Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: Vinter ABC 18.2.2016 Inde

M 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Emil SøndergaardEmil Søndergaard ('96)Aarhus 19006.25
  
 PB
Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)Kolding KFUM 6.37
  
 PB
Rasmus NyboRasmus Nybo ('89)Aarhus 19006.38
  
 PB
Gustav DujardinGustav Dujardin ('93)Aarhus 19006.72
  
 PB
Tais Leicht KjærTais Leicht Kjær Aarhus 19006.75
  
 PB
Andreas Stig HenriksenAndreas Stig Henriksen ('91)Aarhus 19006.81
  
 PB
Steen HannestadSteen Hannestad ('71)Aarhus Fremad6.84
  
 PB
Peter FaberPeter Faber ('93)AGF Atletik7.28
  
 PB
Malte StrangholtMalte Strangholt ('99)Randers Freja7.30
  
 PB
Peter LuchtPeter Lucht ('65)Aarhus Fremad7.32
  
 PB
Simon Maes PetersenSimon Maes Petersen ('03)Aarhus 19007.46
  
 PB
M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frederik PeschardtFrederik Peschardt ('95)Aarhus 19006.96
  
 PB
Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 19007.04
  
 PB
Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19007.06
  
 
Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19007.07
  
 
Jonas LundJonas Lund ('96)Vejen AF7.14
  
 PB
Emil SøndergaardEmil Søndergaard ('96)Aarhus 19007.23
  
 PB
Jonas LundJonas Lund ('96)Vejen AF7.25
  
 
Emil SøndergaardEmil Søndergaard ('96)Aarhus 19007.26
  
 PB
Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)Kolding KFUM 7.34
  
 =PB
Rasmus NyboRasmus Nybo ('89)Aarhus 19007.35
  
 
Lasse Møller AlmLasse Møller Alm ('91)Aarhus 19007.37
  
 PB
Casper HenningsenCasper Henningsen ('96)Aarhus 19007.38
  
 SB
Rasmus NyboRasmus Nybo ('89)Aarhus 19007.41
  
 
Jacob Møberg KlysnerJacob Møberg Klysner ('98)Aarhus 19007.47
  
 
Martin JohansenMartin Johansen ('95)Aalborg AM7.63
  
 
Thomas Elling ChristensenThomas Elling Christensen ('97)Aarhus 19007.76
  
 SB
Gustav DujardinGustav Dujardin ('93)Aarhus 19007.82
  
 PB
Tais Leicht KjærTais Leicht Kjær Aarhus 19007.86
  
 PB
Niels BøjeNiels Bøje Vejle IF7.86
  
 PB
Steen HannestadSteen Hannestad ('71)Aarhus Fremad7.95
  
 
Andreas Stig HenriksenAndreas Stig Henriksen ('91)Aarhus 19007.97
  
 PB
Andreas Stig HenriksenAndreas Stig Henriksen ('91)Aarhus 19007.99
  
 
Steen HannestadSteen Hannestad ('71)Aarhus Fremad8.01
  
 
Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Randers Freja8.26
  
 
Peter LuchtPeter Lucht ('65)Aarhus Fremad8.42
  
 SB
Peter FaberPeter Faber ('93)AGF Atletik8.48
  
 PB
Peter FaberPeter Faber ('93)AGF Atletik8.61
  
 
Malte StrangholtMalte Strangholt ('99)Randers Freja8.67
  
 PB
Simon Maes PetersenSimon Maes Petersen ('03)Aarhus 19008.80
  
 PB
Frederik BarfodFrederik Barfod ('01)Aarhus 19009.14
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)Aarhus 19007.80
  
 SB
Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)Aarhus 19007.81
  
 SB
Martin JohansenMartin Johansen ('95)Aalborg AM9.18
  
 
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Janick KlausenJanick Klausen ('93)Aarhus 19002.05
  
 
Sebastian SkejøSebastian Skejø ('91)Aarhus 19001.85
  
 SB
Philip Vikne DalmosePhilip Vikne Dalmose ('01)Aarhus 19001.63
  
 
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Sebastian SkejøSebastian Skejø ('91)Aarhus 19004.10
  
 SB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Jacob Møberg KlysnerJacob Møberg Klysner ('98)Aarhus 19005.71
  
