M 100 m 16.5. Vind: 0.0 Finale A Finale | 16.5. | Vind: 0.0 | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Blake Smith Blake Smith ('93) | 93 | USA | 10.36 | |||||||||||
2 | Johnathan Boey Johnathan Boey | USA | 10.57 | ||||||||||||
3 | Christian Ilunga-Matthiesen Christian Ilunga-Matthiesen ('93) | 93 | GER | 10.60 | PB | ||||||||||
4 | Jamal Robinson Jamal Robinson | USA | 10.61 | ||||||||||||
5 | Darius Smith Darius Smith ('95) | 95 | USA | 10.63 | |||||||||||
6 | Ahmad Evans Ahmad Evans | USA | 10.64 | ||||||||||||
Indledende heats | 15.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 15.5. Vind: +1.5 | 15.5. | Vind: +1.5 | |||||||||||||
1 | Blake Smith Blake Smith ('93) | 93 | USA | 10.25 | PB | ||||||||||
2 | Johnathan Boey Johnathan Boey | USA | 10.51 | PB | |||||||||||
3 | Christian Ilunga-Matthiesen Christian Ilunga-Matthiesen ('93) | 93 | GER | 10.61 | PB | ||||||||||
Indledende 2 15.5. Vind: +1.0 | 15.5. | Vind: +1.0 | |||||||||||||
1 | Ahmad Evans Ahmad Evans | USA | 10.46 | PB | |||||||||||
2 | Darius Smith Darius Smith ('95) | 95 | USA | 10.53 | PB | ||||||||||
3 | Jamal Robinson Jamal Robinson | USA | 10.56 | PB | |||||||||||
M 200 m 16.5. Vind: 0.0 Finale A Finale | 16.5. | Vind: 0.0 | |||||||||||||
1 | Norvel Mohammed Norvel Mohammed ('94) | 94 | USA | 20.85 | PB | ||||||||||
2 | Ahmad Evans Ahmad Evans | USA | 21.11 | ||||||||||||
3 | Calvin Edwards Calvin Edwards | USA | 21.17 | ||||||||||||
4 | Darius Smith Darius Smith ('95) | 95 | USA | 21.29 | |||||||||||
5 | Blake Smith Blake Smith ('93) | 93 | USA | 21.60 | |||||||||||
6 | Jamal Robinson Jamal Robinson | USA | 21.60 | ||||||||||||
Indledende heats | 15.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 15.5. Vind: +1.7 | 15.5. | Vind: +1.7 | |||||||||||||
1 | Norvel Mohammed Norvel Mohammed ('94) | 94 | USA | 20.86 | PB | ||||||||||
2 | Calvin Edwards Calvin Edwards | USA | 20.94 | PB | |||||||||||
3 | Jamal Robinson Jamal Robinson | USA | 21.40 | PB | |||||||||||
4 | Blake Smith Blake Smith ('93) | 93 | USA | 21.54 | PB | ||||||||||
Indledende 2 15.5. Vind: +1.1 | 15.5. | Vind: +1.1 | |||||||||||||
1 | Ahmad Evans Ahmad Evans | USA | 20.90 | PB | |||||||||||
2 | Darius Smith Darius Smith ('95) | 95 | USA | 21.00 | PB | ||||||||||
3 | Christian Ilunga-Matthiesen Christian Ilunga-Matthiesen ('93) | 93 | GER | 21.57 | PB | ||||||||||
4 | Jarred Pasley Jarred Pasley ('95) | 95 | USA | 21.68 | PB | ||||||||||
M 400 m 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||
1 | Norvel Mohammed Norvel Mohammed ('94) | 94 | USA | 46.92 | |||||||||||
2 | Calvin Edwards Calvin Edwards | USA | 47.29 | SB | |||||||||||
3 | Jarred Pasley Jarred Pasley ('95) | 95 | USA | 47.88 | PB | ||||||||||
Indledende heats | 15.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 15.5. | 15.5. | ||||||||||||||
1 | Norvel Mohammed Norvel Mohammed ('94) | 94 | USA | 47.82 | |||||||||||
Indledende 2 15.5. | 15.5. | ||||||||||||||
1 | Calvin Edwards Calvin Edwards | USA | 47.45 | SB | |||||||||||
M 800 m 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||
1 | Ephraim Dorsey Ephraim Dorsey | USA | 1:48.15 | PB | |||||||||||
2 | Quamel Prince Quamel Prince ('94) | 94 | GUY | 1:48.41 | PB | ||||||||||
