Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Aarhus: Sommerkast 1 9.7.2016
Vælg mænd discipliner
Kuglestød 6.0 kg
Kuglestød 7.26 kg
Diskoskast 2.0 kg
Spydkast 800 gram
Vælg kvinder discipliner
Diskoskast 2.0 kg
Spydkast 800 gram
M Kuglestød 6.0 kg
Finale A
Finale
1
Marcus Thomsen
Marcus Thomsen ('98)
98
Aarhus 1900 / NOR
19.68
M Kuglestød 7.26 kg
Finale A
Finale
Oliver Ryborg Kjeldsen
Oliver Ryborg Kjeldsen ('95)
95
Frederiksberg IF
11.65
SB
M Diskoskast 2.0 kg
Finale A
Finale
1
Emil Mikkelsen
Emil Mikkelsen ('90)
90
Odense Atletik
53.24
Alexander Bertelsen
Alexander Bertelsen ('91)
91
Aarhus 1900
48.77
Oliver Ryborg Kjeldsen
Oliver Ryborg Kjeldsen ('95)
95
Frederiksberg IF
34.19
PB
M Spydkast 800 gram
Finale A
Finale
1
Andreas Bertelsen
Andreas Bertelsen ('94)
94
Vejle IF
61.18
SB
Claus Borggreen
Claus Borggreen ('82)
82
Aarhus 1900
50.84
SB
Oliver Ryborg Kjeldsen
Oliver Ryborg Kjeldsen ('95)
95
Frederiksberg IF
49.11
Jonas N. Bjerremand
Jonas N. Bjerremand ('98)
98
Aarhus 1900
47.12
Rasmus Nybo
Rasmus Nybo ('89)
89
Aarhus 1900
46.80
Kenneth Hartmeyer
Kenneth Hartmeyer ('87)
87
Aarhus 1900
30.95
K Diskoskast 1.0 kg
Finale A
Finale
Kristel Høj Walther
Kristel Høj Walther ('87)
87
Odense Atletik
27.43
K Spydkast 600 gram
Finale A
Finale
Sarah Bahat
Sarah Bahat ('99)
99
Aarhus 1900
39.02
Head to head
×
Seneste resultater
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open