Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: 31.5.2015

M 100 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.97
  
 SB
Lukas BredoLukas Bredo ('97)BAK11.09
  
 PB
Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik11.28
  
 PB
Philip ReynoldsPhilip Reynolds ('96)Sparta11.32
  
 SB
Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)Sparta / CUB11.48
  
 PB
Vincent PlasVincent Plas ('01)Sparta11.95
  
 PB
Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik12.13
  
 
Mads HolmMads Holm ('99)Sparta12.22
  
 SB
Gabriel LaustenGabriel Lausten Sparta12.46
  
 
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik13.01
  
 PB
Oskar RømerOskar Rømer BAK13.12
  
 PB
Hans B. FalkenbergHans B. Falkenberg KIF13.15
  
 
Adam BildeAdam Bilde ('01)Holte Atletik13.18
  
 PB
Jacob W. JensenJacob W. Jensen KIF13.34
  
 PB
Cami EsfandiariCami Esfandiari ('02)Holte Atletik13.39
  
 PB
Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)Odense Atletik 13.59
  
 PB
Valdemar NielsenValdemar Nielsen ('02)BAK14.34
  
 
Sebastian HansenSebastian Hansen ('01)Hvidovre AM14.65
  
 SB
Johan Chr HolstJohan Chr Holst ('03)Amager AC14.98
  
 PB
M 300 m    

Finale A

Finale
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta35.51
  
 PB
William DevantierWilliam Devantier Sparta38.43
  
 PB
Jonathan MakwarthJonathan Makwarth KIF40.88
  
 PB
Gabriel LaustenGabriel Lausten Sparta41.05
  
 SB
Jonathan MogensenJonathan Mogensen Amager AC42.02
  
 PB
Simon BergquistSimon Bergquist ('01)Greve Atletik44.06
  
 PB
Oskar RømerOskar Rømer BAK44.12
  
 PB
Adam BildeAdam Bilde ('01)Holte Atletik44.53
  
 PB
Jacob W. JensenJacob W. Jensen KIF44.94
  
 PB
William ElmerWilliam Elmer ('02)Greve Atletik48.59
  
 PB
Peter Agerlund ChristensenPeter Agerlund Christensen ('03)DELTA48.75
  
 PB
Lucas SoulierLucas Soulier ('02)Sparta48.96
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
Philip ReynoldsPhilip Reynolds ('96)Sparta51.39
  
 SB
Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik52.39
  
 PB
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta53.32
  
 SB
Lukas BredoLukas Bredo ('97)BAK53.43
  
 SB
Mathias AstrupMathias Astrup ('99)Greve Atletik54.21
  
 
Fuad Ahmad RagaFuad Ahmad Raga ('96)Sparta55.64
  
 PB
Simon HolstSimon Holst ('98)Amager AC1:00.19
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
William DevantierWilliam Devantier Sparta2:07.30
  
 
Jonathan MogensenJonathan Mogensen Amager AC2:14.91
  
 SB
Jonathan MakwarthJonathan Makwarth KIF2:19.94
  
 PB
Sebastian NielsenSebastian Nielsen Sparta2:20.45
  
 
Simeon Ratton HjortSimeon Ratton Hjort Greve Atletik2:20.68
  
 PB
Villads SchouVillads Schou ('01)KIF2:23.69
  
 
Mathias SikoraMathias Sikora Hvidovre AM2:27.95
  
 
Julius Lunde SøgaardJulius Lunde Søgaard Holte Atletik2:31.07
  
 PB
Oscar RiisOscar Riis ('03)BAK2:34.32
  
 PB
Kristian Brammer CarstensenKristian Brammer Carstensen ('01)BAK2:35.52
  
 
Sebastian HansenSebastian Hansen ('01)Hvidovre AM2:38.28
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
Lukas JensenLukas Jensen ('97)BAK4:24.47
  
 SB
Victor HastrupVictor Hastrup ('96)Sparta4:30.71
  
 
Raiey Samson BoboshaRaiey Samson Bobosha ('96)Sparta4:36.23
  
 PB
Louis HermannLouis Hermann ('99)Sparta4:40.87
  
 
Henning ElmerHenning Elmer ('99)Greve Atletik4:47.76
  
 PB
Mikkel JuulMikkel Juul ('99)Greve Atletik5:21.07
  
 PB
M 3000 m    

Finale A

Finale
Mathias SikoraMathias Sikora Hvidovre AM10:13.15
  
 SB
Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta10:23.31
  
 PB
Linus LindquistLinus Lindquist ('02)Sparta10:28.92
  
 SB
Kristian Brammer CarstensenKristian Brammer Carstensen ('01)BAK10:30.74
  
 SB
Villads SchouVillads Schou ('01)KIF10:41.63
  
 PB
Marcus RøllingMarcus Rølling ('03)Sparta10:56.13
  
 PB
Julius Lunde SøgaardJulius Lunde Søgaard Holte Atletik11:15.10
  
 PB
Rasmus BaltzersenRasmus Baltzersen ('02)BAC11:33.96
  
 PB
Laurits Hytting FiigLaurits Hytting Fiig Greve Atletik11:36.18
  
 PB
Mads MørchMads Mørch ('01)Holte Atletik11:59.43
  
 PB
M 5000 m    

Finale A

Finale
Thor Bendix MadsenThor Bendix Madsen ('99)KTK8616:52.92
  
 SB
Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)BAK17:21.93
  
 
Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)Odense Atletik 17:53.63
  
 
Peter BeckPeter Beck ('99)Greve Atletik20:32.92
  
 PB
M 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
Emil FrændeEmil Frænde Sparta15.22
  
 SB
Marius Hytholm Alex PetersenMarius Hytholm Alex Petersen ('01)Holte Atletik16.62
  
 PB
Peter M. AdamsenPeter M. Adamsen KIF17.52
  
 SB
Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta17.55
  
 PB
Mads SimonsenMads Simonsen DELTA17.73
  
 PB
Simeon Ratton HjortSimeon Ratton Hjort Greve Atletik18.76
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
Kenneth PedersenKenneth Pedersen ('97)Greve Atletik1.87
  
 
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta1.84
  
 
Andreas Sandfeld HansenAndreas Sandfeld Hansen ('99)Sparta1.78
  
 PB
Johan K. ThomsenJohan K. Thomsen ('97)BAK1.70
  
 SB
Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)Sparta1.65
  
 SB
Marius Hytholm Alex PetersenMarius Hytholm Alex Petersen ('01)Holte Atletik1.60
  
 
Villads ClausenVillads Clausen ('98)Amager AC1.60
  
 
Oskar LundinOskar Lundin ('99)Sparta1.55
  
 
Magne Vethal KanneworffMagne Vethal Kanneworff KIF1.50
  
 
Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)Sparta1.45
  
 PB
Nikolai Lysholdt PetersenNikolai Lysholdt Petersen ('01)Sparta1.45
  
 PB
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta1.40
  
 
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta1.35
  
 
Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC1.30
  
 
Rasmus BaltzersenRasmus Baltzersen ('02)BAC1.30
  
 =PB
M Stangspring    

Finale A

Finale
Oliver DurafourOliver Durafour ('97)BAK4.40
  
 =PB
Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)Sparta4.20
  
 PB
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta4.10
  
 =PB
Kristian KolbyeKristian Kolbye ('96)Amager AC3.90
  
 
Peter M. AdamsenPeter M. Adamsen KIF3.40
  
 =PB
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta3.40
  
 PB
Frederik Engborg ThedeFrederik Engborg Thede Sparta3.00
  
 PB
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta3.00
  
 PB
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta2.80
  
 PB
Nikolai Lysholdt PetersenNikolai Lysholdt Petersen ('01)Sparta2.60
  
 
Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC2.10
  
 =PB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik2.10
  
 SB
Thor WiskumThor Wiskum ('02)Holte Atletik1.70
  
 PB
Oliver LumholdtOliver Lumholdt ('01)BAK1.50
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta7.72 w
+2.5
  
