Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Espoo FIN: Nordic Junior Championships 29‐30.8.2015

D19 100 m    
29.8. Vind: +2.8

Finale A

Finale
29.8.Vind: +2.8
1
Even Meinseth
Even Meinseth ('96)
NOR10.38 w
  
 
2
Sebastian Guillen Perez
Sebastian Guillen Perez ('97)
NOR10.52 w
  
 
3
Gustav Kjell
Gustav Kjell ('96)
SWE10.55 w
  
 
4
Aleksi Lehto
Aleksi Lehto ('96)
FIN10.62 w
  
 
5
Tristan Freyr Jónsson
Tristan Freyr Jónsson ('97)
ISL10.66 w
  
 
6Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN10.69 w
  
 
7
Oskari Lehtonen
Oskari Lehtonen ('97)
FIN10.69 w
  
 
8
Giovanni Inostroza
Giovanni Inostroza ('97)
SWE10.85 w
  
 
D19 200 m    
30.8. Vind: +2.0

Finale A

Finale
30.8.Vind: +2.0
1
Oskari Lehtonen
Oskari Lehtonen ('97)
FIN21.51
  
 PB
2
Tristan Freyr Jónsson
Tristan Freyr Jónsson ('97)
ISL21.60
  
 PB
3
Victor Fingal
Victor Fingal ('96)
SWE21.67
  
 PB
4
Gustav Kjell
Gustav Kjell ('96)
SWE21.75
  
 PB
5
Kristian Bäck
Kristian Bäck ('96)
FIN22.02
  
 
6Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN22.14
  
 SB
Josh-Kevin Ramirez Talm
Josh-Kevin Ramirez Talm ('96)
NOR DNF
  
 
Even Meinseth
Even Meinseth ('96)
NOR DQ
  
 
D19 400 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1
Josh-Kevin Ramirez Talm
Josh-Kevin Ramirez Talm ('96)
NOR47.09
  
 PB
2
Kalle Berglund
Kalle Berglund ('96)
SWE48.20
  
 PB
3
Filiph Johansson
Filiph Johansson ('97)
FIN48.52
  
 PB
4
Juho Pirskanen
Juho Pirskanen ('96)
FIN48.67
  
 PB
5
Sondre Dingsør
Sondre Dingsør ('96)
NOR48.96
  
 PB
6Emil SøndergaardEmil Søndergaard ('96)DEN49.09
  
 PB
D19 800 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1
Markus Einan
Markus Einan ('97)
NOR1:50.74
  
 PB
2
Andreas Kramer
Andreas Kramer ('97)
SWE1:50.77
  
 
3Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96)DEN1:52.42
  
 
4
Sverre Blom Breivik
Sverre Blom Breivik ('96)
NOR1:53.11
  
 PB
5
Björn Seifert
Björn Seifert ('96)
SWE1:53.59
  
 
D19 1500 m    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1
Andreas Kramer
Andreas Kramer ('97)
SWE3:53.57
  
 
2
Jakob Ingebrigtsen
Jakob Ingebrigtsen 
NOR3:53.59
  
 
3
Henrik Irgens Gravdal
Henrik Irgens Gravdal ('98)
NOR3:55.01
  
 
4Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)DEN3:56.74
  
 
D19 5000 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1
Gustaf Stensjö
Gustaf Stensjö ('96)
SWE15:00.01
  
 
2
Sigurd Ruud Skjeseth
Sigurd Ruud Skjeseth ('96)
NOR15:01.53
  
 
3
Vidar Johansson
Vidar Johansson ('96)
SWE15:05.83
  
 SB
4
Joakim Sødal
Joakim Sødal ('97)
NOR15:06.15
  
 
5
Robin Ryynänen
Robin Ryynänen ('97)
FIN15:20.54
  
 SB
6Joachim Weel RosboJoachim Weel Rosbo ('97)DEN15:29.70
  
 
7
Pekka Antikainen
Pekka Antikainen ('97)
FIN15:50.40
  
 PB
D19 3000 m forh.    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1
Topi Raitanen
Topi Raitanen ('96)
FIN8:53.48
  
