Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ninove BEL: 25th Memorial Gert Rasschaert 1.8.2015

M 100 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1
Brahim Raggui
Brahim Raggui ('87)
MAR10.49
  
 
2
Bastien Anyla
Bastien Anyla ('86)
FRA10.55
  
 
3
Arnout Matthys
Arnout Matthys ('87)
BEL10.61
  
 SB
4
Imri Persiado
Imri Persiado ('94)
ISR10.61
  
 
5
Seyi Smith
Seyi Smith ('87)
CAN10.67
  
 
6
Francis Molango
Francis Molango ('92)
CAN10.71
  
 
7
Chamberry Muaka
Chamberry Muaka ('89)
BEL10.73
  
 
8
Damien Broothaerts
Damien Broothaerts ('83)
BEL10.82
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1
Brahim Raggui
Brahim Raggui ('87)
MAR10.44
  
 =PB
2
Bastien Anyla
Bastien Anyla ('86)
FRA10.52
  
 
3
Imri Persiado
Imri Persiado ('94)
ISR10.62
  
 
4
Seyi Smith
Seyi Smith ('87)
CAN10.63
  
 
5
Chamberry Muaka
Chamberry Muaka ('89)
BEL10.72
  
 
6
Francis Molango
Francis Molango ('92)
CAN10.77
  
 
7
Damien Broothaerts
Damien Broothaerts ('83)
BEL10.90
  
 
8
Mark Hanson
Mark Hanson ('81)
GBR10.91
  
 
Indledende 2
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1
Arnout Matthys
Arnout Matthys ('87)
BEL10.62
  
 SB
2
Arnaud Destatte
Arnaud Destatte ('88)
BEL10.93
  
 SB
3
Thomas Durant
Thomas Durant ('94)
BEL10.94
  
 
Indledende 3
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1
Marvin Nicque
Marvin Nicque ('98)
BEL10.94
  
 PB
M 200 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1
Arnout Matthys
Arnout Matthys ('87)
BEL20.87
  
 PB
2
Francis Molango
Francis Molango ('92)
CAN21.30
  
 
3
Chamberry Muaka
Chamberry Muaka ('89)
BEL21.49
  
 SB
4
Damien Broothaerts
Damien Broothaerts ('83)
BEL21.50
  
 SB
5
Jannik Rehbein
Jannik Rehbein ('93)
GER21.55
  
 SB
6
Mark Hanson
Mark Hanson ('81)
GBR22.20
  
 PB
Finale B
Vind: -0.8
Vind: -0.8
1
Arnaud Destatte
Arnaud Destatte ('88)
BEL21.61
  
 SB
2
David Pecceu
David Pecceu ('88)
BEL21.66
  
 
3
Jack Hepple
Jack Hepple ('95)
GBR21.90
  
 
4
Luca Willmann
Luca Willmann ('92)
GER21.98
  
 
Finale C
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1
Yannick Meyer
Yannick Meyer ('88)
BEL21.99
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Brian Gregan
Brian Gregan ('89)
IRL45.85
  
 SB
2
Dylan Borlée
Dylan Borlée ('92)
BEL45.97
  
 
3
Mamoudou Hanne
Mamoudou Hanne ('88)
FRA46.32
  
 
4
Alexander Juretzko
Alexander Juretzko ('90)
GER46.77
  
 
5
Andrew Barnes
Andrew Barnes ('88)
RSA48.08
  
 
Finale B
1
Teddy Atine
Teddy Atine ('85)
FRA46.03
  
 
2
Youssef Karam
Youssef Karam ('93)
KUW46.32
  
 
3
Antoine Gillet
Antoine Gillet ('88)
BEL46.53
  
 
4
Seppe Thijs
Seppe Thijs ('92)
BEL46.87
  
 
5
Angel Chelala
Angel Chelala ('89)
FRA47.18
  
 
6
Samba Fall
Samba Fall ('92)
BEL48.18
  
 
Finale C
1
Sébastien Lins
Sébastien Lins ('92)
BEL48.13
  
 SB
2
Mathias Sanctorum
Mathias Sanctorum ('93)
BEL48.26
  
 
3
Mohssine Ennamir
Mohssine Ennamir ('85)
BEL48.44
  
 SB
4
Gerben Van De Voorde
Gerben Van De Voorde ('90)
BEL48.53
  
 
Finale D
1
Brahim Ammar Khodja
Brahim Ammar Khodja ('84)
BEL48.78
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Joshua Ralph
Joshua Ralph ('91)
AUS1:45.79
  