 
Jannick HansenJannick Hansen ('92)Sparta7.30 w
+2.3
  
 
Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik6.66
+1.8
  
 =PB
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta6.60
-0.1
  
 SB
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta6.36
0.0
  
 PB
Emil FrændeEmil Frænde Sparta6.23
0.0
  
 PB
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)BAK6.03
0.0
  
 
Jens RaabymagleJens Raabymagle ('99)Sparta5.98
-1.8
  
 SB
Mads HolmMads Holm ('99)Sparta5.94
-0.2
  
 SB
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta5.71
+1.6
  
 PB
Joachim MunksgaardJoachim Munksgaard ('97)Amager AC5.63
0.0
  
 SB
Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik5.46
0.0
  
 PB
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik5.05
-0.4
  
 PB
Simon BergquistSimon Bergquist ('01)Greve Atletik5.04
0.0
  
 PB
Hans B. FalkenbergHans B. Falkenberg KIF4.67
-1.2
  
 
Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)Sparta4.59
+1.6
  
 
Lucas BunchLucas Bunch Sparta4.56
-0.7
  
 
Peter Agerlund ChristensenPeter Agerlund Christensen ('03)DELTA4.37
-1.3
  
 PB
Johan Chr HolstJohan Chr Holst ('03)Amager AC4.18
+0.3
  
 PB
Nikolai Kragh SteenbergNikolai Kragh Steenberg ('03)BAK4.04
-0.8
  
 PB
Lauritz Peter TimmLauritz Peter Timm ('03)DELTA3.82
-0.5
  
 PB
M Trespring    

Finale A

Finale
Henning ElmerHenning Elmer ('99)Greve Atletik12.11
+0.1
  
 PB
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Greve Atletik11.90
-2.7
  
 PB
Daniel Kwadow KorangDaniel Kwadow Korang ('96)Sparta11.90
-2.3
  
 SB
Jens RaabymagleJens Raabymagle ('99)Sparta11.84
-0.8
  
 PB
Oliver DurafourOliver Durafour ('97)BAK11.28
-0.5
  
 SB
M Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
Carl C. ØsterbyCarl C. Østerby ('97)Greve Atletik12.24
  
 
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Mads LundMads Lund Sparta45.97
  
 PB
Alexander HaugebyAlexander Haugeby Sparta38.18
  
 PB
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK38.04
  
 PB
Laurits Hytting FiigLaurits Hytting Fiig Greve Atletik31.07
  
 PB
Edvard Restorff-LiliegreenEdvard Restorff-Liliegreen KIF27.59
  
 PB
Nicolas FjellerupNicolas Fjellerup ('01)Holte Atletik25.35
  
 PB
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik19.29
  
 
Magnus Ravn HercheMagnus Ravn Herche ('03)Amager AC16.29
  
 PB
Lauritz Peter TimmLauritz Peter Timm ('03)DELTA11.04
  
 PB
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta42.37
  
 PB
Stefan Miang MortensenStefan Miang Mortensen ('96)Sparta42.10
  
 
Albert KuhlmannAlbert Kuhlmann ('97)Sparta36.40
  
 PB
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta34.34
  
 PB
Steffen SjørslevSteffen Sjørslev ('97)Greve Atletik30.91
  
 PB
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK29.76
  
 PB
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta28.98
  
 PB
Magnus BessingMagnus Bessing ('98)BAK28.85
  
 SB
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik39.92
  
 
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK37.19
  
 
Bjørn Van OvereemBjørn Van Overeem Sparta35.59
  
 
Vitus Lei HansgaardVitus Lei Hansgaard ('01)Sparta25.89
  
 PB
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta23.47
  
 PB
Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA19.11
  
 PB
Magnus Ravn HercheMagnus Ravn Herche ('03)Amager AC9.55
  
 PB
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Frederik CarlssonFrederik Carlsson ('97)BAK44.82
  
 PB
August Nabe HallbergAugust Nabe Hallberg ('98)Sparta / EST44.49
  
 PB
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK39.98
  
 PB
Kristian KolbyeKristian Kolbye ('96)Amager AC33.38
  
 SB
Thomas HolmThomas Holm ('99)Greve Atletik32.32
  
 PB
Mads ChristiansenMads Christiansen ('97)Sparta28.14
  
 
Mikkel Lysholt PetersenMikkel Lysholt Petersen ('97)Sparta25.88
  
 PB
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Mads LundMads Lund Sparta43.70
  
 SB
Vitus Lei HansgaardVitus Lei Hansgaard ('01)Sparta41.80
  
 
Christian CorneliusChristian Cornelius Sparta34.27
  
 
Mads SimonsenMads Simonsen DELTA31.62
  
 PB
Kasper ClausenKasper Clausen KIF31.23
  
 PB
William ElmerWilliam Elmer ('02)Greve Atletik28.36
  
 PB
Ludvig Hytting FiigLudvig Hytting Fiig ('02)Greve Atletik23.30
  
 PB
Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC22.92
  
 PB
Oliver LumholdtOliver Lumholdt ('01)BAK19.83
  
 PB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
Steffen SjørslevSteffen Sjørslev ('97)Greve Atletik50.01
  
