Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
København: Copenhagen Half-Marathon 13.9.2015
Vælg mænd discipliner
Halvmaraton
Vælg kvinder discipliner
Halvmaraton
M Halvmaraton
Finale A
Finale
1
Bedan Karoki
Bedan Karoki ('90)
90
/ KEN
59:14
PB
2
Alex Oloitiptip
Alex Oloitiptip ('90)
90
/ KEN
59:28
PB
2
Nasir Dawoud
Nasir Dawoud ('91)
91
/ ERI
1:07:14
SB
3
Edwin Kipyego
Edwin Kipyego ('90)
90
/ KEN
59:30
PB
4
Simon Cheprot
Simon Cheprot ('93)
93
/ KEN
59:32
SB
4
Björn Hammar
Björn Hammar ('92)
92
/ SWE
1:11:15
PB
5
Paul Lonyangata
Paul Lonyangata ('92)
92
/ KEN
1:00:01
SB
5
Jonas Olsson
Jonas Olsson ('84)
84
/ SWE
1:11:39
PB
6
Philip Langat
Philip Langat ('90)
90
/ KEN
1:00:04
PB
7
Joel Kimurer
Joel Kimurer ('88)
88
/ KEN
1:00:58
SB
8
Emmanuel Bett
Emmanuel Bett ('85)
85
/ KEN
1:01:01
9
Richard Kiprotich
Richard Kiprotich ('84)
84
/ KEN
1:01:08
PB
10
Mogos Shumay
Mogos Shumay ('97)
97
/ ERI
1:01:09
PB
11
Nicholas Kamakya
Nicholas Kamakya ('85)
85
/ KEN
1:02:02
SB
12
Abraham Habte
Abraham Habte ('96)
96
/ ERI
1:02:17
PB
13
Samuel Mwaniki
Samuel Mwaniki ('84)
84
/ KEN
1:02:19
14
Yohanes Gebregergish
Yohanes Gebregergish ('89)
89
/ ERI
1:02:37
15
Elroy Gelant
Elroy Gelant ('86)
86
/ RSA
1:02:47
SB
16
Abdi Hakin Ulad
Abdi Hakin Ulad ('91)
91
Hvidovre AM
1:02:48
SB
DM 1
17
Berhanu Legesse
Berhanu Legesse ('94)
94
/ ETH
1:02:56
18
William Morwabe
William Morwabe ('92)
92
Køge Atletik / KEN
1:02:57
PB
19
Moses Mwarur
Moses Mwarur ('84)
84
/ KEN
1:02:59
SB
20
Adhanom Adhanom
Adhanom Adhanom ('77)
77
/ ERI
1:03:50
SB
21
Temesgen Ejerssa
Temesgen Ejerssa ('93)
93
/ ETH
1:04:52
22
Thijs Nijhuis
Thijs Nijhuis ('92)
92
Viborg AM
1:05:11
PB
DM 2
23
Henrik Them Andersen
Henrik Them Andersen ('82)
82
Sparta
1:05:13
SB
DM 3
24
Jesper Faurschou
Jesper Faurschou ('83)
83
Herning LK
1:05:17
SB
DM 4
25
Ryotaro Otani
Ryotaro Otani ('90)
90
/ JPN
1:05:20
26
Tolossa Chengere
Tolossa Chengere ('80)
80
/ ETH
1:05:32
27
Rolf Steier
Rolf Steier ('84)
84
/ USA
1:06:19
SB
Ulrik Heitmann
Ulrik Heitmann ('84)
84
Aarhus 1900
1:07:37
Steffen Massaro
Steffen Massaro ('83)
83
Odense Atletik
1:08:25
SB
Klaus Hagensen
Klaus Hagensen ('82)
82
Aarhus 1900
1:08:31
PB
Asger Dalsgaard
Asger Dalsgaard ('92)
92
Aarhus Fremad
1:09:28
PB
Kasper Laumann Hartlev
Kasper Laumann Hartlev ('91)
91
