Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Sopot POL: 18th Grand Prix Sopot, Memorial Janusz Sidło 27.6.2015

M 100 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1
Kim Collins
Kim Collins ('76)
SKN10.20
  
 
2
Akani Simbine
Akani Simbine ('93)
RSA10.23
  
 
3
Danny Talbot
Danny Talbot ('91)
GBR10.37
  
 
4
Przemysław Słowikowski
Przemysław Słowikowski ('93)
POL10.52
  
 
5
Remigiusz Olszewski
Remigiusz Olszewski ('92)
POL10.53
  
 SB
6
Patrick Chinedu Ike
Patrick Chinedu Ike ('84)
NGR10.59
  
 
7
Kamil Masztak
Kamil Masztak ('84)
POL10.61
  
 
8
Dariusz Kuć
Dariusz Kuć ('86)
POL10.69
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1
Kim Collins
Kim Collins ('76)
SKN10.32
  0.132
 
2
Przemysław Słowikowski
Przemysław Słowikowski ('93)
POL10.45
  0.131
 PB
3
Kamil Masztak
Kamil Masztak ('84)
POL10.51
  0.120
 
4
Krzysztof Grześkowiak
Krzysztof Grześkowiak ('93)
POL10.67
  0.148
 
5
Tomasz Kluczyński
Tomasz Kluczyński ('93)
POL11.05
  0.210
 
6
Kamil Karnas
Kamil Karnas ('93)
POL11.07
  0.124
 PB
Indledende 2
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1
Akani Simbine
Akani Simbine ('93)
RSA10.27
  0.167
 
2
Danny Talbot
Danny Talbot ('91)
GBR10.33
  0.151
 SB
3
Dariusz Kuć
Dariusz Kuć ('86)
POL10.66
  0.143
 
4
Marcin Londzin
Marcin Londzin ('92)
POL10.84
  0.139
 
5
Marcin Milian
Marcin Milian ('95)
POL10.92
  0.146
 
Mateusz Jędrusik
Mateusz Jędrusik ('91)
POL DNF
  0.195
 
Indledende 3
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1
Remigiusz Olszewski
Remigiusz Olszewski ('92)
POL10.60
  0.134
 SB
2
Patrick Chinedu Ike
Patrick Chinedu Ike ('84)
NGR10.62
  0.147
 
3
Adam Pawłowski
Adam Pawłowski ('92)
POL10.71
  0.188
 
4
Joel Fearon
Joel Fearon ('88)
GBR10.73
  0.152
 SB
5
Jakub Adamski
Jakub Adamski ('87)
POL10.79
  0.055
 
6
Bartosz Lewandowski
Bartosz Lewandowski ('93)
POL10.90
  0.285
 
7
Arnold Zdebiak
Arnold Zdebiak ('93)
POL11.00
  0.130
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Nijel Amos
Nijel Amos ('94)
BOT45.74
  0.297
 SB
2
Conrad Williams
Conrad Williams ('82)
GBR46.06
  0.278
 
3
Terrence Agard
Terrence Agard ('90)
NED46.22
  0.253
 
4
Rafał Omelko
Rafał Omelko ('89)
POL46.28
  0.251
 SB
5
Kacper Kozłowski
Kacper Kozłowski ('86)
POL46.56
  0.160
 SB
6
Pieter Conradie
Pieter Conradie ('94)
RSA46.66
  0.173
 
7
Mateusz Fórmański
Mateusz Fórmański ('91)
POL47.35
  0.165
 
8
Patryk Tomczak
Patryk Tomczak ('93)
POL48.16
  0.270
 
Finale B
1
Kajetan Duszyński
Kajetan Duszyński ('95)
POL46.90
  0.167
 
2
Bartłomiej Chojnowski
Bartłomiej Chojnowski ('93)
POL47.23
  0.255
 PB
3
Łukasz Ozdarski
Łukasz Ozdarski ('94)
POL47.32
  0.231
 PB
4
Tomasz Sosnowski
Tomasz Sosnowski ('93)
POL47.78
  0.231
 SB
5
Przemysław Waściński
Przemysław Waściński ('95)
POL48.03
  0.205
 SB
6
Tomasz Szmytkowski
Tomasz Szmytkowski ('93)
POL48.19
  0.284
 SB
7
Piotr Kuśnierz
Piotr Kuśnierz ('94)
POL48.48
  0.202
 