Indledende heats | 15.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 15.5. | 15.5. | ||||||||||||||
1 | Quamel Prince Quamel Prince ('94) | 94 | GUY | 1:51.14 | |||||||||||
2 | Mark Pedziwiatr Mark Pedziwiatr | USA | 1:51.87 | PB | |||||||||||
Indledende 3 15.5. | 15.5. | ||||||||||||||
1 | Marcus Bridger-Wilkinson Marcus Bridger-Wilkinson ('92) | 92 | GBR | 1:51.84 | SB | ||||||||||
M 1500 m 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||
1 | Ole HesselbjergOle Hesselbjerg ('90) | 90 | DEN | 3:49.62 | SB | ||||||||||
2 | Riley McInerney Riley McInerney | USA | 3:50.13 | ||||||||||||
3 | Marcus Bridger-Wilkinson Marcus Bridger-Wilkinson ('92) | 92 | GBR | 3:50.60 | |||||||||||
M 5000 m 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||
1 | Amos Kosgey Amos Kosgey | KEN | 14:20.33 | PB | |||||||||||
2 | Wade Meddles Wade Meddles ('92) | 92 | USA | 14:24.76 | |||||||||||
3 | Ambrose Maritim Ambrose Maritim | USA | 14:28.86 | ||||||||||||
M 3000 m forh. 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||
1 | Ole HesselbjergOle Hesselbjerg ('90) | 90 | DEN | 9:00.23 | |||||||||||
2 | Jamaine Coleman Jamaine Coleman ('95) | 95 | GBR | 9:00.36 | PB | ||||||||||
M 400 m hæk 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||
1 | Daniel Trevor Daniel Trevor | USA | 52.61 | ||||||||||||
2 | Mike Peters Mike Peters | USA | 52.74 | PB | |||||||||||
3 | Derek Drew Derek Drew | USA | 52.77 | PB | |||||||||||
Indledende heats | 15.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 15.5. | 15.5. | ||||||||||||||
1 | Daniel Trevor Daniel Trevor | USA | 53.30 | ||||||||||||
2 | Derek Drew Derek Drew | USA | 53.36 | PB | |||||||||||
M Længdespring 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||
1 | Laderrick Ward Laderrick Ward ('92) | 92 | USA | 7.91 | w | +3.2 | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Blake Smith Blake Smith ('93) | 93 | USA | 7.82 | +1.5 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kendall Williams Kendall Williams | USA | 7.47 | w | +2.6 | ||||||||||
4 | Blake Carter Blake Carter ('92) | 92 | USA | 7.45 | w | +3.6 | |||||||||
M Trespring 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||
1 | Reginald Miller Reginald Miller | USA | 15.52 | 0.0 | SB | ||||||||||
2 | Laderrick Ward Laderrick Ward ('92) | 92 | USA | 15.29 | 0.0 | PB | |||||||||
3 | Chris Martin Chris Martin ('94) | 94 | USA | 15.11 | 0.0 | ||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||
1 | Shon Kyle Shon Kyle | USA | 53.30 | ||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||
1 | Eastern Illinois Eastern Illinois | USA | 39.79 | ||||||||||||
Johnathan Boey, Calvin Edwards, Jamal Robinson, Norvel Mohammed | |||||||||||||||
K 100 m 16.5. Vind: 0.0 Finale A Finale | 16.5. | Vind: 0.0 | |||||||||||||
1 | Erika Adams Erika Adams | USA | 11.96 | ||||||||||||
2 | LaDonna Caston LaDonna Caston | USA | 12.02 | ||||||||||||
3 | Brittany Thomas Brittany Thomas ('87) | 87 | USA | 12.05 | |||||||||||
Indledende heats | 15.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 15.5. Vind: +1.6 | 15.5. | Vind: +1.6 | |||||||||||||
1 | Brittany Thomas Brittany Thomas ('87) | 87 | USA | 11.96 | |||||||||||
Indledende 2 15.5. Vind: +1.2 | 15.5. | Vind: +1.2 | |||||||||||||
1 | Ayonna Cartwright Ayonna Cartwright ('92) | 92 | USA | 11.69 | PB | ||||||||||
