viktoriya Voronko ('91) | 91 | RUS | 10:15.78 | SB | ||||||||||||
2 | Josphine Kiptebeny Josphine Kiptebeny ('89) | 89 | KEN | 10:34.66 | PB | ||||||||||||
3 | Chelsea Johnson Chelsea Johnson | USA | 10:40.76 | PB | |||||||||||||
4 | Tereza Novotná Tereza Novotná ('92) | 92 | CZE | 10:42.42 | |||||||||||||
5 | Kelsey McAlpine Kelsey McAlpine | USA | 10:44.21 | PB | |||||||||||||
6 | Rhema Cheruiyot Rhema Cheruiyot | KEN | 10:47.13 | PB | |||||||||||||
7 | Andrea Alt Andrea Alt ('93) | 93 | USA | 10:49.90 | SB | ||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 10.4. Vind: +2.0 Finale A Finale | 10.4. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Kalena Franklin Kalena Franklin ('92) | 92 | USA | 13.48 | SB | ||||||||||||
2 | Je'Rica Sanders Je'Rica Sanders ('93) | 93 | USA | 13.55 | PB | ||||||||||||
3 | Jessica Shelley Jessica Shelley ('92) | 92 | USA | 14.00 | |||||||||||||
4 | Christal Wilson Christal Wilson ('93) | 93 | USA | 14.27 | SB | ||||||||||||
Finale B 10.4. Vind: +2.3 | 10.4. | Vind: +2.3 | |||||||||||||||
1 | Autumnn Burnett Autumnn Burnett ('93) | 93 | USA | 13.79 | w | ||||||||||||
2 | Khadeja Kearney Khadeja Kearney ('94) | 94 | USA | 13.84 | w | ||||||||||||
3 | Javette Lee Javette Lee ('94) | 94 | USA | 13.99 | w | ||||||||||||
4 | Cidae'a Woods Cidae'a Woods ('96) | 96 | USA | 14.13 | w | ||||||||||||
Finale D 10.4. Vind: +1.6 | 10.4. | Vind: +1.6 | |||||||||||||||
1 | Chyna Davis Chyna Davis | USA | 14.26 | SB | |||||||||||||
K 400 m hæk 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||||
1 | Ellen Wortham Ellen Wortham ('90) | 90 | USA | 58.56 | SB | ||||||||||||
2 | Brittany Sinclair Brittany Sinclair | USA | 59.77 | PB | |||||||||||||
3 | Laila Ismail Laila Ismail ('96) | 96 | USA | 1:01.00 | PB | ||||||||||||
K Højdespring 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Liz Evans Liz Evans ('90) | 90 | USA | 1.84 | =PB | ||||||||||||
2 | Erika Hurd Erika Hurd ('94) | 94 | USA | 1.75 | SB | ||||||||||||
3 | Dior Delophont Dior Delophont ('94) | 94 | FRA | 1.75 | SB | ||||||||||||
K Stangspring 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Cara Engel Cara Engel ('95) | 95 | USA | 4.00 | PB | ||||||||||||
2 | Katelyn Brown Katelyn Brown | USA | 3.90 | PB | |||||||||||||
3 | Katie Trupp Katie Trupp ('94) | 94 | USA | 3.80 | |||||||||||||
4 | Caselyn Harding Caselyn Harding ('92) | 92 | USA | 3.80 | PB | ||||||||||||
Kirstie Wieber Kirstie Wieber ('93) | 93 | USA | NH | ||||||||||||||
Emma King Emma King ('95) | 95 | USA | NH | ||||||||||||||
Tori Meyer Tori Meyer | USA | NH | |||||||||||||||
K Længdespring 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | India Hammond India Hammond | USA | 5.99 | 0.0 | |||||||||||||
2 | Felicia Majors Felicia Majors ('95) | 95 | USA | 5.96 | +0.8 | SB | |||||||||||
3 | Kelli Smith Kelli Smith ('83) | 83 | USA | 5.93 | w | +3.4 | |||||||||||
4 | Cidae'a Woods Cidae'a Woods ('96) | 96 | USA | 5.88 | +1.7 | SB | |||||||||||
Pershawna Williams Pershawna Williams ('94) | 94 | USA | NM | ||||||||||||||
Jessica Brown Jessica Brown ('93) | 93 | USA | NM | ||||||||||||||
Sarah Chauchard Sarah Chauchard ('91) | 91 | FRA | NM | ||||||||||||||
K Trespring 11.4. Finale A Finale | 11.4. | ||||||||||||||||
1 | Malaikah Love Malaikah Love ('90) | 90 | USA | 12.91 | +1.1 | SB | |||||||||||
2 | Rebecka Abrahamsson Rebecka Abrahamsson ('94) | 94 | SWE | 12.75 | 0.0 | PB | |||||||||||