 PB
2
Thomas Jefferson Byrkjeland
Thomas Jefferson Byrkjeland ('98)
NOR9:10.80
  
 PB
3
Vidar Johansson
Vidar Johansson ('96)
SWE9:13.62
  
 
4
Ola Martin Gåsvær
Ola Martin Gåsvær ('98)
NOR9:34.68
  
 PB
D19 110 m hæk 99.1 cm    
30.8. Vind: +2.1

Finale A

Finale
30.8.Vind: +2.1
1
Karsten Warholm
Karsten Warholm ('96)
NOR13.97 w
  
 
2
Elias Martinsson
Elias Martinsson ('97)
SWE14.41 w
  
 
3
Tristan Freyr Jónsson
Tristan Freyr Jónsson ('97)
ISL14.47 w
  
 
4
Charles Mitala
Charles Mitala ('96)
SWE14.59 w
  
 
5Simon TraoréSimon Traoré ('98)DEN14.64 w
  
 
6
Viktor Kantele
Viktor Kantele ('97)
FIN14.73 w
  
 
7
Eivind Kleven Hagen
Eivind Kleven Hagen ('96)
NOR14.76 w
  
 
Ilari Manninen
Ilari Manninen ('97)
FIN DQw
  
 
D19 400 m hæk    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1
Karsten Warholm
Karsten Warholm ('96)
NOR51.47
  
 
2
Isak Andersson
Isak Andersson ('96)
SWE53.46
  
 
3
Viktor Kantele
Viktor Kantele ('97)
FIN54.37
  
 PB
4
Alexander Lundskog
Alexander Lundskog ('96)
SWE54.39
  
 
5
Jani Rastas
Jani Rastas ('96)
FIN55.17
  
 
D19 Højdespring    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Jonas Kløjgaard JensenJonas Kløjgaard Jensen ('96)DEN2.17
  
 
2
Fabian Delryd
Fabian Delryd ('96)
SWE2.15
  
 SB
3
Oskar Lundqvist
Oskar Lundqvist ('97)
SWE2.13
  
 PB
4
Toralv Opsal
Toralv Opsal ('98)
NOR2.00
  
 PB
D19 Stangspring    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1
Tomas Wecksten
Tomas Wecksten ('96)
FIN5.25
  
 
 
4.85
 XO
5.05
  O
5.25
  O
5.43
XXX
    
2
Urho Kujanpää
Urho Kujanpää ('97)
FIN5.20
  
 PB
 
4.70
  O
4.85
 XO
4.95
  O
5.05 =PB
 XO
5.15 PB
  O
5.20 PB
  O
5.25
XXX
 
3
Esa Hiltunen
Esa Hiltunen ('96)
SWE4.85
  
 PB
D19 Længdespring    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1
Kristian Bäck
Kristian Bäck ('96)
FIN7.52 w
+3.0
  
 
 
7.14
 -3.3
  X
 0.0
7.39
 2.6
  X
 0.0
7.32
 2.4
7.52
 3.0
  
2
Daniel Örevik
Daniel Örevik ('97)
SWE7.44 w
+4.6
  
 
3
Ingar Kiplesund
Ingar Kiplesund ('96)
NOR7.37 w
+2.7
  
 
4
Toralv Opsal
Toralv Opsal ('98)
NOR7.33 w
+3.7
  
 
5
Thobias Nilsson Montler
Thobias Nilsson Montler ('96)
SWE7.17 w
+2.4
  
 
6
Tristan Freyr Jónsson
Tristan Freyr Jónsson ('97)
ISL7.10 w
+3.7
  
 
7
Joni Heikkilä
Joni Heikkilä ('97)
FIN7.10 w
+2.9
  
 
 
  X
 0.0
7.07
 3.1
  X
 0.0
6.94
 1.8
  X
 0.0
7.10
 2.9
  
8Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.07 w
+4.6
  
 
D19 Trespring    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1
Topias Koukkula
Topias Koukkula ('96)
FIN15.37
  
 
 
15.37
 0.0
15.24
 2.3
14.27
 2.6
15.21
 1.4
13.53
 2.2
15.01
 4.7
  
2
Arttu Tyystjärvi
Arttu Tyystjärvi ('97)
FIN15.04
+1.4
  
 PB
 
14.74
 0.3
14.82 PB
 0.6
15.04 PB
 1.4
  X
 0.0
14.91
 4.0
   
3
Marcus Nyberg
Marcus Nyberg ('97)
SWE14.91 w
+3.2
  
 
4
Christofer Pool Wiklund
Christofer Pool Wiklund ('97)
SWE14.82
+2.0
  
 PB
5
Ingar Kiplesund
Ingar Kiplesund ('96)
NOR14.50 w
+3.7
  
 
D19 Kuglestød 6.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Marcus ThomsenMarcus Thomsen ('98)NOR18.68
  