 PB
2
Ali Saad Al-Daran
Ali Saad Al-Daran ('90)
KSA1:46.03
  
 
3
Khalid Benmahdi
Khalid Benmahdi ('88)
ALG1:46.12
  
 
4
Theo Blundell
Theo Blundell ('95)
GBR1:46.75
  
 PB
5
Salah Echchibani
Salah Echchibani ('91)
MAR1:47.53
  
 
6
Sofiane Selmouni
Sofiane Selmouni ('89)
FRA1:47.60
  
 
7
Nicky Coemans
Nicky Coemans ('90)
BEL1:47.91
  
 
8
Jamie Webb
Jamie Webb ('94)
GBR1:48.53
  
 
9
Octavio Davila
Octavio Davila ('90)
USA1:49.30
  
 
10
Aaron Botterman
Aaron Botterman ('94)
BEL1:51.48
  
 
Jan Van Den Broeck
Jan Van Den Broeck ('89)
BEL DNF
  
 
Brian Gregan
Brian Gregan ('89)
IRL DNF
  pace
 
Finale B
1
Mohammed Ayoub Tiouali
Mohammed Ayoub Tiouali ('91)
BRN1:47.11
  
 SB
2
Elliot Giles
Elliot Giles ('94)
GBR1:47.92
  
 
3
Karl Griffin
Karl Griffin ('95)
IRL1:48.13
  
 
4Nick JensenNick Jensen ('91)DEN1:48.92
  
 
5
Thomas Larchaud
Thomas Larchaud ('86)
FRA1:49.23
  
 
6
Rory Graham-Watson
Rory Graham-Watson ('90)
GBR1:49.24
  
 
7
Christos Demetriou
Christos Demetriou ('93)
CYP1:49.42
  
 
8
Ali Ben el Hadj
Ali Ben el Hadj ('90)
TUN1:49.56
  
 
9
Walid Kohli
Walid Kohli ('95)
MAR1:50.13
  
 
10
Brice Etès
Brice Etès ('84)
MON1:50.45
  
 
11
Stijn Baeten
Stijn Baeten ('94)
BEL1:51.32
  
 
12
Julien Duchateau
Julien Duchateau ('90)
FRA1:53.18
  
 
Andrew Barnes
Andrew Barnes ('88)
RSA DNF
  pace
 
Finale C
1
Roland Christen
Roland Christen ('91)
SUI1:51.41
  
 
2
Clément Dhainaut
Clément Dhainaut ('97)
FRA1:51.80
  
 
3
Mark Nouws
Mark Nouws ('90)
NED1:52.07
  
 
4
Mokat Petna
Mokat Petna ('91)
ISR1:52.35
  
 
5
Necho Tayachew
Necho Tayachew ('96)
ISR1:52.45
  
 
6
Philippe Joly
Philippe Joly ('93)
FRA1:52.78
  
 
7
Jochem Vermeulen
Jochem Vermeulen ('98)
BEL1:53.25
  
 
Finale D
1
Jonas Van Schoubroeck
Jonas Van Schoubroeck ('92)
BEL1:53.58
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Youssouf Hiss Bachir
Youssouf Hiss Bachir ('87)
DJI3:36.96
  