Shanice Leach Shanice Leach ('96) | 96 | USA | NM | ||||||||||||||
Dace Dreimane Dace Dreimane ('95) | 95 | LAT | NM | ||||||||||||||
Pershawna Williams Pershawna Williams ('94) | 94 | USA | NM | ||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 11.4. Finale A Finale | 11.4. | ||||||||||||||||
1 | Raven Saunders Raven Saunders ('96) | 96 | USA | 17.03 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Frida Åkerström Frida Åkerström ('90) | 90 | SWE | 15.78 | SB | ||||||||||||
3 | DeAnna Price DeAnna Price ('93) | 93 | USA | 15.62 | PB | ||||||||||||
4 | Alexus Scott Alexus Scott ('93) | 93 | USA | 15.44 | |||||||||||||
5 | Makenzie Wheat Makenzie Wheat ('94) | 94 | USA | 15.11 | =PB | ||||||||||||
6 | Ashley Gaston Ashley Gaston ('93) | 93 | USA | 14.21 | SB | ||||||||||||
7 | Jackie Leppelmeier Jackie Leppelmeier ('92) | 92 | USA | 14.14 | SB | ||||||||||||
Rebecca Leppelmeier Rebecca Leppelmeier | USA | NM | |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 10.4. Finale A Finale | 10.4. | ||||||||||||||||
1 | Ashley Gaston Ashley Gaston ('93) | 93 | USA | 53.03 | SB | ||||||||||||
2 | Sam Lockhart Sam Lockhart ('91) | 91 | USA | 52.86 | SB | ||||||||||||
3 | Calea Carr Calea Carr | USA | 51.57 | PB | |||||||||||||
4 | Kayla Gutierrez Kayla Gutierrez ('93) | 93 | USA | 50.83 | SB | ||||||||||||
5 | Frida Åkerström Frida Åkerström ('90) | 90 | SWE | 48.91 | PB | ||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||||
1 | Gwen Berry Gwen Berry ('89) | 89 | USA | 67.83 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
1 | Gwen Berry Gwen Berry ('89) | 89 | USA | 67.83 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | DeAnna Price DeAnna Price ('93) | 93 | USA | 67.25 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Brooke Pleger Brooke Pleger ('92) | 92 | USA | 63.92 | |||||||||||||
4 | Helga Völgyi Helga Völgyi ('96) | 96 | HUN | 56.75 | SB | ||||||||||||
5 | Kayla Gutierrez Kayla Gutierrez ('93) | 93 | USA | 56.09 | SB | ||||||||||||
6 | Sophia Lozano Sophia Lozano ('93) | 93 | USA | 55.00 | |||||||||||||
7 | Miranda Mondozzi Miranda Mondozzi | USA | 53.76 | ||||||||||||||
8 | Sarah Hall Sarah Hall ('93) | 93 | USA | 53.68 | |||||||||||||
9 | Freya Block Freya Block ('95) | 95 | USA | 53.67 | |||||||||||||
K Spydkast 600 gram 11.4. Finale A Finale | 11.4. | ||||||||||||||||
1 | Kim Hamilton Kim Hamilton ('85) | 85 | USA | 55.06 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Sarah Chauchard Sarah Chauchard ('91) | 91 | FRA | NM | ||||||||||||||
K Syvkamp 10.4. Vind: w Finale A Finale | 10.4. | Vind: w | |||||||||||||||
1 | Kaitlyn Good Kaitlyn Good ('92) | 92 | USA | 5280 | w | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Linda Mutter Linda Mutter ('96) | 96 | GER | 4957 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M 200 m 11.4. Vind: +0.4 Finale A Finale | 11.4. | Vind: +0.4 | |||||||||||||||
1 | Lamar Hargrove Lamar Hargrove ('94) | 94 | USA | 20.56 | PB | ||||||||||||
2 | Christian Coleman Christian Coleman ('96) | 96 | USA | 20.73 | PB | ||||||||||||
3 | Lorenzo Larry Lorenzo Larry | USA | 21.30 | SB | |||||||||||||
4 | Will Barnes Will Barnes ('94) | 94 | PUR | 21.38 | |||||||||||||
5 | Cameron Bolton Cameron Bolton ('93) | 93 | USA | 21.44 | SB | ||||||||||||
6 | Brycen Spratling Brycen Spratling ('92) | 92 | USA | 21.52 | SB | ||||||||||||
7 | Nathan Strother Nathan Strother ('95) | 95 | USA | 21.64 | PB | ||||||||||||