 PB
2
Samuli Kyrönviita
Samuli Kyrönviita ('97)
FIN18.43
  
 PB
 
18.1618.24 PB18.43 PB18.20  X   
3Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)DEN17.06
  
 
4
Thomas Mardal
Thomas Mardal ('97)
NOR16.49
  
 
D19 Diskoskast 1.75 kg    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1
Oskari Perälampi
Oskari Perälampi ('96)
FIN57.58
  
 
 
54.5556.6057.58  X  X55.35  
2
Thomas Mardal
Thomas Mardal ('97)
NOR54.99
  
 
3
Thor Olav Rosvold
Thor Olav Rosvold ('96)
NOR54.46
  
 
4
Veikko Laitinen
Veikko Laitinen ('97)
FIN54.21
  
 
 
52.4553.79  X53.37  X54.21  
5Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)DEN50.22
  
 
6
Oscar Gustafsson
Oscar Gustafsson ('97)
SWE49.47
  
 
7
Jakob Gardenkrans
Jakob Gardenkrans ('97)
SWE49.34
  
 
8
Hilmar Örn Jónsson
Hilmar Örn Jónsson ('96)
ISL49.07
  
 SB
D19 Hammerkast 6.0 kg    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1
Hilmar Örn Jónsson
Hilmar Örn Jónsson ('96)
ISL77.60
  
 
 
73.5977.59  X77.6076.0172.08  
2
Aleksi Jaakkola
Aleksi Jaakkola ('97)
FIN74.08
  
 
 
  X  X  X72.7874.08  X  
3
Aaron Kangas
Aaron Kangas ('97)
FIN70.63
  
 
 
65.5967.8470.4770.63  X70.39  
4
Anton Andersson
Anton Andersson ('96)
SWE65.78
  
 
5
Jon Nerdal
Jon Nerdal ('96)
NOR62.88
  
 
6
Hans Sande
Hans Sande ('96)
NOR60.67
  
 
D19 Spydkast 800 gram    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1
Simon Litzell
Simon Litzell ('97)
SWE67.65
  
 
2
Aleksi Lehto
Aleksi Lehto ('96)
FIN64.55
  
 
 
62.8064.2263.8763.1764.5559.93  
3
Tuomo Kaurila
Tuomo Kaurila ('96)
FIN64.38
  
 
 
64.38  X  X60.92  X  X  
4Mikkel Bach GarbrechtMikkel Bach Garbrecht ('96)DEN62.32
  
 PB
D19 10000 m kapgang    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1
Fredrik Vaeng Røtnes
Fredrik Vaeng Røtnes ('96)
NOR44:38.73
  
 PB
D19 4 x 100 m stafet    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1
 
  
NOR40.18
  
NU20R 
  Sondre Loftås Kåstad, Even Meinseth, Jonathan Quarcoo, Karsten Warholm
2
 
  
FIN41.10
  
 
  Ilari Manninen, Oskari Lehtonen, Willem Kajander, Kristian Bäck
D19 4 x 400 m stafet    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1
 
  
NOR3:15.35
  
 
  Markus Einan, Markus Nikolai Berner, Sondre Dingsør, Karsten Warholm
2
 
  
FIN3:17.35
  
 
  Filiph Johansson, Eemeli Välimäki, Julius Uutela, Juho Pirskanen
3
Sverige 
Sverige  
SWE3:17.76
  
 
  Victor Fingal, Andreas Movin, Alexander Lundskog, Isak Andersson
P19 100 m    
29.8. Vind: +3.3