 PB
3
Rashid Ramzi
Rashid Ramzi ('80)
BRN3:37.59
  
 SB
4
Tom Lancashire
Tom Lancashire ('85)
GBR3:38.07
  
 SB
5Andreas BuenoAndreas Bueno ('88)DEN3:38.94
  
 SB
6
Bryan Cantero
Bryan Cantero ('91)
FRA3:38.98
  
 
7
Cameron Boyek
Cameron Boyek ('93)
GBR3:39.48
  
 PB
8
Julian Matthews
Julian Matthews ('88)
NZL3:39.52
  
 
9
Ross Proudfoot
Ross Proudfoot ('92)
CAN3:39.71
  
 
10
Isaac Kimeli
Isaac Kimeli ('94)
BEL3:39.73
  
 PB
11
Jeremy Rae
Jeremy Rae ('91)
CAN3:39.81
  
 
12
Mohad Abdikadar Sheikh Ali
Mohad Abdikadar Sheikh Ali ('93)
ITA3:39.91
  
 
13
Thomas Riva
Thomas Riva ('92)
CAN3:40.06
  
 
14
Eoin Everard
Eoin Everard ('86)
IRL3:40.20
  
 SB
15
Hamish Carson
Hamish Carson ('88)
NZL3:41.51
  
 SB
16
Hélio Gomes
Hélio Gomes ('84)
POR3:41.79
  
 
17
Michael Atchoo
Michael Atchoo ('91)
USA3:43.47
  
 
Adil Beryami
Adil Beryami ('90)
MAR DNF
  pace
 
Amine Laâlou
Amine Laâlou ('82)
MAR DNF
  
 
Amine Laâlou
Amine Laâlou ('82)
MAR DNF
  
 
Samir Dahmani
Samir Dahmani ('91)
FRA DNF
  
 
Abdelhadi Labali
Abdelhadi Labali ('93)
MAR DQ IAAF Rule 32.2.b DNF
  
 
Abdelhadi Labali
Abdelhadi Labali ('93)
MAR DQ IAAF Rule 32.2.b DNF
  
 
Finale B
1
Peter Callahan
Peter Callahan ('91)
USA3:39.35
  
 SB
2
Zak Patterson
Zak Patterson ('95)
AUS3:42.06
  
 
3
Andi Noot
Andi Noot ('93)
EST3:42.45
  
 PB
4
Jan Hochstrasser
Jan Hochstrasser ('88)
SUI3:42.82
  
 SB
5
Jonathan Cook
Jonathan Cook ('87)
GBR3:42.85
  
 SB
6
Abdullah Obaid Al-Salhi
Abdullah Obaid Al-Salhi ('94)
KSA3:43.03
  
 
7
Mounir Akbache
Mounir Akbache ('86)
FRA3:44.65
  
 SB
8
James Hansen
James Hansen ('93)
AUS3:44.83
  
 
9
Ismael Debjani
Ismael Debjani ('90)
BEL3:45.40
  
 
Finale C
1
Chakib Lachgar
Chakib Lachgar ('89)
MAR3:44.40
  
 PB
2
Francois Marzetta
Francois Marzetta ('91)
ITA3:44.51
  
 PB
3
Daniel Cheeseman
Daniel Cheeseman ('93)
GBR3:44.67
  
 SB
4
Antoine Thibeault
Antoine Thibeault ('94)
CAN3:44.94
  
 
6
Ian Williamson
Ian Williamson ('78)
GBR3:45.14
  
 SB
7
Valentijn Weinans
Valentijn Weinans ('95)
NED3:45.31
  
 PB
8
Chris Dulhanty
Chris Dulhanty ('92)
CAN3:45.40
  
 SB
9
Philip Cortvriendt
Philip Cortvriendt ('94)
BEL3:45.56
  
 SB
10
Chris Parr
Chris Parr ('84)
GBR3:45.59
  
 SB
11
Michael Salter
Michael Salter ('90)
GBR3:45.76
  
 
12
Simon Debognies
Simon Debognies ('96)
BEL3:46.49
  
 PB
13
Ryan Brockerville
Ryan Brockerville ('89)
CAN3:47.51
  
 SB
14
Michael Somers
Michael Somers ('95)
BEL3:49.31
  
 
15
Kevin Benallou
Kevin Benallou ('90)
FRA3:49.52
  
 
Kim Ruell
Kim Ruell ('87)
BEL DNF
  pace
 
Ben Coldray
Ben Coldray ('91)
GBR DNF
  
 
Finale D
1
Omer Almog
Omer Almog ('94)
ISR3:48.62
  
 PB
2
Rowan Axe
Rowan Axe ('91)
GBR3:49.02
  
 
3
Sjoerd Weijers
Sjoerd Weijers ('95)
NED3:49.28
  
 
4
Dale Colley
