Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
København: National Team Championships 5.9.2015
Østerbro Stadium
Vælg mænd discipliner
100 m
200 m
400 m
800 m
1500 m
5000 m
3000 m forh.
110 m hæk
400 m hæk
Højdespring
Stangspring
Længdespring
Trespring
Kuglestød 7.26 kg
Diskoskast 2.0 kg
Hammerkast 7.26 kg
Spydkast 800 gram
Vælg kvinder discipliner
100 m
200 m
400 m
800 m
1500 m
5000 m
100 m hæk 84.0 cm
400 m hæk
Højdespring
Stangspring
Længdespring
Trespring
Kuglestød 7.26 kg
Diskoskast 2.0 kg
Hammerkast 7.26 kg
Spydkast 800 gram
M 100 m
Vind: +1.3
Finale A
Finale
Vind: +1.3
1
Festus Asante
Festus Asante ('94)
94
Sparta
10.53
PB
2
Nick Ekelund-Arenander
Nick Ekelund-Arenander ('89)
89
Sparta
10.66
3
Jacob Bo Hedeager
Jacob Bo Hedeager ('93)
93
Odense Atletik
10.96
4
Steffen Udengaard Knudsen
Steffen Udengaard Knudsen ('98)
98
Aarhus 1900
10.98
Mads Sjørslev Christensen
Mads Sjørslev Christensen ('94)
94
Odense Atletik
11.15
w
Mathias Ludvigsen
Mathias Ludvigsen ('82)
82
KIF
11.16
w
Alex Futtrup Christiansen
Alex Futtrup Christiansen ('97)
97
Kolding KFUM
11.25
w
Jakob Plaschke
Jakob Plaschke ('96)
96
Aalborg AM
11.94
w
Zaki Dhamac
Zaki Dhamac ('99)
99
Aalborg AM
12.28
PB
Finale B
Vind: +2.4
Vind: +2.4
1
Kasper Olsen
Kasper Olsen ('91)
91
Hvidovre AM
10.91
w
2
Benjamin Gabrielsen
Benjamin Gabrielsen ('95)
95
Sparta
10.97
w
M 200 m
Vind: +1.6
Finale A
Finale
Vind: +1.6
1
Nick Ekelund-Arenander
Nick Ekelund-Arenander ('89)
89
Sparta
21.03
SB
2
Festus Asante
Festus Asante ('94)
94
Sparta
21.87
Mathias Skou
Mathias Skou ('86)
86
KIF
22.21
PB
Frederik Peschardt
Frederik Peschardt ('95)
95
Aarhus 1900
22.54
Radoslav Dimitrov
Radoslav Dimitrov ('86)
86
Odense Atletik / BUL
22.98
Lasse Gilsfeldt
Lasse Gilsfeldt ('94)
94
KIF
23.62
Zaki Dhamac
Zaki Dhamac ('99)
99
Aalborg AM
25.55
PB
M 400 m
Finale A
Finale
1
Nick Ekelund-Arenander
Nick Ekelund-Arenander ('89)
89
Sparta
47.47
2
Marquis Caldwell
Marquis Caldwell ('90)
90
If Gullfoss / USA
48.94
3
Emil Søndergaard
Emil Søndergaard ('96)
96
Aarhus 1900
49.05
PB
Rasmus Jensen
Rasmus Jensen ('95)
95
Odense Atletik
49.30
Kasper Olsen
Kasper Olsen ('91)
91
Hvidovre AM
49.45
Karl-Gustav Brockdorff
Karl-Gustav Brockdorff ('99)
99
Aalborg AM
51.44
M 800 m
Finale A
Finale
1
Nick Jensen
Nick Jensen ('91)
91
Sparta
1:52.15
2
Andreas Bueno
Andreas Bueno ('88)
88
Aarhus 1900
1:52.42
SB
3
Kristian Uldbjerg Hansen
Kristian Uldbjerg Hansen ('96)
96
Aalborg AM
1:54.94
Andreas Schonberg Lommer
Andreas Schonberg Lommer ('91)
91
2:02.57
