Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Växjö SWE: Best Western Games 23‐24.1.2016 Inde

M 60 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
2
Tony Darkwah
Tony Darkwah ('86)
SWE6.93
  
 SB
3
David Sennung
David Sennung ('91)
SWE6.96
  
 SB
4Omar KerrOmar Kerr ('92)JAM7.00
  
 
5Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN7.00
  
 =SB
6
Marcus Tornée
Marcus Tornée ('98)
SWE7.01
  
 =PB
Indledende heats23.1.
Indledende 1
23.1.
23.1.
1
Marcus Tornée
Marcus Tornée ('98)
SWE7.01
  
 PB
Indledende 4
23.1.
23.1.
1
Emil von Barth
Emil von Barth ('96)
SWE6.92
  
 SB
Indledende 6
23.1.
23.1.
1
Tony Darkwah
Tony Darkwah ('86)
SWE6.97
  
 SB
Indledende 7
23.1.
23.1.
1
Austin Hamilton
Austin Hamilton ('97)
SWE6.95
  
 SB
2
David Sennung
David Sennung ('91)
SWE7.00
  
 SB
M 400 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Benjamin Lobo VedelBenjamin Lobo Vedel ('97)DEN47.58
  
 SB
2Marquis CaldwellMarquis Caldwell ('90)USA48.65
  
 PB
M Højdespring    
Inde 24.1.

Finale A

Finale
Inde 24.1.
1
Hamdi Mahamat Alamine Saleh
Hamdi Mahamat Alamine Saleh ('97)
QAT2.15
  
 PB
3
Filip Björklund
Filip Björklund ('98)
SWE2.07
  
 PB
M Stangspring    
Inde 24.1.

Finale A

Finale
Inde 24.1.
3
Petter Olson
Petter Olson ('91)
SWE4.84
  
 SB
4
Fredrik Samuelsson
Fredrik Samuelsson ('95)
SWE4.54
  
 SB
5
David Carlsson
David Carlsson ('90)
SWE4.54
  
 
M Længdespring    
Inde 24.1.

Finale A

Finale
Inde 24.1.
1
Johan Talèus
Johan Talèus ('94)
SWE7.29
  
 SB
2
Thobias Nilsson Montler
Thobias Nilsson Montler ('96)
SWE7.25
  
 SB
3
Elias Martinsson
Elias Martinsson ('97)
SWE6.96
  
 SB
M Trespring    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
2
Christofer Pool Wiklund
Christofer Pool Wiklund ('97)
SWE14.75
  
 PB
3
Marcus Nyberg
Marcus Nyberg ('97)
SWE14.28
  
 SB
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
2
Arwid Koskinen
Arwid Koskinen ('92)
SWE16.86
  
 
K 60 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
2
Lisa Warfvinge
Lisa Warfvinge ('98)
SWE7.65
  
 PB
3
Gladys Bamane
Gladys Bamane ('89)
SWE7.66
  
 SB
4
Sara Söderberg
Sara Söderberg ('94)
SWE7.70
  
 
5
Hanna Hoff
Hanna Hoff ('97)
SWE7.74
  
 
6
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE7.79
  
 
Finale B
23.1.
23.1.
1
Marie Sönnerfors
Marie Sönnerfors ('93)
SWE7.80
  
 PB
Indledende heats23.1.
Indledende 1
23.1.
23.1.
1
Sara Söderberg
Sara Söderberg ('94)
SWE7.70
  
 
Indledende 2
23.1.
23.1.
1
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE7.77
  
 
Indledende 3
23.1.
23.1.
1
Lisa Warfvinge
Lisa Warfvinge ('98)
SWE7.70
  
 SB
Indledende 4
23.1.
23.1.
1
Hanna Hoff
Hanna Hoff ('97)
SWE7.71
  
 SB
Indledende 6
23.1.
23.1.
1
Gladys Bamane
Gladys Bamane ('89)
SWE7.71
  
 SB
K 200 m    
Inde 24.1.

Finale A

Finale
Inde 24.1.
2
Gladys Bamane
Gladys Bamane ('89)
SWE24.56
  
 SB
3
Isabelle Eurenius
Isabelle Eurenius ('89)
SWE24.69
  
 SB
Finale B
24.1.
24.1.
2
Linnea Killander
Linnea Killander ('93)
SWE24.85
  
 SB
3
Sara Söderberg
Sara Söderberg ('94)
SWE24.92
  
 PB
K 400 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1
Josefin Persson
Josefin Persson ('98)
SWE56.11
  
 PB
K 800 m    
Inde 24.1.

Finale A

Finale
Inde 24.1.
1Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)DEN2:14.93
  
 SB
2
Vilma Jonsson
Vilma Jonsson ('99)
SWE2:15.60
  
 SB
K 1500 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
2
Vilma Jonsson
Vilma Jonsson ('99)
SWE4:38.79
  
 PB
3
Jill Höstman
Jill Höstman ('96)
SWE4:38.89
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 24.1.