Dale Colley ('94)
GBR3:49.76
  
 
5
Bálint Horváth
Bálint Horváth ('89)
HUN3:49.86
  
 SB
6
Cédric Van De Putte
Cédric Van De Putte ('90)
BEL3:50.72
  
 SB
7
Jack Williams
Jack Williams ('93)
CAN3:51.38
  
 
8
Richard Owens
Richard Owens ('90)
IRL3:52.80
  
 
9
Maxime Lelievre
Maxime Lelievre ('88)
FRA3:53.19
  
 PB
10
Paddy Radley
Paddy Radley ('91)
GBR3:53.78
  
 
11
Thibault Larpin
Thibault Larpin ('96)
FRA3:54.14
  
 
M 5000 m    

Finale A

Finale
1
Andy Vernon
Andy Vernon ('86)
GBR13:20.34
  
 SB
2
Hayle Ibrahimov
Hayle Ibrahimov ('90)
AZE13:22.11
  
 SB
3
Andrew Butchart
Andrew Butchart ('91)
GBR13:29.49
  
 PB
4
Martin Sperlich
Martin Sperlich ('91)
GER13:29.54
  
 PB
5
Luc Bruchet
Luc Bruchet ('91)
CAN13:29.79
  
 PB
6
Olivier Irabaruta
Olivier Irabaruta ('90)
BDI13:30.60
  
 SB
7
Tariq Haddadi
Tariq Haddadi ('90)
MAR13:31.33
  
 PB
8
Joe Stilin
Joe Stilin ('89)
USA13:32.21
  
 PB
11
David McNeill
David McNeill ('86)
AUS13:33.58
  
 
12
Soufiane Bouchikhi
Soufiane Bouchikhi ('90)
BEL13:38.78
  
 SB
13
Zouhair Talbi
Zouhair Talbi ('95)
MAR13:43.62
  
 
14
Jonathan Taylor
Jonathan Taylor ('87)
GBR13:44.11
  
 PB
15
Peter Corrigan
Peter Corrigan ('89)
CAN13:44.63
  
 PB
16
George Alex
George Alex ('90)
USA13:51.96
  
 
17
Jacob Allen
Jacob Allen ('94)
GBR13:53.30
  
 PB
18
Michael Gras
Michael Gras ('91)
FRA13:54.23
  
 PB
19
Denis Mayaud
Denis Mayaud ('86)
FRA14:14.90
  
 
Brian Shrader
Brian Shrader ('91)
USA DNF
  
 
Maverick Darling
Maverick Darling ('89)
USA DNF
  
 
Finale B
1Mads TærsbølMads Tærsbøl ('92)DEN13:55.96
  
 PB
2
Tobias Gröbl
Tobias Gröbl ('83)
GER13:57.28
  
 PB
3
Jean-Pierre Weerts
Jean-Pierre Weerts ('86)
BEL13:57.54
  
 SB
4
Wesley de Kerpel
Wesley de Kerpel ('88)
BEL13:58.03
  
 PB
5
Andrea Sanguinetti
Andrea Sanguinetti ('92)
ITA13:58.15
  
 PB
6
Jeroen Hendrikx
Jeroen Hendrikx ('86)
BEL13:59.56
  
 SB
7
Thomas De Bock
Thomas De Bock ('91)
BEL14:04.22
  
 PB
8
Abdoullah Bamoussa
Abdoullah Bamoussa ('86)
ITA14:06.15
  
 PB
9
Sean Fontana
Sean Fontana ('90)
GBR14:06.27
  
 PB
10
Dieter Kersten
Dieter Kersten ('96)
BEL14:13.21
  
 PB
11
Pierre Denays
Pierre Denays ('89)
BEL14:13.44
  
 PB
12
Alex Parlane
Alex Parlane ('90)
NZL14:18.45
  
 PB
13
Martin Delguste
Martin Delguste ('94)
BEL14:20.17
  
 
14
Alastair Hay
Alastair Hay ('85)
GBR14:21.34
  
 
15
Quentin Cambier
Quentin Cambier ('95)
FRA14:48.05
  
 
M 110 m hæk    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN13.58
  
 
2
Dario De Borger
Dario De Borger ('92)
BEL13.79
  
 
3
Simon Krauss
Simon Krauss ('92)
FRA13.81
  
 
4
Bano Traore
Bano Traore ('85)
MLI13.86
  
 
6
David Klöckner
David Klöckner ('90)
GER14.13
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1
Bano Traore
Bano Traore ('85)
MLI13.68
  