Christoffer Boll
Christoffer Boll ('92)
92
Sparta
2:02.71
Abdirisak Ahmed Mahamad
Abdirisak Ahmed Mahamad ('96)
96
Odense Atletik
2:05.28
Samuel Lutabi
Samuel Lutabi ('79)
79
Hvidovre AM
2:21.98
SB
Alex Clausen
Alex Clausen ('92)
92
Hvidovre AM
2:30.78
SB
M 1500 m
Finale A
Finale
1
Andreas Bueno
Andreas Bueno ('88)
88
Aarhus 1900
4:18.77
2
Michael Schmidt
Michael Schmidt ('85)
85
KIF
4:19.29
3
Peter Gerner Ejersbo
Peter Gerner Ejersbo ('95)
95
Odense Atletik
4:19.48
4
Cho Mihn Kyun
Cho Mihn Kyun ('94)
94
Sparta
4:19.73
SB
Mikael Johnsen
Mikael Johnsen ('92)
92
AGF Atletik
4:19.86
Peter Glans
Peter Glans ('93)
93
Odense Atletik
4:20.08
Frederik Fürstenberg
Frederik Fürstenberg ('93)
93
Sparta
4:21.15
Abdi Hakin Ulad
Abdi Hakin Ulad ('91)
91
Hvidovre AM
4:21.97
Jonathan M. Adamsen
Jonathan M. Adamsen ('95)
95
KIF
4:22.48
Morten Marinussen
Morten Marinussen ('84)
84
Aalborg AM
4:22.96
Nicholas Vinther Skov
Nicholas Vinther Skov ('79)
79
Aarhus 1900
4:30.14
SB
Alexander Siedler Nielsen
Alexander Siedler Nielsen ('99)
99
Hvidovre AM
4:33.47
PB
M 5000 m
Finale A
Finale
1
Abdi Hakin Ulad
Abdi Hakin Ulad ('91)
91
Hvidovre AM
15:10.87
Peter Glans
Peter Glans ('93)
93
Odense Atletik
15:19.83
SB
Jacob Østergaard Markussen
Jacob Østergaard Markussen ('93)
93
Aarhus 1900
15:20.43
Jeppe Harboe
Jeppe Harboe ('92)
92
Sparta
15:32.43
Morten Marinussen
Morten Marinussen ('84)
84
Aalborg AM
15:38.37
Rune Solli
Rune Solli ('92)
92
Aalborg AM / NOR
15:38.77
Kasper Hansen
Kasper Hansen ('89)
89
Odense Atletik
16:13.75
Bo Sterup Abrahamsson
Bo Sterup Abrahamsson ('76)
76
KIF
16:22.32
M 3000 m forh.
Finale A
Finale
1
Ole Hesselbjerg
Ole Hesselbjerg ('90)
90
Sparta
9:36.89
Michael Schmidt
Michael Schmidt ('85)
85
KIF
9:42.88
SB
Rasmus Terp
Rasmus Terp ('88)
88
Aarhus 1900
9:43.70
PB
Kasper Skov
Kasper Skov ('92)
92
AGF Atletik
9:44.99
Alexander Siedler Nielsen
Alexander Siedler Nielsen ('99)
99
Hvidovre AM
10:22.23
PB
Christian Weberskov
Christian Weberskov ('95)
95
AGF Atletik
10:26.81
PB
M 110 m hæk
Vind: +0.8
Finale A
Finale
Vind: +0.8
1
Christian Laugesen
Christian Laugesen ('86)
86
Sparta
14.78
2
Christian Lind Nielsen
Christian Lind Nielsen ('91)
91
Skive AM
14.85
SB
Christian Lind Nielsen
Christian Lind Nielsen ('91)
91
Skive AM
14.85
=SB
Sebastian Sund Frandsen
Sebastian Sund Frandsen ('98)
98
Aalborg AM
16.17
PB
Jannick Bagge
Jannick Bagge ('94)
94
KIF
16.30
Klaus Præst Jaqué
Klaus Præst Jaqué ('92)
92
Aalborg AM
19.20
PB
Steffen Mertov
Steffen Mertov ('94)
94
Odense Atletik