Finale A

Finale
29.8.Vind: +3.3
1
Helene Rønningen
Helene Rønningen ('98)
NOR11.59 w
  
 
2
Ingvild Meinseth
Ingvild Meinseth ('99)
NOR11.71 w
  
 
3
Emilia Kjellberg
Emilia Kjellberg ('96)
SWE11.73 w
  
 
4
Netta Myllynen
Netta Myllynen ('96)
FIN11.78 w
  
 
5
Milla Heiskanen
Milla Heiskanen ('96)
FIN11.84 w
  
 
6
Hanna Hoff
Hanna Hoff ('97)
SWE11.91 w
  
 
7Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)DEN12.04 w
  
 
8Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)DEN12.28 w
  
 
P19 200 m    
30.8. Vind: +2.8

Finale A

Finale
30.8.Vind: +2.8
1
Emily Rose Norum
Emily Rose Norum ('96)
NOR23.97 w
  
 
2
Emma Koistinen
Emma Koistinen ('96)
FIN24.24 w
  
 
3
Ingvild Meinseth
Ingvild Meinseth ('99)
NOR24.39 w
  
 
4
Hanna Hoff
Hanna Hoff ('97)
SWE24.45 w
  
 
5Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)DEN24.63 w
  
 
6
Sara Jokinen
Sara Jokinen ('96)
FIN24.77 w
  
 
7
Thórdís Eva Steinsdóttir
Thórdís Eva Steinsdóttir 
ISL24.91 w
  
 
8
Emma Jansson
Emma Jansson ('97)
SWE25.10 w
  
 
P19 400 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1
Emily Rose Norum
Emily Rose Norum ('96)
NOR53.96
  
 
2
Hilla Uusimäki
Hilla Uusimäki ('96)
FIN54.03
  
 PB
3
Sara Dorthea Jensen
Sara Dorthea Jensen ('96)
NOR54.19
  
 PB
4
Thórdís Eva Steinsdóttir
Thórdís Eva Steinsdóttir 
ISL55.26
  
 SB
5
Alice Svantesson
Alice Svantesson ('97)
SWE56.49
  
 
6
Eliisa Räsänen
Eliisa Räsänen ('96)
FIN57.17
  
 
7Freja WærnessFreja Wærness DEN57.18
  
 
8
Johanna Dyremark
Johanna Dyremark ('97)
SWE1:02.13
  
 SB
P19 800 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1
Malin Edland
Malin Edland ('99)
NOR2:07.09
  
 
2
Johanna Matintalo
Johanna Matintalo ('96)
FIN2:07.85
  
 SB
3Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)DEN2:09.62
  
 PB
4
Linn Söderholm
Linn Söderholm ('96)
SWE2:10.63
  
 
5
Amalie Sæten
Amalie Sæten ('97)
NOR2:10.67
  
 PB
6
Patricia Striner
Patricia Striner ('97)
SWE2:11.65
  
 
7Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)DEN2:12.10
  
 
8
Sanni Taipalus
Sanni Taipalus ('96)
FIN2:16.22
  
 
P19 1500 m    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1
Ingrid Halvorsen Folvik
Ingrid Halvorsen Folvik ('97)
NOR4:19.20
  
 PB
2Line K SchulzLine K Schulz ('96)DEN4:21.80
  
 
3
Johanna Matintalo
Johanna Matintalo ('96)
FIN4:27.59
  
 PB
4Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)DEN4:30.49
  
 
5
Linn Söderholm
Linn Söderholm ('96)
SWE4:36.30
  
 
6
Aino Kivenmäki
Aino Kivenmäki ('96)
FIN4:41.10
  
 PB
7
Camilla Ziesler
Camilla Ziesler 
NOR4:41.84
  
 
8
Isabella Andersson
Isabella Andersson ('97)
SWE4:52.95
  
 
P19 3000 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Anna Emilie MøllerAnna Emilie Møller ('97)DEN9:29.90
  
 
2
Alisa Vainio
Alisa Vainio ('97)
FIN9:34.39
  
 
3
Carolina Johnson
Carolina Johnson ('96)
SWE9:44.94
  
 SB
4
Live Solheimdal
Live Solheimdal ('96)
NOR9:45.73
  
 
5
Aino Kivenmäki
Aino Kivenmäki ('96)
FIN9:59.45
  
 PB
6
Malin Jonsson
Malin Jonsson ('96)
SWE10:10.26
  
 
7
Inga Kårstad Skaar
Inga Kårstad Skaar ('99)
NOR10:10.66
  
 PB
8
Andrea Kolbeinsdóttir
Andrea Kolbeinsdóttir ('99)
ISL10:34.29
  
 
P19 3000 m forh.    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1
Alisa Vainio
Alisa Vainio ('97)
FIN10:02.45
  