 
2Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN13.71
  
 
3
Simon Krauss
Simon Krauss ('92)
FRA13.77
  
 
4
Dario De Borger
Dario De Borger ('92)
BEL13.81
  
 
5
David Klöckner
David Klöckner ('90)
GER14.05
  
 
Indledende 2
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1
Quentin Ruffacq
Quentin Ruffacq ('89)
BEL14.17
  
 
3
Tomer Almogy
Tomer Almogy ('87)
ISR14.37
  
 
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Mickaël François
Mickaël François ('88)
FRA49.70
  
 
2
Jacob Paul
Jacob Paul ('95)
GBR50.40
  
 
3
Jack Houghton
Jack Houghton ('93)
GBR50.55
  
 
4Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)DEN51.09
  
 
5
Christian von Wrede
Christian von Wrede ('91)
GER51.36
  
 
6
Martin Carrere
Martin Carrere ('90)
FRA51.49
  
 
Finale B
1
Paul Byrne
Paul Byrne ('90)
IRL50.82
  
 
2
Christopher Hassaine
Christopher Hassaine ('90)
FRA51.44
  
 
3
Gabriel Slythe Léveillé
Gabriel Slythe Léveillé ('93)
CAN51.50
  
 PB
4
Gaël Querin
Gaël Querin ('87)
FRA52.13
  
 PB
5
Marcin Jabłoński
Marcin Jabłoński ('94)
POL52.94
  
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
1
Bram Ghuys
Bram Ghuys ('93)
BEL2.21
  
 SB
2
Kevin Rutare
Kevin Rutare ('91)
LUX2.08
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Gaël Querin
Gaël Querin ('87)
FRA4.71
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Ruswahl Samaai
Ruswahl Samaai ('91)
RSA7.73
+0.7
  
 
2
Thomas Van Der Plaetsen
Thomas Van Der Plaetsen ('90)
BEL7.41
+0.6
  
 SB
3
Romain Lambert
Romain Lambert ('93)
LUX7.36
+0.3
  
 
4
Bjorn De Decker
Bjorn De Decker ('89)
BEL7.21
+1.3
  
 
5
Daan Elsen
Daan Elsen ('94)
BEL7.17
+0.3
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Timothy Hendry-Gallagher
Timothy Hendry-Gallagher ('90)
CAN18.90
  
 
2
Remco Goetheer
Remco Goetheer ('92)
NED17.21
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Timothy Hendry-Gallagher
Timothy Hendry-Gallagher ('90)
CAN50.63
  
 PB
Nabil Kiram
Nabil Kiram ('82)
MAR51.42 DQ IAAF Rule 32.2.a 51.42
  
 
K 100 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1
Amy Foster
Amy Foster ('88)
IRL11.58
  
 
2
Laetitia Libert
Laetitia Libert ('79)
BEL11.71
  
 
3
Sarah Rutjens
Sarah Rutjens ('92)
BEL11.85
  
 
4
Lucy Evans
Lucy Evans ('82)
GBR11.93
  
 
5
Farah Jacques
Farah Jacques ('90)
CAN11.93
  
 
6
Chloe Beaucarne
Chloe Beaucarne ('97)
BEL11.98
  
 
7
Cindy Van Der Veken
Cindy Van Der Veken ('97)
BEL12.08
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Amy Foster
Amy Foster ('88)
IRL11.64
  
 
2
Laetitia Libert
Laetitia Libert ('79)
BEL11.69
  
 PB
3
Farah Jacques
Farah Jacques ('90)
CAN11.83
  
 
4
Sarah Rutjens
Sarah Rutjens ('92)
BEL11.86
  
 
5
Janina Kölsch
Janina Kölsch ('91)
GER11.88
  
 
6
Lucy Evans
Lucy Evans ('82)
GBR11.91
  
 
7
Ina Thimm
Ina Thimm ('89)
GER12.29
  
 
Indledende 2
Vind: -1.5
Vind: -1.5
1
Chloe Beaucarne
Chloe Beaucarne ('97)
BEL11.96
  
 
2
Cindy Van Der Veken
Cindy Van Der Veken ('97)
BEL12.13
  
 
3
Maren Silies
Maren Silies ('92)
GER12.19
  
 SB
4
Ester Van Den Hende
Ester Van Den Hende ('90)
BEL12.25
  
 
K 200 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1
Cynthia Bolingo Mbongo
Cynthia Bolingo Mbongo ('93)
BEL23.22
  