Finale A

Finale
Inde 24.1.
3Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)DEN8.63
  
 PB
6Marie Caroline VermundMarie Caroline Vermund ('95)DEN8.79
  
 
Amanda Holmberg
Amanda Holmberg ('98)
SWE DNF
  
 
Indledende heats24.1.
Indledende 1
24.1.
24.1.
1Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)DEN8.64
  
 PB
4
Madeleine Eriksson
Madeleine Eriksson ('93)
SWE8.72
  
 SB
Indledende 2
24.1.
24.1.
1
Amanda Holmberg
Amanda Holmberg ('98)
SWE8.76
  
 
Indledende 3
24.1.
24.1.
2Marie Caroline VermundMarie Caroline Vermund ('95)DEN8.72
  
 
K Højdespring    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
3
Maja Nilsson
Maja Nilsson ('99)
SWE1.79
  
 PB
4
Matilda Nilsson
Matilda Nilsson ('93)
SWE1.77
  
 PB
5
Ellen Björklund
Ellen Björklund ('90)
SWE1.77
  
 SB
6
Emma Söderström
Emma Söderström ('98)
SWE1.73
  
 =PB
7
Ellen Ekholm
Ellen Ekholm ('96)
SWE1.73
  
 SB
8
Vendela von Corswant
Vendela von Corswant ('93)
SWE1.73
  
 SB
9
Lisa Linnell
Lisa Linnell ('91)
SWE1.70
  
 SB
K Stangspring    
Inde 24.1.

Finale A

Finale
Inde 24.1.
2
Lene Retzius
Lene Retzius ('96)
NOR4.04
  
 SB
3
Klara Mattsson
Klara Mattsson ('97)
SWE3.84
  
 
Cathrine LarsåsenCathrine Larsåsen ('86)NOR NH
  
 
K Længdespring    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
3
Thilda Särnevång
Thilda Särnevång ('96)
SWE5.72
  
 SB
4
Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö ('98)
SWE5.70
  
 PB
5
Jonna Lindéen
Jonna Lindéen ('96)
SWE5.66
  
 PB
K Trespring     
Inde 24.1.

Finale A

Finale
Inde 24.1.
1
Ewa Marcinkiewicz
Ewa Marcinkiewicz ('93)
SWE12.39
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
2
Maria Nilsson
Maria Nilsson ('95)
SWE13.81
  
 SB
3
Beatrice Lantz
Beatrice Lantz ('97)
SWE13.39
  
 PB
4
Emma Harrysson
Emma Harrysson ('97)
SWE13.04
  
 PB
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 24.1.

Finale A

Finale
Inde 24.1.
1
Max Hrelja
Max Hrelja ('98)
SWE7.98
  
 
2
Elias Martinsson
Elias Martinsson ('97)
SWE8.09
  
 SB
3
Oscar Hjerm
Oscar Hjerm ('97)
SWE8.14
  
 =PB
4
Ludvig Hillenfjärd
Ludvig Hillenfjärd ('97)
SWE8.37
  
 PB
5
James Gaudiello
James Gaudiello ('98)
SWE8.44
  
 PB
6
Viktor Bondesson
Viktor Bondesson ('98)
SWE8.52
  
 
Indledende heats24.1.
Indledende 1
24.1.
24.1.
1
Max Hrelja
Max Hrelja ('98)
SWE7.93
  
 PB
2
Oscar Hjerm
Oscar Hjerm ('97)
SWE8.14
  
 PB
3
Ludvig Hillenfjärd
Ludvig Hillenfjärd ('97)
SWE8.44
  
 PB
Indledende 2
24.1.
24.1.
1
Elias Martinsson
Elias Martinsson ('97)
SWE8.14
  
 SB
2
Viktor Bondesson
Viktor Bondesson ('98)
SWE8.46
  
 PB
D17 60m Hurdles (91.4cm, 8.90m)    
Inde 24.1.

Finale A

Finale
Inde 24.1.
1
Joel Bengtsson
Joel Bengtsson ('99)
SWE8.19
  
 
2
Carl-Einar Söderström Eskonniemi
Carl-Einar Söderström Eskonniemi ('99)
SWE8.45
  
 PB
3
Anton Bertilsson
Anton Bertilsson ('99)
SWE8.48
  
 
Indledende heats24.1.
Indledende 1
24.1.
24.1.
1
Joel Bengtsson
Joel Bengtsson ('99)
SWE8.09
  
 PB
2
Anton Bertilsson
Anton Bertilsson ('99)
SWE8.48
  
 
D17 Højdespring    
Inde 24.1.

Finale A

Finale
Inde 24.1.
1
Simon Wiklund
Simon Wiklund ('99)
SWE1.99
  
 PB
P17 60 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
2
Amanda Hansson
Amanda Hansson ('99)
SWE7.71
  
 PB
3
Hanna Axelsson
Hanna Axelsson ('99)
SWE7.74
  
 =PB
Indledende heats23.1.
Indledende 6
23.1.
23.1.
1
Hanna Axelsson
Hanna Axelsson ('99)
SWE7.74
  
 PB
2
Amanda Hansson
Amanda Hansson ('99)
SWE7.76
  
 =PB
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 24.1.

Finale A

Finale
Inde 24.1.
1
Amanda Hansson
Amanda Hansson ('99)
SWE8.50
  
 PB
2
Victoria Almerén Hansson
Victoria Almerén Hansson ('99)
SWE8.57
  
 
3
Emmy Smedberg
Emmy Smedberg 
SWE8.74
  
 PB
Indledende heats24.1.
Indledende 1
24.1.
24.1.
1
Victoria Almerén Hansson
Victoria Almerén Hansson ('99)
SWE8.58
  
 
Indledende 2
24.1.
24.1.
1
Amanda Hansson
Amanda Hansson ('99)
SWE8.74
  
 
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 24.1.

Finale A

Finale
Inde 24.1.
1
Ida Olsson
Ida Olsson ('99)
SWE14.43
  
 PB

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020