Blovstrød Løverne
1:09:32
SB
Richard Dion Jensen
Richard Dion Jensen ('85)
85
Sparta
1:09:43
PB
Simon Holbek Kønigsfeldt
Simon Holbek Kønigsfeldt ('86)
86
HRC
1:09:55
PB
Morten Marinussen
Morten Marinussen ('84)
84
Aalborg AM
1:09:58
SB
Nikolaj Bauer Andersen
Nikolaj Bauer Andersen ('73)
73
Aarhus Fremad
1:09:58
Thorkild Sundstrup
Thorkild Sundstrup ('80)
80
Aarhus Fremad
1:10:04
Jonas Andersen Seebach
Jonas Andersen Seebach ('83)
83
Sparta
1:10:17
Lars Vels
Lars Vels ('74)
74
Viborg AM
1:11:24
PB
Allan Dario
Allan Dario ('88)
88
THS
1:11:32
PB
Esben Hornum
Esben Hornum ('89)
89
AGF Atletik
1:11:42
PB
Esben Krogh Rasmussen
Esben Krogh Rasmussen ('93)
93
Frederiksberg IF
1:11:43
PB
Mads Dahl
Mads Dahl ('87)
87
Aalborg AM
1:11:53
PB
Simon Holm Thøgersen
Simon Holm Thøgersen ('84)
84
Aalborg AM
1:11:55
PB
Morten Hesselbjerg
Morten Hesselbjerg ('91)
91
NBRO
1:11:57
PB
Leslie Olivier
Leslie Olivier ('72)
72
Frederiksberg IF
1:11:57
PB
Mathias Erichsen
Mathias Erichsen ('78)
78
Sparta
1:11:58
PB
Steffan Andersen
Steffan Andersen ('81)
81
Esbjerg AM
1:12:07
PB
Anders Bukhave
Anders Bukhave ('88)
88
Herning LK
1:12:08
PB
Thomas Esbensen
Thomas Esbensen ('83)
83
Herning LK
1:12:15
PB
Søren Binderup
Søren Binderup ('76)
76
Sparta
1:12:19
SB
Jonas Birkkjær
Jonas Birkkjær ('90)
90
Odense Atletik
1:12:38
PB
Jens Sørensen
Jens Sørensen ('84)
84
1:12:43
PB
Kent Sørensen
Kent Sørensen ('74)
74
Sparta
1:12:45
SB
Anders Pedersen
Anders Pedersen ('93)
93
1:12:58
PB
Johan Fagerberg
Johan Fagerberg ('87)
87
/ SWE
1:13:16
PB
Jesper Pedersen
Jesper Pedersen ('75)
75
Aalborg AM
1:13:17
SB
Jesper Meins
Jesper Meins ('79)
79
Haderslev IF
1:13:19
PB
Jesper Noer
Jesper Noer ('80)
80
Tejn IF
1:13:21
PB
Emil Aarestrup
Emil Aarestrup ('95)
95
AGF Atletik
1:13:22
PB
Morten Stilling
Morten Stilling ('87)
87
Viborg AM
1:13:25
PB
Mads Quist Boesen
Mads Quist Boesen ('85)
85
1:13:29
SB
Niels Peter Nielsen
Niels Peter Nielsen ('87)
87
AGF Atletik
1:13:33
PB
Christian Gaaei Jensen
Christian Gaaei Jensen ('88)
88
Sparta
1:13:55
PB
Mathias Ösmark
Mathias Ösmark ('82)
82
/ SWE
1:13:57
PB
Søren Rasmussen
Søren Rasmussen ('66)
66
Viborg AM
1:13:59
SB
Anders Götze
Anders Götze ('77)
77
Sparta
1:14:00
PB
Morten Puggaard Ravn
Morten Puggaard Ravn ('84)
84
Sparta
1:14:01
PB
Kristian Broløs Damgaard
Kristian Broløs Damgaard ('95)
