Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herning: Herning Games 16.5.2016

M 80 m    
Vind: +2.5

Finale A

Finale
Vind: +2.5
Rasmus Fredsted MarkussenRasmus Fredsted Markussen ('03)Aabenraa IG 11.11 w
  
 
Christian Dam PedersenChristian Dam Pedersen ('04)HGF AM11.74 w
  
 
Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM11.77 w
  
 
Martin KaastrupMartin Kaastrup ('03)Skive AM11.87 w
  
 
M 100 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190010.93
  
 SB
Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190011.09 w
  
 
Jonas LundJonas Lund ('96)Vejen AF11.25
  
 SB
Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja11.45
  
 SB
Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)Kolding KFUM 11.62
  
 PB
Rasmus NyboRasmus Nybo ('89)Aarhus 190011.74
  
 
Magnus Ugilt RasmussenMagnus Ugilt Rasmussen ('97)Aalborg AM11.93 w
  
 
Lasse Moesgård NielsenLasse Moesgård Nielsen ('98)HGF AM11.97 w
  
 
Magnus Nøhr ShawMagnus Nøhr Shaw ('02)Aalborg AM12.06
  
 PB
William Burchardt EgendalWilliam Burchardt Egendal ('94)Aarhus Fremad12.09
  
 PB
David ChristiansenDavid Christiansen ('82)Aalborg AM12.15
  
 SB
Ala Alfred MikkelsenAla Alfred Mikkelsen ('02)Skive AM12.22
  
 PB
Morten Moacir KristensenMorten Moacir Kristensen ('95)HGF AM12.23
  
 PB
Andreas StøveAndreas Støve ('98)SAK7712.30 w
  
 
Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 190012.33 w
  
 
Bjørn Ritterbusch MortensenBjørn Ritterbusch Mortensen ('01)HGF AM12.46 w
  
 
Kasper HørmanKasper Hørman ('01)Aarhus 190012.53
  
 PB
Markus PallesenMarkus Pallesen SAK7712.62
  
 PB
Lucas RichardtLucas Richardt SAK7712.71
  
 SB
Steen HannestadSteen Hannestad ('71)Aarhus Fremad12.72
  
 PB
Kristian Skov HansenKristian Skov Hansen ('01)Viborg AM13.09
  
 PB
Olaf DammOlaf Damm ('86)AGF Atletik13.43
  
 PB
Silas BrogårdSilas Brogård ('02)Hvide Sande13.86 w
  
 
Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK7714.13
  
 PB
Peter BrøllingPeter Brølling ('02)Hvide Sande14.26 w
  
 
Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK7714.93 w
  
 
M 300 m    

Finale A

Finale
1Benjamin Lobo VedelBenjamin Lobo Vedel ('97)Aalborg AM34.46
  
 
Martin JohansenMartin Johansen ('95)Aalborg AM36.18
  
 SB
Emil SøndergaardEmil Søndergaard ('96)Aarhus 190036.35
  
 PB
Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja36.45
  
 PB
Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190036.78
  
 PB
Simon M. JensenSimon M. Jensen ('90)Esbjerg AM37.89
  
 SB
David ChristiansenDavid Christiansen ('82)Aalborg AM39.12
  
 PB
Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)Kolding KFUM 39.16
  
 SB
Lasse BangsgaardLasse Bangsgaard ('98)HGF AM39.60
  
 SB
William WinklerWilliam Winkler ('99)SAK7740.50
  
 PB
Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 190040.74
  
 PB
Ala Alfred MikkelsenAla Alfred Mikkelsen ('02)Skive AM40.83
  
 PB
Morten Moacir KristensenMorten Moacir Kristensen ('95)HGF AM43.61
  
 PB
Olaf DammOlaf Damm ('86)AGF Atletik44.52
  
 PB
Andreas Sigvald JensenAndreas Sigvald Jensen ('02)Esbjerg AM45.34
  
 PB
Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)Aalborg AM46.45
  
 PB
Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK7746.84
  
 PB
Torben BossenTorben Bossen ('03)Kolding KFUM 47.02
  
 PB
Søren ØstergaardSøren Østergaard ('66)AGF Atletik48.97
  
 PB
Martin KaastrupMartin Kaastrup ('03)Skive AM49.36
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
Karl-Gustav BrockdorffKarl-Gustav Brockdorff ('99)Aalborg AM1:57.77
  