 
Peter LuchtPeter Lucht ('65)Aarhus Fremad4.58
  
 PB
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19004.28
  
 
Frederik BarfodFrederik Barfod ('01)Aarhus 19003.92
  
 PB
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 190011.42
  
 
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)Aarhus 190016.20
  
 
Jørgen K JensenJørgen K Jensen ('69)AGF Atletik7.31
  
 
K 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Monika Elisabeth BenserudMonika Elisabeth Benserud ('96)Randers Freja / NOR6.83
  
 PB
Cornelia SlejCornelia Slej ('99)Aarhus 19007.49
  
 
Caroline LundCaroline Lund ('97)Randers Freja7.53
  
 PB
Tine Hoffmann NielsenTine Hoffmann Nielsen Aarhus 19007.59
  
 PB
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF7.58
  
 PB
Monika Elisabeth BenserudMonika Elisabeth Benserud ('96)Randers Freja / NOR7.87
  
 
Frida SångrenFrida Sångren ('97)Aarhus 19007.91
  
 
Sophie RoesslerSophie Roessler ('96)Frederiksberg IF8.05
  
 =SB
Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)Aarhus 19008.08
  
 
Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja8.09
  
 PB
Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)Aarhus 19008.11
  
 
Emma GuldagerEmma Guldager ('01)Aarhus 19008.52
  
 PB
Ditte MadsenDitte Madsen ('97)Skive AM8.54
  
 PB
Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 19008.67
  
 
Cornelia SlejCornelia Slej ('99)Aarhus 19008.69
  
 
Hannah Sophie DunkerHannah Sophie Dunker ('92)AGF Atletik8.75
  
 PB
Tine Hoffmann NielsenTine Hoffmann Nielsen Aarhus 19008.75
  
 
Joseffa KeidserJoseffa Keidser ('95)Aarhus 19008.75
  
 SB
Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 19008.76
  
 
Caroline LundCaroline Lund ('97)Randers Freja8.82
  
 PB
Ditte Marie LundDitte Marie Lund ('91)AGF Atletik8.86
  
 
Tine Hoffmann NielsenTine Hoffmann Nielsen Aarhus 19008.88
  
 
Caroline LundCaroline Lund ('97)Randers Freja8.89
  
 
Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 19008.92
  
 PB
Cæcilie Deisting SkejøCæcilie Deisting Skejø ('94)Aarhus 19009.08
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF7.60
  
 PB
K 50 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19007.42
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19008.57
  
 
Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19008.64
  
 
Sophie RoesslerSophie Roessler ('96)Frederiksberg IF9.11
  
 SB
Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19009.63
  
 =PB
Caroline G S JohansenCaroline G S Johansen ('98)Aarhus 19009.67
  
 PB
Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19009.73
  
 
Laura Lund NørgaardLaura Lund Nørgaard ('98)Aalborg AM9.97
  
 PB
K 60 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mille Albinus HjermitslevMille Albinus Hjermitslev ('02)Aarhus 190010.63
  
 PB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Aabenraa IG 1.55
  
 
Lise PedersenLise Pedersen ('99)Rødding Atletik 1.45
  
 PB
Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 19001.45
  
 
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mira GuldbrandsenMira Guldbrandsen ('98)Sparta3.50
  
 SB
Julie HarsmannJulie Harsmann Aarhus 19002.80
  
 
Sofie GarsetSofie Garset ('99)Aarhus 19002.60
  
 
Tine Hoffmann NielsenTine Hoffmann Nielsen Aarhus 19002.30
  
 =PB
Sofia SkjødtSofia Skjødt Randers Freja2.30
  
 
Anna Mosby NielsenAnna Mosby Nielsen ('01)Aarhus 19002.30
  
 PB
Emma GuldagerEmma Guldager ('01)Aarhus 19002.20
  
 =PB
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)Vejle IF4.70
  
 
Mille Albinus HjermitslevMille Albinus Hjermitslev ('02)Aarhus 19004.47
  
 PB
Mathilde Brüchle KodalMathilde Brüchle Kodal ('01)Aarhus 19004.30
  
 PB
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 19004.25
  
 PB
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mille Albinus HjermitslevMille Albinus Hjermitslev ('02)Aarhus 19009.34
  
 PB
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 19009.31
  
 
K Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF10.42
  
 

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020