21.41
M 400 m hæk
Finale A
Finale
1
Martin Johansen
Martin Johansen ('95)
95
Aarhus 1900
53.12
2
Emil Strøm
Emil Strøm ('93)
93
Sparta
53.88
Alexandre Guidje
Alexandre Guidje ('94)
94
KIF
54.01
Christian Lind Nielsen
Christian Lind Nielsen ('91)
91
Skive AM
54.30
PB
Lasse Schönherr
Lasse Schönherr ('96)
96
Hvidovre AM
1:02.05
SB
Patrick Christensen
Patrick Christensen ('96)
96
Odense Atletik
1:04.30
PB
M Højdespring
Finale A
Finale
1
Jonas Kløjgaard Jensen
Jonas Kløjgaard Jensen ('96)
96
Aarhus 1900
1.94
Sebastian Ree Pedersen
Sebastian Ree Pedersen ('97)
97
Sparta
1.89
=PB
Kenneth Stenberg G. Thorsen
Kenneth Stenberg G. Thorsen ('81)
81
Hvidovre AM
1.84
Andreas Jeppesen
Andreas Jeppesen ('88)
88
Odense Atletik
1.84
Massin Ait Bouziad
Massin Ait Bouziad ('95)
95
Sparta
1.84
Albert Ranning
Albert Ranning ('98)
98
KIF
1.79
Sebastian Sund Frandsen
Sebastian Sund Frandsen ('98)
98
Aalborg AM
1.79
Christoffer Åndahl
Christoffer Åndahl
00
KIF
1.64
M Stangspring
Finale A
Finale
1
Mikkel M. Nielsen
Mikkel M. Nielsen ('88)
88
Sparta
5.00
Mikkel Ringsted
Mikkel Ringsted ('96)
96
KIF
4.64
SB
Jakob Holt Jensen
Jakob Holt Jensen ('97)
97
Aalborg AM
4.14
Aske Valdemar Petersen
Aske Valdemar Petersen ('98)
98
Sparta
4.14
PB
Sebastian Skejø
Sebastian Skejø ('91)
91
Aarhus 1900
4.14
PB
Frederik Kyndbøl
Frederik Kyndbøl ('94)
94
Odense Atletik
3.94
Michael Christiansen
Michael Christiansen ('88)
88
Aarhus 1900
3.94
SB
Robin Swann
Robin Swann ('97)
97
Sparta
3.74
PB
Peter M. Adamsen
Peter M. Adamsen
00
KIF
3.54
PB
Kenneth Stenberg G. Thorsen
Kenneth Stenberg G. Thorsen ('81)
81
Hvidovre AM
3.54
PB
Jacob Aagaard Jensen
Jacob Aagaard Jensen ('97)
97
Aalborg AM
3.54
M Længdespring
Finale A
Finale
1
Benjamin Gabrielsen
Benjamin Gabrielsen ('95)
95
Sparta
7.40
-1.5
Christian Lind Nielsen
Christian Lind Nielsen ('91)
91
Skive AM
6.91
-1.3
SB
Jannick Bagge
Jannick Bagge ('94)
94
KIF
6.82
+0.6
Andreas K Christensen
Andreas K Christensen ('90)
90
Aarhus 1900
6.81
+1.3
Morten Jensen
Morten Jensen ('82)
82
Sparta
6.80
-1.7
Mikkel Ringsted
Mikkel Ringsted ('96)
96
KIF
6.75
-0.1
PB
Albert Ranning
Albert Ranning ('98)
98
KIF
6.71
+0.5
Andreas Jeppesen
Andreas Jeppesen ('88)
88
Odense Atletik
6.66
-0.7
Martin Johansen
Martin Johansen ('95)
95
Aarhus 1900
6.64
+0.4
Jacob Bo Hedeager
Jacob Bo Hedeager ('93)
93
Odense Atletik
6.54
+1.3
SB
Matthias Kikkenborg
Matthias Kikkenborg ('97)
97
Aalborg AM
5.92
-0.7
Arnór Jónsson
Arnór Jónsson ('87)
87
Hvidovre AM / ISL
5.87
-1.4
SB
M Trespring
Finale A