M Stangspring 11.4. Finale A Finale | 11.4. | ||||||||||||||||
1 | Jake Blankenship Jake Blankenship ('94) | 94 | USA | 5.51 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Max Babits Max Babits ('92) | 92 | USA | 5.41 | PB | ||||||||||||
3 | Chris Uhle Chris Uhle ('92) | 92 | USA | 5.41 | PB | ||||||||||||
4 | Scott Houston Scott Houston ('90) | 90 | USA | 5.41 | PB | ||||||||||||
5 | Austin Crenshaw Austin Crenshaw ('92) | 92 | USA | 5.26 | SB | ||||||||||||
6 | Mark Hollis Mark Hollis ('84) | 84 | USA | 5.26 | SB | ||||||||||||
7 | Josh Dangel Josh Dangel ('91) | 91 | USA | 5.26 | SB | ||||||||||||
8 | Tyler Porter Tyler Porter ('91) | 91 | USA | 5.26 | |||||||||||||
9 | Drew Volz Drew Volz ('92) | 92 | USA | 5.11 | |||||||||||||
10 | Adrián Valles Adrián Valles ('95) | 95 | ESP | 5.11 | |||||||||||||
11 | Jared Allison Jared Allison ('94) | 94 | USA | 5.11 | SB | ||||||||||||
12 | Adam Bragg Adam Bragg ('93) | 93 | USA | 5.11 | |||||||||||||
13 | Michael Morrison Michael Morrison ('88) | 88 | USA | 5.11 | SB | ||||||||||||
Keith Webber Keith Webber ('90) | 90 | USA | NH | ||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 11.4. Finale A Finale | 11.4. | ||||||||||||||||
1 | Tavis Bailey Tavis Bailey ('92) | 92 | USA | 58.84 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Macklin Tudor Macklin Tudor ('94) | 94 | USA | 54.31 | |||||||||||||
3 | Josh Freeman Josh Freeman ('94) | 94 | USA | 53.34 | |||||||||||||
4 | Matthias Tayala Matthias Tayala ('93) | 93 | USA | 52.94 | SB | ||||||||||||
5 | Curtis Wideman Curtis Wideman ('93) | 93 | USA | 52.40 | |||||||||||||
6 | Andrew Wells Andrew Wells ('91) | 91 | CAN | 52.00 | SB | ||||||||||||
K 200 m 11.4. Vind: -0.2 Finale A Finale | 11.4. | Vind: -0.2 | |||||||||||||||
1 | Felicia Brown Felicia Brown ('93) | 93 | USA | 23.42 | SB | ||||||||||||
2 | Ayana Walker Ayana Walker ('92) | 92 | USA | 23.96 | PB | ||||||||||||
3 | Kristina Knott Kristina Knott ('95) | 95 | PHI | 24.03 | PB | ||||||||||||
4 | Nina Grambling Nina Grambling | USA | 24.09 | PB | |||||||||||||
5 | Aaliyah McKinney Aaliyah McKinney ('94) | 94 | USA | 24.24 | SB | ||||||||||||
6 | Danielle Clark Danielle Clark ('92) | 92 | SUR | 24.65 | SB | ||||||||||||
K Stangspring 11.4. Finale A Finale | 11.4. | ||||||||||||||||
1 | Melissa Gergel Melissa Gergel ('89) | 89 | USA | 4.40 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Katie Nageotte Katie Nageotte ('91) | 91 | USA | 4.30 | SB | ||||||||||||
3 | Kelsie Ahbe Kelsie Ahbe ('91) | 91 | CAN | 4.10 | SB | ||||||||||||
4 | Lindsey Murray Lindsey Murray ('96) | 96 | USA | 4.10 | |||||||||||||
5 | Morgan Estes Morgan Estes | USA | 3.95 | ||||||||||||||
6 | Erin Champion Erin Champion ('92) | 92 | USA | 3.95 | =SB | ||||||||||||
7 | Merritt Van Meter Merritt Van Meter ('92) | 92 | USA | 3.95 | SB | ||||||||||||
8 | Natalie Uy Natalie Uy ('94) | 94 | USA | 3.80 | SB | ||||||||||||
9 | Samantha Tollerud Samantha Tollerud ('96) | 96 | USA | 3.80 | PB | ||||||||||||
10 | Sarah Rasnick Sarah Rasnick ('92) | 92 | USA | 3.80 | SB | ||||||||||||
11 | Janina Pollatz Janina Pollatz ('94) | 94 | GER | 3.80 | PB | ||||||||||||
12 | Linda Hadfield Linda Hadfield ('92) | 92 | USA | 3.80 | SB | ||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||||
1 | Alexus Scott Alexus Scott ('93) | 93 | USA | 54.78 | |||||||||||||
2 | Sarah Drozdowski Sarah Drozdowski ('92) | 92 | USA | 53.90 | SB |