 PB
1
Kelly Proper
Kelly Proper ('88)
IRL23.30
  
 
2
Olivia Borlée
Olivia Borlée ('86)
BEL23.38
  
 
3
Olivia Borlée
Olivia Borlée ('86)
BEL23.35
  
 SB
3
Laetitia Libert
Laetitia Libert ('79)
BEL23.63
  
 PB
4
Laetitia Libert
Laetitia Libert ('79)
BEL23.72
  
 PB
4
Farah Jacques
Farah Jacques ('90)
CAN23.84
  
 
5
Farah Jacques
Farah Jacques ('90)
CAN23.83
  
 
6
Lucy Evans
Lucy Evans ('82)
GBR24.34
  
 SB
Finale B
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1
Nenah De Coninck
Nenah De Coninck ('96)
BEL24.45
  
 
2
Maren Silies
Maren Silies ('92)
GER24.67
  
 
3
Cindy Van Der Veken
Cindy Van Der Veken ('97)
BEL25.02
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Seren Bundy-Davies
Seren Bundy-Davies ('94)
GBR51.88
  
 
3
Laura Chantrayne
Laura Chantrayne ('93)
FRA54.84
  
 
4
Margo Van Puyvelde
Margo Van Puyvelde ('95)
BEL55.36
  
 PB
5
Charlotte Tahon
Charlotte Tahon ('92)
BEL55.84
  
 
Finale B
1
Justine Brackman
Justine Brackman ('97)
BEL56.28
  
 PB
2
Camille Laus
Camille Laus ('93)
BEL56.62
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Adelle Tracey
Adelle Tracey ('93)
GBR2:01.10
  
