Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Aarhus: Vinter ABC 18.2.2016 Inde
Vælg mænd discipliner
50 m
60 m
60 m hæk
Højdespring
Stangspring
Længdespring
Trespring
Kuglestød 7.26 kg
Vælg kvinder discipliner
50 m
60 m
50 m hæk 76.2 cm
60 m hæk
Højdespring
Stangspring
Længdespring
Trespring
Kuglestød 3.0 kg
M 50 m
Inde
Finale A
Finale
Inde
Emil Søndergaard
Emil Søndergaard ('96)
96
Aarhus 1900
6.25
PB
Daniel Andersen
Daniel Andersen ('01)
01
Kolding KFUM
6.37
PB
Rasmus Nybo
Rasmus Nybo ('89)
89
Aarhus 1900
6.38
PB
Gustav Dujardin
Gustav Dujardin ('93)
93
Aarhus 1900
6.72
PB
Tais Leicht Kjær
Tais Leicht Kjær
00
Aarhus 1900
6.75
PB
Andreas Stig Henriksen
Andreas Stig Henriksen ('91)
91
Aarhus 1900
6.81
PB
Steen Hannestad
Steen Hannestad ('71)
71
Aarhus Fremad
6.84
PB
Peter Faber
Peter Faber ('93)
93
AGF Atletik
7.28
PB
Malte Strangholt
Malte Strangholt ('99)
99
Randers Freja
7.30
PB
Peter Lucht
Peter Lucht ('65)
65
Aarhus Fremad
7.32
PB
Simon Maes Petersen
Simon Maes Petersen ('03)
03
Aarhus 1900
7.46
PB
M 60 m
Inde
Finale A
Finale
Inde
1
Frederik Peschardt
Frederik Peschardt ('95)
95
Aarhus 1900
6.96
PB
Kojo Musah
Kojo Musah ('96)
96
Aarhus 1900
7.04
PB
Steffen Udengaard Knudsen
Steffen Udengaard Knudsen ('98)
98
Aarhus 1900
7.06
Steffen Udengaard Knudsen
Steffen Udengaard Knudsen ('98)
98
Aarhus 1900
7.07
Jonas Lund
Jonas Lund ('96)
96
Vejen AF
7.14
PB
Emil Søndergaard
Emil Søndergaard ('96)
96
Aarhus 1900
7.23
PB
Jonas Lund
Jonas Lund ('96)
96
Vejen AF
7.25
Emil Søndergaard
Emil Søndergaard ('96)
96
Aarhus 1900
7.26
PB
Daniel Andersen
Daniel Andersen ('01)
01
Kolding KFUM
7.34
=PB
Rasmus Nybo
Rasmus Nybo ('89)
89
Aarhus 1900
7.35
Lasse Møller Alm
Lasse Møller Alm ('91)
91
Aarhus 1900
7.37
PB
Casper Henningsen
Casper Henningsen ('96)
96
Aarhus 1900
7.38
SB
Rasmus Nybo
Rasmus Nybo ('89)
89
Aarhus 1900
7.41
Jacob Møberg Klysner
Jacob Møberg Klysner ('98)
98
Aarhus 1900
7.47
Martin Johansen
Martin Johansen ('95)
95
Aarhus 1900
7.63
Thomas Elling Christensen
Thomas Elling Christensen ('97)
97
Aarhus 1900
7.76
SB
Gustav Dujardin
Gustav Dujardin ('93)
93
Aarhus 1900
7.82
PB
Tais Leicht Kjær
Tais Leicht Kjær
00
Aarhus 1900
7.86
PB
Niels Bøje
Niels Bøje
00
Vejle IF
7.86
PB
Steen Hannestad
Steen Hannestad ('71)
71
Aarhus Fremad
7.95
Andreas Stig Henriksen
Andreas Stig Henriksen ('91)
91
Aarhus 1900
7.97
PB
Andreas Stig Henriksen
Andreas Stig Henriksen ('91)
91
Aarhus 1900
7.99
Steen Hannestad
Steen Hannestad ('71)
71
Aarhus Fremad
8.01
Thomas Søholm Larsen
Thomas Søholm Larsen
00
Randers Freja
8.26
Peter Lucht
Peter Lucht ('65)
65
Aarhus Fremad
8.42
SB
Peter Faber
Peter Faber ('93)
93
AGF Atletik
8.48
PB
Peter Faber
Peter Faber ('93)
93
AGF Atletik
8.61
Malte Strangholt
Malte Strangholt ('99)
99
Randers Freja
8.67
PB
Simon Maes Petersen