Finale
Jannick Bagge
Jannick Bagge ('94)
94
KIF
14.36
0.0
SB
Massin Ait Bouziad
Massin Ait Bouziad ('95)
95
Sparta
13.50
-1.2
Janick Klausen
Janick Klausen ('93)
93
Aarhus 1900
13.47
0.0
SB
Jakob Plaschke
Jakob Plaschke ('96)
96
Aalborg AM
13.09
+0.8
Steffen Mertov
Steffen Mertov ('94)
94
Odense Atletik
12.91
+1.7
Jakob Molander
Jakob Molander ('83)
83
KIF
12.35
0.0
Magnus Ugilt Rasmussen
Magnus Ugilt Rasmussen ('97)
97
Aalborg AM
12.34
-0.2
Henrik Skovgaard Flarup
Henrik Skovgaard Flarup ('84)
84
Odense Atletik
12.28
+1.4
SB
Trygvi Laksafoss
Trygvi Laksafoss ('94)
94
KIF
11.82
-0.3
M Kuglestød 7.26 kg
Finale A
Finale
1
Kenneth Mertz
Kenneth Mertz ('89)
89
Frederiksberg IF
17.17
2
Lasse Larsen
Lasse Larsen ('90)
90
Sparta
16.80
Kristoffer Thomsen
Kristoffer Thomsen ('96)
96
Aarhus 1900
15.76
PB
Jackie Christiansen
Jackie Christiansen ('77)
77
Aarhus 1900
14.99
Thor Sørensen
Thor Sørensen ('89)
89
Aalborg AM
14.63
Matthias Hagen
Matthias Hagen ('97)
97
Hvidovre AM
14.09
Emil Mikkelsen
Emil Mikkelsen ('90)
90
Odense Atletik
13.77
SB
Andreas Riber Thordahl
Andreas Riber Thordahl ('91)
91
Køge Atletik
13.50
SB
Emil Faramarzi
Emil Faramarzi ('93)
93
Aalborg AM
12.49
Steffen Mertov
Steffen Mertov ('94)
94
Odense Atletik
12.46
Martin Juhl
Martin Juhl ('73)
73
KIF
10.33
SB
Martin Iversen
Martin Iversen ('56)
56
Hvidovre AM
7.85
M Diskoskast 2.0 kg
Finale A
Finale
1
Emil Mikkelsen
Emil Mikkelsen ('90)
90
Odense Atletik
54.09
SB
2
Andreas Høyby Ellegaard
Andreas Høyby Ellegaard ('93)
93
Sparta
53.79
3
Alexander Bertelsen
Alexander Bertelsen ('91)
91
Aarhus 1900
52.07
PB
4
Andreas Jørgensen
Andreas Jørgensen ('91)
91
Hvidovre AM
48.92
Andreas Riber Thordahl
Andreas Riber Thordahl ('91)
91
Køge Atletik
48.92
Thor Sørensen
Thor Sørensen ('89)
89
Aalborg AM
40.05
SB
Stefan Miang Mortensen
Stefan Miang Mortensen ('96)
96
Sparta
35.96
Dennis Bergmann
Dennis Bergmann ('89)
89
Aalborg AM
34.40
Frederik Jensen
Frederik Jensen ('97)
97
Odense Atletik
33.73
PB
Martin Iversen
Martin Iversen ('56)
56
Hvidovre AM
29.27
M Hammerkast 7.26 kg
Finale A
Finale
1
Taj Murmann
Taj Murmann ('89)
89
Odense Atletik
63.79
Jonathan Groves
Jonathan Groves ('93)
93
Sparta
52.99
Thor Sørensen
Thor Sørensen ('89)
89
Aalborg AM
51.87
Kristoffer Thomsen
Kristoffer Thomsen ('96)
96
Aarhus 1900
50.91
PB
Matthias Hagen
Matthias Hagen ('97)
97
Hvidovre AM
49.05
PB
Dan Thomsen
Dan Thomsen ('90)
90
Aarhus 1900
45.29
Michael Bruun Jepsen
Michael Bruun Jepsen ('65)
65
Hvidovre AM
44.19
SB
Michael Mørkboe