 SB
Rasmus GregersenRasmus Gregersen ('95)Odense Atletik 1:58.19
  
 
Andreas BruseliusAndreas Bruselius ('95)Vejle IF1:58.21
  
 
Lasse Møller AlmLasse Møller Alm ('91)Aarhus 19001:58.68
  
 PB
Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 19002:00.71
  
 
Morten FagerlundMorten Fagerlund ('86)Herning LK2:02.09
  
 
Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup Aalborg AM2:03.92
  
 PB
Christoffer SlothChristoffer Sloth ('85)Odense Atletik 2:04.54
  
 PB
Rasmus Rose-HansenRasmus Rose-Hansen ('99)Skive AM2:04.75
  
 SB
Tom NijhuisTom Nijhuis ('97)Viborg AM2:05.07
  
 SB
Anders-Dres TarbensenAnders-Dres Tarbensen ('01)Esbjerg AM2:05.86
  
 PB
Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM2:07.89
  
 
Robin OstenfeldtRobin Ostenfeldt ('99)SAK772:08.97
  
 SB
Martin Kårstad MøllerMartin Kårstad Møller Esbjerg AM2:11.60
  
 SB
Søren ØstergaardSøren Østergaard ('66)AGF Atletik2:19.60
  
 SB
Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)Aalborg AM2:20.29
  
 
Laurits BerntsenLaurits Berntsen ('02)Viborg AM2:21.79
  
 PB
Frederik LeeFrederik Lee ('04)AGF Atletik2:24.40
  
 PB
Silas BrogårdSilas Brogård ('02)Hvide Sande2:25.95
  
 PB
Carlos MoranCarlos Moran ('70)HGF AM2:31.32
  
 SB
Peter Egsgaard KrusePeter Egsgaard Kruse ('01)HGF AM2:37.41
  
 PB
Mike HansenMike Hansen ('04)BAK2:41.32
  
 PB
Oliver Kirial OlsenOliver Kirial Olsen ('03)Skive AM2:45.04
  
 PB
M 3000 m    

Finale A

Finale
Morten MarinussenMorten Marinussen ('84)Aalborg AM8:50.47
  
 SB
Magnus Nyman HallMagnus Nyman Hall ('99)Aarhus 19008:52.38
  
 
Oliver BjørslevOliver Bjørslev Aalborg AM8:53.11
  
 PB
Magnus DewettMagnus Dewett ('95)Herning LK8:56.13
  
 PB
Frederik Kjeldsen HertzFrederik Kjeldsen Hertz ('97)Esbjerg AM9:13.86
  
 PB
Frederik Tronier KapperFrederik Tronier Kapper ('95)Sparta9:19.45
  
 SB
Noel MonoNoel Mono ('98)Aalborg AM9:22.22
  
 PB
Sebastian Rahbech StensvigSebastian Rahbech Stensvig ('99)Skive AM9:33.74
  
 
Omar Hassan OmarOmar Hassan Omar ('90)AGF Atletik / ETH9:59.12
  
 SB
Alexander Tengblad NikolaisenAlexander Tengblad Nikolaisen ('01)Viborg AM10:02.48
  
 PB
Frederik LeeFrederik Lee ('04)AGF Atletik10:41.24
  
 PB
Kim LeeKim Lee ('76)AGF Atletik10:52.74
  
 
Andreas Sigvald JensenAndreas Sigvald Jensen ('02)Esbjerg AM11:26.20
  
 PB
Peter Groth HansenPeter Groth Hansen ('02)Sdr. Omme IF11:38.27
  
 PB
Peter Egsgaard KrusePeter Egsgaard Kruse ('01)HGF AM11:38.86
  
 PB
Jeppe FribækJeppe Fribæk ('01)Esbjerg AM12:21.53
  
 PB
Jens MejrupJens Mejrup ('01)Esbjerg AM12:58.75
  
 PB
M 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
Kasper HørmanKasper Hørman ('01)Aarhus 190016.02
  