 PB
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)BAK48.41
  
 PB
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta41.69
  
 PB
Albert KuhlmannAlbert Kuhlmann ('97)Sparta35.15
  
 PB
Oskar LundinOskar Lundin ('99)Sparta33.24
  
 PB
K 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Liv Didi PedersenLiv Didi Pedersen ('97)KIF12.66
  
 
Kamille Busch HansenKamille Busch Hansen Hvidovre AM12.95
  
 
Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta13.08
  
 SB
Mathilde YttesenMathilde Yttesen ('01)Amager AC13.15
  
 PB
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)Sparta13.18
  
 PB
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta13.31
  
 
Vibeke Falbe HansenVibeke Falbe Hansen Helsingør IF13.38
  
 SB
Mathilde Søndergaard JepsenMathilde Søndergaard Jepsen ('99)Sparta13.48
  
 PB
Viktoria DommerViktoria Dommer ('01)Sparta13.50
  
 PB
Isa B RichIsa B Rich ('98)KIF13.51
  
 PB
Naja VintherNaja Vinther Helsingør IF13.52
  
 PB
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta13.67
  
 PB
Smilla DueSmilla Due ('99)DELTA13.78
  
 PB
Isabella JuulIsabella Juul Sparta13.86
  
 PB
Nanna AndersenNanna Andersen Sparta13.90
  
 SB
Emma LandbergEmma Landberg ('02)Frederiksberg IF13.92
  
 PB
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta13.93
  
 PB
Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)Sparta13.93
  
 
Ditte HansenDitte Hansen Greve Atletik13.96
  
 PB
Agnes BøgAgnes Bøg BAC13.97
  
 SB
Ya Chernoh KamaraYa Chernoh Kamara KIF14.48
  
 SB
Simone LodahlSimone Lodahl ('98)DELTA14.52
  
 SB
Trine Marie ThostrupTrine Marie Thostrup ('01)DELTA15.23
  
 SB
Julie SvareJulie Svare ('03)Amager AC15.77
  
 PB
K 300 m    

Finale A

Finale
Viktoria DommerViktoria Dommer ('01)Sparta42.16
  
 PB
Sarah Sveistrup DahlSarah Sveistrup Dahl Sparta42.66
  
 PB
Rose Cathrine DueRose Cathrine Due BAC42.86
  
 PB
Laura Haslund-ChristensenLaura Haslund-Christensen ('01)Frederiksberg IF43.54
  
 PB
Frederikke Von BenzonFrederikke Von Benzon ('01)KIF44.52
  
 PB
Naja VintherNaja Vinther Helsingør IF45.02
  
 PB
Kristine KruseKristine Kruse ('02)DELTA45.78
  
 PB
Cecilie Anna NæsbyCecilie Anna Næsby Sparta45.84
  
 
Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta46.04
  
 PB
Josefine RasanderJosefine Rasander ('01)BAK47.27
  
 PB
Lilja H. PovlsenLilja H. Povlsen ('01)KIF47.67
  
 PB
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik48.64
  
 PB
Laura WittLaura Witt ('01)BAK50.79
  
 PB
Clara Lund-SørensenClara Lund-Sørensen ('02)Amager AC51.28
  
 PB
Filippa DueFilippa Due ('03)DELTA58.19
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta59.46
  
 PB
Julia SeixasJulia Seixas ('96)KIF1:02.04
  
 SB
Karoline MangorKaroline Mangor ('98)Sparta1:03.41
  
 PB
Johanne Wiedemann SimonsenJohanne Wiedemann Simonsen ('99)Sparta1:04.36
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta2:22.83
  
 PB
Laura Haslund-ChristensenLaura Haslund-Christensen ('01)Frederiksberg IF2:27.43
  