2 | Kymmalett Ross Kymmalett Ross ('94) | 94 | USA | 11.99 | PB | ||||||||||
3 | Anita Saffa Anita Saffa ('94) | 94 | USA | 12.02 | PB | ||||||||||
Indledende 3 15.5. Vind: +1.7 | 15.5. | Vind: +1.7 | |||||||||||||
1 | Erika Adams Erika Adams | USA | 11.64 | PB | |||||||||||
2 | LaDonna Caston LaDonna Caston | USA | 11.87 | PB | |||||||||||
K 200 m 16.5. Vind: 0.0 Finale A Finale | 16.5. | Vind: 0.0 | |||||||||||||
1 | Amber Hughes Amber Hughes ('94) | 94 | USA | 23.66 | |||||||||||
2 | Breigh Jones Breigh Jones ('94) | 94 | USA | 24.15 | |||||||||||
3 | Jessica Oranika Jessica Oranika ('94) | 94 | USA | 24.39 | |||||||||||
4 | Brittany Thomas Brittany Thomas ('87) | 87 | USA | 24.49 | |||||||||||
Indledende heats | 15.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 15.5. Vind: +1.2 | 15.5. | Vind: +1.2 | |||||||||||||
1 | Amber Hughes Amber Hughes ('94) | 94 | USA | 23.65 | PB | ||||||||||
2 | Brittany Thomas Brittany Thomas ('87) | 87 | USA | 24.10 | |||||||||||
Indledende 2 15.5. Vind: +0.9 | 15.5. | Vind: +0.9 | |||||||||||||
1 | Jessica Oranika Jessica Oranika ('94) | 94 | USA | 23.85 | PB | ||||||||||
2 | LaDonna Caston LaDonna Caston | USA | 24.48 | PB | |||||||||||
Indledende 3 15.5. Vind: +1.2 | 15.5. | Vind: +1.2 | |||||||||||||
1 | Breigh Jones Breigh Jones ('94) | 94 | USA | 23.93 | PB | ||||||||||
2 | Ayonna Cartwright Ayonna Cartwright ('92) | 92 | USA | 24.31 | PB | ||||||||||
3 | Briana Walker Briana Walker | 00 | USA | 24.47 | SB | ||||||||||
K 400 m 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||
1 | Breigh Jones Breigh Jones ('94) | 94 | USA | 53.70 | SB | ||||||||||
2 | Jessica Oranika Jessica Oranika ('94) | 94 | USA | 54.34 | |||||||||||
3 | Dhiaa Dean Dhiaa Dean ('93) | 93 | USA | 54.65 | PB | ||||||||||
4 | Emily Davis Emily Davis | USA | 54.88 | PB | |||||||||||
5 | Cheyenne Tunti Cheyenne Tunti ('94) | 94 | USA | 55.51 | |||||||||||
Indledende heats | 15.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 15.5. | 15.5. | ||||||||||||||
1 | Breigh Jones Breigh Jones ('94) | 94 | USA | 54.74 | |||||||||||
Indledende 2 15.5. | 15.5. | ||||||||||||||
1 | Jessica Oranika Jessica Oranika ('94) | 94 | USA | 55.60 | |||||||||||
Indledende 3 15.5. | 15.5. | ||||||||||||||
1 | Dhiaa Dean Dhiaa Dean ('93) | 93 | USA | 55.38 | |||||||||||
K 1500 m 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||
4 | Anna Reddin Anna Reddin ('92) | 92 | IRL | 4:33.79 | PB | ||||||||||
Finale 2 16.5. | 16.5. | ||||||||||||||
1 | Hannah Wittman Hannah Wittman | USA | 4:26.65 | PB | |||||||||||
2 | Julie MathisenJulie Mathisen ('93) | 93 | NOR | 4:27.38 | |||||||||||
K 5000 m 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||
6 | Anna Reddin Anna Reddin ('92) | 92 | IRL | 17:31.96 | |||||||||||
7 | Una Britton Una Britton ('90) | 90 | IRL | 17:33.34 | |||||||||||
K 10000 m 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||
1 | Una Britton Una Britton ('90) | 90 | IRL | 35:44.90 | |||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 16.5. Vind: 0.0 Finale A Finale | 16.5. | Vind: 0.0 | |||||||||||||
1 | Amber Hughes Amber Hughes ('94) | 94 | USA | 13.27 | PB | ||||||||||
2 | LaDonna Caston LaDonna Caston | USA | 13.50 | ||||||||||||