Michael Mørkboe ('71)
71
KIF
24.02
M Spydkast 800 gram
Finale A
Finale
Gert Skals
Gert Skals ('83)
83
Aarhus 1900
55.54
Jørgen L. Madsen
Jørgen L. Madsen ('72)
72
Hvidovre AM
51.33
SB
Matthias Hagen
Matthias Hagen ('97)
97
Hvidovre AM
50.27
Thomas Jørgensen
Thomas Jørgensen ('90)
90
Odense Atletik
49.99
Andreas Jeppesen
Andreas Jeppesen ('88)
88
Odense Atletik
48.58
Arthur Wiborg Petersen
Arthur Wiborg Petersen ('99)
99
Sparta
47.69
PB
Thor Møller
Thor Møller ('94)
94
Aalborg AM
44.63
Sebastian Skejø
Sebastian Skejø ('91)
91
Aarhus 1900
44.48
Bjørn Malskær
Bjørn Malskær ('65)
65
KIF
42.55
K 100 m
Vind: +1.2
Finale A
Finale
Vind: +1.2
1
Erica Jarder
Erica Jarder ('86)
86
/ SWE
11.82
2
Zarah Buchwald
Zarah Buchwald ('95)
95
Hvidovre AM
12.07
3
Mathilde U. Kramer
Mathilde U. Kramer ('93)
93
Aabenraa IG
12.12
4
Camilla Motzkus
Camilla Motzkus ('97)
97
Odense Atletik
12.16
Frida Sångren
Frida Sångren ('97)
97
Aarhus 1900
12.33
PB
Astrid Glenner-Frandsen
Astrid Glenner-Frandsen ('93)
93
KIF
12.36
Camilla F. R. Nissen
Camilla F. R. Nissen ('90)
90
Frederiksberg IF
12.46
w
Emma Beiter Bomme
Emma Beiter Bomme ('98)
98
Sparta
12.59
w
Mie Mikkelsen
Mie Mikkelsen ('01)
01
Aabenraa IG
12.97
w
Helena S. Lang
Helena S. Lang ('98)
98
Aarhus 1900
13.11
w
Sabrina Kjær Møller
Sabrina Kjær Møller ('97)
97
Odense Atletik
13.68
w
Malene Segerlund
Malene Segerlund ('90)
90
Hvidovre AM
13.72
w
K 200 m
Vind: +0.8
Finale A
Finale
Vind: +0.8
1
Mathilde U. Kramer
Mathilde U. Kramer ('93)
93
Aabenraa IG
24.74
PB
2
Martha Traoré
Martha Traoré ('95)
95
Sparta
24.76
SB
3
Zarah Buchwald
Zarah Buchwald ('95)
95
Hvidovre AM
25.07
PB
Camilla F. R. Nissen
Camilla F. R. Nissen ('90)
90
Frederiksberg IF
25.59
Sofie Albrechtsen
Sofie Albrechtsen ('95)
95
Aarhus 1900
25.98
Mai Stæhr Rødtnes
Mai Stæhr Rødtnes ('99)
99
Aarhus 1900
26.54
PB
Mie Mikkelsen
Mie Mikkelsen ('01)
01
Aabenraa IG
27.26
PB
K 400 m
Finale A
Finale
1
Sara Slott Petersen
Sara Slott Petersen ('87)
87
Aarhus 1900
55.14
SB
2
Anne Sofie Kirkegaard
Anne Sofie Kirkegaard ('98)
98
Sparta
55.21
Katrine Holten Winther
Katrine Holten Winther ('89)
89
KIF
1:00.73
Ida Guldbæk Louw
Ida Guldbæk Louw ('83)
83
Odense Atletik
1:02.80
Isabell Paprotny
Isabell Paprotny ('97)
97
Esbjerg AM / GER
1:04.18
Natasja Jacobsen
Natasja Jacobsen
00
Hvidovre AM
1:07.66
PB
K 800 m
Finale A
Finale
1
Ida Fillingsnes
Ida Fillingsnes ('90)
90
KIF / NOR
2:09.46
2
Josephine Thestrup
Josephine Thestrup ('96)
96
Sparta
2:10.65
3
Joseffa Keidser
Joseffa Keidser ('95)
95