 PB
Niclas Juel BennedsgaardNiclas Juel Bennedsgaard ('01)Skive AM17.99
  
 SB
M 80 m hæk 76.2 cm    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
Rasmus Fredsted MarkussenRasmus Fredsted Markussen ('03)Aabenraa IG 13.68
  
 PB
Magnus BukhaveMagnus Bukhave ('03)HGF AM15.71
  
 SB
M Højdespring    

Finale A

Finale
William WinklerWilliam Winkler ('99)SAK771.90
  
 PB
Jonas LundJonas Lund ('96)Vejen AF1.85
  
 PB
Steffen Kjær MøllerSteffen Kjær Møller ('99)Odense Atletik 1.70
  
 
Magnus Nøhr ShawMagnus Nøhr Shaw ('02)Aalborg AM1.65
  
 PB
Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 19001.65
  
 PB
Hans SækmoseHans Sækmose ('04)Vejle IF1.45
  
 =PB
Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 1.35
  
 PB
Torben BossenTorben Bossen ('03)Kolding KFUM 1.30
  
 =SB
Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 1.25
  
 
Oliver Kirial OlsenOliver Kirial Olsen ('03)Skive AM1.20
  
 PB
M Stangspring    

Finale A

Finale
Kasper HørmanKasper Hørman ('01)Aarhus 19002.67
  
 SB
Anders Holm JensenAnders Holm Jensen Esbjerg AM2.47
  
 PB
Magnus BukhaveMagnus Bukhave ('03)HGF AM1.97
  
 SB
M Længdespring    

Finale A

Finale
Jakob PlaschkeJakob Plaschke ('96)Aalborg AM6.08
-2.2
  
 SB
Magnus Ugilt RasmussenMagnus Ugilt Rasmussen ('97)Aalborg AM6.00
-0.6
  
 
Jonas LundJonas Lund ('96)Vejen AF5.94
0.0
  
 
Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 19005.70
+0.6
  
 PB
Lucas RichardtLucas Richardt SAK775.55
0.0
  
 PB
Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 19005.37
+1.4
  
 PB
Andreas StøveAndreas Støve ('98)SAK775.35
+1.1
  
 PB
Oskar VejlgårdOskar Vejlgård ('02)SAK775.08
0.0
  
 PB
Andreas Rosendal LaursenAndreas Rosendal Laursen ('01)Aarhus 19004.79
-1.6
  
 PB
Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK774.57
-1.9
  
 PB
Silas BrogårdSilas Brogård ('02)Hvide Sande4.56
+1.4
  
 PB
Markus PallesenMarkus Pallesen SAK774.45
+1.0
  
 PB
Peter BrøllingPeter Brølling ('02)Hvide Sande4.41
-0.6
  
 PB
M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM8.31
  
 
M Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 23.52
  
 PB
Nicklas Non NielsenNicklas Non Nielsen ('03)HGF AM21.69
  
 
Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM19.49
  
 
Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 14.72
  
 
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Anton KühlAnton Kühl ('01)Aarhus 190036.31
  
 PB
Frederik Skov HansenFrederik Skov Hansen ('01)Viborg AM35.85
  
 SB
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM27.39
  
 PB
Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM24.38
  
 PB
Asger Kinket EllingsgaardAsger Kinket Ellingsgaard ('02)Esbjerg AM19.97
  
 PB
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM43.02
  
 
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Lasse Moesgård NielsenLasse Moesgård Nielsen ('98)HGF AM31.28
  
 PB
Klaus AbildskovKlaus Abildskov ('97)HGF AM29.00
  
 PB
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Frederik Skov HansenFrederik Skov Hansen ('01)Viborg AM35.57
  
 SB
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM34.55
  
 
Anton KühlAnton Kühl ('01)Aarhus 190026.96
  
 PB
Peter BrøllingPeter Brølling ('02)Hvide Sande17.12
  
 PB
M Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Nicklas Non NielsenNicklas Non Nielsen ('03)HGF AM26.39
  
 PB
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM64.09
  
 
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Hasan AlsofiHasan Alsofi ('97)Aarhus 190058.86
  
 PB
Lasse Moesgård NielsenLasse Moesgård Nielsen ('98)HGF AM29.48
  
 PB
M Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Rasmus Fredsted MarkussenRasmus Fredsted Markussen ('03)Aabenraa IG 34.66
  