95
AGF Atletik
1:14:04
SB
Nikolaj Holdt Mikkelsen
Nikolaj Holdt Mikkelsen ('73)
73
Sparta
1:14:05
PB
Jacob Victor Hansen
Jacob Victor Hansen ('93)
93
Sparta
1:14:09
PB
Max Boderskov
Max Boderskov ('87)
87
Aarhus 1900
1:14:17
PB
Claus Grønbech
Claus Grønbech ('72)
72
Snik Atletik
1:14:21
PB
Jacob Ejby Stengaard
Jacob Ejby Stengaard ('94)
94
Odense Atletik
1:14:23
PB
Stefán Guðmundsson
Stefán Guðmundsson ('70)
70
Snik Atletik / ISL
1:14:23
PB
Andreas Dam
Andreas Dam ('89)
89
AGF Atletik
1:14:27
PB
Kent Nørmark
Kent Nørmark ('71)
71
Sparta
1:14:28
SB
Peter Stisen
Peter Stisen ('94)
94
Herning LK
1:14:33
SB
Mads Knudsgaard
Mads Knudsgaard ('87)
87
AGF Atletik
1:14:37
PB
Kasper Asbjørn Høgh Mikkelsen
Kasper Asbjørn Høgh Mikkelsen ('88)
88
1:14:40
PB
Bjarke Kobberø
Bjarke Kobberø ('79)
79
Ben Hur
1:14:45
SB
Peter Vestergaard Jensen
Peter Vestergaard Jensen ('84)
84
NBRO
1:14:49
Anders Rømer Hesselbjerg
Anders Rømer Hesselbjerg ('83)
83
NBRO
1:15:03
Frederik Clausen
Frederik Clausen ('83)
83
Frederiksberg IF
1:15:09
SB
Ronni Hansen
Ronni Hansen ('75)
75
Odense Atletik
1:15:15
SB
Jonas Berg
Jonas Berg ('87)
87
Herning LK
1:15:17
SB
Theis Elleby
Theis Elleby ('91)
91
Amager AC
1:15:18
PB
Ulrik Roos
Ulrik Roos ('75)
75
Aarhus 1900
1:15:25
SB
Lasse Lyhne
Lasse Lyhne ('77)
77
AK 73
1:15:30
SB
Henrik Krak Sandfeld
Henrik Krak Sandfeld ('81)
81
Sparta
1:15:31
PB
Christian Sonne
Christian Sonne ('88)
88
NBRO
1:15:34
PB
Steffen Falch
Steffen Falch ('89)
89
Blovstrød Løverne
1:15:38
Jakob Vibild
Jakob Vibild ('70)
70
SØAM
1:15:46
SB
Jonas Brandsbjerg
Jonas Brandsbjerg ('76)
76
Blovstrød Løverne
1:15:51
SB
Rikki Frederiksen
Rikki Frederiksen ('81)
81
Frederiksberg IF
1:15:56
PB
Anders Legarth Schmidt
Anders Legarth Schmidt ('74)
74
NBRO
1:16:00
PB
Jeppe Garde
Jeppe Garde ('65)
65
Aalborg AM
1:16:04
SB
Erik Hanson
Erik Hanson ('63)
63
Køge Atletik / USA
1:16:06
PB
Mikael Honauer
Mikael Honauer ('74)
74
/ SWE
1:16:07
PB
Tonny Hansen
Tonny Hansen ('71)
71
1:16:09
PB
Danny Danielsen
Danny Danielsen ('80)
80
Fjordløberne
1:16:21
SB
Jari Repo
Jari Repo ('76)
76
/ SWE
1:16:26
SB
Michael Knak
Michael Knak ('79)
79
HOK
1:16:33
Thomas Møller Lorentzen
Thomas Møller Lorentzen ('86)
86
Sparta
1:16:36
Anders Lade Nielsen
Anders Lade Nielsen ('66)
66
Aarhus 1900
1:16:36
Allan Lund