Aarhus 1900
2:14.39
Freja Blom Thomsen
Freja Blom Thomsen ('99)
99
Odense Atletik
2:25.00
Christina Goltermann
Christina Goltermann ('80)
80
Hvidovre AM
2:33.35
SB
Nikoline Lybæk Petersen
Nikoline Lybæk Petersen ('98)
98
Aarhus 1900
3:16.24
SB
K 1500 m
Finale A
Finale
1
Ida Fillingsnes
Ida Fillingsnes ('90)
90
KIF / NOR
4:37.77
2
Josephine Thestrup
Josephine Thestrup ('96)
96
Sparta
4:39.01
Anna Mark Helwigh
Anna Mark Helwigh
00
Sparta
4:46.06
Louise Jørgensen
Louise Jørgensen ('91)
91
KIF
4:46.73
SB
Joseffa Keidser
Joseffa Keidser ('95)
95
Aarhus 1900
4:48.02
Pernille Bak Larsen
Pernille Bak Larsen ('91)
91
Aarhus 1900
4:50.37
Freja Blom Thomsen
Freja Blom Thomsen ('99)
99
Odense Atletik
5:01.01
PB
Gyde Tadsen
Gyde Tadsen ('98)
98
Aabenraa IG
5:10.15
PB
Marie Louise Kinze
Marie Louise Kinze ('86)
86
Aabenraa IG
5:19.85
PB
Clara Thye-Rønn
Clara Thye-Rønn ('99)
99
Odense Atletik
6:24.56
SB
Maria L. Jensen
Maria L. Jensen ('90)
90
Hvidovre AM
7:03.34
PB
Line Vibov
Line Vibov ('83)
83
Hvidovre AM
7:58.22
PB
K 5000 m
Finale A
Finale
1
Sara Sig Møller
Sara Sig Møller ('83)
83
Sparta
16:53.89
Clara Kall
Clara Kall ('99)
99
THS
18:13.47
Josephine Brysting
Josephine Brysting ('95)
95
18:31.65
SB
Anne Sophie Wendell
Anne Sophie Wendell ('77)
77
Hvidovre AM
18:36.31
SB
Caroline Christiansen
Caroline Christiansen ('94)
94
KIF
18:44.00
Gyde Tadsen
Gyde Tadsen ('98)
98
Aabenraa IG
19:33.82
K 100 m hæk 84.0 cm
Vind: +1.6
Finale A
Finale
Vind: +1.6
1
Tine Bach Ejlersen
Tine Bach Ejlersen ('85)
85
Aarhus 1900
14.60
2
Sandra Böll
Sandra Böll ('94)
94
Sparta
14.85
PB
Annemarie Nissen
Annemarie Nissen ('94)
94
KIF
15.02
Mathilde U. Kramer
Mathilde U. Kramer ('93)
93
Aabenraa IG
15.09
Mette Graversgaard
Mette Graversgaard ('95)
95
Aarhus 1900
15.12
Sophie Roessler
Sophie Roessler ('96)
96
Frederiksberg IF
15.37
Louise Malmqvist
Louise Malmqvist ('96)
96
Odense Atletik
15.58
PB
Anne Sofie Vermund
Anne Sofie Vermund ('93)
93
Sparta
15.87
Cecilie Bønnelycke Hansen
Cecilie Bønnelycke Hansen ('97)
97
Hvidovre AM
17.80
K 400 m hæk
Finale A
Finale
1
Sara Slott Petersen
Sara Slott Petersen ('87)
87
Aarhus 1900
57.56
2
Anne Sofie Kirkegaard
Anne Sofie Kirkegaard ('98)
98
Sparta
59.68
Katrine Holten Winther
Katrine Holten Winther ('89)
89
KIF
1:07.44
SB
Julie Kretzschmer
Julie Kretzschmer ('99)
99
Hvidovre AM
1:11.13
PB
Lise Lotte Jepsen
Lise Lotte Jepsen
00
Aabenraa IG
1:17.85
PB
Patricia Deleuran
Patricia Deleuran ('98)
98
Odense Atletik
1:24.08
SB
K Højdespring
Finale A
Finale
1