 SB
Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM33.07
  
 PB
Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 31.72
  
 PB
Oliver Kirial OlsenOliver Kirial Olsen ('03)Skive AM31.00
  
 PB
Hans SækmoseHans Sækmose ('04)Vejle IF29.59
  
 PB
Nicklas Non NielsenNicklas Non Nielsen ('03)HGF AM27.72
  
 PB
Christian Dam PedersenChristian Dam Pedersen ('04)HGF AM25.09
  
 PB
Mikkel StubkjærMikkel Stubkjær ('04)HGF AM22.58
  
 PB
Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 21.91
  
 
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Frederik Skov HansenFrederik Skov Hansen ('01)Viborg AM38.66
  
 PB
Kristian Skov HansenKristian Skov Hansen ('01)Viborg AM38.62
  
 PB
Patrick WolfPatrick Wolf ('01)Esbjerg AM37.29
  
 PB
Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 190036.53
  
 PB
Anton KühlAnton Kühl ('01)Aarhus 190035.83
  
 
Niclas Juel BennedsgaardNiclas Juel Bennedsgaard ('01)Skive AM33.47
  
 
Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM25.62
  
 PB
Andreas Rosendal LaursenAndreas Rosendal Laursen ('01)Aarhus 190021.27
  
 PB
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Mathias HansenMathias Hansen ('99)Randers Freja52.63
  
 
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM50.24
  
 PB
Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen Korsør AM49.20
  
 
Bjarke Meyer PedersenBjarke Meyer Pedersen ('99)Skive AM43.22
  
 SB
Anders Holm JensenAnders Holm Jensen Esbjerg AM38.61
  
 PB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
Jonas LundJonas Lund ('96)Vejen AF39.99
  
 PB
Kenneth HartmeyerKenneth Hartmeyer ('87)Aarhus 190031.14
  
 SB
K 80 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
Stinne KlausenStinne Klausen ('03)Aalborg AM11.39
  
 PB
Mathilde Johanne Asp JensenMathilde Johanne Asp Jensen ('03)Vejle IF11.52 w
  
 
Camilla SassCamilla Sass ('04)Skive AM11.54
  
 PB
Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 190011.72
  
 PB
Naja BertelsenNaja Bertelsen ('03)Vejle IF11.75 w
  
 
Johanna BrandtJohanna Brandt ('04)Viborg AM11.92
  
 PB
Karen HaahrKaren Haahr ('03)Esbjerg AM12.21 w
  
 
Trine TanggaardTrine Tanggaard ('03)Esbjerg AM12.23 w
  
 
Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM12.35
  
 PB
Lærke Bay SmidtLærke Bay Smidt ('04)HGF AM12.49
  
 PB
Emma BerntsenEmma Berntsen ('04)Aalborg AM12.90
  
 PB
Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM13.04 w
  
 
Mathilde LønneMathilde Lønne ('04)Vejle IF13.25
  
 PB
Mathilde Winther HansenMathilde Winther Hansen ('04)Esbjerg AM13.59
  
 PB
K 100 m    
Vind: +3.3

Finale A

Finale
Vind: +3.3
Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)Aarhus 190012.51 w
  