 PB
2
Aníta Hinriksdóttir
Aníta Hinriksdóttir ('96)
ISL2:01.15
  
 SB
3
Rachel Aubry
Rachel Aubry ('90)
CAN2:01.56
  
 PB
4
Noélie Yarigo
Noélie Yarigo ('85)
BEN2:01.56
  
 
5
Kokebe Tesfaye
Kokebe Tesfaye ('97)
ETH2:01.77
  
 PB
6
Jenny Meadows
Jenny Meadows ('81)
GBR2:01.84
  
 
7
Manal Bahraoui
Manal Bahraoui ('94)
BRN2:02.25
  
 SB
8
Emily Dudgeon
Emily Dudgeon ('93)
GBR2:02.28
  
 
Charline Mathias
Charline Mathias ('92)
LUX DNF
  
 
Ciara Everard
Ciara Everard ('90)
IRL DNF
  
 
Alison Leonard
Alison Leonard ('90)
GBR DNF
  
 
Finale B
1
Clarisse Moh
Clarisse Moh ('86)
FRA2:02.79
  
 
1
Shanie Landen
Shanie Landen ('91)
ISR2:09.29
  
 
2
Lisa Blameble
Lisa Blameble ('92)
FRA2:02.97
  
 PB
2
Charlotte Jacobs
Charlotte Jacobs ('91)
BEL2:09.60
  
 
3
Natalia Evangelidou
Natalia Evangelidou ('91)
CYP2:03.08
  
 
3
Agathe Delahoutre
Agathe Delahoutre ('97)
FRA2:10.64
  
 PB
4
Samantha Murphy
Samantha Murphy ('92)
CAN2:03.62
  
 
4
Lisa Stöckli
Lisa Stöckli ('94)
SUI2:10.90
  
 
5
Kendra Pomfret
Kendra Pomfret ('91)
CAN2:05.08
  
 PB
5
Janine Lins
Janine Lins ('94)
GER2:11.17
  
 
6
Laurence Côté
Laurence Côté ('91)
CAN2:05.20
  
 PB
6
Zoe Therese Bedouin
Zoe Therese Bedouin ('91)
FRA2:11.39
  
 
7
Heifa El Tarchoun
Heifa El Tarchoun ('89)
TUN2:05.31
  
 SB
7
Pauline Simon
Pauline Simon ('93)
FRA2:11.77
  
 
8
Annette Melcher
Annette Melcher ('92)
USA2:05.85
  
 
8
Neri Gettreide
Neri Gettreide ('95)
ISR2:11.89
  
 PB
9
Kelly Hetherington
Kelly Hetherington ('89)
AUS2:06.97
  
 
9
Marta Alexandra Chylinski
Marta Alexandra Chylinski ('86)
BEL2:14.43
  
 PB
10
Julie Gamain
Julie Gamain ('98)
FRA2:14.84
  
 PB
Mariska Parewyck
Mariska Parewyck ('88)
BEL DNF
  
 
Rachel Francois
Rachel Francois ('92)
CAN DNF
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Louise Carton
Louise Carton ('94)
BEL4:10.98
  
 PB
2
Carise Thompson
Carise Thompson ('92)
CAN4:12.32
  
 PB
3
Rosie Clarke
Rosie Clarke ('91)
GBR4:12.70
  
 
4
Sofie Van Accom
Sofie Van Accom ('89)
BEL4:13.23
  
 
5
Kate Van Buskirk
Kate Van Buskirk ('87)
CAN4:15.13
  
 
6
Elodie Normand
Elodie Normand ('88)
FRA4:15.21
  
 PB
7
Alemaz Teshale
Alemaz Teshale ('99)
ETH4:16.66
  
 PB
8
Renée Eykens
Renée Eykens ('96)
BEL4:16.91
  
 PB
9
Jade Williams
Jade Williams ('92)
GBR4:17.00
  
 
10
Rose-Anne Galligan
Rose-Anne Galligan ('87)
IRL4:18.64
  
 SB
11
Kristen Findley
Kristen Findley ('90)
USA4:20.68
  
 
12Line K SchulzLine K Schulz ('96)DEN4:22.18
  
 
13
Alice Rocquain
Alice Rocquain ('87)
FRA4:27.29
  
 
14
Lore Tack
Lore Tack ('87)
BEL4:27.31
  
 
Rachel Aubry
Rachel Aubry ('90)
CAN DNF
  
 
Tabea Themann
Tabea Themann ('92)
GER DNF
  
 
Finale B
1
Morgan Mosby
Morgan Mosby ('91)
USA4:21.77
  
 SB
2
Kara Macdermid
Kara Macdermid ('97)
NZL4:22.74
  
 SB
3
María Caballero
María Caballero ('87)
PAR4:23.21
  
 SB
4
Stephanie Barnes
Stephanie Barnes ('88)
GBR4:23.24
  
 PB
5
Lisa Rooms
Lisa Rooms ('96)
BEL4:25.70
  
 PB
6
Imana Truyers
Imana Truyers ('93)
BEL4:25.74
  
 SB
7
Lotte Scheldeman
Lotte Scheldeman ('97)
BEL4:26.06
  
 
8
Fadouwa Ledhem
Fadouwa Ledhem ('87)
FRA4:26.86
  
 
9
Christina Gerdes
Christina Gerdes ('95)
GER4:29.54
  
 PB
10
Eline Deboth
Eline Deboth ('92)
BEL4:39.86
  
 SB
Zia Macdermid
Zia Macdermid ('99)
NZL DNF
  
 
Kendra Pomfret
Kendra Pomfret ('91)
CAN DNF
  pace
 
Finale C
1
Hanne Reynaert
Hanne Reynaert ('96)
BEL4:37.25
  
 
2
Marine Vaillant
Marine Vaillant ('88)
FRA4:38.59
  
 
K 5000 m    

Finale A

Finale
1Sara Sig MøllerSara Sig Møller ('83)DEN15:45.07
  
  Mixed competition
K 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Hanane Ouhaddou
Hanane Ouhaddou ('82)
MAR9:30.89
  
 SB
1
Hanane Ouhaddou
Hanane Ouhaddou ('82)
MAR9:30.89
  
 SB
2
Ophélie Claude-Boxberger
Ophélie Claude-Boxberger ('88)
FRA9:35.56
  
 PB
3
Victoria Mitchell
Victoria Mitchell ('82)
AUS9:36.52
  
 SB
4
Klara Bodinson
Klara Bodinson ('90)
SWE9:40.21
  
 PB
6
Mary Goldkamp
Mary Goldkamp ('88)
USA9:59.83
  
 
Sanaa Koubaa
Sanaa Koubaa ('85)
GER DNF
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1
Anne Zagré
Anne Zagré ('90)
BEL12.97
  
 
2
Ayako Kimura
Ayako Kimura ('88)
JPN13.46
  
 
3
Nenah De Coninck
Nenah De Coninck ('96)
BEL13.81
  
 PB
4
Adja N'Diaye
Adja N'Diaye ('84)
SEN13.88
  
 
5
Dorien Van Diest
Dorien Van Diest ('93)
BEL13.93
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1
Anne Zagré
Anne Zagré ('90)
BEL12.93
  
 
2
Sara Aerts
Sara Aerts ('84)
BEL13.02
  
 SB
3
Ayako Kimura
Ayako Kimura ('88)
JPN13.38
  
 
4
Adja N'Diaye
Adja N'Diaye ('84)
SEN13.67
  
 
Karelle Edwards
Karelle Edwards ('90)
CAN DNF
  
 
Indledende 2
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1
Nenah De Coninck
Nenah De Coninck ('96)
BEL13.84
  
 PB
2
Dorien Van Diest
Dorien Van Diest ('93)
BEL13.93
  
 
3
Chloe Beaucarne
Chloe Beaucarne ('97)
BEL13.99
  
 
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Shona Richards
Shona Richards ('95)
GBR56.23
  
 
2
Abigail Lewis
Abigail Lewis ('93)
JAM56.97
  
 PB
3
Lamiae Lhabze
Lamiae Lhabze ('84)
MAR57.80
  
 
4
Kelsey Balkwill
Kelsey Balkwill ('92)
CAN58.16
  
 
Finale B
2
Eva Duinslaeger
Eva Duinslaeger ('88)
BEL59.39
  
 SB
3
Lea Tshikaya
Lea Tshikaya ('91)
FRA1:01.16
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Hannelore Desmet
Hannelore Desmet ('89)
BEL1.90
  
 PB
 
1.70
  O
1.76
  O
1.82
  O
1.85
  O
1.88 SB
  O
1.90 PB
 XO
1.92
XXX
 
2
Claire Orcel
Claire Orcel ('97)
BEL1.79
  
 
3
Sarah De Vogelaer
Sarah De Vogelaer ('89)
BEL1.76
  
 PB
K Stangspring    

Finale A

Finale
1
Steffi Dhont
Steffi Dhont ('92)
BEL3.61
  
 SB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Els De Wael
Els De Wael ('90)
BEL5.96
+0.8
  
 
2
Kim Van Hertem
Kim Van Hertem ('86)
BEL5.82
+0.6
  
 
K Trespring     

Finale A

Finale
1
Amy Zongo-Filet
Amy Zongo-Filet ('80)
FRA13.20
+0.9
  
 
2
Eva Linnenbaum
Eva Linnenbaum ('89)
GER13.01
+0.6
  
 
3
Nathalie Marie-Nelly
Nathalie Marie-Nelly ('86)
FRA12.80
+0.7
  
 
4
Mathilde Boateng
Mathilde Boateng ('89)
GHA12.78
+1.0
  
 
5
Fatoumata Bamba
Fatoumata Bamba ('92)
FRA12.25
+1.1
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Jolien Boumkwo
Jolien Boumkwo ('93)
BEL15.40
  
 
2
Sophie Verlinden
Sophie Verlinden ('79)
BEL13.48
  
 
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Anouska Hellebuyck
Anouska Hellebuyck ('89)
BEL47.43
  
 
2
Vanessa Sterckendries
Vanessa Sterckendries ('95)
BEL44.97
  
 
3
Simona Boldrini
Simona Boldrini ('86)
ITA43.84
  
 
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Vanessa Sterckendries
Vanessa Sterckendries ('95)
BEL59.15
  
 
2
Jolien Boumkwo
Jolien Boumkwo ('93)
BEL58.22
  
 
3
Ami Schimanski
Ami Schimanski ('90)
CAN54.61
  
 
4
Patricia Blondeel
Patricia Blondeel ('86)
BEL52.06
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1
Melissa Dupre
Melissa Dupre ('86)
BEL52.55
  
 

Seneste resultater

10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020
28.12SkiveSkivekast 7-20
19.12SkiveSkivekast 6-20
15.12SæbyKlubmesterskaber SIK 80