Rikke Andersen
Rikke Andersen ('98)
98
Sparta
1.68
Beatriz Ferrando
Beatriz Ferrando ('86)
86
/ ESP
1.65
Benedicte Heegaard
Benedicte Heegaard ('97)
97
Sparta
1.59
Louise Malmqvist
Louise Malmqvist ('96)
96
Odense Atletik
1.54
Lise Lotte Jepsen
Lise Lotte Jepsen
00
Aabenraa IG
1.54
Maibritt Olsen
Maibritt Olsen ('95)
95
Hvidovre AM
1.49
PB
Nikoline Lybæk Petersen
Nikoline Lybæk Petersen ('98)
98
Aarhus 1900
1.49
Sofie Rasmussen
Sofie Rasmussen
00
KIF
1.49
SB
Patricia Deleuran
Patricia Deleuran ('98)
98
Odense Atletik
1.44
SB
Aino Lehtonen
Aino Lehtonen ('95)
95
KIF
1.39
=SB
K Stangspring
Finale A
Finale
1
Line Renée Jensen
Line Renée Jensen ('92)
92
Sparta
3.84
2
Karin Fisher
Karin Fisher ('88)
88
Aarhus 1900 / USA
3.74
Mira Guldbrandsen
Mira Guldbrandsen ('98)
98
Sparta
3.54
Anne Sofie Hyldtoft Olsen
Anne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)
94
KIF
3.34
Cecilie Meier
Cecilie Meier
00
Aarhus 1900
2.94
PB
Bjørg Nowack
Bjørg Nowack ('99)
99
Odense Atletik
2.84
Annette Juma Nielsen
Annette Juma Nielsen ('96)
96
KIF
2.84
Sandra Christensen
Sandra Christensen ('95)
95
Odense Atletik
2.74
Nikoline Lybæk Petersen
Nikoline Lybæk Petersen ('98)
98
Aarhus 1900
2.59
PB
Maibritt Olsen
Maibritt Olsen ('95)
95
Hvidovre AM
2.44
PB
K Længdespring
Finale A
Finale
1
Martha Traoré
Martha Traoré ('95)
95
Sparta
5.99
+1.3
2
Jessie Ipsen
Jessie Ipsen ('83)
83
KIF
5.75
+0.2
Laura Tølløse
Laura Tølløse ('97)
97
Sparta
5.49
-0.5
Tine Bach Ejlersen
Tine Bach Ejlersen ('85)
85
Aarhus 1900
5.34
0.0
Sophie Roessler
Sophie Roessler ('96)
96
Frederiksberg IF
5.33
0.0
Annette Juma Nielsen
Annette Juma Nielsen ('96)
96
KIF
5.31
-1.0
Annelouise Villum Jensen
Annelouise Villum Jensen ('96)
96
Aarhus 1900
5.03
-0.3
SB
Cecilie Bønnelycke Hansen
Cecilie Bønnelycke Hansen ('97)
97
Hvidovre AM
4.65
-1.1
SB
Mie Mikkelsen
Mie Mikkelsen ('01)
01
Aabenraa IG
4.62
-0.1
Bjørg Nowack
Bjørg Nowack ('99)
99
Odense Atletik
4.45
-0.5
Elisabeth Dorsche
Elisabeth Dorsche ('98)
98
Odense Atletik
4.43
-1.4
Julie Kretzschmer
Julie Kretzschmer ('99)
99
Hvidovre AM
4.28
+0.2
K Trespring
Finale A
Finale
1
Jessie Ipsen
Jessie Ipsen ('83)
83
KIF
12.11
-0.6
Mathilde Diekema Jensen
Mathilde Diekema Jensen ('94)
94
Aarhus 1900
11.91
+1.6
SB
Maren Høgberget
Maren Høgberget ('89)
89
Sparta / NOR
11.55
+1.1
SB
Sofie Rasmussen
Sofie Rasmussen
00
KIF
11.10
0.0
Sophie Roessler
Sophie Roessler ('96)
96
Frederiksberg IF
10.99
0.0
SB
Lotte Thiesen
Lotte Thiesen ('81)
81
Hvidovre AM
10.67
+0.2
Sabrina Kjær Møller