 
Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen Randers Freja12.63
  
 SB
Caroline ElkjærCaroline Elkjær ('95)Randers Freja12.82
  
 SB
Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja12.83
  
 
Stella JørgensenStella Jørgensen ('96)Aarhus 190012.86
  
 SB
Klara FomsgaardKlara Fomsgaard ('98)HGF AM13.17
  
 SB
Roze Gad AkrawiRoze Gad Akrawi Esbjerg AM13.26 w
  
 
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190013.28 w
  
 
Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)Vejle IF13.46 w
  
 
Josephine BundgaardJosephine Bundgaard SAK7713.50
  
 SB
Julie Maack BøyeJulie Maack Bøye Aarhus 190013.51
  
 SB
Sofie HaahrSofie Haahr Esbjerg AM13.80 w
  
 
Lise PedersenLise Pedersen ('99)Rødding Atletik 13.91 w
  
 
Freja WærnessFreja Wærness Aalborg AM13.99
  
 SB
Mathilde PedersenMathilde Pedersen ('02)Vejle IF14.11 w
  
 
Mai R WærnessMai R Wærness ('02)Aalborg AM14.12 w
  
 
Sofie Guldborg NielsenSofie Guldborg Nielsen ('02)Aabenraa IG 14.23 w
  
 
Mille Albinus HjermitslevMille Albinus Hjermitslev ('02)Aarhus 190014.24
  
 PB
Katrine HoelgaardKatrine Hoelgaard ('01)Aalborg AM14.28
  
 PB
Marie Qvist JensenMarie Qvist Jensen ('97)Aarhus Fremad14.38
  
 PB
Emma Nørgaard IversenEmma Nørgaard Iversen ('02)Esbjerg AM14.43
  
 PB
Malene FiskerMalene Fisker ('02)Skive AM14.49
  
 PB
Andrea FomsgaardAndrea Fomsgaard ('01)HGF AM14.55 w
  
 
Celina KristensenCelina Kristensen HGF AM15.04 w
  
 
K 300 m    

Finale A

Finale
Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen Randers Freja41.74
  
 PB
Stella JørgensenStella Jørgensen ('96)Aarhus 190042.91
  
 PB
Freja WærnessFreja Wærness Aalborg AM43.54
  
 SB
Roze Gad AkrawiRoze Gad Akrawi Esbjerg AM43.94
  
 PB
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190044.24
  
 SB
Laura Lund NørgaardLaura Lund Nørgaard ('98)Aalborg AM44.24
  
 PB
Josephine BundgaardJosephine Bundgaard SAK7744.83
  
 SB
Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM45.09
  
 
Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja45.64
  
 SB
Sofie HaahrSofie Haahr Esbjerg AM45.79
  
 PB
Anne SøeborgAnne Søeborg ('97)Aarhus 190045.85
  
 PB
Thora Dahl DiekhønerThora Dahl Diekhøner ('01)Aalborg AM47.77
  
 SB
Mathilde PedersenMathilde Pedersen ('02)Vejle IF48.56
  
 
Naja BertelsenNaja Bertelsen ('03)Vejle IF48.77
  
 PB
Amalie Schade KanstrupAmalie Schade Kanstrup ('03)Viborg AM49.09
  
 SB
Emma Nørgaard IversenEmma Nørgaard Iversen ('02)Esbjerg AM49.13
  
 PB
Marie Qvist JensenMarie Qvist Jensen ('97)Aarhus Fremad49.65
  
 PB
Camilla SassCamilla Sass ('04)Skive AM50.21
  
 PB
Karen HaahrKaren Haahr ('03)Esbjerg AM51.36
  
 PB
Celina KristensenCelina Kristensen HGF AM54.74
  
 PB
Lærke Bay SmidtLærke Bay Smidt ('04)HGF AM56.63
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)Sparta2:21.86
  