Allan Lund ('77)
77
Aarhus 1900
1:16:38
SB
Kristian Hedegård
Kristian Hedegård ('65)
65
Aarhus 1900
1:16:41
PB
Kristoffer Thygesen
Kristoffer Thygesen ('89)
89
Frederiksberg IF
1:16:44
SB
Jonas Fusager
Jonas Fusager ('81)
81
RUNAAR
1:16:46
PB
Kåre Rysgaard
Kåre Rysgaard ('76)
76
Aarhus Fremad
1:16:51
SB
Kim Ilsvard Jensen
Kim Ilsvard Jensen ('68)
68
Viborg AM
1:16:51
Mads Skaaning
Mads Skaaning ('95)
95
Sparta
1:16:57
SB
Erling Worm
Erling Worm ('66)
66
Køge Atletik
1:16:57
PB
Christian Grøn Nørfelt
Christian Grøn Nørfelt ('81)
81
Blovstrød Løverne
1:16:59
PB
Ivan Riise
Ivan Riise ('95)
95
Viborg AM
1:17:06
PB
Frank Løvendahl
Frank Løvendahl ('67)
67
Herning LK
1:17:07
SB
Karl Kaas
Karl Kaas ('80)
80
Aalborg AM
1:17:08
PB
Mikkel Hansen
Mikkel Hansen ('74)
74
Faaborg Ski og Motionsklub
1:17:14
PB
Dan Poulsen
Dan Poulsen ('88)
88
Aarhus 1900
1:17:19
SB
Anders Kamp Holm
Anders Kamp Holm ('79)
79
Grindsted Motion
1:17:28
PB
Thomas Svare Ehlers
Thomas Svare Ehlers ('89)
89
NBRO
1:17:30
K Halvmarathon
Finale A
Finale
1
Purity Rionoripo
Purity Rionoripo ('93)
93
/ KEN
1:08:29
PB
2
Sutume Asefa
Sutume Asefa ('94)
94
/ ETH
1:08:47
PB
3
Lucy Kabuu
Lucy Kabuu ('84)
84
/ KEN
1:08:51
SB
4
Christelle Daunay
Christelle Daunay ('74)
74
/ FRA
1:09:57
SB
4
Margaret Agai
Margaret Agai ('88)
88
/ KEN
1:09:57
PB
6
Elizeba Cherono
Elizeba Cherono ('88)
88
/ KEN
1:10:52
SB
7
Gladys Yator
Gladys Yator ('92)
92
/ KEN
1:10:54
8
Helen Tola
Helen Tola ('94)
94
/ ETH
1:11:55
9
Roman Mengistu
Roman Mengistu ('95)
95
/ ETH
1:11:57
PB
10
Sylvia Kiberenge
Sylvia Kiberenge ('90)
90
Køge Atletik / KEN
1:12:59
PB
11
Tsgereda Girma
Tsgereda Girma ('95)
95
/ ETH
1:13:17
SB
12
Anna Holm Baumeister
Anna Holm Baumeister ('87)
87
Sparta
1:13:34
PB
DM 1
13
Louise Langelund Batting
Louise Langelund Batting ('78)
78
Aarhus 1900
1:15:55
PB
DM 2
14
Maria Sig Møller
Maria Sig Møller ('83)
83
NBRO
1:17:31
SB
DM 3
15
Zenia Hejlskov Mogensen
Zenia Hejlskov Mogensen ('89)
89
AGF Atletik
1:18:49
SB
DM 4
16
Malin Ewerlöf
Malin Ewerlöf ('72)
72
/ SWE
1:19:04
PB
17
Lisbeth Pedersen
Lisbeth Pedersen ('75)
75
Hvidovre AM / NOR
1:19:31
PB
18
Tine Rosengreen Pallisgaard
Tine Rosengreen Pallisgaard ('73)
73
1:19:55
=PB
DM 5
19
Rikke Due-Andersen
Rikke Due-Andersen ('72)
72
Køge Atletik
1:19:59
SB
DM 6
Mette Willer Oldenborg
