Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Göteborg SWE: 1.7.2016
Vælg mænd discipliner
Kuglestød 4.0 kg
Kuglestød 3.0 kg
Kuglestød 5.0 kg
Diskoskast 1.0 kg
Diskoskast 1.5 kg
Diskoskast 1.75 kg
Hammerkast 4.0 kg
Hammerkast 5.0 kg
Hammerkast 6.0 kg
Spydkast 400 gram
Spydkast 600 gram
Spydkast 700 gram
Vælg kvinder discipliner
Kuglestød 3.0 kg
Diskoskast 0.75 kg
Spydkast 400 gram
Spydkast 500 gram
M Kuglestød 4.0 kg
Finale A
Finale
Nikolaj Grønbech
Nikolaj Grønbech ('02)
02
DEN
12.66
Oswald Carstensen
Oswald Carstensen ('02)
02
DEN
10.64
Sebastian R. Suurballe
Sebastian R. Suurballe ('02)
02
DEN
6.20
M Kuglestød 3.0 kg
Finale A
Finale
Lukas Bang Andreasen
Lukas Bang Andreasen ('03)
03
DEN
6.51
M Kuglestød 5.0 kg
Finale A
Finale
Casper Jørgensen
Casper Jørgensen ('99)
99
DEN
16.04
Jacob Binou Nielsen
Jacob Binou Nielsen
00
DEN
12.92
PB
M Diskoskast 1.0 kg
Finale A
Finale
Frederik Skov Hansen
Frederik Skov Hansen ('01)
01
DEN
37.89
M Diskoskast 1.5 kg
Finale A
Finale
Casper Jørgensen
Casper Jørgensen ('99)
99
DEN
51.94
Hans Barrett
Hans Barrett ('99)
99
DEN
46.21
M Diskoskast 1.75 kg
Finale A
Finale
Matthias Hagen
Matthias Hagen ('97)
97
DEN
46.11
Frederik Riber
Frederik Riber ('97)
97
DEN
43.70
Nikolaj Graves
Nikolaj Graves ('98)
98
DEN
40.78
PB
M Hammerkast 4.0 kg
Finale A
Finale
Frederik Skov Hansen
Frederik Skov Hansen ('01)
01
DEN
45.70
M Hammerkast 5.0 kg
Finale A
Finale
Hans Barrett
Hans Barrett ('99)
99
DEN
64.69
Rasmus Jensen
Rasmus Jensen ('99)
99
DEN
58.32
PB
Stefan Lehnert
Stefan Lehnert ('99)
99
DEN
56.98
Mathias Peter Kveiborg
Mathias Peter Kveiborg
00
DEN
54.36
PB
Emanuel Hammann
Emanuel Hammann ('99)
99
DEN
45.70
PB
Phillip H. Vegge
Phillip H. Vegge
00
DEN
39.17
M Hammerkast 6.0 kg
Finale A
Finale
Matthias Hagen
Matthias Hagen ('97)
97
DEN
58.69
=PB
August Nabe Hallberg
August Nabe Hallberg ('98)
98
EST
51.85
M Spydkast 400 gram
Finale A
Finale
Elias Dahl Lunøe
Elias Dahl Lunøe ('03)
03
DEN
33.47
Mads Rubek Vitoft
Mads Rubek Vitoft ('03)
03
DEN
28.03
Jelmer Scholten
Jelmer Scholten ('04)
04
DEN
26.00
M Spydkast 600 gram
Finale A
Finale
Nikolaj Grønbech
Nikolaj Grønbech ('02)
02
DEN
52.80
DUR-14
PB
Vitus Lei Hansgaard
Vitus Lei Hansgaard ('01)
01
DEN
52.79
PB
Sebastian R. Suurballe
Sebastian R. Suurballe ('02)
02
DEN
40.65
PB
Kristian Skov Hansen
Kristian Skov Hansen ('01)
01
DEN
37.68
Frederik Skov Hansen
Frederik Skov Hansen ('01)
01
DEN
36.17
Anton Kühl
Anton Kühl ('01)
01
DEN
34.30
Niclas Juel Bennedsgaard
Niclas Juel Bennedsgaard ('01)
01
DEN
29.44
Rasmus Vestergaard Johansen
Rasmus Vestergaard Johansen ('02)
02
DEN
29.13
M Spydkast 700 gram
Finale A
Finale
Jacob Binou Nielsen
Jacob Binou Nielsen
00
DEN
54.41
PB
Stefan Lehnert
Stefan Lehnert ('99)
99
DEN
46.61
Mark Drongesen