 PB
Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)Aalborg AM2:23.01
  
 
Caroline HøjgaardCaroline Højgaard AGF Atletik2:23.99
  
 PB
Nanna MuurholmNanna Muurholm ('01)Aalborg AM2:31.71
  
 PB
Catharina ThornCatharina Thorn Esbjerg AM2:32.22
  
 PB
Kristine Mygind SørensenKristine Mygind Sørensen ('02)AGF Atletik2:32.33
  
 SB
Mathilde Brüchle KodalMathilde Brüchle Kodal ('01)Aarhus 19002:33.46
  
 PB
Amalie Schade KanstrupAmalie Schade Kanstrup ('03)Viborg AM2:37.73
  
 SB
Anne SvanvigAnne Svanvig ('96)2:38.27
  
 SB
Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 2:40.54
  
 SB
Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM2:42.10
  
 PB
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM2:42.62
  
 
Silje NoeSilje Noe ('03)AGF Atletik2:49.27
  
 PB
Karoline TougaardKaroline Tougaard ('02)HGF AM2:52.12
  
 PB
Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM2:55.72
  
 PB
K 3000 m    

Finale A

Finale
Louise Høj JensenLouise Høj Jensen ('97)AGF Atletik10:34.87
  
 PB
Marie Møller SchmidtMarie Møller Schmidt ('01)Viborg AM10:51.82
  
 PB
Camilla ØhrmanCamilla Øhrman ('99)Randers Freja10:52.39
  
 PB
Kirsten Wiborg JensenKirsten Wiborg Jensen ('98)AGF Atletik10:53.20
  
 SB
Mie GamMie Gam ('01)Viborg AM10:54.60
  
 PB
Lisa HøgLisa Høg ('90)Aalborg AM11:03.77
  
 PB
Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 11:15.74
  
 PB
Kristine Mygind SørensenKristine Mygind Sørensen ('02)AGF Atletik11:26.64
  
 PB
Karen Krogh JohansenKaren Krogh Johansen ('87)AGF Atletik11:36.37
  
 PB
Anne SvanvigAnne Svanvig ('96)11:40.52
  
 PB
Silje NoeSilje Noe ('03)AGF Atletik12:17.72
  
 SB
Lizette NikolajsenLizette Nikolajsen ('03)Esbjerg AM13:12.97
  
 PB
K 60 m hæk 76.2 cm    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
Mathilde LønneMathilde Lønne ('04)Vejle IF14.80
  
 PB
K 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
Ida BoelIda Boel Esbjerg AM15.97
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Laura Lund NørgaardLaura Lund Nørgaard ('98)Aalborg AM16.15
  
 PB
Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 190016.16
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Aabenraa IG 1.60
  
 
Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)Skive AM1.55
  
 SB
Karoline Winther MortensenKaroline Winther Mortensen Aalborg AM1.50
  
 PB
Anne SøeborgAnne Søeborg ('97)Aarhus 19001.50
  
 =PB
Freja KrogFreja Krog ('01)Aalborg AM1.49
  
 SB
Lise PedersenLise Pedersen ('99)Rødding Atletik 1.45
  
 PB
Malene FiskerMalene Fisker ('02)Skive AM1.43
  
 SB
Iben Lang NielsenIben Lang Nielsen ('02)Esbjerg AM1.40
  
 PB
Rikke BreinholtRikke Breinholt ('03)Hvide Sande1.37
  
 SB
Sofie Guldborg NielsenSofie Guldborg Nielsen ('02)Aabenraa IG 1.34
  
 =PB
Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)Viborg AM1.31
  
 
Johanna BrandtJohanna Brandt ('04)Viborg AM1.20
  
 PB
Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM1.20
  
 
Sophia Bagger BohnSophia Bagger Bohn ('04)Aarhus 19001.20
  
 PB
Emma BerntsenEmma Berntsen ('04)Aalborg AM1.20
  
 
Mathilde Winther HansenMathilde Winther Hansen ('04)Esbjerg AM1.20
  
 PB
K Stangspring    

Finale A

Finale
Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)AK Holstebro2.27
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19005.29
0.0
  