Mette Willer Oldenborg ('70)
70
Sparta
1:21:13
PB
Mia Sørensen
Mia Sørensen ('69)
69
Vejle IF
1:21:25
PB
Maibritt Daugaard
Maibritt Daugaard ('85)
85
Aalborg AM
1:21:46
PB
Louise Rode
Louise Rode ('97)
97
Blovstrød Løverne
1:22:20
PB
Kirsten Pettersson
Kirsten Pettersson ('83)
83
Esbjerg AM
1:22:45
SB
Ulla Binderup Jacobsen
Ulla Binderup Jacobsen ('65)
65
Viborg AM
1:23:17
Lærke Mikkelsen
Lærke Mikkelsen ('85)
85
Aarhus Fremad
1:24:34
SB
Lene Dalgaard
Lene Dalgaard ('90)
90
AGF Atletik
1:24:37
PB
Michelle Lundh
Michelle Lundh ('89)
89
Blovstrød Løverne
1:25:27
Lise Kandborg Sørensen
Lise Kandborg Sørensen ('85)
85
AGF Atletik
1:25:47
PB
Maria Ebbesen Sørum
Maria Ebbesen Sørum ('88)
88
Sparta
1:26:09
PB
Sorella Skovlund
Sorella Skovlund ('77)
77
AC Pain
1:26:14
PB
Dorte Dahl
Dorte Dahl ('65)
65
Blovstrød Løverne
1:26:30
SB
Karina Berner-Magnusson
Karina Berner-Magnusson ('74)
74
Sparta
1:26:35
SB
Karina Sørensen
Karina Sørensen ('82)
82
Blovstrød Løverne
1:26:47
PB
Anne Louise Gimsing
Anne Louise Gimsing ('82)
82
Sparta
1:27:28
PB
Elisabeth Nielsen
Elisabeth Nielsen ('98)
98
SAK77
1:27:41
PB
Linn Norrbäck
Linn Norrbäck ('86)
86
/ SWE
1:27:57
PB
Mette Steenberg
Mette Steenberg ('74)
74
Odense Atletik
1:28:20
PB
Louise Dichmann Nielsen
Louise Dichmann Nielsen ('87)
87
Sparta
1:28:29
PB
Inger Madsen
Inger Madsen ('70)
70
IK Hellas
1:28:37
SB
Tove Schultz-Lorentzen
Tove Schultz-Lorentzen ('60)
60
IK Hellas
1:29:13
SB
Else Marie Ammentorp
Else Marie Ammentorp ('57)
57
IK Hellas
1:29:19
SB
Charlotte Tyrsted
Charlotte Tyrsted ('78)
78
Aarhus Fremad
1:29:30
PB
Liselotte P Lind
Liselotte P Lind ('67)
67
Sparta
1:29:37
SB
Dorthe Bramsen
Dorthe Bramsen ('69)
69
Hareskovens Tri
1:29:39
PB
Helle Roager Jensen
Helle Roager Jensen ('85)
85
Haderslev IF
1:29:46
Katja Egebjerg Meyer
Katja Egebjerg Meyer ('91)
91
Køge Atletik
1:29:53
PB
Samantha Thrane Thygesen
Samantha Thrane Thygesen ('91)
91
SMT Silkeborg
1:30:06
PB
Sophie Junge
Sophie Junge ('92)
92
Randers Freja
1:30:16
PB
Nina W. Madsen
Nina W. Madsen ('64)
64
Fjordløberne
1:30:16
SB
Emilie Sunekær Christensen
Emilie Sunekær Christensen ('96)
96
AGF Atletik
1:30:19
PB
Louise Jung
Louise Jung ('78)
78
Aarhus Fremad
1:30:19
PB
Gitte Kyst Carlsen
Gitte Kyst Carlsen ('81)
81
1:30:58
PB
Lane Lang Mikkelsen
Lane Lang Mikkelsen ('84)