 PB
2
Amélie Svensson
Amélie Svensson ('96)
SWE10:44.54
  
 
3
Live Solheimdal
Live Solheimdal ('96)
NOR10:49.12
  
 PB
4Louise RodeLouise Rode ('97)DEN10:52.78
  
 PB
5
Linn Bengtsson
Linn Bengtsson ('97)
SWE11:00.21
  
 PB
6
Sofia Muinonen
Sofia Muinonen ('96)
FIN11:07.60
  
 
7
Andrea Kolbeinsdóttir
Andrea Kolbeinsdóttir ('99)
ISL11:21.04
  
 
P19 100 m hæk 84.0 cm    
30.8. Vind: +1.8

Finale A

Finale
30.8.Vind: +1.8
1
Emma Koistinen
Emma Koistinen ('96)
FIN13.66
  
 
2
Hanna Palmqvist
Hanna Palmqvist ('96)
SWE13.90
  
 PB
3
Adriana Janic
Adriana Janic ('96)
SWE14.00
  
 
4
Kristi Strømmen Kjerpeset
Kristi Strømmen Kjerpeset ('98)
NOR14.09
  
 PB
5
Ida Eikeng
Ida Eikeng ('99)
NOR14.26
  
 
6
Jessi Landström
Jessi Landström ('97)
FIN14.28
  
 
P19 400 m hæk    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)DEN59.11
  
 
2
Hanna Palmqvist
Hanna Palmqvist ('96)
SWE59.28
  
 PB
3
Karoline Daland
Karoline Daland ('99)
NOR59.32
  
 PB
4
Marie Skjæggestad
Marie Skjæggestad ('99)
NOR1:00.68
  
 PB
5
Jessica Rautelin
Jessica Rautelin ('97)
FIN1:00.82
  
 
6
Johanna Dyremark
Johanna Dyremark ('97)
SWE1:01.98
  
 
7
Kristiina Halonen
Kristiina Halonen ('97)
FIN1:02.21
  
 
P19 Højdespring    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1
Ellen Ekholm
Ellen Ekholm ('96)
SWE1.79
  
 
2
Ilona Äyräväinen
Ilona Äyräväinen ('97)
FIN1.77
  
 
 
1.60
  O
1.66
 XO
1.69
  O
1.71
 XO
1.73
  O
1.75
  O
1.77
  O
1.79
XXX
3Tina Bischoff GellinTina Bischoff Gellin ('98)DEN1.71
  
 
4Rikke AndersenRikke Andersen ('98)DEN1.71
  
 
5
Lovisa Östervall
Lovisa Östervall ('97)
SWE1.71
  
 
6
Maria Huntington
Maria Huntington ('97)
FIN1.69
  
 
 
1.60
 XO
1.66
 XO
1.69
 XO
1.71
XXX
    
7
Caroline Fleischer
Caroline Fleischer ('96)
NOR1.69
  
 
8
Thea Leirfall Bremset
Thea Leirfall Bremset ('99)
NOR1.60
  
 
P19 Stangspring    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1
Lene Retzius
Lene Retzius ('96)
NOR4.17
  
NU20R PB
2
Klara Mattsson
Klara Mattsson ('97)
SWE3.95
  
 =PB
3
Annika Jönsson
Annika Jönsson ('96)
SWE3.85
  
 
4
Johanne Larsen
Johanne Larsen 
NOR3.55
  
 PB
P19 Længdespring    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1
Heta Haapala
Heta Haapala ('96)
FIN6.00
+0.8
  
 
 
5.81
 -0.1
5.84
 1.6
5.81
 0.7
5.71
 0.3
5.95
 1.6
6.00
 0.8
  
2
Emma Pullola
Emma Pullola ('96)
FIN5.98
+1.5
  
 
 
5.98
 1.5
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
5.93
 0.4
5.89
 1.1
  
3
Emma Stenlöf
Emma Stenlöf ('96)
SWE5.98
-0.2
  
 
4
Jonna Lindéen
Jonna Lindéen ('96)
SWE5.96
+1.0
  
 PB
5Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN5.68
+1.0
  
 
6
Emilie Berge
Emilie Berge ('97)
NOR5.68
+0.5
  
 
7Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)DEN5.51
-0.2
  
 
8
Caroline Fleischer
Caroline Fleischer ('96)
NOR5.50
+1.8
  
 
P19 Trespring     
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1
Emma Pullola
Emma Pullola ('96)
FIN13.13 w
+3.9
  
 
 
13.08
 2.5
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
13.13
 3.9
12.82
 2.2
  
2
Senni Salminen
Senni Salminen ('96)
FIN12.73 w
+3.5
  
 
 
  X
 0.0
12.73
 3.5
12.65
 3.4
12.71
 2.7
  X
 0.0
  X
 0.0
  
3
Mari Sellevåg Aarø
Mari Sellevåg Aarø ('98)
NOR12.72 w
+2.8
  
 
4
Beatrice Lantz
Beatrice Lantz ('97)
SWE12.38 w
+5.8
  
 
5
Emilia Hammarström
Emilia Hammarström ('96)
SWE12.07 w
+3.5
  
 
6
Anna Eikebrokk
Anna Eikebrokk ('97)
NOR11.92 w
+3.8
  
 
P19 Kuglestød 4.0 kg    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1
Sara Lennman
Sara Lennman ('96)
SWE14.78
  