 
Klara FomsgaardKlara Fomsgaard ('98)HGF AM5.19
0.0
  
 SB
Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)Aarhus 19005.12
-1.7
  
 SB
Sarah Winther JensenSarah Winther Jensen ('99)Skive AM5.12
-0.4
  
 SB
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19005.03
0.0
  
 PB
Frida SelmerFrida Selmer SAK775.02 w
+2.4
  
 
Frida SelmerFrida Selmer SAK774.91
-0.7
  
 SB
Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)Vejle IF4.74
-1.1
  
 PB
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM4.58
0.0
  
 
Signe HjørnholmSigne Hjørnholm ('02)HGF AM4.51
0.0
  
 PB
Mai R WærnessMai R Wærness ('02)Aalborg AM4.47
0.0
  
 
Mille Albinus HjermitslevMille Albinus Hjermitslev ('02)Aarhus 19004.21
0.0
  
 SB
Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM4.09
0.0
  
 
Cecilia LykkeCecilia Lykke ('02)HGF AM4.04
0.0
  
 PB
Andrea FomsgaardAndrea Fomsgaard ('01)HGF AM3.91
-1.0
  
 PB
Celina KristensenCelina Kristensen HGF AM3.47
-0.3
  
 SB
Freja Hagelskjær OlesenFreja Hagelskjær Olesen ('01)HGF AM2.69
0.0
  
 SB
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)Viborg AM9.63
  
 PB
Johanna BrandtJohanna Brandt ('04)Viborg AM8.63
  
 
Amalie Schade KanstrupAmalie Schade Kanstrup ('03)Viborg AM8.62
  
 PB
Stinne KlausenStinne Klausen ('03)Aalborg AM8.29
  
 PB
Ema CavragEma Cavrag ('04)Ringkjøbing IF8.16
  
 PB
Louise BarrettLouise Barrett ('04)Stoholm Atletik7.72
  
 PB
Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM7.07
  
 PB
Sophia Bagger BohnSophia Bagger Bohn ('04)Aarhus 19007.00
  
 PB
Emma BerntsenEmma Berntsen ('04)Aalborg AM6.96
  
 
Lizette NikolajsenLizette Nikolajsen ('03)Esbjerg AM6.29
  
 
Lærke Bay SmidtLærke Bay Smidt ('04)HGF AM5.77
  
 PB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF10.37
  
 
Sofie Guldborg NielsenSofie Guldborg Nielsen ('02)Aabenraa IG 9.18
  
 PB
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 19008.33
  
 
Matilde DauselMatilde Dausel ('01)Aalborg AM7.37
  
 
Iben Lang NielsenIben Lang Nielsen ('02)Esbjerg AM7.04
  
 PB
Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM7.02
  
 
Malene FiskerMalene Fisker ('02)Skive AM6.84
  
 
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 190031.04
  
 PB
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF29.81
  
 PB
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM29.30
  
 
Rikke BreinholtRikke Breinholt ('03)Hvide Sande20.72
  
 
Ema CavragEma Cavrag ('04)Ringkjøbing IF19.82
  
 PB
Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)Viborg AM18.26
  
 
Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande16.89
  
 PB
Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM14.49
  
 
Sofie Guldborg NielsenSofie Guldborg Nielsen ('02)Aabenraa IG 14.06
  
 
Louise BarrettLouise Barrett ('04)Stoholm Atletik11.70
  
 PB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 43.20
  
 
Maria Thorndal ThomsenMaria Thorndal Thomsen Aalborg AM29.88
  
 
Annika Larsen HustedAnnika Larsen Husted Skive AM20.05
  
 
Marie MendgårdMarie Mendgård ('98)HGF AM19.01
  
 PB
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Nina SkovNina Skov ('97)Skive AM45.46
  
 
Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 43.79
  
 SB
K Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)Viborg AM27.00
  
 PB
Rikke BreinholtRikke Breinholt ('03)Hvide Sande26.93
  
 PB
Liv T SelmerLiv T Selmer ('04)SAK7723.24
  
 PB
Ema CavragEma Cavrag ('04)Ringkjøbing IF22.26
  
 PB
Amalie Schade KanstrupAmalie Schade Kanstrup ('03)Viborg AM21.27
  
 SB
Trine TanggaardTrine Tanggaard ('03)Esbjerg AM16.78
  
 PB
Louise BarrettLouise Barrett ('04)Stoholm Atletik15.19
  
 PB
Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM14.07
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Liv CantbyLiv Cantby ('99)Korsør AM41.94
  
 
Maria Thorndal ThomsenMaria Thorndal Thomsen Aalborg AM35.09
  
 PB
Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)Vejle IF27.51
  
 PB
Annika Larsen HustedAnnika Larsen Husted Skive AM25.38
  
 
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 190022.87
  
 
Malene FiskerMalene Fisker ('02)Skive AM22.81
  
 PB
Freja KrogFreja Krog ('01)Aalborg AM21.83
  
 PB
Emma Nørgaard IversenEmma Nørgaard Iversen ('02)Esbjerg AM17.56
  
 PB
Nanna MuurholmNanna Muurholm ('01)Aalborg AM12.22
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Fawzie OtourFawzie Otour ('96)Aarhus 190044.33
  
 SB
Maja C. FrederiksenMaja C. Frederiksen ('98)Skive AM35.82
  
 PB
Marie MendgårdMarie Mendgård ('98)HGF AM21.71
  
 PB
D19 100 m    
Vind: +2.4

Finale A

Finale
Vind: +2.4
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 190010.87 w
  
 

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020