 PB
Frida SchledermannFrida Schledermann ('01)Sparta2:28.67
  
 PB
Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF2:29.15
  
 PB
Majken LützenMajken Lützen ('03)BAK2:29.67
  
 PB
Mira Aamann-ChristensenMira Aamann-Christensen KIF2:30.89
  
 PB
Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)Sparta2:32.71
  
 PB
Agnes BøgAgnes Bøg BAC2:34.60
  
 PB
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM2:36.66
  
 
Kristine KruseKristine Kruse ('02)DELTA2:36.99
  
 PB
Cecilie BoesdalCecilie Boesdal ('01)Sparta2:38.89
  
 SB
Mariam ElouamariMariam Elouamari ('01)KIF2:42.46
  
 
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik2:52.69
  
 PB
Clara Lund-SørensenClara Lund-Sørensen ('02)Amager AC2:52.90
  
 PB
Jasmin HenriksenJasmin Henriksen ('03)Greve Atletik2:58.21
  
 PB
Marie Noa HolmarkMarie Noa Holmark ('03)DELTA3:18.76
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
Augusta KorsgaardAugusta Korsgaard ('97)Sparta5:17.83
  
 
Julia SeixasJulia Seixas ('96)KIF5:25.42
  
 PB
Astrid BagerAstrid Bager ('99)Sparta5:26.66
  
 
Vera Dam KaagaardVera Dam Kaagaard ('99)DELTA5:26.83
  
 PB
K 3000 m    

Finale A

Finale
Nikoline Høegh Ørum-NielsenNikoline Høegh Ørum-Nielsen ('02)Sparta10:39.47
  
 PB
Matilde WillerMatilde Willer Sparta11:03.27
  
 SB
Amanda Gerner AmalooAmanda Gerner Amaloo Sparta11:14.87
  
 SB
Lærke Natascha LundLærke Natascha Lund ('01)Sparta11:16.35
  
 PB
Katinka Valentin HaldKatinka Valentin Hald Frederiksberg IF12:00.42
  
 PB
Agnes RoldAgnes Rold ('02)Holte Atletik12:01.89
  
 SB
Laura H. WeichmannLaura H. Weichmann ('02)KIF12:02.50
  
 PB
Tine ØstergaardTine Østergaard BAC12:02.85
  
 PB
Maya HaghfeltMaya Haghfelt Helsingør IF12:03.89
  
 
Frida Maj Bach SeitzbergFrida Maj Bach Seitzberg ('01)Frederiksberg IF12:19.79
  
 SB
Mathilde Grønlund RasmussenMathilde Grønlund Rasmussen ('03)BAK12:34.58
  
 PB
Anna BrinkmannAnna Brinkmann ('02)Amager AC13:34.89
  
 PB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik14:08.00
  
 SB
Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA14:20.11
  
 PB
Anna Møller MandalAnna Møller Mandal ('03)Greve Atletik14:25.84
  
 PB
Julie SvareJulie Svare ('03)Amager AC14:29.44
  
 PB
K 5000 m    

Finale A

Finale
Clara KallClara Kall ('99)HMRC17:57.09
  
 SB
Isabella SheldonIsabella Sheldon ('97)Sparta19:46.12
  
 
Vera Dam KaagaardVera Dam Kaagaard ('99)DELTA19:48.61
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +2.3

Finale A

Finale
Vind: +2.3
Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta15.40 w
  
 
Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta16.04 w
  
 
Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta16.91 w
  
 
Klara EigtvedKlara Eigtved ('99)KIF17.17 w
  
 
K 80 m hæk 76.2 cm    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen Sparta12.61
  
 
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta12.65 w
  
 
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik12.83
  
 PB
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)BAC13.50 w
  
 
Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta13.79 w
  
 
Améli KamppAméli Kampp ('01)Sparta13.82 w
  
 
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta13.91
  
 PB
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA14.17
  
 PB
Ellen Eva BalslevEllen Eva Balslev ('01)KIF14.25
  
 PB
Cirkeline HindsbergCirkeline Hindsberg ('02)Greve Atletik15.04 w
  
 
Kaisa Berenth SchunckKaisa Berenth Schunck ('01)Frederiksberg IF15.18 w
  
 
Frida Maj Bach SeitzbergFrida Maj Bach Seitzberg ('01)Frederiksberg IF16.18 w
  
 
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK16.24 w
  
 
Regitze FriisRegitze Friis ('02)Amager AC16.29 w
  
 
Steffani SørensenSteffani Sørensen ('02)Amager AC18.76 w
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
Alice Kirk DamsgaardAlice Kirk Damsgaard ('01)Sparta1.53
  
 =PB
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen Sparta1.50
  
 
Mathilde Søndergaard JepsenMathilde Søndergaard Jepsen ('99)Sparta1.50
  
 
Ellen Geckler FriborgEllen Geckler Friborg BAC1.47
  
 PB
Sofie RasmussenSofie Rasmussen KIF1.44
  
 SB
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK1.44
  
 
Flora ChalmerFlora Chalmer ('03)Sparta1.44
  
 PB
Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta1.41
  
 
Mathilde YttesenMathilde Yttesen ('01)Amager AC1.41
  
 
Rikke ThomsenRikke Thomsen Helsingør IF1.35
  
 PB
Rita WilckeRita Wilcke ('99)KIF1.35
  
 SB
Fie HoffmanFie Hoffman Greve Atletik1.30
  
 
Josefine Bach Jensen BangJosefine Bach Jensen Bang BAC1.30
  
 
Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF1.30
  
 PB
Josefine RasanderJosefine Rasander ('01)BAK1.30
  
 PB
Nicoline LandgreenNicoline Landgreen ('01)Greve Atletik1.30
  
 PB
Kaisa Berenth SchunckKaisa Berenth Schunck ('01)Frederiksberg IF1.30
  
 PB
Smilla DueSmilla Due ('99)DELTA1.25
  
 PB
Ellen Eva BalslevEllen Eva Balslev ('01)KIF1.20
  
 
Mille Majkjær MikkelsenMille Majkjær Mikkelsen ('02)Amager AC1.10
  
 
Filippa DueFilippa Due ('03)DELTA1.05
  
 PB
K Stangspring    

Finale A

Finale
Mira GuldbrandsenMira Guldbrandsen ('98)Sparta3.40
  
 SB
Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta3.40
  
 PB
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK3.00
  
 
Selma StaunSelma Staun Sparta2.90
  
 PB
Maria Pico KjeldsenMaria Pico Kjeldsen Greve Atletik2.80
  
 =PB
Nicola MallingNicola Malling ('01)Sparta2.40
  
 =PB
Anna Sofie FrændeAnna Sofie Frænde ('01)Sparta2.20
  
 PB
Line RefsgaardLine Refsgaard BAK2.10
  
 PB
Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA2.00
  
 PB
Josefine Bach Jensen BangJosefine Bach Jensen Bang BAC2.00
  
 SB
Freja PetersenFreja Petersen ('02)DELTA2.00
  
 PB
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta1.50
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta5.45
+1.8
  
 PB
Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta5.37
+1.9
  
 SB
Simone HjortSimone Hjort ('99)Sparta5.36
-0.5
  
 PB
Ellen Geckler FriborgEllen Geckler Friborg BAC5.19
-0.6
  
 
Sofie RasmussenSofie Rasmussen KIF5.16
+1.4
  
 SB
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)Sparta5.12
0.0
  
 PB
Liv Didi PedersenLiv Didi Pedersen ('97)KIF4.96
+0.2
  
 SB
Vibeke Falbe HansenVibeke Falbe Hansen Helsingør IF4.79
+1.0
  
 SB
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta4.73
-2.6
  
 PB
Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)Sparta4.67
-0.8
  
 
Johanne Wiedemann SimonsenJohanne Wiedemann Simonsen ('99)Sparta4.67
+1.6
  
 
Sara VardarSara Vardar Sparta4.53
-1.7
  
 
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta4.52 w
+4.0
  
 
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta4.50
-1.1
  
 PB
Vibha SorenVibha Soren ('01)KIF4.49 w
+3.5
  
 
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA4.45
-3.7
  
 PB
Vibha SorenVibha Soren ('01)KIF4.37
-2.4
  
 PB
Andrea HolmAndrea Holm ('01)Frederiksberg IF4.21
+1.0
  
 PB
Esther ArceEsther Arce ('02)Amager AC4.12
+1.6
  
 PB
Oline WintherOline Winther Frederiksberg IF4.07
-1.4
  
 SB
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK4.06
-2.0
  
 PB
Marie Kruse JensenMarie Kruse Jensen ('99)DELTA3.77 w
+2.4
  
 
Gabrielle NielsenGabrielle Nielsen ('02)Greve Atletik3.74
+0.3
  
 PB
Marie Kruse JensenMarie Kruse Jensen ('99)DELTA3.68
0.0
  
 
Steffani SørensenSteffani Sørensen ('02)Amager AC3.54
-1.7
  
 PB
Marie Noa HolmarkMarie Noa Holmark ('03)DELTA3.11
-3.6
  
 PB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta10.90
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF10.80
  