8
Mateusz Apacki
Mateusz Apacki ('92)
POL48.50
  0.193
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Nader Belhanbel
Nader Belhanbel ('94)
MAR1:46.59
  
 
2
Artur Kuciapski
Artur Kuciapski ('93)
POL1:46.73
  
 
3
Rynardt van Rensburg
Rynardt van Rensburg ('92)
RSA1:46.82
  
 
4
Abraham Rotich
Abraham Rotich ('93)
BRN1:46.86
  
 
5
Jozef Repčík
Jozef Repčík ('86)
SVK1:47.17
  
 
6
Michael Rimmer
Michael Rimmer ('86)
GBR1:47.62
  
 SB
7
Edwin Melly
Edwin Melly ('94)
KEN1:47.70
  
 
8
Karol Konieczny
Karol Konieczny ('93)
POL1:48.77
  
 
9
Artur Ostrowski
Artur Ostrowski ('88)
POL1:51.26
  
 
Henco Uys
Henco Uys ('92)
RSA DNF
  pace 50.89 400m
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Charlie Da’Vall Grice
Charlie Da’Vall Grice ('93)
GBR3:37.70
  
 SB
2
Stanislav Maslov
Stanislav Maslov ('89)
UKR3:38.02
  
 PB
3
Grzegorz Kalinowski
Grzegorz Kalinowski ('90)
POL3:38.23
  
 PB
4
Julian Matthews
Julian Matthews ('88)
NZL3:38.86
  
 SB
5
Jonathan Sawe
Jonathan Sawe ('95)
KEN3:39.01
  
 
6
Jerry Motsau
Jerry Motsau ('90)
RSA3:39.10
  
 SB
7
Dmitrijs Jurkevičs
Dmitrijs Jurkevičs ('87)
LAT3:39.16
  
 SB
8
Youssef Saad Kamel
Youssef Saad Kamel ('81)
BRN3:39.25
  
 SB
9
Dumisani Hlaselo
Dumisani Hlaselo ('89)
RSA3:40.08
  
 
10
Sebastian Smoliński
Sebastian Smoliński ('91)
POL3:41.61
  
 PB
11
Piotr Drobnik
Piotr Drobnik ('93)
POL3:42.30
  
 PB
12
Roman Kwiatkowski
Roman Kwiatkowski ('95)
POL3:44.59
  
 PB
13
Bartosz Kotłowski
Bartosz Kotłowski ('92)
POL3:45.21
  
 
14
Miłosz Borowski
Miłosz Borowski ('94)
POL3:45.72
  
 PB
15
Damian Rudnik
Damian Rudnik ('95)
POL3:46.09
  
 PB
16
Szymon Krawczyk
Szymon Krawczyk ('88)
POL3:53.11
  
 
Rantso Mokopane
Rantso Mokopane ('94)
RSA DNF
  pace 56.37 400m 1:57.96 800m
 
M 110 m hæk    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1
Artur Noga
Artur Noga ('88)
POL13.57
  0.172
 SB
2
Antonio Alkana
Antonio Alkana ('90)
RSA13.58
  0.106
 
3
Lawrence Clarke
Lawrence Clarke ('90)
GBR13.68
  0.201
 
4Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN13.84
  0.165
 
5
Hassane Fofana
Hassane Fofana ('92)
ITA13.99
  0.150
 
6
Sam Baines
Sam Baines ('91)
AUS14.08
  0.192
 
7
Ruan de Vries
Ruan de Vries ('86)
RSA14.34
  0.148
 
8
Patryk Bachar
Patryk Bachar ('92)
POL14.37
  0.186
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -1.1
Vind: -1.1
1
Artur Noga
Artur Noga ('88)
POL13.72
  0.154
 
2
Hassane Fofana
Hassane Fofana ('92)
ITA13.87
  0.143
 
3
Sam Baines
Sam Baines ('91)
AUS14.03
  0.170
 
4
Ruan de Vries
Ruan de Vries ('86)
RSA14.18
  0.167
 
5
Patryk Bachar
Patryk Bachar ('92)
POL14.24
  0.171
 
6
Jakub Juniewicz
Jakub Juniewicz ('93)
POL14.27
  0.127
 PB
7
Kacper Schubert
Kacper Schubert ('95)
POL14.33
  0.198
 
8
Kamil Frączek
Kamil Frączek ('94)
POL14.58
  0.176
 
Indledende 2
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1
Lawrence Clarke
Lawrence Clarke ('90)
GBR13.70
  0.128
 
2
Antonio Alkana
Antonio Alkana ('90)
RSA13.81
  0.151
 
3Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN13.93
  0.144
 
4
Maciej Wojtkowski
Maciej Wojtkowski ('88)
POL14.29
  0.168
 
5
Mikołaj Justyński
Mikołaj Justyński ('92)
POL14.39
  0.212
 
6
Dominik Staśkiewicz
Dominik Staśkiewicz ('93)
POL14.59
  0.181
 
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Patryk Dobek
Patryk Dobek ('94)
POL50.40
  0.269
 
2
Le Roux Hamman
Le Roux Hamman ('92)
RSA50.42
  0.221
 
3
Denys Nechyporenko
Denys Nechyporenko ('90)
UKR50.97
  0.291
 
4
Lucirio Francisco Garrido
Lucirio Francisco Garrido ('88)
VEN51.48
  0.220
 SB
5
Paweł Gwiazdoń
Paweł Gwiazdoń ('91)
POL52.29
  0.375
 
6
Bartosz Roznowski
Bartosz Roznowski ('89)
POL52.71
  0.219
 
7
Robert Bryliński
Robert Bryliński ('91)
POL52.76
  0.200
 SB
Emir Bekrić
Emir Bekrić ('91)
SRB DNF
  0.359
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Paweł Wojciechowski
Paweł Wojciechowski ('89)
POL5.70
  
 
 
5.52
  O
5.70
  O
5.86
XXX
     
2
Piotr Lisek
Piotr Lisek ('92)
POL5.62
  
 
 
5.42
 XO
5.62
XXO
5.70
  X
5.78
  XX
    
3
Robert Sobera
Robert Sobera ('91)
POL5.52
  
 
 
5.32
  O
5.52
  O
5.62
XXX
     
4
Hendrik Gruber
Hendrik Gruber ('86)
GER5.42
  
 
5
Karol Pawlik
Karol Pawlik ('94)
POL5.32
  
 
6
Jérôme Clavier
Jérôme Clavier ('83)
FRA5.32
  
 
7
Przemysław Czerwiński
Przemysław Czerwiński ('83)
POL5.32
  
 
8
Adam Lisiak
Adam Lisiak ('90)
POL5.12
  
 
Carlo Paech
Carlo Paech ('92)
GER NH
  
 
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Hubert Chmielak
Hubert Chmielak ('89)
POL80.42
  
 
 
74.4075.6577.22  X73.6580.42  
2
Rocco van Rooyen
Rocco van Rooyen ('92)
RSA76.78
  
 
 
73.1071.9976.7874.2274.3070.64  
3
Magnus Kirt
Magnus Kirt ('90)
EST75.97
  
 
 
75.6573.4169.2775.9774.2474.06  
4
Roberto Bertolini
Roberto Bertolini ('85)
ITA74.54
  
 
 
73.0068.1674.5470.4170.3970.62  
5
Dmytro Kosynskyy
Dmytro Kosynskyy ('89)
UKR73.74
  
 
5
Dmytro Kosynskyy
Dmytro Kosynskyy ('89)
UKR73.74
  
 
6
Kacper Oleszczuk
Kacper Oleszczuk ('94)
POL72.78
  
 
7
Paweł Rakoczy
Paweł Rakoczy ('87)
POL72.62
  
 SB
8
Krystian Bondarenko
Krystian Bondarenko ('91)
POL71.62
  
 
9
Bartosz Osewski
Bartosz Osewski ('91)
POL68.77
  
 
K 100 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1
Marika Popowicz
Marika Popowicz ('88)
POL11.50
  0.335
 
2
Ezinne Okparaebo
Ezinne Okparaebo ('88)
NOR11.58
  0.178
 
3
Anna Kiełbasińska
Anna Kiełbasińska ('90)
POL11.65
  0.152
 
4
Yekaterina Smirnova
Yekaterina Smirnova ('88)
RUS11.76
  0.201
 
5
Marta Jeschke
Marta Jeschke ('86)
POL11.77
  0.159
 
6
Katarzyna Wesołowska
Katarzyna Wesołowska ('90)
POL11.93
  0.161
 
7
Monika Szczęsna
Monika Szczęsna ('87)
POL11.96
  0.205
 SB
8
Karolina Tymińska
Karolina Tymińska ('84)
POL12.04
  0.141
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1
Anna Kiełbasińska
Anna Kiełbasińska ('90)
POL11.57
  0.122
 
2
Yekaterina Smirnova
Yekaterina Smirnova ('88)
RUS11.67
  0.192
 
3
Katarzyna Wesołowska
Katarzyna Wesołowska ('90)
POL11.92
  0.123
 
4
Karolina Tymińska
Karolina Tymińska ('84)
POL11.95
  0.141
 SB
5
Monika Szczęsna
Monika Szczęsna ('87)
POL11.97
  0.154
 SB
6
Agnieszka Ligięza-Ryś
Agnieszka Ligięza-Ryś ('86)
POL12.09
  0.151
 
7
Paulina Klawiter
Paulina Klawiter ('89)
POL12.16
  0.147
 SB
Indledende 2
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Marika Popowicz
Marika Popowicz ('88)
POL11.58
  0.253
 
2
Ezinne Okparaebo
Ezinne Okparaebo ('88)
NOR11.62
  0.171
 
3
Marta Jeschke
Marta Jeschke ('86)
POL11.73
  0.143
 
4
Zofia Wróblewska
Zofia Wróblewska ('95)
POL12.11
  0.262
 
5
Klaudia Konopko
Klaudia Konopko ('92)
POL12.20
  0.143
 
6
Kamila Ciba
Kamila Ciba ('95)
POL12.28
  0.162
 
K 200 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1
Anna Kiełbasińska
Anna Kiełbasińska ('90)
POL23.39
  0.207
 
2
Marta Jeschke
Marta Jeschke ('86)
POL23.83
  0.173
 
3
Monika Szczęsna
Monika Szczęsna ('87)
POL24.16
  0.230
 SB
4
Zofia Wróblewska
Zofia Wróblewska ('95)
POL24.17
  0.316
 
5
Martyna Dąbrowska
Martyna Dąbrowska ('94)
POL24.31
  0.225
 
6
Katarzyna Wesołowska
Katarzyna Wesołowska ('90)
POL24.47
  0.152
 
8
Małgorzata Curyło
Małgorzata Curyło ('94)
POL24.69
  0.232
 
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Patience George
Patience George ('91)
NGR52.26
  0.338
 
3
Justine Palframan
Justine Palframan ('93)
RSA52.84
  0.276
 
4
Hrystyna Stuy
Hrystyna Stuy ('88)
UKR52.85
  0.181
 SB
5
Małgorzata Hołub
Małgorzata Hołub ('92)
POL52.96
  0.250
 
6
Justyna Święty
Justyna Święty ('92)
POL53.18
  0.382
 
7
Iveta Putalová
Iveta Putalová ('88)
SVK53.60
  0.257
 
8
Ewelina Ptak
Ewelina Ptak ('87)
POL53.80
  0.175
 
Finale B
1
Iga Baumgart
Iga Baumgart ('89)
POL53.32
  0.350
 
2
Dominika Muraszewska
Dominika Muraszewska ('95)
POL54.71
  0.246
 
3
Katarzyna Chmielewska
Katarzyna Chmielewska ('94)
POL55.52
  0.171
 
4
Aleksandra Maliszewska
Aleksandra Maliszewska ('94)
POL55.89
  0.242
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Sofia Ennaoui
Sofia Ennaoui ('95)
POL2:00.57
  
 PB
2
Joanna Jóźwik
Joanna Jóźwik ('91)
POL2:00.58
  
 
3
Anastasiya Tkachuk
Anastasiya Tkachuk ('93)
UKR2:01.10
  
 
4
Maryna Arzamasova
Maryna Arzamasova ('87)
BLR2:01.62
  
 
5
Fabienne Kohlmann
Fabienne Kohlmann ('89)
GER2:02.58
  
 
6
Angelika Cichocka
Angelika Cichocka ('88)
POL2:02.82
  
 
7
Katarzyna Broniatowska
Katarzyna Broniatowska ('90)
POL2:03.04
  
 SB
8
Syntia Ellward
Syntia Ellward ('93)
POL2:03.32
  
 
9
Danuta Urbanik
Danuta Urbanik ('89)
POL2:03.72
  
 SB
10
Annet Mwanzi
Annet Mwanzi ('87)
KEN2:08.71
  
 
Olena Kolesnychenko
Olena Kolesnychenko ('93)
UKR DNF
  pace 57.48 400m
 
Anastasiya Bazdyreva
Anastasiya Bazdyreva ('92)
RUS2:01.23 DQ IAAF Rule 32.2.b
  
 
Finale B
1
Ewa Jacniak
Ewa Jacniak ('90)
POL2:03.85
  
 PB
2
Monika Hałasa
Monika Hałasa ('92)
POL2:04.04
  
 SB
3
Weronika Wyka
Weronika Wyka ('94)
POL2:04.35
  
 PB
4
Anuscha Nice
Anuscha Nice ('91)
RSA2:05.01
  
 PB
5
Martyna Galant
Martyna Galant ('95)
POL2:05.29
  
 
Martyna Puschhaus
Martyna Puschhaus ('93)
POL DNF
  pace 59.87 400m
 
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
2
Amaka Ogoegbunam
Amaka Ogoegbunam ('90)
NGR55.88
  0.246
 SB
3
Yadisleidy Pedroso
Yadisleidy Pedroso ('87)
ITA55.90
  0.287
 
4
Joanna Linkiewicz
Joanna Linkiewicz ('90)
POL56.13
  0.194
 
5
Emilia Ankiewicz
Emilia Ankiewicz ('90)
POL57.11
  0.316
 SB
6
Tina Matusińska
Tina Matusińska ('88)
POL59.60
  0.325
 
7
Justyna Saganiak
Justyna Saganiak ('95)
POL1:00.03
  0.263
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Mariya Kuchina
Mariya Kuchina ('93)
RUS1.94
  
 
 
1.85
  O
1.88
 XO
1.91
  O
1.94
XXO
2.00
XXX
   
2
Kamila Lićwinko
Kamila Lićwinko ('86)
POL1.91
  
 
 
1.85
  O
1.88
  O
1.91
  O
1.94
XXX
    
3
Ana Šimić
Ana Šimić ('90)
CRO1.91
  
 
 
1.80
 XO
1.85
  O
1.88
  O
1.91
 XO
1.94
XXX
   
4
Mirela Demireva
Mirela Demireva ('89)
BUL1.88
  
 
 
1.75
  O
1.80
  O
1.85
  O
1.88
XXO
1.91
XXX
   
5
Burcu Yüksel
Burcu Yüksel ('90)
TUR1.85
  
 
6
Agnieszka Borowska
Agnieszka Borowska ('91)
POL1.75
  
 
7
Irina Iliyeva
Irina Iliyeva ('95)
RUS1.75
  
 
Julia du Plessis
Julia du Plessis ('96)
RSA NH
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1
Marta Kąkol
Marta Kąkol ('92)
POL53.77
  
 
2
Marcelina Witek
Marcelina Witek ('95)
POL53.51
  
 
3
Barbara Madejczyk
Barbara Madejczyk ('76)
POL50.72
  
 
4
Agnieszka Grubba
Agnieszka Grubba ('95)
POL45.83
  
 PB

Seneste resultater

10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020
28.12SkiveSkivekast 7-20
19.12SkiveSkivekast 6-20
15.12SæbyKlubmesterskaber SIK 80