Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Aarhus: 23.6.2009
Vælg mænd discipliner
Vælg kvinder discipliner
100 m
400 m
800 m
1500 m
5000 m
Stangspring
Længdespring
Kuglestød 7.26 kg
Spydkast 800 gram
Head to head
×
Seneste resultater
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open