Sabrina Kjær Møller ('97)
97
Odense Atletik
9.20
-0.8
PB
K Kuglestød 4.0 kg
Finale A
Finale
1
Trine Mulbjerg
Trine Mulbjerg ('90)
90
Sparta
15.20
2
Maria Sløk
Maria Sløk ('83)
83
Hvidovre AM
13.93
K Diskoskast 1.0 kg
Finale A
Finale
1
Kathrine Bebe
Kathrine Bebe ('91)
91
Sparta
51.71
2
Maria Sløk
Maria Sløk ('83)
83
Hvidovre AM
44.83
3
Marie Aagaard
Marie Aagaard ('96)
96
Odense Atletik
41.98
Mette Overgaard Nielsen
Mette Overgaard Nielsen ('71)
71
Roar Atletik
36.45
Lone Sørensen
Lone Sørensen ('52)
52
Odense Atletik
30.59
SB
Inge Faldager
Inge Faldager ('48)
48
Hvidovre AM
29.19
Sofie Albrechtsen
Sofie Albrechtsen ('95)
95
Aarhus 1900
28.26
PB
Maria Hansen
Maria Hansen ('90)
90
KIF
26.84
Kristel Høj Walther
Kristel Høj Walther ('87)
87
Odense Atletik
21.99
Maja Overgaard
Maja Overgaard ('96)
96
Aarhus 1900
21.82
K Hammerkast 4.0 kg
Finale A
Finale
1
Celina Julin
Celina Julin ('94)
94
Sparta
57.05
Louise Odgaard
Louise Odgaard ('93)
93
Sparta
50.98
Heidi Toft Hansen
Heidi Toft Hansen ('91)
91
Hvidovre AM
44.07
SB
Maria Sløk
Maria Sløk ('83)
83
Hvidovre AM
43.08
Louise Theil Lundberg
Louise Theil Lundberg ('95)
95
KIF
41.27
SB
Anna K Dahlgren
Anna K Dahlgren ('93)
93
Odense Atletik
37.49
Marie Aagaard
Marie Aagaard ('96)
96
Odense Atletik
37.17
Maria Hansen
Maria Hansen ('90)
90
KIF
30.11
SB
Mathilde Diekema Jensen
Mathilde Diekema Jensen ('94)
94
Aarhus 1900
28.26
PB
K Spydkast 600 gram
Finale A
Finale
1
Andrea Enerstad Bolle
Andrea Enerstad Bolle ('92)
92
Odense Atletik / NOR
51.09
2
Fawzie Otour
Fawzie Otour ('96)
96
Aarhus 1900
46.32
PB
3
Maria L. Jensen
Maria L. Jensen ('90)
90
Hvidovre AM
42.48
Nina Otto
Nina Otto ('92)
92
Sparta
41.18
SB
Sarah Bahat
Sarah Bahat ('99)
99
Aarhus 1900
39.00
Maja Overgaard
Maja Overgaard ('96)
96
Aarhus 1900
33.80
Mette Overgaard Nielsen
Mette Overgaard Nielsen ('71)
71
Roar Atletik
33.79
Anne Sofie Hyldtoft Olsen
Anne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)
94
KIF
33.19
Benedicte Heegaard
Benedicte Heegaard ('97)
97
Sparta
33.11
Head to head
×
Seneste resultater
16.4
Haderslev
Løbestævne
13.4
Ballerup
Ballerup Spring Walk
13.4
Viborg
50km & 100km
13.4
Viborg
DM 100K
7.4
Lyngby
Klubstævne
7.4
Charlottenlund
Strandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4
Hvidovre
Inde KM Hvidovre AM
6.4
Silkeborg
Tunge kast i Silkeborg
6.4
Haderslev
Hif 5000m forårsløb
2.4
Ballerup
Kastestævne 1
30.3
Silkeborg
Påskekastestævne
28.3
Aabenraa
Langfredag kastemangekamp
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1