Simon Maes Petersen ('03)
03
Aarhus 1900
8.80
PB
Frederik Barfod
Frederik Barfod ('01)
01
Aarhus 1900
9.14
PB
M 60 m hæk
Inde
Finale A
Finale
Inde
Andreas Martinsen
Andreas Martinsen ('90)
90
Aarhus 1900
7.80
SB
Andreas Martinsen
Andreas Martinsen ('90)
90
Aarhus 1900
7.81
Martin Johansen
Martin Johansen ('95)
95
Aarhus 1900
9.18
M Højdespring
Inde
Finale A
Finale
Inde
Janick Klausen
Janick Klausen ('93)
93
Aarhus 1900
2.05
Sebastian Skejø
Sebastian Skejø ('91)
91
Aarhus 1900
1.85
SB
Philip Vikne Dalmose
Philip Vikne Dalmose ('01)
01
Aarhus 1900
1.63
M Stangspring
Inde
Finale A
Finale
Inde
Sebastian Skejø
Sebastian Skejø ('91)
91
Aarhus 1900
4.10
SB
M Længdespring
Inde
Finale A
Finale
Inde
Jacob Møberg Klysner
Jacob Møberg Klysner ('98)
98
Aarhus 1900
5.71
Peter Lucht
Peter Lucht ('65)
65
Aarhus Fremad
4.58
PB
Sebastian R. Suurballe
Sebastian R. Suurballe ('02)
02
Aarhus 1900
4.28
Frederik Barfod
Frederik Barfod ('01)
01
Aarhus 1900
3.92
PB
M Trespring
Inde
Finale A
Finale
Inde
Anton Læssøe Bisgaard
Anton Læssøe Bisgaard ('01)
01
Aarhus 1900
11.42
M Kuglestød 7.26 kg
Inde
Finale A
Finale
Inde
Kristoffer Thomsen
Kristoffer Thomsen ('96)
96
Aarhus 1900
16.20
Jørgen K Jensen
Jørgen K Jensen ('69)
69
AGF Atletik
7.31
K 50 m
Inde
Finale A
Finale
Inde
Monika Elisabeth Benserud
Monika Elisabeth Benserud ('96)
96
/ NOR
6.83
PB
Cornelia Slej
Cornelia Slej ('99)
99
Aarhus 1900
7.49
Caroline Lund
Caroline Lund ('97)
97
Randers Freja
7.53
PB
Tine Hoffmann Nielsen
Tine Hoffmann Nielsen
00
Aarhus 1900
7.59
PB
Line Grønbæk Andersen
Line Grønbæk Andersen ('04)
04
Vejle IF
7.84
PB
K 60 m
Inde
Finale A
Finale
Inde
1
Mathilde U. Kramer
Mathilde U. Kramer ('93)
93
Aabenraa IG
7.58
PB
Monika Elisabeth Benserud
Monika Elisabeth Benserud ('96)
96
/ NOR
7.87
Frida Sångren
Frida Sångren ('97)
97
Aarhus 1900
7.91
Sophie Roessler
Sophie Roessler ('96)
96
Frederiksberg IF
8.05
=SB
Thea Lyng Møller Jensen
Thea Lyng Møller Jensen ('01)
01
Aarhus 1900
8.08
Fredrikke Dam Larsen
Fredrikke Dam Larsen ('91)
91
Randers Freja
8.09
PB
Thea Lyng Møller Jensen
Thea Lyng Møller Jensen ('01)
01
Aarhus 1900
8.11
Emma Guldager
Emma Guldager ('01)
01
Aarhus 1900
8.52
PB
Ditte Madsen
Ditte Madsen ('97)
97
Skive AM
8.54
PB
Martha Danneskjold Rasmussen
Martha Danneskjold Rasmussen ('02)
02
Aarhus 1900
8.67
Cornelia Slej
Cornelia Slej ('99)
99
Aarhus 1900
8.69
Hannah Sophie Dunker
Hannah Sophie Dunker ('92)
92
AGF Atletik
8.75
PB
Tine Hoffmann Nielsen
Tine Hoffmann Nielsen
00
Aarhus 1900
8.75
Joseffa Keidser
Joseffa Keidser ('95)
95
Aarhus 1900
8.75
SB
Martha Danneskjold Rasmussen
Martha Danneskjold Rasmussen ('02)
02
Aarhus 1900
8.76
Caroline Lund
Caroline Lund ('97)
97
Randers Freja
8.82
PB
Ditte Marie Lund
Ditte Marie Lund ('91)
91
AGF Atletik
8.86
Tine Hoffmann Nielsen
Tine Hoffmann Nielsen
00
Aarhus 1900