Mark Drongesen
00
DEN
45.04
Bjarke Meyer Pedersen
Bjarke Meyer Pedersen ('99)
99
DEN
37.77
K Kuglestød 3.0 kg
Finale A
Finale
Sarah Bahat
Sarah Bahat ('99)
99
DEN
12.54
Óluva Allansdóttir Joensen
Óluva Allansdóttir Joensen ('02)
02
DEN
11.48
Amalie Pfeiffer Nissen
Amalie Pfeiffer Nissen ('01)
01
DEN
11.07
Anne Farum Kristensen
Anne Farum Kristensen ('99)
99
DEN
10.33
Sofie Märcher
Sofie Märcher
00
DEN
10.26
Sara Kjær Andersen
Sara Kjær Andersen ('02)
02
DEN
10.09
Amalie Holmark Andersen
Amalie Holmark Andersen ('99)
99
DEN
8.78
Liv Nedergaard
Liv Nedergaard ('02)
02
DEN
8.76
Astrid Kjeldsteen
Astrid Kjeldsteen ('02)
02
DEN
8.34
Emilie Bank
Emilie Bank ('02)
02
DEN
8.19
Rebecca Spiegelhauer
Rebecca Spiegelhauer ('02)
02
DEN
7.79
Mathilde Weber Skorstensgaard
Mathilde Weber Skorstensgaard ('01)
01
DEN
7.64
Mette Marie Jensen
Mette Marie Jensen ('01)
01
DEN
7.58
Annika Larsen Husted
Annika Larsen Husted
00
DEN
7.33
Katrine Hoelgaard
Katrine Hoelgaard ('01)
01
DEN
7.00
PB
Celine Würtz
Celine Würtz ('01)
01
DEN
6.90
K Diskoskast 0.75 kg
Finale A
Finale
Amalie Pfeiffer Nissen
Amalie Pfeiffer Nissen ('01)
01
DEN
30.61
Sara Kjær Andersen
Sara Kjær Andersen ('02)
02
DEN
27.98
Sofie Froberg
Sofie Froberg ('02)
02
DEN
27.09
K Spydkast 400 gram
Finale A
Finale
Elin Niclasen
Elin Niclasen ('03)
03
DEN
34.07
Sara Flindt Grønning
Sara Flindt Grønning ('03)
03
DEN
28.40
Josefine Skifter Andersen
Josefine Skifter Andersen ('03)
03
DEN
25.98
Josefine Bromerholm
Josefine Bromerholm ('03)
03
DEN
24.20
Amalie Schade Kanstrup
Amalie Schade Kanstrup ('03)
03
DEN
22.40
Klara Thers-Sonne
Klara Thers-Sonne ('04)
04
DEN
21.38
Ida Boe Rasmussen
Ida Boe Rasmussen ('03)
03
DEN
19.65
Kristianna S. Joensen
Kristianna S. Joensen ('03)
03
DEN
18.25
Hervør Niclasen
Hervør Niclasen ('03)
03
DEN
17.48
K Spydkast 500 gram
Finale A
Finale
Sarah Bahat
Sarah Bahat ('99)
99
DEN
42.74
Liv Cantby
Liv Cantby ('99)
99
DEN
41.33
Anna Øbakke Lange
Anna Øbakke Lange ('99)
99
DEN
38.71
Jasmin Boe Rasmussen
Jasmin Boe Rasmussen
00
DEN
29.53
Sara Kjær Andersen
Sara Kjær Andersen ('02)
02
DEN
24.74
Óluva Allansdóttir Joensen
Óluva Allansdóttir Joensen ('02)
02
DEN
24.67
Liva Johanne Vilhelmsen
Liva Johanne Vilhelmsen ('02)
02
DEN
19.70
Head to head
×
Seneste resultater
16.4
Haderslev
Løbestævne
16.4
Ballerup
Kastestævne 2
13.4
Ballerup
Ballerup Spring Walk
13.4
Viborg
50km & 100km
13.4
Viborg
DM 100K
7.4
Lyngby
Klubstævne
7.4
Charlottenlund
Strandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4
Hvidovre
Inde KM Hvidovre AM
6.4
Silkeborg
Tunge kast i Silkeborg
6.4
Haderslev
Hif 5000m forårsløb
2.4
Ballerup
Kastestævne 1
30.3
Silkeborg
Påskekastestævne
28.3
Aabenraa
Langfredag kastemangekamp
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb