Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: National U23 22‐23.8.2015
Junior & Youth Championships

M22 100 m    
22.8. Vind: +1.1

Finale A

Finale
22.8.Vind: +1.1
1Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)Skive AM10.51
  
 
2Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta10.84
  
 PB
3Jacob Bo HedeagerJacob Bo Hedeager ('93)Odense Atletik 10.94
  
 PB
Indledende heats22.8.
Indledende 1
22.8. Vind: +1.3
22.8.Vind: +1.3
1Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)Skive AM10.68
  
 
2Jacob Bo HedeagerJacob Bo Hedeager ('93)Odense Atletik 10.98
  
 PB
Indledende 2
22.8. Vind: +1.0
22.8.Vind: +1.0
1Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta10.92
  
 PB
M22 200 m    
23.8. Vind: -2.3

Finale A

Finale
23.8.Vind: -2.3
1Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)Skive AM22.01
  
 
2Emil StrømEmil Strøm ('93)Sparta22.34
  
 
M22 800 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Jacob Ilbjerg StengaardJacob Ilbjerg Stengaard ('94)Odense Atletik 1:54.05
  
 
2Peter Gerner EjersboPeter Gerner Ejersbo ('95)Odense Atletik 1:54.82
  
 
M22 1500 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)AGF Atletik3:51.77
  
 
2Jacob Ilbjerg StengaardJacob Ilbjerg Stengaard ('94)Odense Atletik 3:53.57
  
 
M22 110 m hæk    
23.8. Vind: -2.4

Finale A

Finale
23.8.Vind: -2.4
1Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)Sparta15.39
  
 SB
M22 400 m hæk    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)Sparta51.12
  
 
2Martin JohansenMartin Johansen ('95)Aalborg AM52.73
  
 PB
3Alexandre GuidjeAlexandre Guidje ('94)Hvidovre AM53.34
  
 PB
4Emil StrømEmil Strøm ('93)Sparta53.70
  
 PB
M22 Højdespring    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta1.90
  
 
M22 Stangspring    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Andreas RønningAndreas Rønning ('93)BAK4.70
  
 
M22 Længdespring    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Frederik ThomsenFrederik Thomsen ('93)BAK7.12 w
+3.3
  
 
M22 Diskoskast 2.0 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Andreas Høyby EllegaardAndreas Høyby Ellegaard ('93)Sparta52.23
  
 
K22 100 m    
22.8. Vind: +1.2

Finale A

Finale
22.8.Vind: +1.2
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF11.89
  
 
2Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM12.02
  
 =PB
3Martha TraoréMartha Traoré ('95)Sparta12.09
  
 
Indledende heats22.8.
Indledende 1
22.8. Vind: +1.9
22.8.Vind: +1.9
1Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM12.09
  
 PB
2Martha TraoréMartha Traoré ('95)Sparta12.14
  
 
Indledende 2
22.8. Vind: 0.0
22.8.Vind: 0.0
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF12.11
  
 
2Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)KIF12.30
  
 PB
K22 200 m    
23.8. Vind: -0.5

Finale A

Finale
23.8.Vind: -0.5
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190024.59
  
 
2Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF24.99
  
 SB
3Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM25.22
  
 
K22 800 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Joseffa KeidserJoseffa Keidser ('95)Aarhus 19002:12.97
  
 
K22 1500 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Joseffa KeidserJoseffa Keidser ('95)Aarhus 19004:40.02
  
 PB
K22 100 m hæk 84.0 cm    
23.8. Vind: -2.2

Finale A

Finale
23.8.Vind: -2.2
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190014.32
  
 
2Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF14.37
  
 
3Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF14.68
  
 
K22 Højdespring    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Sandra B. ChristensenSandra B. Christensen ('95)Amager AC1.75
  
 
2Sofie AlbrechtsenSofie Albrechtsen ('95)Aarhus 19001.72
  
 
K22 Stangspring    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF3.40
  
 
K22 Længdespring    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Martha TraoréMartha Traoré ('95)Sparta6.00 w
+2.5
  
 
K22 Kuglestød 4.0 kg    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Sofie AlbrechtsenSofie Albrechtsen ('95)Aarhus 190012.51
  
 
K22 Diskoskast 1.0 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Tenna Riber ThordahlTenna Riber Thordahl ('95)Køge Atletik43.42
  
 
K22 Hammerkast 4.0 kg    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Celina JulinCelina Julin ('94)Sparta59.54
  
 
D19 100 m    
22.8. Vind: +1.1

Finale A

Finale
22.8.Vind: +1.1
2Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.74
  
 PB
3Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190010.91
  
 PB
4Peter TrajkovskiPeter Trajkovski ('96)Sparta11.04
  
 
Indledende heats22.8.
Indledende 1
22.8. Vind: +2.5
22.8.Vind: +2.5
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190010.81 w
  
 
2Peter TrajkovskiPeter Trajkovski ('96)Sparta10.92 w
  
 
Indledende 2
22.8. Vind: +1.0
22.8.Vind: +1.0
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.84
  
 
2Lukas BredoLukas Bredo ('97)BAK10.87
  
 PB
D19 200 m    
23.8. Vind: -3.4

Finale A

Finale
23.8.Vind: -3.4
1Kristoffer HariKristoffer Hari ('97)Hvidovre AM22.02
  
 SB
D19 Længdespring    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta6.98 w
+3.5
  
 
D19 Kuglestød 6.0 kg    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)Aarhus 190017.10
  
 
P19 100 m    
22.8. Vind: +0.3

Finale A

Finale
22.8.Vind: +0.3
1Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 11.97
  
 PB
Indledende heats22.8.
Indledende 1
22.8. Vind: +0.7
22.8.Vind: +0.7
1Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 12.06
  
 PB
P19 200 m    
23.8. Vind: -1.6

Finale A

Finale
23.8.Vind: -1.6
1Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 25.76
  
 SB
P19 800 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Anna Emilie MøllerAnna Emilie Møller ('97)Blovstrød Løverne2:10.36
  
 PB
2Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19002:12.58
  
 SB
3Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)Sparta2:13.83
  
 
P19 1500 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19004:21.91
  
 
2Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)Sparta4:30.31
  
 
P19 Kuglestød 4.0 kg    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 12.36
  
 
P19 Diskoskast 1.0 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta49.97
  
 =SB
2Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 44.12
  
 
P19 Spydkast 600 gram    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Fawzie OtourFawzie Otour ('96)Aarhus 190044.92
  
 PB
D17 100 m    
22.8. Vind: -0.7

Finale A

Finale
22.8.Vind: -0.7
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 190010.86
  
 
D17 110 m hæk 91.4 cm    
23.8. Vind: -2.2

Finale A

Finale
23.8.Vind: -2.2
1Simon TraoréSimon Traoré ('98)Sparta14.73
  
 
D17 Kuglestød 5.0 kg    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Marcus ThomsenMarcus Thomsen ('98)Aarhus 1900 / NOR20.37
  
 PB
P17 100 m    
22.8. Vind: -0.7

Finale A

Finale
22.8.Vind: -0.7
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta12.45
  
 
Indledende heats22.8.
Indledende 3
22.8. Vind: +1.0
22.8.Vind: +1.0
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta12.21
  
 PB
P17 200 m    
23.8. Vind: -2.3

Finale A

Finale
23.8.Vind: -2.3
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta25.61
  
 
P17 400 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta54.62
  
 
P17 800 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC2:15.59
  
 
2Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98)Holte Atletik2:17.04
  
 
P17 1500 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC4:38.96
  
 
2Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98)Holte Atletik4:40.01
  
 PB
P17 Højdespring    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.72
  
 
P17 Længdespring    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta5.70 w
+2.7
  
 
P17 Kuglestød 3.0 kg    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM14.74
  
 
P17 Diskoskast 1.0 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM40.79
  
 
P17 Spydkast 500 gram    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Sarah BahatSarah Bahat ('99)Aarhus 190044.15
  
 PB

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020