8.88
Caroline Lund
Caroline Lund ('97)
97
Randers Freja
8.89
Ida Marie Hartmann
Ida Marie Hartmann ('02)
02
Aarhus 1900
8.92
PB
Cæcilie Deisting Skejø
Cæcilie Deisting Skejø ('94)
94
Aarhus 1900
9.08
PB
Line Grønbæk Andersen
Line Grønbæk Andersen ('04)
04
Vejle IF
9.12
PB
Indledende heats
Indledende 1
1
Mathilde U. Kramer
Mathilde U. Kramer ('93)
93
Aabenraa IG
7.60
PB
K 50 m hæk 76.2 cm
Inde
Finale A
Finale
Inde
Mette Graversgaard
Mette Graversgaard ('95)
95
Aarhus 1900
7.42
K 60 m hæk 84.0 cm
Inde
Finale A
Finale
Inde
Mette Graversgaard
Mette Graversgaard ('95)
95
Aarhus 1900
8.57
Mette Graversgaard
Mette Graversgaard ('95)
95
Aarhus 1900
8.64
Sophie Roessler
Sophie Roessler ('96)
96
Frederiksberg IF
9.11
SB
Isabell Paprotny
Isabell Paprotny ('97)
97
Esbjerg AM / GER
9.57
Mathilde Diekema Jensen
Mathilde Diekema Jensen ('94)
94
Aarhus 1900
9.63
=PB
Caroline G S Johansen
Caroline G S Johansen ('98)
98
Aarhus 1900
9.67
PB
Mathilde Diekema Jensen
Mathilde Diekema Jensen ('94)
94
Aarhus 1900
9.73
Laura Lund Nørgaard
Laura Lund Nørgaard ('98)
98
Aalborg AM
9.97
PB
K Højdespring
Inde
Finale A
Finale
Inde
Beatriz Ferrando
Beatriz Ferrando ('86)
86
/ ESP
1.72
Isabell Paprotny
Isabell Paprotny ('97)
97
Esbjerg AM / GER
1.60
Lise Lotte Jepsen
Lise Lotte Jepsen
00
Aabenraa IG
1.55
Lise Pedersen
Lise Pedersen ('99)
99
Rødding Atletik
1.45
PB
Martha Danneskjold Rasmussen
Martha Danneskjold Rasmussen ('02)
02
Aarhus 1900
1.45
K Stangspring
Inde
Finale A
Finale
Inde
Mira Guldbrandsen
Mira Guldbrandsen ('98)
98
Sparta
3.50
SB
Julie Harsmann
Julie Harsmann
00
Aarhus 1900
2.80
Sofie Garset
Sofie Garset ('99)
99
Aarhus 1900
2.60
Tine Hoffmann Nielsen
Tine Hoffmann Nielsen
00
Aarhus 1900
2.30
=PB
Sofia Skjødt
Sofia Skjødt
00
Randers Freja
2.30
Anna Mosby Nielsen
Anna Mosby Nielsen ('01)
01
Aarhus 1900
2.30
PB
Emma Guldager
Emma Guldager ('01)
01
Aarhus 1900
2.20
=PB
K Længdespring
Inde
Finale A
Finale
Inde
Sarah Sækmose
Sarah Sækmose ('02)
02
Vejle IF
4.70
Mille Albinus Hjermitslev
Mille Albinus Hjermitslev ('02)
02
Aarhus 1900
4.47
PB
Mathilde Brüchle Kodal
Mathilde Brüchle Kodal ('01)
01
Aarhus 1900
4.30
PB
Sara Kjær Andersen
Sara Kjær Andersen ('02)
02
Vejle IF
4.28
Sofie Froberg
Sofie Froberg ('02)
02
Aarhus 1900
4.25
PB
K Trespring
Inde
Finale A
Finale
Inde
Janne Nielsen
Janne Nielsen ('93)
93
Aarhus 1900
12.24
Agnes Skovgaard
Agnes Skovgaard ('96)
96
Aarhus 1900
11.25
PB
Mille Albinus Hjermitslev
Mille Albinus Hjermitslev ('02)
02
Aarhus 1900
9.34
PB
Sofie Froberg
Sofie Froberg ('02)
02
Aarhus 1900
9.31
Sara Kjær Andersen
Sara Kjær Andersen ('02)
02
Vejle IF
8.92
K Kuglestød 3.0 kg
Inde
Finale A
Finale
Inde
Sara Kjær Andersen
Sara Kjær Andersen ('02)
02
Vejle IF
10.42
Head to head
×
Seneste resultater
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open