Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Beograd SRB: Serbia Open Indoor Meeting 1.3.2016 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Zvonimir Ivašković
Zvonimir Ivašković ('94)
CRO6.71
  
 
2
Denis Dimitrov
Denis Dimitrov ('94)
BUL6.78
  
 
3
Aleksa Kijanović
Aleksa Kijanović ('97)
SRB6.96
  
 PB
4
Goran Podunavac
Goran Podunavac ('91)
SRB7.03
  
 PB
5
Filip Ištvanović
Filip Ištvanović ('91)
SRB7.04
  
 
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Rusmir Malkocevic
Rusmir Malkocevic ('96)
BIH49.15
  
 
M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Nemanja Cerovac
Nemanja Cerovac ('91)
SRB8:26.06
  
 PB
3
Miloš Krstić
Miloš Krstić ('87)
SRB8:36.48
  
 PB
Nikola Bursać
Nikola Bursać ('95)
SRB DNF
  
 
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jeff Porter
Jeff Porter ('85)
USA7.75
  
 
2
Vladimir Vukicevic
Vladimir Vukicevic ('91)
NOR7.76
  
 =SB
4Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN7.86
  
 
5
Máté Gönczöl
Máté Gönczöl ('93)
HUN8.03
  
 
6
Marko Mišković
Marko Mišković ('92)
SRB8.23
  
 
Mahir Kurtalic
Mahir Kurtalic ('95)
BIH DQ
  
 
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Rok Doberšek
Rok Doberšek ('99)
SLO5.01
  
 PB
4
Mihail Dudaš
Mihail Dudaš ('89)
SRB4.81
  
 PB
5
Stevan Aantanasijević
Stevan Aantanasijević ('94)
SRB4.71
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Stipe Žunić
Stipe Žunić ('90)
CRO20.54
  
 
 
20.2720.5220.3520.4320.2620.54  
2
Andrei Gag
Andrei Gag ('91)
ROU20.25
  
 
 
20.09  X19.93  X  X20.25  
3
Mesud Pezer
Mesud Pezer ('94)
BIH20.06
  
 
 
  X19.83  X19.8720.0619.98  
4
Andrei Toader
Andrei Toader ('97)
ROU19.52
  
 
 
  X18.99  X18.8019.5219.13  
5
Milan Jotanović
Milan Jotanović ('84)
SRB15.78
  
 SB
7
Mihail Dudaš
Mihail Dudaš ('89)
SRB14.18
  
 SB
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Maja Mihalinec
Maja Mihalinec ('89)
SLO7.26
  
 =PB
3
Zorana Barjaktarovic
Zorana Barjaktarovic ('96)
SRB7.73
  
 PB
4
Maja Ciric
Maja Ciric ('89)
SRB7.79
  
 
5
Nikoleta Simić
Nikoleta Simić ('96)
SRB7.84
  
 PB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tamara Salaški
Tamara Salaški ('88)
SRB53.93
  
 PB
2
Anamaria Ioniţă
Anamaria Ioniţă ('88)
ROU54.46
  
 
3
Sanda Belgyan
Sanda Belgyan ('92)
ROU54.78
  
 SB
4
Maja Ciric
Maja Ciric ('89)
SRB56.09
  
 PB
Finale B
1
Bojana Kaličanin
Bojana Kaličanin ('94)
SRB57.38
  
 PB
K 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ancuţa Bobocel
Ancuţa Bobocel ('87)
ROU9:03.06
  
 SB
3
Silvia Danekova
Silvia Danekova ('83)
BUL9:13.12
  
 PB
4
Biljana Cvijanović
Biljana Cvijanović ('88)
SRB9:14.56
  
 PB
5
Anastasía-Panayióta Marinákou
Anastasía-Panayióta Marinákou ('96)
GRE9:14.91
  
 PB
6
Teodora Simović
Teodora Simović ('93)
SRB9:49.13
  
 PB
Jagoda Zečević
Jagoda Zečević ('96)
SRB DNF
  
 
Jasmina Pruginić
Jasmina Pruginić ('98)
SRB DNF
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Andrea Ivančević
Andrea Ivančević ('84)
CRO8.03
  
 
2
Marina Tomić
Marina Tomić ('83)
SLO8.31
  
 
3
Anamaria Nesteriuc
Anamaria Nesteriuc ('93)
ROU8.35
  
 
4
Ivana Petković
Ivana Petković ('92)
SRB8.54
  
 PB
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ivana Španović
Ivana Španović ('90)
SRB6.85
  
 =SB
 
  X  X6.79 =SB6.83 SB6.85 SB6.77  
2
Jana Velďáková
Jana Velďáková ('81)
SVK6.29
  
 
4
Milena Mitkova
Milena Mitkova ('90)
BUL6.19
  
 
5
Tanja Marković
Tanja Marković ('91)
BIH5.74
  
NR PB
P17 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Liliana Georgieva
Liliana Georgieva 
BUL2:12.15
  
 PB

Seneste resultater

10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020
28.12SkiveSkivekast 7-20
19.12SkiveSkivekast 6-20
15.12SæbyKlubmesterskaber SIK 80