84
Sparta
1:31:00
PB
Christina Hedegård Bruhn
Christina Hedegård Bruhn ('75)
75
Frederiksberg IF
1:31:20
SB
Kimmie Skafsgaard
Kimmie Skafsgaard ('85)
85
NBRO
1:31:26
PB
Christina Poulsen
Christina Poulsen ('72)
72
Køge Atletik
1:31:33
PB
Tina Kristensen
Tina Kristensen ('70)
70
BAC
1:31:49
PB
Pernille Ingemand Sørensen
Pernille Ingemand Sørensen ('72)
72
Frederiksberg IF
1:31:55
PB
Ida-Marie Marcussen
Ida-Marie Marcussen ('84)
84
Sparta
1:32:21
PB
Helle Petersen
Helle Petersen ('75)
75
Viborg AM
1:32:45
PB
Marie Damsgaard
Marie Damsgaard ('87)
87
Sparta
1:33:16
PB
Kristine Wallin Jensen
Kristine Wallin Jensen ('89)
89
Sparta
1:33:41
PB
Marie Bundesen
Marie Bundesen ('85)
85
Sdr. Omme IF
1:33:46
SB
Mette Sommer Fritze
Mette Sommer Fritze ('79)
79
Sparta
1:34:03
PB
Vibeke Hansen
Vibeke Hansen ('54)
54
Snik Atletik
1:34:08
SB
Helene Thopholm
Helene Thopholm ('66)
66
Sparta
1:34:19
SB
Kathrine Vincentsen
Kathrine Vincentsen ('77)
77
Sparta
1:34:53
PB
Anne Hviid
Anne Hviid ('87)
87
NBRO
1:35:26
PB
Mette Høirup
Mette Høirup ('74)
74
MMM
1:35:26
SB
Ninna Porsmose
Ninna Porsmose ('94)
94
Aarhus 1900
1:35:40
PB
Maj Sofie Rasmussen
Maj Sofie Rasmussen ('81)
81
Aarhus 1900
1:35:43
SB
My Lillie
My Lillie ('83)
83
NBRO
1:35:45
PB
Kerstin Thiele
Kerstin Thiele ('61)
61
Sparta / SWE
1:35:56
SB
Maibritt Kristoffersen
Maibritt Kristoffersen ('75)
75
Sparta
1:36:00
SB
Ida Lysdahl Fahrenholtz
Ida Lysdahl Fahrenholtz ('86)
86
Kolding Motion
1:36:03
PB
Melissa Bolvig
Melissa Bolvig ('90)
90
AGF Atletik
1:36:04
PB
Anette Severinsen
Anette Severinsen ('74)
74
IK Hellas
1:36:07
SB
Lone Lykkeberg Laursen
Lone Lykkeberg Laursen ('86)
86
1:36:21
PB
Jeanette Skov
Jeanette Skov ('85)
85
Odense Atletik
1:36:25
PB
Charlotte Lykke
Charlotte Lykke ('67)
67
Blovstrød Løverne
1:36:35
PB
Cecilie Jørgensen
Cecilie Jørgensen ('88)
88
Sparta
1:36:44
PB
Trine B Andersen
Trine B Andersen ('68)
68
Blovstrød Løverne
1:36:58
SB
Sannie Kaltoft
Sannie Kaltoft ('68)
68
1:37:09
PB
Natasja Munch
Natasja Munch ('89)
89
Trongårdens IF
1:37:19
Hanne Kronil
Hanne Kronil ('66)
66
Blovstrød Løverne
1:37:25
Annemette Skov
Annemette Skov ('78)
78
Tejn IF
1:37:28
PB
Birgitte Storm
Birgitte Storm ('69)
69
Sparta
1:37:29
PB
Head to head
×
Seneste resultater
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open