 PB
2
Eveliina Rouvali
Eveliina Rouvali ('97)
FIN14.36
  
 
 
13.92  X  X  X14.3613.83  
3
Agnes Larsson
Agnes Larsson ('97)
SWE14.28
  
 
4
Matilde Roe
Matilde Roe ('96)
NOR12.87
  
 
5Marie AagaardMarie Aagaard ('96)DEN12.85
  
 
6
Oona Vilermo
Oona Vilermo ('96)
FIN12.69
  
 
 
12.4012.50  X12.69  X  X  
7
Irma Gunnarsdóttir
Irma Gunnarsdóttir ('98)
ISL12.67
  
 PB
8
Beatrice Nedberge Llano
Beatrice Nedberge Llano ('97)
NOR11.90
  
 
P19 Diskoskast 1.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)DEN48.92
  
 
2
Krista Uusi-Kinnala
Krista Uusi-Kinnala ('97)
FIN47.85
  
 PB
 
43.7842.2744.2445.9647.85 PB  X  
3
Vilma Paakkala
Vilma Paakkala ('96)
FIN47.10
  
 
 
44.1744.3544.08  X  X47.10  
4
Matilde Roe
Matilde Roe ('96)
NOR45.29
  
 
5Marie AagaardMarie Aagaard ('96)DEN43.50
  
 
6
Lovisa Sjöstrand
Lovisa Sjöstrand ('97)
SWE42.34
  
 
7
Berit Stunes Isene
Berit Stunes Isene ('98)
NOR40.47
  
 
8
Linn Hessler-Bergstrand
Linn Hessler-Bergstrand ('96)
SWE39.48
  
 
P19 Hammerkast 4.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1
Beatrice Nedberge Llano
Beatrice Nedberge Llano ('97)
NOR65.34
  
 
2
Suvi Koskinen
Suvi Koskinen ('97)
FIN61.94
  
 
 
60.45  X61.32  X61.94  X  
3
Frida Bååth
Frida Bååth ('97)
SWE59.41
  
 PB
4
Emma Thor
Emma Thor ('97)
SWE58.88
  
 
5
Tiina Rinnekari
Tiina Rinnekari ('96)
FIN58.67
  
 
 
56.51  X  X55.7058.2858.67  
6
Helene Sofie Ingvaldsen
Helene Sofie Ingvaldsen ('96)
NOR58.39
  
 PB
7
Vigdis Jónsdóttir
Vigdis Jónsdóttir ('96)
ISL56.38
  
 
P19 Spydkast 600 gram    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1
Marie-Therese Obst
Marie-Therese Obst ('96)
NOR54.98
  
 SB
2
Merja Perätalo
Merja Perätalo ('96)
FIN51.32
  
 
 
44.4451.2051.3245.1347.05  X  
3
Stella Weinberg
Stella Weinberg ('98)
NOR48.81
  
 
4
Linn Peura
Linn Peura ('97)
SWE47.76
  
 PB
5Fawzie OtourFawzie Otour ('96)DEN45.72
  
 PB
7
Irma Gunnarsdóttir
Irma Gunnarsdóttir ('98)
ISL40.68
  
 
8
Linn Riddarström
Linn Riddarström ('96)
SWE39.55
  
 
P19 4 x 100 m stafet    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1
 
  
NOR46.12
  
 
  Live Haugstad Hilton, Ida Eikeng, Ingvild Meinseth, Helene Rønningen
2
Sverige 
Sverige  
SWE46.43
  
 
  Emma Jansson, Adriana Janic, Emilia Kjellberg, Hanna Hoff
P19 4 x 400 m stafet    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1
 
  
NOR3:38.39
  
NU23R NU20R 
  Emily Rose Norum, Karoline Daland, Ingrid Linn Nordahl, Sara Dorthea Jensen
2
 
  
FIN3:43.89
  
 
  Jessica Rautelin, Eliisa Räsänen, Kristiina Halonen, Hilla Uusimäki
3
Sverige 
Sverige  
SWE3:45.62
  
 
  Alice Svantesson, Alexandra Everett, Johanna Dyremark, Ebba Svantesson

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020