3 | Myiah Johnson Myiah Johnson | USA | 13.79 | ||||||||||||
4 | Crystal Williams Crystal Williams | USA | 14.10 | ||||||||||||
5 | Katie Ryan Katie Ryan | USA | 14.12 | ||||||||||||
Indledende heats | 15.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 15.5. Vind: +1.5 | 15.5. | Vind: +1.5 | |||||||||||||
1 | LaDonna Caston LaDonna Caston | USA | 13.51 | ||||||||||||
2 | Amia Butler Amia Butler | USA | 14.25 | SB | |||||||||||
3 | Maya Ramsey Maya Ramsey | USA | 14.28 | PB | |||||||||||
Indledende 2 15.5. Vind: +2.1 | 15.5. | Vind: +2.1 | |||||||||||||
1 | Amber Hughes Amber Hughes ('94) | 94 | USA | 13.26 | w | ||||||||||
2 | Lashea Shaw Lashea Shaw ('93) | 93 | USA | 14.29 | w | ||||||||||
Indledende 3 15.5. Vind: +1.8 | 15.5. | Vind: +1.8 | |||||||||||||
1 | Myiah Johnson Myiah Johnson | USA | 13.76 | PB | |||||||||||
2 | Katie Ryan Katie Ryan | USA | 13.86 | PB | |||||||||||
3 | Crystal Williams Crystal Williams | USA | 14.01 | PB | |||||||||||
K 400 m hæk 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||
1 | Kayla Pryor Kayla Pryor | USA | 1:00.18 | PB | |||||||||||
5 | Megan Kiely Megan Kiely ('94) | 94 | IRL | 1:04.33 | SB | ||||||||||
Indledende ? 15.5. | 15.5. | ||||||||||||||
Megan Kiely Megan Kiely ('94) | 94 | IRL | 1:04.53 | SB | |||||||||||
K Højdespring 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||
1 | Imani Davis Imani Davis ('97) | 97 | USA | 1.73 | PB | ||||||||||
K Stangspring 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||
1 | Annemarie Reid Annemarie Reid | USA | 3.82 | ||||||||||||
K Længdespring 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||
1 | Chancis Jones Chancis Jones | USA | 6.29 | w | +3.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Clairwin Dameus Clairwin Dameus ('94) | 94 | USA | 6.16 | +1.3 | SB | |||||||||
3 | Kaylnn Pitts Kaylnn Pitts ('95) | 95 | USA | 6.10 | +1.9 | PB | |||||||||
4 | Ashley Conway Ashley Conway | USA | 6.04 | w | +2.3 | ||||||||||
5 | Jessica Brown Jessica Brown ('93) | 93 | USA | 6.00 | w | +2.2 | |||||||||
K Trespring 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||
1 | Amber Hughes Amber Hughes ('94) | 94 | USA | 12.90 | PB | ||||||||||
2 | Kaylnn Pitts Kaylnn Pitts ('95) | 95 | USA | 12.80 | +0.5 | ||||||||||
Kiara Austin Kiara Austin | USA | NM | |||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||
1 | Kayla Gutierrez Kayla Gutierrez ('93) | 93 | USA | 14.84 | PB | ||||||||||
2 | Sarah Hall Sarah Hall ('93) | 93 | USA | 14.17 | |||||||||||
3 | Bryn Buckwalter Bryn Buckwalter | USA | 14.13 | ||||||||||||
4 | Tonia Pratt Tonia Pratt ('93) | 93 | USA | 14.04 | |||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||
1 | Tonia Pratt Tonia Pratt ('93) | 93 | USA | 52.22 | PB | ||||||||||
2 | Kayla Gutierrez Kayla Gutierrez ('93) | 93 | USA | 49.02 | |||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||
1 | Elizabeth Hampl Elizabeth Hampl | USA | 57.30 | ||||||||||||
2 | Kayla Gutierrez Kayla Gutierrez ('93) | 93 | USA | 55.64 | |||||||||||
3 | Tonia Pratt Tonia Pratt ('93) | 93 | USA | 55.50 | |||||||||||
Clare Sobon Clare Sobon ('92) | 92 | USA | NM | ||||||||||||
K Syvkamp 16.5. Finale A Finale | 16.5. | ||||||||||||||
1 | Clairwin Dameus Clairwin Dameus ('94) | 94 | USA | 5396 | SB | ||||||||||
|