 
Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM10.53
  
 PB
Fie HoffmanFie Hoffman Greve Atletik9.05
  
 SB
Feline ChristensFeline Christens BAC8.97
  
 
Victoria S. JørgensenVictoria S. Jørgensen BAK8.79
  
 
Alice Kirk DamsgaardAlice Kirk Damsgaard ('01)Sparta8.11
  
 PB
Lilja H. PovlsenLilja H. Povlsen ('01)KIF8.07
  
 SB
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta7.91
  
 PB
Liva Johanne VilhelmsenLiva Johanne Vilhelmsen ('02)Sparta7.87
  
 PB
Trine Marie ThostrupTrine Marie Thostrup ('01)DELTA6.97
  
 PB
Laura KarstenskovLaura Karstenskov ('02)Sparta6.89
  
 PB
Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Sparta6.84
  
 
Esther ArceEsther Arce ('02)Amager AC6.69
  
 PB
Freja PetersenFreja Petersen ('02)DELTA4.25
  
 PB
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM32.34
  
 PB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF28.25
  
 
Mathilde ByrgesenMathilde Byrgesen DELTA26.89
  
 
Feline ChristensFeline Christens BAC26.20
  
 
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM24.72
  
 
Victoria S. JørgensenVictoria S. Jørgensen BAK24.37
  
 
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta23.64
  
 PB
Rebecca NielsenRebecca Nielsen BAK21.32
  
 
Caroline Tarrasson HansenCaroline Tarrasson Hansen Sparta20.87
  
 PB
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta19.65
  
 
Mathilde HammerumMathilde Hammerum Greve Atletik19.20
  
 PB
Marie E. Molander PedersenMarie E. Molander Pedersen ('01)Frederiksberg IF16.50
  
 
Emilie BankEmilie Bank ('02)Sparta15.47
  
 PB
Rikke ThomsenRikke Thomsen Helsingør IF14.38
  
 PB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Amanda Lillevang RasmussenAmanda Lillevang Rasmussen ('97)Sparta33.58
  
 
Cecilia KaderkovaCecilia Kaderkova ('99)Sparta23.24
  
 PB
Viktoria AndersenViktoria Andersen ('98)DELTA18.54
  
 PB
Isa B RichIsa B Rich ('98)KIF17.11
  
 PB
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Amanda Lillevang RasmussenAmanda Lillevang Rasmussen ('97)Sparta42.65
  
 PB
Cecilia KaderkovaCecilia Kaderkova ('99)Sparta38.56
  
 PB
Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF25.86
  
 PB
Simone LodahlSimone Lodahl ('98)DELTA22.46
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Mathilde Boye NielsenMathilde Boye Nielsen Helsingør IF29.66
  
 PB
Caroline Tarrasson HansenCaroline Tarrasson Hansen Sparta29.56
  
 PB
Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta27.97
  
 
Frederikke Von BenzonFrederikke Von Benzon ('01)KIF24.90
  
 PB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik22.55
  
 
Rikke NeubertRikke Neubert BAC22.46
  
 PB
Andrea HolmAndrea Holm ('01)Frederiksberg IF22.42
  
 PB
Helena MatzHelena Matz ('02)BAK21.98
  
 PB
Alberte LodahlAlberte Lodahl ('01)DELTA20.24
  
 PB
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta20.16
  
 PB
Anna BrinkmannAnna Brinkmann ('02)Amager AC17.97
  
 PB
Regitze FriisRegitze Friis ('02)Amager AC16.70
  
 PB
Anna Sofie FrændeAnna Sofie Frænde ('01)Sparta14.31
  
 SB
Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Sparta13.64
  
 PB
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Benedicte HeegaardBenedicte Heegaard ('97)Sparta35.23
  
 
Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta32.22
  
 PB
Rita WilckeRita Wilcke ('99)KIF26.89
  
 
Marie Kruse JensenMarie Kruse Jensen ('99)DELTA18.99
  
 PB
P15 3000 m    

Finale A

Finale
1Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh Sparta9:59.19
  
 PB

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020