Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: National U23 5‐6.3.2016 Inde
Junior & Youth Indoor Championships

M22 60 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)Skive AM6.78
  
 
Indledende heats6.3.
Indledende 1
6.3.
6.3.
1Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)Skive AM6.83
  
 
Indledende 3
6.3.
6.3.
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta6.98
  
 
M22 200 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta22.06
  
 PB
M22 3000 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Jacob Ilbjerg StengaardJacob Ilbjerg Stengaard ('94)Odense Atletik 8:49.15
  
 PB
M22 Stangspring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF4.70
  
 =PB
M22 Kuglestød 7.26 kg    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)Aarhus 190017.01
  
 PB
K22 60 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja7.73
  
 
2Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM7.80
  
 PB
K22 200 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190024.61
  
 
K22 800 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Joseffa KeidserJoseffa Keidser ('95)Aarhus 19002:14.13
  
 
2Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)Sparta2:16.06
  
 PB
K22 1500 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)Sparta4:32.71
  
 PB
2Joseffa KeidserJoseffa Keidser ('95)Aarhus 19004:40.90
  
 PB
K22 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19008.45
  
 PB
2Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF8.65
  
 
K22 Stangspring    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF3.50
  
 
K22 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 13.05
  
 
2Fawzie OtourFawzie Otour ('96)Aarhus 190012.87
  
 
D19 60 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19007.02
  
 SB
2Lukas BredoLukas Bredo ('97)BAK7.05
  
 PB
2Albert RanningAlbert Ranning ('98)KIF7.05
  
 
D19 200 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Benjamin Lobo VedelBenjamin Lobo Vedel ('97)Aalborg AM21.71
  
 
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM8.51
  
 
Indledende heats5.3.
Indledende 1
5.3.
5.3.
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM8.48
  
 
D19 Stangspring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Oliver DurafourOliver Durafour ('97)BAK4.60
  
 PB
D19 Længdespring    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta7.10
  
 
2Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19006.87
  
 SB
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Marcus ThomsenMarcus Thomsen ('98)Aarhus 1900 / NOR19.75
  
 
P19 60 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta7.77
  
 =PB
Indledende heats6.3.
Indledende 2
6.3.
6.3.
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta7.81
  
 SB
P19 800 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98)Holte Atletik2:13.26
  
 
P19 1500 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98)Holte Atletik4:34.52
  
 PB
P19 Højdespring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.70
  
 
P19 Længdespring    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta5.81
  
 
2Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta5.67
  
 
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Mads LundMads Lund Sparta8.47
  
 PB
P17 60 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen Randers Freja7.83
  
 
P17 800 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC2:11.07
  
 PB
P17 1500 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh Sparta4:33.08
  
 
1Ingrid EckardtIngrid Eckardt ('01)Sparta4:41.89
  
 PB
2Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC4:33.53
  
 PB
3Sophie SøefeldtSophie Søefeldt Sparta4:37.64
  
 PB
P17 3000 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh Sparta9:55.46
  
 PB
2Sophie SøefeldtSophie Søefeldt Sparta10:05.29
  
 PB
P17 Længdespring    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta5.60
  
 PB
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM15.42
  
 PB
2Vicki DahlVicki Dahl Stoholm Atletik13.77
  
 PB
3Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta13.61
  
 PB

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020